PDA

مشاهده نسخه کامل : نصب وینوز xp بر روی لپ تاپ های سرس جدید sony

amir123
20-06-10, 12:18
با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید گرامی

بنده بیشتر از 1 ماه تمام فرمها و جاهای مختلف را جستجو کردم اما موفق به نصب xp روی سری cw نشدم . حتی به کمک یکی از مطالب سی دی اختصاصی هم ساختم اما نتیجه ای نداشت .

دوستان اگه اطلاعات کامل و جامعی دارند لطفا کمک کنید که این مشکل تنها مشکل بنده نیست و خیلی ها گرفتار این موضوع هستند.

مدل لپ تاب sony cw21

با تشکر فراوان.

WORYA_SH
20-06-10, 16:28
با برنامه nlife درایور رو به سی دی xp اضافه کن .

یه سرچی بزنی روش کار توضیح داده شده .

AMD>INTEL
20-06-10, 16:35
تو بایوس هم میتونن از حالت AHCI به ATA تغییر وضعیت بدهند این هم درایور
Only the registered members can see the link

WORYA_SH
20-06-10, 17:20
تو بایوس هم میتونن از حالت AHCI به ATA تغییر وضعیت بدهند این هم درایور
Only the registered members can see the link

بهادر جان این امکان تو لپ تابهای sony نیست . تنها راهی که داریم با درست کردن xp ویژه هست یا استفاده از فلاپی درایوو اکسترنال و اضافه کردن درایور raid هنگاه نصب.

vandelin
20-06-10, 17:53
سلام

دقیقا چه مشکلی با نصب نشدن ویندوز دارید ؟
موقع نصب هارد شناسایی نمیشه ؟ یا مثلا هنگام نصب ریست میکنه ؟

در ضمن لطفا کانفیگ دقیق لپ تاپ هم ذکر کنید .

AMD>INTEL
20-06-10, 23:26
رفقيق من نصب كردم xp رو با راحتي الته سرويس پك 3

amir123
21-06-10, 09:17
رفقيق من نصب كردم xp رو با راحتي الته سرويس پك 3

استاد گرامی فکر کنم تمام xp های روی کره زمین رو امتحان کردم . گزینه ای هم که گفتین نیست.

amir123
21-06-10, 11:08
خوب الان من یه اکسترنال خریدم 25 هزار تومان چیکار کنم

WORYA_SH
21-06-10, 11:43
خوب حالا فایلی که دوستمون گذاشته را دانلود کن روی یه فلاپی کپی کن. البته اول از حالت zip درش بیر.

وقتی xp شروع به نص ب کرد همون اول کار f6 بزن .

بعد achi 5 یا 6 دقیقا یادم نیست اضافه کن.

R EZ A
21-06-10, 12:26
این لپ تاپ ها باید حتما ویندوزشون به صورت raid نصب بشه و نمیشه raid اون رو خاموش کرد
برای نصب ویندوز به صورت raid هم باید از سیدی های ویندوزی که روی خودشون raid دارن استفاده کرد
این ویندوز ها روهم نمایندگی های تعمیر دارن ولی نمیدونم به کسی میدن یا نه؟
اگه اصفهان هستی ادرس بده تا برات بیارم

AMD>INTEL
21-06-10, 12:45
ویندوز های MRT درایور های RAID دارن . نسخه جدید سرویس پک 3 روش هم نوشته

amir123
21-06-10, 15:47
ویندوز های MRT درایور های RAID دارن . نسخه جدید سرویس پک 3 روش هم نوشته

استاد گرامی تمام mrt ها رو تست کردم نشد.

اما با این فلاپی درایوو اکسترنال راه افتاد . درسته گرون خریدم ولی به درد بقیه کارها هم می خوره .

از تمام دوستان که وقت گذاشتن ممنونم . فقط صداش مشکل داره . نمی دونم این را دیگه چیکار کنم.

pc_hex
17-07-10, 00:14
با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید گرامی

بنده بیشتر از 1 ماه تمام فرمها و جاهای مختلف را جستجو کردم اما موفق به نصب xp روی سری cw نشدم . حتی به کمک یکی از مطالب سی دی اختصاصی هم ساختم اما نتیجه ای نداشت .

دوستان اگه اطلاعات کامل و جامعی دارند لطفا کمک کنید که این مشکل تنها مشکل بنده نیست و خیلی ها گرفتار این موضوع هستند.

مدل لپ تاب sony cw21

با تشکر فراوان.

سلام دوست گرامی دستگاهی که شما دارین پردازنده core i3 هستش که کش اون روی level 3 هست ولی ویندوز xp روی level 2سی پی یو میتونه فعالیت کنه. با این وجود اگه نصب هم بشه از کش سی پی یو به این خوبی فقط 256 کیلو بایتش استفاده میکنه که این کش برای کار های معمولی بسیار کم هستش چه برسه به نرم افزار های تخصصی...
بنظر من win7 64 بیت بهترین گزینه هستش همون که با خودش میاد. win 7 64bit HP

K1LOU
17-07-10, 12:50
سلام دوست گرامی دستگاهی که شما دارین پردازنده core i3 هستش که کش اون روی level 3 هست ولی ویندوز xp روی level 2سی پی یو میتونه فعالیت کنه. با این وجود اگه نصب هم بشه از کش سی پی یو به این خوبی فقط 256 کیلو بایتش استفاده میکنه که این کش برای کار های معمولی بسیار کم هستش چه برسه به نرم افزار های تخصصی...

با سلام
یعنی ویندوز اکس پی واقعا نمی تونه از کش l3 استفاده کنه ؟ میتونید بیشتر توضیح بدید
با تشکر

K1LOU
19-07-10, 07:24

با سلام
دوستان در این مورد کسی نظری نداره ؟موضوع جالبی هست برای اولین بار می شنوم
با تشکر

pc_hex
19-07-10, 23:59
با سلام
یعنی ویندوز اکس پی واقعا نمی تونه از کش l3 استفاده کنه ؟ میتونید بیشتر توضیح بدید
با تشکر

دوست عزیز بله درسته مطلب جالبیه از نسل جدید پردازنده ی اینتل این قابلیت ها رو دارن. قدیمها سیستمهای پنتیوم 3بخاطر پایین بودن قطعات نمیتونست با اکس پی خوب کار کنه... حالا همین جریان برای سیستم های بالاست.
موفق باشید. فقط win7 HomePremium 64

pc_hex
20-07-10, 00:02
معماری اکس پی بگونه ای هست که فقط از LEVEL 02 کش سی پی یو استفاده میکنه. ولی در پردازنده های I3چون کش سی پی یو در LEVEL3 قرار داره و در LEVEL 2فقط 256KBکش وجود داره که کم هستش. اون را هم خود سی پی یو برای کاهش تاخیر استفاده میکنه و یا همیشه رزرو هستش.

maxbox
24-10-10, 03:43
دوست عزيز نصب ويندوز ايكس پي 32 بيت رو سيستم يا لپتاپي كه با core i3 i5 i7 كارميكنه يه كار تخصصي هستش و من با هك ويندوز مشكل ساپورت و سرعت و درست كار كردن ايكس پي رو حل كردم . و توليد سي پي يو core i به خاطر اين هستش كه مردم به طرف ويندوز 7 بيان واين نتيجه ي تباني دو شركت بزرگ اينتل و مايكروسافت هستش پس فردا مايكروسافت مخ amd رو هم ميزنه عزيزان اگه سوالي داشتين تماس بگيرين 09192426159
وشما ميتونين مشكل نصب ويندوز با فلاپي اكسترنال رو با نرم افزار nlite حل كنيد
قربان شما - افشين جعفري