PDA

مشاهده نسخه کامل : بهترین پاور بالای 1000 وات بازار

green day
20-04-10, 02:41
سلام به همگی دوستان عزیز

به نظر شما بهترین پاور بالای 1000 وات از بین گزینه های زیر کدوم مورد هست ؟

Corsair HX-1000
Cooler Master Silent Pro M 1000W
Green GP-1000B Gold
OCZ Z SERIES 1000W
Enermax Revolutin 85+ 1250 W

از دوستان خواهش میکنم نظرشون رو از نظر تخصصی راجع به هر مورد که انتخاب میکنن مطرح کنن .

reza76622201
20-04-10, 08:19
سلام. از نظر آمار جهاني Corsiar و Enermax از مابقي بهترن. در سال 2009 برند Corsair در زمينه ساخت پاور و رم جزء برترين برندهاي جهاني معرفي شده. خوب و اما بررسي تخصصي پاورهاي موجود رو در لينک زير دنبال کنيد:
Only the registered members can see the link

با انتخاب گزينه Next Page صفحات رو دنبال کنيد. فکر نکنم ديگه از اين بهتر و جامع تر بررسي بتونيد پيدا کنيد.

AMD>INTEL
20-04-10, 08:45
به دلایل زیر Cooler Master Silent Pro M 1000W

Only the registered members can see the link u/5

reza76622201
20-04-10, 09:24
اميد جان لينکي که شما ارائه داديد صرفا بررسي Power Cooler Master Silent Pro M 1000W هستش که معايب و محاسنش رو گفته و هرگز لينک مقايسه اي نيست.
اگر لينک بنده رو بررسي کنيد مي بينيد که اين پاوردر برابر پاورهاي مطرح Corsair و OCZ و Enermax و Antec حرف چنداني واسه گفتن نداره.

Jagvar
20-04-10, 09:52
Corsair HX-1000 (Only the registered members can see the link)
Green GP-1000B Gold
OCZ Z SERIES 1000W
Enermax Revolutin 85+ 1250 W (Only the registered members can see the link)

بنا به نوع استفاده ای که دارین این دو بیشتر پیشنهاد میشه.
اگر هزینه براتون مهم باشه گزینه سوم و اول بهترین هستن
در غیر این صورت گزینه آخر بهترین هستش.(از دست ندینش)
(می تونی روی اولی و اخری کلیک کنی و برسی هارو ببینید.)
این هم یه برسی جامع هستش
اینم بگم این سایت یکی از بهترین سایت های برسی قطعه هستش، و خیال نکنید که زیر خاکی لینک دادم که حرف خودم رو اثبات کنم!

reza76622201
20-04-10, 10:11
Corsair HX-1000 (Only the registered members can see the link)
Green GP-1000B Gold
OCZ Z SERIES 1000W
Enermax Revolutin 85+ 1250 W (Only the registered members can see the link)

بنا به نوع استفاده ای که دارین این دو بیشتر پیشنهاد میشه.
اگر هزینه براتون مهم باشه گزینه سوم و اول بهترین هستن
در غیر این صورت گزینه آخر بهترین هستش.(از دست ندینش)
(می تونی روی اولی و اخری کلیک کنی و برسی هارو ببینید.)
این هم یه برسی جامع هستش
اینم بگم این سایت یکی از بهترین سایت های برسی قطعه هستش، و خیال نکنید که زیر خاکی لینک دادم که حرف خودم رو اثبات کنم!

کاملا تاييد مي کنم.

AMD>INTEL
20-04-10, 10:13
این نظر من هست . کلا سری سایلنت پرو کلکسیونی از جوایز دارند .

reza76622201
20-04-10, 10:54
پاورهاي Corsair و Enermax هم همينجورن و حتي بالاتر. ببخشيد اينو مي گم اما فکر کنم حالا که شما نماينده دريا کامپيوتر شديد Cooler Master الکي الکي بهترين پاور دنيا بشه!!! :Love-ssa~! (1):

green day
20-04-10, 18:15
سلام
از نظرات همه دوستان تشکر میکنم .
نظر بنده هم Enermax Revolutin 85+ 1250 W هست ولی فن این پاور در سطح بالایی پاور قرار داره .
حالا اگه قرار بشه این پاور در یک کیس غیر استاندارد بسته بشه با قرار دادن پاور در کیس قسمت بالایی پاور به سقف کیس میچسبه و فن رو خفه میکنه ؛ اگه بخوایم پاور رو برعکس نصب کنیم حرارت تولید شده در پاور که توسط فن خارج میشه به مادربورد و سایر قطعات میرسه و ان ها رو گرم تر میکنه مثل شکل زیر اینطور نیست ؟

پس با این حساب به درد کیس های معمولی نمیخوره . شما فکر دیگه ای واسه نصب این پاور دارین ؟

من چند مدل از کیس های انر مکسو دیدم , بین محلی که پاور قرار میگیره و سایر قطعات یک پایه قرار داده شده که پاور رو از سایر قطعات جدا میکنه و فاصله اون رو از سقف کیس بیشتر میکنه مثل شکل زیر :

green day
20-04-10, 18:16
کورسیر 1000 وات هم ظاهرا از نظر کیفیت ساخت وعملکرد بسیار عالی طراحی شده ولی اینطور که من شنیدم حرارت بالایی تولید میکنه .

دوستان اگه اطلاع بیشتری راجع به این پاور دارن خواهش میکنم بیشتر ما رو راهنمایی کنن .

Jagvar
20-04-10, 18:40
سلام
نظر بنده هم Enermax Revolutin 85+ 1250 W هست ولی فن این پاور در سطح بالایی پاور قرار داره .
حالا اگه قرار بشه این پاور در یک کیس غیر استاندارد بسته بشه با قرار دادن پاور در کیس قسمت بالایی پاور به سقف کیس میچسبه و فن رو خفه میکنه ؛ اگه بخوایم پاور رو برعکس نصب کنیم حرارت تولید شده در پاور که توسط فن خارج میشه به مادربورد و سایر قطعات میرسه و ان ها رو گرم تر میکنه مثل شکل زیر اینطور نیست ؟

پس با این حساب به درد کیس های معمولی نمیخوره . شما فکر دیگه ای واسه نصب این پاور دارین ؟

من چند مدل از کیس های انر مکسو دیدم , بین محلی که پاور قرار میگیره و سایر قطعات یک پایه قرار داده شده که پاور رو از سایر قطعات جدا میکنه و فاصله اون رو از سقف کیس بیشتر میکنه مثل شکل زیر :

داداش اگر اور نمی کنید یا فعالیت خاصی ندارید می تونه کروایر بهترذین گزینه باشه.:great:
اما اگر سیستمتون هم بگید چه خصوصیتی داره دوستان بهتر می تونن کمک کنند.

green day
20-04-10, 20:59
داداش اگر اور نمی کنید یا فعالیت خاصی ندارید می تونه کروایر بهترذین گزینه باشه.:great:

سلام
فعلا قصد اور ندارم ولی دو سه ماه اینده یه سیستم فول core i7 میگیرم که 100% اور میکنم الان به پاور نیاز پیدا کردم واسه همین گفتم یه دفعه یه پاور قوی بگیرم که دیگه نیازی به خرید پاور و صرف هزینه اضافه واسه سیستم جدید نداشته باشم .

green day
20-04-10, 21:00

سلام
فعلا قصد اور ندارم ولی دو سه ماه اینده یه سیستم فول core i7 میگیرم که 100% اور میکنم الان به پاور نیاز پیدا کردم واسه همین گفتم یه دفعه یه پاور قوی بگیرم که دیگه نیازی به خرید پاور و صرف هزینه اضافه واسه سیستم جدید نداشته باشم .

AMD>INTEL
20-04-10, 21:34
كولر مستر - انرمكس - antec بهترين پاورهاي دنيا هستند . بنده عرض نكردم بهترين پاور دنيا ولي انتخاب من همراه با دليل بود . شما كافيه با ucp 1100 كار كنيد . كولر مستر نيازي نداره كه بواسطه نماينده شدن من بهترين بشه . تو همه قطعات بهترين در كل معنا نداره . ولي به قول يكي از سايت هميشه كولر مستر پاورهاي قابل احترام توليد ميكنه .

reza76622201
21-04-10, 08:47
سلام

عزيز دو تا مساله رو بنده مي خواستم مطرح کنم:
1) وقني شما فرموديد که طوري پاور انرمکس طراحي شده که وقتي توي کيس بسته ميشه فنش رو به بالا قرار ميگيره خيلي تعجب کردم. اما اينجور نيست عزيز. همون طور که مي دونيد هر پاور با چهار پيچ بسته ميشه که در سطح افقي فاصله دوتا از اونا کمتر از دوتاي ديگه هست. خوب حتي توي عکسي که شما از پاور ارائه داديد اون دو تا پيچي که در سطح افق فاصله بيشتري دارند در سمتي هستند که فن قرار گرفته و از طرفي اين دو تا پيچ هم روي تمام کيسها پايين بسته ميشن نه بالا. پس پاور که بسته بشه فنش رو به پايين قرار خواهد گرفت.
2) اينکه مي گن پاور 1000 وات Corsair گرم مي کنه و ... فکر کنم صرفا يه جو سازي باشه و بعيده پاوري که جزء رتبه هاي اول جهان در سال 2009 بوده چنين مشکلي داشته باشه. مشکلي که در بازار ايران کلا وجود داره به سبب کمبود دانش عمومي سخت افزار و وجود برندهاي من در آوردي کاسبهاي بازار و فروشگاهها اکثرا روي جنسي تبليغ مي کنن که وارد کننده اون سود بيشتر و به زبان خودموني بيشتر بهشون حال بده(توي سايتمون هم نظيرشو داريم!!!!) اونا افرادي هستند که نه تنها دلشون واسه مشتري نمي سورزه بلکه برندهاي خوب رو هم بد جلوه مي دن و مشکلات الکي براش در ميارن. در هر صورت بنده به شما اطمينان مي دم که پاور Corsair مشکل دمايي در حالت نرمال به نسبت ساير برندها نخواهد داشت.

reza76622201
21-04-10, 12:28
كولر مستر - انرمكس - antec بهترين پاورهاي دنيا هستند . بنده عرض نكردم بهترين پاور دنيا ولي انتخاب من همراه با دليل بود . شما كافيه با ucp 1100 كار كنيد . كولر مستر نيازي نداره كه بواسطه نماينده شدن من بهترين بشه . تو همه قطعات بهترين در كل معنا نداره . ولي به قول يكي از سايت هميشه كولر مستر پاورهاي قابل احترام توليد ميكنه .

عزيز لطفا واسه حرفتون مدرک بياريد(اينکه توي حالت ucp 1100 از بقيه بهتره). ضمنا Power Corsair رو که توي چند سايت معتبر به عنوان برترين پاور در سال 2009 معرفي شده رو فراموش کرديد.
به نظر من AcBEL هم خوبه. ضمنا fبه نظر من پاور قابل احترام هم توي دنياي حرفه اي واسه برند کولر مستر جمله چندان با معنايي نيست. همه برندهاي معتبر و مطرح قابل احترام هستند.(لطفا بازار گرمي نکنيد)

AMD>INTEL
21-04-10, 13:50
کلمه بهترین یک چیز بی معناست . همینطور که بین گیگابایت و اسوس بگیم کدوم بهتر هست . البته تو پاور عناوین بیشتره ولی خوب باید دید تا چقد به فروش نزدیک شدند و توسط سایت ها و مجلات award گرفتند . اینجا کسی از بازار حرف نمیزنه یکبار هم شما مدرک بیارید که اینطور نیست . :11():

green day
21-04-10, 19:30
عزيز دو تا مساله رو بنده مي خواستم مطرح کنم:
1) وقني شما فرموديد که طوري پاور انرمکس طراحي شده که وقتي توي کيس بسته ميشه فنش رو به بالا قرار ميگيره خيلي تعجب کردم. اما اينجور نيست عزيز. همون طور که مي دونيد هر پاور با چهار پيچ بسته ميشه که در سطح افقي فاصله دوتا از اونا کمتر از دوتاي ديگه هست. خوب حتي توي عکسي که شما از پاور ارائه داديد اون دو تا پيچي که در سطح افق فاصله بيشتري دارند در سمتي هستند که فن قرار گرفته و از طرفي اين دو تا پيچ هم روي تمام کيسها پايين بسته ميشن نه بالا. پس پاور که بسته بشه فنش رو به پايين قرار خواهد گرفت.
2) اينکه مي گن پاور 1000 وات Corsair گرم مي کنه و ... فکر کنم صرفا يه جو سازي باشه و بعيده پاوري که جزء رتبه هاي اول جهان در سال 2009 بوده چنين مشکلي داشته باشه. مشکلي که در بازار ايران کلا وجود داره به سبب کمبود دانش عمومي سخت افزار و وجود برندهاي من در آوردي کاسبهاي بازار و فروشگاهها اکثرا روي جنسي تبليغ مي کنن که وارد کننده اون سود بيشتر و به زبان خودموني بيشتر بهشون حال بده(توي سايتمون هم نظيرشو داريم!!!!) اونا افرادي هستند که نه تنها دلشون واسه مشتري نمي سورزه بلکه برندهاي خوب رو هم بد جلوه مي دن و مشکلات الکي براش در ميارن. در هر صورت بنده به شما اطمينان مي دم که پاور Corsair مشکل دمايي در حالت نرمال به نسبت ساير برندها نخواهد داشت.

سلام
نحوه قرار گرفتن این پاور در کیس به شکل زیره :

خوب اگه این پاور به این صورت در کیس قرار بگیره فاصلش با سقف کیس بیشتر از 1 سانت نیست . شما چطور میگین هر طوری که بسته بشه فن روبه پایین میمونه ؟

green day
21-04-10, 19:31
راستی یه چیز دیگه
من توی یه سایت خوندم که فن پاور کرسیر در حالت استفاده از 500 وات از توان پاور 24 db نویز تولید میکنه و در صورتی که بخوایم از 1000 وات توان این پاور استفاده کنیم میزان تولید این نویز به 44 db هم میرسه .
پاور های کولر مستر 16 db بیشتر نویز تولید نمیکنن و انرمکس هم از این نظر جز پاور های کم صداست و عملکرد بسیار خوبی نشون داده در مقایسه با اینها 44 db واسه کرسیر زیاد نیست ؟

ALIRE7A
22-04-10, 00:13
پیشنهاد بنده

green 1350 gold
که دارای 80plus gold هست

موفق باشید

green day
22-04-10, 04:12
پیشنهاد بنده

green 1350 gold
که دارای 80plus gold هست

موفق باشید

مگه همچین مدلی وجود داره ؟
جدیده ؟

nima_hl
22-04-10, 06:27
سلام
نحوه قرار گرفتن این پاور در کیس به شکل زیره :

خوب اگه این پاور به این صورت در کیس قرار بگیره فاصلش با سقف کیس بیشتر از 1 سانت نیست . شما چطور میگین هر طوری که بسته بشه فن روبه پایین میمونه ؟

4180

:whistle:

reza76622201
22-04-10, 10:12
کلمه بهترین یک چیز بی معناست . همینطور که بین گیگابایت و اسوس بگیم کدوم بهتر هست . البته تو پاور عناوین بیشتره ولی خوب باید دید تا چقد به فروش نزدیک شدند و توسط سایت ها و مجلات award گرفتند . اینجا کسی از بازار حرف نمیزنه یکبار هم شما مدرک بیارید که اینطور نیست . :11():

توي خوب بودن پاورهاي Cooler Master شکي نيست. اما شما يه کم پيازداغشو زياد مي کنيد. اين پاور در رده بعد از Enermax و Antec و حتي در برخي سري ها بعد از OCZ قرا مي گيره. بنده مدرک قبلا هم توي اخبار پاور و کيس ارائه دادم. بازم بفرمائيد. اينم چند تا مدرک:

توي يه تاپيک هم جايزه کمپاني Corsair در مورد RAM و Power رو کذاشته بودم که هر چي گشتم پيداش نکردم.

green day
22-04-10, 11:56
سلام دوستان
ممنون از راهنمایی همگی
کسی قیمت پاور های کرسیر 1000 وات و انرمکس 1050 وات رو داره ؟

green day
22-04-10, 11:57
سلام دوستان
ممنون از راهنمایی همگی

AMD>INTEL
22-04-10, 13:59
من پياز داغش رو زياد نميكنم برند خوب نيازي به تبليغ نداره

nima_hl
22-04-10, 14:32
سلام دوستان
ممنون از راهنمایی همگی

سلام

در مورد فن پاور امیدوارم تصویر گویا بوده باشه ، معمولا هنگام عکاسی پاور رو بر عکس قرار میدن که فنش مشخص باشه ( به دلیل اینکه اندازه فن یه پارامتر در کم صدا بودن پاور هستش ) و موقعی که پاور رو روی کیس میخواهید ببندید یک دوران 180 درجه انجام میده و بعد بسته میشه ( در موقعی که پاور بالای کیس نصب میشه )

به همین دلیل شما نگرانی بابت نصب پاور در کیس نداشته باشید ، فقط در بعضی از کیسها که در بالای اونها فن اضافه دارند اگر پاور شما بزرگ باشه ممکنه به اون فن گیر کنه که این مدل کیسها هم خیلی متداول نیستند

اما بیائیم سر وقت پاور انتخابی شما

ببین دوست گرامی اگر شما یه پاور 100000 وات هم داشته باشید با یه سوکت 8 پین ( ۴ سیم مثبت و۴ سیم منفی ) برق رو برای مصرف پردازنده به مادربرد منتقل میکنند که بسته به کیفیت سیم ، سوکت ، مادربرد یه چیزی حدود 30 آمپر جریان رو به پردازنده منقل میکنه

یعنی یه چیزی در حدود 360 وات که این میزان برق برای آورکلاک نسبتا حرفه‌ای میزان مناسبیه

بقیه توان پاور برای کارتهای گرافیکی مصرف میشن ، به عبارتی یه پاور 700-800 واتی با یه پاور 1000-1100 واتی تفاوتشون بیشتر در اینه که پاور اول میتونه 2 تا کارت گرافیک پر مصرف رو ساپورت کنه و پاور دوم 3 تا کارت گرافیک

به عبارتی در هنگامی که شما یک سیستم با یک کارت گرافیک دارید پاور 600 وات با پاور 1000 وات تفاوتی نمیکنند و عملا پول بیهوده بابت چیزی دادید که هیچگاه از اون استفاده نخواهید کرد

اگر شما در نظر دارید با سیستم آینده 3 تا 480 داشته باشید ( که خیلی بعید میدونم به همچین منظوری داشته باشید ) پاور 1000 وات بگیرید ولی اگر به ۲ کارت گرافیک یا کمتر فکر میکنید به نظرم هزینه بیهوده‌ای دارید انجام میدید:give_rose:

ALIRE7A
22-04-10, 16:37
مگه همچین مدلی وجود داره ؟
جدیده ؟

وجود که داره خوب هم داره و جدیده البته فکر کنم همین یکی دوماه سر کلش پیدا بشه و اولین پاور بالای 1200 وات هست که 80plus gold داره البته سورسش رو یادم نیست کدوم شرکت بود ولی توی 1050 هم اولین پاور رو با 80plus gold روانه بازار کرد که بعد از اون پاور انرمکس تونست 80plus gold بگیره توی این رنج ، ولی هنوز نتونسته 80plus gold برای بالای 1200 وات بگیره همین انرمکسی که دارین کلی براش تبلیغ میکنین و همچنین ما بقی برندها و تولید کننده ها

در کل 1350 گرین بهترین پاوری هست که توی ایران وجود داره

موفق باشید

P.Pod
22-04-10, 18:00
جناب علیرضا به خاطر اینکه 80 پلاس گلد داره بهترین پاور توی ایران هست ؟! یا به خاطر توان بالای 1350 واتش ؟

از جناب nima_hl که سرپرستی تیم مشاوره را به عهده دارند خواهشمندم از کاربرانی که پیشنهاد میدند سوال کنند چرا ؟

جناب AMD>Intel میشه با استناد کامل به وب سایت های معتبر در کلیه تست ها بگید چرا این پاور پیشنهاد شماست ؟

پیشنهاد من : بهترین پاور ها که نمیدونم توی ایران هست یا Antec Quattro 1200W یا ENERMAX 1250W هستند . در مرتبه بعدی 1500W سیلور استون .

ALIRE7A
22-04-10, 18:13
جناب علیرضا به خاطر اینکه 80 پلاس گلد داره بهترین پاور توی ایران هست ؟! یا به خاطر توان بالای 1350 واتش ؟

هر دو و همچنین قیمت مناسبش نسبت به پاورهایی که شما گفتین تا جایی که میدونم برای ENERMAX 1250W حداقل باید 450 هزار تومان بپردازید که اگر 1350 گلد رو بده بیرون که فکر کنم زیر 600 نشه اون رو تهیه کرد آخه مگر این پاور چی داره که 450 قیمتش باشه در صورتی که همه اون چیزهایی که ENERMAX 1250W داره 1235 گرین هم داره و قیمت بسیار مناسب 200 حالا اصلا فرض کنیم ENERMAX 1250W دارای 80 گلد باشه آیا باز هم 450 ارزش داره

همین Antec Quattro 1200W یا ENERMAX 1250W هیچ کدومشون هنوز موفق به کسب 80plus gold نشدن و فعلا تونستن همو1050 رو بگیرن

نمی دونم چرا ما ایرانیها دوست داریم جنسهای خارجی رو تبلیغ کنیم حداقل اگر تولید کننده نداریم آیا ارزش نداره که یک برند ایرانی رو تبلیغ کنیم . واقعا شما دوست دارید برای جنسی که میتونید با قیمت مناسب تهیه کنید با پشتیبانی برید با قیمت بالاتر تهیه کنید .

green day
22-04-10, 18:48
Antec Quattro 1200W توی بازار هست با قیمت 279 هزار تومن .
انرمکس هم نماینگی داره شرکت مهندسی عقیق رایانه تک وارد کننده محصولات این برند در ایران هست .
کسی قیمت مدل 1050 وات انرمکس رو داره ؟

green day
22-04-10, 20:03
سلام
کسی راجع به میزان نویز فن پاور کرسیر توضیحی نداد . کسی اطلاع نداره میزان نویزش چقدر ؟ واقعا همین قدره که سایر سایت ها اعلام کردن ؟

Xtreme
22-04-10, 20:29
از بین 5 پاور فوق , تنها Enermax هست که خودش طراح و تولید کننده پاوره. بقیه برند ها محصولاتشون رو بصورت OEM تولید می کنن.

سایت HardOCP یکی از اون سایت هایی است که تست های پاورش بدون شک از جمله قویترین و دقیق ترین تست هاس. یک نمونه پاور Enermax Revolution 85+ 1050W را بررسی کرده که می تونید اینجا ببینید (Only the registered members can see the link) ..

nima_hl
22-04-10, 20:59

از جناب nima_hl که سرپرستی تیم مشاوره را به عهده دارند خواهشمندم از کاربرانی که پیشنهاد میدند سوال کنند چرا ؟

جناب AMD>Intel میشه با استناد کامل به وب سایت های معتبر در کلیه تست ها بگید چرا این پاور پیشنهاد شماست ؟

پیشنهاد من : بهترین پاور ها که نمیدونم توی ایران هست یا Antec Quattro 1200W یا ENERMAX 1250W هستند . در مرتبه بعدی 1500W سیلور استون .

ببین دوست گرامی سئوال این دوستمون حل کردن یک معادله و ۲ مجهول هستش . نه بودجه‌ای مشخص شده ، نه میزان مصرف ( ریز قطعات )

تجربه در این جور مواقع بهم میگه که مشاوره گیرنده در مرحله جمع آوری نظرات هستش و هر چه تعداد نظرات بیشتر باشه ایشون دیتای بیشتری دریافت میکنند

بنده هم به عنوان یه عضو از این انجمن نظرم رو اعلام میکنم ولی دلیلی نمیبینم که در تاپیکی که دوستمون ایجاد کرده با سئوال جواب از دوستان دیگه نظم رو بر هم بزنم

زیبائی مشاوره آنلاین به همین تفاوت تجربیات هستش . اگر تیم مشاوره و دیگر دوستان یک صدا بگن برند x بهترین برند هستش ، در صورتی که واقعا برند x از همه نظر هم بهتر باشه این شاعبه بوجود میاد که میان مشاورها و برند x رابطه‌ای وجود داره

ولی اگر شما و دوستان دیگه از عملکرد بنده رضایت ندارید و یا پیشنهاد ، انتقادی دارید خیلی ممنون میشم که بهم لطف کنید و در پروفایلم گوشزد کنید :give_rose:

green day
22-04-10, 21:11
ببین دوست گرامی سئوال این دوستمون حل کردن یک معادله و ۲ مجهول هستش . نه بودجه‌ای مشخص شده ، نه میزان مصرف ( ریز قطعات )

:give_rose:

سلام
ممنون از توجهتون دوست عزیز
بنده در ابتدای صحبتم عرض کردم قیمت مهم نیست ؛ اگر هم قیمت چند مدل رو سوال کردم جهت اطلاع بوده . البته کسی از دوستان جواب این سوال رو نداد !!!!!
در رابطه با میزان مصرف قطعات هم خودم هنوز تصمیم نهایی برای انتخاب سایر قطعات رو نگرفتم . قصد دارم در چند ماه اینده یک سیستم جدید ، کاملا بروز و متشکل از بهترین قطعات بازار رو تهیه کنم ولی متاسفانه پاور سیستم فعلی من مشکل پیدا کرده و مجبورم پاور رو الان بخرم .
واسه همینه که برای خرید بهترین پاور حساسیت به خرج میدم نمیخوام برای پاور چند بار هزینه کنم اگه غیر از این بود یک پاور 800 وات معمولی هم جوابگوی قطعات سیستم فعلی من هست .

باز هم از راهنماییتون تشکر میکنم .

nima_hl
22-04-10, 22:05
سلام
ممنون از توجهتون دوست عزیز
بنده در ابتدای صحبتم عرض کردم قیمت مهم نیست ؛ اگر هم قیمت چند مدل رو سوال کردم جهت اطلاع بوده . البته کسی از دوستان جواب این سوال رو نداد !!!!!
در رابطه با میزان مصرف قطعات هم خودم هنوز تصمیم نهایی برای انتخاب سایر قطعات رو نگرفتم . قصد دارم در چند ماه اینده یک سیستم جدید ، کاملا بروز و متشکل از بهترین قطعات بازار رو تهیه کنم ولی متاسفانه پاور سیستم فعلی من مشکل پیدا کرده و مجبورم پاور رو الان بخرم .
واسه همینه که برای خرید بهترین پاور حساسیت به خرج میدم نمیخوام برای پاور چند بار هزینه کنم اگه غیر از این بود یک پاور 800 وات معمولی هم جوابگوی قطعات سیستم فعلی من هست .

باز هم از راهنماییتون تشکر میکنم .

سلام

بنده قصد جسارتی نداشتم یه موقع ازم دلگیر نشید :give_rose:

ولی یه قراری با هم میزاریم ، شما اگر یک کارت گرافیک حرفه‌ای یا ۲ کارت گرافیک معمولی در آینده روی سیستمتون میخواهید استفاده کنید یه پاور حدود 800 وات بگیرید اگر هر زمان پاور کم آورد بنده به قیمت نو اون پاور رو از شما بر میدارم

متاسفانه مسئله انتخاب پاور به دلیل عدم شناخت دوستان از نحوه عملکرد اون و همینطور میزان مصرف قطعات ، شده یه بحث همیشگی

با توجه به تکنولوژیهای جدید به کار رفته در قطعات روز به روز سیستمها دارند قویتر میشن ولی مصرف اونها هم داره کم میشه ، بنده فکر میکنم تا ۲-۳ سال دیگه به پاور 200 واتی جوابگوی بخش عظیمی از سیستمها خواهد بود ( کما اینکه در حال حاظر هم یه پاور 300 وات ، جوابگوی 80 درصد سیستمها هست )

زمانی که یک پردازنده 48 هسته‌ای با مصرف 130 وات تولید میشه دور از ذهن نیست که gpu های جدید هم بتونند با قدرت بالا مصرفی زیر 100 وات داشته باشند

AMD>INTEL
22-04-10, 22:11
هر دو و همچنین قیمت مناسبش نسبت به پاورهایی که شما گفتین تا جایی که میدونم برای ENERMAX 1250W حداقل باید 450 هزار تومان بپردازید که اگر 1350 گلد رو بده بیرون که فکر کنم زیر 600 نشه اون رو تهیه کرد آخه مگر این پاور چی داره که 450 قیمتش باشه در صورتی که همه اون چیزهایی که ENERMAX 1250W داره 1235 گرین هم داره و قیمت بسیار مناسب 200 حالا اصلا فرض کنیم ENERMAX 1250W دارای 80 گلد باشه آیا باز هم 450 ارزش داره

همین Antec Quattro 1200W یا ENERMAX 1250W هیچ کدومشون هنوز موفق به کسب 80plus gold نشدن و فعلا تونستن همو1050 رو بگیرن

نمی دونم چرا ما ایرانیها دوست داریم جنسهای خارجی رو تبلیغ کنیم حداقل اگر تولید کننده نداریم آیا ارزش نداره که یک برند ایرانی رو تبلیغ کنیم . واقعا شما دوست دارید برای جنسی که میتونید با قیمت مناسب تهیه کنید با پشتیبانی برید با قیمت بالاتر تهیه کنید .

جنس تضعيف شده يك برند خارجي با تغييرات براي كم كردن هزينه چطور يك برند داخلي ميتونه باشه . اينطوري مثلا يكي مياد انرمكس رو مياره مثلا بهسازي براي ايران ميكنه اسمشو ميذاره blue :whistle:

nima_hl
22-04-10, 22:57
جنس تضعيف شده يك برند خارجي با تغييرات براي كم كردن هزينه چطور يك برند داخلي ميتونه باشه . اينطوري مثلا يكي مياد انرمكس رو مياره مثلا بهسازي براي ايران ميكنه اسمشو ميذاره blue :whistle:

این حرف شما هم باز از اون حرفهاست

شما به عنوان نماینده دریا کامپیوتر به بنده بفرمائید اگر ریگی در کفش پاورهای کولرمستر وجود نداره چرا از ریویوها فرار میکنند

اگر با نحوه برگذاری مشکل دارند که خودشون یه ریویو انجام بدن

به هر مدل از کولر مستر که برخورد میکنم و سرچ میکنم به این نتیجه میرسم که این محصول یه برند کاملا تبلیغاتی هستش

شما میفرمودید تولید کننده پاور هستش و بیشتر از 70-80 درصد از پاورهاشو خودش تولید میکنه که دیدیم که اینطور نیست

اگر شما میایند و یه برند رو میکوبید باید برای حرفتون دلیل داشته باشید و بگید این مدل از پاور x و این مدل پاور y تولید این کارخونه هستند و این امکانات از روی این پاور به تقاضای شرکت خریدار حذف شده نه اینکه یه چیزی رو هوا بپرونید

green day
22-04-10, 23:12
سلام

ولی یه قراری با هم میزاریم ، شما اگر یک کارت گرافیک حرفه‌ای یا ۲ کارت گرافیک معمولی در آینده روی سیستمتون میخواهید استفاده کنید یه پاور حدود 800 وات بگیرید اگر هر زمان پاور کم آورد بنده به قیمت نو اون پاور رو از شما بر میدارم

متاسفانه مسئله انتخاب پاور به دلیل عدم شناخت دوستان از نحوه عملکرد اون و همینطور میزان مصرف قطعات ، شده یه بحث همیشگی

با توجه به تکنولوژیهای جدید به کار رفته در قطعات روز به روز سیستمها دارند قویتر میشن ولی مصرف اونها هم داره کم میشه ، بنده فکر میکنم تا ۲-۳ سال دیگه به پاور 200 واتی جوابگوی بخش عظیمی از سیستمها خواهد بود ( کما اینکه در حال حاظر هم یه پاور 300 وات ، جوابگوی 80 درصد سیستمها هست )

زمانی که یک پردازنده 48 هسته‌ای با مصرف 130 وات تولید میشه دور از ذهن نیست که gpu های جدید هم بتونند با قدرت بالا مصرفی زیر 100 وات داشته باشند

نه دوست عزیز دلگیر واسه چی شما بزرگوارید .

ولی من تخمین زدم حدودا واسه سیستم جدید حداقل یه پاور 1000 وات نیاز دارم فکر نمیکنم پاور 800 وات کفایت کنه .

کرسیر 1000 وات و انرمکس 1050 وات گزینه های بسیار خوبی هستند ولی متاسفانه بنده اطلاع دقیقی از قیمتشون ندارم .

green day
22-04-10, 23:12
سلام

ولی من تخمین زدم حدودا واسه سیستم جدید حداقل یه پاور 1000 وات نیاز دارم فکر نمیکنم پاور 800 وات کفایت کنه .

کرسیر 1000 وات و انرمکس 1050 وات گزینه های بسیار خوبی هستند ولی متاسفانه بنده اطلاع دقیقی از قیمتشون ندارم .

nima_hl
22-04-10, 23:43

کرسیر حدود 285 و انرماکس حدود 330 تومن قیمت دارند ولی یکم تو بازار کمه . هر کدوم رو خواستید بفرمائید تا قیمت دقیقش رو از بازار استعلام کنم

AMD>INTEL
23-04-10, 00:08
گارانتي كولر مستر بهتر از اين دو هست . تمام تعميركاران زير نظر واحد تعميرات خود كولر مستر دوره ديدن .

ALIRE7A
23-04-10, 01:20

همین جنس تضعیف شده تونسته 80plus gold بگیره

تا جایی که من میدونم 1000 وات گرین و انرمکس تنها تونستن گولد بگیرن بقیه هیچ ، بالای 1200 وات هم که جه همین سورس گرین هیچ تولید کننده دیگه ای نتونسته بگیره پس لطفا حرفی از تضعیف نزنید

حالا ببینیم دیگر پاور هایی که تضعیف نیستند میتونن بالای 1200 گولد بگیرن

موفق باشید

green day
23-04-10, 02:09

تا جایی که من میدونم 1000 وات گرین و انرمکس تنها تونستن گولد بگیرن بقیه هیچ ، بالای 1200 وات هم که جه همین سورس گرین هیچ تولید کننده دیگه ای نتونسته بگیره پس لطفا حرفی از تضعیف نزنید

موفق باشید

سلام
کولر مستر 7 مدل پاور دارای گولد داره که 2 تاش توان بالای 1000 دارن .
Silent Pro Gold 1200W کولر مستر گولد گرفته که در Coming soon هستش اگه بیاد قطعا جز پاورهای موفق خواهد بود و درصد زیادی از بازار رو در بر میگیره .
انرمکس با 17 پاور دارای این نشان بیشتر پاور دارای گواهینامه Gold plus 80 رو در جهان داره که فقط یک مدل از اونها توان بالای 1000 وات داره EG1100 که هنوز وارد بازار نشده .
Acbel PC8055 1100W هم توانش بالای 1000 وات هست و گولد گرفته .
OCZ Z SERIES 1000W داری نشان گولد هست .
و خیلی از پاورهای دیگه ...

green day
23-04-10, 02:13
کرسیر حدود 285 و انرماکس حدود 330 تومن قیمت دارند ولی یکم تو بازار کمه . هر کدوم رو خواستید بفرمائید تا قیمت دقیقش رو از بازار استعلام کنم

لطف میکنید اگه قیمت دقیق از دوتاش بهم بدین
البته اگه زحمتتون نمیشه .

green day
23-04-10, 02:14

لطف میکنید اگه قیمت دقیق از دوتاش بهم بدین
البته اگه زحمتتون نمیشه .

ALIRE7A
23-04-10, 02:31
سلام
کولر مستر 7 مدل پاور دارای گولد داره که 2 تاش توان بالای 1000 دارن .
Silent Pro Gold 1200W کولر مستر گولد گرفته که در Coming soon هستش اگه بیاد قطعا جز پاورهای موفق خواهد بود و درصد زیادی از بازار رو در بر میگیره .
انرمکس با 17 پاور دارای این نشان بیشتر پاور دارای گواهینامه Gold plus 80 رو در جهان داره که فقط یک مدل از اونها توان بالای 1000 وات داره EG1100 که هنوز وارد بازار نشده .
Acbel PC8055 1100W هم توانش بالای 1000 وات هست و گولد گرفته .
OCZ Z SERIES 1000W داری نشان گولد هست .
و خیلی از پاورهای دیگه ...

شما مبنا رو بالای 1000 وات گزاشتین و پاورهایی که نام بردید و خودتون هم گفتید نهایت دارای یک مدل گلد در بالای 1000 وات هستن و بالای 1200 هم که نتونستن

همون طور که گفتم بهترین انتخاب 1350 گلد هست که فکر کنم با قیمت 300 وارد بازار بشه ( یه حدسه )البته 1000 وات گرین تا جایی که من میدونم 240 قیمت داره ( یه واقعیته )

موفق باشید

green day
23-04-10, 12:33
شما مبنا رو بالای 1000 وات گزاشتین و پاورهایی که نام بردید و خودتون هم گفتید نهایت دارای یک مدل گلد در بالای 1000 وات هستن و بالای 1200 هم که نتونستن

همون طور که گفتم بهترین انتخاب 1350 گلد هست که فکر کنم با قیمت 300 وارد بازار بشه ( یه حدسه )البته 1000 وات گرین تا جایی که من میدونم 240 قیمت داره ( یه واقعیته )

موفق باشید

سلام
شما فرمودین فقط 1000 وات گرین و انرمکس تونستن Gold بگیرن در صورتی که اینطور نیست .

راستی شما خبر این 1350 وات گرین رو از کجا دارین سایت گرین چیزی نگفته . اگه این پاور وجود داشته باشه و قرار باشه یه روز وارد بازار بشه حتما قبلش 1200W Gold وارد بازار میشه تا بعد نوبت به این مدل که شما میگین برسه .

P.Pod
23-04-10, 13:56
اگر میتونید 79 تومن بیشتر را بدید Antec Quattro را بگیرید هیچ بحثی توش نیست .

به نظرم گرین توی قیمت خودش خوب هست اما اینکه بخوایم انتظار داشته باشیم بهترین باشه با قیمتش انتظار بی جایی هست .

نیما جان اینکه میگم باید دلیل بخوایند این هست :

جنس تضعيف شده يك برند خارجي با تغييرات براي كم كردن هزينه چطور يك برند داخلي ميتونه باشه . اينطوري مثلا يكي مياد انرمكس رو مياره مثلا بهسازي براي ايران ميكنه اسمشو ميذاره blue Only the registered members can see the linkبهترین-پاور-بالای-1000-وات-بازار/images/smile/pcnet/whistle.gif

ایشون باید جواب این صحبتشون را کاملاً علمی بدند ==> یا اینه که آقای AMD>Intel درست میگند و با دلیل علمی به همه ثابت میکنند که گرین قطعات تضعیف شده استفاده میکنه یا اینکه مشخص میشه که ایشون حرفشون درست نیست و به همگی روشن میشه قضیه .

اگر موافق باشید در همین تاپیک آقای AMD>Intel برای ما این قضیه را با مدرک روشن کنند تا همه خریدار ها آگاه بشند .

nima_hl
23-04-10, 15:00
اگر میتونید 79 تومن بیشتر را بدید Antec Quattro را بگیرید هیچ بحثی توش نیست .

به نظرم گرین توی قیمت خودش خوب هست اما اینکه بخوایم انتظار داشته باشیم بهترین باشه با قیمتش انتظار بی جایی هست .

نیما جان اینکه میگم باید دلیل بخوایند این هست :

ایشون باید جواب این صحبتشون را کاملاً علمی بدند ==> یا اینه که آقای AMD>Intel درست میگند و با دلیل علمی به همه ثابت میکنند که گرین قطعات تضعیف شده استفاده میکنه یا اینکه مشخص میشه که ایشون حرفشون درست نیست و به همگی روشن میشه قضیه .

اگر موافق باشید در همین تاپیک آقای AMD>Intel برای ما این قضیه را با مدرک روشن کنند تا همه خریدار ها آگاه بشند .

با عرض پوزش از گرین دی گرامی بابت خارج شدن از موضوع تاپیک

p.pod جان بنده ادمین فروم نیستم . یه عنوان یه عضو کوچک فروم دوستان فرمودند تاپیکهای مشاوره رو پاسخ بدم که تا جائی که از دستم بر میاد و سواد اندکم اجازه میده این کار رو میکنم

هر جا هم ببینم داره اطلاعات نادرستی عرضه میشه نه به عنوان تیم مشاور بلکه به عنوان یه عضو سئوال میکنم تا مطلب روشن بشه

شما پست #38 رو در صفحه قبل ملاحظه بفرمائید من نظرم رو نوشتم ( گمان میکنم شما اون پستم رو ندیدید )

هر کدوم از دوستان یک سری اطلاعات و تجربیات دارند و زیبائی مشاوره آنلاین بنظرم همین چند صدائی بودنشه

حتی در تیم مشاوره بنده به یکی از دوستان نمیگم چی بگن و چی نگن چه برسه به امید گرامی که یکی از قدیمیهای اینترنت هستش و از اساتید نت محسوب میشه

ولی احتمالا یه جلسه میگیرم و اگر دوستان موافق بودند پیشنهاد پاور کولر مستر رو در فروم ممنوع میکنم چون هر موقع در مورد این پاور بحث فنی میشه دوستان از پاسخگوئی تفره میرن

green day
23-04-10, 19:55
اتفاقا بنده خیلی خوشحالم که بحث گرم هستش و دوستان دارن نظرات رو بیان میکنن و اگه به همین شکل بحث ادامه پیدا کنه و نظرات بیشتر مطرح بشه در نهایت میشه یک نتیجه کلی و معقول گرفت .

ALIRE7A
24-04-10, 00:19
سلام
شما فرمودین فقط 1000 وات گرین و انرمکس تونستن Gold بگیرن در صورتی که اینطور نیست .

راستی شما خبر این 1350 وات گرین رو از کجا دارین سایت گرین چیزی نگفته . اگه این پاور وجود داشته باشه و قرار باشه یه روز وارد بازار بشه حتما قبلش 1200W Gold وارد بازار میشه تا بعد نوبت به این مدل که شما میگین برسه .

تا جایی که یادم میاد چنین چیزی نگفتم و عنوان کردم که اول سورس گرین گولد گرفت و بعد انرمکس برای اینکه کم نیاره رفت گرفت و بعدیا هم که رفتن گرفتن اما الان تنها سورس گرین هست که بالای 1200 وات 80plus gold داره

اگر شما منتظر این هستید که خبرش بیاد توی سایت پس منتظر بمونید هدف من این بود که بدونید یه پاور که مسلما از تمامی این مدلها قوی تر هست وجود داره و با قیمتی کاملا مناسب نسبت به دیگر پاورهای معرفی شده تا شما بعدا پشیمون نشید که چرا یه پاور 1300 وات گولد نگرفتم

در مورد این که حتما 1200 وات گولد باید بیاد تا بعد 1300 وات بیاد باید به سورس اصلی گفته بشه چون در واقع میخواسته روی دیگر تولید کننده ها رو کم کنه که کم کرده و دیگران هنوز نتونستن بالای 1200 وات گولد بگیرن و پاوری که 80plus gold میگیره مطمئنا تمامی آزمایشات رو با سلامت پشت سر گزاشته و بالاترین راندمان رو داراست و این تائیدیه رو توی ایران انجام ندادن که بعضی افراد بخواهند اون رو متهم به چیزی بکنن در واقع در امریکا این تائیدیه داده میشه

موفق باشید

green day
24-04-10, 01:22

تا جایی که من میدونم 1000 وات گرین و انرمکس تنها تونستن گولد بگیرن بقیه هیچ

شما اینو نگفتین ؟
بعدشم یه مسئله دیگه که هنوز واسه من روشن نشده اینکه که اگه گرین هی داره 80 Gold Plus میگیره چرا اسمش توی سایت 80 Plus نیست ؟

ALIRE7A
24-04-10, 12:37
شما اینو نگفتین ؟
بعدشم یه مسئله دیگه که هنوز واسه من روشن نشده اینکه که اگه گرین هی داره 80 Gold Plus میگیره چرا اسمش توی سایت 80 Plus نیست ؟

گفتم که تا جایی که یادم میاد . حالا گرفتن که گرفتن اگر میتونن بقیش رو هم بگیرن دی:
در هر حال ببخشید برای اینکه این اطلاع اشتباه رو دادم ولی اصل قضیه همچین فرقی نکرده

اما الان اون سورس رو پیدا کردم

کمپانی مشهور بین المللی SIRTEC که صاحب چندین کارخانه تولیدی است و نام کارخانه سازنده پاورش SIRFA می باشد و تحت برند HighPower اقدام به عرضه پاور کامپیوتر می کند

این سورس گیرن برای پاورهای گولد هست که نقل قول میکنم از جناب عمرانی

به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست
دوستان عزیز؛
سلام،
کمپانی مشهور بین المللی SIRTEC که صاحب چندین کارخانه تولیدی است و نام کارخانه سازنده پاورش SIRFA می باشد و تحت برند HighPower اقدام به عرضه پاور کامپیوتر می کند ، در نمایشگاه Cebit 2010 یک شاهکار جدید معرفی نمود و به نوعی هت تریک کرد!

این کمپانی پس از عرضه اولین پاور 1000 وات در دنیا با نشان 80PLUS GOLD و در اوایل سال 2009 ، چندی پیش نیز اقدام به معرفی اولین پاور 1200 وات در دنیا با نشان 80PLUS GOLD نمود و در نمایشگاه Cebit 2010 نیز برای سومین بار متوالی اقدام به رونمایی از اولین پاور 1350 وات در دنیا با نشان 80PLUS GOLD نمود و به نوعی هت تریک خود را کامل کرد.

نکته جالب توجه دیگر، کسب بالاترین میزان راندمان یعنی 91.52 درصد در شرایط ولتاژ ورودی 115 است که یک رکورد بین المللی دیگر است و همچنین برای اولین بار آزمایشگاه آمریکایی EPRI را مجبور به اعمال با 100 آمپری در شاخه 12 ولت، برای تست یک منبع تغذیه کامپیوتر 1350 واتی نمود که تا قبل از آن برای پاورهای PC در این رنج توانی مشاهد نشده بود.

این کمپانی تامین کننده بخش قابل توجهی از پاورهای برند های CoolMax, Tuniq, Chieftec, Lian Li, Thermaltake, OCZ,... می باشد.

با تقدیم احترام

دوست من شما مطمئن باش در رنج بالای 1000 وات در ایران بهترین گزینه 1350 وات گرین با 80plus gold خواهد بود

در مورد اینکه چرا اسمش توی لیست 80plus gold نیست باید بگم که گرین چند تائیدیه گرفت برای پاوراش ولی وقتی فهمیدن یه شرکت ایرانی هست تمام اونها رو پاک کردن وگرنه که سورس گرین این تائیدیه رو مطمئنا داره

AMD>INTEL
24-04-10, 13:26
80 PLUS® Certified Power Supplies and Manufacturers

When purchasing from the manufactures below, ask for power supplies that are 80 PLUS certified.

Showing power supply products for:
لیست پاورهای کولر مستر که دارای استاندارد plus 80 میباشند .

P.Pod
24-04-10, 13:53
باتشکر از علیرضا جان و نیما جان که منطقی و علمی اومدند و گفتند که منبع صحبت هاشون کجاست و این قضیه گلد و ... مربوط به چه سازنده ای هست . این طوری هست که من یا سایر افراد متوجه میشیم قضیه چی هست اما اینکه 10 صفحه بیایم بگیم فلان پاور خوبه با اینکه برای همه شک وجود داره نتیجه ای نداره .

آقای AMD>Intel لطفاً وقتی حرفی میزنید پای صحبتتون بمونید . فرمودید که گرین قطعات تضعیف شده استفاده میکنه میشه با مدرک علمی دلیلش را بفرمایید یا این فقط یک ادعای بی جهت و تبلیغاتی از جانب شما بود ؟

ALIRE7A
24-04-10, 13:54
با رفتن به این صفحه و مشخص کردن وات و تائیدیه گولد میتونید ببینید چه شرکتهایی گولد دارن و با چه واتی

موفق باشید

AMD>INTEL
24-04-10, 14:17
کولر مستر نگفتم بهترین برند تولیید کننده هست ولی یکی از بهترین برندهای تولیید کننده پاور و کیس و کولینگ میباشد . هیچ اصراری ندارم که بگم بهترینه چون مشتری حق انتخاب داره . گرین خوب یا بد هیچ تاییدیه از سایتی نداره . نمیشه گفت بهترین تو ایرانه چون ارزونتره . ممکنه یکی از انتخاب ها خوب باشه از نظر value ولی لزوما بهترین نیست .

ALIRE7A
24-04-10, 14:24
بهتره باز به مسئله گرین و کولر مستر پرداخته نشه

جناب عمرانی ( نماینده گرین در فروم) معمولا در این جور مواقع برای این که قضیه ختم به خیر بشه میگن پیشنهاد میکنم از پاورهای فوق العاده کولر مستر استفاده کنید

موفق باشید

AMD>INTEL
24-04-10, 14:42
هر پاوری که بعد از تحقیق صلاح دیدن بگیرن . ممکنه هر برندی باشه . با تشکر از حسن انتخاب جناب عمرانی

P.Pod
24-04-10, 19:36
آقای AMD>Intel لطفاً بدون پرداخت به مباحث دیگه جواب این جمله خودتون را به صورت علمی بفرمایید :

جنس تضعيف شده يك برند خارجي با تغييرات براي كم كردن هزينه چطور يك برند داخلي ميتونه باشه . اينطوري مثلا يكي مياد انرمكس رو مياره مثلا بهسازي براي ايران ميكنه اسمشو ميذاره blue

آقا بقیه دوستان هم موافقند که آقای AMD>Intel پاسخ این مطلب را به صورت علمی قرار بدند ؟

بی صبرانه منتظر هستم که پاسخ و مدارک علمی شما را بشنوم ...

green day
24-04-10, 22:10
کولر مستر نگفتم بهترین برند تولیید کننده هست ولی یکی از بهترین برندهای تولیید کننده پاور و کیس و کولینگ میباشد . هیچ اصراری ندارم که بگم بهترینه چون مشتری حق انتخاب داره . گرین خوب یا بد هیچ تاییدیه از سایتی نداره . نمیشه گفت بهترین تو ایرانه چون ارزونتره . ممکنه یکی از انتخاب ها خوب باشه از نظر value ولی لزوما بهترین نیست .

خدا پدر و مادرتو بیامرزه من هم همینو میگم .
حالا بگذریم از این موضوع عجیب که در تمام تاپیک ها و سایت های این کشور فقط از پاور گرین تبلیغ میشه .

nima_hl
25-04-10, 00:19
خدا پدر و مادرتو بیامرزه من هم همینو میگم .
حالا بگذریم از این موضوع عجیب که در تمام تاپیک ها و سایت های این کشور فقط از پاور گرین تبلیغ میشه .

به نظر شما اگر یه برند واقعا خوب نباشه به قول شما توی تمام سایتها و تاپیکهای این کشور تبلیغ میشد ؟

یه نکته بگم شاید برای شما جالب باشه ، بنده تا چند ماه پیش به دلیل چند تجربه بد در سالهای گذشته یکی از مخالفین سرسخت گرین بودم و وقتی در این فروم یا فرومهای دیگه اسم گرین میومد حالم بد میشد

برای همین چند ماه قبل از عید شروع به جمع آوری اطلاعات کردم ( برای عرضه در فروم و گرفتن حال گرین فنها) :lol:

ولی هر چه پاورهای گوناگون رو تست کردم نظرم نسبت به گرین تغییر کرد و در حال حاضر گرین یکی از پاورهائیه که با خیال راحت توصیه میکنم

green day
25-04-10, 01:55
به نظر شما اگر یه برند واقعا خوب نباشه به قول شما توی تمام سایتها و تاپیکهای این کشور تبلیغ میشد ؟

یه نکته بگم شاید برای شما جالب باشه ، بنده تا چند ماه پیش به دلیل چند تجربه بد در سالهای گذشته یکی از مخالفین سرسخت گرین بودم و وقتی در این فروم یا فرومهای دیگه اسم گرین میومد حالم بد میشد

برای همین چند ماه قبل از عید شروع به جمع آوری اطلاعات کردم ( برای عرضه در فروم و گرفتن حال گرین فنها) :lol:

ولی هر چه پاورهای گوناگون رو تست کردم نظرم نسبت به گرین تغییر کرد و در حال حاضر گرین یکی از پاورهائیه که با خیال راحت توصیه میکنم

گرین خوبه ولی بهترین نیست . شاید خرید گرین یه خرید معقول و بصرفه باشه ولی بازم میگم بهترین خرید نیست البته این نظر منه .
جدای از این شرکت گرین پاورهای جدیدش رو خیلی زیاد قیمت گذاری میکنه ؛ GP1000B Gold با قیمت 240،000 وارد بازار شده . در صورتی که Antec که یه برند بسیار بسیار معتبر بین المللی و جز کالاهای وارداتی مدل SATPQ1200 W قیمت 279،000 در بازار موجوده !
خوب شما باشین 1000 واته گرین میخرین چون 80 Gold Plus داره یا 1200 وات Antec که فقط 39000 تومان با گرین اختلاف داره ؟

green day
25-04-10, 01:56

گرین خوبه ولی بهترین نیست . شاید خرید گرین یه خرید معقول و بصرفه باشه ولی بازم میگم بهترین خرید نیست البته این نظر منه .
جدای از این شرکت گرین پاورهای جدیدش رو خیلی زیاد قیمت گذاری میکنه ؛ GP1000B Gold با قیمت 240،000 وارد بازار شده . در صورتی که Antec که یه برند بسیار بسیار معتبر بین المللی و جز کالاهای وارداتی مدل SATPQ1200 W قیمت 279،000 در بازار موجوده !
خوب شما باشین 1000 واته گرین میخرین چون 80 Gold Plus داره یا 1200 وات Antec که فقط 39000 تومان با گرین اختلاف داره ؟

reza76622201
25-04-10, 07:45

موفق باشید

عزيز ميشه مدرک ارائه بديد که گرين تونسته Gold بگيره؟ اصلا گرين در سطح جهاني حرفي ازش نيست عزيز.

AMD>INTEL
25-04-10, 08:54
دوستان لینک صفحه پیش من رو چک کنید . لیست شرکتهائی که پاورهاشون موفق به اخذ تاییدیه 80 پلاس شدند بصورت مستدل هست . موضوعی نیست که بخواهیم در موردش بحث کنیم . در مورد دوستمون که اصرار دارند حتما با دلیل مدرک خدمتشون عرض کنم . سیاست کاری شرکت دریا احترام به سایر شرکتهاست و جو سازی و تست پاورهای شرکت های دیگه تو برنامه های فعلی شرکت دریا کامپیوتر نیست . چون به قطعه ای که میفروشه اطمینان داره و همینطور به سایر رقبا احترام میذاره .
من به عنوان نماینده دریا این نکته رو یادآوری میکنم مشتری حق انتخاب داره . صرف کلمه بهترین در این بازار رقابتی از نظر علم بازاریابی واکنش منفی به همراه دارد . خوشبختانه کاربران ایرانی هم به دلیل ارتقاء دانش فنی فاکتورهای برتری یک قطعه رو میشناسن .

nima_hl
25-04-10, 22:29

منظورم از 1000 وات گرین 1035b بود که به قیمت حدود 170 تومن توی بازار به فروش میرسه

بین آنتک 1200 و گرین 1000 گلد انتخابم آنتک هستش ولی کلا با هزینه کردن بالای ۲۰۰ تومن برای هر پاوری مخالفم

همونطور که قبلا هم بهتون عرض کردم icute یا green حدود ۱۰۰۰ با قیمت حدود 170-180 تومان برای هر سیستمی کافیه و بیشتر از اون برای سیستمهای بخصوص که بیشتر جنبه رکورد زدن دارند بدرد میخوره

به هر روی تلاش ما کمک به انتخاب بهینه سیستم شماست و سعی میکنیم جلوی هزینه اضافه رو بگیریم :give_rose:

green day
26-04-10, 01:46
منظورم از 1000 وات گرین 1035b بود که به قیمت حدود 170 تومن توی بازار به فروش میرسه

بین آنتک 1200 و گرین 1000 گلد انتخابم آنتک هستش ولی کلا با هزینه کردن بالای ۲۰۰ تومن برای هر پاوری مخالفم

همونطور که قبلا هم بهتون عرض کردم icute یا green حدود ۱۰۰۰ با قیمت حدود 170-180 تومان برای هر سیستمی کافیه و بیشتر از اون برای سیستمهای بخصوص که بیشتر جنبه رکورد زدن دارند بدرد میخوره

به هر روی تلاش ما کمک به انتخاب بهینه سیستم شماست و سعی میکنیم جلوی هزینه اضافه رو بگیریم :give_rose:

سلام
نیما جان Icute یک پاور لایف تایم گارانتی در این صورت اگه مشکلی واسش پیش بیاد در ایران قابل تعویضه یعنی نمایندگی داره ؟
و یه چیز دیگه اینکه از فن ها 14 سانت استفاده میکنه که 11 پره داره میزان نویز دقیقش رو نمیدونین ؟

green day
26-04-10, 01:46

سلام
نیما جان Icute یک پاور لایف تایم گارانتی در این صورت اگه مشکلی واسش پیش بیاد در ایران قابل تعویضه یعنی نمایندگی داره ؟
و یه چیز دیگه اینکه از فن ها 14 سانت استفاده میکنه که 11 پره داره میزان نویز دقیقش رو نمیدونین ؟

green day
26-04-10, 22:29
واقعا متاسفم يكسري از افراد چنين برخوردهاي غير منصفانه ميكنند . اگر منظورتون محصولات كيوان خان هست كه شركت شما thermaltake و deep cool رو از ايشون دزديدند . شما به بردهاي فاكسكان هم رحم نميكنيد با يك ليبل تبديل به سويو ميكنيد . اصلا بحث محصولات ديگه نبود كه مطرح كرديد . زماني شما دبيرستان تشريف داشتيد من تو بازار بودم . شما چه منفعتي ميبريد كه از شركت گرين طرفداري ميكنيد . براي رفع ذهنيت دوستان شما مدل اصلي شركت سازنده رو با محصول گرين مقايسه كنيد. دستگاه تست پاور و اكتيو لود با كمك كارشناسان واحد r&D دريا توليد شده . ميتونيم از پاورهاي THERMALTAKE يا گرين تست كاملي بگيريم دستگاهش ساخته شده است . دريا كامپيوتر عرضه كننده بهترين قطعات سيستم ميباشد . اميدوارم با طرفداري هاي كور كورانه به موقعيتت مديريتي خود تو فروم لطمه نزنيد . بهتره عقده هاي خود رو درباره من فراموش كنيد . سعي كنيد با صداقت رفتار كنيد . شما ميگيد گرين بهتره ولي اثري از گرين من تو هيچ سايتي نميبينم.

سلام به همگی عزیزان
راست میگه بنده خدا !
اتفاقا برعکس این موضوعو من توی یک تاپیک در یک سایته دیگه دیدم که ترفدارای برند کولر مستر یکی از نمایندگان گرین رو مورد حمله و انتقاد قرار داده بودن انگاری که اون بیچاره خودش پاورای گرین رو درست میکنه !
یه جای دیگه هم یه عده جمع شده بودن انرمکسو با گرین مقایسه کرده بودن :1. (23): جالب اینجاست بعضیا گفته بودن گرین بهتره ! که البته اینم نظری .
اساس یک مقایسه خوب رعایت انصافه .
گرین و کولر مستر دو برندی هستن که تقریبا پاورهایی مشابه هم تولید میکنن یعنی اون طرح های اولیشون یه شکله و میشه از جهت های مختلف با هم مقایسشون کرد البته بدون دخالت دادن نظرات شخصی . نه اینکه همونطوری که خیلی جاها مشاهده شده بعضی از دوستان میگن من مثلا 2 ساله گرین دارم خیلی راضی هستم واسه همین گرین از کولر مستر بهتره ! این که نشد مقایسه !!!

دوستمون حرف بدی نزده میگه اگه گرین بهترینه چرا در سایت های معتبر جهانی Review نداره که یه حرف منطقی .
حالا اگه کسی از دوستان از نظر علمی و منطقی دلیلی واسه این موضوع داره که اگه گرین داره پاور هایی رو در سطح پاور های جهانی تولید میکنه چرا محصولاتش فقط در این کشور عرضه میشه خوب ما و دوستان رو راهنمایی کنه بلکه یه چیز جدید یاد بگیریم .

nima_hl
26-04-10, 22:54
سلام

سلام

در مورد گارانتی نمیدونم باید از آقا کیوان سئوال بفرمائید

در مورد صدا یکی از کم صدا ترین پاورهائیه که تا بحال دیدم ، البته مدل 900 وات رو دیدم ولی فنشون یکیه :give_rose:

nima_hl
26-04-10, 23:03
ارسالی توسط گرین دی :lol:

سلام به همگی عزیزان
راست میگه بنده خدا !
اتفاقا برعکس این موضوعو من توی یک تاپیک در یک سایته دیگه دیدم که ترفدارای برند کولر مستر یکی از نمایندگان گرین رو مورد حمله و انتقاد قرار داده بودن انگاری که اون بیچاره خودش پاورای گرین رو درست میکنه !
یه جای دیگه هم یه عده جمع شده بودن انرمکسو با گرین مقایسه کرده بودن Only the registered members can see the link جالب اینجاست بعضیا گفته بودن گرین بهتره ! که البته اینم نظری .
اساس یک مقایسه خوب رعایت انصافه .
گرین و کولر مستر دو برندی هستن که تقریبا پاورهایی مشابه هم تولید میکنن یعنی اون طرح های اولیشون یه شکله و میشه از جهت های مختلف با هم مقایسشون کرد البته بدون دخالت دادن نظرات شخصی . نه اینکه همونطوری که خیلی جاها مشاهده شده بعضی از دوستان میگن من مثلا 2 ساله گرین دارم خیلی راضی هستم واسه همین گرین از کولر مستر بهتره ! این که نشد مقایسه !!!

دوستمون حرف بدی نزده میگه اگه گرین بهترینه چرا در سایت های معتبر جهانی Review نداره که یه حرف منطقی .
حالا اگه کسی از دوستان از نظر علمی و منطقی دلیلی واسه این موضوع داره که اگه گرین داره پاور هایی رو در سطح پاور های جهانی تولید میکنه چرا محصولاتش فقط در این کشور عرضه میشه خوب ما و دوستان رو راهنمایی کنه بلکه یه چیز جدید یاد بگیریم .لطفا این پست رو بخون ،‌ فکر کنم 90٪ سئوالاتت رو جواب بده :give_rose:

(Only the registered members can see the link)

Xtreme
27-04-10, 12:23
سلام ..

از این تاریخ به بعد هرگونه بحث در مورد پاور های گرین و کولر مستر تا اطلاع بعدی ممنوع است و بدون اطلاع قبلی پست یا تاپیک ایجاد شده پاک خواهدشد.

kakihot
29-04-10, 12:03
ای گفتی خداییش حالت تهوع گرفتیم !