PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با رم

ramin1000
23-03-10, 05:26
سلام به همه دوستان
من دو تا رم 2 گیگ ژیل با باس 1333 به صورت دوآل چنل خریدم.مادربردم gigabyte,ep45t-ud3lr .موقعی که وارد ویندوز می شم دائما صفحه آبی مرگ میاد و ویندوز ری استارت می شه .هر دفعه هم پیغام خطاش یه چیزی هست ولی من با توجه به تحقیق تو اینترنت فهمیدم به احتمال زیاد مشکل از رم هست.البته من رم جدیدی نگرفتم اما یکی از رم ها رو با راهنمایی سایت مایکروسافت برداشتم و تا الان دیگه صفحه آبی مرگ ظاهر نشده.البته با برنامه memtest هم رم ها رو تست کردم که حتی یه دونه error هم نداشت و رم ها سالم هستند و اینکه هر دو رم رو هم به صورت تکی قرار دادم که ببینم سالم هستند یا نه که خدا رو شکر سالم هستن. حالا سوالم اینه که چرا مادربرد من از دو رم به عنوان دوآل چنل پشتیبانی نمی کنه دلیلش چی می تونه باشه من درایور jmb36x رو هم آپدیت کردم .همچنین مادربردم هم به نظر می رسه سالمه.لطفا راهنمایی ام کنید.
با تشکر

Trance
23-03-10, 09:05
cmos battery failed
باطری cmos ضعيف شده واحتیاج به تعویض شدن دارد.
cmos checksum error
وقتی که پیغامCmos checksum ظاهر می شود اطلاعات Cmos صدمه دیده زیرا باطری توان و نیروی کافی ندارد. لطفا" باطری را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.
floppy disk (s) fail ( 8o)
فلاپی دیسک نمی تواندRestart شود.
floppy disk (s) fail (40)
فلاپی دیسک درست وصحیح نصب نشده است.
hard disk (s) fail (8o)
هارد دیسک وقتی که restart می شود شناسایی نمی شود.
hard disk (s) fail(40)
کنترل هارد دیسک درست و صحیح شناسایی نمی شود.
hard disk (s) fail (20)
هارد در ابتدای دیسک خطا می دهد.
hard disk (s) fail (10)
اطلاعات ذخیره شده در سکتورهای دیسک خراب شده که این اطلاعات را سيستم نمی تواند بازیافت کند.
hard disk (s) fail (08)
سکتورهای خواندن و نوشتن دیسک صدمه دیده است.
keyboard is locked out – unlock the key
Bios تشخیص داده که keyboard قفل است لطفا" قفلش را باز کنید.
keyboard error or no keyboard present
از keyboard نمی توان استفاده کرد. لطفا" اتصال keyboard را چک کنیدو یا توسط Esc اين پيغام را لغو كنيد.
manufacturing post loop
keyboard قفل شده و سیستم دائما" مرحله post را اجرا می کند.
Bios Rom checksum error-system halted.
Ram هنگام چک کردن FOOOOH-FFFFFH از کار می افتد.
MEMORY TEST FAIL
Bios تشخیص داده که حافظه مشکل دارد.
OC fail, please enter setup to change OC fail settings
overclock درست انجام نشده لطفا" وارد Bios شوید و تنظیمات آن را به حالت اولیه برگردانید.

دوتا رم رو داخل سولت های صورتی با سبز بزار ببین درست میشه؟(اینجا هم یه نگاه کن ببین قسمت ماژول رم ها Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

saheleaj
23-03-10, 09:39
سلام خدمت مدیر محترم این بخش.ضمن عرض تبریک سال نو ازتون سوالی دارم . این ویپگیهای مادر بورد منه:
(GA-8I865PE775-G-RH (rev. 4.9[/URL] [URL="Only the registered members can see the link"] (Only the registered members can see the link)other version : rev. 3.0 (Only the registered members can see the link) rev. 2.0 (Only the registered members can see the link)
Supports Intel® Core™ 2 Extreme dual-core / Core™ 2 Duo / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® DFSB800 with HT technology
Supports Dual Channel DDR 400 memory architecture
Integrated high-speed SATA interface
Optimized Gigabit LAN connectivity
Integrated high quality 6-channel AC'97 audio
RoHS compliant Motherboard
با توجه به این ویپگیها من می تونم از دو رم 1 گیگ برای سیستمم استفاده کنم مرسی و ممنون

JEskandari
23-03-10, 10:31
دوست عزیز رم شما جز رمهای تایید شده گیگابایت برای مادر برد نیست بنابر این امکان ناسازگاری و جود داره
البته شما یک نگاه دقیق به رمها بیانداز ببین چند ولت هستند و تایمینگ اونها چیه بعد تنظیمات صحیح را توی
بیوس انجام بده ببین باز هم مشکل داری یا نه

ramin1000
24-03-10, 03:41
دوباره سلام
مدل رم من هست GV34GB1333C9DC و 1.5v و CL=9-9-9-24
مشکل من این هست که وقتی دو تا رم رو وقتی با هم میذارم صفحه آبی میاد ولی وقتی هر کدوم رو تکی قرار میدم دیگه صفحه آبی نمیاد.این نشون می ده رم با مادربرد سازگاره.یه گزینه تو بایوس هست به نام Performance Enhance که رو حالت turbo قرار داره حالا اگه رو استاندارد قرارش بدم مشکلی ایجاد نمی کنه.باس رم من 1333 هستش ولی تو مادربرد که می رم عدد 1333 رو نوشته ولی سمت راستش 1066 رو هم نوشته به صورت کمرنگ چه جوری می تونم باس رم رو تغییر بدم. و اینکه وقتی با برنامه memtest رم ها رو چک می کنم می نویسه 20-8-8-8