PDA

مشاهده نسخه کامل : آیا کیفیت یک مدل مادربورد در کشور های مختلف فرق داره ؟

boros
31-03-10, 19:33
مثلا مادربورد Asus - P5QL که در ایران عرضه میشه با همین مدل مادر بورد که در اروپا عرضه میشه از نظر کیفیت ساخت و قطعات یکی هستند ؟

Hessam_7800gtx
31-03-10, 19:41
فکر کنم تفاوت دارند من خودم داشتم در مورد یک لپتاپ hp با پشتیبانی آنلاینش صحبت میکردم کشور رو هم امارات انتخاب کرده بودم (ایران نداشت) بعد از سلام و احوال پرسی!! اولین چیزی که بهم گفت این بود there are major differents between products that used out of us

mehrdad_ab
31-03-10, 19:42
من فکر نمی کنم تفاوتی داشته باشه . اونی که باید بهش اهمیت بدیم اینکه ساخت چینه یا تایوان . برد تایوانی هم که من دو سال بیشتره تو ایران ندیدم. لاقل تو بازار تبریز من یکی پیدا نکردم.
تو چند سالی که از کامپیوتر استفاده کردم دیددم که بهترین بردها ، بردهای تایوانی هستند.
البته بردهایی که چند سال پیش چین می زد کیفیت و دوامشون ازالان خیلی بهتر بود . البته از لحاظ کیفیت نه تکنولوژی ، چون مسلمه که روی تکنولوژی الان حرفی نیست .

mehrdad_ab
31-03-10, 19:47
در مورد این لپ تاپ که دوست عزیز حسام گفت ، مسئله پشتیبانی مطرح میشه نه کیفیت
من فکر نمی کنم یه کمپانی قدرتمند بخواد واسه این چیزا که مثلاً بردش به کدوم کشور قراره صادر بشه کیفیت خودش را پایین بیاره و موقعیتشو به خطر بیندازه

AMD>INTEL
31-03-10, 21:58
البته ميتونه شركت وارد كنند بنا به قيمت مورد نظرش يكسري آپشن ها از روي برد برداره اينطور بگم قيمت فاكتور مهميه

Hessam_7800gtx
31-03-10, 22:19
نه اینکه راهنماییم نکنه! اینو گفت که بفهمونه ممکنه بعضی چیزا با هم تفاوت داشته باشند( امکانات و ...)

JEskandari
31-03-10, 23:33
کیفیت یک مادربرد با یک شماره برد توی تمام دنیا یکی هستش و فرقی نداره.
در مورد اون نوت بوک هم تفاوت در کیفیت نیست تفاوت در گارانتی و نرم افزارهای نصب شده و امکانات جانبی هستش
چون که قوانین مثلا برای امریکا با اتحادیه اروپا فرق دارن
بگذار یک مثال بزنم مثلا شما یک ویندوز را توی اتحادیه اروپا بخرید داخلش Windows Media Player ویا Internet Explorer نداره
و باید اینها را جدا از سایت میکروسافت داونلود ونصب کنید.