PDA

مشاهده نسخه کامل : ►►► مشاوره خرید انواع تبلت ( تاپیک آزمایشی ) ◄◄◄

Bahador
25-03-10, 21:35
مدتیه که نیاز به یک وسیله همراه دارم (البته Lap Top نمیخوام فعلا) که با پولم جور در بیاد.
میخوام تمامی امکانات کامپیوتر رو داشته باشه اما این امکانات مهم تر هستن برام:
- دسترسی به اینترنت
- استفاده از نرم افزار هایی مثل Word - Fire Fox - Opera - Photoshop و ...
- قابلیت خواندن E-Book
- پخش فیلم و موزیک

کامپیوتر جیبی ای میشناسین که سیم کارت نخوره و این امکانات رو به من بده؟
هزینه ای که میتونم براش داشته باشم 500 هزار تومانه!

ممنون میشم اگه مدلی معرفی میکنید توضیحات سیستمش رو هم برام بزارید و اینکه میخوام توی ایران راحت گیر بیاد

Stream
25-03-10, 22:09
Apple iPad

$499

فقط لازمه کمی صبر کنید!

Bahador
25-03-10, 22:18
Apple iPad

$499

فقط لازمه کمی صبر کنید!

زیاد نمیتونم صبر کنم چون تا اواخر فروردین بهش نیاز دارم.
شنیدم که به IPAD خیلی انتقاد شده

Emperatour
25-03-10, 23:24
به نظرم سمت netbook ها بری بهتره. دستگاهایی مشابه Acer aspire one های 400 500 تومنی یا Samsung N510 یا مدلهای مشابه در برند asus و....

متوسط سایز این دستگاه ها 10 اینچ هست و وزن معادل یک کیلوگرم. قیمتشان هم با بودجه تو متناسب بهادر جان.

Only the registered members can see the link

JEskandari
25-03-10, 23:39
منم شدیدا پست بالا را تایید میکنم

Bahador
26-03-10, 00:05
به نظرم سمت netbook ها بری بهتره. دستگاهایی مشابه Acer aspire one های 400 500 تومنی یا Samsung N510 یا مدلهای مشابه در برند asus و....

متوسط سایز این دستگاه ها 10 اینچ هست و وزن معادل یک کیلوگرم. قیمتشان هم با بودجه تو متناسب بهادر جان.

منم شدیدا پست بالا را تایید میکنم

خوب من فعلا نمیخوام Lap Top بردارم ولی نیاز به دستگاهی دارم که کارم رو راه بندازه.
اگه شد برای Lap Top از طریق خارج از کشور اقدام میکنم. اما چرا میگین که سمتشون نرم؟

D J V A H I D
26-03-10, 14:22
بهادر جان ... اینجا رو ببین عزیزم ... :great:

Bahador
26-03-10, 16:32
وحید جان فقط از این یکی خوشم اومد

اما من میخوام که راهنماییم کنید که مثلا فلان مدل این خوبی ها و این بدی ها رو داره

و اینکه مشخص نیست که I PAD کی بیاد؟

nima_hl
26-03-10, 17:55
مدتیه که نیاز به یک وسیله همراه دارم (البته Lap Top نمیخوام فعلا) که با پولم جور در بیاد.
- دسترسی به اینترنت
- قابلیت خواندن E-Book
- پخش فیلم و موزیک

ممنون میشم اگه مدلی معرفی میکنید توضیحات سیستمش رو هم برام بزارید و اینکه میخوام توی ایران راحت گیر بیاد

حدود ۴-۵ سال پیش حدود ۱ تومن پول یدونه imate دادم برای همین کارها ولی اصلا حال نمیده

با اینکه سخت افزار قوی داره و آخرین ویندوز رو هم روش ریختم آخر به دلم نشست

در حال حاضر هم انداختمش یه گوشه و یدونه از این 1100 های 30 تومنی دستمه ، اون چراغش بیشتر از کل امکانات پکت پی سی به کارم میاد :lol:

Bahador
26-03-10, 20:01
حدود ۴-۵ سال پیش حدود ۱ تومن پول یدونه imate دادم برای همین کارها ولی اصلا حال نمیده

با اینکه سخت افزار قوی داره و آخرین ویندوز رو هم روش ریختم آخر به دلم نشست

در حال حاضر هم انداختمش یه گوشه و یدونه از این 1100 های 30 تومنی دستمه ، اون چراغش بیشتر از کل امکانات پکت پی سی به کارم میاد :lol:

خوب من برای اینکه فقط دستم باشه نمیخوامش البته تاکید کردم نمیخوام گوشی موبایلم هم باشه!
یه سری نیاز ها دارم که این دستگاه قراره برطرف کنه

M A H R A D
26-03-10, 22:55
بهادر عزیز همونطور که دوستان اشاره کردند یا باید منتظر iPad باشی یا اینکه بری سراغ Netbook.

مشکلی با Netbook داری بهادر جان؟

سپاس

Bahador
27-03-10, 20:19
بهادر عزیز همونطور که دوستان اشاره کردند یا باید منتظر iPad باشی یا اینکه بری سراغ Netbook.

مشکلی با Netbook داری بهادر جان؟

سپاس

خوب گمونم منتظر بمونم برای IPAD اما نمیدونم کی بیاد ایران

برای لپ تاپ هم خوب پولم کافی نیست که یه سیستم دلخواه بردارم

nima_hl
28-03-10, 01:09
خوب گمونم منتظر بمونم برای IPAD اما نمیدونم کی بیاد ایران

برای لپ تاپ هم خوب پولم کافی نیست که یه سیستم دلخواه بردارم

بهادر جان این ایسوس 10 اینچیا حدود 350 تومنه و اندازه یدونه سررسید هستش پیشنهاد میکنم یدونه از همینا برداری

reza76622201
28-03-10, 07:45
- دسترسی به اینترنت
- قابلیت خواندن E-Book
- پخش فیلم و موزیک

سلام دوست عزيز. بنده به شما لپ تاپهاي ميني برند HP در درجه اول و ايسر در اولويت دوم رو پيشنهاد مي کنم. لپتاپهايي که سايز مانيتورشون حدود 8 اينچه و وزن کمي دارن و پردازنده هاي همگي Intel Atom هست. Disk Drive ندارند و بسيار سبک و خوبن واسه مصارفي که فرموديد. يه مدل HP هست که صفحه LED داره و همين مشخصاتي که گفتم بعلاوه يک يا دو گيگ رم داره.
اگر با باطري 12 سلولي بخواين باشه قيمتش بالاي 500000 تومان ميره. مدل دقيقشو هم مي تونم براتون بپرسم. ايسر هم که سري Aspire one منطبق بر خواسته شماست.
پيشنهاد مي کنم يه سري به بازار رضا بزنيد و لپتاپهاي ميني با حدود مشخصاتي که گفتم رو ببينيد و تصميم بگيريد.
البته همشون LAN Wireless و Dialup Modem رو دارن و در اکثر مدلهاش Web CAM هم وجود داره.
سوالي بود در خدمتم.

Bahador
28-03-10, 17:53
بهادر جان این ایسوس 10 اینچیا حدود 350 تومنه و اندازه یدونه سررسید هستش پیشنهاد میکنم یدونه از همینا برداری

خوب مدلش چیه؟ امکاناتش چیاست؟

D J V A H I D
28-03-10, 18:14

u100 msi حدود قیمت 380 تومن ... البته یه مدل دیگه هست به نام U123 قابلیت ارتقا داره و قیمتش حدود 410 و باتریش هم 6 سله ... فقط مودم و DVD روش نیست ... یه کیف هم روش اشانتیونه :دی

و

nima_hl
28-03-10, 18:57

Bahador
28-03-10, 20:47
این 2 مدلی که نیما جان و وحید گذاشتن که Mini Laptop بود. کلا از فاز Lap Top بیاین بیرون :دی
یه چیزی مثل I PAD میخوام. مشخص نیست که دقیقا کی وارد بازار ایران بشه؟

alireza_asol
28-03-10, 21:08
این i pad خیلی چیز به درد نخوریه.
یکم تحقیق کنید می بینید چقدر ازش انتقاد شده.
مثلا multi task نیست !!!!!!!

Bahador
28-03-10, 23:47

من در مورد انتقادا شنیدم اما از طرفی هم اکثر انتقادا آماتور بوده!
چرا میگی Multi Task نیست؟

reza76622201
29-03-10, 07:54
بنده هم به هيچ عنوان I Pad رو پيشنهاد نمي کنم. جوگير تبليغاتش نشيد. اگر کلا بات سيستمهاي Apple کار کرده باشيد(مثل I Phone و I Pod Touch) متوجه خواهيد شد که چقدر کار باهاشون دردسر داره و در صورتي که کاربري خاصي نداشته باشيد بنده بهتون قول مي دم واسه مواردي که گفتيد بازم سيستمهاي مبتني بر Windows رو انتخاب خواهيد کرد.
براي مثال در حالت معمولي يک I Pod Touch فقط با نرم افزار i Tune ميشه روش آهنگ بريزي و وقتي I tune رو روي يه سيستم نصب کرديد ديگه دستگاه شما فقط از طريق همون سيستم مي تونه آهنگ دريافت کنه و اگر بخواين روي يه سيستم ديگه آهنگ بهش اضافه کنيد نميشه و بايد همه آهنگهاي قبلي رو پاک کنيد(اين اليته يه مساله امنيتي هست که فقط روي يه کامپيوتر با اطلاعات خاص ست بشه شايدم واسه کسي جالب باشه اما من مطمئنم عموم ايرانيها نمي پسندن).
در کل بنده Mini Laptop HP رو پيشنهاد مي کنم. معادل I Pad سوني هم يه دستگاه زده که مدلش HID-C10 هستش و توي سايتش يعني Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) مي تونيد پيداش کنيد. حداقل اين يکياين محدوديتها رو نداره و به نظر من انتخاب بهتريه. خودم پيداش کردم. اينم لينکش:
اينو هم يه نگاهي بندازيد. اين که ديگه خيلي عاليه(سبکترين نوت بوک دنيا):

و بررسي دقيقترش :

ايران رهجو هم دارتش. قيمتشم حدود 800000 تومانه.
ضمنا به نظر من کيفيت برند MSI اصلا به گرد HP و Sony نميرسه.
سوالي بود در خدمتم.

alireza_asol
29-03-10, 14:54
دلایل نخریدن i pad

Stream
29-03-10, 15:59
سلام
صحبت های جالبی می شنویم! مثل اینکه تبلیغات ایرانی ضد اپل !!!! خیلی روی دوستان تاثیر می گذاره.

دوست عزیز مثل اینکه کاملا تحت تاثیر اون مقاله کاملا آماتور نارنجی قرار گرفتید!

من در مورد انتقادا شنیدم اما از طرفی هم اکثر انتقادا آماتور بوده!
چرا میگی Multi Task نیست؟

دقیقا همینطوره، تقریبا 99.9 درصد انتقاد هایی که از iPad میشه انتقادهای کاملا آماتور هستند، و مشخصه کسی که اون انتقادها رو کرده هنوز حتی یک آیفون یا آیپاد تاچ هم توی دستش نگرفته، چه برسه به اینکه تجربه کار کردن با iPhone OS رو داشته باشه و بتونه چیزی رو نقد کنه!

واقعا خنده داره وقتی هنوز یک محصول عرضه نشده، یک عده از روی تخیلات خودشون اون محصول رو که حتی کوچکترین ایده ای از عملکردش ندارند زیر سوال ببرند!

بگذریم، ایرانه دیگه!

بنده هم به هيچ عنوان I Pad رو پيشنهاد نمي کنم. جوگير تبليغاتش نشيد. اگر کلا بات سيستمهاي Apple کار کرده باشيد(مثل I Phone و I Pod Touch) متوجه خواهيد شد که چقدر کار باهاشون دردسر داره و در صورتي که کاربري خاصي نداشته باشيد بنده بهتون قول مي دم واسه مواردي که گفتيد بازم سيستمهاي مبتني بر Windows رو انتخاب خواهيد کرد.
براي مثال در حالت معمولي يک I Pod Touch فقط با نرم افزار i Tune ميشه روش آهنگ بريزي و وقتي I tune رو روي يه سيستم نصب کرديد ديگه دستگاه شما فقط از طريق همون سيستم مي تونه آهنگ دريافت کنه و اگر بخواين روي يه سيستم ديگه آهنگ بهش اضافه کنيد نميشه و بايد همه آهنگهاي قبلي رو پاک کنيد(اين اليته يه مساله امنيتي هست که فقط روي يه کامپيوتر با اطلاعات خاص ست بشه شايدم واسه کسي جالب باشه اما من مطمئنم عموم ايرانيها نمي پسندن).
در کل بنده Mini Laptop HP رو پيشنهاد مي کنم. معادل I Pad سوني هم يه دستگاه زده که مدلش HID-C10 هستش و توي سايتش يعني Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) مي تونيد پيداش کنيد. حداقل اين يکياين محدوديتها رو نداره و به نظر من انتخاب بهتريه. خودم پيداش کردم. اينم لينکش:
اينو هم يه نگاهي بندازيد. اين که ديگه خيلي عاليه(سبکترين نوت بوک دنيا):

و بررسي دقيقترش :

ايران رهجو هم دارتش. قيمتشم حدود 800000 تومانه.
ضمنا به نظر من کيفيت برند MSI اصلا به گرد HP و Sony نميرسه.
سوالي بود در خدمتم.

سلام

خب، به عنوان شخصی که از اوایل عرضه آیفون در سال 2007 کاربر آیفون بودم، و همزمان همیشه iPod Touch هم داشتم، میگم کار کردن با این وسیله ها "ساده ترین" در بین همه وسیله های HandHeld بوده. حتی یک بچه پنج ساله هم به راحتی می تونه با آیفون تقریبا همه کارها رو انجام بده. جالبته که شما بهش می گید دردسر...

در مورد ایرادی هم که گرفتید فکر می کنم به دلیل عدم آشناییتون با سیستم عامل iPhone OS باشه، درسته که فقط میشه از طریق iTunes آهنگ به دستگاه منتقل کرد، ولی از دید من این یکی یک مزیت هست. با همین iTunes کارهای فوق العاده ای میشه انجام داد.
شما می تونید یک فولدر هاردتون رو با PlayList هاتون در iTunes سینک کنید و هر فایلی رو که اونجا قرار بدید اتوماتیک به آیپادتون انتقال داده بشه... آیپاد/آیفون رو هم می تونید همزمان بدون از دست دادن اطلاعات به پنج کامپیوتر متصل کنید ( بعد از Jailbreak کردن میشه به تعداد نامحدود هم متصل کرد! ) ... از این نظر هیچ محدودیت یا دردسری وجود نداره.

البته دستگاه هایی که معرفی کردید دستگاه های بدی نیستند، ولی استفاده کاملا متفاوتی با iPad دارند و قیمتشون هم به نسبت بالاتر است. این دستگاه ها با iPad مقایسه نمیشن..

دلایل نخریدن i pad

خب، من به ایراد های آماتوری که نارنجی گرفته پاسخ میدم تا حداقل شما جای دیگه این لینک رو نیارید!

لبه های واقعا ضخیم
این مورد واقعا سلیقه ای هست، نویسنده از فرم لبه ها خوشش نبومده ولی به نظر من جذاب به نظر میان!

نبودن مالتی تسکینگ
این بخش دیگه واقعا خنده دار بود، ایراد های گرفته شده:
* نبودن مالتی تسکینگ . این یکی غیرقابل باور است. واقعا چه کسی می‌تواند در سال ۲۰۱۰ وسیله‌ای بالای ۵۰۰ دلاری بخرد و انتظار نداشته باشد که بتواند همزمان که در اینترنت می‌چرخد، چت هم بکند. حین نوشتن یک متن، آهنگ هم گوش بدهد یا موقع خواندن یک کتاب، دیکشنری را هم باز کند تا معنی یک لغت را نگاه کند. تک وظیفه بودن، چیزی است مربوط به بیشتر از ده پانزده سال قبل و امروزه گوش کردن به آهنگ، توییت کردن، بودن در وب، داشتن یک دیکشنری و باز بودن برنامه چت یکی از انتظارات کاملا اولیه و بدیهی یک کاربر از یک دستگاه دیجیتال است که حتی یک تلفن ساده هم آن را داراست.

چت همزمان همراه با چرخ زدن در اینترنت ... این امکان همین الان در آیفون وجود داره.
آهنگ گوش دادن حین نوشتن متن ... این امکان همین الان در آیفون وجود داره.
استفاده از دیکشنری موقع خواندن کتاب ... کتابخانه iBook در خودش دیکشنری داره و نیازی به دیکشنری دیگه ای نیست!
همه این انتظار ها رو iPad/iPhone/iPod Touch هم برآورده می کنند، در عین حال شما می تونید در Yahoo Messenger/Skype/Facebook همزمان آن باشید و هر کار دیگه ای هم همزمان انجام بدید و اگه کسی بهتون پیام داد یا درخواست Voice Chat کرد، می تونید بهش پاسخ بدید.

متاسفانه کسی که این مقاله رو نوشته هنوز آیفون دستش نگرفته بوده و کوچکترین ایده ای از نحوه کار با آیفون نداشته، و مشخصه نهایتا همین میشه. البته این دوستمون در تعریف Multitasking هم مشخصه از بیخ مشکل داشتند!

اکوسیستم بسته نرم‌افزارها
توی همه دنیا مهمترین دلیل پیشرفت آیفون/آیپاد تاچ همین AppStore بوده، و در این مقاله نوشته شده سابقه جذابی ندارد! اگه نویسنده گرامی تا حالا AppStore رو باز کرده بود بدون شک این حرف ها رو نمی زد!

نبودن دوربین
دوربین روی یک دستگاه 10 اینچی ؟ خنده داره ..
دوربین برای ویدیو کنفرانس چیز جالبی بود، ولی نبودنش به خصوص در ایران ایراد محسوب نمیشه.

نبودن کیبرد
کیبرد مجازی iPad دقیقا مشابه کیبرد لپ تاپ هاست (از نظر اندازه دکمه ها و فاصله اشون) ... توی یک جا از ضخامت بالای لبه های iPad حرف می زنند و جای دیگه کیبرد واقعی می خوان !!!!!

نبودن خروجی HDMI
iPad مستقیما به Apple TV وصل میشه (بطور وایرلس) ، تبدیل HDMI اش هم به احتمال زیاد عرضه میشه.

نبودن فلش
فلش در HTML 5 جایی نداره، گرچه بودنش بهتر از نبودنه ولی در مشاهده سایت هایی مثل فیس بوک، یوتیوب و اکثر سایت های ویدیویی مشکلی وجود نداره چون اکثرا از QuickTime هم پشتیبانی می کنند.

آداپتورها. یک سیاست عجیب
اگه قرار بود 2000 پورت مختلف درون این دستگاه باشه هم ضخامتش دو برابر می شد، هم قیمتش!

اندازه
کسی مسلما انتظار نداره iPad توی جیب جا بشه ؟
اگه کسی تمایل داره چیزی بخره که توی جیب جا بشه، آیفون/آیپاد تاچ سه ساله که در بازار هستند!

انتقاد خوبه از یک محصول، ولی انتقادی که واقعی باشه، نه بر اساس نظر شخصی یا "حال نکردن" با یک محصول یا تبلیغات منفی و ...

موفق باشید.

alirezairan
29-03-10, 16:14
فقط تنها ایراد ipad در ایران، قیمتش میتونه باشه که فکر میکنم با قیمتی بسیار بیشتر از 499 دلار عرضه بشه، ولی به هر حال با این امکاناتی که داره ارزشش رو خواهد داشت.

Bahador
29-03-10, 19:33
خوب من با نظرات آرمان بیشتر مواقم.
اما یه چیزی. اگه بخوایم از دید حرفه ای بهش نگاه کنیم مشکلاتش چیاست؟

alirezairan
29-03-10, 20:33
مشکل فکر میکنم از ما ایرانی ها باشه، چون اگه مثل بقیه کشورها همه جا و در هر مکانی به اینترنت پرسرعت و ارزان قیمت دسترسی داشتیم، میتونستیم از تمام امکانات ipad بهره ببریم. ولی با توجه به هدفی که این وسیله براش طراحی شده، من به شخصه مشکلی توش ندیدم.

alireza_asol
29-03-10, 23:18
آقای stream شما هم مثل اینکه بد جوری تحت تاثیر تبلیغات و سیاست های apple قرار گرفتید.
همه ی ایرادا رو یجوری پیچوندی. مخصوصا نبودن فلش اندازه آداپتورها اکوسیستم بسته نرم‌افزارها ( یادت نره ما ایرانیم :yes:)

alireza_asol
29-03-10, 23:31
اینم بد نیست .
آقای حسینی برای یه نفر آورده بود.
سیستم عامل xp vista seven به صورت انتخابی.
تو جیبم جا میشه.
محدودیت های i pad هم نداره.
Viliv S5 Premium-HP Black Intel Atom Z520(1.33GHz) 4.8" WSVGA 1GB Memory 60GB HDD Netbook - Retail /OS Provided: Windows XP Home / CPU FSB: 533MHz / CPU L2 Cache: 512KB / Widescreen Display: Yes / Max Resolution: 1024 x 600 / Display Feature: Touch-screen / Dimension: 6.1" x 3.3" x 0.96" / Weight: 0.96 lbs.

Stream
30-03-10, 01:00
فقط تنها ایراد ipad در ایران، قیمتش میتونه باشه که فکر میکنم با قیمتی بسیار بیشتر از 499 دلار عرضه بشه، ولی به هر حال با این امکاناتی که داره ارزشش رو خواهد داشت.

درسته، این یکی رو واقعا نمیشه کاری کرد. قیمت محصولات اپل به خصوص موقع ورودشون در ایران غیر طبیعی بالاست.

خوب من با نظرات آرمان بیشتر مواقم.
اما یه چیزی. اگه بخوایم از دید حرفه ای بهش نگاه کنیم مشکلاتش چیاست؟

سلام
به نظر من از دید حرفه ای تر این مشکلات برای کاربرهای ایرانی وجود دارند:

ساپرت نکردن Flash Player ، که خب به خصوص برای ایرانی ها می تونه اذیت کننده باشه. گرچه توی این حدود دو سال و نیم کاربر آیفون بودن تا حالا لنگ نداشتن Flash Player نبودم!
نداشتن دوربین برای ویدیو چت
تحریم بودن سیستم بانکی ایران در AppStore بطور مستقیم (راه های دور زدن راحت/کرک نرم افزار وجود دارد!)
نداشتن خروجی HDMI مستقیم روی برد (من چون Apple TV دارم مشکلی نیست، ولی پورت HDMI می تونست جالب باشه / احتمالا با تبدیل میشه HDMI هم داشت.)

مشکل بزرگ دیگه ای نداره، اگه هم باشه بیشتر به سلیقه کاربرها برمی گرده که شاید با محصولات اپل سازگار نباشه.

برای بعضی از دوستان عزیز که قصد ندارن نکات مثبت iPad رو هم ببینند چند موردشون رو می گم:

صفحه نمایش IPS ، بطور قطع بهترین صفحه نمایش ممکن در بین تمام دستگاه های قابل حمل در دنیا !
داشتن رابط نرم افزاری کاربری فوق العاده بین دستگاه های مشابه (شاید بهترین رابط نرم افزاری !) ...
داشتن یکی از بهترین و قوی ترین تکنولوژی های صفحه لمسی در دنیا ! (حتی بهتر از آیفون)
پشتیبانی از WiFi a/b/g/n ...
داشتن یکی از بهترین SDK های دنیا برای Developer ها -> همانند آیفون نرم افزارهای فوق العاده ای رو براش خواهیم داشت (و داریم، چون همه نرم افزارهای آیفون رو می تونه اجرا کنه)

موارد 2 و 5 به تنهایی باعث شدن آیفون تبدیل بشه به محبوب ترین گوشی موبایل دنیا (علی رغم اینکه یکی از گرون ترین ها هم هست!)

مشکل فکر میکنم از ما ایرانی ها باشه، چون اگه مثل بقیه کشورها همه جا و در هر مکانی به اینترنت پرسرعت و ارزان قیمت دسترسی داشتیم، میتونستیم از تمام امکانات ipad بهره ببریم. ولی با توجه به هدفی که این وسیله براش طراحی شده، من به شخصه مشکلی توش ندیدم.

همینطوره ... متاسفانه iPad بدون اینترنت پرسرعت عملا نصف لذت هاش رو از دست میده.

آقای stream شما هم مثل اینکه بد جوری تحت تاثیر تبلیغات و سیاست های apple قرار گرفتید.
همه ی ایرادا رو یجوری پیچوندی. مخصوصا نبودن فلش اندازه آداپتورها اکوسیستم بسته نرم‌افزارها ( یادت نره ما ایرانیم :yes:)

خیر دوست عزیز، خیلی بیشتر از این حرف ها همراه با چنین محصولات و تکنولوژی هایی بودم (چه به عنوان مصرف کننده، چه به عنوان Developer نرم افزار، چه در R&D ) که با کمی تبلیغات تحت تاثیر قرار بگیرم.

شما به اینها می گید "پیچوندن" ... به نظر من از اول کاملا بی مورد بودند!
حالا باز هم توضیح میدم تا دوستانی که احیانا قصد خرید iPad دارند تحت تاثیر تبلیغات منفی و بی مورد قرار نگیرند!

نبودن فلش
شما نمی دونم چقدر از آینده وب اطلاع دارید، یا چقدر دوست دارید بدونید! ولی Adobe Flash یا Microsoft Silverlight در HDML5 جایی ندارند، دلیلش این نیست که خوب نیستند ... دلیلش اینه که هر امکانی که اینها در اختیار Developer ها قرار میدن رو خود HTML5 بصورت Built-in داراست.

سایت هایی مثل یوتیوب یا فیس بوک با بقیه سایت های مطرح ویدیویی هم که همگی از QuickTime پشتیبانی می کنند برای پخش ویدیو ها، و آیفون بطور فوق العاده ای در پخش ویدیوها با QuickTime عالی عمل می کنه... iPad هم همینطور خواهد بود!

اندازه آداپتورها
نمی دونم اطلاع دارید یا خیر، ولی این پورت هایی که روی دستگاه های مختلف می بینید همینطوری ایجاد نمیشن! درون هر دستگاه برای تک تک این پورت ها نیاز به مدارهای خاص ارتباطی است... کاری که Apple می کنه اینه که این مدارها رو درون دستگاه هاش قرار نمی ده، تا هم سایز دستگاه بالا نره و هم قیمت اضافی برای پورت ها/مدارهایی که ازش استفاده نمیشه پرداخت نمی کنید.

به هر پورتی که نیاز داشته باشید آداپتورش رو می خرید، به هر کدوم هم که نیاز ندارید نمی خرید. کسی که با این طرز فکر مشکل داشته باشه عموما سمت محصولات اپل نمیاد !

اکوسیستم بسته نرم‌افزارها
احتمالا سابقه کار با AppStore رو نداشتید که به توضیحات من می گید "پیچوندن" . AppStore مهمترین فاکتور برتری آیفون نسبت به بقیه گوشیها بوده، و اصلا هم محدودیتی ایجاد نمی کنه!

البته، در ایران چون همه چیز رو کرک می کنیم، نیازی نداریم فقط از طریق AppStore نرم افزار تهیه کنیم... نرم افزارها رو دانلود می کنیم با iTunes منتقل می کنیم به iPhone/iPad ! مشکل (یا "محدودیت") ای هم در کار نیست!

نکته گنگ دیگه ای وجود داره تا توضیح بدم...

اینم بد نیست .
آقای حسینی برای یه نفر آورده بود.
سیستم عامل xp vista seven به صورت انتخابی.
تو جیبم جا میشه.
محدودیت های i pad هم نداره.
Viliv S5 Premium-HP Black Intel Atom Z520(1.33GHz) 4.8" WSVGA 1GB Memory 60GB HDD Netbook - Retail /OS Provided: Windows XP Home / CPU FSB: 533MHz / CPU L2 Cache: 512KB / Widescreen Display: Yes / Max Resolution: 1024 x 600 / Display Feature: Touch-screen / Dimension: 6.1" x 3.3" x 0.96" / Weight: 0.96 lbs.

این هم دستگاه بدی نیست، اگه قیمتش نصف iPad بود شاید شانس رقابت داشت ولی با قیمت 599 دلاری عملا از دور مقایسه خارجه ... کافیه نگاهی به نکات مثبت iPad که در اشاره کردم بندازید تا ببینید این دستگاه کیلومتر ها در آفساید قرار داره !!!

با تشکر از همگی دوستان

reza76622201
30-03-10, 08:38
با بيشتر فرمايشات جناب Stream موافقم. کمپاني Apple واقعا محصولات عالي و متفاوتي داره. چيزهايي که من بهشون مي گم دردسر همشون از ديد يه کاربر حرفه اي مزيته اما واسه يه کاربر معمولي ممکنه زياد جالب نباشه(تا کار نکنيد متوجه نمي شيد(بايد فقط از itune استفاده کنيد و اونم روي يه کامپيوتر در حالت عادي بدون تخريب اطلاعات قبلي رجيستر ميشه و در حالت معمولي مثلاIpod Touch اصلا بلوتوث از گوشيها و کامپيوترها قبول نمي کنه و بايد هک به و ... دردسر زياد داره) .
جناب Stream عزيز. در نظر بگيريد که توي ايران شايد به علت بي ارزش بودن نرم افزارها و سيستمهاي امنيتي خيلي از اين محاسن واسه عموم افراد ناخوشايند باشه. اما خود بنده به شخصه اگر بخوام تهيه کنم محصولات Apple رو (اونايي که مايکروسافت واسشون OS بيرون نداده و ضمنا واسه کاربردهاي خاص نظير صدابرداري (سيستمهاي اپل فوق العاده عمل مي کنند و نرم افزارهايي مثل Pro tools واسه سيستم عامل Mac OS بهينه شدند و عالي عمل مي کنند و اصلا قابل قياس با Windows و نرم افزارهاي صدابرداري مربوطش نيستند)) رو در اولويت مي زارم. اما هيچ وقت به يه کاربر معمولي پيشنهاد نمي کنم. چون دوستام دارن و مي دونم چقدر واسه يه کاربر معمولي که نمي خواد پول نرم افزار بده(يکي از امکانات Ipad وجود يه کتابخانه تقريبا حقيق هست که اتگه بخواين کتاب براش تهيه کنيد بايد Credit card داشته باشيد و هزينه کنيد) و مدتها مديدي هستش که با کرک ويندوز کار کرده به اون عادت داره و ديد مساعدي به سيستمهاي امنيتي نداره دردسر خواهد داشت. اما نهايتا اينو هم مي گم که واسه يه کاربر معمولي با حوصله کارکردن با محصولات اپل تجربه بسيار شيرين و ارزشمندي خواهد بود و ممکنه مثل برخي از دوستان بنده ديگه اصلا غير از اپل هيچ محصولي رو نپذيره.
:give_rose:

Shahryar
30-03-10, 09:14
بهادر جان تا حالا با محصولات اپل به خصوص iPhone یا iPod Touch کار کردید ؟

من یکسال پیش یک iPod Touch خریدم و یک ماه بعد به خاطر خرید یک پردازنده فروختم . اما یکی از مشخصات اصلی این محصولات لذت استفاده از دستگاه هست که معمولاً اگه با این دستگاه ها کار نکرده باشید متوجه نمیشید من چی میگم .

مطالب سایت نارنجی هم 99 درصد ترجمه هستند و هیچ تحلیل علمی و ...از نویسنده ها در این مطالب من ندیدم . اون مقاله iPad هم احتمالاً از یک وبلاگی چیزی برداشته و ترجمه شده .:1. (35):

قسمت لوازم جانبیش را یک نگاهی بندازید ، جالبه ...

در آخر هم چیزی که هنوز نیومده انتقاد کردن اون هم به این شدت خیلی غیر منطقی هست . :11():

Bahador
30-03-10, 21:46
بهادر جان تا حالا با محصولات اپل به خصوص iPhone یا iPod Touch کار کردید ؟

من یکسال پیش یک iPod Touch خریدم و یک ماه بعد به خاطر خرید یک پردازنده فروختم . اما یکی از مشخصات اصلی این محصولات لذت استفاده از دستگاه هست که معمولاً اگه با این دستگاه ها کار نکرده باشید متوجه نمیشید من چی میگم .

مطالب سایت نارنجی هم 99 درصد ترجمه هستند و هیچ تحلیل علمی و ...از نویسنده ها در این مطالب من ندیدم . اون مقاله iPad هم احتمالاً از یک وبلاگی چیزی برداشته و ترجمه شده .:1. (35):

قسمت لوازم جانبیش را یک نگاهی بندازید ، جالبه ...

در آخر هم چیزی که هنوز نیومده انتقاد کردن اون هم به این شدت خیلی غیر منطقی هست . :11():

راستش تا حالا تجربه استفاده از محصولات Apple رو نداشتم.
اما لینکی که بهم دادی به شدت ترغیبم کرد برای خرید.
فقط چندتا سوال دیگه.
روش های اتصالش به سیستم های دیگه چیاست؟
شارژش به چه صورته؟
قابلیت افزایش حافظه داره؟

reza76622201
31-03-10, 08:06
راستش تا حالا تجربه استفاده از محصولات Apple رو نداشتم.
اما لینکی که بهم دادی به شدت ترغیبم کرد برای خرید.
فقط چندتا سوال دیگه.
روش های اتصالش به سیستم های دیگه چیاست؟
شارژش به چه صورته؟
قابلیت افزایش حافظه داره؟

اگر منظورتون I pod Touch هست پاسختون به شرح زير هستش:
با کابل USB به کامپيوتر وصل ميشه و فقط هم با نرم افزار i Tune کار ميکنه.
با USB شارژ ميشه و توي Package اون شارژر نيست. باطريش هم به شدت حساسه. شارژر ريمارک توي بازار براش ريخته. حتي مدل Griffin ش هم ما تست کرديم به خوبي کار نميده و زمان شارژدهي رو پايين مياره و استهلاک باطري رو بالا ميبره. تنها از طريق يکي از دوستان از دوبي تونستيم شارژر اصليش رو گير بياريم. بد نيست اينو هم بدونيد که به هيچ عنوان دسترسي مستقيم به باطريش نداريد و فکر نکنيد مثل گوشيهاي موبايل به راحتي باز ميشه و باطريش در مياد. واسه دسترسي به باطريش بايد کامل باز بشه.
قابليت افزايش حافظه به هيچ عنوان نداره.
نکته مهم اينکه صفحعه فلزي پشتش هم زود خش دار ميشه و يه کم از قيافه ميندازتش. پيشنهاد ميکنم اگر قصد خريدش رو داريد حتما يه روکش مخصوص براش تهيه کنيد.
روکشهاي اصل و لوازم جانبيش هم به نسبت گرونه.
(يه روکش ساده تلقي حدود 28000 تومان و يه پايه ساده که روش سوار ميشه و Audio out داشته باشه و USB قيمتش حدود 50000 تومانه).
اما بنده هم در تاييد فرمايش شهريار جان مطمئنم از کار کردن باهاش لذت مي بريد. جنس تاچ و رواني منوها و کلا User Friendly بودنش واقعا معرکست. بالاخره هر چيزي محاسن و معايبي داره.

سوالي بود در خدمتم.

Hamid2547
25-10-11, 12:50
مطمئن نیستم اینجا مکان درست برای تاپیک زدن در این مورد باشه ولی فکر میکنم تبلت ها به لپتاپ ها ممکنه نزدیک تر باشند تا تلفن های همراه،قصد دارم یه یه تبلت بخرم بودجه هم دور و بر 600 هستش،استفاده ای که میخام ازش بکنم بیشتر اینترنت،خوندن پی دی اف،دیدن فیلم و سریال روش هست،ترجیح هم میدم اندروید باشه ولی اگر فکر میکنید چیز غیراندرویدی بهتری هست بگید،در مورد اندازه هم میخام 10 اینچ باشه چون 7 اینچ که دیدم برای کار من کوچیک بود به نظر،تنها چیزی هم که برام مهم هست کارایی هست پس ترجیح میدم سراغ مارکهای معروف نرم چون دیدم مارکهای دیگه رو تقریبا با همین کارایی میشه ارزونتر خرید،راستش گذینه برای انتخاب زیاد هست ولی مشکل اینه که توی بازار ایران نیست یا اگر باشه نسبت به قیمت جهانیش بیش از اندازه کشیدن روش،اگر چیزی مد نظرتون هست که توی بازار ایران هم راحت گیر میاد ممنون میشم بگید.

P A R H A M
25-10-11, 21:28
سلام

نظر من روی این تبلت هست سامسونگ Galaxy Tab 10.1 قیمتش هم دور و بر 600-650 هست

سیستم عاملشم همون چیزیه که میخواین : Android OS, v3.0 - Honeycomb

همچنین 10.1 اينچ هست

شاد باشی

behrouz8
26-11-11, 14:40
سلام
دوستان من میخوام یه تبلت بخرم ! توی اصفهان کجا تبلت دارن ؟ میخوام archos بخرم. دوستان میدونند نمایندگیش کجاست یا کجا دارند ؟ با گارانتی بانیان و انفورماتیک گستره. ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنند.
با سپاس

behrouz8
28-11-11, 19:49
رفتم مجتمع پگاه و بازار کامپیوتر طالقانی کسی نداشت !
جایی را سراغ ندارید ؟
مرسی

P A R H A M
29-11-11, 17:41
حالا چرا archos ؟؟؟؟!!!!!

Moein
29-11-11, 20:33
توی اصفهان تبلت تقریبا جایگاهی نداره مگر اینکه طرف به اجبار اورده باشه یا اینکه سود خوبی به دست بیاره

شما می تونید تبلت سامسونگ رو از نمایندگی های سامسونگ تهیه کنید و اسوس هم از نمایندگی اسوس در بازار طالقانی در مورد موتورولا بهتر هست از سایت های فروش انلاین مانند Gooshishop.com استفاده کنید

ضمن اینکه دلیل خاصی برای خرید Archos دارید؟ ممنون میشم ما رو هم اگر ممکن مطلع کنید

behrouz8
30-11-11, 01:50
توی اصفهان تبلت تقریبا جایگاهی نداره مگر اینکه طرف به اجبار اورده باشه یا اینکه سود خوبی به دست بیاره

شما می تونید تبلت سامسونگ رو از نمایندگی های سامسونگ تهیه کنید و اسوس هم از نمایندگی اسوس در بازار طالقانی در مورد موتورولا بهتر هست از سایت های فروش انلاین مانند Gooshishop.com استفاده کنید

ضمن اینکه دلیل خاصی برای خرید Archos دارید؟ ممنون میشم ما رو هم اگر ممکن مطلع کنید
دلیلش قیمت مناسب در کنار امکانات خوبش هست. طراحی و دیزاین خوبی هم داره.
والا به نظرم توی اصفهان هیچ چیزی نمیشه خرید. توی طالقانی که هم فقط فن سی پی یو و سیم رابط میفروشن Only the registered members can see the link (27):
مجتمع پگاه هم همه لپ تاپ خز dell 5110 گذاشتن پشت شیشه ! دیگه اون باکلاسه یه ایپد هم پشت شیشه داره اونم فقط همون یه دونه س :lol:

Moein
30-11-11, 09:37
طراحی میشه گفت بیشتر سلیقه هست اما از نظر کارایی و امکانات فکر می کنم تبلت های جدید سامسونگ برتری خاصی نسبت به این مدلی که شما معرفی کردید داشته باشند
اگر دوست دارید میشه بیشتر در مورد اون بحث و بهه تبادل نظر پرداخت

توی اصفهان هم چیز های خوب میشه پیدا کرد فقط شما به سراغ بازار میرید شرکت های نماینده اول تمامی قطعات رو موجود می کنند اما متاسفانه نمایندگان خورد فروش انها ترس از ارائه انها دارند

behrouz8
30-11-11, 12:26
طراحی میشه گفت بیشتر سلیقه هست اما از نظر کارایی و امکانات فکر می کنم تبلت های جدید سامسونگ برتری خاصی نسبت به این مدلی که شما معرفی کردید داشته باشند
اگر دوست دارید میشه بیشتر در مورد اون بحث و بهه تبادل نظر پرداخت

توی اصفهان هم چیز های خوب میشه پیدا کرد فقط شما به سراغ بازار میرید شرکت های نماینده اول تمامی قطعات رو موجود می کنند اما متاسفانه نمایندگان خورد فروش انها ترس از ارائه انها دارند
سامسونگ که بحثش جداست. به خاطر خدمات گسترده ای که تو ایران داره محصولاتش همه جا پیدا میشه . یعنی من باید کجا برم ؟:1. (27):

Moein
30-11-11, 14:50
نگاه کنید روال همیشه اینطور بوده که شرکت ها از شرکت پایه نماینده میگیرند بعد توی هر استان یک نماینده اول میدند که جنس اول اونجا میره وبعد به خورده فروشی ها که مغازه ها باشند عرضه میشه

در مورد موتورولا شما رو ر اهنمایی کردم که می تونید از سایت معتبر Gooshishop خرید کنید اما در مورد بقیه محصولات کافی هست نماینده اول رو پیدا کنید

توی بازار طالقانی الان تبلیت سامسونگ و اسوس موجود هست تا اونجایی که من اطلاع دارم

behrouz8
07-12-11, 16:25
با سپاس از همه دوستان.
چون گارانتیش بانیان بود با کمال تعجب دیدم نمایندگی های پاناسونیک دارن ! (برام عجیب بود جایی که تلویزیون میفروشن تبلت داشته باشن !)
فقط یه مسئله ای برام پیش اومد :
اینا از فلش پلیر پشتیبانی نمیکنند . اونوقت مرورگر وبش چه طوری میشه بدون فلش پلیر؟ یعنی نمیشه باهاش اینترنت رفت ؟:1. (27):

Moein
07-12-11, 20:05
دوست عزیز چه مدلی هست؟

تمامی گوشی های اندروید فلش های که درون وب سایت ها پخش می شند رو پشتیبانی می کنند و خوب در صورتی هم که نکردند به راحتی می تونید این نرم افزار فلش رو نصب کنید

موفق باشید

bill geits
07-01-12, 21:26
سلام
من لپ تاپ 14 اینچی خوبی دارم اما بازم نمی تونم هرجایی ببرمش و خصوصا هرجایی نمیشه ازش استفاده کرد (به خاطر وزن و اندازه اش)
اینه که چند وقتیه تو فکره خرید یک تبلتم ک به این لینک برخورد کردم:
یه مقدار قیمتش پایینه و برند معتبری هم نداره
می خواستم نظر دوستان رو بدونم
مرسی

Over_Cracker
08-01-12, 03:14
سلام دوست عزیز

از لحاظ سخت افزاری و قیمت گزینه نسبتا خوبیه

biostar
09-04-12, 22:36
در این محدوده قیمت تبلت های خیلی بهتری هم قابل خرید هست

مثلا از برند archos و یا Ainol

ahmadii
04-07-12, 09:49
با سلام
منم میخوام یه تبلت بخرم
از دوستمون میخوام بپرسم ، که آیا در اصفهان جایی رو پیدا کردن که تقریبا مرجع تبلت باشه ؟ که برم اونجا سر بزنم و مدل های مختلفش رو ببینم؟
ممنون

Moein
04-07-12, 14:30
دوست عزیز بازار طالقانی تقریبا تمامی تبلت های موجود رو هست البته هر مغازه تعدادی از اون ها رو داره

sAsAn.K
08-07-12, 14:21
البته باید بگید چقدر میخواید هزینه کنید تا بچه ها راهنمایی کنن ...

parsbin
18-08-12, 14:39
سلام
دنبال یک تبلت 10 اینچی ارزون قیمت هستم.
برای خوندن PDF و استفاده از اینترنت موبایل.
هیچ انتظار دیگه ای از تبلت ندارم.
چه مدلی پیشنهاد میدین؟
متشکر

designme
19-08-12, 02:33
سلام دوباره به دوستان و استادین عزیز این انجمن، عید همگی مبارک
خوبه که دوبارتا انجمن فعال شده(حلا نمیدونم چند وقته ولی یک مدتی نا فعال بود کلا)
میخوام یک تبلت 10 اینچی بخرم، انتظاراتم اینه:
-1 دوربین مناسب
2- سیستم عامل مناسب(مشکل نرم افزاری از باب کرک و اینا نداشته باشه)
3- صفحه نمایش حدالاامکان فول اچ دی
4- خوش قیافه
5- داکت هم بخوره بد نیست ولی اکثرا این داکت خورها بد قیافن ...
6- لمس خوب و کلا سخت افزار عالی
محدوده قیمت تا 2میلیون
ios رو دوست دارم ولی کلا از ترکیب ipad خوشم نمیاد
چی پیشنهاد میدید؟ بخرم یا منتظر بمونم؟

nima_hl
19-08-12, 03:49
سلام دوباره به دوستان و استادین عزیز این انجمن، عید همگی مبارک
خوبه که دوبارتا انجمن فعال شده(حلا نمیدونم چند وقته ولی یک مدتی نا فعال بود کلا)
میخوام یک تبلت 10 اینچی بخرم، انتظاراتم اینه:
-1 دوربین مناسب
2- سیستم عامل مناسب(مشکل نرم افزاری از باب کرک و اینا نداشته باشه)
3- صفحه نمایش حدالاامکان فول اچ دی
4- خوش قیافه
5- داکت هم بخوره بد نیست ولی اکثرا این داکت خورها بد قیافن ...
6- لمس خوب و کلا سخت افزار عالی
محدوده قیمت تا 2میلیون
ios رو دوست دارم ولی کلا از ترکیب ipad خوشم نمیاد
چی پیشنهاد میدید؟ بخرم یا منتظر بمونم؟

سلام بر شما دوست قدیمی :give_rose:

تا اونجا که بنده می دونم تا حالا تمامی تبلتها بر اساس پردازنده های arm تولید و راهی بازار شدن.

اما میکروسافت این بازی را دارد به نفع خود تغییر میدهد.

همانگونه که در جریان هستید ویندوز 8 با دو نگارش rt برای پردازنده های arm و rtm برای پردازنده های x86 یا به عبارتی سیستمهای معمولی که من و شما داریم از آن استفاده می کنیم طراحی شده است.

حال کاری که میکروسافت انجام داده عرضه تبلت با پردازنده x86 است.

یعنی شما تبلتی خواهید داشت که از معماری پی سی ها و نوت بوکهای امروزی استفاده می کند.

به احتمال قوی این نسل جدید تبلتها، دارای قدرت پردازشی وحشتناک بالائی (نسبت به تبلتهای دیگر) خواهند بود و شما یک پی سی یا نوت بوک کامل را درون تبلت خواهید داشت.

در این حالت شما تقریبا هر نرم افزاری را روی پی سی خود اجرا میکنید میتوانید روی تبلت rtm خود هم اجرا کنید.

قیمتهای این تبلتها بین 700 تا 1200 دلار پیش بینی می شود که حدود 2 برابر گرانتر از نمونه های arm (آندرویدی) خواهد بود ولی با توضیحاتی که عرض کردم بنظرم ارزش اندکی صبر و هزینه کردن را داشته باشد.

designme
19-08-12, 11:23
سلام بر شما دوست قدیمی :give_rose:

تا اونجا که بنده می دونم تا حالا تمامی تبلتها بر اساس پردازنده های arm تولید و راهی بازار شدن.

اما میکروسافت این بازی را دارد به نفع خود تغییر میدهد.

همانگونه که در جریان هستید ویندوز 8 با دو نگارش rt برای پردازنده های arm و rtm برای پردازنده های x86 یا به عبارتی سیستمهای معمولی که من و شما داریم از آن استفاده می کنیم طراحی شده است.

حال کاری که میکروسافت انجام داده عرضه تبلت با پردازنده x86 است.

یعنی شما تبلتی خواهید داشت که از معماری پی سی ها و نوت بوکهای امروزی استفاده می کند.

به احتمال قوی این نسل جدید تبلتها، دارای قدرت پردازشی وحشتناک بالائی (نسبت به تبلتهای دیگر) خواهند بود و شما یک پی سی یا نوت بوک کامل را درون تبلت خواهید داشت.

در این حالت شما تقریبا هر نرم افزاری را روی پی سی خود اجرا میکنید میتوانید روی تبلت rtm خود هم اجرا کنید.

قیمتهای این تبلتها بین 700 تا 1200 دلار پیش بینی می شود که حدود 2 برابر گرانتر از نمونه های arm (آندرویدی) خواهد بود ولی با توضیحاتی که عرض کردم بنظرم ارزش اندکی صبر و هزینه کردن را داشته باشد.
ممنون از پاسخت آقا نیما
آره سورفیس تبلت بسیار جالبی هم از باب طراحی ظاهری و هم سخت افزاری هست که با پردازنده corei5 قدرت پردازشی بالایی میگیره و بسیار جمع و جورهست و با تصاویری که از اطراف و پیچ هاش دیدم باید کیفیت ساخت خیلی بالایی داشته باشه فقط کمی سیستم عاملش رو دوست ندارم
به نظرم ویندوز به درد pc میخوره و سیستم عامل تبلت باید یه چیز متفاوت باشه (هرچند ویندوز 8 یکسری تفاوت های خاصی داشته)

nima_hl
19-08-12, 16:16
ممنون از پاسخت آقا نیما
آره سورفیس تبلت بسیار جالبی هم از باب طراحی ظاهری و هم سخت افزاری هست که با پردازنده corei5 قدرت پردازشی بالایی میگیره و بسیار جمع و جورهست و با تصاویری که از اطراف و پیچ هاش دیدم باید کیفیت ساخت خیلی بالایی داشته باشه فقط کمی سیستم عاملش رو دوست ندارم
به نظرم ویندوز به درد pc میخوره و سیستم عامل تبلت باید یه چیز متفاوت باشه (هرچند ویندوز 8 یکسری تفاوت های خاصی داشته)

والا دروغ نگم خودم هم به ویندوز 8 زیاد خوش بین نبودم.

اما وقتی روی یدونه eeepc که میدونی یه نت بوک اتمی ضعیف است نصبش کردم نظرم کاملا عوض شد.

روی این نت بوک به زور می تونستم ویندوز 7 استارتر نصب کنم و خیلی کند بالا میومد و کار میکرد.

ولی ویندوز 8 پروفشنال به راحتی نصب شد و تا اینجای کار که هنوز نرم افزار زیادی روش نصب نکردم داره به سرعت نور کار می کنه.

بحث فن بازی و اینجور حرفها نیست چون خودم چند سالی جزو طرفداران اوپن سورس بودم، تمایل زیادی به لینوکس دارم. بسیار خوشحال خواهم شد اگر اندروید بتونه حال ویندوز را بگیرد. :lol:

ولی حقیقت این است که ویندوز به صورت سیستم عامل سنتی 99% کامپیوترهای درون ایران درآمده.

همه نرم افزارهاش توی بقالی سر کوچه به قیمت بسیار ناچیزی به فروش میرسه. ( کاری به درست یا غلط بودن این موضوع ندارم)

اگر به مشکلی بر خورد کنیم به راحتی می توانیم آن را حل کنیم یا از دیگران کمک بخواهیم.

به راحتی می توانیم فایلهای خودمون را بین سیستمها به اشتراک بگذاریم و ....................

اصلا علاقه به این موضوع ندارم ولی با مشاهده عملکرد ویندوز 8 تقریبا مطمئن هستم این سیستم عامل ios و اندروید را تا سال آینده به عقب میزنه و سهم بزرگی از بازار را نصیب خود خواهد کرد.:1. (28):

شاید اندروید یا ios کلاس خاص خود را داشته باشد ولی فکر می کنم من و شما با سابقه تجربه ای که از ویندوز داریم با w8 رابطه بسیار راحت تری داشته باشیم.

designme
19-08-12, 23:11
کسی از قیمت galaxy note 10.1 64g خبر داره؟ کلی ویدیو از تستش تو نت موجوده، هنوز عرضه نشده یا به ایران نرسیده؟

وقتی روی یدونه eeepc که میدونی یه نت بوک اتمی ضعیف است نصبش کردم نظرم کاملا عوض شد.

روی این نت بوک به زور می تونستم ویندوز 7 استارتر نصب کنم و خیلی کند بالا میومد و کار میکرد.

ولی ویندوز 8 پروفشنال به راحتی نصب شد و تا اینجای کار که هنوز نرم افزار زیادی روش نصب نکردم داره به سرعت نور کار می کنه.

ما که نسخه بتا تا previewشو نصب کردیم همچین چیزی ندیدیمOnly the registered members can see the link
الانه میزنم دانلود شه ببینم چجوریاست