PDA

مشاهده نسخه کامل : مسابقات ماهیانه HWBOT - June 2010

ViViD
08-06-10, 14:15
با درود بیکران

مسابقه این ماه سایت HWBOT در سه مرحله اجرا می شود که پایه هر سه مرحله پلتفرم AMD هست با این تفاوت که پلتفرمهای مدنظر باید شرایط هر مرحله رو دارا باشند

مرحله اول:

- پلتفرم AMD با استفاده از بردهایی با ساپرت رمهای DDR

مرحله دوم:

- پلتفرم AMD با استفاده از بردهایی با ساپرت رمهای DDR2

مرحله سوم:

- پلتفرم AMD با استفاده از بردهایی با ساپرت رمهای DDR3

در هر 3 مرحله از عکس دسکتاپ مورد نظر سایت استفاده شود که از اینجا میتونید تهیه کنید

تستهای هر سه مرحله یکسان و با استفاده از تست نرم افزار MaxxMem هست که میتونید از اینجا دانلود کنید

تست در حالت استاندارد و نرمال باید گرفته شود و شات صحیح از تست انجام شده بصورت زیر باشد:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

مواردی که داخل کادر قرمز رنگ قرار دارند حتماً باید در شات مورد نظر قرار داشته باشند

لینک مسابقات (Only the registered members can see the link)

منتظر حضور دوستان در این سری مسابقات ماهیانه هستیم نه بصرفه اینکه رکورد حتماً بزنید شرکت کردن در چنین مسابقاتی کسب تجربه شیرین رو به همراه خواهد داشت :love:

ViViD
10-06-10, 13:14
خوب من با استفاده از 2 سیستم جداگانه که در دسترس بود و البته خیلی ضعیف هم بود فعلاً 2 پویینت دارم و در رده 16 هستم

امیدوار بودم که بتونم سیستم بهتری پیدا کنم که بعید میدونم ولی تلاش همیشه به نتیجه میرسه

دوستان که شرایط لازم رو دارند در حالت استوک هم میتوانند شرکت کنند

Jagvar
10-06-10, 21:32
مشکل همین جاست که بخش بچه های AMD کار مون کم هستن
ولی من شاید با سیستم کسی نشستم تستی زدیم

nasiban
15-06-10, 23:40
من تا این جای کار رو شرکت کردم و فعلا نتایج خوب بوده ،در حال حاضر به دنبال مادربرد DDR ساپورت هستم و پردازنده ای مناسب . در کلاس DDR2 هم قطعات جور هستن و فقط زمان احتیاج هست که امتحانات پایان ترم ما اجازه نمیده .

ViViD
15-06-10, 23:42
آقا بفرستید برای من امتحان هم ندارم وقت آزاد هم تا بخواهید الان دارم :دی

nasiban
16-06-10, 00:56
وحید جان ما مخلصتیم اگر اجازه بدید تمام مغازه رو براتون ارسال کنیم .

.D3VIL.
16-06-10, 12:53
وحید جان ما مخلصتیم اگر اجازه بدید تمام مغازه رو براتون ارسال کنیم .
Nasiban عزیز امتیاز بسیار عالی بدست آوردید....
این پروفایل رو تست کنید :

CPU Multiplier:11x
Host Clock Frequency:365MHZ
Dram Multiplier:5.33x======>1460MHZ

مقدار tRC رو هم از 27 به عدد 15 تغییر بدید.....فقط ولتاژ رم از مقدار 1.85V بیشتر برای پردازنده خطر ناک هست.... تایمینگ هم CL6-5-6-15 1T ست کنید...موقع تست هم از قسمت Task Manager قسمت Explorer.exe رو ببینید.....
تست کنید ببینید متیوندی Score بالاتری بگیرید ........

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

متاسفانه مادربرد بنده هنوز برای تست به دستم نرسیده.....!!

موفق باشید.....

nasiban
16-06-10, 22:37
دوستان با تلاش بیشتر موفق به کسب رکوردی عالی شدم . منتظر رکورد های کلاس DDR2 و DDR1 باشید . :Love-PCN~!:
فکر میکنم سی پی یو و رم هام نابود شده باشن چون این دمه آخری هر دوشون بد قاطی میکردن .

Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Jagvar
17-06-10, 20:29
ایول اویل
بابا بزنید دهن ملت را سرویس کنید تا ما به جمع شما می پیوندیم :دی
تبریک می گم

ViViD
25-06-10, 07:38
با درود

در حالی که تنها 5 روز به پایان مسابقه این ماه باقی مانده دوستانی از سایت خودمون و یا کشور خودمون شرکت کردند

نفر اول chew* - 24 points
نفر دوم Massman - 22 points
....

و محسن عزیز از تیممون nasiban - 2 points

Mahdi8063
25-06-10, 14:15
البته دوستمون بهزاد (Turok) هم 2 امتیاز آوردن تو این مسابقات

nasiban
25-06-10, 14:30
با توجه به اینکه اسکور قبلی توسط HWBOT مورد قبول واقع نشد . به این اسکور رسیدم .

دیگه از این رم ها بیشتر از این نمیشه انتظار داشت مگر اینکه بریم سراغ LN2

Shahryar
25-06-10, 15:16
محسن جان من کانتینر رم دارم اگه خواستی بیا بگیر . عایق بندی و ... هم شده .

چند نکته در مورد MaxxMEM :

1) بهترین کار استفاده از پردازنده هایی با تعداد Core های بالا و سپس استفاده از 2 هسته هست .
2) بهترین فرکانسی که میتونید را بوت کنید و سپس Sub Timing ها به خصوص tRC را توی ویندوز کم کنید و تست بگیرید .
3) پردازنده را هم روی LN2 ببرید توی مواردی مثل Memory Copy و Read خیلی موثر هست .
4) فرکانس Bus ها بیشتر از فرکانس پردازنده موثر هست ولی در مجموع بالانس شدن فرکانس باس ها ، تایمینگ و فرکانس رم و پردازنده که هیچ کدوم باعث ایجاد گلوگاه شدن نشه بهترین نتیجه را میده .

آرمان جان یک مادربرد UD7 دارند امیدوارم به موقع به این مسابقه برسند .

.D3VIL.
25-06-10, 16:01
چند نکته در مورد MaxxMEM :

1) بهترین کار استفاده از پردازنده هایی با تعداد Core های بالا و سپس استفاده از 2 هسته هست .
2) بهترین فرکانسی که میتونید را بوت کنید و سپس Sub Timing ها به خصوص tRC را توی ویندوز کم کنید و تست بگیرید .
3) پردازنده را هم روی LN2 ببرید توی مواردی مثل Memory Copy و Read خیلی موثر هست .
4) فرکانس Bus ها بیشتر از فرکانس پردازنده موثر هست ولی در مجموع بالانس شدن فرکانس باس ها ، تایمینگ و فرکانس رم و پردازنده که هیچ کدوم باعث ایجاد گلوگاه شدن نشه بهترین نتیجه را میده .

آرمان جان یک مادربرد UD7 دارند امیدوارم به موقع به این مسابقه برسند .
خیلی ممنون شهریار جان.....

و اما چند سوال:
1-بهترین فرکانس/ تایمینگ برای رم ها DDR2 برای این تست چه حالتی میتونه باشه؟! من د ر حالت 1200MHZ به 100% پایداری (بدون در نظر گرفتن تایمینگ ) روی این برد DFI UT 790FX_M2R میرسم با D9 GMH .....
2-اگر مادربرد قابلیت Disable کردن دو Core رو نداشته باشه (یعنی یک پردازنده 4 هسته که 2 تا از هسته ها Disable بشه ) آیا Set کردن و فعال کردن فقط 2 هسته برای برنامه Maxxmem آز طریق Task Manager تاثیر داره؟!

چند سوال هم که یادم نمیاد سره تست متوجه میشم :lol

-----------------

در رابطه با UD7 هم بنده در حال حاظر ساوه هستم و ایشالا دوشنبه میرم تهران و سعی بر این هست که هم برای DDR2 و هم برای DDR3 پردازنده + رم ها +North Brdige مادربرد زیر Ln2 تست بشند که ایشالا اگر شد حتما تست ها صورت میگیره (البته با کمک نیما عزیز ) و مادربرد UD7 قابلیت اورکلاک رم تا 1866MHZ رو داره (البته هنوز باهاش کار نکردم) و با رم ها HyperX 2000MHZ Cl8 تست هارو شروع میکنیم.....

موفق باشید......

Shahryar
25-06-10, 16:40
خیلی ممنون شهریار جان.....

و اما چند سوال:
1-بهترین فرکانس/ تایمینگ برای رم ها DDR2 برای این تست چه حالتی میتونه باشه؟! من د ر حالت 1200MHZ به 100% پایداری (بدون در نظر گرفتن تایمینگ ) روی این برد DFI UT 790FX_M2R میرسم با D9 GMH .....
2-اگر مادربرد قابلیت Disable کردن دو Core رو نداشته باشه (یعنی یک پردازنده 4 هسته که 2 تا از هسته ها Disable بشه ) آیا Set کردن و فعال کردن فقط 2 هسته برای برنامه Maxxmem آز طریق Task Manager تاثیر داره؟!

چند سوال هم که یادم نمیاد سره تست متوجه میشم :lol

-----------------

در رابطه با UD7 هم بنده در حال حاظر ساوه هستم و ایشالا دوشنبه میرم تهران و سعی بر این هست که هم برای DDR2 و هم برای DDR3 پردازنده + رم ها +North Brdige مادربرد زیر Ln2 تست بشند که ایشالا اگر شد حتما تست ها صورت میگیره (البته با کمک نیما عزیز ) و مادربرد UD7 قابلیت اورکلاک رم تا 1866MHZ رو داره (البته هنوز باهاش کار نکردم) و با رم ها HyperX 2000MHZ Cl8 تست هارو شروع میکنیم.....

موفق باشید......

آرمان جان بالانس شدن فرکانس ها تا حدیش به صورت تئوری قابل محاسبه هست اما با توجه به زیاد بودن مقادیر باید به صورت تجربی این مقادیر را بدست آورید . برای رفع این مشکل شما در اولین اقدام باید فرکانس باس های اصلی به خصوص باسی که پردازنده را به رم متصل میکنه را تا جایی که ممکنه بالا ببری ( بدون در نظر گرفتن سایر مقادیر ) سپس فرکانس رمت را بالا ببر تا جایی که میتونی ( البته در این شرایط معمولاً به اون مقادیری که برای باس قبلاً رسیدی نمیرسی ولی نزدیکش هم مشکلی نداره ) . رم را از یک جایی که بالاتر می بری احساس میکنی که کمتر از گذشته اختلاف فرکانس ها باعث افزایش امتیازت میشند . اینجاست که متوجه میشی فرکانس پردازنده محدود کننده هست و فرکانس پردازنده را باید ببری بالاتر و به همین روال ادامه میدی .

دقت کن که روی LN2 این قضیه کمتر به چشم میخوره چون همه قطعات در حد عالی اورکلاک میشند . ولی با این وجود شما به ترتیب اورکلاک باس ها ==> رم ==> CPU پیش بره بهترین حالت ممکن را پیدا میکنی و در هر مرحله میتونی محدود کننده سیستمت را مشخص کنی . ( به این میگند یک اورکلاک کنترلی ) .

بعد از همه این ها روی تایمینگ های فرعی کار کن .

اما برای غیر فعال کردن هسته ها بهترین حالت در هر صورت بایوس هست ولی در صورتی که نشد شما مسیر زیر را طی کنید : Run>MSConfig>Boot.ini>Advanced Options>NUMPROC و مقدار 2 را انتخاب کنید و Restart کنید .

ویندوز هم ویندوز تازه نصب شده XP باشه .

امیدوارم نه تنها دوستانمون در شهر سخت افرار بلکه دوستان در سایر سایت ها و تیم ها نیز از این مطالب استفاده کنند و با شرکت کردن خودشون باعث پیشرفت اورکلاکینگ کشورشون بشند . :love:

PUMAOC
25-06-10, 17:49
wow شهریار جان عالی بود مخصوصا این مطلب که من همیشه توش می موندم :

رم را از یک جایی که بالاتر می بری احساس میکنی که کمتر از گذشته اختلاف فرکانس ها باعث افزایش امتیازت میشند . اینجاست که متوجه میشی فرکانس پردازنده محدود کننده هست و فرکانس پردازنده را باید ببری بالاتر و به همین روال ادامه میدی .

:11():

.D3VIL.
29-06-10, 22:51
سلام دوستان همونطور که قول داده بودم برای مسابقات Hwbot Challenge شروع به تست زدن کردم ...

شب گذشته با تهیه LN2 حدودا 40 لیتر به همراه نیما (Extreme) عزیز تست هارو روی DDR3 شروع کردم و همونطر که قبلا گفته بودم Ram/NB/CPU رو زیر LN2 بردیم..و با نوجه به نداشتن محدودیت دما تست هارو شروع کردیم و با فرکانس نسبتا عالی 1856MHZ CL6-6-5-17 1T به طور پایدار رسیدیم و همچنین فرکانس پردازنده در 6.3GHZ ولی یک مشکلی وجود داشت روی برد 890FXA-UD7 مشکل افزایش فرکانس NB رو داشتیم طوری که مقدار NB Multiplier از مقدار 20X بیشتر نمیشد (در برد های 790FX گیگابایت تا 7GHZ جا داشت lol:) و با توجه به نیتروژن به مقدار 4640MHZ رسیدیم که در نوع خودش فرکانس عالی محسوب میشه......با توجه به این فرکانس ها مقدار تنظیمات ما نسبت به نفر اول واقعا سر تر بود در بعضی از SubTiming ها ولی Score مورد نظر رو نگرفتیم!

مشکل دما هم با تغییراتی که به بلاک دادیم حل شدند ولی چون کنترول دمای بیشتر -140 نداشتیم و هنگ میکرد نمیشد دمای رو به صورت دقیق دید....ولی با توجه به CB هایی که داشتیم مطمئنن دمای بالا -192 بود.

System Test
M.B:Gigabyte 890FXA-UD7
CPU:AMD PhenomII 965 6.3GHZ @ 2Core
Ram:2x1GB KingSton 2000MHZ CL8
VGA:Geforce EVga 8800GTS 320MB
PSU:Green GP1035B

امتیازی که بدست آوردیم مقام سوم Maxxmem در سری پردازنده های AMD هست همچنین در این مسابقه پایین تر از Massman و Chew* قرار گرفتیم......

MaxxMem:1408

تصاویر زیبا از محیط تست :

پردازنده یخ بسته با بلاک از جا در اومد..lol:

لینک Hwbot

از نیما (Extreme) عزیز هم به خاطر همراهی بنده در این تست ها تشکر ویژه میکنم.....

موفق باشید/آرمان :Love-ssa~! (1):

.D3VIL.
30-06-10, 01:06
بچه ها امروز روزه SSA هست
بعد از تهدیدات خطر ناک نیما تو یاهو نصفه شبی نشستم پای DDR2 و مقام سوم Maxxmem در کلاس DDR2 دنیا رو زدم......(پردازنده فقط رو Ln2 بود که فرقی نمیکرد)
با این وضعیت مقام چهارم Challenge رو دارم !
تست ها روی UT 790FX-M2R شروع کردم و بعد از آشنایی با پردازنده جدید (Sempron 140) تست هارو شروع کردم ولی متاسفانه به فرکانس و تایمینگی که میخواستم نرسیدم و 1200MHZ CL4-4-4-10 نتونستم تست بگیرم (علتش رو هنوز نمیدونم) روی فرکانس 1146MHZ Cl4-4-4-10 2T تست ها شروع شد از طریق ولتاژ هم شدیدا محدود بودم به طوری که 2.76V بیشتر نمیتونستم بدم(قبلا با استفاده از AOD بیشتر از 3.1V جا داشت) ولی روی سیستم AOD نصب نبود و به مشکل خوردیم....همچنین DDR2 VTT دسترسی نداشتم(از طریق AOD) ......! از طرف دیگه چون پردازنده BE نبود از طریق NB مولتی باز نداشتم و Multi هم Limit بودم تا حدی..

CPU:Sempron 140 @ 3870MHZ
MB:DFI UT 790FX-M2R @2866MHZ
Ram:1146MHZ CL4-4-4-10 2T @ 2.76V

936.2Mark # 3 DDR2 Maxxmem

تصویر:

لینک Hwbot ...:

با این تست در مقام چهارم مسابقه قرار دارم.....

موفق باشید/آرمان :Love-ssa~! (1):

.D3VIL.
08-07-10, 02:32
سلام دوستان...

بالاخره مسابقات این ماه با قهرمانی Chew* از کشور USA به پایان رسید...

در این تست ها که در 3 Stage که DDR1/DDR2/DDR3 با برنامه MaxXmem تست زده میشد برگزار شد ..

در Stage اول یوزری به نام Hampti از کشور Austria با استفاده از مادربرد DFI NF4 SLI -DR و با فرکانس 278MHZ CL2-2-2-5 1T با کسب امتیاز 813 مارک قهرمان این Stage شد و به ترتیب Knopflerbruce - Chew - Massman - Moonman پایین تر قرار گرفتند نکته جالب در این Stage این بود که تمامی شرکت کننده ها از این مادربرد DFI NF4 SLI استفاده کردند....که بنده چون مادربرد DDR1/AMD خوب در اختیار نداشتم متاسفانه موفق به ثبت رکورد در این Stage نشدم.....

تصاویر از محیط تست نفرات شرکت کننده :

در Stage دوم رقابت سخت تر شد و با توجه به راحتی در انتخاب قطعات از محدودیت ها این Stage نسبت به Stage قبل کاسته شد....
در این Stage که باید روی رم های DDR2 تست Maxxmem گرفته میشد Chew* با بدست اوردن 1124 مارک با فرکانس و تایمینگ 1200MHZ Cl4-4-4-5 2T و با استفاده از پردازنده PhenomII X6 1090T بر روی 6GHZ و مادربرد Asus M4A79 Deluxe مقام اول رو کسب کرد و به ترتیب Knopflerbruce - Arman.n - Moonman - Massman پشت سر او قرار گرفتند.

خوشبختانه در آخرین لحظات بنده با مادربرد DFI UT 790FX-M2R شروع به تست زدن با پردازنده Sempron 140 به همراه رمهای Crucial با چیپ های Micron D9 GMH شدم و تونستم در این Stage مقام سوم رو کسب کنم و بالاتر از Moonman و Massman با فرکانس 1148MHZ CL4-4-4-10 قرار بگیرم همونطور که در تاپیک این مسابقات در سایت HWbot هم توضیح دادم متاسفانه هم از لحاظ فرکانس پردازنده ( با اینکه پردازنده روی LN2 بود ) و هم از لحاظ مشکل در افازیش فرکانس رم درگیر بودم به طوری که شب قبل روی پردازنده PhenomII 965 خودم روی این مادربرد با هیمن رم ها و حتی با ولتاژ کمتر 1220MHZ CL4 تست میزدم...ولی با تعویض پردازنده با مشکل مواجه شدم...و پروفایل خوبی روی این فرکانس رم با فرکانس بالا پردازنده پیدا نکردم....و در نهایت با امتیاز 936.2 مارک در جایگاه سوم قرار گرفتم...

تصاویر:

و اما Stage سوم....

در این Stage رقابت باز هم سخت تر شد....و اما در این قسمت Massman در جایگاه اول قرار گرفت......
Massman با رسیدن به فرکانس 6.2GHZ با استفاده از مادربرد MSI GD70-790FX و همچنین فرکانس رم 1840MHZ CL6-6-5-18 مقام اول دست یافت.....رم هایی که او استفاده کرد Corsair Dominator GTX2 بود که تقریبا یکی از بهترین رم ها موجود در بازار هست...امتیاز بدست اومده برای نفر اول 1634 مارک بود...
در این Stage نفرات که پشت سره Massman قرار گرفتند عبات اند از : Chew - Arman.n - PCcia2iminal & Yoko - MR Icee ....

خوشبختانه ما از قبل برای این قسمت از مسابقه با نیما (Extreme) عزیز که جا داره از ایشون تشکر ویژه کنم برنامه ریزی کردم و تست هارو با استفاده از مادربرد Gigabyte 890FXA-UD7 و رم های KingSton HyperX 2000MHZ CL8 که دارای چیپ ها Elpida Hyper بود و پردازنده PhenomII X4 965 شروع کردیم....در ابتدا با به دنبال پیدا کردن یک پروفایل خوب برای فرکانس رم ها بودیم که خوشبختانه یک فرکانس نسبتا مناسب 1856MHZ Cl6-6-5-17 1T رسیدیم و همچنین پردازنده روی فرکانس 6.3GHZ تقریبا قرار گرفت فرکانس NB هم حدود 4650MHZ ولی متاسفانه به علت کم کار کردن با این برنامه ( در گذشته) زیاد از روش های Tweak برای Maxxmem به طور دقیق اطلاعی نداشتیم و با اینکه شهریار عزیز حسابی کمک کردند ولی متاسفانه با اینکه حتی فرکانس و تایمینگ بهتری نسبت به نفر اول داشتیم نتونستیم Performance لازم رو بگیریم ولی باز هم امتیاز ها رضایت بخش بود و در این Stage مثل قسمت قبل با بدسوت اوردن 1408 مارک تونستیم مقام سوم رو کسب کنیم .....

تصویر:

در رکنینگ نهایی هم با کسب 12 امتیاز در جایگاه چهارم این مساقات قرار گرفتم و اگر تست های DDR1 هم میزدم و در 5 نفر اول قرار میگرفتم در رنک نهایی جزو 3 نفر اول بودم.......

مقام تمامی شرکت کننده ها :

موفق باشید / آرمان

SSA Member :Love-ssa~! (1): :give_rose: