PDA

مشاهده نسخه کامل : مادربرد GA-890GPA-UD3H و كراس فاير

lorn
06-06-10, 22:44
با عرض سلام بنده مادر برد بالا رو كه داراي چيپ گرافيكي 4290 هست خريداري كردم
و مي خواستم از دوستاني كه اطلاعات دارن بپرسم اين گرافيك انبرد اصلا قابل كراس كردن با كارت هاي سري 4000 هست يا نه ؟
اگه هست با چه كارتي كراس مي شه و طريقه اي فعال كردن كراس فاير رو توضيح و آموزيش بدين

پيشاپيش ممنون از همكاريتون

Jagvar
06-06-10, 23:00
داداش من مبارک باشه
اره خیلی مین خوبیه و تازه انبورد خوبی هم داره و به راحتی می تونی کراس ببندی البته هیپر کراس می گن دیگه

lorn
06-06-10, 23:09
يا الله سلام محمد علي جان خسته نباشي

ايا اين مين با 4670 يا 4650 هيپركراس مي شه اگه مي شه

راهنمايي كنيد كه چطوري اين كار و انجام بدم اگه مصور باشه كه نورالانوره

Jagvar
07-06-10, 11:29
اما یه نکته کوچیک وجود داره این وسط
کارت هم باید از کراس فایر پشتیبانی بکنه
4670 که گمونم مشکلی نداشته باشه!
برای 4650 هم مدل هایی که از کراس فایر ساپرت کنن مشکلی قاعداتا نخواهند داشت.
اما در مورد آموزش! بابا اموزش کلویی چنده، یه دوستی دارم می گه توی قرن 21 کسی که نتونه به خودش یاد بده نادان هست! (این پیام بازرگانی بود :دی) مطمعنم یه درایور نصب کنی به سادگی راه انداختن یک کراسفایر ساده خواهد بود
والا منم تا حالا این کارو نکردم برای همین بهانه اوردم.
حالا شما شروع کنید ازمایش کنید اگر شد که چه بهتر اگر نشد دیگه برسی می کنیم.
اما با GPU-z می تونید ببینید که کراس فعال هست یا نه
Only the registered members can see the link

همون جایی که نوشته Enable(2GPU)

lorn
07-06-10, 11:42
با شه مرسي خبرشو مي دم

hapalii
07-06-10, 15:27
اتفاقا کارتهای که کراسفایر رو ساپورت می کنه مثل 4670 و بطور کل کارتهای که درگاه مربوط به کراسفایر رو در بالای خودشون داردند با گرافیک های انبرد کراسفایر هیبرید تشکیل نمی دهند ( برای چیب 845 و 840 که اینطور بود ) می تونید به سایت خود AMD/ATI انجا معمولا کارتهای سازگار رو برای کراسفایر هیبرید با گرافیک های انبرد معرفی کرده . فکر کنم حتی کارتهای پایین رده 5000 هم با کارت شما کارس هیبرید تشکیل بدن .

lorn
07-06-10, 22:18
مي شه لينكي از شركت هاي مذكور كه گرافيك هايي رو كه قابل هيبرد كردن داره رو معرفي كردن بزاريد با تشكر

Jagvar
08-06-10, 13:55
اتفاقا کارتهای که کراسفایر رو ساپورت می کنه مثل 4670 و بطور کل کارتهای که درگاه مربوط به کراسفایر رو در بالای خودشون داردند با گرافیک های انبرد کراسفایر هیبرید تشکیل نمی دهند ( برای چیب 845 و 840 که اینطور بود ) می تونید به سایت خود AMD/ATI انجا معمولا کارتهای سازگار رو برای کراسفایر هیبرید با گرافیک های انبرد معرفی کرده . فکر کنم حتی کارتهای پایین رده 5000 هم با کارت شما کارس هیبرید تشکیل بدن .
واقعا!
من میرم دمبالش ببینم چی گیرم میاد خبر می دم.

germ
09-06-10, 00:02
با عرض سلام بنده مادر برد بالا رو كه داراي چيپ گرافيكي 4290 هست خريداري كردم
و مي خواستم از دوستاني كه اطلاعات دارن بپرسم اين گرافيك انبرد اصلا قابل كراس كردن با كارت هاي سري 4000 هست يا نه ؟
اگه هست با چه كارتي كراس مي شه و طريقه اي فعال كردن كراس فاير رو توضيح و آموزيش بدين

پيشاپيش ممنون از همكاريتون

آقا مبارکه :party: چند گرفتین؟ rev1 یا 2؟

قابلیت Hybrid CrossFireX هم داره .. توی سایت گیگا نوشته (مگه میشه نداشته باشه)

نمیدونم چرا amd یادش رفته سایتشو آپدیت کنه :دی بالاخره مرجع خودشه و باید اعلان کنه

این صفحه مدلهای مادربرد که از کراس فایر پشتیبانی میکنه

و این صفحه هم لیست کارت ها برای کراسه

تو هر دو صفحه چیپهای جدید اضافه نکرده!

lorn
09-06-10, 16:34
واقعا!
من میرم دمبالش ببینم چی گیرم میاد خبر می دم.منتظرم

قا مبارکه 3; چند گرفتین؟ rev1 یا 2؟ با سلام قيمت كه خريداري كردم 202500 بوده و Rev1‌ هست

Jagvar
09-06-10, 20:27
والا طبق این منبع که مثل این که ابدیت نیست!
برای چیپ 790 سری 3000 هایبرید ساپرت می کنه اما در مورد چیپ 890 و سری 4000 چیزی ننوشته!
خوب من نظرم بر اینه که اگر می تونی خودت وردار یه تستی بکنی ببنی کی به کیه حد اقل ما هم از این سر در گمی بیرون میاییم!
اما در مورد کارت هایی که قابلیت کراس داشته باشن میشه هایبرید بست مثل این که در هر دو صورت میشه.:wink: (ولی فعلا در مورد سری 4000 نمی تونم چیزی بگم)
این هم یه برسی:

lorn
11-06-10, 20:17
با سلام پس از تلاش هايي كه انجام شده به نتايج زير رسيديم :
1. هيبريد يا هايپركراس براي كارت هاي سري 4000 انجام پذير خواهد بود
2. اشتباه بنده اين بود كه مي خواستم از اين قابليت در ويندوز xp استفاده كنم كه با مراجه به سايت Amd‌ فهميدم اين كار فقط در ويندوز Vista به بعد امكان استفاده داره