PDA

مشاهده نسخه کامل : مود موبو 478

Hessam_7800gtx
15-06-10, 19:22
سلام علیکم من به این نتیجه رسیدم که کلا استعداد تو مود ندارم ولی نست ازش نمیکشم!!! 7600 که سوخت(:whistle:) یه 6200 هم که سوخت(:1. (27):) جالبیش اینه که هر دو تا زیر مود سوختن (:1. (5):) و به تست نرسیدن
این شد که گفتم شاید تو مود کردن مین بورد استعداد داشته باشمو رفتم سراغ این کار حالا تو تشخیص ic موندم کلا تو قسمت مدار تغذیه اش 3 تا ic داره که datdasheet هایه یکی شونو فقط تونستم پیدا کنم که مشخض شد این ic مورد نظر نیست (نه fb داشت ه fs کلا فرق میکرد) اون دو تای دیگه هم نمیدونم چطور پیدا کنم هر چی میگردم اون چیزی که باید باشه نیست حالا یه عکس میزارم و نوشته های روی ic ها هم میزارم تا دوستان لطف کنند و راهنمایی کنند همین که datasheet رو پیدا کنید برای من کافیه (بقیهشو از استاد گرامیم یاد گرفتم :party:) پیشاپیش تشکر میکنم

shayan08
16-06-10, 15:17
این سه تا عکس ماله سی پی یو هستش اما میشه از پشت سوکت هم اعمال کرد دو تا پین اولی 1.7 میشه
Only the registered members can see the link

لینک اصلی Only the registered members can see the link

Hessam_7800gtx
16-06-10, 21:01
فایده ای نداشت جر اینکه ولتاژ از 1.35 به 1 رسید ولی کار جالبی بود

Jagvar
16-06-10, 23:50
ایول
بابا این 478 خوراک خودمه، اخه یه 4 تایی مین پروندم :دی
حیف که الان وقت امتحانات هستش وگر نه حسابی می ترو------دم.
------------
اولین نکته بهتون بگم که ولت مود مین با ولت مود کارت خیلی خیلی فرق می کنه
بعدش هم بابا یه مدلی چیزی از این مین می زاشتی (حالا از روی تجربه حدس می زنم8S651 باشه!)
یه سری به این لینک بزن خیلی چیز جالبی هستش
می تونی برای مین خودت یه چیزایی ازش یاد بگیری

Jagvar
16-06-10, 23:50
ایول
بابا این 478 خوراک خودمه، اخه یه 4 تایی مین پروندم :دی
حیف که الان وقت امتحانات هستش وگر نه حسابی می ترو------دم.
------------
اولین نکته بهتون بگم که ولت مود مین با ولت مود کارت خیلی خیلی فرق می کنه
بعدش هم بابا یه مدلی چیزی از این مین می زاشتی (حالا از روی تجربه حدس می زنم8S651 باشه!)
یه سری به این لینک بزن خیلی چیز جالبی هستش
می تونی برای مین خودت یه چیزایی ازش یاد بگیری

Hessam_7800gtx
17-06-10, 00:34
آری مدلشو درست حدس زدی فعلا با pinmod تونستم به ولتاژ 1.42 و فرکانس 3780 برسم ولی متاسفانه یکی از پین های چروسسور پریده و فعلا سرگرم یاور کردن اونم اون لینکی هم که دادی طراحی بردش با این خیلی تفاوت داره :دی

Hessam_7800gtx
17-06-10, 12:50
سی پی یو رسما به ... رفت :دی

ViViD
17-06-10, 13:38
آقا مبارک باشه شما موفق شدید باز هم در طی یک حرکت مودینگ وارانه سیستم رو به فنا بدید از این سو به شما یک مدال گالوانیزه به عنوان مدال افتخار ترکیدگی سخت افزار داده خواهد شد :love:

shayan08
17-06-10, 15:17
من با این مود تونستم از 1.53 به 1.7 برسم

Hessam_7800gtx
17-06-10, 15:51
البته این مود که مشا گذاشتی ولتاژ رو کم میکرد برای پروسسور من:1. (27): ولی از همون الهام گرفتم و انقدر پین ها رو جابجا کردم تا به 1.42 رسید :دی اخرش هم یکی از پین های پروسسور گیر کرد و کنده شد که اومدم اونو لحیم کنم و 6 7 تایی پین رو پروندم بعد اعصابم خورد شد و سی پی یو ره دو تیکه کردم :lol:

Hessam_7800gtx
17-06-10, 16:01
آقا مبارک باشه شما موفق شدید باز هم در طی یک حرکت مودینگ وارانه سیستم رو به فنا بدید از این سو به شما یک مدال گالوانیزه به عنوان مدال افتخار ترکیدگی سخت افزار داده خواهد شد :love:
خیلی ممنون ولی من دیگه عادت کردم:party: مدال رو هم به ا.ن تقدیم میکنم :lol:

Extreme
17-06-10, 16:54
حسام بابا نمیخوای بیحیال این 478 بشی ؟ :1. (26):

بابا ول کن این فسیل جات رو :دی البته ماه پیش یه مین Abit IS7 گرفتم خوراکه اور 478 هست فک کنم باید بفرستم واسه محمد علی تا اون تعداد زیاد سی پی یو که داره رو به تر------ه .

در هر صورت کارت عالی بود . 3.8 گیگاهرتز با واتر .

:11():

Hessam_7800gtx
17-06-10, 17:46
واتر چیه نیما رو ایر پیچ نشده!!!! اخه جنس مفت که دستم میاد تا نتر------مش که نمیشه ولش کرد :lol:

Jagvar
17-06-10, 20:17
آغا من دلم به یکی از مین های خرکی خوش بود که داده بودم تا یه نفر ازش استفاده کنه الان که رفتم تحویل گرفتم دیدم سوزونده :گریه
ASUS p4p800-x بودش
یادش بخیر که 30 تا 30 تا سی پی یو 478 رد و بدل می کردیم حسام جان از شما سی پی یو سوزوندن از من ساپرت کردن :دی
خواستی فقط کافیه اشاره کنی تا یه گونی سی پی یو 478 بریزم وسط
حسام جان روی رم خیلی حساس باش، من همیشه سعی می کردم تا زمان اور کردن به 300 نرسه اونم تازه اگر خود رم باس 400 بود :دی
فرکانسی که زدی خیلی عالیه ولی این مینی که داری نمیشه خیلی روش مانور داد(از نظر مودینگ). ولی جان خودم از خودش خر تر نیومده من روی این مین ملق فقط نزدم :دی.
اگر بتونی یه مین ایسوز پیدابکنی خیلی توپ میشه و با اون اموزش هم کارت راه میوفته تقریبا.
-----------
اما حسام جان گول نیمارو نخوری ها، اصل کار این 478 ها هستش واقعا لذت بخشه اور کردن

Hessam_7800gtx
17-06-10, 21:33
البته این آغا معنای خوبی نداره بگذریم (:lol:) اره این رم رو خودم متوجه شدم که چقدر تاثیر داره و برای همین فرکانس 3800 هم روی 200 تنظیمش کردم که تا 270 رسید البته مشکل اصلی همونطور که گفتی این مین مزخرفه :دی مغازه دارا هم که ماشاله پول یه رمپیج رو واسه 478 خوب میگیرن :دی ولی نا امید نمیشم :Love-ssa~! (1): این که این 478 مود بازیو اینا ضروریه توش واقعا برام دوست داشتنیش کرده(حالا یکی نیست بگه اول برو یاد بگیر بعد بیا مود کن) ولی این پین مود هم کلا کار جالبه فکر کنم با همین پین + vdroop راحت بشه به ولتاژ 1.9 رسید حالا انشااله رکورد cpuz روی 478 رو با هم میشکنیم:love:

Hessam_7800gtx
13-07-10, 22:45
بعد ازاین کنکور لعنتی وقتمو گرفته بود حالا که تموم شد دوباره با قدرت به صحنه باز میگردیم!! بالاخره پس از مدت ها datasheet ای سی مورد نظر را یافتم حالا بهید مقاومت رو بیه پایه های FB و زمین بگذارم دیگه؟؟ ضرورتی داره که حتما زمین از خود ای سی باشه؟ یا میشه از زمین پاور هم استفاده کرد؟؟اینم عسک!! datasheet

Jagvar
13-07-10, 23:26
داداش حسام خسته نباشید عرض می دارم :ایکس
برای مین هم میشه از FB استفاده کرد؟!
اگه بشه بقیش حله فکر کنم

Hessam_7800gtx
13-07-10, 23:40
آره میشه دیدم این کارو میکنن بگردی مدارکش هم موجوده :love: حالا اساتید حضور یابند و نظراتشان را عرض نمایند که مطمین شویم! خوبه این پنیوم ها اینه که همش به ولتاژ بستن وگرنه اصلا نمیشد کاریش کرد :دی یه vdim هم تصمیم دارم رو مین انجام بدم که دیگه فضایی بشه :دی انشااله که این p4 رو مود شده زیر ln2 تست میگیرم :دی

Hessam_7800gtx
17-07-10, 00:45
توی دیتا شیت ای سی یه چیز جالب پیدا کردم درباره ی تنظیم ولتاژ از طریق اتصال دادن vid ها با زمین به نظرتون عملیه؟؟

Jagvar
17-07-10, 17:04
حسام جان شما خودتان دست به کار بشین:love:
من در جوامع بین المللی پشت شما وایسادم :whistle: در این امر خطیر فکر نکنم کسی جز خودتون مسمم برای مود 478 باشه:cool:
:party:توپ تانک فشغشه حسام ما برندست:party:

Hessam_7800gtx
24-11-10, 10:25
با سلیامی دوباره :دی یک سوال سرو ته ic رو از کجا تشخیص بدم؟؟؟ اد طرفی که نقطه داره بالاشه؟؟؟

D J V A H I D
24-11-10, 10:44
با سلیامی دوباره :دی یک سوال سرو ته ic رو از کجا تشخیص بدم؟؟؟ اد طرفی که نقطه داره بالاشه؟؟؟

آره .......

Over_Cracker
01-01-11, 06:54
کفش کهنه در بیابان چند میخری؟

Air
Stock Voltage
Complete Stable

بعد از امتحانات ،منم روی ولت مود این مادربرد میخوام کار کنم...

منتظر باشید.

mehrdad_ab
01-01-11, 11:59
کفش کهنه در بیابان چند میخری؟

Air
Stock Voltage
Complete Stable

بعد از امتحانات ،منم روی ولت مود این مادربرد میخوام کار کنم...

منتظر باشید.
سلام دوست عزیز ، مظاهر جان
میشه روش اورت رو اگه وقت کردی برام بیان کنی ؟
من هم عین همین cpu رو دارم ولی با افزایش ولتاژ تا 3.6 اورش کردم که استیبل نبود ولی روی 3.4 کاملاً استیبل بود .
رکورد 3.8 شما برام خیلی جالب اومد .( متاسفانه هفته پیش پل جنوبی مادربردم سوخت و بقیه قطعاتش رو فروختم فقط cpu مونده ولی جالبه روش کار رو بدونم )
مشخصات سیستم اینا بودن
MB=asus p4p800x
ram=512*2 bus 400
vga=256m-fx 5200

Over_Cracker
03-01-11, 06:35
یه تست دیگه با یه CPU سبکتر. هدف فقط تست باس مموری 533 رو 478 هستش و اصلا اور CPU لحاظ نشده.
رم pc3200 معادل 400 مگاهرتز فرکانس کاریش هست.

اور:
ولتاژ:3.3
تایمینگ:8-4-4-3
فرکانس:533.6

ولید:Only the registered members can see the link

با 6 دهم فرکانس، 533 رو شکستم،البته بیش از این هم اومد اما پایدار نبود و تو ولید گرفتن مشکل داشت.