PDA

مشاهده نسخه کامل : عرضه دو سی پی یو جدید بر پایه سوکت 1156 برای اینتل

Moein
28-05-10, 20:25
با سلام

برای اولین بار در ایران در بزرگ ترین و تخصصی ترین انجمن تخصصی کامپیوتری ایران

تقدیم به تمامی دوستان

سی پی یو های 875k , 655k دو سی پی یو جدید اینتل هستند این دو سی پی یو از قابلیت ضریب باز بهره می برند و برای رقابت با سی پی یو های جدید AMD وارد بازار شده اند مشخصات این دو سی پی یو جدید رو می تونید در زیر مشاهده کنید

Only the registered members can see the link

در سایت toms hardware به این سی پی یو ها لقب Intel Vitamin K داده اند و احتمال می رود به همین اسم هم شناخته شوند

شرکت اینتل برای رقابت با سی پی یو ها ارزان قیمت شرکت Amd و همچنین مبارزه با سری Black edition این کمپانی قیمت سی پی یو ها رو در حد امکان پایین اورده و به شما امکان استفاده از ضریب باز رو داده است که این تکنولوژی جز در سی پی یو های گران قیمت اینتل یافت نمی شد

ابتدا به سراغ سی پی یو 665k می رویم

این سی پی یو جز خانواده Clarkdale محسوب می شود که همانند سری همنام خود از تکنولوژی HT پشتیبانی می کند که از دو هسته و 4 رشته بهره می برد و بر پایه 32 نانومتری ساخته شده و دارای هسته گرافیکی در داخل سی پی یو می باشد

سی پی یو 875k

سی پی یو بر پایه 45 نانومتری می باشد که از مولتی پلیر باز استفاده می کند و از 4 هسته و 8 رشته بهره می برند

به سراغ مقایسه این سی پی یو ها با سری قبلی این سی پی یو ها رفته سری و نگاهی کوتاه به کارای جدید این دو سی پی یو می اندازیم

Everest CPU & Memory

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

ScienceMark v2.0

SuperPi Mod v1.5

wPRIME 2.03

Cinebench R10

PCMark Vantage x64

Photoshop CS4

System Benchmarks: Lame Front End / x264 HD / WinRAR

x264 HD Benchmark

WinRAR

Futuremark 3DMark06

Futuremark 3DMark Vantage

Gaming Benchmarks: Crysis / Far Cry 2

همون طوری که مشاهده میشه این سری سی پی یو ها به راحتی سی پی یو های جدید AMD رو نابود کردند :دی و متاسفانه خبر خوبی برای طرفداران شرکت AMD نیست

بر گرفته شده از سایت های hardwarecanucks و Tomshardware کلیه اطلاعات مربوط متعلق به نویسنده های این سایت ها است و حق کپی رایت رعایت شده

استفاده از موضوع فارسی شده این تاپیک با رعایت قانون کپی رایت بلامانع است

با تشکر فراوان منتظر ریویو سی پی یو ها در لابراتور تخصصی شهر سخت افزار باشید

SSA MEMBER

germ
02-06-10, 15:44
همون طوری که مشاهده میشه این سری سی پی یو ها به راحتی سی پی یو های جدید AMD رو نابود کردند :دی و متاسفانه خبر خوبی برای طرفداران شرکت AMD نیست

با تشکر از مطالب و بنچهای خوبی که گذاشتید

اما با گفته آخر شما موافق نیستم .. این دو مدل cpu جدید اینتل از نظر قیمت (newegg: 875k: ~ $350 - 655k: ~ $220) هم رده گرونترین cpu های دسکتاپ amd هستش (یعنی 1055t و 1090t) .. همانطور که در تست های انجام شده مشاهده میکنیم 1055t و i5-750 از 655k عمل کرد بهتری داره اما 875K از 1090T نتایج کاملا بهتری گزاشته.

اما اگر قیمت رو در نظر نگیریم intel از دو جهت گزینه بهتری:
پردازش به ازای مصرف انرژی، هر دو 73 وات (+ GPU) در مقابل phenom X6 که 125 واته
استفاده از پردازنده گرافیکی در cpu

AMD>INTEL
02-06-10, 16:17
من هم مخالفم چون توی XP این پردازنده ها افتضاح به تمام معنی هستند در مجموع برگ برنده ای نیستند

Moein
02-06-10, 16:21
با تشکر از مطالب و بنچهای خوبی که گذاشتید

اما با گفته آخر شما موافق نیستم .. این دو مدل cpu جدید اینتل از نظر قیمت (newegg: 875k: ~ $350 - 655k: ~ $220) هم رده گرونترین cpu های دسکتاپ amd هستش (یعنی 1055t و 1090t) .. همانطور که در تست های انجام شده مشاده میکنیم amd در بیشتر موارد بهتر عمل کرده

اما اگر قیمت رو در نظر نگیریم intel از دو جهت گزینه بهتری:
پردازش به ازای مصرف انرژی، هر دو 73 وات (+ GPU) در مقابل phenom X6 که 125 واته
استفاده از پردازنده گرافیکی در cpu

در تست هایی که تعداد هسته بیشتر تاثیر بیشتری دارند مسلما سی پی یو هایی که تعداد هسته بیشتری دارند می تونند بهتر عمل کنند اما شما در نظر بگیرید که چند تا از تست های بالا رو شامل میشد

به دلیل فوق العاده بودن سی پی یو ها در داشتن IMC خوب می شه گفت بهتر عمل کرده اند چنانچه شما از رم های استفاده کنید که دارای فرکانس های بالایی مثل 2400 هستند دیگه شاید اسم هیچ سی پی یو AMD رو نشه در بالا این جدول دید! ولی در شرایط یکسان باز هم AMD نسبت به قیمت صرفه اقتصادی برای خرید داره هیچ فردی نمی تونه منکر این موضوع باشه

AMD>INTEL
02-06-10, 16:32
خوب همه چیز تو ماه های آخر سال 2010 روشن میشه . تغییرات رو تو تمام بنچمارک ها بر اساس استارتی که AMD زده خواهیم دید .

germ
02-06-10, 16:57
در مورد i7-875K اشتباه کردم، اینبار با دقت نگاه کردم غیر از 3-4 تست در بقیه موارد از 1090T نتایج بهتری گرفته، پست قبلیم رو ویرایش کردم :cool:

من هم مخالفم چون توی XP این پردازنده ها افتضاح به تمام معنی هستند در مجموع برگ برنده ای نیستند

شما ریویو یا تست خاصی برای حرفتون دارید؟

Moein
02-06-10, 18:13

فکر کنم در بخش های Single که تنها از یک هسته استفاده میشند فرکانس حرف اول رو بزنه! پس باز هم به دلیل بالا بودن فرکانس جدید سی پی یو های اینتل در ویندوز Xp هم سی پی یو های اینتل سریع تر هستند

خوب همه چیز تو ماه های آخر سال 2010 روشن میشه . تغییرات رو تو تمام بنچمارک ها بر اساس استارتی که AMD زده خواهیم دید .

من به شخصه از AMD خوشم میاد اما طرف داری زیادی نمی کنم زیرا ادم باید طرف دار چیزی باشه که دارای قدرت واقعی هست نه طرف دار چیزی که فقط دوست داره