PDA

مشاهده نسخه کامل : طول عمر دیسک های نوری

Trance
14-04-07, 21:15
دیسکها معمولا طول عمر زیادی دارند و دیسکهای با کیفیت پائین طول عمر کمی دارند.یک راه عملی برای ازمایش طول عمر دیسک این است که طرف بدون بر چسب ان را در زیر نور بسیار روشن ببینید(طرفی که سفید است و دارای ارم یا مارکی نیست) این نور می تواند نور خورشید یا یک لامپ قوی باشد.
اگر تعداد زیادی حفره های سوزنی بسیار ریز دیدید نقاط روشن نور از روی دیسک منعکس می شوند و اگر برچسب را از درون فلز دیدید دیسک در حال خراب شدن است.
به بر چسب نیز نگاه کنید باید صاف و عاری از هرگونه نقصی باشد.مواد درون هوا و محیط ممکن است به لایه فلزی روی دیسک صدمه بزند .قرار دادن دیسک در برابر دمای بسیار زیاد می تواند باعث پائین امدن طول عمر دیسک شود.

با سپاس

Emperatour
14-04-07, 21:40
عزيز درباره رنگ لوح هم توضيح بده كف سبزو ابي فرق دارن؟

M A H R A D
15-04-07, 13:48
ممنون trance جان ...

====

در مورد راه حل برای کیفیت سی دی ها میشه بطور ساده تر گفتش که :

شما مثلا دو تا CD دارید میخواید بفهمید کدوم بهتره اول یکیشونو رو به یک منبع نوز ( مثلا لامپ مهتابی) بگیرید ريال بعدش هم اون یکی دیسک رو اینکارو بکنید ... هر کدوم که از پشتشون منبع نوز کدرتر و تاریک تر دیده شد اون دیسک بهتره ...

سپاس

Shahryar
15-04-07, 14:11
در ضمن دوست عزیز یک نکته ی جالب که برای دوستان میتونه جذاب باشه ! اینکه فرق سی دی های نقره ای و طلایی و معمولی ها چیه که باعث تغییر در مدت عمرشون میشه ...

باید بگم که این لایه در سی دی های نقره ای از جنس نقره و در سی دی های طلایی از طلا و در سی دی های معمولی بیشتر از آلومینیوم استفاده می شود .کار این لایه منعکس کردن نور لیزر می باشد .

برای همین همیشه سعی کنید از سی دی هایی که نقره ای هستند استفاده کنید و در غیر این صورت از سی دی های فیلیپس ، سونی ، پرینکو و ... که حداقل بدونید آلومینیوم هست چیزه دیگه ای نیست !

دومین که چیز که خیلی مهمه و هیچی به اون توجه نمیکنه اینه که مواظب باشید اون طرفی که Label داره ( حالا میتونه چاپ باشه ) اصلا خش نیوفته یعنی اگه اون طرف خش بیوفته با تصور بعضی ها سی دی کار نمیکنه و برای همین همیشه از این طرف سی دی محافظت میکنند با این وجود که طرف Label و .... بسیار حساس تر هست چراکه با لایه ی دیتا نزدیک تر هست ...

موفق باشید
شهریار:1. (26):

Mehdi_Full
16-04-07, 01:01
شهریار جان منظورت از نقره ای چیه ؟
ببخشیدا من متوجه نشدم:1. (29):
آخه الآن ساعت 1.30 دقیقه بامداده و دلم نمیاد از پای سیستم بلند شم (خیلی خوابم میاد):1. (25):
شرمنده:1. (23):

M A H R A D
16-04-07, 11:20
آخه الآن ساعت 1.30 دقیقه بامداده و دلم نمیاد از پای سیستم بلند شم (خیلی خوابم میاد):1. (25):
سی دی های نقره ای مثل سی دی های Original

Shahryar
16-04-07, 12:10

خواهش میکنم ...

ببین عزیزم نور لیزر توسط یک لایه ی بسیار بسیار نازک بازتاب میشه و درایو میتونه صفر و یک ها را بخونه . این لایه از جنس نقره اگه باشه سی دی نقره ای میشه ! یعنی رنگ سی دی به سبب همین لایه هست ...

اگه شد یک PDF کامل در مورد ساختار سی دی میگم...

قربانت شهریار