PDA

مشاهده نسخه کامل : مانيتور LG 2794 يا تلوزيون با گيرنده ديجيتال؟

Ashton
13-03-10, 11:20
سلام به همه
امروز يكي از دوستانم از من خواسته بود كه يه مانيتور 2794 ال جي كه تيونر ديجيتال داره براش بگيرم. چون آنتنشون خيلي خوب كار نميكرد. هزينشم حدود 430 اينطورا ميشد.
ولي من بهش يه پيشنهاد ديگه دادم. گفتم به جاي هزينه 400 براي مانيتور تي وي 27 اينچ، ميتوني يه تلوزيون 32 ‌برند Xvision بگيري و در كنارش هم يه گيرنده ديجيتال بگير (از همين DVBT ها) يعني كلش باهم ميشه 400
آخه اين DVBT هم 79 تومن بيشتر نيست ولي كيفيتش خيلي خوبه . من خودم ديدم.
حالا نظر شما چيه با اين پيشنهاد من موافقين؟؟؟
به نظرم اين خيلي كاربردي تره . چون دوستم مانيتور داره واسه كامپيوترش.اينطوري TV هم ميگيره و با هزينه كم كيفيت خوب هم ميبينه. نظر شما چيه؟:whistle:

hapalii
13-03-10, 13:32
فکر خوبی ولی قبل از خرید DVBT اگر رسیور دارند می تونید امتحان کنید کانال ها رو از ماهواره بگیرید اگر پارازیت نداشت دیگه هزینه کارت هم نمی خواد .

JEskandari
14-03-10, 03:37
فکر خوبی ولی قبل از خرید DVBT اگر رسیور دارند می تونید امتحان کنید کانال ها رو از ماهواره بگیرید اگر پارازیت نداشت دیگه هزینه کارت هم نمی خواد .
hapalli جان شما آخه یک چیزایی میگید دیگه .
آخه DVBT چه ربطی به این وسیله غیر فرهنگی ساخت ممالک ظاله بنام ماهواره داره .
باهاش همین تلویزیون وطن را میگیرن.

در ضمن کجای پیشنهاد ایشون خوبه اون LG2794 صد تا برتری نسبت به تلوزیون Xvision داره آخه تلوزیون 50 اینچ هم باشه وقتی بیشتر از 720P نتونه پخش کنه به چه درد میخوره ایشون 20 تومان بیشتر بدن درست هست که صاحب یک مانیتور تلویزیون 27 اینچ میشن ولی در عوض 1080p را میتونن پخش کن و هزار چیز دیگه.

Ashton
14-03-10, 09:43
hapalli جان شما آخه یک چیزایی میگید دیگه .
آخه DVBT چه ربطی به این وسیله غیر فرهنگی ساخت ممالک ظاله بنام ماهواره داره .
باهاش همین تلویزیون وطن را میگیرن.

در ضمن کجای پیشنهاد ایشون خوبه اون LG2794 صد تا برتری نسبت به تلوزیون Xvision داره آخه تلوزیون 50 اینچ هم باشه وقتی بیشتر از 720P نتونه پخش کنه به چه درد میخوره ایشون 20 تومان بیشتر بدن درست هست که صاحب یک مانیتور تلویزیون 27 اینچ میشن ولی در عوض 1080p را میتونن پخش کن و هزار چیز دیگه.

ممنون از راهنمايي هر دو.
نكته اول اينكه:
ماهواره نميخواد بذاره دوستم. ميگه دائم پارازيت داره براي ايرانش هم حتي نميگيره خوب
نكته دوم:
درسته 2794 ميتونه 1080 هم پخش كنه ولي اين 32 اينچه و اون 27 اينچاااا
به نظرت براي TV كه باهاش فقط تلوزيون ديده ميشه و گاهي هم فيلم DVD سايزش مهمتر نيست؟؟؟

JEskandari
14-03-10, 11:55
الان شاید ولی سال دیگه که فیلمهای 1080p را از کنار خیابان شروع کردید به خریدن نظرتون بر میگرده . در ضمن کیفیت تصویر هم توی LG بهتر از اون XVision هستش.

hapalii
14-03-10, 13:45
خوب اگر اون وسیله ظاله رو داشتن و پارازیت هم نبود کار DVB-T رو براشون می کرد دیگه هزینه اضافه تر نمی خواست همه کانال های داخلی رو روی یکی از جهت های اون هم به راحتی می شد گرفت با یه قیچی .

اما در مورد این که کدوم بهتره من توی ریز کار هیچ کدوم نیستم اما با توجه به این که ایشون فقط برای TV می خواستند این و می دونم که هیچ مانتوری به خوبی یه TV و هیچ TV به خوبی یه مانیتور نیست اگر توی ریز مزایا و معایبش ادم باشه فکر می کنم TV هم مزایا خودش رو داره البته مدل TV دقیق معلوم نیست چی اما قطعا زاویه دید بیشتری داره نسبت به مانتور خروجی های صدای بهتری داره منو کنترل خیلی کامل تر مزیت های جزئی مثل تصویر در تصویر و .....

در باره برند هم که هر دو ساخت مادایران هستند پنل های Xvision همه کره ای هستند در کل یه حس درونی به من می گه هیچ وقت مانتور برای TV , و تلویزیون LCD برای مانیتور نگیرم چون کارکرد این دوتا هر چه قدر هم نزدیک باشه باز با هم فرق می کنه . یه جا هم قبلا خونده بودم تصاویر متحرک مثل فیلم توی TV خیلی نرم تر از مانتور به نمایش در می اید البته من دلیل علمیش رو نمی دونم اما خودم هم وقتی یک فیلم توی مانتور LCD می بینم به نظرم کیفیت پایین تری از LCD TV داره البته این دلیل خوبی نیست چون نه پخش کننده ها و نه خود نمایشگر ها شاید در یک سطح نباشند برای مقایسه .

JEskandari
14-03-10, 15:03
به هر حال این لیست X-Vision های 32 اینچ به نظر میرسه اگه بخوان X-Vision بگیرن بینش فقط Onyx هست که تصویر در تصویر داره ولی من هنوز رزولوشن بالا را ترجیه میدم.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Ashton
15-03-10, 08:34
به هر حال این لیست X-Vision های 32 اینچ به نظر میرسه اگه بخوان X-Vision بگیرن بینش فقط Onyx هست که تصویر در تصویر داره ولی من هنوز رزولوشن بالا را ترجیه میدم.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

مرسييييييييييييييييي
خيلي چيز توپي بود داداش. كلي لذت بردم و استفاده كردم. ممنون احتمالا همين كارو بكنم و TV بگيرم. ميدوني بحث زاويه ديد هم هست به قول دوستمون . شايد از فاصله 10 متري مانيتور ديده نشه. نميدونم ميرم حالا تو مغازه هم يه امتحاني ميكنم. بيشتر واسه DVBT تاكيد دارم. آخه 2 روز ديگه هم عيد هم جام جهاني و اين DVBT شنيدم خيلي عاليه. بازم ممنون از زحمتت

Ashton
15-03-10, 08:36
خوب اگر اون وسیله ظاله رو داشتن و پارازیت هم نبود کار DVB-T رو براشون می کرد دیگه هزینه اضافه تر نمی خواست همه کانال های داخلی رو روی یکی از جهت های اون هم به راحتی می شد گرفت با یه قیچی .

اما در مورد این که کدوم بهتره من توی ریز کار هیچ کدوم نیستم اما با توجه به این که ایشون فقط برای TV می خواستند این و می دونم که هیچ مانتوری به خوبی یه TV و هیچ TV به خوبی یه مانیتور نیست اگر توی ریز مزایا و معایبش ادم باشه فکر می کنم TV هم مزایا خودش رو داره البته مدل TV دقیق معلوم نیست چی اما قطعا زاویه دید بیشتری داره نسبت به مانتور خروجی های صدای بهتری داره منو کنترل خیلی کامل تر مزیت های جزئی مثل تصویر در تصویر و .....

در باره برند هم که هر دو ساخت مادایران هستند پنل های Xvision همه کره ای هستند در کل یه حس درونی به من می گه هیچ وقت مانتور برای TV , و تلویزیون LCD برای مانیتور نگیرم چون کارکرد این دوتا هر چه قدر هم نزدیک باشه باز با هم فرق می کنه . یه جا هم قبلا خونده بودم تصاویر متحرک مثل فیلم توی TV خیلی نرم تر از مانتور به نمایش در می اید البته من دلیل علمیش رو نمی دونم اما خودم هم وقتی یک فیلم توی مانتور LCD می بینم به نظرم کیفیت پایین تری از LCD TV داره البته این دلیل خوبی نیست چون نه پخش کننده ها و نه خود نمایشگر ها شاید در یک سطح نباشند برای مقایسه .

ممنون از راهنماييت . نظ رمن هم به نظر شما نرديكه:Love-PCN~!:

Ashton
15-03-10, 08:36
كس ديگه اي نيست كمك كنههههههههههههههههههههههه ههههههه؟؟؟؟؟؟
كمككككككككككككككككككككككك ككككككككككككككك