PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای کولینک کارت گرافیک

richi_rich
20-04-10, 11:02
سلام دوستان
من یه Nvidia 9400 دارم که میخوام براش کولینگ بزارم
شنیدم برای یه سری از کارت گرافیکها کولینگ جدا هست ، خواستم ببینم کجا باید برم تا پیدا کنم ؟

Xtreme
20-04-10, 11:21
سلام ..

اگر دمای کارت شما زیاد بالا نیست و از این لحاظ اذیت نمی شید بهتره تغییری توی کولینگ کارتتون ندید

AMD>INTEL
20-04-10, 13:44
گردش هوا داخل کیس رو اصلاح کنید خود به خود دمای کارت هم کم میشود .

MicroSystem
20-04-10, 13:58
آره نيازي نيست
مگر اينكه بخواي ولت مود و اوركلاك سنگين انجام بدي

اگر كارت شما فن نداره ميتوني يه فن 8 سانتي 1000 تومني تو كيس طوري جاسازي كني كه باد رو به كارت بزنه. اين كار ميتونه يه 20-30 درجه اي خنك ترش كنه هر چند كه نيازي هم نست و كارت واسه اون دما طراحي شده و مشكلي پيش نمياد.

MicroSystem
20-04-10, 14:22
آره نيازي نيست
مگر اينكه بخواي ولت مود و اوركلاك سنگين انجام بدي

اگر كارت شما فن نداره ميتوني يه فن 8 سانتي 1000 تومني تو كيس طوري جاسازي كني كه باد رو به كارت بزنه. اين كار ميتونه يه 20-30 درجه اي خنك ترش كنه هر چند كه نيازي هم نست و كارت واسه اون دما طراحي شده و مشكلي پيش نمياد.

richi_rich
21-04-10, 12:00
مرسی از مشاوره های خوبتون:11():
دمای کارت من تو حالت عادی بالای 60 درجه است که بالاست و همچنین توی بازی به 80 هم میرسه که خیلی بالا میشه
تو بازار رضا یه مغازه بود که گفت کارتت رو بیار تا یه فن روش سوار کنم ، چون شنیده بودم که برای کارت گرافیک ست فن مخصوص همون مدل هست و برای چنتا مدل دیدم ، گفتم بهتره که اینجوری یه چیز عمری براش درست کنم ولی تو بازار فن مخصوص مدل کارتم رو پیدا نکردم
میخواهم بدونم بورس این جور چیزها کجاست ؟؟
کارتم هم Nvidia 9400GT هست

اینم عکس:
چون بزرگه لینکش رو میزارم
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
21-04-10, 13:54
بهتره به پیشنهاد دوستمون یک فن نزدیک گرافیک بذاری . به نظر من هزینه برای این گرافیک اشتباه هست .

MicroSystem
21-04-10, 17:28
دماي گرافيكت عادي هست و مشكلي پيش نمياد كلا اين دما واسه كارتهاي بدون فن خيلي هم خوب هست ( بعضا ديدم بالاي 100 هم ميرسند)
اما اگه باز هم ميخواي دماش بياد پائين در كيس رو با كن و يه عكس از كارت گرافيكت بزار تا بهت بگم چكار كني

richi_rich
22-04-10, 13:36
ممنون از همتون
دیروز یه جا رفتم پشت بازار رضا قرار شد سینک روی فن رو برداریم و بجاش یه سینک بزاریم که فن داخلش بره و بشه براش فن گذاشت کلا هم خرجش گفت حدود 4، 5 تومن میشه
اگه تونستم یه عکس از کارت گرافیک میزارم
تو این یکی دو روزه میرم تا عوضش کنم
حالا باید ببینم که عوض کردن سینک روش به چیپستش آسیبی نزنه

MicroSystem
22-04-10, 16:06
به نظرم بيخيالش شو چون هم گارانتي كارت رو باطل ميكنه و هم سودي هم نداره و دماي شما عادي هست

nima_hl
22-04-10, 16:36
ممنون از همتون
دیروز یه جا رفتم پشت بازار رضا قرار شد سینک روی فن رو برداریم و بجاش یه سینک بزاریم که فن داخلش بره و بشه براش فن گذاشت کلا هم خرجش گفت حدود 4، 5 تومن میشه
اگه تونستم یه عکس از کارت گرافیک میزارم
تو این یکی دو روزه میرم تا عوضش کنم
حالا باید ببینم که عوض کردن سینک روش به چیپستش آسیبی نزنه

قیمت یه خمیر سیلی------ خوب که بتونه انتقال حرارتی در حدود انتقال حرارت خمیر فابریک داشته باشه همین حدود 3-4 هستش

همونظور که دوستان هم فرمودند گمان نمیکنم در بلند مدت از تغییر هیت سینک گرافیکتون راضی باشید

دمای 80 درجه برای یه گرافیک کارت این مدلی دمای بالائی محسوب نمیشه حالا باز خودتون میدونید

MicroSystem
22-04-10, 19:23
مسئله سرو صدا هم نبايد فراموش بشه
بعضي از اين فن هاي كارت گرافيك صداي تراكتور(در حد تراكتور) ميدن

AMD>INTEL
22-04-10, 21:06
شما همين هزينه رو براي خريد و تعويض كارتت رو با يك مدل بالاتر كني عاقلانه تره

richi_rich
23-04-10, 12:02
ممنون از همه دوستان
اینجور که پیداست همه یه جورایی مخالف تعویض هیت سینک و گذاشتن فن روی کارت گرافیک هستن
فکر کنم منم بیخیالش شم بهتره، البته فکر سر و صداش بیشتر روم تاثیر داشت

راستی جناب AMD>INTEL با 4، 5 هزار تومن هزینه اضافه میشه یه مدل بالاتر خرید؟؟

trian
08-09-10, 18:08
سلام به دوستاي عزيز
كارت گرافيك من gtx 470 هست مي خوام اگه بشه ي كولر خوب روش بزارم آبي يا فن هركدوم كه بهتره ممنون ميشم اگه منو راهنمايي كنيد