PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی در اورکلاک کارت گرافیکی gigabyte 5770 !

molana
10-04-10, 13:44
سلام و عرض ادب ،
از دوستان عزز خواهشمندم برای اورکلاک بی خطر کارت گرافیکی 5770 بنده را راهنمایی کنند .
مشخصلت دیگر سیستمم به شرح زیر است :
cpu : core i5 750
ram 4gig (2*2)dual hyperX
m.b gigabyte p55p7 ud3p
power 685 green
case green magnum

من تا به حال اورکلاک نکردم و این اولین تجربه ی بنده است امیدوارم با راهنمایی اساتید اورکلاک موفقی را تجربه کنم.
نکته : من از وقتی 5770 را خریده ام تمام بازیهای مورد نظرم را با بالاترین کیفیت بازی کرده ام اما اخیرا در بازی بایوشاک 2 و در مرحله ی آخر گرافیکم حداکثر مشخصات را نکشید و مجبور شدم کوالیتی بازی را کم کنم به همین دلیل می خواهم ببینم با کمی اورکلاک این مشکل برطرف می شود یا خیر ؟
با تشکر .
:11():

molana
11-04-10, 10:02
کسی برای راهنمایی نیست ؟!

s.matavos
11-04-10, 10:47
سلام.می تونی از dvd مربوط به کارت گرافیکت که همراهش تو جعبه خریداری شده هست ، میزان core clock رو روی 75% تنظیم کنی.در ضمن باید سعی کنی که برای رسیدن به حداکثر کارایی ، مادربورد و رمت هم اور کنی که اون ها هم با dvd خود مادر بورد می شه.
بازم سوالی بود در خدمتم.

Mahdi_Moosavi
11-04-10, 11:50
سلام و عرض ادب ،
از دوستان عزز خواهشمندم برای اورکلاک بی خطر کارت گرافیکی 5770 بنده را راهنمایی کنند .
مشخصلت دیگر سیستمم به شرح زیر است :
cpu : core i5 750
ram 4gig (2*2)dual hyperX
m.b gigabyte p55p7 ud3p
power 685 green
case green magnum

من تا به حال اورکلاک نکردم و این اولین تجربه ی بنده است امیدوارم با راهنمایی اساتید اورکلاک موفقی را تجربه کنم.
نکته : من از وقتی 5770 را خریده ام تمام بازیهای مورد نظرم را با بالاترین کیفیت بازی کرده ام اما اخیرا در بازی بایوشاک 2 و در مرحله ی آخر گرافیکم حداکثر مشخصات را نکشید و مجبور شدم کوالیتی بازی را کم کنم به همین دلیل می خواهم ببینم با کمی اورکلاک این مشکل برطرف می شود یا خیر ؟
با تشکر .
:11():

سلام .

ابتدا خدمت شما عرض کنم که بازی Bioshok II بازی نسبتا سبکی هست و با توجه به مشخصات سیستم شما، به طور میانگین می تونید با 60FPS این بازی رو اجرا کنید . مشکل شما به احتمال زیاد از جای دیگه هست .

سیستم عاملی که روی سیستمتون نصب هست چی هست ؟

در اولین قدم حتما آخرین ورژن درایور کارت گرافیکتون رو با توجه به سیستم عاملی که دارید از اینجا (Only the registered members can see the link B%8C-ATI-%D8%A7%D8%A7?p=197050&viewfull=1#post197050)دانلود و نصب کنید .

===============

اکیدا به شما توصیه می کنم با توجه به مشخصات سیستمتون حتما از سیستم عامل های مدرن و بروز استفاده کنید ( Windows 7 ) .

AMD>INTEL
11-04-10, 12:25
این برنامه خوبیه AMD GPU Clock Tool v0.7
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
11-04-10, 12:25

molana
11-04-10, 12:35
سلام.می تونی از dvd مربوط به کارت گرافیکت که همراهش تو جعبه خریداری شده هست ، میزان core clock رو روی 75% تنظیم کنی.در ضمن باید سعی کنی که برای رسیدن به حداکثر کارایی ، مادربورد و رمت هم اور کنی که اون ها هم با dvd خود مادر بورد می شه.
بازم سوالی بود در خدمتم.

خوب من تا به حال اورکلاک نکردم و تجربه ای در این زمینه ندارم ...
اگه میشه دقیقتر راهنمایی کنید که باید چه کار کنم .

molana
11-04-10, 12:41
سلام .

ابتدا خدمت شما عرض کنم که بازی Bioshok II بازی نسبتا سبکی هست و با توجه به مشخصات سیستم شما، به طور میانگین می تونید با 60FPS این بازی رو اجرا کنید . مشکل شما به احتمال زیاد از جای دیگه هست .

سیستم عاملی که روی سیستمتون نصب هست چی هست ؟

در اولین قدم حتما آخرین ورژن درایور کارت گرافیکتون رو با توجه به سیستم عاملی که دارید از اینجا (Only the registered members can see the link B%8C-ATI-%D8%A7%D8%A7?p=197050&viewfull=1#post197050)دانلود و نصب کنید .

===============

اکیدا به شما توصیه می کنم با توجه به مشخصات سیستمتون حتما از سیستم عامل های مدرن و بروز استفاده کنید ( Windows 7 ) .

سلام بزرگوار ،
چند وقته پستهای شما را در تاپیکهای مختلف می خونم و خوشحالم که اینقدر خوب دیگران رو راهنمایی می کنید .
اما مشکل خودم :
من از هر دو سیستم عامل xpsp3 و 7 استفاده می کنم ولی بایوشاک را در ویندوز 7 نصب و اجرا کردم و بازی را هم به اتمام رساندم فقط مجبور شدم مرحله ی آخر را با کوالیتی پایین تری اجرا کنم .
آخرین درایور کارتم را از لینکی که فرمودید دانلود و برای هر دوسیستم عاملم نصب می کنم .
چرا باید از سیستم عامل 7 حتما ً استفاده کنم !!!؟ یعنی ایکس پی توان کارایی حداکثری رو با مشخصات سیستم من نداره !!!؟

برای اورکلاک چطور می توانید راهنمای قدم به قدم بکنید ؟
با تشکر

molana
11-04-10, 12:52
در لینکی که معرفی کردید اشاره ای به درایور 5770 نکرده . آیا ATI Catalyst™ 10.3 به 5770 هم می خوره !؟

molana
11-04-10, 12:54

دوست عزیز من مبتدی هستم اگه ممکنه ریزتر راهنمایی کنید که باید با این نرم افزاری که فرمودید چکار بکنم ؟

Mahdi_Moosavi
11-04-10, 13:55
سلام بزرگوار ،
چند وقته پستهای شما را در تاپیکهای مختلف می خونم و خوشحالم که اینقدر خوب دیگران رو راهنمایی می کنید .
اما مشکل خودم :
من از هر دو سیستم عامل xpsp3 و 7 استفاده می کنم ولی بایوشاک را در ویندوز 7 نصب و اجرا کردم و بازی را هم به اتمام رساندم فقط مجبور شدم مرحله ی آخر را با کوالیتی پایین تری اجرا کنم .
آخرین درایور کارتم را از لینکی که فرمودید دانلود و برای هر دوسیستم عاملم نصب می کنم .
چرا باید از سیستم عامل 7 حتما ً استفاده کنم !!!؟ یعنی ایکس پی توان کارایی حداکثری رو با مشخصات سیستم من نداره !!!؟

برای اورکلاک چطور می توانید راهنمای قدم به قدم بکنید ؟
با تشکر

من هم به شخصه Bioshock II رو تست کردم ، در تمامی مراحل بدون هیچ گونه افت FPS بدون مشکل بازی به اتمام رسید .

کارت گرافیک شما از DirectX 11 پشتیبانی می کنه و تقریبا تمامی بهینه سازی های گرافیکی و سامانه های مدیریت حافظه و درایور ها بر اساس APP های مبتنی بر DirectX 10 و Directx 11 انجام میشه . تمامی این بهینه سازی ها هم برای عرضه اندام، نیاز به سیستم عامل های مدرن مایکروسافت دارند ( Windows 7 ) .

در Windows XP متاسفانه فقط از DirectX 9.0c پشتیبانی میشه و تقریبا هیچ یک از بهینه سازی ها و افکت های واقع گرایانه مبتنی بر API های جدید رو تجربه نخواهید کرد .

شما برای اورکلاک کارت گرافیک ابتدا بهتره یکسری مفاهیم پایه رو مطالعه کنید ، می تونید از این تاپیک (Only the registered members can see the link 9%87%D8%A7-%21%29) شروع کنید .

بعد از آپدیت درایور کارت گرافیکتون وارد Catalyst Control Center بشد از منو Graphics گزینه ATI Overdrive رو انتخاب کرده و با فعال کردن این قسمت و تبک زدن چک باکس مربوطه ( فلش های قرمز رنگ ) می تونید به تنظیمات فرکانس های هسته و حافظه ( فلش های آبی و سبز رنگ ) دسترسی پیدا کنید .

شما با در نظر شرایط امن کاری در دراز مدت ، حرارتی و پایداری می تونید فرکانس هسته و حافظه رو افزایش بدید . برای مثال بنده با در نظر گرفتن تمامی شرایط نام برده فرکانس 950Mhz برای هسته و 1300Mhz رو برای حافظه انتخاب کردم .

شما حداکثر حرارت Safe رو 85 درجه سانتی گراد در نظر بگیرید و برای تست پایداری از نرم افزار OCCT (Only the registered members can see the link)استفاده کنید . تنظیمات نرم افزار رو به صورت زیر Set کنید و با در نظر گرفتن شرایط حرارتی تا زمانی که مقدار Errors صفر ( 0 ) باشه ، هنوز پایداری کامل برقراره و می تونید فرکانس ها رو افزایش بدید . در صورتی که Error مشاهده کردید فرکانس ها رو کاهش بدید . پیشنهاد می کنم هر بار تست رو حداقل 5 دقیقه اجرا کنید .

در لینکی که معرفی کردید اشاره ای به درایور 5770 نکرده . آیا ATI Catalyst™ 10.3 به 5770 هم می خوره !؟

بله .

molana
12-04-10, 09:53
بعد از آپدیت درایور کارت گرافیکتون وارد Catalyst Control Center بشد از منو Graphics گزینه ATI Overdrive رو انتخاب کرده و با فعال کردن این قسمت و تبک زدن چک باکس مربوطه ( فلش های قرمز رنگ ) می تونید به تنظیمات فرکانس های هسته و حافظه ( فلش های آبی و سبز رنگ ) دسترسی پیدا کنید .

شما با در نظر شرایط امن کاری در دراز مدت ، حرارتی و پایداری می تونید فرکانس هسته و حافظه رو افزایش بدید . برای مثال بنده با در نظر گرفتن تمامی شرایط نام برده فرکانس 950Mhz برای هسته و 1300Mhz رو برای حافظه انتخاب کردم .

شما حداکثر حرارت Safe رو 85 درجه سانتی گراد در نظر بگیرید و برای تست پایداری از نرم افزار OCCT (Only the registered members can see the link)استفاده کنید . تنظیمات نرم افزار رو به صورت زیر Set کنید و با در نظر گرفتن شرایط حرارتی تا زمانی که مقدار Errors صفر ( 0 ) باشه ، هنوز پایداری کامل برقراره و می تونید فرکانس ها رو افزایش بدید . در صورتی که Error مشاهده کردید فرکانس ها رو کاهش بدید . پیشنهاد می کنم هر بار تست رو حداقل 5 دقیقه اجرا کنید .

خوب بازم ممنون .
من درایورهایی که پیشنهاد دادید رو آپدیت کردم حالا می خوام فرکانس رو دقیقا ً همین اعدادی که شما در این نقل قول نوشتید بالا ببرم آیا این کار برای سیستمم ضرری ندارد ً؟ فرکانس هسته 950 و حافظه 1300 و حرارت 85 درجه .
آیا با این اعداد باز هم باید با نرم افزاری که اشاره فرمودید تست بگیرم ؟
راستی من دیروز بازی گیرزآف وار را با حداکثر گرافیک اجرا کردم ... در ابتدا که لود شد به جز کمی فریم فریم شدن مشکلی وجود نداشت ولی در لود بعدی سیستم هنگ کرد آیا گرافیک من در حالت عادی توان این بازی با ماکسیمم کیفیت را ندارد !؟