PDA

مشاهده نسخه کامل : داستان عجیب با پاور جعلی Silverstone گارانتی تک دیتا - روش جالب برخورد با متقلبین

K1LOU
16-06-10, 11:26
با سلام
اين تايپيک رو در انجمني که لينک اون رو در پايان قرار دادم ديدم به نظرم جالب اومد با اجازه نويسنده اونو اينجا مطرح کردم تا نظرات دوستان انجمن شهر سخت افزار رو هم در اين مورد و مسايل شبيه به اين در بازار بدونيم

لطفا این داستان رو همه ، خصوصا دوستان اهل خرید قطعات کامپیوتری کامل بخونید. مطالب جالبی توشه. Only the registered members can see the link
اگر هم براتون طولانیه و حوصله ندارید، قسمتی تحت عنوان خلاصه مطلب در پایین همین پست اول نوشتم، حداقل اون رو بخونید که اصل قضیه دستتون بیاد. Only the registered members can see the link

ماجرا مال اواسط ماه تیره که من کامپیوتر جدیدم رو خریدم.
برای قطعات پرمصرفم احتیاج به یه پاور درست و حسابی داشتم و به دلیل دیر شدن و تعطیلی بازار، عجله ای تصمیم گرفتم پاور Silverstone 580W با مدل SST-ST580 بخرم، چون می دونستم سیلوراستون مارک معروف و معتبریه.
قطعات دیگه و پاور رو گرفتم و آوردم خونه.
قبل از این که قطعات رو تست کنم، با توجه به این که از پاور مطمئن نبودم یه سرچ اینترنتی زدم، و یه تاپیک هم توی همین انجمن P30World باز کردم و پرسیدم که آیا پاور فوق برای قطعات من مناسبه یا نه؟ مدیر محترم سخت افزار (Stream) سریعا پستم رو جواب دادند و نوشتند که همچین پاوری وجود نداره و این مدل جعلی و ریمارک است و شرکت پخش کننده یه پاور ضعیف رو برداشته و برچسب هاش رو عوض کرده و به این اسم داده بیرون (اگه دارید می خونید ممنون از راهنمایی تون عزیز).
من که به شدت جا خورده بودم تصمیم گرفتم E-mail بزنم و موضوع رو از خود شرکت سیلوراستون استعلام کنم. صفحه Contact Us رو در سایت سیلوراستون باز کردم و دو آدرس مربوط به واحد فروش کشور آمریکا و کشور تایوان رو پیدا کردم.
ای میل اول خودم رو با این موضوع برای این دو واحد فروش فرستادم:

ای میل اول من:

به طور خلاصه پرسیده بودم که یک شرکتی به اسم تک دیتا داره توی ایران یه همچین جنسی رو به اسم پاور سیلور استون مدل SST-ST580 می فروشه، آیا شما همچین مدلی دارید؟

واحد فروش کشور آمریکا چند ساعت بعد به میل من جواب داد:

Hi,

we don't carry such model number in USA, but let me forward your email to my co-worker in Taiwan and they should know better he will get back to you soon

Thank you
ترجمه: ما که همچین مدلی توی آمریکا نداریم، اما اجازه بدید ای میل شما رو برای همکارم توی تایوان هم بفرستم، ایشون بهتر می دونند. به زودی جواب ای میلتون رو می دهند.

پاسخ اصلی سیلوراستون به ای میل اول من:
واحد فروش تایوان هم فردا صبحش به من جواب داد و نوشته بودند که:

Hi Mahmood,
Thank you for your information. yes, Silverstone does not have this kind of range as 580w.
but, Mahmood, we are also curious about this issue, is available to have your favor for this issue,
we would like know what is going on there? is available to ask you for taking more pictures for these stories which you are able to buy 580w.
i have to get more evidence.
thank you very much Mahmoon.
your response and help will he high appreciated.
Regards,
Fransiskus

خلاصه ترجمه:
از اطلاعات تون ممنونیم. ما اصلا همچین کالایی تولید نمی کنیم. اما در ضمن ما در مورد این موضوع کنجکاو هستیم. میشه شما یه مقداری بیشتر توضیح بدید توی ایران چه خبره؟ اگر ممکنه چند تا عکس هم بگیرید و برای ما بفرستید.

من در جواب گفتم که عکس ها رو می فرستم و بعد یه ای میل دیگه هم اومد:

پاسخ دوم سیلوراستون برای من:

thank you for your prompt response.
Silverstone does not have 480w and 580w these range for PSU 100% sure.
please noted this.
and pls kindly send me more pictures about the stories which selling these range psu. I have to see their store banner.
your prompt response will be highly appreicated.
thank you for your efforts, you help us a lot.
Fransiskus

خلاصه ترجمه: ممنون از همکاری شما. با اطمینان 100% می گیم که همچین پاوری وجود نداره. اگر ممکنه لطف کنید و از تابلوی مغازه هایی که همچین پاوری می فروشند عکس بگیرید و برای ما بفرستید.

من رفتم بازار و پاور رو پس دادم. فروشنده از من خواست که ای میل های سیلوراستون رو نشونش بدم و بعد از دیدن اونها در حالی که به شدت ناراحت بود زنگ زد به تک دیتا! مسوول محترم تک دیتا فرمودند که این پاور توی کشورهای دیگه دنیا نیست و سیلوراستون به سفارش خود ما همچین پاوری تولید کرده! فروشنده هم با عصبانیت گفت که همه پاورها تون رو پس می فرستم (راست و دروغ برخورد فروشنده با خودش).

برگشتم خونه و دیدم یک ای میل دیگه هم اومده:

ای میل سوم سیلوراستون برای من:

Hi Mahmoon,
these are what i have on hand,
is it available to take some pictures about their stories?
thank you very much.
Fransiskus

خلاصه: چند تا عکس از مغازه های کامپیوتر تهران توی این ای میل بود که توی ویترین شون این پاور جعلی رو گذاشته بود! توی متن نوشته: این عکس ها رو ما تهیه کردیم! آیا براتون ممکنه چند تا عکس از مغازه ها هم شما بفرستید؟

ای میل و پاسخ من برای سیلوراستون:

Hello.
Here's the pictures, as promised. Sorry about the delay.
Please note that between the pictures, some show the PSU itself, and also two of them show the psu's package, the warranty card, and the shopping's bill of about 78 USD for a fake product!
Your pictures were exactly showing the same product I bought
You asked me to get some pictures from the retailer's banner too, but sorrily I got your mail after I got back from the computer market. But 2 of the pictures show techdata's warranty card which, I believe, is equally good.
Also, this is their homepage and contact us page
...

خلاصه: چند عکس از پاور و بسته اش و کارت گارانتی شرکت تک دیتا گرفتم و فرستادم. آدرس، عکس کارت گارانتی، تلفن و سایت اینترنتی تک دیتا رو بهشون دادم و عکس های خودشون رو هم تایید کردم که مال همون پاور جعلی است.

پاسخ آخر سیلوراستون:

Hi Mahmood,
thank you very much,bro...
i will try to track it...and see what is going on?
thank you again.
Regards,
Fransiskus.

خلاصه ترجمه: با تشکر، ما موضوع رو پیگیری می کنیم و تحقیق می کنیم که اونجا چه خبره؟

این که در آخر چی شد و سیلوراستون با شرکت متقلب تک دیتا چی کار کرد رو نمی دونم، ولی چند روز بعد من از کنار مرکز کامپیوتر ایران رد می شدم. رفتم تو نگاه کردم دیدم مغازه هایی که سیلوراستون می فروختند و تا همین چند روز قبل ویترینشون پر از این پاورها بود، یک دونه هم از پاورهای تقلبی 580 توی ویترینشون نیست، و همه اش از بازار جمع شده!
از یکی از آشنا ها پرسیدم، گفت که تو این جور موارد ممکنه شرکت خارجی، وکیل ایرانی بگیره و یه حال حسابی به شرکت ایرانی بده.
به هر حال...

پیشنهاد مهم: متقلب ها و جعل کننده ها رو از طریق شرکت اصلی پیگیری کنید!
هیچ کاری نداره! فقط یک ای میل! اگر جنسی که گرفتید ریمارک و تقلبی است یک ای میل به شرکت اصلی بزنید و نام مغازه یا شرکت پخش کننده رو براشون بنویسید. اگر هم عکس بود که چه بهتر!

هیچ وقت یادم نمیره که مادربرد گیگابایت تقلبی که چند سال قبل با گارانتی ایرج پیشوا (!!) گرفتم چقدر منو اذیت کرد! اون هم توی دوران دانشجویی که واقعا 70 تومن پول مادربرد کلی پول بود! یادش به خیر، برای گیگا بایت ای میل زده بودم، چقدر هم از مشکلات مادربرد تعجب کرده بودند! ای کاش اون موقع این راه رو می دونستم... Only the registered members can see the link

خلاصه مطلب:
ای میل های رد و بدل شده من با سایت سیلوراستون و معرفی پاور جعلی و شرکت جعل کننده پاورهای اون ها در ایران (Techdata - که در ظاهر یه شرکت نمایندگی و گارانتی معتبر ایرانی تشریف داشتند!)، باعث شد پاورهای جعلی سیلوراستون در عرض چند روز از بازار ایران جمع بشند.
پیشنهاد می کنم دوستان اگر با کالای ریمارک و جعلی در بازار مواجه شدند که جنس یک شرکت بزرگ و گردن کلفت رو جعل کرده بودند حتما از طریق نامه نگاری از طریق E-Mail به شرکت اصلی قضیه رو پیگیری کنند. کار آسونی است و از طریق صفحه Contact Us در سایت هر شرکت بزرگ جهانی قابل انجام است.

براي ديدن نظرات و همچنين نويسنده اصلي تايپيک مي توانيد به ادرس زير مراجعه کنيد

Only the registered members can see the link

Mahdi_Moosavi
16-06-10, 13:14
اون تاپیک مربوط یه 1 سال پیش بود .

Shahryar
16-06-10, 16:55
یک سوال نماینده سیلور استون گفته Bro ؟:1. (27):