PDA

مشاهده نسخه کامل : آزادی بیان در pcnetwork (بحث سیاسی نیست)!

alirezairan
12-03-10, 23:52
در این تاپیک انتقاداتی نسبت مدیران محترم پی سی نتورک دارم که امیدوارم با کمک شما دوستان به نتایج خوبی برسیم.
موضوع در مورد قوانین و خط مشی انجمن هست و بحث کاملا در مورد سخت افزار و کامپیوتر است و به هیچ عنوان سیاسی نیست.
من به چند دلیل که در ذیل عنوان میکنم فکر میکنم تحمل مدیران در مورد بعضی از پست ها به شدت پایین هست. و این عدم تحمل رو در انجمن های دیگه به خصوص در انجمن های خارجی ندیدم. به عبارتی روی بعضی از موضوعات و موارد حساسیت های بی دلیلی می بینم که حتی یک موردش رو هنوز در فروم های معتبر خارجی من جمله evga یا tomshardware و ... ندیدم

اجازه بدید چند مثال عرض کنم.
1- به عنوان مثال یکی از مواردی که مدیران بهش حساسند پست های بی ربط به موضوع هست. و سریع پاک میشه. حالا نمیدونم اگه یه پستی بی ربط به موضوع باشه چه اتفاقی خواهد افتاد? من نمونه این پست ها رو بارها در انجمن های خارجی دیدم و ندیدم پستی پاک بشه. مثلا در این تاپیک (Only the registered members can see the link) پست 11 دوستمون آقای The king که قراره در آینده مدیر بخش لپ تاپ بشه از قرار دادن لینک سایت شرکت وارد کننده گله مند بودند و اصلا به این موضوع توجه نداشتند که اگر بعنوان مثال لینک رو از سایت سازنده لپ تاپ بدیم اونجا بیشتر از 20 مدل کانفیگ برای یک مدل لپ تاپ گذاشته و دوستی که مشاوره خرید خواسته سر در گم خواهد شد. که بعدش هم بحث بین بنده و ایشون بالا گرفت در نهایت هم پست ها به بهانه بی ربط بودن به موضوع پاک شد!

2- مورد بعدی حساسیت روی نام شرکت ها و فروشگاه های اینترنتی و ... هست. که به عنوان تبلیغ ازش یاد میشه. به هر حال ما چندین فروشگاه اینترنتی قطعات سخت افزاری من جمله lioncomputer و rayansaba و ... در اینترنت داریم که روز به روز هم تعدادشون داره افزایش پیدا میکنه، حالا نمیدونم اگه یه کاربری بخواد یه قطعه رو معرفی کنه یا قیمت یه قطعه رو بده و لینک این سایت ها رو معرفی کنه چه اتفاقی میفته! جالب اینجاست که اگه اسم یه سایتی مثل newegg رو ذکر کنیم اشکالی نداره ولی اسم سایت های ایرانی مشکل سازه! همینطور فرض کنیم فروشگاهی اصلا سایت اینترنتی هم نداشته باشه. مگه چه اشکالی داره آدرس و شماره تلفن فروشگاه داده بشه. تا حالا موارد زیادی تو فروم های خارجی دیدم که آدرس فروشگاه به خصوص فروشگاه اینترنتی رو دادند. کافیه بگی میخوام فلان قطعه رو بخرم تا توی پست بدی شاهد یه لینک از سایت neweeg یا سایتهای مشابه باشی.

3- مورد آخری که به ذهنم میرسه بحث یا انتقاد در مورد شرکت های وارد کننده قطعات هست. همه میدونیم اکثر این شرکت ها از نظر کیفیت خدمات در حد پایینی قرار دارند و بیشتر مواقع هم از دادن خدمات سر باز میزنند. مثلا شما اگه یک تلویزیون خراب رو توی هر کشوری ببرید پیش نماینده بدون هیچ پرسشی خدمات ارائه میده و ازتون نمیپرسه این تلویزیون رو از چه کسی خریدی و قاچاق بوده یا نبود (کاملا متوجه هستم که اینجا ایرانه و ...)، حالا شرکت ایرانی که کلی هم تبلیغ میکنه، ما تنها نماینده یک قطعه هستیم و بقیه قاچاق هست و تقلبی و قطعه ای رو که از خودشون خریدی رو با هزار منت خدمات گارانتیش رو بهت ارائه میدن،
حداقل انتظار میره من مصرف کننده بتونم انتقاد بکنم و اگه انتقادی کردم (چه موجه و چه غیر موجه) دیگه پستم پاک نشه و هر کی از انتقادم بدش اومد اونم بیاد نظرش رو بگه. ( اونم توی محیطی مثل اینترنت که بر آزادی بیان بنا شده) نه اینکه سریع پست رو به هزار بهانه واهی پاک کنیم چون ممکن شرکت مورد نظر خوشش نیاد.

در آخر هم از همه دوستانی که نظرشون رو مطرح کنند تشکر میکنم.
با احترام.

esyoo
13-03-10, 00:09
به نظر من رقابت باعث پیشرفت میشه
امیدوارم اینجا در این مورد پیش گام باشه
ممنون دوست عزیز

Shahryar
13-03-10, 00:16
دوست عزیز همین که شما بدون هیچ تایید مدیریتی همچین تاپیکی را میزنید و انتقاد میکنید نشون دهنده ی آزادی بیان در PCN هست . :love:

ببینید دوست عزیز ما در شهر سخت افزار سعی می کنیم در وحله اول محیطی تخصصی را فراهم کنیم و در وحله دوم مکانی برای ارتباط هر چه بیشتر نمایندگان رسمی شرکت های مختلف با مصرف کنندگان .

ما افراد بسیار زیادی را داریم که با آی دی های غیر رسمی از طرف شرکت های مختلف یا از طرف نمایندگان آن ها در انجمن عضو میشند که ضد شرکت دیگری تبلیغ کنند و سعی کنند جو عمومی انجمن را علیه یک شرکت سوق بدهند .

ما با این قضیه برخورد میکنیم و امکان جوسازی با قصد و نیت را به کاربران نخواهیم داد ( نمونه مستند : بحث گرین و سیلور استون پس از بررسی پاور های 850w توسط شرکت اعضای شرکت سیلور استون ) .

علیرضا جان در انجمن های خارجی اعضا و تیم مدیریت همگی و حتی شرکت ها خارجی هستند و ارتباطی به نمونه های ایرانی ندارند !

مثال : کدام شرکت خارجی را سراغ دارید که افرادش با آی دی های غیر رسمی و به عنوان کاربر عادی معرفی نشده در انجمن عضو بشه و سعی کنه یک کمپانی دیگه را بد نام کنه ؟! یا اعضایی که فکر میکنند اگه محصولشون شامل گارانتی نشده باید دیگه کل شرکت گارانتی کننده را زیر سوال ببرند ؟

این لینک را هم ببینید :

Only the registered members can see the link

کسی تا به حال انتقاد کرده ما برخورد کنیم که چرا انتقاد کردید ؟!

در انجمن های خارجی همه چیز متفاوت هست ...

اما در رابطه با فروشگاه های آنلاین :

هر لینکی در انجمن های پی سی نتورک و شهر سخت افزار تا زمانی مجاز هست که جنبه تبلیغاتی پیدا نکنه ! شما الان انجمن مشاوره را نگاه کنید توش شماره تلفن مغازه هست ، لینک فروشگاه هست و ... چرا کسی برخوردی نکرده ؟ اما زمانی که بحث تبلیغاتی بشه و کاربرانی سعی کنند تبلیغ یک فروشگاه را بکنند شدیداً از جانب تیم مدیریت برخورد میشه چون محیط بازاری نباید جایگزین محیط تخصصی بشه .

مورد اول هم فکر کنم حذف پست بی ربط به تاپیک جزو معمول ترین کار های یک مدیر هست ...

موفق باشید :love:

alirezairan
13-03-10, 09:15
دوست عزیز همین که شما بدون هیچ تایید مدیریتی همچین تاپیکی را میزنید و انتقاد میکنید نشون دهنده ی آزادی بیان در PCN هست . :love:

شما كه دكمه delete‌ زير دستته!:love:

ببینید دوست عزیز ما در شهر سخت افزار سعی می کنیم در وحله اول محیطی تخصصی را فراهم کنیم و در وحله دوم مکانی برای ارتباط هر چه بیشتر نمایندگان رسمی شرکت های مختلف با مصرف کنندگان .

ما افراد بسیار زیادی را داریم که با آی دی های غیر رسمی از طرف شرکت های مختلف یا از طرف نمایندگان آن ها در انجمن عضو میشند که ضد شرکت دیگری تبلیغ کنند و سعی کنند جو عمومی انجمن را علیه یک شرکت سوق بدهند .

ما با این قضیه برخورد میکنیم و امکان جوسازی با قصد و نیت را به کاربران نخواهیم داد ( نمونه مستند : بحث گرین و سیلور استون پس از بررسی پاور های 850w توسط شرکت اعضای شرکت سیلور استون ) .

مگه اين انجمن متولي امور شركت هاست؟! كه نماينده شركت حتما بايد توي اين انجمن حضور داشته باشه!
حالا فرض كنيم يكي هم با آي دي رسمي يا غير رسمي اومد از يه شركت انتقاد كرد و ضد يه شركت ديگه هم تبليغ كرد، به هر حال اون فرد خرابكار! يا موضوع درستي رو عليه يه شركت عنوان كرده يا غلط، اگر نماينده شركت در انجمن حضور داشت كه مياد از شركتش دفاع ميكنه،‌حضورم نداشت قضاوت با كاربران هست، به هر حال كاربراني در انجمن حضور دارند كه بدونند واقعا حقيقت چيه و بيان از اون شركت دفاع كنند.

علیرضا جان در انجمن های خارجی اعضا و تیم مدیریت همگی و حتی شرکت ها خارجی هستند و ارتباطی به نمونه های ایرانی ندارند !

مثال : کدام شرکت خارجی را سراغ دارید که افرادش با آی دی های غیر رسمی و به عنوان کاربر عادی معرفی نشده در انجمن عضو بشه و سعی کنه یک کمپانی دیگه را بد نام کنه ؟! یا اعضایی که فکر میکنند اگه محصولشون شامل گارانتی نشده باید دیگه کل شرکت گارانتی کننده را زیر سوال ببرند ؟

این لینک را هم ببینید :

کسی تا به حال انتقاد کرده ما برخورد کنیم که چرا انتقاد کردید ؟!

در انجمن های خارجی همه چیز متفاوت هست ...
خيلي خوشحالم كه لينكتون مربوط به شركت گرين هست. اتفاقا تنها شركتي كه اينجا ميشه ازش هر گونه انتقادي كرد شركت گرينه، اونم فكر ميكنم به دليل حضور نماينده محترمش هست كه به اعضا اجازه هرگونه انتقادي رو ميده و داده و هميشه هم با سعه صدر به هر گونه انتقادي پاسخ داده.

اما در رابطه با فروشگاه های آنلاین :

هر لینکی در انجمن های پی سی نتورک و شهر سخت افزار تا زمانی مجاز هست که جنبه تبلیغاتی پیدا نکنه ! شما الان انجمن مشاوره را نگاه کنید توش شماره تلفن مغازه هست ، لینک فروشگاه هست و ... چرا کسی برخوردی نکرده ؟ اما زمانی که بحث تبلیغاتی بشه و کاربرانی سعی کنند تبلیغ یک فروشگاه را بکنند شدیداً از جانب تیم مدیریت برخورد میشه چون محیط بازاری نباید جایگزین محیط تخصصی بشه . اين مورد مجاز بودن رو، توي لينكي كه توي پست اول بهش اشاره كردم، حداقل من نديدم! چون بلافاصله با عكس العمل اون دوستمون مواجه شدم.

مورد اول هم فکر کنم حذف پست بی ربط به تاپیک جزو معمول ترین کار های یک مدیر هست ...

موفق باشید :love:پاك كردن به نظر من اسمش سانسوره، حالا شما ميخوايي اسمش رو بزار، پست بي ربط به موضوع، پست براي جوسازي، پست تبليغاتي، و يا ... :lol:

حالا اين دو تا لينك رو هم شما ببنيد.

خودتون مقايسه بفرماييد و قضاوت كنيد!

:11():

Shahryar
13-03-10, 12:27
دوست عزیز اینکه شما می فرمایید پست بی ارتباط یا در واقع Spam چرا پاک میشه ! ما به خاطر یک کاربر که علاقه به مطلب نا مربوط و Spamming داره نمیتونیم سطح کیفیت انجمن را پایین بیاریم . مورد جالب تر این هست که فرد خرابکار را اجازه بدیم به راحتی فعالیت کنه !

آزادی تا زمانی مجاز هست که به حقوق سایر افراد تجاوز نکنید ! وقتی که شما دوست دارید جوسازی کنید علیه یک شرکتی این در واقع تجاوز و تعددی به حقوق یک شرکت هست و شرکت مربوطه حتی از نظر قضایی هم حق شکایت از مجموعه ما را خواهد داشت . یا زمانی که اسپم میزنید با پایین آوردن سطح کیفی فروم باعث پایمال کردن حق سایر افراد برای خواندن مطالب مفید میشید .

به هر حال قضیه خیلی ساده و واضح هست :

پی سی نتورک مکانی برای ارسال Spam و جوسازی های بی جهت برای شرکت های مختلف علیه یکدیگر نیست و قوانین خاص خودش را داره که در مجموع برای رفاه حال بیش از 100 هزار کاربر فعالیت میکنه نه برای رضایت شحصی و بی دلیل یک فرد و در صورتی که تمایل به جوسازی و یا ارسال اسپم دارید میتونید در هزاران انجمن فارسی و غیر فارسی زبانی که در اینترنت هستند عضو بشید و به ارسال اسپم و ایجاد جوسازی مشغول بشید .:love:

موفق باشید
شــهـــریــار :give_rose:

™Ali
13-03-10, 13:18
با اجازه دوستان چند نکته درباره پست های نامربوط بگم :

- پست تشکر : یکی از این موراد پست تشکر هست که من تو بعضی فروم ها دیدم که 20-30 تا پست اول یک تاپیک فقط تشکر هست ! اگر در یک فروم جلوی این عمل گرفته نشه تعداد پست های تشکر به راحتی از مرز 1 میلیون هم رد می کنه. این همون موردی هست که باعث شده فروم های خارجی که اکثرا دکمه تشکر ندارند، انبوه از پست تشکر باشند.

- پست تبلیغاتی : من بعضی فروم های ایرانی رو دیدم که اگر یک کاربر بخواد، سایت و امکاناتش رو معرفی کنه، باید به حساب سایت پول واریز کنه. تو خود همین فروم هم بگردید، افرادی هستند که به راحتی یک تاپیک متمرکز ایجاد می کنند و محصولاتشون رو معرفی می کنند. ولی بعضی کاربران تو هر تاپیکی میرن و تبلیغ بیهوده می کنند و اینجوری موضوع هم منحرف میشه، هم فروم میشه برد تبلیغاتی ! در این موراد این جور پست ها حتما باید حذف بشه.

- ارتباط بین موضوع فروم و پست های آن : من فروم هایی می شناسم که فقط واسه تفریح هستند و به مسائل اسپمینگ هم اهمیتی نمی دهند چون میخوان کاربر از هر نظر راحت باشه. پی سی نتورک یک انجمن تخصصی هست ولی یک انجمن گفتگوی آزاد هم داره که البته تابع قوانین خاصی هست.

- عدم لیاقت مدیران فروم : بعضی از مدیران (چه فروم های داخلی و خارجی) خودشون از عوامل انحراف تاپیک ها هستند و در نتیجه اهمیتی هم نمیدن که کسی بخواد تاپیکی رو منحرف کنه ! یعنی میشه قضیه گندیدن نمک ! این مورد بر می گرده به انتخاب اشتباه تیم مدیریت ...

موارد دیگه هم هستند که به نظر بدیهی به نظر میان نیاز به ذکر نیست. (مثل توهین، کل کل و ... )

با تشکر :Love-PCN~!:

lorn
13-03-10, 13:49
من اينجا حمايت خودم رو از تيم مديريت اعلام مي كنم
هر چند كه در بهضي از موارد هم پست هاي من پاك شده ولي باز حمايت مي كنم چون مديران چيز رو مي دونن كه
ما نمي دونيم وبابت همين هم هست كه سايت پر باري شده اين pcnetwork وبايد به دوست عزيز هم عرض كنم
من خودم به شخص انتقادهاي شديدي تو همين انجمن انجام دادم كه پاسخ انتقادم رو گرفتم
شما تو اين (Only the registered members can see the link %87+%D9%8A%D8%A7+green) تاپيك ببين چجوري شركت گرين و دريا كامپيوتر زير شديدترين انتقادها قرار گرفتن
و با اين حال نماينده محترم گرين شونه خالي نكرده و به بعضي از سوالات جواب داده كه بعد عيد دوباره خودم تاپيك رو بالا ميارم تا به سوالات بي جواب هم پاسخ داده بشه
در ضمن شما حس نيت خودت رو ثابت كن با فعاليت در فروم مثلا هر كي كه زير 100 تا پست داده به نظر من حق هيچ گونه انتقاد و.............. در انجمن رو نداره
هر كس بار علمي انجمن رو ببر بالا مي تونه از خدا هم انتقاد كنه از نظر من 100% كسايي كه مخوان فروم رو به بي راه بكشن زير 100 پست دارن
alirezairan (Only the registered members can see the link) دوست عزيز منظورم شما نيستي در كل مي خوام بدوني چه خبر تو فروم در ضمن از شما بابت زدن همچين تاپيكي بسيار سپاس گذارم كه باعث بالا بردن سطح مديريتي مي شه
اينك شما هم كار مفيدي براي سايت انجام دادي

alirezairan
13-03-10, 14:51
دوست عزیز اینکه شما می فرمایید پست بی ارتباط یا در واقع Spam چرا پاک میشه ! ما به خاطر یک کاربر که علاقه به مطلب نا مربوط و Spamming داره نمیتونیم سطح کیفیت انجمن را پایین بیاریم . مورد جالب تر این هست که فرد خرابکار را اجازه بدیم به راحتی فعالیت کنه !

آزادی تا زمانی مجاز هست که به حقوق سایر افراد تجاوز نکنید ! وقتی که شما دوست دارید جوسازی کنید علیه یک شرکتی این در واقع تجاوز و تعددی به حقوق یک شرکت هست و شرکت مربوطه حتی از نظر قضایی هم حق شکایت از مجموعه ما را خواهد داشت . یا زمانی که اسپم میزنید با پایین آوردن سطح کیفی فروم باعث پایمال کردن حق سایر افراد برای خواندن مطالب مفید میشید .

به هر حال قضیه خیلی ساده و واضح هست :

پی سی نتورک مکانی برای ارسال Spam و جوسازی های بی جهت برای شرکت های مختلف علیه یکدیگر نیست و قوانین خاص خودش را داره که در مجموع برای رفاه حال بیش از 100 هزار کاربر فعالیت میکنه نه برای رضایت شحصی و بی دلیل یک فرد و در صورتی که تمایل به جوسازی و یا ارسال اسپم دارید میتونید در هزاران انجمن فارسی و غیر فارسی زبانی که در اینترنت هستند عضو بشید و به ارسال اسپم و ایجاد جوسازی مشغول بشید .:love:

موفق باشید
شــهـــریــار :give_rose:

با اجازه دوستان چند نکته درباره پست های نامربوط بگم :

- پست تشکر : یکی از این موراد پست تشکر هست که من تو بعضی فروم ها دیدم که 20-30 تا پست اول یک تاپیک فقط تشکر هست ! اگر در یک فروم جلوی این عمل گرفته نشه تعداد پست های تشکر به راحتی از مرز 1 میلیون هم رد می کنه. این همون موردی هست که باعث شده فروم های خارجی که اکثرا دکمه تشکر ندارند، انبوه از پست تشکر باشند.

- پست تبلیغاتی : من بعضی فروم های ایرانی رو دیدم که اگر یک کاربر بخواد، سایت و امکاناتش رو معرفی کنه، باید به حساب سایت پول واریز کنه. تو خود همین فروم هم بگردید، افرادی هستند که به راحتی یک تاپیک متمرکز ایجاد می کنند و محصولاتشون رو معرفی می کنند. ولی بعضی کاربران تو هر تاپیکی میرن و تبلیغ بیهوده می کنند و اینجوری موضوع هم منحرف میشه، هم فروم میشه برد تبلیغاتی ! در این موراد این جور پست ها حتما باید حذف بشه.

- ارتباط بین موضوع فروم و پست های آن : من فروم هایی می شناسم که فقط واسه تفریح هستند و به مسائل اسپمینگ هم اهمیتی نمی دهند چون میخوان کاربر از هر نظر راحت باشه. پی سی نتورک یک انجمن تخصصی هست ولی یک انجمن گفتگوی آزاد هم داره که البته تابع قوانین خاصی هست.

- عدم لیاقت مدیران فروم : بعضی از مدیران (چه فروم های داخلی و خارجی) خودشون از عوامل انحراف تاپیک ها هستند و در نتیجه اهمیتی هم نمیدن که کسی بخواد تاپیکی رو منحرف کنه ! یعنی میشه قضیه گندیدن نمک ! این مورد بر می گرده به انتخاب اشتباه تیم مدیریت ...

موارد دیگه هم هستند که به نظر بدیهی به نظر میان نیاز به ذکر نیست. (مثل توهین، کل کل و ... )

با تشکر :Love-PCN~!:

اين تخلفاتي كه شما بهشون اشاره كرديد حالت كلي گويي داره. به عبارتي شما ميتونيد به هر پست به راحتي برچسب اسپم بودن، بي ارتباط بودن با موضوع، پست تبليغاتي، جو سازي عليه شركت و ... رو بزنيد و به راحتي پاكش كنيد چون تنها تصميم گيرنده شما مديران فروم هستيد. به عبارتي اين 100 هزار كاربري كه اشاره كرديد بايد مطابق ميل و سليقه شما پست بزنند. به عبارت بهتر رفاه حال بقيه بايد زير پا گذاشته بشه تا رفاه حال شما و احتمالا چند تا شركت كه از پست هاي انتقادي خوششون نمياد فراهم بشه!:love:

در مورد تعدي به حقوق شركت ها و تضييع حقوقشون بايد عرض كنم، فكر ميكنم هر شركت خودش بهتر بتونه از حقوقش دفاع كنه. تا اينكه شما بخواييد متصدي اينكار باشيد.
اگر كاربري كه پست انتقادي (ولو انتقاد تند) زده، حق با اون باشه چي؟، آيا شما ميتونيد حقش رو از اون شركت بگيريد؟ مسلما نميتونيد؟ و نه تنها نتونستيد، بلكه حق انتقاد رو توي بستر آزادي مثل اينترنت ازش گرفتيد.
اما در مورد تبليغات، فكر ميكنم تا به حال همه اعضاي فروم ديده باشند كه كاربري داره براي يك يا چند شركت خاص تبليغ ميكنه و پست هاش هم پاك نشده و هنوز هم داره ادامه ميده. و اينطور موارد تداعي گر اينه كه بعضي از شركت ها استثنا هستند و بخصوص، در مورد اين شركت ها نميشه هيچگونه انتقادي كرد!

با تقديم احترام
عليرضا :give_rose:

Shahryar
13-03-10, 15:07
دوست عزیز این صحبت شما این قدر واضح و غیر منطقی هست که نیازی به ادامه بحث از جانب بنده یا شخص دیگری نداره که ارسال اسپم و خرابکاری از دید شما + تلقی میشه ! :1. (35): دیدگاهتون برای خودتون محترم هست اما سعی در تحمیل آن به هزاران هزار کاربر فارسی دیگه نکنید ....

اما صحبت آخر :

اينطور موارد تداعي گر اينه كه بعضي از شركت ها استثنا هستند و بخصوص، در مورد اين شركت ها نميشه هيچگونه انتقادي كرد!

شما جایی را بفرمایید که شما یا شخص دیگری انتقادی مودبانه و منطقی از این شرکت ها کرده و تیم مدیریت برخورد کردند . چراکه در غیر این صورت هدف اصلی شما از ایجاد این تاپیک و انتقاد های شدیدتون بر همگان آشکار خواهد شد . :1. (23):

goldberg2000
13-03-10, 16:04
سلام
البته با عرض معذرت باید عرض کنم که تو این چند وقتی که من هم عضو این سایت شدم یه جورایی خیلی برام مفید بوده و چیزی که واضحه اینه که بیشتر برای تبلیغ قطعات بوده:love:آزادی بیانه دیگه.....

Xtreme
13-03-10, 16:11
اين تخلفاتي كه شما بهشون اشاره كرديد حالت كلي گويي داره. به عبارتي شما ميتونيد به هر پست به راحتي برچسب اسپم بودن، بي ارتباط بودن با موضوع، پست تبليغاتي، جو سازي عليه شركت و ... رو بزنيد و به راحتي پاكش كنيد چون تنها تصميم گيرنده شما مديران فروم هستيد. به عبارتي اين 100 هزار كاربري كه اشاره كرديد بايد مطابق ميل و سليقه شما پست بزنند. به عبارت بهتر رفاه حال بقيه بايد زير پا گذاشته بشه تا رفاه حال شما و احتمالا چند تا شركت كه از پست هاي انتقادي خوششون نمياد فراهم بشه!:love:

دوست عزیز ..

متاسفانه افرادی که اسم منتقد رو بر روی خودشون می گذارن ( بطور کلی در حدود 90 درصد افراد ) تنها به گرفتن ایراد از مجموعه می پردازن و راهکاری ارایه نمی دن. خیلی خودمانی اگر قرار باشه بگم, انتقاد بدون راهکار میشه گیر الکی ! انتقادی که یک راه درست پیشنهاد نده, محلی برای فکر کردن نداره دوست ..
نتها افرادی می تونن انتقاد همراه با راهکار درست و منطقی ارایه بدن که خودشون زمانی فعال در کاری باشن که دارن نسبت بهش انتقاد می کنن. بنده شما رو نمی شناسم و نمی دونم که آیا تا به حال مسوولیتی توی فروم ها داشته اید یا خیر اما فرض را بر این می گذارم که نداشته اید و با این فرض جواب شما رو میدم.

در مورد اینکه می فرمایید " براحتی میشه برچسب اسپم بودن و .. " رو بزنیم باید بگم درسته میشه براحتی چنین کاری کرد. اما این طرز تفکر به این دلیل هست که شما از خیلی موارد اطلاعی ندارید ( یا براحتی از آن گذر کرده اید ) مورد بسیار مهم این است که بسیاری از " پاکسازی " هایی که در تاپیک ها اتفاق می افتد بدلیل گزارش خود کاربران بوده و تنها در 10 درصد مدیران قبل از گزارش پست پاک می کنند. این قضیه هم کاملا طبیعی است و مسلما هر عضو فعال یا مدیری در مجموعه بهتر از دیگران قوانین انجمن خود را می داند و به آن عمل می کند.

دوست عزیز ..
اینکه می فرمایید " رفاه حال بقیه زیر پا گذاشته بشه و .. " تنها بازی با کلماته و ارزش دیگری نداره. اینجا محل رفاه هیچ کسی نیست و همه ( از کاربر عادی گرفته تا مدیر ) برای ارتقا دانش خودشون و دیگران پست می زنن و در حالت کلی برای 99 درصد افراد هیچ سودی هم نداره. در ضمن کاربری که انتقاد یا اعتراض به شرکنی داره باید راه درست رو بره نه اینکه بیاد توی فروم داد و بی داد راه بندازه که فلان شرکت مشکل دارد. هر شرکتی " گزینه ارتباط با ما " داره و یوزر می تونه از اون طریق بره جلو.
بنابراین فعالیت در جهت تخریب شرکت توسط هر شخصی که باشه ( چه واقعا درست بگه چه غلط ) توسط مدیران حذف میشه بدلیل اینکه اصلا اینجا محل چنین کاری نیست !! اینجا نه دادگاهه و نه تریبون آزاد ! اینجا یک فروم تخصصی هست و فعالیت اعضا باید در محدوده علمی باشه.

در نهایت باز هم تاکید می کنم اگر شما فعالیت در فرومهای گذشته می داشتید هیچ وقت چنین انتقادی نمی کردید چون اساسا این قضیه برای همه فروم های ایرانی یکسان است و روال بطور کلی به یک شکل پیش می رود. در مورد شرکت گرین هم استثنا وجود دارد چرا که نماینده آنها در اینجا فعال است و خودشان به انتقادات و اعتراضات پاسخ می دهند. اما برای بقیه چنین نیست و تا زمانی هم که نماینده ای نداشته باشند وضع بهمین منوال خواهد بود.

در مورد تعدي به حقوق شركت ها و تضييع حقوقشون بايد عرض كنم، فكر ميكنم هر شركت خودش بهتر بتونه از حقوقش دفاع كنه. تا اينكه شما بخواييد متصدي اينكار باشيد.
اگر كاربري كه پست انتقادي (ولو انتقاد تند) زده، حق با اون باشه چي؟، آيا شما ميتونيد حقش رو از اون شركت بگيريد؟ مسلما نميتونيد؟ و نه تنها نتونستيد، بلكه حق انتقاد رو توي بستر آزادي مثل اينترنت ازش گرفتيد.
اما در مورد تبليغات، فكر ميكنم تا به حال همه اعضاي فروم ديده باشند كه كاربري داره براي يك يا چند شركت خاص تبليغ ميكنه و پست هاش هم پاك نشده و هنوز هم داره ادامه ميده. و اينطور موارد تداعي گر اينه كه بعضي از شركت ها استثنا هستند و بخصوص، در مورد اين شركت ها نميشه هيچگونه انتقادي كرد!

با تقديم احترام
عليرضا :give_rose:

دوست عزیز ..

همین شخص بنده اگر کوچکترین اشتباهی بکنم که برای مجموعه مشکل ساز باشد بدون تردید در بین اعضای مدیریت به بحث گذاشته میشه ! امیدوارم را موضوع را گرفته باشید . در مورد اینکه بعضی کاربران برای شرکتی تبلیغ می کنند بیش از این حرفی نمی زنم اما همینقدر را بدانید که این موارد بهیچ وجه از چشم ما دور نمی شود و بدون شک در مورد آن صحبت کرده ایم و حتما دلیلی داشته که تا به حال اقدامی نکرده ایم.

دوست عزیز ..
" انتقاد یک راه پیشرفته " اما به شرطی که درست باشه. یکسری موارد را شما اشاره کردید ( که با وجود اینکه خودمان هم آنها را میدانیم ) اما باز روی آنها تاکید بیجا می کنید چرا که شهریار عزیز پاسخ شما را بدرستی داده اند. لطفا اگر موضوع برایتان تمام نشده است در پست بعدی منطقی تر و منصفانه تر به بحث نگاه کرده و جواب بدهید.

ممنونم

alirezairan
13-03-10, 16:56
دوست عزیز این صحبت شما این قدر واضح و غیر منطقی هست که نیازی به ادامه بحث از جانب بنده یا شخص دیگری نداره که ارسال اسپم و خرابکاری از دید شما + تلقی میشه ! Only the registered members can see the link دیدگاهتون برای خودتون محترم هست اما سعی در تحمیل آن به هزاران هزار کاربر فارسی دیگه نکنید ....
نمیدونم کدوم قسمت صحبتهام، ارسال اسپم و خرابکاری رو مثبت عنوان کردم. اگر بفرمایید ممنون میشم.
اما مثل اینکه صحبتهای من کمی نامفهوم بوده، حرف من اینه که اگه پستی بده و خرابکارانه محسوب میشه، اجازه بدید کاربران در موردش قضاوت کنند و شخص مور نظر رو به چالش بکشند. نه اینکه پست پاک بشه و کاربران اصلا اطلاعی از اینجور خرابکاری ها پیدا نکنند. این مثل این میمونه که یه پارچه سفید رو که روش لک افتاده به جای اینکه تمیزش کنیم، روش رو با یه پارچه تمیز بپوشونیم و پارچه رو تمیز جلوه بدیم. نظر من اینه که اینطور عملکرد برای این هزاران هزار کاربر مفیدتره.:1. (23):

شما جایی را بفرمایید که شما یا شخص دیگری انتقادی مودبانه و منطقی از این شرکت ها کرده و تیم مدیریت برخورد کردند
شما ابتدا بفرمایید معیارتون برای انتقاد مودبانه و منطقی چیست؟ در ضمن من به پست های پاک شده فروم دسترسی ندارم که بتونم نمونه بهتون ارائه کنم.:1. (26):

چراکه در غیر این صورت هدف اصلی شما از ایجاد این تاپیک و انتقاد های شدیدتون بر همگان آشکار خواهد شد . Only the registered members can see the link
خیلی متشکرم از شما که، با وجودی که فکر میکنید انتقادات من در این تاپیک شدید هست، عکس العملی نشون ندادید. :yes:
ولی دوست دارم نظر شما و بقیه دوستان رو در مورد "هدف اصلی ام رو از ایجاد این تاپیک" بدونم. بنده از اینکه هر فکری در موردم بشه هیچ ابایی ندارم و پذیرای انتقاداتون در مورد این تاپیک و پستام هستم.

با احترام.:11():

alirezairan
13-03-10, 17:19
دوست عزیز ..

متاسفانه افرادی که اسم منتقد رو بر روی خودشون می گذارن ( بطور کلی در حدود 90 درصد افراد ) تنها به گرفتن ایراد از مجموعه می پردازن و راهکاری ارایه نمی دن. خیلی خودمانی اگر قرار باشه بگم, انتقاد بدون راهکار میشه گیر الکی ! انتقادی که یک راه درست پیشنهاد نده, محلی برای فکر کردن نداره دوست ..

هدف از ایجاد این پست فقط هم انتقاد نبود، من که همون ابتدا از دوستان دعوت کردم در این بحث شرکت کنند تا باهم به یه راهکار مناسب برسیم.

در مورد اینکه می فرمایید " براحتی میشه برچسب اسپم بودن و .. " رو بزنیم باید بگم درسته میشه براحتی چنین کاری کرد. اما این طرز تفکر به این دلیل هست که شما از خیلی موارد اطلاعی ندارید ( یا براحتی از آن گذر کرده اید ) مورد بسیار مهم این است که بسیاری از " پاکسازی " هایی که در تاپیک ها اتفاق می افتد بدلیل گزارش خود کاربران بوده و تنها در 10 درصد مدیران قبل از گزارش پست پاک می کنند. این قضیه هم کاملا طبیعی است و مسلما هر عضو فعال یا مدیری در مجموعه بهتر از دیگران قوانین انجمن خود را می داند و به آن عمل می کند.

من در مورد خودم دیگه، حداقل خبر دارم و فکر میکنم پستهایی هم که از من پاک شده بی دلیل پاک شده.

دوست عزیز ..
اینکه می فرمایید " رفاه حال بقیه زیر پا گذاشته بشه و .. " تنها بازی با کلماته و ارزش دیگری نداره. اینجا محل رفاه هیچ کسی نیست و همه ( از کاربر عادی گرفته تا مدیر ) برای ارتقا دانش خودشون و دیگران پست می زنن و در حالت کلی برای 99 درصد افراد هیچ سودی هم نداره.

درست میفرمایید اما این جمله آقای شهریار بود، که منم تکرارش کردم!:wink:

شرکنی داره باید راه درست رو بره نه اینکه بیاد توی فروم داد و بی داد راه بندازه که فلان شرکت مشکل دارد. هر شرکتی " گزینه ارتباط با ما " داره و یوزر می تونه از اون طریق بره جلو.
مثل اینکه تا حالا به هر مشکلی برخوردید شرکت مورد نظر سریعا مشکلتون رو حل کره که از مشکل بقیه خبر ندارید! از این به بعد بنده سعی میکنم بیشتر به این گزینه "ارتباط با ما" توجه کنم.

در نهایت باز هم تاکید می کنم اگر شما فعالیت در فرومهای گذشته می داشتید هیچ وقت چنین انتقادی نمی کردید
این مثل این میمونه که شما یه اتومبیل بخرید و اتومبیل مشکل داشته باشه، بعد "اظهار کنند:" شما که از مشکلات تولید اتومبیل خبر نداری بنابراین انتقاد نکن!

چون اساسا این قضیه برای همه فروم های ایرانی یکسان است و روال بطور کلی به یک شکل پیش می رود.

نه، فرومهای دیگه به سر سختی شما نیستند!

در مورد شرکت گرین هم استثنا وجود دارد چرا که نماینده آنها در اینجا فعال است و خودشان به انتقادات و اعتراضات پاسخ می دهند. اما برای بقیه چنین نیست و تا زمانی هم که نماینده ای نداشته باشند وضع بهمین منوال خواهد بود. وست عزیز ..

همین شخص بنده اگر کوچکترین اشتباهی بکنم که برای مجموعه مشکل ساز باشد بدون تردید در بین اعضای مدیریت به بحث گذاشته میشه ! امیدوارم را موضوع را گرفته باشید . در مورد اینکه بعضی کاربران برای شرکتی تبلیغ می کنند بیش از این حرفی نمی زنم اما همینقدر را بدانید که این موارد بهیچ وجه از چشم ما دور نمی شود و بدون شک در مورد آن صحبت کرده ایم و حتما دلیلی داشته که تا به حال اقدامی نکرده ایم.

دوست عزیز ..
" انتقاد یک راه پیشرفته " اما به شرطی که درست باشه. یکسری موارد را شما اشاره کردید ( که با وجود اینکه خودمان هم آنها را میدانیم ) اما باز روی آنها تاکید بیجا می کنید چرا که شهریار عزیز پاسخ شما را بدرستی داده اند. لطفا اگر موضوع برایتان تمام نشده است در پست بعدی منطقی تر و منصفانه تر به بحث نگاه کرده و جواب بدهید.

ممنونم
در نهایت از شما به خاطر صداقت و رو راستی که در این پست داشتید خیلی خیلی تشکر میکنم.:give_rose:

Xtreme
13-03-10, 17:40
دوست عزیز ..

لطفا صحبت من را بصورت تیکه تیکه پاسخ ندید. اینطوری من فکر می کنم که دقیقا شما دست روی بخشی گذاشتید که می تونید بهش جواب بدید و بقیه رو نادیده گرفتید. این طرز پاسخ به نظر بنده درست نیست.
کل کل که باهم نداریم ! به قول شما داریم بحث می کنیم.

در مورد اینکه :

مثل اینکه تا حالا به هر مشکلی برخوردید شرکت مورد نظر سریعا مشکلتون رو حل کره که از مشکل بقیه خبر ندارید! از این به بعد بنده سعی میکنم بیشتر به این گزینه "ارتباط با ما" توجه کنم.

اتفاقا کاملا بر عکسه ! من تا به حال روی قطعات کامپیوتری خودم ( و نزدیکانم که براشون سیستم بستم ) به مشکل نخوردم ! شاید باور نکنید اما تا به الان فقط یک مورد بوده که اون هم نماینده گرین ( که حتما خودتون می شناسید و می دانید که بر اساس گفته خودشان برای همه چنین سرویسی می دهند ) برای بنده تعویض کردن که بعدا هم فهمیدم مشکل از مادربورد بوده و نه پاور ! که برد رو هم یکی از دوستان تعمیرکار خریدن.

حقیقتا تا به حال برای سیستم خودم به مشکلی نخوردم اما دلیلی نداره مشکلات دیگران رو ندونم. ( چون خودم توی بطن این کار هستم و بهمین دلیله که به شما " گزینه ارتباط با ما " رو معرفی کردم چون خودم می دونم با مشتری چطوری رفتار کنم بدلیل اینکه خودم زمانی مشتری بودم. بنابراین اینو به شما قول میدم که ارتباط مستقیم با شرکت خیلی بهتر جواب میده تا جنجال علیه اون شرکت توی فروم )

اما موردی دیگر رو هم درست اشاره کردید ( سر سختی ما ) کاملا درسته. اگر سر سخت نبودیم الان اینجا نبودیم دوست عزیز. الان باید خیلی پایین تر قرار می گرفتیم اگر سر سخت نبودیم. اصلا به نظر شما پیشرفت در کار مگر بدون سر سختی میشه ؟ همین کاربران ما رو ببینید .. بچه های اوورکلاکر ما .. ( اورکلاکر رو به این دلیل مثال می زنم که خودم سروکارم بیشتر با سخت افزاره ) مگر همین ها تلاش نکردن تا به رکورد برسن ؟ بدون سرسختی مگه میشه موفق شد ؟ همه ما و همه دوستان ما و همه کاربران ما سر سخت هستیم تا تونستیم به اینجا برسیم.

دوست عزیز من ..
هیچ وقت موضوعی رو با موضوع دیگه مقایسه نکنید. بحث فروم و انتقادش با بحث ماشین خریدن و انتقادش زمین تا آسمون فرق داره. اگر من شما رو زور کردم بیای توی فروم فعالیت کنی بعد زدم پست های شما رو پاک کردم بعد شما حق داری به من اعتراض کنی. ( که آقا شما هم زور می کنید فعالیت کنیم و بعدش هم پست پاک می کنید ) ولی شما مختارید. می تونستید بعد از اینکه دیدید تعدادی از پست هاتون پاک شد از اینجا برید. چرا نرفتید ؟ حتما شما هم دوست دارید که حرف خودتون رو بزنید و انتقاد درست داشته باشید. پس شما هم در کارتون سر سختید !

دوست عزیز ..

حقیقتا ظاهر هیچ کس و هیچ چیز تمام باطنش رو جلوه نمیده. این دقیقا بهمین دلیله که می گم شما باید توی فروم ها و دردسرهاش بوده باشی تا بتونی در موردش انتقاد کنی. اگر نباشی فقط ظاهر قضیه رو می بینی و از جنگ و جدل های پشت صحنه و هزار و یک حرف و حدیث ایجاد شده از سوی شرکت ها پشت سر فروم خبری ندارید. منصفانه فکر کنید. بدون شک اینجا بدون سیاست نیست و کاملا آگاهانه اداره می شود.

RiP
26-03-10, 17:29
اصولا انتقاد در ایران یعنی توهین. پیشنهاد میکنم اگه خوشت نمیاد برو یه فروم دیگه اعصاب خودتو هم خورد نکن.
الان همه مثل چی دارن از بسته شدن سایتاشون می ترسند. برا همین اون نوشته رو گذاشتن بالای سایت مثل قاب عکس.

M A H R A D
26-03-10, 19:32
اصولا انتقاد در ایران یعنی توهین. پیشنهاد میکنم اگه خوشت نمیاد برو یه فروم دیگه اعصاب خودتو هم خورد نکن.
الان همه مثل چی دارن از بسته شدن سایتاشون می ترسند. برا همین اون نوشته رو گذاشتن بالای سایت مثل قاب عکس.

دوست عزیز!

همونطور که تاریخ پستها رو میتونید مشاهده کنید آخرین پست این تاپیک برای دو هفته پیشه و این بحث مختومه به نظر میرسه.

ولی به هر حال: تشکرهایی که شروع کننده تاپیک در زیر پستها درج کردند و عدم تداوم بحث، بیانگر اینه که ایشون و سایر کاربران تا حد زیادی قانع شدند.

و اما در مورد حرف دومتون:

بله ما نگرانیم! نگران از اینکه این محیط دوستانه که چهار سال براش وقت گذاشتیم و خیلی ها زندگیشون رو خرج اینجا کردند با یک سهل انگاری از بین بره. (کمااینکه قبلا تجربه‌اش رو هم داشتیم...)

حالا شما میتونید اسم این کارو بذارید "ترس" یا هر چیز دیگه!

پی نوشت: به همون علت که بحث پایان یافته بود و دلیلی برای ادامه موضوع دیده نمیشه، تاپیک قفل شد.

سپاس :1. (23):