PDA

مشاهده نسخه کامل : شما کدام از این کولر مستر ها را پیشنهاد می کنید

siavashsiavash
10-04-10, 00:43
سلام
سیستم من
CPU Type DualCore AMD Athlon 7750, 2700 MHz (13.5 x 200)
پاورم هم 330w گرین هست
یک کارت dvb دارم
اهل اورکلاک هم نیستم
فقط در حد کارهای الکترونیکی altium وorcadوکار معولی استفاده می کنم اما روزی 6ساعت سیستم روشن هست
دمایcpuهم 55تا57
فن در شریط عادی3500تا5200دور می چرخد که از 3500که بیشتر میشه صداش اذیت می کند
الانم که هوا داره گرم میشه
شما کدام از این کولر مستر ها را پیشنهاد می کنید؟؟؟
کد:
Only the registered members can see the link
کد:
کد:
کد:
کد:
جوری باشه که خیلی گران نباشه تا50t
این از نظر قیمت خوب بود واز نظر کارای هم خوبه؟؟؟؟؟
کد:
یا یک کلر مستری پیشنهاد کنید که صداش کم باشه
از دوستان جای هست که خودش برام نصب کند یا خودش کارشناسی کندکه با توجه به کیس و.......... کدام بهتره؟؟؟
با تشکر

PUMAOC
10-04-10, 01:07

این آخرشه....
قیمت 53000
خودم دارم ازش. 860 رو منجمد می کنه :lol:

AMD>INTEL
10-04-10, 08:37
به نظرمن برای این پردازنده hyper 212 plus بگیری عالیه

JEskandari
10-04-10, 10:01
منم از بین اون Cooler Master ها که لیست کرده بودی فقط CoolerMaster Hyper212 Plus را توصیه میکنم ولی قیمتش اگه از اون سایت خرید کمی یک مقدار بالا تر از 50 تومان میشه
ار انتخابهای جایگزین از برندهای دیگه به PCCooler 1216X و نیز Tuniq Tower 120 Extreme میتوان نام برد که به جهت عملکرد بهتر ارجح تر هستند . البته فن PCCooler در زمانی که
سیستم تحت فشار قرار بگیرد صدای بیشتری دارد ولی در عوض نسبت به خنک کننده های دیگر عملکرد بهتری دارد.

AMD>INTEL
10-04-10, 10:07
این لینک رو حتما ببینید

JEskandari
10-04-10, 12:59
البته این لینک بهتر هستش چون سیستم برپایه AMD هست
توی لینک Tuniq Tower هم هست و همچنین فن 3RSystem Iceage 120
هم که هست همون PCCooler هست که به سفارش 3Rsystem ساخته
شده البته با فن ضعیفتر.
البته به هر حال هر سه مورد فن های خوب و قابل قبولی هستند

siavashsiavash
10-04-10, 20:41
سلام
دوست عزیز این قیمتش چند هست؟؟؟

mohammad1985
10-04-10, 21:06
سیستمت خیلی داغه !!! من این سی پی یو رو دارم ! اصلا این سی پی یو یی نیست که احتیاج به چنین خنک کننده های داشته باشه ! من در حالت اور 3100 و در بازی که درصد استفاده از سی پی یو به حدود 90 درصد میرسه دور فن سی پی یو هیچ وقت به بالای 3500 نرسیده ! البته در شرایط خواص با همین فن به رکورد 8500 هم رسیدم !!!
دمای سی پی یو من در حالت عادی بین 38 تا 41 و در حالت لود بالای 90 درصد بدون اور بین 48 تا 54 دور فن هم حدود 3300 تا 3500 و در حالت معمولی 2100 تا 2400 هست . در حالت اور و لود بالای 90 در صد دمای سی پی یو بین 58 تا حداکثر 65 درجه رسیده که در دمای 65 دور فن سی پی یو نزدیک 4000 رسیده !
شما اول سیستم رو در حالت حداقل مصرف انرژی بزارید ( از قسمت پاور آپشن در کنترل پنل )
و ببینید خنک کننده سی پی یو شاید اونقدر گردو خاک گرفته که هوا قادر به عبور از خنک کننده هست یا نه ؟ و مورد بعدی حتما جریان هوای کیس رو چک کنید در کیس رو ببنید به خصوص فن پشت کیس باید بتونه به خوبی هوا رو از نزدیک سی پی یو تخلیه کنه چون اگه نتونه به شدت در بالا رفتن دور فن سی پی یو تاثیر داره !

siavashsiavash
10-04-10, 21:23
سیستمت خیلی داغه !!! من این سی پی یو رو دارم ! اصلا این سی پی یو یی نیست که احتیاج به چنین خنک کننده های داشته باشه ! من در حالت اور 3100 و در بازی که درصد استفاده از سی پی یو به حدود 90 درصد میرسه دور فن سی پی یو هیچ وقت به بالای 3500 نرسیده ! البته در شرایط خواص با همین فن به رکورد 8500 هم رسیدم !!!
دمای سی پی یو من در حالت عادی بین 38 تا 41 و در حالت لود بالای 90 درصد بدون اور بین 48 تا 54 دور فن هم حدود 3300 تا 3500 و در حالت معمولی 2100 تا 2400 هست . در حالت اور و لود بالای 90 در صد دمای سی پی یو بین 58 تا حداکثر 65 درجه رسیده که در دمای 65 دور فن سی پی یو نزدیک 4000 رسیده !
شما اول سیستم رو در حالت حداقل مصرف انرژی بزارید ( از قسمت پاور آپشن در کنترل پنل )
و ببینید خنک کننده سی پی یو شاید اونقدر گردو خاک گرفته که هوا قادر به عبور از خنک کننده هست یا نه ؟ و مورد بعدی حتما جریان هوای کیس رو چک کنید در کیس رو ببنید به خصوص فن پشت کیس باید بتونه به خوبی هوا رو از نزدیک سی پی یو تخلیه کنه چون اگه نتونه به شدت در بالا رفتن دور فن سی پی یو تاثیر داره !

سلام
دوست عزیز
من یک فن در جلو گزاشتم که هوا را از بیرون به داخل می دهدویک فن در انتها زیره پاور که هوا را خارج کند
حتی این برنامه که همراه مادربردم بود نصب کردمEasyTune5 Pro
اما اگر تعداد دور فن را کاهش دهم درجه cpu بالاتر می رود
پاورم هم جریان خوبی می دهد البته کیسم اشغالی هست از نوع best
یک کمبوویک عددdvd raiter دارم مادر بردم همMotherboard Name Gigabyte GA-MA770-S3 v2.0
بگزریم خیلی سعی کردم دور فن را پایین بیارم اما نشدجای کیس را عوض کردو و.............
فن وخنک کنند هم گرد وخاک نگرفته چون در طی این یک سال همین جوری بوده
برای همین می خوام یک هزینه کنم از شر صدای فن راحت شم

siavashsiavash
10-04-10, 21:27
به نظرمن برای این پردازنده hyper 212 plus بگیری عالیه

سلام
دوست عزیز این 2تا فن دارد؟؟؟؟صداش زیاد نیست

siavashsiavash
10-04-10, 21:34
این لینک رو حتما ببینید

سلام
دوست عزیز این قیمتش چند هست
از کجا تهیه کنم؟؟؟
جای را از دوستان سراغ دارن من کیس را ببرم وچند مدل را امتحان کنم بعد بخرم یا خودشان با توجه به کیس کارشناسی کند
دوستان این hyper 212 plus یاCooler Master Hyper 212یاCPU COOLER GREEN Tower 120 Extremeکدام صداش کمتر هست؟؟؟
به غیره از این هاکلر مستری که صداش کم باشد را لطفا بگین
من 2تا عکس از کیسم انداختم
با تشکر

JEskandari
10-04-10, 23:06
قیمت کدوم
PCCooler HP-1216X قیمتش 53 تومان
Tuniq Tower 120 Extreme قیمتش 49
CoolerMaster Hyper 212 plus حدود 45 تا 55 متاسفانه هر چقدر فروشنده محترم زورش برسه.

siavashsiavash
11-04-10, 00:15
قیمت کدوم
PCCooler HP-1216X قیمتش 53 تومان
Tuniq Tower 120 Extreme قیمتش 49
CoolerMaster Hyper 212 plus حدود 45 تا 55 متاسفانه هر چقدر فروشنده محترم زورش برسه.

دوست عزیز کدامش کم صدا تر هست
جای را از دوستان سراغ دارن من کیس را ببرم وچند مدل را امتحان کنم بعد بخرم یا خودشان با توجه به کیس کارشناسی کند

JEskandari
11-04-10, 01:57
دوست عزیز کدامش کم صدا تر هست

جایی اونجور که شما گفتید عمل نمیکنه چون با نصب فن روی سیستم دیگه فن دست خورده و دست دو میشه
در ضمن اینکار یک مقدار هم زمان میبره

در مورد صدا همه این فنها در دور پایین بی صدا هستند در دور بالا هم صدای فن Tuniq Tower 120 Extreme یک مقدار کمتر است
ولی اینجا فن Hyper212 Plus یک برتری داره که از نوع PWM هست و با دمای CPU بطور خودکار سرعتش تغییر میکنه ولی
Tuniq Tower 120 Extreme سرعت فنش را باید بصورت دستی کم و زیاد کنید.

به هر حال با توجه به قدرت نزدیک به همی که دارند به شکلشان نگاه کن هر کدامش را بیشتر دوست داشتی برو همون را بگیر چون
فن یکی در یک زمینه قویتر و فن دیگری در زمینه دیگری برتر هست

mohammad1985
11-04-10, 02:15
بازم میگم دمات خیلی بالاست ! نباید اینطوری باشه با فن استوک ! گردش هوای کیس مهمه مخصوصا اون فن پشتی من کیسم خیلی شلوغه ! 2 تا هارد 2 دو وی دی رایتر فکس مودم کارت تی وی کارت گرافیک . کلی سیم و آتوآشغال دیگه ! کیسم پاسیفیک گرین هست 89 خریدم همون هفته اول با سیم چین !! اون توری جلوی فن پشت رو بریدم ! حداقل 3 تا 4 درجه باعث کاهش دما شده هر چند قبل از اونم زیاد داغ نمی کرد ! فن جلویی خیلی مهم نیست فن پشتی که هوای گرم اطراف پردازنده رو میفرسته بیرون مهمتره .
در این تصویر سی پی یو تقریبا زیر 30 تا 40 درصد استفاده بود و گرنه زمان بیکاری که ولتاژ به 1.040 کاهش پیدا می کنه خنکترم میشه .

JEskandari
11-04-10, 02:16
خوب دوست عزیز با دیدن عکس کیس شما مشکل حل شد
به نظر من هیچ کدام از فنهای معرفی شده در اینجا روی سیستم شما نصب نمیشه زیرا این فنها حداقل به سیستمی
با پهنای 19-18 سانتیمتر برای نصب نیاز دارند
پیشنهاد من به شمااین است که از فنهایی مانند
Bufallo 100 (Only the registered members can see the link)
Hyper TX3 (Only the registered members can see the link)

البته من شک دارم حتی این فنها در سیستم شما جا بشه به نظر من شما باید سراغ فنهایی برید
که از طرح Tower پیروی نمیکنند

mohammad1985
11-04-10, 02:21
عکس کیستو الان دیدم خیلی فشرده هست ! به نظرم همین کاری که من کردم بکنی یعنی اون قسمت توری یا شبکه ای جلوی فن پشتی کیس رو ببری به احتمال بسیار بالایی دمای سی پی یو میاد پایین

AMD>INTEL
11-04-10, 08:26
من هم با آقای اسکندری موافقم hyper tx3 از کولر مستر انتخاب خوبیه .

siavashsiavash
11-04-10, 22:40
عکس کیستو الان دیدم خیلی فشرده هست ! به نظرم همین کاری که من کردم بکنی یعنی اون قسمت توری یا شبکه ای جلوی فن پشتی کیس رو ببری به احتمال بسیار بالایی دمای سی پی یو میاد پایین

سلام
امشب که وقت نشد اما فردا توری چلوی فن پشتی را می برم
راستی دوست عزی یک زحمت می کشی واین عکس ها را نگاه کنی چیز خاصی می بینی

siavashsiavash
11-04-10, 22:47
خوب دوست عزیز با دیدن عکس کیس شما مشکل حل شد
به نظر من هیچ کدام از فنهای معرفی شده در اینجا روی سیستم شما نصب نمیشه زیرا این فنها حداقل به سیستمی
با پهنای 19-18 سانتیمتر برای نصب نیاز دارند
پیشنهاد من به شمااین است که از فنهایی مانند
Bufallo 100 (Only the registered members can see the link)

البته من شک دارم حتی این فنها در سیستم شما جا بشه به نظر من شما باید سراغ فنهایی برید
که از طرح Tower پیروی نمیکنند
سلام
دوست عزیزقیمتHyper TX3 (Only the registered members can see the link)
24000tهست فکر کنم اندازش13.5هست .فکر کنم جاشه/امیدوارم صداش کم باشه ومشکل من را حل کند
این کلر مستر خوب نیست این هم 22000t هست؟؟؟؟

دوست عزیز مشخصات خاصی دیگری که ندارد؟؟؟؟ یعنی با توجه به پاورم ومادربردو .............از نظر سوکت گه مشکل خاصی ایجاد نمی کند
Motherboard Name Gigabyte GA-MA770-S3 v2.0
CPU Type DualCore AMD Athlon 7750, 2663 MHz (13.5 x 197)

JEskandari
12-04-10, 00:51
دوست عزیز کیس شما با توجه به عرض کمی که دارد توانایی آستفاده از کولر های با توان بالا را ندارد.
اگر شما واقعا اصرار دارید فن CPU حتما ساخت کارخانه CoolerMaster باشد من این فنها را میتوانم به شما پیشنهاد بدهم.

Vortex 752 (Only the registered members can see the link)

البته اگر واقعا میخواهید کار صحیح را انجام بدهید من به شما توصیه میکنم که یک کیس مدرنتر با تهویه هوای بهتر تهیه کنید
وآنگاه یک فن از فنهایی که در ابتدای تاپیک توصیه شد تهیه کنید که این امر واقعا در کاهش دمای درون سیستم کمک خواهد کرد

siavashsiavash
12-04-10, 01:27
دوست عزیز کیس خیلی گران تمام می شودبخواهم کیس را عوض کنم
دوست عزیزاصلا مهم نیست فن cpuساخت کولز مستر باشدفقط گران نباشدتا 50t باشد وبا توجه به cpu وکیسم مشکلی پیش نیاید
این- Cooler Master CM Sphere Cooperهم ارزان هست البته فکر نکنم در کیس من جا شودOnly the registered members can see the link
این یکی همOCZ CPU Cooler Vanquisher ارزان هسن این هم مثل پیشنهاد شماHyper TX3 (Only the registered members can see the link)
فکر کنم جا شودOnly the registered members can see the link
با تشکر از راهنمای شما دوستان

mohammad1985
12-04-10, 02:57
خوب عکسهایی که گذاشتی دیدم به نظرم هزینه 50 تومنی برای خنک کردن یه سی پی یو که الان همون قدر ارزش داره ! کار درستی نیست در تصاویری که گذاشتی دماها همه طبیعی هست به جز سی پی یو .
حتما سیستم رو از قسمت پاور آپشن در کنترل پنل بزار روی حداقل مصرف انرژی . بعد دمای 53 درجه با توجه به میزان لود سی پی یو شما خیلی غیر طبیعی نبود در اون تصاویر منتها میتونه کمتر هم بشه . دمای سیستم منو که دیدی ؟ این در حالیه که چیزی در حدود 2 تن گرد و خاک فقط در دو رو بر سی پی یو و فنش و یز فن جمع شده !
من امید بسیار زیادی دارم که با بریدن اون قسمتی که بهت گفتم دما به میزان زیادی کم بشه . خودم تجربه این کارها رو یاد دارم ! کیسهای زیادی به دست من تیکه پاره شدن ! یکی از سیستمهام که دارای گرافیک 8500 سایلنت بود ( بدون فن ) هنگام لود و بازی تا نزدیک 100 درجه میرسید دماش ! رکورد 105 درجه رو هم باهاش داشتم ! با بریدن بدنه کیس از بغل با بدبختی ! ( خیلی سخته بدنه صاف رو برش بدی ) و اضافه کردن یه فن روبه روی کارت طوری که هم پل شمالی و هم گرافیک مستقیم رفت زیر فشار باد یه فن 8 سانتی کاهش دمایی نزدیک به 40 درجه در لود کامل داشتم ! یعنی در لود کامل هم هیچ وقت دما به 60 نمیرسید همچنین دمای پل شمالی مادربردم که ایسوس بود و خیلی هم داغ بود ( با دست نمیشد بهش دست زد ! ) اونقدر خنک شد که به راحتی با دست فقط میشد گرما رو ازش حس کرد ! ( مادر برد فوق بعدها به طرز فجیعی به دلیل اصابت پیج گوشتی بهش حین روشن بودن سیستم ! مرحوم شد ! ) دوربین رو فروختم بعدا دوربین گرفتم عکهاشون رو نشون میدم .
تمام تلاش من برای این هست که اجازه ندم شما خرج الکی کنی !!! و تا حد امکان از خرید خنک کننده دیگه جلوگیری می کنم حتی شده باشه به زور اسلحه ! :Love-PCN~!:

AMD>INTEL
12-04-10, 08:23
این هزینه برای کولینگ ارزشش رو دارد . مخصوصا HYPER TX3 که فن سبک و خوش قیمتی هست . حدود 30 تومن است .

JEskandari
12-04-10, 09:08
دوست عزیز کیس خیلی گران تمام می شودبخواهم کیس را عوض کنم
دوست عزیزاصلا مهم نیست فن cpuساخت کولز مستر باشدفقط گران نباشدتا 50t باشد وبا توجه به cpu وکیسم مشکلی پیش نیاید
این- Cooler Master CM Sphere Cooperهم ارزان هست البته فکر نکنم در کیس من جا شود[/URL]Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link p://Only the registered members can see the link)
این یکی همOCZ CPU Cooler Vanquisher ارزان هسن این هم مثل پیشنهاد شماHyper TX3 (Only the registered members can see the link)
فکر کنم جا شود[URL]Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link p://Only the registered members can see the link)
با تشکر از راهنمای شما دوستان

خوب CM Spphere که جا میشه ولی من حقیقتش را بگم حتما دلیلی داشته که شرکت CoolerMaster تولید فنی را که به جرات میتوان گفت یکی
از زیباترین فنهای موجود در بازار بوده است متوقف کرده است.
اصولا یک Hyper TX3 با وزن کمتر و قیمت کمتر از نصف این فن CM Sphere کارایی بهتری را ارایه میکند و فن CM Sphere بیشتر برای کسانی ارایه
شد که کیسهای با پنل شفاف بغل داشتند و بیشتر به فکر زیبایی بودند تا عملکرد اگر شما دنبال بازده کار بالاتر هستید باید فنی را انتخاب کنید که از
طرح Tower پیروی میکند.
نکته دیگر اینکه لا اقل داخل کیس اون کابلها را جمع کنید و در داخل یکی از محفظه های 5.25 اینچ مخصوص CD قرار دهید. اگر امکام دارد اون کابل نواری
IDE را حول محور خود بپیچانید تا کمتر مانع در جهت حرکت هوا ایجاد کند.
ودر اولین فرصت هم یک کیس مدرنتر با قیمت حدود 40 تومان تهیه کنید

siavashsiavash
13-04-10, 23:05
سلام
دوستان مشکلمتا حد ی حل شد توری پشت فن زیر پاور را بریدم وسیمهارا مرتب کردم
جای هارد را بالاتر اوردم
دور فنcpuاز 3600به 3000دور کاهش پیدا کرددرجه دمای cpu هم بین 50تا 54هست
درجه دمای سیستم هم40
با تشکر اگز لازم شد وجا شد hyper tx212 ویاHyper TX3را می خرم
با تشکر از همه دوستان که با صبر کمک بزرگی در حق من کردید

AMD>INTEL
13-04-10, 23:19
البته اينو بگم hyper 212 واقعا فن بي نظيريه . از خريدش پشيمون نميشي

mohammad1985
14-04-10, 00:52
آقا خدایی حال کردی ؟! حالا دیگه خرید کولینگ با خودته !

siavashsiavash
14-04-10, 01:17
البته اينو بگم hyper 212 واقعا فن بي نظيريه . از خريدش پشيمون نميشي
سلام
از دوستان کسی مشخصات دقیق این HYPER TX 212را دارد؟؟
یک سری مشخصات پیدا کردم اما فقط خود فن وهیت سینگ هست
می خوام کلی باشه ببینم اگر نیاز پیدا کردم بخرم در کیسم جا میشه؟؟

ALIRE7A
14-04-10, 08:12
یکی از دوستان هاپر 212 رو داره که میخواد بفروشه تقریبا 30 هم قیت گذاشته خواستی بگو چون کولرش هم تمیزه
این بنده خدا رو قطعاتش خیلی حساسه به همین خاطر تمیز مونده از خمیرش هم یه بار بیشتر استفاده نکرده چون یک بار بیشتر باز بستش نکرده

AMD>INTEL
14-04-10, 10:13
پیشنهاد علیرضا هم خوبه . ولی مدل 212 پلاس بهتره از نظر اندازه هم تو سایت کولر مستر مشخصات رو نوشته .

siavashsiavash
14-04-10, 19:43
یکی از دوستان هاپر 212 رو داره که میخواد بفروشه تقریبا 30 هم قیت گذاشته خواستی بگو چون کولرش هم تمیزه
این بنده خدا رو قطعاتش خیلی حساسه به همین خاطر تمیز مونده از خمیرش هم یه بار بیشتر استفاده نکرده چون یک بار بیشتر باز بستش نکرده

سلام
دوست عزیز یکمی گران نمیده من پرسیدم از دریا قیمت همکار 25 وقیمت مشتری 35
من تهران هستم دوستمان هم تهران هست