PDA

مشاهده نسخه کامل : نمایش فایل pdf با O2S.Components.PDFView4NET.dll

mojdeh6583
19-06-10, 08:27
سلام
من چند تا فایل متنی دارم که اسمشون توی لیست باکس میاد و خودشون توی یه پنل شیشه ای قراره بیان
برای اینکار اومدم تعداد فایل های درون لیست باکسمو شمردم و به تعدادش آیتم برای لیست باکس با نام خودشون ایجاد کردم
حالا مشکلم توی نمایش این فایل هاست
یه راه استفاده از این dll هست:
O2S.Components.PDFView4NET.dll
اما مشکل اینه که اولا شیشه ای شدنش مشکله(من که بلد نیستم)
دوما این نسخه نمایشی اون هست و یه همچین پیغامی اون بالا نوشته میشه که خیلی ضایع هست:
Pdfview4net 1.0.3.0 evaluation version
حالا اگه ممکنه راهنماییم کنید که یا بتونم این پیغامو بردارم و شفافش کنم جوری که بک گراندم دیده بشه
یا اینکه یه راه دیگه ای برای باز کردن فایلای متنیم بهم پیشنهاد بدید که این مشکل رو نداشته باشه
صمیمانه از هرکسی که بتونه کمکم کنه متشکر خواهم بود.

mojdeh6583
19-06-10, 08:37
من کرک این dll رو از این وبلاگ پیدا کردم ولی هرکاری کردم نتونستم نصبش کنم کسی نظری داره؟
یا کسی می تونه بگه چجور نصب میشه؟
وبلاگی که میگفتم آدرسش اینه:
Only the registered members can see the link

MoBiN.R
19-06-10, 10:32
مشکل شیشه ای کردنشو من اطلاعی ندارم ولی DLL های زیادی برای نمایش PDF هست .. وقتی برنامه Adobe Reader رو نصب کنید در مسیر نصب DLL لود کردم PDF هست میتونید ازش استفاده کنید

mojdeh6583
20-06-10, 08:13
DLL های زیادی برای نمایش PDF هست ..

اگه میشه یکی دوتاشو معرفی کنید

وقتی برنامه Adobe Reader رو نصب کنید در مسیر نصب DLL لود کردم PDF هست میتونید ازش استفاده کنید
لطفا اگه میشه راه نصب این dll رو به من یاد بدید
(باید برم choose Item بعدش component?اونجا pdf پیدا کنم؟بعدش چجوری باهاش کار کنم؟)

MoBiN.R
20-06-10, 11:31
..

اگه میشه یکی دوتاشو معرفی کنید

لطفا اگه میشه راه نصب این dll رو به من یاد بدید
(باید برم choose Item بعدش component?اونجا pdf پیدا کنم؟بعدش چجوری باهاش کار کنم؟)

همون DLL ای که برای Acrobat Reader هست عالیه .. در Choose Item به این مسیر C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX میرید و بعد DLL ای به نام AcroPDF.dll این رو انتخاب کنید و OK .. البته اگر Acrobat نصب باشه در لیست Choose Item در تب COM Component اولین گزینه Adobe PDF Reader هست که میتونید استفاده کنید .. برای استفاده هم میتونید از مشخصه src استفاده کنید .. البته شاید مشکل ُServer register پیش بیاد که باید با استفاده از RegSVR32.exe رجیستر کنید

ravegoat
20-06-10, 20:25
با سلام!

فكر كنم براي شيشه اي كردن فكر كنم بشه كامپوننت رو روي يه فرم جداگانه قرار داد بعد با خاصيت Opacity فرم رو شيشه اي كرد:

this.Opacity = 0.5;

براي كرك كردن اون كامپوننت، همون طوري كه اون بلاگ توضيح داده بايد:

برنامه PDFView4NET كه از قبل رو سيستم نصب شده را رو Uninstall كرد.
PDFView4NET 2.4.3.msi جديد رو نصب كرد.
بعد محيط Visual Studio رو باز كنيد و فايل O2S.Components.PDFView4NET.dll رو از مسير نصب درگ كرده و روي Toolbox ويژوال استاديو دراپ كنيد.
ويژوال استاديو رو ببنديد.
فايل هاي كرك رو در آخر در مسير نصب برنامه كپي (جايگزين) كنيد.

با سپاس
آرمين

mojdeh6583
21-06-10, 08:30
با سلام!

فكر كنم براي شيشه اي كردن فكر كنم بشه كامپوننت رو روي يه فرم جداگانه قرار داد بعد با خاصيت Opacity فرم رو شيشه اي كرد:

this.Opacity = 0.5;

براي كرك كردن اون كامپوننت، همون طوري كه اون بلاگ توضيح داده بايد:

برنامه PDFView4NET كه از قبل رو سيستم نصب شده را رو Uninstall كرد.
PDFView4NET 2.4.3.msi جديد رو نصب كرد.
بعد محيط Visual Studio رو باز كنيد و فايل O2S.Components.PDFView4NET.dll رو از مسير نصب درگ كرده و روي Toolbox ويژوال استاديو دراپ كنيد.
ويژوال استاديو رو ببنديد.
فايل هاي كرك رو در آخر در مسير نصب برنامه كپي (جايگزين) كنيد.

با سپاس
آرمين

مرسی
فهمیدم من از پوشه نصب انتخاب نمیکردم که نصب نمیشد.ممنون
ولی برای قسمت شیشه ای کردن مگه میشه که یه فرم رو داخل یه پنل مثلا از یه فرم دیگه باز کرد و توی اون کامپوننت قرار داد؟
اگه میشه چجوری؟

ravegoat
21-06-10, 22:30
بله ميشه!
البته الزامي وجود نداره كه از يه فرم جديد استفاده كنيد.فرم جديد فقط يه پيشنهاد بود. من كلا" منظورتون رو در مورد شيشه اي كردن درست متوجه نشدم...اگه عكسي از اون برنامه مي گذاشتيد، بهتر مي شد.

براي ساخت يه فرم جديد با كد نويسي و افزودن كنترل به اون از اين لينك (Only the registered members can see the link) استفاده كنيد.

در واقع اگه شما يه فرم جديد لود كنيد (با دستور Show) مي تونيد با دونستن نام اون فرم (خاصيت Name) از قسمتي اون فرم رو مديريت كنيد.

:wink:

mojdeh6583
22-06-10, 17:59
خوب فک کنم ایراد از من بود
من باید کامل می گفتم که منظورم چی بود
ببینید من یه فرم ساختم که باید آرم یه شرکت در بک گراند این فرم تحت هر شرایطی قرار بگیره
خوب با این اوصاف من مجبورم با توجه به چینش کنترل هام و اینکه همشون یه جورایی مثل listbox بک گراند نمی پذیرند(مثل همون پی دی اف خوانی که لطف کردید توضیح دادید.)اونهارو شفاف کنم.
حالا شما به من پیشنهاد استفاده از یه فرم دومی رو دادید که در اون فرم من لیست باکسم رو قرار بدم؟و بعد اون فرم رو شفاف کنم؟و بعد اون فرم شفاف رو داخل یه پنل مثلا از فرم اولیم قرار بدم
؟
اولا که من نتونستم به فرم دومم بفهمونم که باید داخل یه پنل از فرم اولم باز بشه
دوما با شفاف کردن فرم دوم تمام نوشته هاشم شفاف میشن
من می خوام فقط بک گراند معلوم بشه نه اینکه نوشته هاش هم دیده نشن.

لطفا به مشکل من به چشم مشکل خودتون نگاه کنید.یه راه حل اساسی می خوام.یه راه حل واقعی.

ravegoat
22-06-10, 21:31
الآن منظورتون رو بهتر متوجه شدم.

اولا" براي اين كه تعيين كنيد يه فرم داخل فرم ديگه باز بشه مي تونيد از فرم هاي MDI استفاده كنيد. فرم اصلي رو مادر در نظر بگيريد و بقيه فرم ها رو مي تونيد child بكنيد. ولي با اين اوصاف فكر نكنم با اين روش خيلي بشه نتيجه ي مطلوب به دست آورد. خيلي از كامپوننت ها هستن كه خاصيت Background ندارد. شايد كنترل هايي مثل ListBox با قابليت تعيين پس زمينه وجود داشته باشه ولي من چيزي پيدا نكردم.

براي رفع اين مشكل يه كاري ميشه كرد:
شما خاصيت Backcolor كنترل هايي رو كه مي خواهيد شفاف بشن رو به يه رنگ ثابت مانند زرد ست كنيد. بعد خاصيت TransparencyKey فرم اصلي رو به رنگ زرد تغيير بديد. اين جوري شكل نوشته ها ثابت مي مونه. فقط يه سري مشكلات پيش مياد.
يه پروژه با زبان VB.Net ضميمه كردم كه مي تونه كمكتون كنه. نتوستم سورس C# رو تهيه كنم...اين پروژه ساده است و براي كار هاي خيلي حرفه زياد مناسب نيست.

رمز:

pcnetwork.ir

موفق باشيد
آرمين