PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمايي در مورد کارت تي وي هاي ديجيتال

376
13-04-10, 14:47
با سلام

اخيراً کارت تي وي هاي ديجيتال به بازار آمده که من مي خوام بخرم ولي چند است که احتياج به راهنمايي دارم :

1) اگر بخواهم در استاني که هنوز تلويزيون ديجيتال پشتيباني نمي کند استفاده کنم در آن صورت جواب مي دهد يا خير (يعني تصوير براساس همان آنالوگ يا کلاً تصوير نداره)
2) اگر بخواهم روي لپ تاپ بگذارم مشکلي براي دستگاه پيش نمي يايد.
3) دقيقاً در اين نوع کارتها چه کانالي هايي را مي توان مشاهده نمود.

AMD>INTEL
13-04-10, 16:19
بستگی دارد از چه مدلی استفاده کنید باید hybrid بگیرید که هم آنلوگ هست وهم دیجیتال
مثل kworld 323u

پشتیبانی از سیستمهای پخش آنالوگ بین المللی و تماشای پخش دیجیتالی زمینی (Terrestrial) از نوع Free-to-Air
پشتیبانی از HDTV و EPG و Teletext و زیرنویس برای پخش دیجیتالی (در استاندارد DVB-T)
ویژگی های Time-Shifting و ضبط زمان بندی شده (Schedule-Recording)
دریافت سیگنالهای مختلف از انواع سیستمهای پخش آنالوگ بین المللی توسط آنتن یا کابل
بر روی کامپیوتر یا نوت بوک خود تلویزیون پخش دیجیتال زمینی (Terrestrial) را تماشا کرده و به رادیوی دیجیتالی (و نه از نوع DAB) گوش دهید.
Dongle/USB Stick قابل حمل به کاربرها این امکان را می دهد که تلویزیون دیجیتال آزاد (مجانی) را در هر کجا که هستند و هر وقت که بخواهند مشاهده نمایند.
با Microsoft Media Center مطابق می باشد.
· توسط برنامۀ آسان ولی با توانایی های قدرتمندKWorld Hypermedia Center :

o تلویزیون انالوگ یا دیجیتالی را تماشا کرده یا ضبط نمائید

o پوییدن (Scan) کانالهای تلویزیونی بصورت خودکار

o پیش دید (Preview) کانالهای متعدد

o تنظیم روشنایی (Brightness)، کنتراست ، اشباع (Saturation)، فام (Hue)

o پشتیبانی از ضبط زمان بندی شده (Schedule-Recording) و Time-Shifting (برای ضبط و بازبینی تلویزیون پخش زنده)

o پشتیبانی از Capture برای ضبط تصویر تلویزیون در BMP Format

o پشتیبانی از EPG و Teletext و زیرنویس برای پخش دیجیتالی (استاندارد DVB-T)

o خاموش کردن کامپیوتر توسط Remote Control Infrared

Only the registered members can see the link

376
13-04-10, 19:19
با توجه به توضيحاتي که داديد اينگونه متوجه شدم که در جايي که ديجيتال ساپورت نميشه به راحتي مي توان از آنالوگ استفاده کرد.
2 سوال ديگه هم داشتم:
1- در حالت آنالوگ بين المللي چه کانالهايي را مي توان ديد (مثلاً کانالهاي سراسري ) 2- آنالوگ بين المللي و تماشاي پخش ديجيتالي زميني که ذکر کرديد يعني چه؟

ramtin_D
13-04-10, 22:02
ماهواره که نیست عزیز
همون انتن هواییه کیفیت پخشش فرق میکنه و در حالت دیجیتال 9 تا کانال رادیویی داری
در این وسیله یا تصویر گرفته میشه یا گرفته نمیشه یعنی برفکر نداریم اگر بگیره صاف صاف هستش و اگر نگیره شطرنجی نشون میده.
استانداردهای بین المللی هم بستگی به قاره داره که به درد تو نمیخوره همون پال سیکام و ... هستش
توی تهران هم راه افتاده و برای شهرستانها بعید میدونم راه افتاده باشه .
و اگر در شهرستان هستید نخرید و برید زنگ بنزید صدا و سیمای خودتون ببینید این تکنولوژی رو وارد کردند یا خیر
در ضمن انتن کوچیک این دستگاه فقط به درد کار در محیط باز و بدون ساختمون هستش و با لپتاپ کار میکنه و روی PC یه خورده کیفیتش پایینه یا به کل بگم اصلا کیفیت نداره
باید برایش انتن مجزا بخری
رفتیم برای یکی از دوستان خریدیوم و سر هفته رو پس داد
پس دقت کن سر تنوع پولتو دور نریزی .
به نظرم با توجه به این شبکه های مزخرف ایران پول حروم کردن هستش همون پول رو یه خورده بیشتر بزاری و یه دیش و النبی و کارت رسیور یا DVB بگیری و بشینی ماهواره نگاه کنی به صرفهتره
تازه یه چیزی همون کانالها رو با کیفیت بالاتری هم میتونی از طریق جهت انتل ست که مخصوص صداو سیماست دریافت کنی که 29 تا کانال استانی ( فکر کنم ) روی این جهت هستش . به شخصه کیفیتش رو دیدم.