PDA

مشاهده نسخه کامل : اشکالاتی در زمینه VB.Net

softsoft
29-04-10, 19:45
سوالات مربوط به ویبی 2008
1- یک لیبل روی فرم داریم .فرمی که پس زمینه ندارد و از زیر آن تمام تصاویر دیده می شود و از فرم فقط همان لیبل دیده می شود که رنگ
ForeColor لیبل سیاه است وقتی که فرم روی دسکتاپ هست و عکس پس زمینه ی دسکتاپ روشن است لیبل به خوبی دیده می شود ولی به محض اینکه عکس پس زمینه ی دسکتاپ رنگ تیره و یا سیاه قرار گیرد .دیگه نمیشه لیبل رو دید . میخوام ببینم راهی برای حل این مشکل وجود داره
2- در ویبی 6 چیزی به نام shape وجود داشت که میشد باهاش دایره درست کرد و دور یک لیبل قرار داد .من میخوام یه چنین کاری رو توی
وی بی 2008 انجام بدم .میشه راهنمایی ام کنید . می خوام دور یک لیبل که مثلا عدد 20 در آن نوشته شده است رو یک دایره قرار قرار بدم
ویا یم مستطیل. وقتی BorderStyle لییبل رو برابر مقدار FixedSingle قرار میدهیم .یه چیزی مثل همون
3- نحوه ی Always OnTop یک فرم و خارج کردن فرم از این حالت چه جوریه؟
4- حرکت دادن فرم با کلیک بر روی فرم یا یک لیبل مثلا فرم نوار ابزار بالایی رو که دکمه های خروج و مینیمایز روش هست رو نداره چه جوریه ؟
5- من میخوام یه برنامه تقویم درست کنم که فایل Xml می خوام که بتونم توش کار های زیر رو انجام بدم:
رخداد ها رو توش ثبت کنم . مثلا یک بخش باشه واسه 1 فروردین که اطلاعتی نظیر رخداد اون روز ، آدرس یک عکس ، یک بخش مربوط به اینکه روز تعطیل هست یا نه . و همین طور برای روز های دیگه و ماه های دیگه .
و یه پروژه می خوام که بتونه اطلاعات این فایل Xml رو بازیابی کنه و از توش بتونه جستجو کنه هم بر اساس روز و هم بر اساس رخداد
واینکه وقتی جستجو می کنم بتونم بفهمم که در روز 1 فروردین 2 رخداد ثبت شده و اگه خواستم رخداد ها رو جدا به من تحویل بده و اگه خواستم با هم.
ممنون میشم که هم فایل Xml رو بذارید و هم اون پروژه رو. می دونم درخواست زیادیه ولی چیکار کنم که بهش احتیاج دارم .
6- چه طور میشه فهمید چند روز به شروع سال جدید باقی مونده؟

ravegoat
05-05-10, 09:30
با سلام!

دوست عزيز عضويت شما رو در PCN تبريك مي گم.

1-بهترين كار براي اين كار اينه كه BackColor ليبل رو به رنگ سفيد تغيير بديد.

2-در دات نت شما مي تونيد با دستورات زير، روي فرم اشكال گرافيكي ايجاد كنيد:

Dim formgraphic As Graphics
formgraphic = Me.CreateGraphics
formgraphic.DrawEllipse(Pens.Black, 0, 0, 10, 10)

اين دستورات دايره اي به رنگ سياه در مختصات صفر و صفر با قطر 10 ايجاد مي كند.

3-براي اين كار ميشه از خاصيت TopMost خود فرم استفاده كرده:
با Me.TopMost = True فرم OnTop ميشه و با Me.TopMost = False اين قابليت غيرفعال ميشه.

4-براي اين كار كافيه كه كد زير رو در رويداد MouseMove ليبل يا فرم قرار بديد:

If e.Button = Windows.Forms.MouseButtons.Left Then Me.Location = New Point(e.Location)

5-دوست گرامي تكميل اين پروژه كار سختي نيست ولي در حال حاضر بنده وقت كافي براي نوشتن اين برنامه رو ندارم. شايد از دوستان ديگه كسي باشه كه بتونه كمكتون كنه. یه سورس XML در بخش سورس دات نت انجمن است که خیلی می تونه کمکتون کنه.

6-با اين سورس مقدار روز هاي باقي مانده با يه پيام نشون داده ميشه:

If Date.IsLeapYear(Now.Year) Then
MsgBox(366 - Now.DayOfYear)
Else
MsgBox(365 - Now.DayOfYear)
End If

لطفا" برای تاپیک های خود عنوان مناسبی انتخاب کنید:give_rose:موفق باشید
آرمین