PDA

مشاهده نسخه کامل : سوالهایی درباره پرینتر های جوهر افشان

ARA-RF
05-04-10, 10:39
سلام
1. میخواستم بدونم برای چاپ عکس پرینتر های جوهر افشان بهتره یا لیزری!( البته با کمی تحقیق متوجه شده ام که جوهر افشان ولی خوب نظر شما رو هم بدونم با ذکر دلیل خوبه)

2. پرینتر های اپسون که قابلیت نصب تانکر جوهر را هم دارند. به عنوان مثال T50 ، میخوام بدونم با یک بار شارژ اینها با جوهر های 6*100ml چند صفحه A4 (به صورت تمام صفحه رنگی) می توانند عکس چاپ کنند؟

3. آیا پرینتر های چند کاره زیر همانند پرینتر های تک کاره کیفیت خوبی را دارند؟

Only the registered members can see the link

4. کلا برای کسی که می خواهد تصاویر گرفته شده خودش را در خانه چاپ کنید تا حداکثر 300 تومن چی پیشنهاد میکنید؟

javadshahvand
05-04-10, 11:04
سلام
1. میخواستم بدونم برای چاپ عکس پرینتر های جوهر افشان بهتره یا لیزری!( البته با کمی تحقیق متوجه شده ام که جوهر افشان ولی خوب نظر شما رو هم بدونم با ذکر دلیل خوبه)

2. پرینتر های اپسون که قابلیت نصب تانکر جوهر را هم دارند. به عنوان مثال T50 ، میخوام بدونم با یک بار شارژ اینها با جوهر های 6*100ml چند صفحه A4 (به صورت تمام صفحه رنگی) می توانند عکس چاپ کنند؟

3. آیا پرینتر های چند کاره زیر همانند پرینتر های تک کاره کیفیت خوبی را دارند؟

4. کلا برای کسی که می خواهد تصاویر گرفته شده خودش را در خانه چاپ کنید تا حداکثر 300 تومن چی پیشنهاد میکنید؟

1-جوهر افشان بهتره چون شما با لیرزی نمی تونید چاپ روی گلاسه داشته باشید
2-اگه تانکر نصب کنید حدود 1500 تا 200 برگ ولی حدود 20 تا 30 برگ بیشتر نمی زنه
3-نخیر به اندازه تککاره کیفیت جالبی نداشته در ضمن سرعت پایین تری هم دارند
4-همون T50 iهم کارت رو راه می اندازه

D J V A H I D
05-04-10, 11:31

جواد جان ... این چه حرفیه ؟! کی میگه ؟ من خودم یه عمره دارم رو گلاسه میزنم با لیزری ... اگه لیزری نتونه رو گلاسه بزنه پس به درد چی میخوره ؟

ARA-RF
05-04-10, 12:08
2-اگه تانکر نصب کنید حدود 1500 تا 200 برگ ولی حدود 20 تا 30 برگ بیشتر نمی زنه
3-نخیر به اندازه تککاره کیفیت جالبی نداشته در ضمن سرعت پایین تری هم دارند
4-همون T50 iهم کارت رو راه می اندازه

1.درمورد برتری جوهر افشان نسبت به لیزری در مورد چاپ عکس تقریبا مطمئن شدم
2.درست متوجه نشدم! یعنی با تانک 200 تا میزنه بدون تانک 30 تا!! ببینم یعنی این 200 عددی که شما گفتید با همون 100 ml جوهر میزنه؟ چون به تانک ها که نگاه می کنم حجمشون بیشتر از 100 ml به نظر می اید؟

ARA-RF
05-04-10, 12:11
جواد جان ... این چه حرفیه ؟! کی میگه ؟ من خودم یه عمره دارم رو گلاسه میزنم با لیزری ... اگه لیزری نتونه رو گلاسه بزنه پس به درد چی میخوره ؟
سلام بر شما

ببینم شما خودتون لیزری دارید؟ چه برند و نوعی؟ چه مقدار خرج کارتریج می کنید. با هر بار تعویض کارتریج چند صفحه A4 تمام رنگی می شود چاپ کرد؟
می تونید نمونه چاپ های خودتان را اسکن کنید یا عکس ازشون بگیرید و در اینجا بگذارید؟ چون من از کیفیت چاپ چاپگر های لیزری برای چا عکس خوبی نشنیده ام!

D J V A H I D
05-04-10, 13:13
سلام بر شما

ببینم شما خودتون لیزری دارید؟ چه برند و نوعی؟ چه مقدار خرج کارتریج می کنید. با هر بار تعویض کارتریج چند صفحه A4 تمام رنگی می شود چاپ کرد؟
می تونید نمونه چاپ های خودتان را اسکن کنید یا عکس ازشون بگیرید و در اینجا بگذارید؟ چون من از کیفیت چاپ چاپگر های لیزری برای چا عکس خوبی نشنیده ام!

تو مغازه استفاده میکنم عزیز ... ------یکا ... دور و بر 14 میلیون پولشه ...

البته شما که در رنج ارزون قیمت میخوای همون جوهر افشان بگیر ... حتی الامکان اپسون بگیر که قیمت جوهرش نسبت به بقیه مناسب تره ... یه مدل بگیر که کانتینر ساپورت باشه ... :yes:

javadshahvand
05-04-10, 19:15
1.درمورد برتری جوهر افشان نسبت به لیزری در مورد چاپ عکس تقریبا مطمئن شدم
2.درست متوجه نشدم! یعنی با تانک 200 تا میزنه بدون تانک 30 تا!! ببینم یعنی این 200 عددی که شما گفتید با همون 100 ml جوهر میزنه؟ چون به تانک ها که نگاه می کنم حجمشون بیشتر از 100 ml به نظر می اید؟

منظور بنده اینه که تانکر 1500 تا 2000 عدد میزنه که جوهر از طریق تانک وارد مخزن کارتریج پرینتر میشه

javadshahvand
05-04-10, 19:17

اكثر كاغذ گلاسه‏هاي موجود در بازار مخصوص پرينترهاي جوهر افشان است و استفاده از اين كاغذها در ليزر رنگي ممكن است باعث شل شدن كاغذ در اثر حرارت فيوزر (جايي كه كاغذ در پرينتر گرم مي‏شود تا تونر روي آن پخته شود و در قسمت نزديك به خروجي كاغذ از پرينتر قرار دارد) شود و كاغذ در پرينترگير كند

ARA-RF
05-04-10, 19:42
منظور بنده اینه که تانکر 1500 تا 2000 عدد میزنه که جوهر از طریق تانک وارد مخزن کارتریج پرینتر میشه
سلام
من منظور شما رو متوجه شدم ولی سوالم اینجاست که تانک چه حجمی میگیره؟ یعنی شما با حدود چه مقدار (میلی لیتر) جوهر می گوئید که 1500 تا 2000 تا میزنه؟ و ایکنه می گوئید 1500-2000 صفحه منظور شما صفحه A4 هست که یک عکس کامل و تمام صفحه باشه یا نه فقط یک مقدار تصویر رنگی در صفحه باشه؟

javadshahvand
06-04-10, 10:36
سلام
من منظور شما رو متوجه شدم ولی سوالم اینجاست که تانک چه حجمی میگیره؟ یعنی شما با حدود چه مقدار (میلی لیتر) جوهر می گوئید که 1500 تا 2000 تا میزنه؟ و ایکنه می گوئید 1500-2000 صفحه منظور شما صفحه A4 هست که یک عکس کامل و تمام صفحه باشه یا نه فقط یک مقدار تصویر رنگی در صفحه باشه؟

والا دقیقاً نمی دونم چند لیتر هست اما حدود 1500 برگ a4 تمام رنگی میزنه

JEskandari
06-04-10, 14:18
دوستان یک سوال داشتم آیا اینطور نیست که این پرینترهای کوچک مخصوص عکس نتیجه کارشان بهتر
از پرینترهای جوهر افشان هست و عکسها کیفیت رنگ خود را مدت خیلی بیشتری حفظ میکنند ؟

hapalii
06-04-10, 16:03
دوستان یک سوال داشتم آیا اینطور نیست که این پرینترهای کوچک مخصوص عکس نتیجه کارشان بهتر
از پرینترهای جوهر افشان هست و عکسها کیفیت رنگ خود را مدت خیلی بیشتری حفظ میکنند ؟

پرینتر های Photosmart برای چاپ عکس برای کاربر خانگی به نظر من بهترین گزینه با کمترین دردسر اما خوب 2 تا ایراد داره 1 محدودیت در سایز عکس های چاپ شده 2 هم دردسر تهیه کاغذ های مخصوص انها که هم کمی گران اند و هم اینکه بعضی وقتها شرکتها وارد کننده به موقع وارد نمی کنند کمبودش تو بازار زیاده اما در عوض برای چاپ عکس خیلی راحت و خیلی کم دردسرند.

در مورد سئوال دیگه دوستمان در باره حجم تانکر های باید گفت که این تانکر ها حجم استاندارد ندارند برای همین نمیشه گفت هر تانکر چنتا عکس چاپ می کنه اما بطور کلی وقتی شما چاپگر جوهر افشان با تانکر تهیه می کنید هزینه چاپ هر عکس در سایز A4 با حداکثر پوشش و کیفیت در حد 60 تا 80 تومان البته این براورد قیمت مال چند ماه پیش که من برای یکی از دوستام 6 تا رنگ یک لیتری رو تقریبا 90000 تومان خریدم چاپگر اون اپسون R295 بود.

در اخر هم بهتون توصیه می کنم اگر نیاز 100 % به پرینتر ندارید سمت اون نرید چون فتواسمارت ها لیزری های که کم درد سرند برای چاپ خانگی مقرون به صرفه نیستند . لیزری رنگی که اصلا به صرفه نیست ( البته در حد پرینتر های خانگی ) فتواسمارت هم اگر مشکلی با سایز عکس ندارید شاید انتخاب خوبی باشه اما جوهر افشان ها با تانکر برای چاپ عکس خیلی به صرفه است اما نه برای کاربر خانگی که شاید در ماه 10 یا 20 تا عکس چاپ کنه چون خیلی درد سر دارند هد کلین کردن حباب هوا توی لوله های انتقال ریختن جوهر و 10001 مشکل دیگه که استفاده از اون رو فقط برای کسائی که می خواهند از این چاپگر پول در بیارند قابل تحمل می کنه .

اینم لینک جایی که می تونید اطلاعات خیلی بیشتر و دقیق تری در باره پرینتر بدست بیارد.

ARA-RF
06-04-10, 16:18
پرینتر های Photosmart برای چاپ عکس برای کاربر خانگی به نظر من بهترین گزینه با کمترین دردسر اما خوب 2 تا ایراد داره 1 محدودیت در سایز عکس های چاپ شده 2 هم دردسر تهیه کاغذ های مخصوص انها که هم کمی گران اند و هم اینکه بعضی وقتها شرکتها وارد کننده به موقع وارد نمی کنند کمبودش تو بازار زیاده اما در عوض برای چاپ عکس خیلی راحت و خیلی کم دردسرند.

در مورد سئوال دیگه دوستمان در باره حجم تانکر های باید گفت که این تانکر ها حجم استاندارد ندارند برای همین نمیشه گفت هر تانکر چنتا عکس چاپ می کنه اما بطور کلی وقتی شما چاپگر جوهر افشان با تانکر تهیه می کنید هزینه چاپ هر عکس در سایز A4 با حداکثر پوشش و کیفیت در حد 60 تا 80 تومان البته این براورد قیمت مال چند ماه پیش که من برای یکی از دوستام 6 تا رنگ یک لیتری رو تقریبا 90000 تومان خریدم چاپگر اون اپسون R295 بود
سلام
در مورد photosmart ها و انواع انها و قیمتشون در ایران میشه توضیح بدید؟ من تا به حال چیزی درباره آنها نشنیده بودم!
مثلا در چه اندازه هایی چاپ می کنند؟ قیمت کاغذ های انها؟ قیمت کارتریج هایشان و اینکه هر کارتریج چند صفحه ( اندازه صفحه؟) میتواند تمام رنگی چاپ کند؟

یک سوال دیگر! من اینطور که قیمت گرفتم مثلا خرید 100 میلی لیتر از 6 جوهر حدود 25 هزار تومان میشود. شما چطور یک لیتر از 6 جوهر رو 90000 هزار تومان خریده اید؟ چه برندی بود؟

ARA-RF
06-04-10, 16:30
در اخر هم بهتون توصیه می کنم اگر نیاز 100 % به پرینتر ندارید سمت اون نرید چون فتواسمارت ها لیزری های که کم درد سرند برای چاپ خانگی مقرون به صرفه نیستند . لیزری رنگی که اصلا به صرفه نیست ( البته در حد پرینتر های خانگی ) فتواسمارت هم اگر مشکلی با سایز عکس ندارید شاید انتخاب خوبی باشه اما جوهر افشان ها با تانکر برای چاپ عکس خیلی به صرفه است اما نه برای کاربر خانگی که شاید در ماه 10 یا 20 تا عکس چاپ کنه چون خیلی درد سر دارند هد کلین کردن حباب هوا توی لوله های انتقال ریختن جوهر و 10001 مشکل دیگه که استفاده از اون رو فقط برای کسائی که می خواهند از این چاپگر پول در بیارند قابل تحمل می کنه .

اینم لینک جایی که می تونید اطلاعات خیلی بیشتر و دقیق تری در باره پرینتر بدست بیارد.

به نظر شما استفاده از کارتریج های قابل شارژ راحت تر و کم دردسرتر از تانکر نیست؟ چون فکر می کنم قیمت تمام شده برای جوهر برای هر دو یکسان باشد! در واقع داخل هر دو جوهر می ریزم ولی خوب برای کارتریج های قابل شارژ این کار بیشتر انجام می شود.

hapalii
06-04-10, 16:47
برند جوهر رو که خاطرم نیست اما اگر شما 25000 تومان دادید و از هر رنگی 100 میلی لیتر گرفتید تقریبا قیمت ها درست خوب من 6 تا قوطی جوهر گرفتم شاید یک لیتر نبوده باشه چون برای خودم خرید نکردم مال الان هم نیست دارم ذهنی می گم قوطی ها تقربا اندازه یک لیتر بود توی پاساژ ایران تقریبا همه جوهر فروش ها دارند اما با یه حساب سر انگشتی قیمتها زیاد هم پرت نیست با توجه به اینکه همانطور که گفتم قیمت که من می گم مال چندیدن ماه پیش در ضمن طبیعی که وقتی شما به عنوان مثال قوطی های کامل یک لیتری رو می خرید ارزان تر باشه غیر از اون برند جوهر ها هم خیلی مهمه باید حتما برند هر دو رو آدم بدونه تا مقایسه کنه .

در مورد چاپگر های photosmart اول باید بگم که این اصطلاح اشتباها به کار بردم منظور من چاپگر های گرمائی بود که این چاپگرهای کاغذ مخصوص عکس رو که قبلا در کارخانه به نور و گرما حساس شده تبدیل به عکس می کنند لینک زیر معرفی یکی از انواع همین چاپگر هایست که تو توضیحات بالا من اشتباه کردم

hapalii
06-04-10, 17:06
راستش تجربه من درباره پرینتر های جوهر افشان محدود به دوره است که برای یکی از دوستام قصد خرید پرینتر برای چاپ کاغذ فیلم های DVD که حتما خودتون هم دید هستش 2-3 هفته پرس و جو درباره خرید پرینتر به صرفه برای این کار شد همین اطلاعات ناقصی که می بینید تا جایی که من می دونم همه کسایی که براشون قیمت چاپ مهمه از تانکر جوهر و جوهر های لیتری استفاده می کنند . این لینک هم بد نیست ببنید برای مقایسه قیمت جوهر ها البته قبلا جوهر لیتری هم تو سایت بود ولی الان فقط 125 میل زده همان موقع هم که ما قصد خرید داشتیم خرید جوهر لیتری خیلی به صرفه تر از شیشه های 125 میل بود . در ضمن تا جایی که یادم برای شارژ کارتریج از جوهر لیتری نمیشه استفاده کرد البته اگر اشتباه نکنم برای شارژ کارتریج از جوهر های شیشه های 125 میل استفاده می کنند

ARA-RF
16-04-10, 18:11
سلام دوستان
یک سوال جدید برای من پیش امد!
مثلا فکر می کنم خیلی ها مجله ماشین یا دیگر مجله ها که روی صفحات گلاسه نسبتا ضخیم و تمام رنگی چاپ می شوند را دیده اند! میخوام بدونم کیفیت چاپ تصاویر در چاپگرهای جوهر افشان بر روی کاغذ های گلاسه و یا مخصوص عکس به کیفیت چاپ ان مجلات می رسد. چون من تا به حال چنین تصاویری رو از نزدیک ندیدم که با چاپگر های خانگی چاپ شده باشه!

javadshahvand
16-04-10, 19:04
کیفیت عکس در مرحله اول شرط هست نوع گلاسه چندان تاثیری تو کیفیک چاپ ندارد

ARA-RF
17-04-10, 16:48
کیفیت عکس در مرحله اول شرط هست نوع گلاسه چندان تاثیری تو کیفیک چاپ ندارد
سلام
اینکه درسته ولی من بافرض کیفیت بالای عکس میگم! یعنی میخوام بدون واقعا این پرینترهای خانگی جوهر افشان کیفیتی خوبی دارند یا خیر! یا تصاویر انها بر روی کاغذ گلاسه به شفافیت و براقی ان مجله ها میرسد؟