PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با پرینتر لیزری رنگی سامسونگ

saman87
02-05-10, 11:53
سلام
پرینتر من وقتی می خواد متن یا عکسی رو چاپ می کنه خط میندازه روش.
یعنی بعضی جاهای متن و یا عکس رو خط خطی می کنه و یه چیزه بدی میده بیرون.
چند روزه که اینطوری کار می کنه
چیکارش کنم؟
گارانتی اش هم تموم شده.
لطفا راهنمایی کنید

hapalii
02-05-10, 15:23
سلام

مطمئن هستید که شارژ تونر تون به حد کافی هست یعنی با تونر تازه هم برای چاپ مشکل دارید ؟ باید نمونه چاپ شده رو دید اما معمولا این مشکلات مربوط به تونر

javadshahvand
02-05-10, 15:50
درامشو با دستمال کاغذی تمیز کن اگه تونستی یه باد هم بگیر دوباره تست بزن

mehrdad_ab
02-05-10, 16:23
مشکل از درامشه
نمی دونم بتونی درامشو پیدا کنی یا نه که اگه پیدا نشه ، کارت زاره و باید کارتریج نو بخری
باید از اول اچ پی می خریدی و خودتو راحت می کرد

mehrdad_ab
02-05-10, 16:26
راستی مشکل خط با کم رنگ چاپ کردن فرق می کنه
اگه کم رنگ میزنه که تونرتتموم شده و اگه خط میندازه مشکل از درامشه
در ضمن این خط ، خط مشکیه یا اینکه اون قسمت ( چاپ نمیشه ) خطوط مشکی با سرویس حل میشه که بازم در مورد کارتریج سامسونگ نمی دونم قابل حله یا که نه

saman87
02-05-10, 18:10
سلام

مطمئن هستید که شارژ تونر تون به حد کافی هست یعنی با تونر تازه هم برای چاپ مشکل دارید ؟ باید نمونه چاپ شده رو دید اما معمولا این مشکلات مربوط به تونر
عکس زیر وضعیت فعلی پرینتر رو نشون میده:
Only the registered members can see the link

saman87
02-05-10, 18:14
مشکل از درامشه
نمی دونم بتونی درامشو پیدا کنی یا نه که اگه پیدا نشه ، کارت زاره و باید کارتریج نو بخری
باید از اول اچ پی می خریدی و خودتو راحت می کرد

نه دوست عزیز، این مسائل شامل همه پرینتر ها میشه و این سامسونگ رو هم خیلی وقته دارم و خیلی خوب کار می کرد بدون هیچ عیب و ایرادی فقط این اواخر فک کنم بی توجهی خودم بوده که زدم یه چیزش رو خراب کردم حالا باید اون قسمت معیوب رو پیدا کنم

راستی مشکل خط با کم رنگ چاپ کردن فرق می کنه
اگه کم رنگ میزنه که تونرتتموم شده و اگه خط میندازه مشکل از درامشه
در ضمن این خط ، خط مشکیه یا اینکه اون قسمت ( چاپ نمیشه ) خطوط مشکی با سرویس حل میشه که بازم در مورد کارتریج سامسونگ نمی دونم قابل حله یا که نه

من وقتی یک عکس که پر از رنگ های تیره هست پرینت می گیرم. روی عکس ها خط های سفید و نامنظم میافته. انگار اون قسمت ها چاپ نمیشه.

saman87
02-05-10, 18:17
من یه بار که دستگاه صدا می داد از توی پرینتر یه چیزه خیلی نوک تیز پیدا کردم.
فک کنم همه مشکلات زیر سر این شی نوک تیز باشه که رفته توش خراب کاری کرده.
نمی دونم الان باید چیکار کنم.
بنظر شما باید بدم کجاش رو تعمیر یا تعویض کنند؟

nima_hl
02-05-10, 19:29
من یه بار که دستگاه صدا می داد از توی پرینتر یه چیزه خیلی نوک تیز پیدا کردم.
فک کنم همه مشکلات زیر سر این شی نوک تیز باشه که رفته توش خراب کاری کرده.
نمی دونم الان باید چیکار کنم.
بنظر شما باید بدم کجاش رو تعمیر یا تعویض کنند؟

مخازن پودر رو از درون پرینتر خارج کنید یه قسمت محافظ داره ( یه دریچه مانند ) که به صورت فنری بالا میره ، اون دریچه رو باز کنید به یه استوانه سبز یا آبی میرسید ( این استوانه رو با دست لمس نکنید و در نور شدید آفتاب نگیرید که خراب میشه )

این سطح کارش اینه که در اون نقطه‌ای که میخواد چاپ کنه آهنربا میشه و پودر از درون مخزن بهش میچسبه و روی سطح کاغذ منتقل میشه

حالا اگر یه جسم نوک تیز یا این سطح تماس پیدا کنیه باعث خش افتادنش میشه که باید عوض بشه

با دوستانی که تونر شارژ میکنند تماس بگیرید معمولا موجود دارند و براتون تعویض میکنند

mr.slim
02-05-10, 20:56
خط چه رنگی میندازه ، هر رنگی هست ، بلید کارتریج همون رنگ باید عوض بشه. بلید هر رنگی 5 تومن قیمتش هست . بپا کلاه نزارن سرت دوست من

nima_hl
02-05-10, 22:31
خط چه رنگی میندازه ، هر رنگی هست ، بلید کارتریج همون رنگ باید عوض بشه. بلید هر رنگی 5 تومن قیمتش هست . بپا کلاه نزارن سرت دوست من

دوست گرامی هر رنگی گه نیست ایراد داره نه هر رنگی که هست

تا اونجائی هم که میدونم کارتریجهای پرینتر لیزری هر رنگش بالای ۶۰-۷۰ هزار تومان هستش

mehrdad_ab
02-05-10, 23:14
ببین دوست عزیز ، همون جور که گفتم مشکل چاپ نشدن یم قسمت با مشکل خطوط سفید و همچنین خطوط سیاه خیلی فرق می کنه
شما مشکل رو به دو صورت بیان کردید . اول گفتین چاپ نمی کنه ، بعد گفتین خطوط سفید می کشه
مسلماً خطوط سفید مربوط میشه به اتمام تونر
در ضمن من نمی خوام اینجا بحث hp , samsung بکنم ، اما چیزی که مسلمه قطعات یدکی و مواد مصرفی hp تو همجا پره و همه میدونن که شارژ دوباره کارتریج hp خیلی راحته ، حتی اگه درست شارژ بشه با کارتریج اورجینال مو نمی زنه ، اما تو samsung همچنین چیزی نداریم . راستی بهتر بود یه عکس از برگه چاپ شدش میزاشتی تا صفحهstatus
ولی به هر حال مشکل شما مربوط به اتمام تونره . بدین شارژ کنن ،

mehrdad_ab
02-05-10, 23:24
ببین دوست عزیز ، همون جور که گفتم مشکل چاپ نشدن یم قسمت با مشکل خطوط سفید و همچنین خطوط سیاه خیلی فرق می کنه
شما مشکل رو به دو صورت بیان کردید . اول گفتین چاپ نمی کنه ، بعد گفتین خطوط سفید می کشه
مسلماً خطوط سفید مربوط میشه به اتمام تونر
در ضمن من نمی خوام اینجا بحث hp , samsung بکنم ، اما چیزی که مسلمه قطعات یدکی و مواد مصرفی hp تو همجا پره و همه میدونن که شارژ دوباره کارتریج hp خیلی راحته ، حتی اگه درست شارژ بشه با کارتریج اورجینال مو نمی زنه ، اما تو samsung همچنین چیزی نداریم . راستی بهتر بود یه عکس از برگه چاپ شدش میزاشتی تا صفحهstatus
ولی به هر حال مشکل شما مربوط به اتمام تونره . بدین شارژ کنن
ولی اون چیز نوک تیز که می گین ، احتمالاً کار رو خراب کرده و باید درام رو عوض کنین