PDA

مشاهده نسخه کامل : پردازنده Intel(R) 2.40GHz رو تا3.2 افزایش دادم. خوبه؟؟؟؟

mohy
26-04-10, 13:58
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

من به تازگی با فروم شما آشنا شدم ولی میتونم بگم که بیشتر اطلاعات خودم در زمینه اورکلاک رو مدیون همین فروم هستم

دوستان من یه سیستم قدیمی ( گازوییلی) دارم که مشخصاتش رو براتون می نویسم. دیدم ارتقاء دادنش به صرفه نیست

این شد که به فکر اورکلاک افتادم و بعد از کمی مطالعه اون رو از 2.4 گیگاهرتز به 3.2 گیگاهرتز پایدار رسوندم. می خواستم

ببینم برای یه اوکلاک همیشگی این فرکانس کاری خوبه یا نه و آیا بیشتر هم میشه اور کرد؟؟؟

cpu : Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40GHz
maindoard : Gigabyte GA-8S648FX
ram: سه تا رم 256 DDR
سوکت : 478 mPGA
گرافیک : NVIDIA GeForce FX 5200

لازم به توضیحه که برای رسیدن به فرکانس 3.2 گیگاهرتز . FSB رو از 100 به 134 رسوندم و فرکانس رم رو به طور دستی روی 400 مگاهرتز قرار دادم تا به حالت پایدار برسم. هیچ کدوم از ولتاژها رو هم دست نزدم.

اگه عکسی هم لازمه بگید تا بذارم

حالا می خوام ببینم میشه بیشتر از این اورکلاک کرد یا نه

ممون از لطف همگی

mehrdad_ab
26-04-10, 18:46
من 2.4 فول ( یک مگ کش ) رو تا 2.88 (20%) اور کردم ولی نمی دونم چرا بالاتر از اون سیستم روشن میشه ولی تصویر نمی ده
گرافیک جی فورس 5200
رم 2*512
مین : Asus p4p800x
کارکردش خیلی خوبه ،ولی می خوام بدونم تا کجا میشه اورش کرد . ولتاژ رو هم افزایش دادم ولی جواب نگرفتم

mehrdad_ab
26-04-10, 18:46
من 2.4 فول ( یک مگ کش ) رو تا 2.88 (20%) اور کردم ولی نمی دونم چرا بالاتر از اون سیستم روشن میشه ولی تصویر نمی ده
گرافیک جی فورس 5200
رم 2*512
مین : Asus p4p800x
کارکردش خیلی خوبه ،ولی می خوام بدونم تا کجا میشه اورش کرد . ولتاژ رو هم افزایش دادم ولی جواب نگرفتم

mohy
26-04-10, 19:44
روش اورکردنت رو بگو. منظورم اینه که برای رسیدن به فرکانس 2.88 چطور عمل کردی و کدوم گزینه ها رو افزایش دادی؟

mehrdad_ab
27-04-10, 10:47
توی تنظیمات بایوس امکان افزایش رو فقط بصورت درصدی گذاشته ، یعنی 5% ، 10 % ، 20 % و 30 %
من هم با همشون امتحان کردم تا 20% جواب داد ولی روی 30 تصویر نداد
ولتاژ Adjust cpu رو هم تا 1.5 ولت افزایش دادم . ولی فرقی نکرد.
ولتاژ رم رو دست نزدم
نمی دونم از اون میتونه باشه یاکه نه

mohy
27-04-10, 11:58
توی تنظیمات بایوس امکان افزایش رو فقط بصورت درصدی گذاشته ، یعنی 5% ، 10 % ، 20 % و 30 %
من هم با همشون امتحان کردم تا 20% جواب داد ولی روی 30 تصویر نداد
ولتاژ Adjust cpu رو هم تا 1.5 ولت افزایش دادم . ولی فرقی نکرد.
ولتاژ رم رو دست نزدم
نمی دونم از اون میتونه باشه یاکه نه

راستش من به مادربرد شما وارد نیستم. اما اون چیزی که تجربه ی خودمه اینه که شما باید FSB رو افزایش بدید تا فرکانس پردازنده زیاد بشه. حالا هر مادربردی این FSB رو با یه عنوان خاص میشناسه. اما در اکثر مادربردها تنظیمات FSB توی قسمت cpu Frequency بایوس قرار داره.

یه نکته دیگه که خیلی مهمه و عامل محدودیت اصلی هست فرکانس رم شماست. شما وقتی FSB ( که احتمالا همون 20 درصدی که گفتید باشه) رو افزایش میدید ، مادربرد به طور خودکار فرکانش رم رو هم افزایش میشه و درنتیجه اگه فرکانس رم شما نکشه سیستم بالا نمی یاد. پس پیشنهاد میکنم به دنبال قسمت تنظیمات فرکانس رم باشید و اون رو به طور دستی کم کنید.

در آخرهم بهتون سفارش میکنم خیلی سربه سر ولتاژها نذارید

موفق باشید

mohy
27-04-10, 12:00
دوستان کسی اینجا نیست پاسخ پست اول منو بده؟؟؟؟

mehrdad_ab
27-04-10, 14:01
خب اینجوری اضافه کنم که همون فرکانس منظورمه که اینجوری میره بالا
و یادم رفت بگم که خود برد فرکانس رم رو به طور اتومات میبره بالا

mehrdad_ab
27-04-10, 14:04
راجب سئوالت بگم که آره خوبه
ولی معمولاً توسی پی یوهای سلرون اون تغییری که که از اور انتظار داریم ایجاد نمیشه
راستی بردهای 478 گیگا ، خازنهای ضعیفی دارن
امکان سرریز شدنشون هست

mohy
27-04-10, 21:09
خب اینجوری اضافه کنم که همون فرکانس منظورمه که اینجوری میره بالا
و یادم رفت بگم که خود برد فرکانس رم رو به طور اتومات میبره بالا

همونطور که گفتم شما باید به طور دستی فرکانس رم رو کاهش بدید تا بتونید بیشتر اور کنید

موفق باشید

mohy
27-04-10, 21:11
راجب سئوالت بگم که آره خوبه
ولی معمولاً توسی پی یوهای سلرون اون تغییری که که از اور انتظار داریم ایجاد نمیشه
راستی بردهای 478 گیگا ، خازنهای ضعیفی دارن
امکان سرریز شدنشون هست

منظورتون رو متوجه نمیشم. شاید منظورتون این باشه که اورکلاک خیلی تو سرعت پردازنده سلرون تغییر ایجاد نمیکنه. ولی تا اونجایی که من می دونم رکورد اورکلاک مربوط به پردازنده سلرون هست