PDA

مشاهده نسخه کامل : رید صفر کردن و مشکل بوت نشدن سی دی

J.Naderiii
28-04-10, 15:48
سلام
من رید صفر روی دو هارد انجام دادم اما بعد از مدتی هیچ CD یا DVD ای بوت نمیشه.:give_rose:
:Love-PCN~!:

JEskandari
28-04-10, 20:45
حتی اگه با کلید F11 منوی بوت را بیارید و اونجا بگید از روی DVD بوت کنه

reza76622201
29-04-10, 11:04
عزيز. ريد مربوط به H.D.D هست و ربطي به بوت شدن از طريق Disk Drive نداره. مطمئنا مشکل جايي ديگست. Load Setup Default حتما يه بار انجام بديد و همونطور که دوست خوبم JE گفتن توي Boot Menu و يا باياس تعريف کنيد First boot device رو روي Disk Drive تون.

J.Naderiii
29-04-10, 16:33
سلام
در بایوس همه چیز تنظیم هست.
واقعا نمیدونم مشکل از کجاست
به نظرتون با سی دی رام یا دی وی دی رام دیگه ای امتحان کنم؟ امکان داره این قطعه خراب شده باشه؟

JEskandari
29-04-10, 18:11
سلام
در بایوس همه چیز تنظیم هست.
واقعا نمیدونم مشکل از کجاست
به نظرتون با سی دی رام یا دی وی دی رام دیگه ای امتحان کنم؟ امکان داره این قطعه خراب شده باشه؟
اگه DVD خراب بشه هیچ جا نمیخونه.
نگفتید اگه موقع بوت F11 بزنید برید توی منوی بوت و بگید از DVD بوت کنه، بازهم آیا بوت نمیکنه ؟

J.Naderiii
30-04-10, 09:34
اگه DVD خراب بشه هیچ جا نمیخونه.
نگفتید اگه موقع بوت F11 بزنید برید توی منوی بوت و بگید از DVD بوت کنه، بازهم آیا بوت نمیکنه ؟
سلام نه متاسفانه بوت نمیکنه.
من ازتون معذرت میخوام اطلاعات کاملی بهتون ندادم :11():، من از دی وی دی رایتری استفاده میکنم که زیاد سالم نیست و دیگه رایت نمیکنه و فقط سی دی میخونه و از ساتا هم استفاده میکنه. البته فکر می کردم که شاید به خاطر رید کردن باشه چون قبل از رید کردن مشکلی نبود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اما امروز با دی وی دی رامی که از طریق کابل IDE به مین وصل میشه(قبلی دی وی دی رایتر ساتا بود) امتحان کردم و خوشبختانه شروع به بوت شدن کرد.
البته باید با SATA هم امتحان کنم که بعدا نتیجه رو خواهم گفت.

ممنون از وقتی که گذاشتید و راهنمایی کردید.:give_rose: