PDA

مشاهده نسخه کامل : سول در مورد اینکه برای پرینتر چه مارکی خوبه که بخرم ؟

downloadsoft
15-06-10, 21:28
با سلام
و عرض خسته نباشید خدمت تمامم بزرگواران

من تا به حال پرینتر نداشتم و الان می خوام بخرم ولی وقعا نمیدونم چه مارکی خوبه که تهیه کنم
این بود که از اساتید محترم در خواست راهنمایی داشتم.

پرینتر سیاه سفید مد نظر من هست و برای کار شاپ مد نظررم هست .
با تشکر.

downloadsoft
16-06-10, 01:52
دوستان کسی نیست پاسخ بده ؟ من کمکان منتظر هستم.

mehrdad_ab
16-06-10, 10:56
فقط HP
بعد Canon
ولی در مورد HP شک نکن
فقط بودجت رو بگو و منظورت رو نفمیدم که برای چه کاری لازم داری

AMD>INTEL
16-06-10, 11:15
HP LASERJET 1006/1020

downloadsoft
16-06-10, 13:57
آخه میدونین چیه من تحقیقاتنی کردم اولا گفتن جوهر افشان مصرف جوهر زیادی داره مثلا 20 تا برگ بگیری تموم میشه و باید جوهر باز پر کنی.
بعد من خیلی مطالعه کردم نوشته بودند اچ پی و قتی جوهرش تموم میشه هدر همراه با جوهر باید دور انداخت و برای همین اچ پی از هدر ضعیف و ارزانی بخاطر یک بار مصرف بودن استفاده می کنه که کیفیت پایین داره و مطمونا هزینه بیشتری میدید. من واقعا موندم
رفتن سراغ epson و canon ولی واقعا نمیدونم برای کار فروشگاه شاپ با توجه به این تفاصیر واقعا به صرفه نیست ؟!
لیزری هم که ماشالا قیمتشون خداست .
چون جناب AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) و tab (Only the registered members can see the link) هر اچ پی رو پیشنهاد گردید خوهش مندم بیشتر منو راهنمایی کنید با توجه به تفاصیر بالا واقعا هنوز سر در گم هستم.

AMD>INTEL
16-06-10, 14:19
این مدلها لیزری هستند . جوهر ندارند . بالای 1000 تا میزنی بعد با مبلغ کمی تونر رو شارژ میکنن .
HP LaserJet P1006 Laser Printer

Speed/monthly volume
Print speed, black (best quality mode)
Up to 17 ppm
Print speed, black (normal quality mode)
Up to 17 ppm
First page out (black)
As fast as 8.5 sec
Monthly duty cycle
Up to 5000 pages
*Footnote for duty cycle
Duty cycle is defined as the maximum number of pages per month of imaged output. This value provides a comparison of product robustness in relation to other HP LaserJet or HP Color LaserJet devices, and enables appropriate deployment of printers and MFPs to satisfy the demands of connected individuals or groups.
Recommended monthly print volume
250 to 1500 pages
*Footnote for recommended monthly print volume
HP recommends that the number of printed pages per month be within the stated range for optimum device performance, based on factors including supplies replacement intervals and device life over an extended warranty period
Print quality/technology
Print resolution, black
Up to 600 x 600 dpi (1200 dpi effective output)
Resolution technology
HP REt, HP FastRes 600, HP FastRes 1200
Ink cartridges
1 (black)
Paper handling
Paper tray(s), standard
1 plus 10-sheet priority input slot
Paper tray(s), maximum
Input capacity, standard
Up to 160 sheets
Input capacity, maximum
Up to 160 sheets
Duplex printing (printing on both sides of paper)
Manual (driver support provided)
Media sizes, standard
Letter, legal, executive, postcards, envelopes (No. 10, Monarch)
Media sizes, custom
Main tray: 5.8 x 8.27 to 8.5 x 14 in; input slot: 3 x 5 to 8.5 x 14 in
Media types
Paper (laser, plain, photo, rough, vellum), envelopes, labels, cardstock, transparencies, postcards
Document finishing
Sheetfed
Memory/print languages/typefaces
Memory, standard
8 MB embedded in SIP package, 64 KB EEPROM for NVRAM
Memory, maximum
8 MB
Processor speed
266 MHz
Print languages, standard
Host-based printing
Connectivity
Connectivity, standard
Hi-Speed USB 2.0 port
Connectivity, optional
None
Minimum system requirements
PC: Windows 2000, Windows XP Home, Windows XP Professional, Windows Vista(R) Ready, 120 MB free hard disk space, CD-ROM drive, USB port
Macintosh: Mac OS X v 10.2.8, v 10.3, v 10.4 or higher; Macintosh computer with PowerPC G3, G4, G5, or Intel Core processor; 128 MB RAM (256 MB recommended); 120 MB free hard disk space; CD-ROM drive; USB port
Compatible operating systems
Macintosh compatible
Yes
Compatible Operating Systems
Windows 2000; Windows XP Home; Windows XP Professional; Windows XP Professional x64; Windows Server 2003 (32/64 bit); Certified for Windows Vista(R); Mac OS X v 10.3; Mac OS X v 10.4; Mac OS X v 10.5; Linux (see Only the registered members can see the link)
Environmental specifications
Operating temperature
59 to 90.5º F
Dimensions/weight/warranty
Product dimensions (W x D x H)
13.66 x 8.82 x 7.64 in
Dimensions, max. (W x D x H)
13.66 x 12 x 7.65 in
Product weight
10.3 lb

---------- Post added at 11:19 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

این مدلها لیزری هستند . جوهر ندارند . بالای 1000 تا میزنی بعد با مبلغ کمی تونر رو شارژ میکنن .
HP LaserJet P1006 Laser Printer

Speed/monthly volume
Print speed, black (best quality mode)
Up to 17 ppm
Print speed, black (normal quality mode)
Up to 17 ppm
First page out (black)
As fast as 8.5 sec
Monthly duty cycle
Up to 5000 pages
*Footnote for duty cycle
Duty cycle is defined as the maximum number of pages per month of imaged output. This value provides a comparison of product robustness in relation to other HP LaserJet or HP Color LaserJet devices, and enables appropriate deployment of printers and MFPs to satisfy the demands of connected individuals or groups.
Recommended monthly print volume
250 to 1500 pages
*Footnote for recommended monthly print volume
HP recommends that the number of printed pages per month be within the stated range for optimum device performance, based on factors including supplies replacement intervals and device life over an extended warranty period
Print quality/technology
Print resolution, black
Up to 600 x 600 dpi (1200 dpi effective output)
Resolution technology
HP REt, HP FastRes 600, HP FastRes 1200
Ink cartridges
1 (black)
Paper handling
Paper tray(s), standard
Paper tray(s), maximum
Input capacity, standard
Up to 160 sheets
Input capacity, maximum
Up to 160 sheets
Duplex printing (printing on both sides of paper)
Manual (driver support provided)
Media sizes, standard
Letter, legal, executive, postcards, envelopes (No. 10, Monarch)
Media sizes, custom
Main tray: 5.8 x 8.27 to 8.5 x 14 in; input slot: 3 x 5 to 8.5 x 14 in
Media types
Paper (laser, plain, photo, rough, vellum), envelopes, labels, cardstock, transparencies, postcards
Document finishing
Sheetfed
Memory/print languages/typefaces
Memory, standard
8 MB embedded in SIP package, 64 KB EEPROM for NVRAM
Memory, maximum
8 MB
Processor speed
266 MHz
Print languages, standard
Host-based printing
Connectivity
Connectivity, standard
Hi-Speed USB 2.0 port
Connectivity, optional
None
Minimum system requirements
PC: Windows 2000, Windows XP Home, Windows XP Professional, Windows Vista(R) Ready, 120 MB free hard disk space, CD-ROM drive, USB port
Macintosh: Mac OS X v 10.2.8, v 10.3, v 10.4 or higher; Macintosh computer with PowerPC G3, G4, G5, or Intel Core processor; 128 MB RAM (256 MB recommended); 120 MB free hard disk space; CD-ROM drive; USB port
Compatible operating systems
Macintosh compatible
Yes
Compatible Operating Systems
Windows 2000; Windows XP Home; Windows XP Professional; Windows XP Professional x64; Windows Server 2003 (32/64 bit); Certified for Windows Vista(R); Mac OS X v 10.3; Mac OS X v 10.4; Mac OS X v 10.5; Linux (see Only the registered members can see the link)
Environmental specifications
Operating temperature
59 to 90.5º F
Dimensions/weight/warranty
Product dimensions (W x D x H)
13.66 x 8.82 x 7.64 in
Dimensions, max. (W x D x H)
13.66 x 12 x 7.65 in
Product weight
10.3 lb

downloadsoft
16-06-10, 14:38
1.لیزری که قیمتش مناسب باشه شما چی پیشنهاد میکنی مثلا در حد 150 تا 160
2.الان در تایپ تکسیری ها به نظزتون از لیزری استفاده میشه ؟
3. اگر میشه چه نوعی هست که جوهر کمتری مصرف میکنه و کلا به صرفه هست لیزی فکنم به علت قیمت بالا بیشتر برای مصارف اداری هست.
اینطوری بگم بعضی رستوران ها رو دیدی که پرینتر دادرند تند تند فاکتور میدن دست مشتری اونا از چه نوع رینتری استفاده میکنند.

AMD>INTEL
16-06-10, 15:08
سیاه و سفید HP 1020 یا 1006
جوهر افشان بیشتر برای چاپ عکسه
لیزری رنگی هم ارزون شده ولی تونر هاش گرونه

AMD>INTEL
16-06-10, 15:08
سیاه و سفید HP 1020 یا 1006
جوهر افشان بیشتر برای چاپ عکسه
لیزری رنگی هم ارزون شده ولی تونر هاش گرونه

hapalii
16-06-10, 20:53
1.لیزری که قیمتش مناسب باشه شما چی پیشنهاد میکنی مثلا در حد 150 تا 160
2.الان در تایپ تکسیری ها به نظزتون از لیزری استفاده میشه ؟
3. اگر میشه چه نوعی هست که جوهر کمتری مصرف میکنه و کلا به صرفه هست لیزی فکنم به علت قیمت بالا بیشتر برای مصارف اداری هست.
اینطوری بگم بعضی رستوران ها رو دیدی که پرینتر دادرند تند تند فاکتور میدن دست مشتری اونا از چه نوع رینتری استفاده میکنند.

سلام

به طور عمده پرینتر ها دو نوع هستن لیزری و جوهر افشان ( البته مدل های دیگه هم دارند که کاغذ مخصوص دارند کلا خارج از پیرینتر ها مورد نظر شماست یا مثلا مدل های قدیمی ریبونی)

پرینتر های جوهر افشان همان طور که از نامش پیداست از جوهر استفاده می کنند این مدل ها که همگی رنگی هستند برای چاپ عکس استفاده می شند قیمتی از 50 هزار تومان تا چندیدن میلیون تومان دارند که اصلا به کار شما نمیاد
پرینتر های لیزری از جوهر استفاده نمی کنند انها تونر دارند که به نوعی می شه گفت یه نوع پودر این دسته هم مدل های سیاه و سفید دارند هم مدل های رنگی که مدل های رنگی شون با توجه به اینکه قیمت تونر های بالایی دارند اصلا به صرفه نیستند اما مدل های سیاه و سفید ان چیزی که همه جا دیده میشه

در جواب سئوال هاتون باید بگم
1 - مدل هایی مثل 1020 یا p1005 , p1006 از HP نسبت به بوجه تون برای شما مناسبه
2 - اکثر کسانی هم که در کار تکثیر هستند از همین پرینتر ها استفاده می کنند یعنی لیزری سیاه و سفید هر تونر تا چند هزار برگ رو پرینت می گیره و شارژ انها هم ارزان با 5 تا 7 هزار تومان باز شارژ میشه شارژ شده انها هم حدود هزار برگ باز چاپ می کنه
3 - همان طور که گفتم جوهر برای پرینتر های جوهر افشان پس شما با جوهر کاری ندارید و به صرفه تون که یک پرینتر لیزری سیاه و سفید بگیرید ( باز می گم پرینتر های لیزری با تونر کار می کنند نه جوهر ) که انواع ارزان قیمت زیادی هم داره برای کار شما خوبه بیشتر رستوران ها هم از پرینتر های لیزری سیاه و سفید مثل مدلیهای که به شما معرفی کردیم استفاده می کنند البته رستوران ها از پرینتر های کوچکی که روی رل های کاغذی با عرض کم چاپ می کنند بیشتر استفاده می کنند مثل صورت حساب هایی که مثلا در فروشگاه های زنجیره ای می گیرید که این نوع پرینتر ها فقط کاربرد چاپ صورت حساب دارند نه کار دیگه.

downloadsoft
16-06-10, 23:14
سلام

به طور عمده پرینتر ها دو نوع هستن لیزری و جوهر افشان ( البته مدل های دیگه هم دارند که کاغذ مخصوص دارند کلا خارج از پیرینتر ها مورد نظر شماست یا مثلا مدل های قدیمی ریبونی)

پرینتر های جوهر افشان همان طور که از نامش پیداست از جوهر استفاده می کنند این مدل ها که همگی رنگی هستند برای چاپ عکس استفاده می شند قیمتی از 50 هزار تومان تا چندیدن میلیون تومان دارند که اصلا به کار شما نمیاد
پرینتر های لیزری از جوهر استفاده نمی کنند انها تونر دارند که به نوعی می شه گفت یه نوع پودر این دسته هم مدل های سیاه و سفید دارند هم مدل های رنگی که مدل های رنگی شون با توجه به اینکه قیمت تونر های بالایی دارند اصلا به صرفه نیستند اما مدل های سیاه و سفید ان چیزی که همه جا دیده میشه

در جواب سئوال هاتون باید بگم
1 - مدل هایی مثل 1020 یا p1005 , p1006 از HP نسبت به بوجه تون برای شما مناسبه
2 - اکثر کسانی هم که در کار تکثیر هستند از همین پرینتر ها استفاده می کنند یعنی لیزری سیاه و سفید هر تونر تا چند هزار برگ رو پرینت می گیره و شارژ انها هم ارزان با 5 تا 7 هزار تومان باز شارژ میشه شارژ شده انها هم حدود هزار برگ باز چاپ می کنه
3 - همان طور که گفتم جوهر برای پرینتر های جوهر افشان پس شما با جوهر کاری ندارید و به صرفه تون که یک پرینتر لیزری سیاه و سفید بگیرید ( باز می گم پرینتر های لیزری با تونر کار می کنند نه جوهر ) که انواع ارزان قیمت زیادی هم داره برای کار شما خوبه بیشتر رستوران ها هم از پرینتر های لیزری سیاه و سفید مثل مدلیهای که به شما معرفی کردیم استفاده می کنند البته رستوران ها از پرینتر های کوچکی که روی رل های کاغذی با عرض کم چاپ می کنند بیشتر استفاده می کنند مثل صورت حساب هایی که مثلا در فروشگاه های زنجیره ای می گیرید که این نوع پرینتر ها فقط کاربرد چاپ صورت حساب دارند نه کار دیگه.

خیلیممنون از توضیح خوب و بسیار مفیدتون واقعا فیض بردم

نظرتون رو هم در مورد این پرینتر بگین یکی از بچه ها گرفته بود راضی بود .

canonm lbp3010b

این می خوام بگیرم نظرتون رو در این مورد هم بگید ممنون میشم.

Only the registered members can see the link

mehrdad_ab
17-06-10, 11:07
من خودم P1006 از HP رو دارم
واقعاً راضیم
شارژ تونرش رو هم خودم انجام میدم
مواد مصرفی ارزون ، درام ارزون و ...
استاندارد hp برای چاپ برگه به طور پوشش 3% یا 5 % ( اینجاش دقیق یادم نیست ) 700 برگه
من خودم تا 600 و 800 صفحه زدم و دوباره شارژ کردم

hapalii
17-06-10, 16:51
پرینتر های canon هم پرینتر های خوبی مخصوصا چند مدل های جوهر افشان خیلی خوب هم داره من با لیزری های سیاه و سفیدش کار نکردم اما نباید بد باشه اما برای پرینتر لیزری سیاه و سفید من اول HP و بعد از اون سامسونگ رو ترجیح می دم شاید پرینتر که گفتید حتی از این مدل ها که معرفی کردیم بهتر هم باشه اما این نوع پرینتر ها معمولا زیاد ازشون کار کشیده میشه و استهلاک خیلی بالایی دارند و وقتی نیاز به تعمیر داشته باشند پرینتر های HP تقریبا شبیه ماشین پیکان هستند که هم تعمیر کارش زیاد هم قطعات یدکی انها اگر چرخ دنده ای یا ای سی از پرینتر شما نیاز به تعویض پیدا کنه ( که حتما این طور خواهد شد ) پیدا کردن اون قطعه برای پرینتر های HP خیلی خیلی اسون تر از پرینتر های canon خواهد بود .

noore
21-01-11, 21:45
تقریبا قیمت تونر پرینترهای لیزری رنگی چقدر هست .چقدر میشه ازش استفاده کرد.ممنون

javadshahvand
22-01-11, 12:07
تقریبا قیمت تونر پرینترهای لیزری رنگی چقدر هست .چقدر میشه ازش استفاده کرد.ممنون

بستگی به پرینتر داره اما معمولاً 1500 تا 2000 برگ معمولاً پودر اولیه رو کم میریزند قیمت تونر هم از 40 تومان به بالاست

noore
25-01-11, 13:42
پرینتر چند کاره لیزی برای مصرف خانگی بهتره یا جوهر افشان معایب ومزایای هر کدام را توهیح دهید

mehrdad_ab
25-01-11, 15:02
پرینتر چند کاره لیزی برای مصرف خانگی بهتره یا جوهر افشان معایب ومزایای هر کدام را توهیح دهید

اگه بودجه براتون مهمه ، میتونین جوهر افشان بخرید . زیر 120 تومن من HP رو توصیه می کنم و تا 200 تومن اپسون
و بالاتر از اون لیزری
در ضمن برای مصرف خانگی جوهر افشان رو توصیه می کنم

javadshahvand
25-01-11, 16:08

اگر جوهر افشان میخواهید میتونید سه کاره 5020 اچ پی بگیرید قیمت هم 50 تومان