PDA

مشاهده نسخه کامل : کدام نرم افزارها از چهار هسته کار میکشند ؟

boros
10-04-10, 15:54
لطفا تعدادی از پردازنده هایی را که الان در بازار هستند و هنگام کار با اونها هر چهار هسته سی پی یو فعال است نام ببرید ( 2 نمره !)

یه سوال دیگه فرض کنید من یه سی پی یو چهار هسته ای دارم . و همزمان در حال دانلود و کار با آفیس و دیدن تی وی از طریق کامپیوتر و رایت دی وی دی هستم . آیا هر کدوم از کارهایی که گفتم توسط یک هسته انجام میشه ؟

mohammad1985
10-04-10, 20:41
خیر ! سیستم عامل کارها رو بین هسته ها تقسیم میکنه ! البته یه سری نرم افزارها خودشون به طور ذاتی می تونن از تمام هسته ها استفاده کنن مثل 3d max

MicroSystem
10-04-10, 23:11
ربطي به پردازنده نداره
به نرم افزار ربط داره

JEskandari
11-04-10, 11:42
لطفا تعدادی از پردازنده هایی را که الان در بازار هستند و هنگام کار با اونها هر چهار هسته سی پی یو فعال است نام ببرید ( 2 نمره !)

یه سوال دیگه فرض کنید من یه سی پی یو چهار هسته ای دارم . و همزمان در حال دانلود و کار با آفیس و دیدن تی وی از طریق کامپیوتر و رایت دی وی دی هستم . آیا هر کدوم از کارهایی که گفتم توسط یک هسته انجام میشه ؟
خوب پردازنده های Phenom X4 و Phenom II X4 وAthlon 2 X4 از AMD چهار هسته فعال دارن
پردازنده های Core 2 Quad و Core I5 750 و تمام Core I7 ها از اینتل و پردازنده های Xeon برپایه معماری Nehalem از اینتل هر چهار هسته فعال را دارن

به طور معمول هر چهار هسته اگه پردازنده از چند هسته پشتیبانی کنه در اجرای برنامه ب هم کار میکنند و اگر اینکار صورت نگیرد سیستم عامل یک هسته را به برنامه اختصاص میدهد.
اما شما میتونید بصورت دستی توی Task Manager یک پراسس را انتخاب کنید و با دستور Set Affinity میتوان تایین کرد که هر برنامه تنها از کدام هسته یا هسته ها استفاده کند.

lover phoenix
16-04-10, 18:04
خوب پردازنده های Phenom X4 و Phenom II X4 وAthlon 2 X4 از AMD چهار هسته فعال دارن
پردازنده های Core 2 Quad و Core I5 750 و تمام Core I7 ها از اینتل و پردازنده های Xeon برپایه معماری Nehalem از اینتل هر چهار هسته فعال را دارن

به طور معمول هر چهار هسته اگه پردازنده از چند هسته پشتیبانی کنه در اجرای برنامه ب هم کار میکنند و اگر اینکار صورت نگیرد سیستم عامل یک هسته را به برنامه اختصاص میدهد.
اما شما میتونید بصورت دستی توی Task Manager یک پراسس را انتخاب کنید و با دستور Set Affinity میتوان تایین کرد که هر برنامه تنها از کدام هسته یا هسته ها استفاده کند.

cpu من فنوم 965 هستش . موقع کانورت کردن یک فایل تصویری از 30 یا 40 درصد سی پی یو استفاده میکنه و مینویسه که مثلا 40 دقیقه تا پایان کانورت. من چوری میتونم کاری کنم که از 90 درصد cpu استفاده کنه؟ سیستم عاملم هم 7 التیمات 64 بیتی هستش.

Moein
16-04-10, 20:49
با سلام

شما در صورتی که بخواهید از بیشتر قدرت سیستم استفاده بشه می بایستی یک فن خوب داشته باشید به دلیل اینکه در صورتی که چهار هسته به صورت دائم و برای مدت زیاد روی 4 هسته به صورت 100 درصد فعالیت کنند سی پی یو به کوره گرمایی تبدیل میشه

حال راهکار برای این موضوع که شما بتونید بیشتر از حد معمول روی سی پی یو خود فشار بزارید با توجه به قبول کردن ریسک افزایش دما و قبول کردن ریسک سوخت قطعات می تونید به Windows task Messenger رفته و در اونجا بر روی گزینه Processes رفته برنامه مورد نظر رو پیدا کرده بر روی برنامه کلیک سمت راست کرده و گزینه Set Priority رفته و در انجا گزینه High رو انتخاب کرده و همچینین در همین جا شما می تونید تاثیر تعداد نرم افزار ها رو بر روی این نرم افزار تعیین کنید

این کار باعث میشه ویندوز شما قدرت بیشتری رو از سی پی یو برای نرم افزار بگیره و می تونه یکم زود تر این تست انجام بشه البته در این مورد تست ها فرکانس پردازنده تاثیر خواهد داشت در صورتی که شما فرکانس پردازنده رو افزایش دهید می تونید این مدت زمان رو برای کانورت کردن کاهش دهید

Computex
16-04-10, 21:58
cpu من فنوم 965 هستش . موقع کانورت کردن یک فایل تصویری از 30 یا 40 درصد سی پی یو استفاده میکنه و مینویسه که مثلا 40 دقیقه تا پایان کانورت. من چوری میتونم کاری کنم که از 90 درصد cpu استفاده کنه؟ سیستم عاملم هم 7 التیمات 64 بیتی هستش.

سلام. ببینید به طور کلی اینکه نرم افزار بتونه از 100 درصد توان پردازنده های چند هسته ای کار بکشه کاملا به ساختار برنامه نویسی برنامه بستگی داره. یعنی این برنامه ای که شما دارید باهاش تبدیل می کنید ( که اسمش رو هم ذکر نکرده بودید ) این قابلیت رو نداره که بتونه از 100 درصد توان پردازنده استفاده کنه و شما هم هیچ کاری ازتون بر نمیاد. یعنی نمیتونید کاری کنید که پردازنده 100 درصد برای اون نرم افزار کار کنه. تنها کاری که شما می تونید برای گرفتن کارایی بیشتر انجام بدید این هست که از یه Converter ی استفاده کنید که بتونه با تمام هسته های پردازنده کار کنه و Converter فعلیتون رو کنار بزارید.

از جمله این Converter ها که از تمام قدرت سیستم اتفاده می کنند میشه از TMPGEnc نام برد که آخرین ورژنش رو می تونید از اینجا (Only the registered members can see the link)دانلود کنید.

همچنین تبدیل کننده ی xilisoft video converter (Only the registered members can see the link)هم این قابلیت رو داره که از تمام توان پردازنده شما استفاده کنه که می تونید آخرین ورژنش رو از اینجا (Only the registered members can see the link) دانلود کنید.

همچنین برنامه MediaCoder (Only the registered members can see the link)هم هست که مزیتش اینه که هم کاملا رایگانه و هم نسخه 64 بیتی هم داره. می تونید از اینجا (Only the registered members can see the link)برای نسخه 64 بیتی برای دانلود اقدام کنید. ( فقط دقت کنید که از این سایت نمیشه با Download Manager دانلود کرد.)

این سه تا معروف ها بودند. مسلما تبدیل کننده های دیگری هم وجود دارند.

برای کارکشیدن 100 درصد از پردازنده در صورتی که مشکل حرارتی خاصی نداشته باشید و Overclock هم نکرده باشید هیچ نیازی به فن اضافه ای وجود نداره و می تونید خیلی راحت و بدون هیچ مشکلی از تمام توان پردازندتون کار بکشید!

این نکته رو هم بگم که آموزش نرم افزار TMPGEnc رو در تاپیکی تحت عنوان ( تبدیل فرمت با حداکثر قدرت سیستم شما ( Xpress TMPGEnc ) ) قرار دادم که لینک اون در پایین تقدیم می شود:

Only the registered members can see the linkتبدیل-فرمت-با-حداکثر-قدرت-سیستم-شما-(-Xpress-TMPGEnc-)?p=150223

موفق باشید....

JEskandari
16-04-10, 23:17
همانطور که دوستان قبلا فرمودن این تنها بسته به Codec که استفاده میکنید داره و اینکه برنامه نویس چجوری اونرا نوشته باشه.

mamehdi
17-04-10, 08:45
از جمله این Converter ها که از تمام قدرت سیستم اتفاده می کنند میشه از TMPGEnc نام برد که آخرین ورژنش رو می تونید از اینجا (Only the registered members can see the link)دانلود کنید.

كيجن نسخه 4.7.6.304
Only the registered members can see the linkتبدیل-فرمت-با-حداکثر-قدرت-سیستم-شما-(-Xpress-TMPGEnc-)/page4

K1LOU
23-04-10, 16:50
با سلام
من از اين نرم افزار براي تبديل استفاده مي كنم xilisoft video converter
چرا از يكي از هسته ها بيشتر استفاده ميشه و از بقيه كمتر . البته من در task manager هم اين دستورات رو انجام دادم

حال راهکار برای این موضوع که شما بتونید بیشتر از حد معمول روی سی پی یو خود فشار بزارید با توجه به قبول کردن ریسک افزایش دما و قبول کردن ریسک سوخت قطعات می تونید به Windows task Messenger رفته و در اونجا بر روی گزینه Processes رفته برنامه مورد نظر رو پیدا کرده بر روی برنامه کلیک سمت راست کرده و گزینه Set Priority رفته و در انجا گزینه High رو انتخاب کرده و همچینین در همین جا شما می تونید تاثیر تعداد نرم افزار ها رو بر روی این نرم افزار تعیین کنید

Only the registered members can see the link

Computex
23-04-10, 21:07
با سلام
من از اين نرم افزار براي تبديل استفاده مي كنم xilisoft video converter
چرا از يكي از هسته ها بيشتر استفاده ميشه و از بقيه كمتر . البته من در task manager هم اين دستورات رو انجام دادم

سلام. مشکل عجیبیه! توی کار با بقیه ی فرمت ها هم به همین شکل هست؟ در ضمن در قسمت Preferences رو هم کلیک کرده و تنظیماتش رو یه مروری بکنید.

K1LOU
23-04-10, 21:43
سلام. مشکل عجیبیه! توی کار با بقیه ی فرمت ها هم به همین شکل هست؟ در ضمن در قسمت Preferences رو هم کلیک کرده و تنظیماتش رو یه مروری بکنید.

با سلام و تشکر
در چند فرمت که من تبدیل کردم به این صورت بود
پس باید از تمام چهار هسته به صورت کامل استفاده بشه ؟

Computex
23-04-10, 22:53
با سلام و تشکر
در چند فرمت که من تبدیل کردم به این صورت بود
پس باید از تمام چهار هسته به صورت کامل استفاده بشه ؟

بله این نرم افزار این توانایی رو داره که از تمام هسته های پردازنده کار بکشه. یه جای کار ایراد داره!

یه عکس از قسمت Preferences برنامتون بزارید. متاسفانه چون الان این برنامه رو سیستمم نصب نیست نمیتونم دقیقا بگم کجا رو چک کنید.

JEskandari
24-04-10, 15:33
من به شما MediaCoder یا TMPGenc را پیشنهاد میکنم برنامه Xilisoft معمولا کیفیت اون در مقایسه با دو نرم افزار دیگه پایینتر هست
در ضمن دیدم که Profile انتخابی شما DVD بود پس باید از Codec Mpeg2 استفاده کنه . به نظرم مشکل استفاده از یک هسته مربوط
به این باشه . به هر حال یک هسته هم از سر Mpeg2 زیاده و بیشتر از اونهم لازم نداره . شما Profile را عوض کنید و یک چیزی بگذارید
که از H264 استفاده کنه ببینید نتیجه چی میشه.

K1LOU
24-04-10, 22:43
بله این نرم افزار این توانایی رو داره که از تمام هسته های پردازنده کار بکشه. یه جای کار ایراد داره!

یه عکس از قسمت Preferences برنامتون بزارید. متاسفانه چون الان این برنامه رو سیستمم نصب نیست نمیتونم دقیقا بگم کجا رو چک کنید.

با سلام
4196

Computex
25-04-10, 00:53
با سلام
4196

در قسمت تنظیمات برنامه که مشکلی وجود نداره و گزینه Convert Using All Cores یعنی تبدیل فرمت با تمام هسته های پردازنده روشن هست. پس یه جای کار ایراد داره! حدسی که من میزنم اینه که چون پردازنده شما Unlock شده هست ، نرم افزار به یه نحوی نمیتونه از تمام هسته ها کار بکشه. مثلا شاید نمیتونه خوب شناسایی کنه. توصیه می کنم در هین قسمت تنظیمات گزینه Customize Core Number رو فعال کرده و به صورت دستی رو به روی اون روی 4 هسته تنظیم کرده و یه تست بگیرید و نتیجه رو اعلام کنید.

موفق باشید.

JEskandari
25-04-10, 06:01
شما از چه کدکی استفاده میکنید ؟

K1LOU
25-04-10, 21:56
شما از چه کدکی استفاده میکنید ؟

با سلام
منظورتون برای پخش است ؟ درست متوجه نشدم

JEskandari
25-04-10, 22:14
منظورم برای تبدیل فرمت ویدیو هست