PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با روشن شدن سیستم زمانی که برق قطع ووصل میشه

ttvtt
21-04-10, 14:06
دوستان سیستم من جدیدا یک مشکل براش پیش امده اینکه وقتی برق میره و میاد سیستم یک دفعه سوئیچ میکنه به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه(البته زمانی که سیتم روی استند بای بوده و برق رفته این جوری هست) احتمال داره مادربرد مشکل پیدا کرده باشه اینم بگم تنظیمان بایوس رو دیفالت کردم همچنین اپدیت هم کردم اما مشکل حل نشد یک مشکا دیگه هم که داره زمانی که سیستم رو شات دان میکنم بعضی وقت ها خاموش نمیشه و همینجوری فن ها روشن میمونه و اگر ریست کنم سیستم قاطی میکنه باید از پشت برقش رو قطع کنم به مدت 3 الی 4 دقیقه ممنون میشم راهنمایی کنید

سیستم هم این هست
main: asus p7p55d premium
cpu : core i7 860
ram :4gb dominator
hdd: 1tb raid 0
vga: 5850
power: 1035 green

AMD>INTEL
21-04-10, 15:13
تو قسمت power mang گزینه ac back رو دیسیبل کنید .

ttvtt
21-04-10, 15:23
دیسیبل هست اما بازم همین مشکل رو داره

AMD>INTEL
21-04-10, 15:33
با پاور دیگه امتحان کردی ؟ البته بایوس هم اپدیت کنید .

javadshahvand
21-04-10, 17:59
پاورتون باید عوض بشه

ttvtt
21-04-10, 22:46
برادر اگر پست اول رو بخونی گفتم بایوس اپدیت شده . پاور هم عوض کردم اما مشکل حل نشده

ViViD
21-04-10, 22:52
من احتمال میدم مشکل از مادربرد باشه که فکر کنم باید برنامه بخوره باز هم باید تک به تک قطعات رو تست کنی تا مشخص بشود

reza76622201
22-04-10, 08:47
به نظر من هم ايراد از مادربورده. بنده با مادربوردهاي Asus از اينگونه مشکلات زياد داشتم.

ttvtt
22-04-10, 12:51
من احتمال میدم مشکل از مادربرد باشه که فکر کنم باید برنامه بخوره باز هم باید تک به تک قطعات رو تست کنی تا مشخص بشود

وحید جان منظورتون رو از برنامه خوردن مادربرد نفهمیدم قطعات کلا تست شده

ttvtt
23-04-10, 09:10
این مادربرد گارانتی کولینگ سیس هست بنده به اونها ایمیل زدم اما گفتند مشکل از رم هست البته بنده رم هم تست کردم اما این گارانتی قبول نمیخواد بکنه

ViViD
23-04-10, 09:21
سلام
برنامه خوردن مادربرد یعنی مادربرد باید پروگرام بشود منظور همون بایوس آپدیت کردن هست به روشی دیگر فکر کنم مطمئن نیستم ولی با آپدیت بایوس فرق میکند

فکر کنم اگر گارانتی داره باید بفرستی برای گارانتی بگو اصلاً روشن نمیشود یا فنها کار میکن سیستم روشن نمیشود من یک مادربرد Asus دارم همینطوریه فنها تماماً روشن میشود اما سیستم بالا نمیاد

ttvtt
23-04-10, 15:13
اهان وحید جان گارانتی اقا کیوان هست:yes: وایشون میگه مشکل از رم هست بهشون ایمیل دادم که رم تست شده مشکلی نداره اما جوابی ندادن .بعد سیستم من بر عکس هست یعنی روشن میشه اما موقعه شات دان کردن خاموش نمیشه فنها همینجوری روشن میمونه بعد دکمه ریست رو که میزنی سیستم قاطی میکنه یعنی 1 ثانیه روشن میشه دوباره خاموش میشه و هیچ جوری درست نمیشه بجز اینکه برق سیستم رو به مدت 5 دقیق قطع کنی .

nima_hl
23-04-10, 15:39
اهان وحید جان گارانتی اقا کیوان هست:yes: وایشون میگه مشکل از رم هست بهشون ایمیل دادم که رم تست شده مشکلی نداره اما جوابی ندادن .بعد سیستم من بر عکس هست یعنی روشن میشه اما موقعه شات دان کردن خاموش نمیشه فنها همینجوری روشن میمونه بعد دکمه ریست رو که میزنی سیستم قاطی میکنه یعنی 1 ثانیه روشن میشه دوباره خاموش میشه و هیچ جوری درست نمیشه بجز اینکه برق سیستم رو به مدت 5 دقیق قطع کنی .

دوست گرامی مدل هاردهای خودتون رو میفرمائید ؟ ( مشابه این مشکل رو در رید 0 هارد وسترن گرین داشتم )

شما با یدونه هارد هم تست کردید ؟

نوع وبندوزتون رو هم لطفا بفرمائید

ttvtt
23-04-10, 21:11
هارد من سیگیت سری بار کدا 7200.12 هست با تک هارد حقیقتا تست نکردم ویندوز SEVEN 64 بیت هست

nima_hl
23-04-10, 21:21
هارد من سیگیت سری بار کدا 7200.12 هست با تک هارد حقیقتا تست نکردم ویندوز SEVEN 64 بیت هست

هارد مناسبی انتخاب کردید :great:

اگر امکان داره با یدونه هارد هم تست بفرمائید

pc_hex
20-07-10, 00:15

سلام . دلیل این امر نیمه خراب شدن خازنهای قسمت تغذیه مادربورد هستش. بده گارانتی. خودت بفرستش گارانتی. نیمه خرابی خازنها بدلیل حرارت بالای پردازنده و عدم وجود تهویه مناسب هست.
به قول تعمیرکاران عزیز "درایورهای قسمت تغذیه خرابب شده"