PDA

مشاهده نسخه کامل : اول مشاوره , سپس خرید !!! (خرید خوب ضرری ندارد ; انتخاب صحیح ضرروری است )

haiscan
27-03-10, 17:50
سلام دوستان
من به عنوان آغاز کننده این تایپیک , سوال خودم را می پرسم . من قبل از خرید , 5 مدل از لب تاپ های سونی را در نظر دارم . لطفا" در مورد انتخاب یکی از این مدل ها نظر خودتون را با دلیل فنی - علمی - تجربی - ... ! ذکر کنید . خاطر نشان می کنم لیست زیر بر اساس اولویت انتخاب من می باشد :

انتخاب اول : (Only the registered members can see the link)AW 270 YQ (Only the registered members can see the link) (Only the registered members can see the link)

انتخاب دوم : (Only the registered members can see the link)FW 390 JQB (Only the registered members can see the link)

انتخاب سوم : (Only the registered members can see the link)FW 590 GKB (Only the registered members can see the link)

انتخاب چهارم : (Only the registered members can see the link)SR 590 GSB (Only the registered members can see the link)

انتخاب پنجم : (Only the registered members can see the link)FW 590 FWB (Only the registered members can see the link)

:wink: ممنون

nima_hl
27-03-10, 19:40
سلام دوستان
من به عنوان آغاز کننده این تایپیک , سوال خودم را می پرسم . من قبل از خرید , 5 مدل از لب تاپ های سونی را در نظر دارم . لطفا" در مورد انتخاب یکی از این مدل ها نظر خودتون را با دلیل فنی - علمی - تجربی - ... ! ذکر کنید . خاطر نشان می کنم لیست زیر بر اساس اولویت انتخاب من می باشد :

انتخاب اول : (Only the registered members can see the link)AW 270 YQ (Only the registered members can see the link)

انتخاب دوم : (Only the registered members can see the link)FW 390 JQB (Only the registered members can see the link)

انتخاب سوم : (Only the registered members can see the link)FW 590 GKB (Only the registered members can see the link)

انتخاب چهارم : (Only the registered members can see the link)SR 590 GSB (Only the registered members can see the link)

انتخاب پنجم : (Only the registered members can see the link)FW 590 FWB (Only the registered members can see the link)

سلام

خرید پردازنده های سری core 2 مانند خرید سوکت 775 هستش و در حال حاضر بنظرم core i7 انتخاب بهینه باشه

از طرف دیگه شما باید به این نکته هم دقت داشته باشید که گرافیکهای نوت بوک فابل مقایسه با گرافیک همرده دسکتاپ نیستند مثلا 9600m که در انتخاب اول شما نصب شده قدرتی حدود یک سوم 9600gt داره ( حدود قدرت 9500 ) که برای گیم زیاد مناسب نیست

شما ۲ تا لطف انجام بدین

۱- کاربریتون رو مشخص کنید

۲- لینک از شرکت سازنده بگذارید تا مشخصات کامل نوت بوک رو بررسی کنیم :give_rose:

haiscan
28-03-10, 17:32
سلام
ببخشید فراموش کردم بگم لب تاپ واسه چه کاری می خواهم. عملا" و عمدتا" کاربری من با گرافیک و رندر انیمیشن و خلاصه هر کاری که با گرافیک سنگین سروکار داره , کار دارم . من به عنوان خریدار و شما راهنمای عزیز من ! من کلا لب تاپی نیاز دارم که حداقل از DX11 پشتیبانی کامل کنه , گراف حداقل 1.5 (دسکتاپی!) و رم حداقل 6 باشه .لازم می دونم بگم که من به خاطر این انتخاب اولم AW 270 YQ (Only the registered members can see the link) بوده که بلوری رایتر داشته . در ضمن اگه لب تاپی که پیشنهاد می کنید بلوری رایتر داشت که چه بهتر و لی اگه نداشت لازم دارم که حداقل DVD+RW باشه . سوال آخرم اینه که بلوری رایتر جداگانه می شود برای لب تاپ تهیه کرد ؟
باید بگویم که قیمت و مدل فرقی ندارد و تنها برای من پورت HDMI اهمیت دارد .
ممنون .

nima_hl
28-03-10, 18:53
سلام
ببخشید فراموش کردم بگم لب تاپ واسه چه کاری می خواهم. عملا" و عمدتا" کاربری من با گرافیک و رندر انیمیشن و خلاصه هر کاری که با گرافیک سنگین سروکار داره , کار دارم . من به عنوان خریدار و شما راهنمای عزیز من ! من کلا لب تاپی نیاز دارم که حداقل از DX11 پشتیبانی کامل کنه , گراف حداقل 1.5 (دسکتاپی!) و رم حداقل 6 باشه .لازم می دونم بگم که من به خاطر این انتخاب اولم AW 270 YQ (Only the registered members can see the link) بوده که بلوری رایتر داشته . در ضمن اگه لب تاپی که پیشنهاد می کنید بلوری رایتر داشت که چه بهتر و لی اگه نداشت لازم دارم که حداقل DVD+RW باشه . سوال آخرم اینه که بلوری رایتر جداگانه می شود برای لب تاپ تهیه کرد ؟
باید بگویم که قیمت و مدل فرقی ندارد و تنها برای من پورت HDMI اهمیت دارد .
ممنون .

سلام

دوست گرامی گمانم اینه که شما مسیر رو دارید اشتباه میرید

یه نوت بوک هر چه هم قوی باشه آخرش نوت بوکه و قطعات اون برای این کار مینیمایز شدن ( از نظر مصرف انرژی )

برای مثال پردازنده i7 720 نصب شده در نوت بوکهای جدید قدرتی در حدود athlon ii x4 630 داره و همونطور که قبلا توضیح دادم کارتهای گرافیک مبایلیتی نیز قدرت پائینتری نسبت به گرافیکهای دسکتاپ دارند

از طرفی پردازنده و گرافیک قوی مصرف بالائی دارند و عملا شما مجبور میشید برای استفاده از اونها از آداپتور استفاده کنید و این یعنی محدودیت در جابجائی

در هر صورت نوت بوک با کارت گرافیک سری 5 که از dx11 پشتیبانی میکنند هنوز در بازار ندیدم ولی اگر هم وجود داشته باشه قدرت آنچنانی نخواهد داشت

reza76622201
29-03-10, 08:37
سلام دوستان

انتخاب اول : (Only the registered members can see the link)AW 270 YQ (Only the registered members can see the link) (Only the registered members can see the link)

سلام دوست عزيز. بهتره اول معيارهاتون رو بفرمائيد تا بتونم بهتر راهنمائيتون کنم. مثلا اينکه وزن و شارژ دهي چقدر براتون مهمه؟ فول اچ دي بودن براتون مهمه؟
کلا کاربريتون از لپ تاپ چيه و چقدر مي خواين هزينه کنيد؟
تمام اينها توي انتخابتون تعيين کنندست.

haiscan
29-03-10, 15:14
با سلام خدمت دو دوست عزیز و گرامی آقا نیما و آقا رضا
من لب تاپ خاصی که بتواند نیازم را مرتفع کند را مد نظر ندارم و از بین هزاران مدل تنها موردی را می خواهم که از عهده ی کارهای مورد نیاز من به خوبی برآید . مشخصا" کارهای من در ارتباط با امور گرافیکی سنگین است . مانند ساخت انیمیشن و رندر آن , ساخت گیم های دو بعدی و سه بعدی (البته این کار را فعلا در ایران انجام نمی دهم و برای انجام این کار دو سه باری مجبور شدم بروم دهلی . چون در آنجا به صورت نیمه حرفه ای و شبکه ای با مدلهای فوق پیشرفته PC , کارهایمان را انجام می دادیم ) و سایر امور گرافیکی که عموما با مایا و تری دی مکس و... در ارتباط است . لازم به ذکر است که من در انتخاب و خرید هر چیز , نهایت دقت را دارم و می توانم بگویم مشکل پسند هستم . من لب تاپ را نیز به خاطر این می خواهم که هزینه های کاریم را کمتر کنم و کمتر به خاطر یک هفته کار بی نمک !!! به هند بروم و پول الکی خرج کنم ! پس قیمت لب تاپ مورد نظر من اهمیت چندانی ندارد . البته میزان وزن و شارژدهی و اندازه صفحه و مدل لبتاپ نیز مهم نیست . تنها موارد زیر برایم اهمیت دارد :
CPU , Cache , Ram , HDD , VGA , HDMI , Full HD که من انتظاری که از لب تاپ دارم این است که حداقل تا پنج شش سال آینده نیاز به خرید مجدد نباشد !
راستی تا یادم نرفته : من چون معمولا بازیهای گرافیک سنگین را نیز انجام می دهم و هرگز از آخرین عناوین بازیها در طول هفته غافل نیستم و همچنین فیلمهایی از نوع HD را جهت تماشا بیشتر می پسندم , بنابراین لب تاپی نیاز دارم که هم خروجی HDMI داشته باشد و هم اینکه FULL HD باشد . در مورد اینکه لب تاپی نتواند از DX11 پشتیبانی نماید نیز باید بگویم که اگر سیستم عامل کارخانه ای لب تاپی WIN7 بود , یقینا" کارت گرافیک آن لب تاپ نیز DX11 را ساپورد می کند ! (ولی خودمونی ها کاش همه چیز مثل PS3 بود . اونوقت از گرافیک کم نمی آوردیم !!! )
ممنون:1. (26):

reza76622201
30-03-10, 09:34
خوب حالا يه کم بهتر شد و ميشه يه نظراتي داد.
نکته اول اينکه بنده به شخصه هنوز لپ تاپي که Full HD باشه توي بازار نديدم. بالاترين رزولشنشون 900٭1600 هست. اين از اين.
بالاترين و کارآمدترين پردازنده دسک تاپ و لپ تاپ در جهان سري Intel Core i7 هست(اگه مي خواين مدرک ارائه بدم؟) که در مورد مواردي که فرموديد ديگه بهتر از اين هنوز توليد نشده.
نهايتا اينکه بنده به شما Sony Vaio F113FX/B رو پيشنهاد مي کنم با مشخصات زير:

Specifications

Manufacturer: Sony (Only the registered members can see the link)
Part Number: VPCF113FX/B

General
Built-in Devices Bluetooth antenna, Wireless LAN antenna
Width 15.3 in
Depth 10.4 in
Height 1.6 in
Weight 6.8 lbs
Color Black
Notebook type Gaming laptop, Mid-size laptops (6-7.5 lbs.)
Wireless capabilities IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, Bluetooth
Processor
Processor Intel Core i7 I7-720QM / 1.6 GHz
Max Turbo Speed 2.8 GHz
Multi-Core Technology Quad-Core
64-bit Computing Yes
Features Intel Turbo Boost Technology
Chipset Type Mobile Intel PM55 Express
Cache Memory
Type L3 cache
Cache size 6 MB
RAM
Installed Size 6 GB / 8 GB (max)
Technology DDR3 SDRAM - 1333 MHz
RAM configuration features 1 x 4 GB + 1 x 2 GB
Storage Controller
Storage controller type Serial ATA
Storage Controller / Serial ATA Interface Serial ATA-150
Storage
Floppy Drive None
Hard Drive 500 GB - Serial ATA-150 - 5400 rpm
Storage Removable None
Hard drive type Portable
Optical Storage
Type DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM / BD-ROM - Integrated
Optical Storage (2nd)
2nd optical storage type None
Card Reader
Card reader type Card reader
Supported flash memory cards SD Memory Card, Memory Stick Pro, Memory Stick PRO Duo
Display
Display Type 16.4 in TFT active matrix
Max Resolution 1600 x 900
Widescreen Display Yes
Video
Graphics Processor / Vendor NVIDIA GeForce 310M
Video Memory 512 MB
Total Available Graphics Memory 3319 MB
Audio
Audio output type Sound card
Audio output compliant standards Dolby Home Theater, High Definition Audio
Audio Input Microphone

Notebook Camera
Camera Type Integrated
Camera Features Face-tracking technology
Input Device(s)
Input device type Keyboard, Touchpad
Keyboard localization and layout QWERTY
Features Backlighting, Multi-touch technology, Built-in numeric keyboard
Telecom
Modem None
Networking
Networking Network adapter
Networking / Wireless LAN Supported Yes
Data link protocol Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, Bluetooth 2.1 EDR
Networking standards IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, Bluetooth 2.1
Expansion / Connectivity
Expansion Slots Total (Free) 2 ( 0 ) x Memory, 1 ( 1 ) x ExpressCard/34
Interfaces 1 x Network - Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45, 1 x Audio / video - HDMI output - 19 pin HDMI Type A, 1 x Headphones - Output - Mini-phone stereo 3.5 mm, 1 x Microphone - Input - Mini-phone 3.5 mm, 1 x Audio - SPDIF output - TOSLINK, 2 x Hi-Speed USB - 4 pin USB Type A, 1 x eSATA / Hi-Speed USB, 1 x Display / video - VGA output - 15 pin HD D-Sub (HD-15), 1 x IEEE 1394 (FireWire) - 4 pin FireWire
Miscellaneous
Compliant Standards RoHS
Power
Power device form factor External
Battery
Technology Lithium ion
Installed Qty 1
Battery capacity 5000 mAh
Mfr estimated battery life 4 hour(s)
Operating System / Software
OS Provided Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit Edition
Software VAIO Care, VAIO Media Gallery, Microsoft Works 9 SE, VAIO Help and Support, Sony Picture Motion Browser, VAIO Media Plus Multimedia Streaming Software, Norton Internet Security 2010 (30 days subscription), Microsoft Office 2007 Home and Student Edition (60 days trial)
Manufacturer Warranty
Service & Support 1 year warranty
Service & Support Details Limited warranty - 1 year - On-site, Technical support - Phone consulting - 1 year - availability: 24 hours a day / Monday-Sunday
Sustainability
ENERGY STAR Qualified Yes
Greenpeace policy rating (Dec 2009) 5.1

فکر نمي کنم توي ايران از اين لپ تاپ قوي تر در زمينه هاي ياد شده موجود باشه. قيمتشم حدود 1650000 تومان هست. ضمنا يه سر و گردن از تمام مواردي که به عنوان اولويتهاي خودتون فرموديد بالاتره. اگر خواستيد خودمم سراغ دارم.
سوالي بود در خدمتم.

haiscan
30-03-10, 12:01
دمت گرم آقا رضا
مدلی هم که لطف کردید پیشنهاد دادید گزینه ی مناسبیه و فکر کنم تا چهار پنج سالی نیاز به تعویض نباشه . به هر حال ممنونم از راهنماییتون . راستش , من اینترنت و اونترنتو ! کلا" زیر و رو کردم اما به همچین کیسی برخورد نکرده بودم تا اینکه شما به من اطلاع دادید . به هر حال , به IDتون (البته بگم ایمیلتون بهتره !) آدرس ایمیلم را می دهم که برای خرید راهنماییم کنید .

reza76622201
31-03-10, 11:06
بنده بهتون ايميل زدم. کاري داشتيد در خدمتم.