PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی جهت خرید cpu cooling خوب

steelman
08-04-10, 22:13
با سلام
از دوستان و اساتید محترم جهت راهنمایی تشکر میکنم من بعدا ز آنایی با این سایت یه سیستم تقریبا خوب گرفتم
با این مشخصات:

CPU: PHENOM II 955
M.B: DFI FXB 790 M3H5
VGA: 5770
RAM:2*2 GB BUS 1600 ELIXIRE

اما این سیستم یه ایراد داره که خیلی منو اذیت میکنه صدای مهیب فن CPU اکثرا دمای سی پی من در حالت عادی با توجه مشخصات داده شده توسط AMD OVER 60 تا 63 درجه است با مولتی پلیر 16X چند تا سوال میخوام منو راهنمایی کنید

1- آیا این دما عادی است

2- یه فن خوب برای سی پی میخواستم که هم خوش قیمت باشه و هم سرد ساکت (نصبش هم راحت باشه) قیمت تا 50 60

3- مادربورد من سیستم ABS II داره که درحالت عادی اگه رو اون تنظیم کنی سی پی تا 3.4 اور میکنه این کمه اما جالبه آیا مشکلی نداره این کار برا ی سی پی

4- سی پی یو من همیشه وقتی با برنامه CPU -Z چک میکنم همیشه رو 3200 هست آیا نبایستی کمتر باشه و در موقع استفاده به حالت نهایی برسه
5- لطفایه لینک یا یه سایت برا ی آموزش اورکلاک برا ی شروع از ابتدا معرفی کنید

.D3VIL.
08-04-10, 22:27
سلام دوست عزیز....

ابتدا باید بگم که کلا Stock Cooling ها PhenomII مخصوصی PhenomII 945/955/965 دارای نویز بسیاری هستند و بعضی وقتا دور فن تا 6300 RPM میره و طبیعی هم هست و علتش هم اینه که دمای پردازنده بالا میره.

در رابطه با کولر من به شما PC Cooler HP-1216-X رو پیشنهاد میکنم......خیلی عالی هست.

- سی پی یو من همیشه وقتی با برنامه CPU -Z چک میکنم همیشه رو 3200 هست آیا نبایستی کمتر باشه و در موقع استفاده به حالت نهایی برسهشما وارد تنظیمات Bios بشید و گزینه AMD Cool & Quiet رو Enable کنید.

- لطفایه لینک یا یه سایت برا ی آموزش اورکلاک برا ی شروع از ابتدا معرفی کنید برای اینکا شما ابتدا باید یک Cooling خوب برای سیستم تهیه کنید....پروفایل های اورکلاک هم با توجه به Cooling و دمای پردازنده پیشنهاد میشه.
شما برای اورکلاک با توجه به فن که پیشنهاد دادم تا 3.8GHZ که Max Frq رو Air هست فکر نمیکنم مشکلی داشته باشید.

این پروفایل رو تست کنید:

CPU Multiplier : 19x
CPU Vcore:1.4V
با همین تغییرات سیستم شما باید با 3.8GHZ بوت بشه.

موفق باشید.

nima_hl
08-04-10, 22:41
با سلام
از دوستان و اساتید محترم جهت راهنمایی تشکر میکنم من بعدا ز آنایی با این سایت یه سیستم تقریبا خوب گرفتم
با این مشخصات:

CPU: PHENOM II 955
M.B: DFI FXB 790 M3H5
VGA: 5770
RAM:2*2 GB BUS 1600 ELIXIRE

اما این سیستم یه ایراد داره که خیلی منو اذیت میکنه صدای مهیب فن CPU اکثرا دمای سی پی من در حالت عادی با توجه مشخصات داده شده توسط AMD OVER 60 تا 63 درجه است با مولتی پلیر 16X چند تا سوال میخوام منو راهنمایی کنید

1- آیا این دما عادی است

2- یه فن خوب برای سی پی میخواستم که هم خوش قیمت باشه و هم سرد ساکت (نصبش هم راحت باشه) قیمت تا 50 60

3- مادربورد من سیستم ABS II داره که درحالت عادی اگه رو اون تنظیم کنی سی پی تا 3.4 اور میکنه این کمه اما جالبه آیا مشکلی نداره این کار برا ی سی پی

4- سی پی یو من همیشه وقتی با برنامه CPU -Z چک میکنم همیشه رو 3200 هست آیا نبایستی کمتر باشه و در موقع استفاده به حالت نهایی برسه
5- لطفایه لینک یا یه سایت برا ی آموزش اورکلاک برا ی شروع از ابتدا معرفی کنید

سلام

پردازنده فنوم چهار هسته گرمای زیادی تولید میکنه و دور فن اون تا حدود 6000 دور میرسه که صدای زیادی تولید میکنه

دمای 63 برای این پردازنده دمای بالائی نیست ولی صدا رو کاریش نمیتونید بکنید به جز همونی که خودتون فرمودید ( خرید فن )

البته احتمالا کولین کوایت سیستم شما روشن نیست و به همین دلیل فرکانس همیشه روی 3200 هستش

شما توی ستاپ این آپشن رو روشن کنید زمان بیکاری صدای فن کم میشه

البته در زمانی که نیاز نباشه من ۲ تا از هسته‌ها رو خاموش میکنم که این کار باعث میشه دما به صورت چشمگیری پائین بیاد

مادربرد خوب و حرفه‌ای برای آورکلاک دارید و با نوع پردازنده‌ای که دارید ( بلک ادیشن ) برای آورکلاک پردازنده کار سختی پیش رو ندارید ، فقط کافیه مالتی پل پردازنده رو بالا ببرید تا سرعت پردازنده بالا بره

البته به این نکته توجه داشته باشید که پردازنده‌های amd به دما حساس هستند و با خنک کننده‌های ایر نمیتونید از حدود 4 گیگاهرتز فراتر برید

برای بالاتر رفتن نیاز به خنک کننده اکسترمی مانند نیتروژن مایع یا خنک کننده یخچالی دارید

به هر روی دوستان قول دادند تا هفته آینده یه ریویو بر روی تعداد زیادی از خنک کننده‌های موجود در بازار قرار بدن که پیشنهاد میکنم که تا هفته آینده صبر کنید

ولی اگر عجله دارید PCCOOLER HP-1216X رو به قیمت 53 تومن پیشنهاد میکنم

Only the registered members can see the link

JEskandari
08-04-10, 23:25
منم یکی از این PCCooler ها قبل از عید گرفتم واقعا از اون CoolerMaster V8 که قبل از اون داشتم و حدود 30-40 تومان هم گرونتر بود
بهتر عمل میکنه . به نظر من که خرید خوبی بود بهتر از اون دیگه میشه Thermalright True و Noctua NH-14 که بین 40-60 تومان گرونتر هستند.

فقط اگه فن روش از فنهای LED دار بود چی میشد

JEskandari
08-04-10, 23:47
راستی من این تستها را در موردیک کولر دیگه دیدم که با یک نگاه بهشون میشه گفت دقیقا همون PCCooler هستن فقط سفارشی برای
یک کمپانی دیگه هستن و به اسم اون کمپانی به فروش میرسن

البته یک فرق کو چولو دارن و اونم اینه که فن هر دو از فنی 94.2CFM که روی مدل OEM اصلی یعنی PCCooler بکار رفته ضعیفتر هستش
البته 3RSystem کپی دقیق PCCooler هستش و XtremeGear برای اینکه ارزون بشه یک تغیراتی داره (آب نیکل ندادنش و فن ضعیفتری توش استفاده شده
و همچنین سطح زیرش یک کم کمتر هست)

steelman
09-04-10, 00:54
با سلام و تشکر از جواب شما
من همون گزینه coool and quite روی auto گذاشتم اما همیشه این حالت هست اما یه بار دیگه امتحان میکنم ببینم پی میشه

steelman
09-04-10, 00:54
با سلام و تشکر از جواب شما
من همون گزینه coool and quite روی auto گذاشتم اما همیشه این حالت هست اما یه بار دیگه امتحان میکنم ببینم پی میشه