PDA

مشاهده نسخه کامل : مقایسه کیفیت بین مادربرد های قدیمی و مادربرد های جدید

esyoo
15-03-10, 01:29
سلام
دوستان من سال 81(دقیق یادم نیست)یک سیستم p4بستم با مادربرد گیگا و سی پیو 1.7 سلرون و رم 256 و هارد 40

الان یعنی در سال 88 در حالی که چندین سیستم داشتم ولی هیچ کدوم از لحاظ سرعت روانی و مچ بودن به گردش هم نمی رسند!
یک سیستم چند وقت پیش داشتم با 4 گیگ رم و سی پیو q9550
آمدم تست کردم همزمان هردو رو برای نصب ویندوز استارت زدم در کمال ناباوری ویندوز روی سیستم قبلیم سریعتر نصب شد!
البته میدونم که این تستی که انجام دادم معقول نیست ولی نباید یک همچین جوابی هم بگیرم!

تازه در حالی که اون 256 تا رم داره خیلی خیلی روان هست

بعضی ها میگن که مادربرد های قدیمی به علت اینکه جنس خوبی براشون کارشده کارایی و بازدهی بیشتری دارند
ولی جدیدی ها به خاطر این که کار چین هست و برای کشور هایی مثل ما هم معمولا جنس درجه 3 رو میفرسته اون وقت یک همچین مشکلی پیش مییاد!

بعضی های دیگه میگن قطعات سیستم جدیدت خوب مچ نیستن.(در حالی که من واقعا خودم رو کشتم سر این جریان ولی به هیچ صراطی مثل سیستم قدیمی نشد)

بعضی ها میگفتن که فقط ابت مادربرد هاش در این زمانه مثل گذشته کیفیت داره (که این هم تعطیل شد) و بقیه مادربرد ها دیگه کیفیت چندان خوبی ندارند یا بهتر بگم برای ما جهان سومی ها دیگه کیفیت گذشته رو ندارند

من تا چند وقت دیگه قصد خرید سیستم دارم
چه مادربردی پیشنهاد میدید که از کیفیت خوبی برخوردار باشه و خوب با قطعات مچ بشه

شرمنده که اطلا عاتم زیاد نیست .فقط چیزی رو که تجربه کردم گفتم تا به کمک شما دوستان به یک نتیجه خوبی برسیم
ممنون:give_rose:

Hamid2547
15-03-10, 04:37
اینکه ویندوز روی سیستم قبلی زودتر نصب شده نیمتونه دلیل بر برتری سیستم قبلی باشه،چون موقع نصب توان پردازشی زیاد لازم نیست فقط فایلها کپی میشن،سرعت کپی شدن فایل هم به هارد و چیزی که دارید فایلهای ویندوز رو از روش میخونید بسگی داره،به طور مثال من تو سیستم قبلیم یه فایل 2 گیگی رار شده رو تو 2 دقیقه استخراج میکردم و فکر میکردم اگر ارتقا بدم تو ایکی ثانیه استخراج میشه ولی خوب بعدش فهمیدم سرعت استخراج ربطی به سی پی یو نداره و در درجه اول سرعت هارد هست البته این فقط یه مثال بود:lol:

JEskandari
15-03-10, 11:29
بابا کشورهایی مثل ما چیه تمام این مادربردها مثلا برای امارات زده شده .
در ضمن تفاوت سرعت مربوط به تفاوت تعداد درایورها و قطعاتی هم که توی سیستم جدید قرار پشتیبانی بشه هم هست

AMD>INTEL
15-03-10, 12:11
قطعات ممکنه مصرفی تر شده باشه این بحثی نیست . نمونه بارزش مقایسه اپتیکال درایوها است قبلا یک درایو مثلا اسوس 40 ایکس شاید 5 سال یا بیشتر کار میکرد ولی همه میدونیم که اپتیکالهای جدید متوسط عمرشون 1 ساله . تو مادربرد قضیه فرق میکنه . تو المانهای بکار رفته شاهد پیشرفت بالائی هستیم از خازن سولید و چوک های مولدینگ و تعداد فاز بیشتر و .....
استفاده و پردازشی که با سیستم های امروزی میشه شاید چندین برابر سیستم های قدیمی باشه .

esyoo
15-03-10, 19:45
بابا کشورهایی مثل ما چیه تمام این مادربردها مثلا برای امارات زده شده .یعنی شما معتقدی که جنسی که از چین برای ما مییاد با جنسی که از چین برای اروپا و امریکا فرستاده میشه یکسان هست؟

در ضمن تفاوت سرعت مربوط به تفاوت تعداد درایورها و قطعاتی هم که توی سیستم جدید قرار پشتیبانی بشه هم هستبه نظر شما کیفیت قطعات به کاربرده شده در مادربرد چندان تاثیر بر سرعت و مچ بودن سیستم ندارد؟

ممنون

ripek
15-03-10, 22:04
esyoo جان حرف شما تا کمی هم در مورد سیستم من صادقه.
اولین سیستمی که بستم 7 8 سال پیش بود زمانی که همه پنتیوم 3 600 یا 800 داشتند.اون موقع ما 3 1000 بستیم(بهار 4 1200 اومد)حساب کن اولین کارت گرافیکی بود که فن داشت(64 انویدیا) با رم 128 گینگستون و مین گیگا و هارد 40 مکستور و سیستم الانم سلرون 2 با رم 512 و گرافیک 128 هست ولی هنوز بازده سیستم قبلی رو نداره(با اور).
جالبه که شما بازده سلرونت بیشتر بوده.
ولی به نظرم برند و مدل خیلی مهمه.

JEskandari
15-03-10, 22:46
یعنی شما معتقدی که جنسی که از چین برای ما مییاد با جنسی که از چین برای اروپا و امریکا فرستاده میشه یکسان هست؟

به نظر شما کیفیت قطعات به کاربرده شده در مادربرد چندان تاثیر بر سرعت و مچ بودن سیستم ندارد؟

ممنون
به نظرم فرقی نداره چین همه جور میزنه شما هر مدلیش را بخواهید به شما میده . در ضمن در مورد کامپیوتر به نظرم کیفیت مثلا یک مادر برد خاص گیگا بایت همه جا یکی هست . توی امریکا هم برو توی سایتی مثل Newegg نگاه کن میبینی ار یک کارت مثلا 15 دلاریش هست همون نوع کارت از یک کارخونه دیگه هم هست 60 دلار .این چیزا بسته به سفارش شما داره که کدوم را سفارش بدید شما اگه اون 60 دلاری را بخرید همه جای دنیا کیفیتش یک اندازه هست اگه اون 15 دلاری را هم بخرید همه جای دنیا کیفیتش یکی هست.

در مورد کیفیت قطعات به نظرمتوی سرعتومچ بودن زیاد ربطی نداره و این نوع قطعه است که به مورد بالا ربط داره .
کیفیت قطعه توی دوام یک برد و چقدر کار کنه تاثیر میگذاره.

esyoo
15-03-10, 23:03
به نظرم فرقی نداره چین همه جور میزنه شما هر مدلیش را بخواهید به شما میده . در ضمن در مورد کامپیوتر به نظرم کیفیت مثلا یک مادر برد خاص گیگا بایت همه جا یکی هست . توی امریکا هم برو توی سایتی مثل Newegg نگاه کن میبینی ار یک کارت مثلا 15 دلاریش هست همون نوع کارت از یک کارخونه دیگه هم هست 60 دلار .این چیزا بسته به سفارش شما داره که کدوم را سفارش بدید شما اگه اون 60 دلاری را بخرید همه جای دنیا کیفیتش یک اندازه هست اگه اون 15 دلاری را هم بخرید همه جای دنیا کیفیتش یکی هست.
یعنی توی ایران هم حق انتخاب داریم؟

JEskandari
15-03-10, 23:12
یعنی توی ایران هم حق انتخاب داریم؟
همه جا حق انتخاب داری اما از بین مدلهای موجود.:whistle:
به هرحال اون مدلهای موجود کیفیتشان همه جا یکی هست.

rezaaghili
16-03-10, 01:35
سلام دوست عزیز خیلی معذرت میخام این حرفو میزنم شما به حساب شوخی بزارید ولی خواب دیدی؟:whistle:
سیستم های جدید ادم میبنده پرواز میکنن تقریبا
حالا شما میگی هچ فرقی ندارند؟؟؟؟!!!!

mohammad1985
16-03-10, 10:30
قطعات ممکنه مصرفی تر شده باشه این بحثی نیست . نمونه بارزش مقایسه اپتیکال درایوها است قبلا یک درایو مثلا اسوس 40 ایکس شاید 5 سال یا بیشتر کار میکرد ولی همه میدونیم که اپتیکالهای جدید متوسط عمرشون 1 ساله . تو مادربرد قضیه فرق میکنه . تو المانهای بکار رفته شاهد پیشرفت بالائی هستیم از خازن سولید و چوک های مولدینگ و تعداد فاز بیشتر و .....
استفاده و پردازشی که با سیستم های امروزی میشه شاید چندین برابر سیستم های قدیمی باشه .
البته همیشه هم اینطور نیست ! من تمام اپتیکال درایوهام به غیر از سامسونگ بیش زا یکسال هم کار کردند ! نمونش همین سونی 190A نزدیک دو ساله داره کار میکنه فقط توی این دوماه یه 7 - 8 سری سریال لاست رو رایت کردم باهاش !
منتها واقعا فرق میکنه با سونی که سال 1383 گرفتم اصلا برد و اپیتک اون 3 برابر و وزنشم سه برابر این بود ! حالا این یکی سونی جدیده از اینم سبکتر شده روی برد هر دوتاشون فقط یه چیپ داره و چندتا خازن ! با یه بایوس ولی اون سونی قدیمیه چندین نوع چیپ مختلف داشت !
برد دی وی دی رایتر سونی قدیمی : ( فکر کنم 2002 یا اوایل 2003 )
Only the registered members can see the link
لنز دی وی دی رایتر سونی قدیمی :
برد دی وی دی رایتر سونی ساخت 2007 یا 2008 :
لنز دی وی دی رایتر سونی ساخت 2007 یا 2008 :

AMD>INTEL
16-03-10, 10:39
لنز و اپتیک فرق داره

mohammad1985
16-03-10, 11:36
عکسها برای شما نشون داده میشه ؟
و اینکه لنز و اپتیک چیه ؟

AMD>INTEL
16-03-10, 11:41
منظورت نفهمیدم . از نظر ظاهری فرق میکنن . با عکس نمیشه دقیقا بگم چی هستند ولی فرق میکنند در ضمن درایو دوم optiarc هست که sony-nec است .

mohammad1985
16-03-10, 12:24
خوب بیشتر توضیح بده در مورد اپتیک و لنز من در این مورد اطلاعاتم کمه همچنین در مورد پست بالاییت هم توضیح بده . ( در مورد درایو دوم )

amir.45
16-03-10, 12:47
سلام دوست عزیز خیلی معذرت میخام این حرفو میزنم شما به حساب شوخی بزارید ولی خواب دیدی؟:whistle:
سیستم های جدید ادم میبنده پرواز میکنن تقریبا
حالا شما میگی هچ فرقی ندارند؟؟؟؟!!!!

خفناک باهات موافقم!!!:great::great::great::great::great: :great::great::great::great:

Jagvar
16-03-10, 17:23
از دوستان که اضحار نظر کردن تخصص ویژه در الکترونیک دارن؟!
والا به نظر من که این مباحث مربوط میشه به الکترونیک، البته باز خودم تخصصی در این زمینه ندارم اما میشه گفت:
شرکت های سازنده مین خیلی زیاد شدن و انواع و اقسام شرکت ها با نام های متفاوت و با کیفیت های نچندان مناسب قطعاتی رو وارد بازار کردن و از یک سو شرکت های معتبر هم که برای این که از رقابت دور نمانند شروع کردن مین های با قیمت کم و کیفیت غیر مناسب وارد بازار کنند که نتیجش همین میشه.
من هم به با این موافقم که بعضی از سیستم ها صفحه مرگ شده جز جدایی ناپزیرش در صورتی نباید این گونه باشه و البته اطلاعات کم خدمات کامپیوتری ها هم یک طرف بحث هستن...

esyoo
16-03-10, 20:38
شرکت های سازنده مین خیلی زیاد شدن و انواع و اقسام شرکت ها با نام های متفاوت و با کیفیت های نچندان مناسب قطعاتی رو وارد بازار کردن و از یک سو شرکت های معتبر هم که برای این که از رقابت دور نمانند شروع کردن مین های با قیمت کم و کیفیت غیر مناسب وارد بازار کنند که نتیجش همین میشه.
خدا خیرت بده
حرف دلم رو زدی
همین رو میخواستم

AMD>INTEL
16-03-10, 20:46
شركت توليد كننده اپتيكال درايو اكثرا با هم جوين شدن مثلا سوني و nec و همينطور فيليپس و لايتون و گاهي هم اسوس و پايونير