PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل هارد

Afi83
07-06-10, 18:38
با سلام خدمت دوستان

من دیروز یه هارد Western 500GB گرفتم تا با هارد 80 خودم که هر دو ساتا هستند استفاده کنم. مادربوردم 2 تا سلت ساتا داره.
بعد از نصب ویندوز روی هارد 500 و فرمت و پارتیشن بندی بدون هیچ مشکلی. وقتی دوباره سیستم رو روشن کردم اولش هاردم رو نمی شناسه. چند با باید برم توی بایوسم و چند بار دیتک و رستارت کنم که بعد از 10 با بعضی وقتها هارد رو میشناسه. ولی جالبه که هارد قبلی خودم رو بدون هیچ مشکلی میشناسه. ولی امان از این جدیده که واقعاً کلافم کرده. برای یک کار که با کامپیوتر دارم باید یه ساعت رستارت کنم تا بتونم ویندوزم رو بالا بیارم.

نمی دونم شاید ماله بایوسم باشه باید Update کنم.

لطفاً راهنماییم کنید که این مشکل از کجا ناشی میشه.

باتشکر

JEskandari
07-06-10, 19:25
شما ببینید که اتصال سیمهای پاور و ساتا به هارد محکم هست یا نه شاید مشکل از اون باشه
در ضمن اگه فقط یک هارد بگذارید باز هم اینجوری هست که گفتید.

Afi83
07-06-10, 20:15
الان که من دارم تایپ می کنم هیچ مشکلی نیست. ولی فکر کنم 20 بار بیشتر اتصالات رو هی سفت کردم و سیستم رو روشن کردم. نمی دونم دفعه دیگه اصلاً می تونم کامپیوترم رو روشن کنم یا این دفعه اول و آخرش بود.

امیدورام مشکل از هارد نباشه. آخه یه روز نیست که گرفتم.

AMD>INTEL
07-06-10, 22:07
با اپ ديت بايوس و عوض كردن كابل ديتا هارد شروع سعي كن كابل ساتا از اون قفل دارها نباشه

mohammad1985
08-06-10, 02:04
یه چیز بی ربطم بگم ! واقعا هاردهای داغی هستن ! من 500 وسترن 16 مگ کش گرفتم سری آبی واقعا داغ میشه ! 44 تا 45 درجه !

Afi83
08-06-10, 04:58
با سلام مجدد

نمی دونم مشکلم ماله چی بود ولی وقتی هارد قبلی 80 خودم رو قطع کردم و کابلش رو به جای کابل 500 گذاشتم درست شد.

فکر کنم فعلاً کار کنه ولی یه مشکل دیگه پیدا کردم. سیستمم که میاد بالا همینطوری هنگ میمونه و بعد از دو سه بار ریستارت میتونم با هاش کار کنم.
این مشکل دیگه از کجاست؟؟؟؟

متشکرم از راهنمایی شما

Khornaf
08-06-10, 06:35
به نظر من اول هارد 500 رو روی یه سیستم دیگه امتحان کن و ازش تست بگیر مطمعن شو که سالمه و بعد از اینکه مطمعن شدی هارد سالم هست یه هارد دیگه به جز هارد 80 ای که داری رو سیستم بزار و اونم تست کن ببین مشکلی نداشته باشه
در صورتی که هم هارد کامل تست شود و مشکلی نداشت و سیستم شما با یه هارد دیگه درست کار کرد اون وقته که باید دونبال مشکل اصلی رفت.

موفق باشی

nima_hl
08-06-10, 11:59
با سلام خدمت دوستان

من دیروز یه هارد Western 500GB گرفتم تا با هارد 80 خودم که هر دو ساتا هستند استفاده کنم. مادربوردم 2 تا سلت ساتا داره.
بعد از نصب ویندوز روی هارد 500 و فرمت و پارتیشن بندی بدون هیچ مشکلی. وقتی دوباره سیستم رو روشن کردم اولش هاردم رو نمی شناسه. چند با باید برم توی بایوسم و چند بار دیتک و رستارت کنم که بعد از 10 با بعضی وقتها هارد رو میشناسه. ولی جالبه که هارد قبلی خودم رو بدون هیچ مشکلی میشناسه. ولی امان از این جدیده که واقعاً کلافم کرده. برای یک کار که با کامپیوتر دارم باید یه ساعت رستارت کنم تا بتونم ویندوزم رو بالا بیارم.

نمی دونم شاید ماله بایوسم باشه باید Update کنم.

لطفاً راهنماییم کنید که این مشکل از کجا ناشی میشه.

باتشکر

سلام

هارد شما وسترن گرین هستش ؟