PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش ساخت فلش درایور قابل بوت با Hiren

K1LOU
27-06-10, 18:17
این آموزش رو من در ماهنامه رایانه خبر شماره 61 خوندم و برنامه ها رو از روی همون آموزش روی فلش خودم نصب کردم و مراحل نصب رو به صورت زیر جهت استفاده دوستان قرار دادم
همونطور که می دونید سی دی Hiren یک سی دی قابل بوت است که شامل برنامه های کمکی مانند برنامه های پارتیشن بندی . ارزیابی سیستم . کپی دیسک به دیسک . برداشتن پسورد و بسیاری دیگر از برنامه های پرکاربرد است که در محیطی مثل داس قابل اجرا است
چند نمونه از این برنامه ها
1- برنامه های ضد ویروس و ضد کرم های اینترنتی (10 نرم افزار )
2- برنامه های پشتیبان گیری از اطلاعات (15 نرم افزار)
3- ابزارهای بایوس(8 نرم افزار)
4- ابزارهای پاک کننده آثار کار کاربران (4 نرم افزار)
5- نرم افزارهای شبکه (6 نرم افزار)
6- ابزارهای پارتیشن بندی (14 نرم افزار)
7- و................................................ ...
و خیلی از برنامه های مفید دیگه که من نمی تونم همه رو بنویسم
اگر بتوانیم این مجوعه ارزشمند رو در فلش درایو داشته باشیم قاعدتا کارایی خیلی بهتری نسبت به داشتن این نرم افزار در یک سی دی نصیب ما می شود مشکل حمل سی دی رو نداریم از فضای باقیمانده در فلش برای نرم افزارها و مصارف دیگرمان می تونیم استفاده کنیم و شاید مهمترین برتری این مجموع بر روی فلش استفاده از ان در رایانه هایی است که فاقد درایو سی دی و دی وی دی باشند مثل نت بوکها و یا رایانه های شبکه که فاقد درایو نوری هستند

مواد لازم
1 – سی دی hiren از نسخه 9.6 تا 10.4
2 – فلش درایو حداقل 256 مگابایتی
3 – نرم افزار HP usb disk storage format tool
4- نرم افزار Grub 4dos installer

مرا حل ساخت
1 یک فلش درایو حداقل 256 مگابایتی فراهم کنید
2- نرم افزار HPusb disk storage format tool را اجرا کنید
درقسمت 1 فلش درایو خود را انتخاب کنید مثلا برای من patriot memory
نوع فایل سیستم در قسمت 2 بر روی FAT32 تنظیم شود
در قسمت 3یک اسم دلخواه برای فلش انتخاب کنید
خوب قسمت 4 هم quick format رو برای تسریع در کار می تونید استفاده کنید
در انتها هم دکمه start رو برای فرمت بزنید

Only the registered members can see the link

وقتی فرمت تمام شد نرم افزار Grub4dos installer رو اجرا کنید
فلش درایو رو در قسمت 1 انتخاب کنید برای من به صورت hd5(7640m) نشون داده میشه منو یاد نشون دادن درایو در لینوکس میندازه
دکمه refresh رو در قسمت 2 بزنید تا از قسمت کشویی بتونید گزینه whole disk (mbr) رو انتخاب کنید
بعد از انتخاب گزینه whole disk (mbr) گزینه don’t serch floppy رو هم انتخاب کنید
و در پایان هم گزینه install رو بزنید

خوب تقریبا تمام است
حالا دو فایل grldr و menu.lst رو از پوشه HBCD در داخل سی دی انتخاب و در فلش درایو کپی کنید

Only the registered members can see the link]

و در مرحله آخر هم تمامی فایلها و پوشه ها سی دی HIREN را در فلش کپی کنید

کار تمام است در کل تمامی فضای استفاده شده از فلش مموری هم حدود 189 مگابایت است بنابر این می توانید بقیه فضای باقیمانده رو هم برای کارهای روزمره خود اختصاص بدید و هیچ تداخلی هم در کار بوت این فلش ایجاد نمیشه
در داخل خود ویندوز هم فلش رو می تونید با اسم hiren ببینید

البته بعدا شاید اسمش به همونی که در قسمت اول انتخاب کردید تغییر پیدا منه برای من دوحالت داشت یکبار تغییر پیدا کرد و یکبار بدون تغییر بود
خوب اینهم بوت کردن از طرق فلش مموری که به راحتی میتونیم ازش استفاده کنیم

در مورد دو نرم افزار استفاده شده هم به راحتي ميتونيد در گوگل اونا رو پيدا كنيد

موفق باشيد

Extreme
27-06-10, 19:51
سلام K1 جان شما که زحمت کشیدید و عکس هارو در شهر سخت افزار آپلود کردید . چرا به صورت Tumbnail قرار نمیدید که هم کم حجم تر باشه هم شکیل تر !

ممنون بابت مطلب خوبت :11():

Saeed-Milan
27-06-10, 20:02
جوان زحمت نرم افزار ها رو هم می کشیدی که کار رو کامل می کردی در هر صورت ممنون

K1LOU
28-06-10, 06:52
با سلام

سلام K1 جان شما که زحمت کشیدید و عکس هارو در شهر سخت افزار آپلود کردید . چرا به صورت Tumbnail قرار نمیدید که هم کم حجم تر باشه هم شکیل تر !

راستش اينطوزي براي من هم سخت بود ولي متاسفانه تا به حال به صورت tumbnail آپلود نکرده بودم به همين خاطر نمي دونستم بايد چطور آپ کنم

جوان زحمت نرم افزار ها رو هم می کشیدی که کار رو کامل می کردی در هر صورت ممنون
در اين مورد هم من دو روز انواع سايتها رو امتحان کردم مثل box.net يا medifire و... که اين دو نرم افزار رو اپلود کنم ولي متاسفانه نشد حجمي هم نداشتن ولي نمي دونم چرا اپلود نمي شد به همين خاطر و همچنين نداشتن اينترنت درست و حسابي که مشکل اصلي من بوده به اين صورت قرار دادم . اگه تنستم اصلاح مي کنم
با تشکر

Saeed-Milan
28-06-10, 10:04
با سلام

راستش اينطوزي براي من هم سخت بود ولي متاسفانه تا به حال به صورت tumbnail آپلود نکرده بودم به همين خاطر نمي دونستم بايد چطور آپ کنم

در اين مورد هم من دو روز انواع سايتها رو امتحان کردم مثل box.net يا medifire و... که اين دو نرم افزار رو اپلود کنم ولي متاسفانه نشد حجمي هم نداشتن ولي نمي دونم چرا اپلود نمي شد به همين خاطر و همچنين نداشتن اينترنت درست و حسابي که مشکل اصلي من بوده به اين صورت قرار دادم . اگه تنستم اصلاح مي کنم
با تشکر

فدای سرت همین هم عالی بود البته برای عکس ها از گزینه سوم استفاده کن تا کوچیکتر بزاریشون باز هم سپاس گذارم برادر:give_rose:

K1LOU
28-06-10, 11:06
فدای سرت همین هم عالی بود البته برای عکس ها از گزینه سوم استفاده کن تا کوچیکتر بزاریشون باز هم سپاس گذارم برادر:give_rose:
با سلام و تشکر
منظور از گزينه سوم کدوم قسمت و در کجا هست من هميشه از گزينه direct link استفاده کردم منظور شما در بين لينکها گزينه سوم است ؟
با تشکر

Saeed-Milan
28-06-10, 19:18
با سلام و تشکر
منظور از گزينه سوم کدوم قسمت و در کجا هست من هميشه از گزينه direct link استفاده کردم منظور شما در بين لينکها گزينه سوم است ؟
با تشکر

نه عزیز گزینه سوم از Copy ها رو می گم اونی که نوشته Clickable Forum Code

ehsanz
07-12-10, 22:48
سلام
من نرم افزار دومی را اصلا نتونستم تو نت گیر بیارم Grub 4dos installer
لطفا برام بزارید یا میل کنید

ezarghami(@)aol dot com خودتون ایمیل را تصحیح کنید
-----------
تو نسخه های قدیمی اون دو تا فایل نیست اون دوتا را هم آپلود کنید تا از این سی دی قدیمی استفاده کنم؟!

منتظرم شدید