PDA

مشاهده نسخه کامل : [درخواست کمک] خرابی هارد مکستور 500 گیگ

Arsenal-4ever
25-03-10, 14:53
سلام. اول عذرخواهی میکنم که متن کمی طولانیه.
هارد 500 گیگ مکستور مدل STM3500320AS من یه مشکلی پیدا کرده. 2 هفته قبل وقتی داشتم با پی سی کار میکردم این ارور رو داد که کامپیوتر رو بلافاصله خاموش کردم. چند ساعت بعد از اون دوباره روشنش کردم و مشکلی نداشت و راحت بالا اومد. دیگه دست بهش نزدم تا هفته قبل که یه هارد نو خریدم. ولی حالا دیگه اون هارد اصلا بالا نمیاد :1. (28): یه سری اطلاعات مهم روش دارم ...

عکس از ارور :
Only the registered members can see the link
یا
یا

یه سری موارد رو تیتر وار میگم؛

قبل از خرابی:

اردیبهشت سال گذشته مشکل دتکت نشدن پیدا کرد. که با هزینه 35 تومنی درستش کردن :دی
الان که وصلش میکنم، تو بایوس شناسایی میشه. ولی مثلا اگه یه بار ریست کنم ممکنه بار بعد شناسایی نشه. خلاصه بگیر نگیر داره، ولی اکثرا شناسایی میشه
برنامه HD Sentinel رو نصب کرده بودم و اون برنامه هم زمان باقیمونده از عمر این هارد رو 5 روز زده بود!!! منتها من حدود 1 هفته با اون حالتش روشن میکردم کامپیوتر رو، و کماکان اون 5 روز تغییر نکرده بود! ضمن اینکه تو اون برنامه پیام میداد که 1700 و خورده ای بد سکتور داره
با برنامه HDD Regenerator 1.7 یه بار خواستم بدسکتور ها رو از بین ببرم که یه شب تا صبح اینو زدم، ولی حین کار ارور داده که بود که از یه جایی به بعد نتونسته ادامه بده ...!
دو ماه قبل که میخواستم ویندوز روش نصب کنم، نصب نمیشد!! چهار درایو داشت. که کلا اون درایوی که برا ویندوز بود خراب شده بود! رو یه هارد IDE ویندوز نصب کردم و این هارد رو هم کنار اون استفاده کردم. بعد از مدتی هم یه درایو 65 گیگ از این هارد مشکل پیدا کرد (بدسکتور) که دیگه نمیشد توش فایلی کپی کرد. ولی فایلهای که از قبل اونجا بودن، مشکلی نداشتن!

بعد از خرابی:

صدای غیرعادی ازش نمیاد. (فک کنم)
خیلی سریع داغ میکنه. زیاد هم داغ میشه
مثلا اگه بخوام روش ویندوز نصب کنم، زمانی که پیام میده install win xp و اینا و enter میزنم؛ بعد از چند دقیقه این پیام رو میده : examining 476938 MB Disk 0 at Id 0 on 0 bus 0 on atapi...
فعلا چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه!

کارت گارانتی ای که همراهش نبوده، ولی اون چیزی که رو هارد نوشته تا 2 ژانویه 2011 گارانتی داره. حل مشکل دتکت نشدن هم که فک میکنم گارانتی رو باطل نمیکنه!
حالا با این توضیحات، احتمال برگشت اطلاعات من هست؟ اگه بفرستم گارانتی بهتره یا بدم به یه تعمیرکار؟ هزینه تعمیر چقدر میشه؟

ممنون

saeed_g21
25-03-10, 15:20
سلام دوست عزیز ,

احتمالا اطلاعاتت برگرده ولی اگه بخوایی کل اطلاعاتت برگرده هزینه اش خیلی زیاد میشه تقریبا" در حدود 100 الی 150 هزار تومان شایدم بیشتر ولی اگه چند تا فایل بخوایی و مسیرش رو بدونی در حدود 50 الی 80 هزار تومان باشه !

اینم بگم که اطلاعاتت رو بدون نرم افزاری برات بر میگردونم من از دستگاه پی سی 3000 استفاده می کنم که 8 میلیون پولش هست :wink:

خلاصه

اگه توجه کرده باشی و مطالب بنده رو در مورد هاردها کامل خوانده باشی متوجه میشی که گفتم هاردهایی 500 مکستور و سیگت چنین مشکلاتی دارن

1 - ( 30% ) هاردت بدسکتور فیزیکی پیدا کرده
2 - ( 20% ) از نرم افزاری که استفاده کردی بدترش کرده ( HDD Regenerator 1.7 ) چنین مشکلی با این برنامه به سر منم آمده
3 - ( 75% ) درایو C هاردت که دستور میگیره روشن بشه و هارد رو چک کنه مشکل پیدا کرده و حل این مشکل تنها با دستگاه پی سی 3000 امکان پذیر هست
4 - ( 25% ) با جابجایی هارد ها درست میشه

ببین دوست عزیزم اینکارو که میگم بکن
اگه رو هارد خرابت ویندوز داری احتمالا بشه کاری کرد به شرطی که از روش زیر استفاده کنی
سیستم رو ریستارت کن و دگمه بوت منو رو بستگی دارهمادربوردت چی باشه متغیره پیدا کن
وقتی سیستم روشن شد دگمه مربوط به بوت منو رو بزن تا بخش بوت منو بیاد بالا و هارد خراب رو انتخاب کن و بزار با ویندوز اون بیاد بالا بعد احتمالا" اینجا بتونی هارد جدید و خرابت رو ببینی و اطلاعاتش رو کپی برداری
و اگه ویندوز رو هارد خرابت نداری سیستم رو خاموش کن و برق هارد خراب رو بکن تا روشن نشه بعد سیستم رو روشن کن و بزار بره به ویندوز بعد که رفت ویندوز سیستم رو به حالت خواب زمستانی دربیار ( هایبرنت ) اگه مادربوردت ابیت باشه بهتره بزاری در حالت stand by اخه این نوع مادربوردها در این گزینه شبیه گزینه خواب زمستانی عمل می کنند و سیستم رو خاموش می کنند و مثل بقیه روشن نمی مونند و کابل برق هارد رو وصل کن و سیستم رو روشن کن بعد اگه هارد رو شناخت که شناخت اگه نشناخت برو Device Manager یکبار بزن رفلش شه و سخت افزاری جدید رو بشناسه اگه ایم موقع آرود که 50% میتونی اطلاعاتت رو برداری اگه نه خواستی بفرست واسم یک نگاهی بهش بندازم

موافق باشی

nima_hl
25-03-10, 15:32
سلام. اول عذرخواهی میکنم که متن کمی طولانیه.
هارد 500 گیگ مکستور مدل STM3500320AS من یه مشکلی پیدا کرده. 2 هفته قبل وقتی داشتم با پی سی کار میکردم این ارور رو داد که کامپیوتر رو بلافاصله خاموش کردم. چند ساعت بعد از اون دوباره روشنش کردم و مشکلی نداشت و راحت بالا اومد. دیگه دست بهش نزدم تا هفته قبل که یه هارد نو خریدم. ولی حالا دیگه اون هارد اصلا بالا نمیاد :1. (28): یه سری اطلاعات مهم روش دارم ...

عکس از ارور :
یا
یا

یه سری موارد رو تیتر وار میگم؛

قبل از خرابی:

اردیبهشت سال گذشته مشکل دتکت نشدن پیدا کرد. که با هزینه 35 تومنی درستش کردن :دی
الان که وصلش میکنم، تو بایوس شناسایی میشه. ولی مثلا اگه یه بار ریست کنم ممکنه بار بعد شناسایی نشه. خلاصه بگیر نگیر داره، ولی اکثرا شناسایی میشه
برنامه HD Sentinel رو نصب کرده بودم و اون برنامه هم زمان باقیمونده از عمر این هارد رو 5 روز زده بود!!! منتها من حدود 1 هفته با اون حالتش روشن میکردم کامپیوتر رو، و کماکان اون 5 روز تغییر نکرده بود! ضمن اینکه تو اون برنامه پیام میداد که 1700 و خورده ای بد سکتور داره
با برنامه HDD Regenerator 1.7 یه بار خواستم بدسکتور ها رو از بین ببرم که یه شب تا صبح اینو زدم، ولی حین کار ارور داده که بود که از یه جایی به بعد نتونسته ادامه بده ...!
دو ماه قبل که میخواستم ویندوز روش نصب کنم، نصب نمیشد!! چهار درایو داشت. که کلا اون درایوی که برا ویندوز بود خراب شده بود! رو یه هارد IDE ویندوز نصب کردم و این هارد رو هم کنار اون استفاده کردم. بعد از مدتی هم یه درایو 65 گیگ از این هارد مشکل پیدا کرد (بدسکتور) که دیگه نمیشد توش فایلی کپی کرد. ولی فایلهای که از قبل اونجا بودن، مشکلی نداشتن!

بعد از خرابی:

صدای غیرعادی ازش نمیاد. (فک کنم)
خیلی سریع داغ میکنه. زیاد هم داغ میشه
مثلا اگه بخوام روش ویندوز نصب کنم، زمانی که پیام میده install win xp و اینا و enter میزنم؛ بعد از چند دقیقه این پیام رو میده : examining 476938 MB Disk 0 at Id 0 on 0 bus 0 on atapi...
فعلا چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه!

کارت گارانتی ای که همراهش نبوده، ولی اون چیزی که رو هارد نوشته تا 2 ژانویه 2011 گارانتی داره. حل مشکل دتکت نشدن هم که فک میکنم گارانتی رو باطل نمیکنه!
حالا با این توضیحات، احتمال برگشت اطلاعات من هست؟ اگه بفرستم گارانتی بهتره یا بدم به یه تعمیرکار؟ هزینه تعمیر چقدر میشه؟

ممنون

سلام

این هارد شما در بلک لیست هاردهای سیگیت / مکستور قرار داره . به عبارتی این هارد بایستی فرمورش آپدیت میشده ( هاردهای این سری یه مشکل اولیه داشتند که بعد از مدتی از کار میافتادند )

شما این لینک رو بخونید

با قسمت گارانتی هم تماس بگیرید و مشکل رو شرح بدین ببینید چه کمکی میتونند انجام بدن و نتیجه رو بفرمائید

Arsenal-4ever
25-03-10, 17:16
saeed_g21 (Only the registered members can see the link)؛
1- کارایی که گفتی رو انجام دادم
تو حالت stand by وصلش کردم و بعد هم device manager و اینا، که اسم هارد رو آورد ولی درایوها نبودن. ریست که کردم باز شد مثل قبل و دیگه اصلا با device manager هم شناسایی نمیشد
بار دوم که این کار رو انجام دادم، به جای اسم هارد فقط نوشت : Disk Drive
چند بار دیگه که وصل کردم، سیستم هنگ میکرد و اصلا device بالا نمیومد!

2- خب من الان رو همین هارد، حدود 380 گیگ فایل دارم. همشونم میخوام
هزینه بازیابی این مقدار حجم، چقدره ؟

nima_hl (Only the registered members can see the link)؛
برای آپدیت firmware باید چیکار کنم؟ اگه میشه کمی راهنمایی کن
یه سوال هم پیش میاد اینجا،
این آپدیت فریم ور فک میکنم برای این بود که زمانی که دیتکت نمیشدن. هارد من الان دیتکت میشه (گاهی اوقات)
لطفا راهنمایی کن

گارانتی هم اون برچسبی که روشه، مربوط به شرکت فیوچر هست (futurerider.ir)
در مورد این شرکت و امکاناتش اطلاعی داری؟

ممنون

nima_hl
25-03-10, 18:39
saeed_g21 (Only the registered members can see the link)؛
1- کارایی که گفتی رو انجام دادم
تو حالت stand by وصلش کردم و بعد هم device manager و اینا، که اسم هارد رو آورد ولی درایوها نبودن. ریست که کردم باز شد مثل قبل و دیگه اصلا با device manager هم شناسایی نمیشد
بار دوم که این کار رو انجام دادم، به جای اسم هارد فقط نوشت : Disk Drive
چند بار دیگه که وصل کردم، سیستم هنگ میکرد و اصلا device بالا نمیومد!

2- خب من الان رو همین هارد، حدود 380 گیگ فایل دارم. همشونم میخوام
هزینه بازیابی این مقدار حجم، چقدره ؟

nima_hl (Only the registered members can see the link)؛
برای آپدیت firmware باید چیکار کنم؟ اگه میشه کمی راهنمایی کن
یه سوال هم پیش میاد اینجا،
این آپدیت فریم ور فک میکنم برای این بود که زمانی که دیتکت نمیشدن. هارد من الان دیتکت میشه (گاهی اوقات)
لطفا راهنمایی کن

گارانتی هم اون برچسبی که روشه، مربوط به شرکت فیوچر هست (futurerider.ir)
در مورد این شرکت و امکاناتش اطلاعی داری؟

ممنون

پس شما به راحتی میتونید فرمور رو آپدیت کنید :wink:

این برنامه رو دانلود کن

بعد اجراش کن و باهاش پیش برو ( تو لینک قبلی توضیح کامل هست )

اگر جائی مشکل داشتی بگو :give_rose:

Arsenal-4ever
25-03-10, 21:41
ممنون آقا نیما
ببخشید چند سوال دیگه دارم:
1- باید تو محیط ویندوز فرمور رو آپدیت کنم؟ چون بعضی اوقات میشه که تو ویندوز یا شناسایی نمیشه یا اینکه اگه شناسایی شد، سیستم هنگ میکنه. میشه جوری از این برنامه استفاده کرد که قبل از ورود به ویندوز کار کنه (بوتیبل و اینا)؟
2- اگه با آپدیت فرمور مشکل حل نشد، امکان آسیب رسیدن به اطلاعات هست یا خیر؟
3- بعد از آپدیت فرمور باید اون مدار و اینا رو هم انجام بدم؟ فک کنم خیلی تخصصی باشه، ممکنه از پسش بر نیام :lol:

saeed_g21
26-03-10, 00:42
سلام دوست عزیز ,

اگه کارایی که گفتم و انجام دادید جواب نداد مشکل هاردت سخت افزاری هستش و سخت میشه درست شه

بازیابی اطلاعاتت تا 50 گیگ 60.000 تومان و هر گیگ اضافی 3000 تومان محاسبه میشه و البته هزینه رفت و آمدهم میاد روش و پیش همین هارد بایستی یکی دیگه رو بفرستی که اطلاعات برگشتی رو بریزم رو اون و برات بفرستم

اگه مایل بودی آدرس بدم ؟

nima_hl
26-03-10, 02:16
ممنون آقا نیما
ببخشید چند سوال دیگه دارم:
1- باید تو محیط ویندوز فرمور رو آپدیت کنم؟ چون بعضی اوقات میشه که تو ویندوز یا شناسایی نمیشه یا اینکه اگه شناسایی شد، سیستم هنگ میکنه. میشه جوری از این برنامه استفاده کرد که قبل از ورود به ویندوز کار کنه (بوتیبل و اینا)؟
2- اگه با آپدیت فرمور مشکل حل نشد، امکان آسیب رسیدن به اطلاعات هست یا خیر؟
3- بعد از آپدیت فرمور باید اون مدار و اینا رو هم انجام بدم؟ فک کنم خیلی تخصصی باشه، ممکنه از پسش بر نیام :lol:
۱- ابزارهای تکست بیس هم وجود داره ( خودم قبلا این کار رو توی داس انجام دادم ) اون لینک و لینکهای سایت سیگیت رو به دقت بخون همه راهها به صورت کامل توضیح داده شده

۲- اگر تا حالا بلائی سر اطلاعاتتون نیومده باشه گمان نمیکنم با آپدیت فرمور بلائی سرشون بیاد

۳- اون مدار برای موقعیه که هارد اصلا دیتکت نشه و شما نیازی بهش ندارید چون میفرمائید هارد دیتکت میشه

Arsenal-4ever
26-03-10, 09:59
سلام دوست عزیز ,

اگه کارایی که گفتم و انجام دادید جواب نداد مشکل هاردت سخت افزاری هستش و سخت میشه درست شه

بازیابی اطلاعاتت تا 50 گیگ 60.000 تومان و هر گیگ اضافی 3000 تومان محاسبه میشه و البته هزینه رفت و آمدهم میاد روش و پیش همین هارد بایستی یکی دیگه رو بفرستی که اطلاعات برگشتی رو بریزم رو اون و برات بفرستم

اگه مایل بودی آدرس بدم ؟
سلام برادر
با گفته های شما، منی که 380 گیگ فایل دارم؛
50 تومن
+
330 گیگ * 3000 تومن = 990.000 هزار تومن!!!
یعنی چیزی حدود 1 میلیون تومن ...!!! :gasp::1. (34):
حالا اومدیم و هارد نیاز به بازیابی نداشت!
مثلا یه تعمیر جزئی و اینا
هزینه این چقدره؟

۱- ابزارهای تکست بیس هم وجود داره ( خودم قبلا این کار رو توی داس انجام دادم ) اون لینک و لینکهای سایت سیگیت رو به دقت بخون همه راهها به صورت کامل توضیح داده شده

۲- اگر تا حالا بلائی سر اطلاعاتتون نیومده باشه گمان نمیکنم با آپدیت فرمور بلائی سرشون بیاد

۳- اون مدار برای موقعیه که هارد اصلا دیتکت نشه و شما نیازی بهش ندارید چون میفرمائید هارد دیتکت میشه

ممنون نیما جان
امروز من یه مسافرت 4 روزه میرم. وقتی برگشتم اینا رو تست میکنم و جواب میدم. بازم ممنون

Arsenal-4ever
07-04-10, 06:43
دوباره سلام، بعد از 13 روز!
driver detect رو اجرا کردم و اون فایلی که تو سایت بهم معرفی شد هم دانلود کردم و اجرا؛
قبلش بگم، وقتی تو ویندوز بودم هارد رو وصل کردم و بعد هم از Device Manager و Scan و بقیه ماجرا. ولی نکته جالبی که داشت اینبار 3 درایو هاردم رو هم تو my computer آورد! ولی فقط آی------ درایوها بود. نه اسمشون اون اسامی قبلی بود و نه اطلاعات درایو رو میشد دید (منظورم حجم درایو و حجم استفاده شده)
فایل آپدیت فریمور رو اجرا کردم و سیسیتم رو ریست کرد. یه سری صفحاتی باز میشد و اینا، ولی یه قسمت که البته خیلی سریع هم رد شد و منم نتونستم دقیق ببینمش اومد و بعد هم که دیگه ازش اومد بیرون. ولی از نوشته هاش اینا رو یادم مونده :
drive bus0 no seagate یا یه همچین چیزی که فکر میکنم به این معنی بود که این هارد سیگیت نیست و این فرمور به دردش نمیخوره. چون اون برنامه driver detect هم وارد سایت سیگیت شده بود!
بعد از این ماجراها هم وقتی که هارد رو دوباره وصل میکنم، اکثر مواقع سیستم هنگ میکنه و بعضی مواقع هم صفحه آبی مرگ میاد!
حالا چیکار باید کنم؟

nima_hl
07-04-10, 11:43
دوباره سلام، بعد از 13 روز!
driver detect رو اجرا کردم و اون فایلی که تو سایت بهم معرفی شد هم دانلود کردم و اجرا؛
قبلش بگم، وقتی تو ویندوز بودم هارد رو وصل کردم و بعد هم از Device Manager و Scan و بقیه ماجرا. ولی نکته جالبی که داشت اینبار 3 درایو هاردم رو هم تو my computer آورد! ولی فقط آی------ درایوها بود. نه اسمشون اون اسامی قبلی بود و نه اطلاعات درایو رو میشد دید (منظورم حجم درایو و حجم استفاده شده)
فایل آپدیت فریمور رو اجرا کردم و سیسیتم رو ریست کرد. یه سری صفحاتی باز میشد و اینا، ولی یه قسمت که البته خیلی سریع هم رد شد و منم نتونستم دقیق ببینمش اومد و بعد هم که دیگه ازش اومد بیرون. ولی از نوشته هاش اینا رو یادم مونده :
drive bus0 no seagate یا یه همچین چیزی که فکر میکنم به این معنی بود که این هارد سیگیت نیست و این فرمور به دردش نمیخوره. چون اون برنامه driver detect هم وارد سایت سیگیت شده بود!
بعد از این ماجراها هم وقتی که هارد رو دوباره وصل میکنم، اکثر مواقع سیستم هنگ میکنه و بعضی مواقع هم صفحه آبی مرگ میاد!
حالا چیکار باید کنم؟

ببینید فرمور به ورژن جدید آپدیت شده یا نه ، یه برنامه تو سایت هست که ورژن فرمور رو اعلام میکنه

مکستور توسط سیگیت خریداری شده و در حال حاضر این دو هارد سیگیت هستند

Arsenal-4ever
07-04-10, 19:54
نمیدونم منظورتون از ورژن فرمور همینیه که میگم یا نه؛
تو برنامه driver detect یه تب داره به نام Revision که نوشته MX1A
قبل از آپدیت هم همین بود!
گمون نمیکنم که آپدیت شده باشه
:1. (28):