PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاک 980X با طعم (ICE in cooler)

Jagvar
27-06-10, 17:56
سلام بر دوستان دور و نزدیک و دوستان اشنا و نا اشنا
بعد از کسالت بسیار و درس خوندن فراوان :دی نشستم یکم تست زدم بعدش چون نکته های جالبی و جود داشت گفتم یه تاپیک بزنم دوستان سود ببرن.
اول از همه نیتم بر این بود که ببینم PLL چقد برای پلتفرم 1366 مهم هستش!
آخه تبق چیزای که از قبلا یادم هستش از پروفایل هام برای زیون 3540 مقدار PLL رو همیشه خدا دیفالت بود. ولی برای این سی پی یو که 980 هستش یکم با دید باز تری اور کردم.
-----------
بخش اول خنک کننده!
من همیشه می گم مهدودیت خلاقیت میاره! :love:
اولین خنک کننده که به نام AirICE بود که بیشتر دوستان مد نظرشون هست :دی خوب بعد از مدت ها دیدم کارم بااین نمیشه دیگه یه تغیراتی اعمال کردیم که خنک کننده جدید به نام ICE in cooler نام گذاری شد(در جوامع بین المللی:1. (27):)
.............
خوب طبق معمول من باید برم
این چنتا تصویر رو داشته باشین تا شب بیام ادامه بدم
Valid (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link

K1LOU
27-06-10, 19:00
خسته نباشي دوست من
واعجبا اين اتاق خودت به اين روز و حال در اومده ؟:whistle:
چطور درس مي خوني بين اين همه تجهيزات ؟

Jagvar
27-06-10, 21:03
جناب کیوان لو این همه خرت و پرت توی نصف اتاقم هستش بقیه می مونه برای کارای دیگه :دی
-------
خوب رم سر اصل مطلب
راستش من خودم وقتی دمای 1 رو دیدم داشتم شاغ در میاوردم آخه توی مرداد ماه اونم طرفای ما دما کمتر از 40 بشه! اما نکته فنی این دما استفاده از الکل بجای کولنس بود.
من به هر کی پیشنهاد می دادم که چرا از نفت یا بنزین یا الکل استفاده نمی کنید ، جوابشون این بود که تا حالا کسی استفاده نکرده!
من توی دمای اتاقم که بدون روشن بودن کور مطمعنم 30 به بالا هستش بدون هیچ خنک کننده ای فرکانس 3.4 سی پی یو 980 دما روی 17 درجه می چرخه!
اما زمان تست که می گرفتم کولر ایپلیت روشن بود و رادیاتور رو خنک می کرد و از اون طرف چون من پمپ آب که باید داخل اب قرار می گرفت ، از یک مخزن که جنسش از المنیوم هستش استفاده کردم ، و زمان تست یک یخ که ظرفش یک لیتر بود رو توی مخزن گذاشتم و چون الکل ظرفیت گرمایی کمی داره باعث شده بود دمای من توی ادل به 1 رجه برسه!
و من هیچ کار دیگه ای انجام ندادم!

در مورد بوی الکل هم اومدم یک کیسه پلاستیکی کشیدم سر مخزن و با چسب منفز هاش رو بستم .

فرکانس 5 رو تونستم super-pi پاس کنم.

فرکانس 4.8 wprim

فرکانس 4.65 برای 06

تمام این تست ها در زمان کمتر از 1 ساعت بود!
برای همین خیلی سعی نکردم که فرکانس هارو بالا تر ببرم یا تغییر بدم!
06 رو توی فرکانس 4.8 پاس کرد اما چون امتیاز کمی می داد به دلیل ویندوز و درایور دیگه عکس نگرفتم البته ولتاژ 1.6 بود گمونم

فکر می کنم یه 6 ماهی باشه که اور درست و حسابی نکرده بودم، و همش توی این فکر بودم که ولتاژ PLL تاثیر داره یا نه؟
از خیلیا پرسیدم ، یا اصلا نمی دادن یا می گفتن خیلی توی اور تاثیر نداره!
حالا دوستان لطف کنید بگید نظرشون در مورد ولتاژ PLL برای 1366 چیه؟
من خودم اخرین مقداری که دادم 1.95 بود و به نظر من خیلی تاثیر گذار بود زمانی که ولتاژ Vcore رو به دلیل دما میاوردم پایین ، اما روی 3540 هم تست می کنم و اینجا می زارم.

Hessam_7800gtx
27-06-10, 21:11
اگر دمای سی پی یو بالا بره الکل خطر اتیش گرفتن نداره؟؟

lorn
27-06-10, 22:29
ماشاالله محمد علي

اين كولر دست سازه ؟
خودت ساختي جاجي يا نه ؟
اگه خريدي پس ماركش كو ؟ 90% احتمال مي دم دست ساز باشه

يه پيش نهاد دارم اگه امكانش برات هست رادياتور رو بزار تو سطل يخ با الكل فكر كنم به زير 0 بتوني برسوني ا
راستي از الكل صنعتي استفاده كردي يا الكل پزشكي ؟

Jagvar
28-06-10, 00:22
نه دیگه! نشد
روی سی پی یو مثلا دما بره روی 90 درجه یا 100 در جه چون اکسیژن وجود نداره که بتونه اتیش بگیره فقط دماش خیلی میره بالا و وقتی میره توی رادیاتور دیگه خنک میشه(با باد خنکی که داره از کولر میاد)
توی مخزن هم مطمعنم که به 90 یا بالای 90 نمیرسه که بخواد اتیش بگیره.

ماشاالله محمد علي

اين كولر دست سازه ؟
خودت ساختي جاجي يا نه ؟

يه پيش نهاد دارم اگه امكانش برات هست رادياتور رو بزار تو سطل يخ با الكل فكر كنم به زير 0 بتوني برسوني ا
قربونت برم
والا همون وتر کولینگ خودمونه دیگه :دی
فقط به تغیرات اختصاصی و ویژه
مثلا پمپ استفاده شده 2000 لیتر بر ساعت هستش
قطر لوله 13 ملیمتریه
و واتر بلاک هم ساخت شرکت EK
و رادیاتور هم ساخت دنجردن هستش.
اگه من رادیاتور رو توی سطل یخ بزارم عملا بازده میاد پایین چون دارم اب گرم روی سی پی یو رو یخ می کنم بعد که می ره توی مخزن باز دماش میاد بالا! اما الان من مستقیما یخ دارم می ریزم توی مخزن که با توجه به سرعت بالای پمپ بعد از 1 یا 2 دقیقه کل الکل به دمای پایین می رسه و نکته مثبتش اینه که الکل یخ شده میره روی سی پی یو.
والا من از الکل صنعتی استفاده کردم.
----------------
اما ایده اینده من اینه که از روغن معدنی استفاده کنم که در این صورت دیگه هی الکل بخرم :دی یعنی آب های که از اب شدن یخ به وجود میاد زیر روغن جمع یزه و با قرار دادن یک پیچ زیر مخزن به راحتی ابها خارج میشه و با هم حل نمیشن.
اما در سیستم کنونی احتمالا بعد از چند بار استفاده از یخ باید الکل از اول بگیرم

---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:51 ----------

نه دیگه! نشد
روی سی پی یو مثلا دما بره روی 90 درجه یا 100 در جه چون اکسیژن وجود نداره که بتونه اتیش بگیره فقط دماش خیلی میره بالا و وقتی میره توی رادیاتور دیگه خنک میشه(با باد خنکی که داره از کولر میاد)
توی مخزن هم مطمعنم که به 90 یا بالای 90 نمیرسه که بخواد اتیش بگیره.

ماشاالله محمد علي

اين كولر دست سازه ؟
خودت ساختي جاجي يا نه ؟

قربونت برم
والا همون وتر کولینگ خودمونه دیگه :دی
فقط به تغیرات اختصاصی و ویژه
مثلا پمپ استفاده شده 2000 لیتر بر ساعت هستش
قطر لوله 13 ملیمتریه
و واتر بلاک هم ساخت شرکت EK
و رادیاتور هم ساخت دنجردن هستش.
اگه من رادیاتور رو توی سطل یخ بزارم عملا بازده میاد پایین چون دارم اب گرم روی سی پی یو رو یخ می کنم بعد که می ره توی مخزن باز دماش میاد بالا! اما الان من مستقیما یخ دارم می ریزم توی مخزن که با توجه به سرعت بالای پمپ بعد از 1 یا 2 دقیقه کل الکل به دمای پایین می رسه و نکته مثبتش اینه که الکل یخ شده میره روی سی پی یو.
والا من از الکل صنعتی استفاده کردم.
----------------
اما ایده اینده من اینه که از روغن معدنی استفاده کنم که در این صورت دیگه هی الکل بخرم :دی یعنی آب های که از اب شدن یخ به وجود میاد زیر روغن جمع یزه و با قرار دادن یک پیچ زیر مخزن به راحتی ابها خارج میشه و با هم حل نمیشن.
اما در سیستم کنونی احتمالا بعد از چند بار استفاده از یخ باید الکل از اول بگیرم

Moein
28-06-10, 00:59
با سلام

محمد علی جان سیستم جدید رو تبریک میگم شیرینی بده عمو یکم حال کنیم

سیستم خنک کننده ات حرف نداره فکر کنم ذهن خلاقی داری که تونستی با سر هم بندی اینا همه قطعه به هم این نتیجه خوب رو بگیری شما نیتروژن متاسفانه در دسترستون نیست اگه بود احتمالا ...... همینه ایرانو تحریم می کنن می گن تو خونه هاشون بمب اتمی می سازن شمایید دیگه

یک چند تا نکته که گفتنش لازم هست

من نمی دونم ورژن سی پی یوت چی هست اما خیلی حواست باشه این سی پی یو ها به دما ولتاژ بالا و از همه اونا مهم تر به VTT خیلی حساس هستند و زود می سوزند یعنی 1 2 3 سوخت رفت

از اونجایی که سی پی یوت Es هست نباید انتظار داشته باشی که NB frequncy بالا بره پس تلاش زیاد براش انجام نده چون سر سی پی یو به خطره!!

بت پبشنهاد می دم از الکل سفید جای الکل صنعتی استفاده کنی نا خالصی کمتری داره بت می تونه بیشتر کمک کنه

خلاصه امتحانای دانشگاه رو بده تا نیوفتی بعد که دادی یه حالی به این سی پی یو بده ببینیم چی کاره ای

هر سوالی که می بینی در حد علم من هست بپرس در خدمتم

موفق باشی

معین

lorn
28-06-10, 02:00
بت پبشنهاد می دم از الکل سفید جای الکل صنعتی استفاده کنی نا خالصی کمتری داره بت می تونه بیشتر کمک کنه

دقيقا قصد من هم از پرسيدن همين بود كه معين جان اشاره كردن
و فكر كنم يكم هم هزينش بيشتر ؟ الكل پزشكي رو مي گم