PDA

مشاهده نسخه کامل : شرکت محبوب corsair رکرد pc mark vantage رو ازان خود کرد!

Jagvar
01-04-10, 20:11
در خبری بسیار عجیب: تیم اورکلاکینگ شرکت کورس ایر تونسته رکرد pc mark رو ازان خود کند!
رکرد قبلی 30359 رکرد فعلی 32947
4015
رم استفاده شده در این تست با فرکانس دیفالت 2400 و تایمینگ 9-8-8-24 بوده! با ولتاژ 1.65 که در تست مورد نظر با cl6 تست گرفته شده!:gasp:
و البته مثل این که جدا از رم سی پی یو مورد نظر هم مخصوص بوده و با ولتاژ 1.75 فرکانس 5.8 با سی پی یو 980X تست pcmark پاس کرده!:gasp:
وتنها چیزی که توی این رکرد شکنی عجیب به نظر نمیرسه کارت گرافیک هستش و مین بورد :1. (27):
---------
منبع (Only the registered members can see the link)

Stream
01-04-10, 21:16
بسیار عالی !

البته دلیل اصلی که تونستن این رکورد رو بزنن فرکانس رم و CPU نبوده ... دلیل اصلی استفاده از 11 عدد هارد Corsair Force F200 SSD در RAID0 بوده ! (دوستانی که نمی دونند، این سری SSD های Corsair از کنترلر SandForce استفاده می کنند و سریع ترین SSD های فعلی دنیا هستند)

اطلاعات بیشتر:
Only the registered members can see the link

reza76622201
03-04-10, 08:17
Stream عزيز. تا جايي که بنده توي سايتهايي مثل تامز و ... ديدم پرسرعت ترين هاردديسک SSD در جهان محصول کمپاني اينتل مدل Intel X25-E هست. فکر کنم Corsair يه کم مبالغه کرده باشه. اينم مدرک:

Stream
03-04-10, 12:58
Stream عزيز. تا جايي که بنده توي سايتهايي مثل تامز و ... ديدم پرسرعت ترين هاردديسک SSD در جهان محصول کمپاني اينتل مدل Intel X25-E هست. فکر کنم Corsair يه کم مبالغه کرده باشه. اينم مدرک:

درسته، ولی اگه به اون بنچمارک ها دقت کنید حتی یک SSD با کنترلر و چیپ های SandForce هم توی این تست نیست که نشون میده این تست ها قدیمی هستند. هنوز مدت زیادی از ورود SandForce ها نگذشته (حدود یک ماه) و هنوز خیلی از برندها هم حتی محصولات SandForce اشون رو عرضه نکردند.

گرچه شکی در غول بودن Intel X25-E نیست، ولی توی مقایسه با سری جدید Marvell و SandForce دیگه مثل گذشته بی رقیب نیست.

Only the registered members can see the link sk/index12.html

ریویو آخر از بقیه به نسبت کامل تره ... البته نباید فراموش کرد اینها همه MLC های SandForce 1200 هستند، SLC هاشون در راهه که اونها در اصل رقیب Intel X25-E خواهند بود.

reza76622201
04-04-10, 07:51
درسته، ولی اگه به اون بنچمارک ها دقت کنید حتی یک SSD با کنترلر و چیپ های SandForce هم توی این تست نیست که نشون میده این تست ها قدیمی هستند. هنوز مدت زیادی از ورود SandForce ها نگذشته (حدود یک ماه) و هنوز خیلی از برندها هم حتی محصولات SandForce اشون رو عرضه نکردند.

گرچه شکی در غول بودن Intel X25-E نیست، ولی توی مقایسه با سری جدید Marvell و SandForce دیگه مثل گذشته بی رقیب نیست.

Only the registered members can see the link sk/index12.html

ریویو آخر از بقیه به نسبت کامل تره ... البته نباید فراموش کرد اینها همه MLC های SandForce 1200 هستند، SLC هاشون در راهه که اونها در اصل رقیب Intel X25-E خواهند بود.

Stream عزيز. لينکهاي زير هم از همون آناندتچ هست و با لينکهايي که شما داديد از نظر نتيجه همخواني نداره و مويد اينه که همچنان Intel X25-E پيشتازه :

در اين لينکها دقيقا Intel X25-E با H.D.D SSD که در لينکي که شما داديد بالاتر از اون بودند مقايسه شده و نتيجه کاملا بر عکسه.

Jagvar
04-04-10, 12:17
یک سوال فنی! در مورد این لینک
پیشتازی intel X25-e در چه تست هایی هستش؟!
آخه من توی نوشتن که نگاه می کردم با اختلاف 15 مگابایت از vertex turbo عقب افتاده بود که!
اما این قضیه Desktop Performance بر مبنای چه چیزی هستش؟
ولی توی این چند مدته که دنبال برسی SSD بودم خیلی وقته که اینتل کله پا شده! :دی البته به کسی برنخوره
شخصا با سایت anandtech خیلی حال نمی کنم!

JEskandari
04-04-10, 12:40
خوب اگه شما ها درایوهای MLC را در نظر بگیرید درایو Crucial C300 باید سریعترین باشه البته من یک ریویو هم دیدم که گفته حتی از X25-E سریعتر هستش
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

reza76622201
04-04-10, 12:59
آخه من توی نوشتن که نگاه می کردم با اختلاف 15 مگابایت از vertex turbo عقب افتاده بود که!
ولی توی این چند مدته که دنبال برسی SSD بودم خیلی وقته که اینتل کله پا شده! :دی البته به کسی برنخوره

دوست عزيز. شما اگر نتايج ساتيت آناند رو قبول نداريد پس تامز رو قبول داريد!؟!؟ خوب اون لينکي که بنده دادم رو که بررسي کرديد و ديديد که Intel X25-E برتره. خوب حالا توي ساير موارد هم لينشکو تقديم مي کنم:

اليته توي برخي تستها هم مثلا Corsair بهتر بوده. اما در مجموع هنوز Intel X25-E و Intel X25-M حرف اول رو مي زنه.
حتي توي چارتي که دوست عزيزم JEskandari در پست بالا ارائه دادن اينتل دومه.(اصطلاح کله پا شدن واقعا بي انصافيه)
لطفا با دليل بحث کنيد . چون عباراتي نظير "اينتل کله پا شده " بدون دليل هيچ سنديت و ارزشي نداره.

Stream
04-04-10, 13:38
Stream عزيز. لينکهاي زير هم از همون آناندتچ هست و با لينکهايي که شما داديد از نظر نتيجه همخواني نداره و مويد اينه که همچنان Intel X25-E پيشتازه :

در اين لينکها دقيقا Intel X25-E با H.D.D SSD که در لينکي که شما داديد بالاتر از اون بودند مقايسه شده و نتيجه کاملا بر عکسه.

نتیجه برعکس نیست ولی کمی با هم عدم مطابقت دارند، دلیلش هم به احتمال زیاد یکی نبودن Firmware های SSD های SandForce است چون این ریویو ها اکثرا از Engineering Sample ها تهیه شده و در اون زمان هر کدوم از این SSD ها ممکن بوده در زمان متفاوت و با یک Firmware خاص باشه، و کارایی SSD ها هم با آپدیت Firmware تفاوت محسوسی می تونه داشته باشه.

شما چه تستی رو نگاه می کنید؟

اینکه اینتل کله پا شده اصلا صحصح نیست. شاید برندهای دیگه SSD هایی بدن که از نظر Transfer Rate و مثلا تست HD Tune بهتر باشند ولی کماکان Performance در سیستم عامل (4K Random Read/Write) بدون شک Intel حرف اول رو می زنه. این یکی دو ماهه بقیه برندها تونستن فاصلشون رو با اینتل کم کنند.
+

به نظر من Anandtech بررسی های خیلی خوبی می کنه، و به خصوص در SSD ها فعال ترین سایت بوده.

خوب اگه شما ها درایوهای MLC را در نظر بگیرید درایو Crucial C300 باید سریعترین باشه البته من یک ریویو هم دیدم که گفته حتی از X25-E سریعتر هستش
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

این یکی کلا SATA 6.0 Gbps است و قبول دارم نسبت به Intel X25-E هم سریع تره. این چیپ ها (کنترلر جدید Marvell + چیپ های Micron) هم جزو رقیب های SandForce و Intel هستند.

دوست عزيز. شما اگر نتايج ساتيت آناند رو قبول نداريد پس تامز رو قبول داريد!؟!؟ خوب اون لينکي که بنده دادم رو که بررسي کرديد و ديديد که Intel X25-E برتره. خوب حالا توي ساير موارد هم لينشکو تقديم مي کنم:

اليته توي برخي تستها هم مثلا Corsair بهتر بوده. اما در مجموع هنوز Intel X25-E و Intel X25-M حرف اول رو مي زنه.
حتي توي چارتي که دوست عزيزم JEskandari در پست بالا ارائه دادن اينتل دومه.(اصطلاح کله پا شدن واقعا بي انصافيه)
لطفا با دليل بحث کنيد . چون عباراتي نظير "اينتل کله پا شده " بدون دليل هيچ سنديت و ارزشي نداره.

موافقم ... کماکان بهترین SSD برای کاربرهای خانگی Intel X25-M G2 است ... بحث ما هم اینجا در اصل اینه که بعد از مدت ها که از عرضه Intel X25-E می گذره تازه این فاصله بین Intel و بقیه برندها داره کم میشه و رقابت بوجود میاد.

Jagvar
04-04-10, 23:58

البته من گفتم توی تستی که مربوط به خاندن و نوشتن (رید و رایت) هستش عقب افتاده
داش من که نگفتم قبل ندارم سایت مورد نظر رو گفتن خیلی باهاش حال نمی کنم.
در مورد بی پایه و اساس بودن صحبت من در مورد کله پا شدن شرکت اینتل هیچ شکی به خودت راه نده LOL بابا شوخی کردم.
این قضیه پرفرمنس تست چیه؟
چرا اس اس دی های شرکت اینتل پرفرمنس بالایی توی ویندوز نسبت به رقبای خود دارند؟!
مگه ملاک توی خوندن و نوشتن یا همون کپی توی اس اس دی ها چیز دیگه هم هست؟

reza76622201
05-04-10, 07:21
ا

عزيز نا سلامتي چيپهاي اينتل اولين چيپهايي بودند که خوندن و نوشتن اطلاعات بصورت موازي (در حالت Dual Channel و Triple channel ) رو در دنيا ابداع کردن. نهايتا اينکه قوي بودن اينتل در زمينه طراحي حالتهاي پرسرعت دستيابي به RAM قدمت ديرينه اي داره و H.D.D SSD هم از اين قاعده مستثني نيست. تمام کمپانيهاي توليد کننده اينتل رو در اين زمينه رقيب جدي خود مي دونن.
خوندن و نوشتن حالتهاي مختلفي داره. مثلا زمان دستيابي به سکتورهاي پشت سر هم و زمالن دستيابي تصادفي در هاردهاي مختلف فرق مي کنه. برخي نمودارها هم مثلا راجع به نسبت ميزان توان مصرفي به اطلاعات بازيابي شده هست.
به هر حال خوندن و نوشتن فاکتورهاي زيادي مي تونه داشته باشه. نهايتا Performance عموما مجموع کارکرد مفيد يه دستگاه(متوسطي از حالتهاي مختلف کاري) در واحد زمان هستش.

Stream
05-04-10, 14:19
البته من گفتم توی تستی که مربوط به خاندن و نوشتن (رید و رایت) هستش عقب افتاده
داش من که نگفتم قبل ندارم سایت مورد نظر رو گفتن خیلی باهاش حال نمی کنم.
در مورد بی پایه و اساس بودن صحبت من در مورد کله پا شدن شرکت اینتل هیچ شکی به خودت راه نده LOL بابا شوخی کردم.

مهمترین فاکتور در Performance ـٍ SSD و HDD ها در سیستم عامل، 4K Random Read/Write و Sequential Read/Write است، چون بیش از 95 درصد کارهایی که سیستم عامل با هارد داره با همین دو عامل سر و کار دارن. و توی این دو عامل هم SSD های اینتل تا چند ماه پیش بی رقیب بودند، حالا هم کم رقیب هستند. وگرنه Transfer Rate و تست HD Tune که ربطی به کارایی توی سیستم عامل ندارند.