PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای اورکلاک گرافیک انبرد.

ramtin_D
12-03-10, 16:07
سلام مادربوردم msi 785g e 53 هستش و گرافیک انبرد داره 4300 هستش
سی پی یو هم 955 amd میخوام گرافیکم رو کمی بهینه کنم با کاتالیست ور رفتم یه خورده بهتر شد ! در واقع کیفیت call of duty 6 رو دیدم کمی خوشم اومد از این کاتالیسته ولی بازم میخوام بهتر بشه
وقتنی که گلوله میخورم و یا وقتی که دور و برم شلوغ میشه تصاویر کند میشه و فریم فریم میشه دلیل این چی میتونه باشه ؟
من تنظیمات توی کاتالیست رو همه رو افزایش دادم و به آخرین حدش رسوندم همه تنظیماتش رو !
ایا به نظرتون بهتر از این هم میشه ؟
تا چه حد مجاز هستیم که کور گرافیک رو افزایش بدیم و فشاری ه مبه قطعه وارد نشه در ضمن ریوا تیونر هم گرفتم ولی هیچی ازش نفهمیدم در واقع آپشنهایی رو ندیدم که کم و زیاد کنم.
لطفا یاری برسونید.بسیار بسیار بسیار بسیار متشکر و سپاسگذارم.
ضمنا یک عدد فن 12 سانتی روی پل جنوبی منادربوردم هست که بوسیله دریچه ای که روی کاور بقل کیسم هست هوا مستقیم روی چیپسته میخوره . درست مثل همون دریچه ای که روی سی پ ی یو هست یکی هم روی چیپست جنوبی دارم که گرافیک با متعلقاتش توش هست و در ضمن کارت گرافیک ندارم .
تنک یو وری ماچ:great:

ramine1
12-03-10, 20:43
سلام اولا گرافیکه شما شفه 4200 هست منم مادربردم همینه این قویترین گرافیکه آنبرده که تمام بازی هارو اجرا میکنه ولی بهتره زیاد بهش فشار نیارین نباید انتظار داشته باشین اندازه یه گرافیکه 200 تومنی کار کنه بهتره کلا بازی خیلی سنگین باهاش نکنید موفق باشید در ضم مادربرد فوق العاده عالی هست تبریک میگم از این خریدتون

ramtin_D
12-03-10, 21:22
تنک یو وری ماچ :great:

nima_hl
12-03-10, 23:01
سلام مادربوردم msi 785g e 53 هستش و گرافیک انبرد داره 4300 هستش
سی پی یو هم 955 amd میخوام گرافیکم رو کمی بهینه کنم با کاتالیست ور رفتم یه خورده بهتر شد ! در واقع کیفیت call of duty 6 رو دیدم کمی خوشم اومد از این کاتالیسته ولی بازم میخوام بهتر بشه
وقتنی که گلوله میخورم و یا وقتی که دور و برم شلوغ میشه تصاویر کند میشه و فریم فریم میشه دلیل این چی میتونه باشه ؟
من تنظیمات توی کاتالیست رو همه رو افزایش دادم و به آخرین حدش رسوندم همه تنظیماتش رو !
ایا به نظرتون بهتر از این هم میشه ؟
تا چه حد مجاز هستیم که کور گرافیک رو افزایش بدیم و فشاری ه مبه قطعه وارد نشه در ضمن ریوا تیونر هم گرفتم ولی هیچی ازش نفهمیدم در واقع آپشنهایی رو ندیدم که کم و زیاد کنم.
لطفا یاری برسونید.بسیار بسیار بسیار بسیار متشکر و سپاسگذارم.
ضمنا یک عدد فن 12 سانتی روی پل جنوبی منادربوردم هست که بوسیله دریچه ای که روی کاور بقل کیسم هست هوا مستقیم روی چیپسته میخوره . درست مثل همون دریچه ای که روی سی پ ی یو هست یکی هم روی چیپست جنوبی دارم که گرافیک با متعلقاتش توش هست و در ضمن کارت گرافیک ندارم .
تنک یو وری ماچ:great:

سلام

برای آورکلاک کارت بی خیال کاتالیست بشو :wink: ( از داخل بایوس آور کن )

من بیشترین آوری که روی این گرافیک داشتم و استیبل بوده 1075 برای هسته و 1600 برای سایدپورت بوده

البته این آورکلاک رو روی مادربرد ازراک (m3a785gxh/128) انجام دادم که برای این کار (آورکلاک گرافیک) فوق العاده خوش دسته :give_rose:

ramtin_D
13-03-10, 00:45
نیمایی !! بابا ! وقتی از داخل بایوس بزنی که دیگه باید فاتحه گرافیک رو بخونم بابایی:love:
دیگه اینقدرها هم ناآگاه نیستم. ویندوز خوبیی که داره حداقلش اینه بوت نمیشه ولی در اون حال ممکنه برای همیشه با چیپست انبرده خداحافظی کنم .:whistle:
اساتید محترم نظرات ارزشمندشون رو بدهند .
در حال حاظر کرایسس با حداقل و کیفیت LOW خیلی روان اجرا میشه در رزولیشن 1024-768 فقط موندم با اون تانکه توی جزیره چطوری برخورد کنم :Love-PCN~!: مرحله بعدیش چیه ؟خداییی بازیش توپه :1. (5):

PUMAOC
13-03-10, 01:01
نیمایی !! بابا ! وقتی از داخل بایوس بزنی که دیگه باید فاتحه گرافیک رو بخونم بابایی:love:
دیگه اینقدرها هم ناآگاه نیستم. ویندوز خوبیی که داره حداقلش اینه بوت نمیشه ولی در اون حال ممکنه برای همیشه با چیپست انبرده خداحافظی کنم .:whistle:
در حال حاظر کرایسس با حداقل و کیفیت LOW خیلی روان اجرا میشه در رزولیشن 1024-768 فقط موندم با اون تانکه توی جزیره چطوری برخورد کنم :Love-PCN~!: مرحله بعدیش چیه ؟خداییی بازیش توپه :1. (5):

چرا بسوزه؟؟؟!!!! نه بابا از این خبرا نیست...

می تونی GPUTool رو دانلود و نصب کنی . کار باش آسون هم هست....

خوبه حالا با جزییات LOW بازی کردی خدا به داد VERY HIGH برسه..... باهات موافقم بازیه بسیار جزابیه...

اما توصیه می کنم حتما بری دنبال رمز تقلبش چون بالا بری سخت تر می شه...:lol:

ramtin_D
13-03-10, 01:21
چرا بسوزه؟؟؟!!!! نه بابا از این خبرا نیست...

می تونی GPUTool رو دانلود و نصب کنی . کار باش آسون هم هست....

خوبه حالا با جزییات LOW بازی کردی خدا به داد VERY HIGH برسه..... باهات موافقم بازیه بسیار جزابیه...

اما توصیه می کنم حتما بری دنبال رمز تقلبش چون بالا بری سخت تر می شه...:lol:
نه بابا ! یکی از دوستان حرفه ای میگفت بایاس خطرناکه راست هم میگه اگه دما بزنه بالا من چیکار کنم .:party:باید شب سال نویی مادربورده رو ببریم گارانتی
نه ! همون جی پی یو تول خوبه
فقط یه سری گزینه ها برای تنظیم open Gl و از این داستانها هست که منم از بدو شروع با سیستم همون 10 سال پیش تا حالا سر از کار 3D در نیاوردم . مثلا میدونم shader کارش چیه brightness چیکار میکنه ولی تنظیمات دیگه رو متوجه نمیشم میتونی در مورد اونها توضیح بدی یه سری باجکتهایی هستند که برای کیفیت تصویر استفاده میشوند
میخوام بدونم برای این که فریم زدن ها رو نداشته باشیم باید کدوم گزینه ها رو کمتر کنم.
مرسی و ممون میشم در مورد این کالیبره کردن توضیح بدی
با تشکر.:give_rose:

PUMAOC
13-03-10, 01:36
میخوام بدونم برای این که فریم زدن ها رو نداشته باشیم باید کدوم گزینه ها رو کمتر کنم.
اگه منظورت افت فریم تو بازیه؟؟..... اون که طبعیه با این مین و گرافیک... اما با همون افزایش فرکانسا می تونی جبرانش کنی ...

کجاشو نفهمیدی ؟؟؟

مال من که متغیر زیادی نداره.... تو همون صفحه اول فرکانسا رو زیاد کن.... دیگه به چیزی دست نزن... یعنی یازی نیست....

می خوای که شات بزار.

nima_hl
13-03-10, 01:38

جیگر مگه چند ولت میخوای به nb و gpu ولتاژ بدی که بسوزه ؟ :1. (27):

والا من آورکلاکر نیستم و هیچ موقع ولتاژ غیر متعارف به قطعه نمیدم که بخواد رو به قبله بشه و معمولا در تنظیمات بایوس اجازه اعمال ولتاژ بیش از اندازه رو به gpu نمیده

ولی هر جور تشخیص میدین عمل کنید :give_rose:

ramtin_D
13-03-10, 03:26
اگه منظورت افت فریم تو بازیه؟؟..... اون که طبعیه با این مین و گرافیک... اما با همون افزایش فرکانسا می تونی جبرانش کنی ...

کجاشو نفهمیدی ؟؟؟

مال من که متغیر زیادی نداره.... تو همون صفحه اول فرکانسا رو زیاد کن.... دیگه به چیزی دست نزن... یعنی یازی نیست....

می خوای که شات بزار.

سلام
معلومه تو ادم خبره ای هستی
سعید جان یه مشکلی هست دادا . من 3 بار این gputool رو دانلود کردم فکر کردم فایلش مشکل داره ولی متاسفانه تازه یادم افتاد دیروز ویندوزمو عوض کردم اقا من ویندوزم 64 بیتیه !!! هر کاری میکنم این gputool توی خوابه !!! اصلا درست حسابی کار نمیکنه .رفتم سرچ کردم دیدم این نه مشکل من بلکه مشکل بقیه دوستان هم هست البته در فرومهای خارجی.
میخوام بدونم نرم افزار شبیه این دیگه چی هست ؟ ولی انصافا خوشم اومد 2-3 تا مورد برای افزایش فرکانس نداره خیلی خوش دسته. تازه یه گزینه هم داشت که میتونست نهایت حد برای اورکلاک گرافیک رو به کاربر بگه تا از سوختن چیپست جلوگیری بشه. چیز خوبی بود حیف که نمیتونم اجرایش کنم.
نرم افزار دیگه ای سراغ داری ؟
الان دارم کاتالیست رو دانلود میکنم اخرین ورژنش که میشه 2-1-2010
عرض شود که این کاتالیست رو قبول دارمقبلا هم باهاش روی پنتیوم 4 که داشتمک امتحان کردم میدونم چه جوریه امروز هم که باهاش ور رفتم توسنتم بازیها رو با کیفیت بهتری بازی کنم دیروز که اصلا دست بهش نزده بودم بازیها فوق العاده افت فریم داشتند ولی الان خدا رو شکر با کیفیت پایین داریم کرایسسس رو بازی میکنیم تمام تنظیمات رو مدیوم هستش و رزولیشن هم 1024-1768که اصلا فکرش هم نمیکردم بدون اورکردن و با تنظیمات ساده کاتالییست اینجوری کیفیت بده
ولی میخوام بدونم بهتر از این هم میشه ؟ فقط با افزایش فرکانس و بدون افزایش ولتاژ خداییش اصلا خوشم نمیاد بیفتم توی گارانتی توی همین ویندوزه راحت ترم .خواهشا فکر بایاس رو نکن:Love-ssa~! (1): .
در مورد تنظیمات هم منظورم همون تنظیمات توی بازیها هستش که تکستچر رو میدونم برای پوسته ابجکتها استفاده میشه مثل ترک روی درختان و درز دیوار و و... ولی بقیه شون رو نمیدونم یه سری نوشته اینها هم توی قسمت #d کاتالیست هست که ازش چیزی سر در نیاوردم گفتم تو میدونی چیه یا نه
در ضمن با افزایش فرکانس چقدر میتونیم این کارت رو بهینه کنیم چقدر ؟ حدودی میتونی به درصد بگی ؟
حالا به نظرت راهی هست ؟
مرسی:give_rose::give_rose::give_rose::give_ros e:

ramtin_D
13-03-10, 14:04
کسییییییییییییی نیست :whistle:

PUMAOC
13-03-10, 14:13
سلام
معلومه تو ادم خبره ای هستی
سعید جان یه مشکلی هست دادا . من 3 بار این gputool رو دانلود کردم فکر کردم فایلش مشکل داره ولی متاسفانه تازه یادم افتاد دیروز ویندوزمو عوض کردم اقا من ویندوزم 64 بیتیه !!! هر کاری میکنم این gputool توی خوابه !!! اصلا درست حسابی کار نمیکنه .رفتم سرچ کردم دیدم این نه مشکل من بلکه مشکل بقیه دوستان هم هست البته در فرومهای خارجی.
میخوام بدونم نرم افزار شبیه این دیگه چی هست ؟ ولی انصافا خوشم اومد 2-3 تا مورد برای افزایش فرکانس نداره خیلی خوش دسته. تازه یه گزینه هم داشت که میتونست نهایت حد برای اورکلاک گرافیک رو به کاربر بگه تا از سوختن چیپست جلوگیری بشه. چیز خوبی بود حیف که نمیتونم اجرایش کنم.
نرم افزار دیگه ای سراغ داری ؟
الان دارم کاتالیست رو دانلود میکنم اخرین ورژنش که میشه 2-1-2010
عرض شود که این کاتالیست رو قبول دارمقبلا هم باهاش روی پنتیوم 4 که داشتمک امتحان کردم میدونم چه جوریه امروز هم که باهاش ور رفتم توسنتم بازیها رو با کیفیت بهتری بازی کنم دیروز که اصلا دست بهش نزده بودم بازیها فوق العاده افت فریم داشتند ولی الان خدا رو شکر با کیفیت پایین داریم کرایسسس رو بازی میکنیم تمام تنظیمات رو مدیوم هستش و رزولیشن هم 1024-1768که اصلا فکرش هم نمیکردم بدون اورکردن و با تنظیمات ساده کاتالییست اینجوری کیفیت بده
ولی میخوام بدونم بهتر از این هم میشه ؟ فقط با افزایش فرکانس و بدون افزایش ولتاژ خداییش اصلا خوشم نمیاد بیفتم توی گارانتی توی همین ویندوزه راحت ترم .خواهشا فکر بایاس رو نکن:Love-ssa~! (1): .
در مورد تنظیمات هم منظورم همون تنظیمات توی بازیها هستش که تکستچر رو میدونم برای پوسته ابجکتها استفاده میشه مثل ترک روی درختان و درز دیوار و و... ولی بقیه شون رو نمیدونم یه سری نوشته اینها هم توی قسمت #d کاتالیست هست که ازش چیزی سر در نیاوردم گفتم تو میدونی چیه یا نه
در ضمن با افزایش فرکانس چقدر میتونیم این کارت رو بهینه کنیم چقدر ؟ حدودی میتونی به درصد بگی ؟
حالا به نظرت راهی هست ؟
مرسی:give_rose::give_rose::give_rose::give_ros e:

سلام:give_rose:

خدمت شما اینم چند تا دیگه :

این کار باش راحته و متغییراش هم کم هست... : 9/10

Only the registered members can see the link

اینم متغییراش کم هست : 9/10

این یکی هم خوبه اما نمی دونم دیتا بیسش برا کارت شما آپ باشه یا نه ؟ : 6/10

این یکی هم تقریبا متغیراش کم هست اما ولتاژ هم می شه باش تغییر دارد :lol::

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)l (Only the registered members can see the link)

حالا به نظرت راهی هست ؟اگه منظورت تنظیمات کاتالیسته باید بگم دست بش نزن چون همون تنظیماتو می تونی از منوی ویدیو سیتینگ هر بازی بار خود اون بازی به طور مجزا تعیین کنی.:1. (21):

اما تو کاتالیست تکنیک Triple Buffering رو فعا کن ببین تو رونی باز ی تاثیر داره یا نه .

اگه منظورت تنظیمات بازی هست .... اول باید ببینی پرفومنس بیشتر می خوای یا کیفیت ( 100% پرفومنس :lol:) خوب برای این کار تا اونجایی که ممکنه تنظیماتو رو LOW یا Medium بزار ...
من COD6 رو بعد از این که به دفعات تموم کردم از رو سیستم پاک کردم.... حالا زیاد تنظیماتش یادم نیست ...
اگه می خوای دقیق بت بگم کدوم مال چیه یه شات بزار تا توضیح کامل بدم..

تکستچراصل کیفیت بازی و صحنه ها همین مورد هست بعد ش هم یلترینگ AA-AF قرار می گیره که خیلی سنگین هست...

بعدش اندازه ی آبجکت ها هست که در اندازه های کوچیک و بزورد در ستیینگ تنظیم می شه...

حالا به نظرت راهی هست ؟بحث تخصوصی من ::lol:

نمی شه دقیقا گفت : این به عوامل زیادی بستگی داره .... اول باید CPU قوی باشه که انگار هست ......

اگه شما cpu و رم رو هم همراه کارت اور کنی می تونید تا 40 % هم افزایش کارایی داشته باشید.:1. (21):

بعدش هم بحث اور کلاک کارت گرافیکه مدل مال شما فکر کنم 4200 باشه با فرکانس کور 500 :

AMD 78x and 79x Graphics Processors

10.0/2.1 10.0/2.0 Shaders/TU/ROP
40/4/4
40/4/440/4/4

780
785
790
Graphics Clock 500 MHz
500 MHz
700 MHz

خوب شما در حالت سیف می تونید این مقدار رو تا 700 بالا ببری .... اما شما از این مقدار شروع کن ببین چی می شه....
برای ولت دادن نباید بترسی مقادیر 0.05 تا 0.1 ولت اصلا چیزی نیست که به چیپ آسیب برسونه اگه این مقدار ولت بدی راحت به فرکانی 950 می رسی ... به هرحال میل با خودته :lol:

چند تا توصیه :
فکر کنم مینت اینه :

شما یه کاری کن برا پل شمالی یه فن تهیه کن که خیالت راحت بشه....
چون شنیدم پل شمالی داغی دارن ....

بعد همیشه درایور رو آپدیت نگه دار..... همون کاری که خودت می کنی ... خیلی خیلی تاثیر داره.

:1. (21):در آخر هم باید بگم از آدم های قانع خیلی خوشم می آد :1. (21)::lol:

ramtin_D
13-03-10, 14:31
سلام
باید دونه دونه صحبتها رو ببرم چک کنم ولی تا بعدا که این پست رو ویرایش میکنم خدمتتون عرض کنم ک هسیستم من اینه
کیس من 310 کولرمستر clooler mastyer elite 310
که توی گوگل هم میتونین سرچ کنین عکسشاو ببینین
مادربوردم دقیقا همونه ولی با این تفاوت که دوستم گفت گرافیکم در قسمت پل جنوبی هستش یه شات از CPUZ ارسال کردم باریش و اینو گفت ایشون هم مثل شما حرفه ای هستند.
سی پی یو هم 955 AMD
رم هم کورسیر دایمینتور 1600 کلاک9 که الان با فرکانس 1333 و تایم 9 هستش که مشکلی که دارم میخوام این لامصب رو ببرم روی 8 !!!!
پاور هم 535 گرین
هارد هم یک ترا وسترن 32 مگ بافر
ویندوز هم 64بیت ویندوز 7
سیستمش خدایی خوبه ولی نمیدونم تا چقدر میکشه
مرسی اقا خلاصه شرمنده کردی اصلا توق نداشتم با این دست پر ببینمت :give_rose::give_rose:

PUMAOC
13-03-10, 14:43
مادربوردم دقیقا همونه ولی با این تفاوت که دوستم گفت گرافیکم در قسمت پل جنوبی هستش یه شات از CPUZ ارسال کردم باریش و اینو گفت ایشون هم مثل شما حرفه ای هستند.

من سواد AMD خوب نیست.... اما فکر کنم چیپ گرافیک توی پل شمالی هست... ( دیگه ان قدر می دونم ....)

پل جنوبی هم یا SB600 یا SB7XX باید باشه که شامل گرافیک مجتمع نمی باشه....

یه طور دیگه هم می شه از صحبتت برداشت کرد اونم اینه که فقط یه چیپ رو مین هست که اونم محال می دونم....

ramtin_D
13-03-10, 15:34
سلام
خوب من امروز هرچی که مینویسم باید یه بار دیگه هم تکرار کنم تا به دست دوستان برسه ظاهرا مشکل فراگیری امروز داریم
.خوب
سیستم من که گفتم این هستش:
برای کولینگ مسئله ای نیست چون در قسمت بالای پورت گرافیکم یه فن 12 سانتی باد رو بیرون میده و همزمان هم باد پاور به پایین میره و روی چیپستها برخورد میکنه. شکل کیس من رو توی گوگل میتونید ببینید
از لحظ کولینگ باری سی پی یو و گرافیکش کم نیاورده 3 تا فن داره که یکی عقب و یکی جلو و یکی بغل هستش که در قسمت بغل فن روی اسلتهای PCI هستش و روی سی پی یو فن نداریم !! به جایش یه طلق داریم که گفتم توی گوگل سرچ کنید عکسش هست ( برعکس بقیه کیسها مثل مگنوم و غیره ..) حالا یه دونه شو میزارم که متوجه بشید.Only the registered members can see the link

بغل کیس من شبیه همین ابی
خوشگله هستش و کیسهای دیگه، مدلهای دیگه این مدل کیس هستند.

Only the registered members can see the link این مال منه ولی پنل جلو که نوار ابی خورده برای من نقره ای هستش مثل همین عکس دوم بعد از این جمله .

ضمنا در قسمت سی دی درایورها هم یه فن 12 سانتی هست که خودم دستی کار گذاشتم ( زیر دی وی دی رایترم که در بالاترین قسمت بستمش ) و میتونه باد و جریا ن هوا رو از پایین کیس در قسمت جلو به بالا بکشه و به رم و سی پی یو بخوره.و نهایتا با صدای سوت مانندی از فن عقب خارج بشه.

و اینم بقیه قطعات این سیتسم
msi785g e 53
cpu=amd955 x4 3200
ram = 1600 cl9 corsair
vga=onboard4200 512mb memory
power 535 green
case coooler master elite 310
hdd western 1 tera 32 mb buffer

خوب بریم سر وقت برنامه اورکلاک
همه برنامه ها رو باز کردم ولی کور گرافیکش خالی بود و چیزیرو نشون نمیداد و قطعات من رو دیتکت نمیکرد ولی افتربرنر ظاهرا خوب نشون میده توجه بفرمایید
ظاهرا برنامه msi afterburner کار میکنه و کورکلاک گرافیک منو درست زده و نوشته 500 ولی این مقدار تا 650 بیشتر نمیره وقتی روی دکمه apply کلیک میکنم دوباره به مقدار قبلی 500 برمیگرده و نمیتونه مثلا 650 و ذخیره کنه . ایا این یه مشکله یا طبیعیه ؟
مموری کلاک هم روی 667 تنظیم شده که تا 800 و اینها میره ولی وقتی روی دکمه apply میزنم تاثیری نداره

بطور مثال من کورکلاک گرفایک رو میزارم روی 650 و مموری کلاک رو هم روی 700 میزارم ولی متاسفانه وقتی به عنوان پروفایل شماره یک ذخیره میکنم و apply میکنم به مقادیر قبلی و پیش فرض برمیگرده که همون 500 و 667 هستش
این مشکله یا طبیعی هستش ؟
مورد بعدی در کنار این برنامه هی برنامه مونیتورینگ هستش که مثل نوار قلب :1. (21)::1. (21)::Love-PCN~!: کار میکنه و از وضعیت فرکانس های گرافیک صورت وضعیت میگیره و بصور نمودار نشون میده ولی متاسفانه وقتی فرکاسن ر بالا میبرم اصلا تاثیری نداره که احتمالا باید سستم رو ریستارت کنم تا خودشو نشون بده
. که در اون صورت هم تنظیمات ناپایدار هستند و و ذخیره نشدند و میپره
چاره چیه ؟؟ چیکار کنیم ؟:1. (26): امیدی هست ؟ مرسی وبا تشکر.

ramtin_D
13-03-10, 16:38
بالا بالا بالا

PUMAOC
13-03-10, 17:00
ظاهرا برنامه msi afterburner کار میکنه و کورکلاک گرافیک منو درست زده و نوشته 500 ولی این مقدار تا 650 بیشتر نمیره وقتی روی دکمه apply کلیک میکنم دوباره به مقدار قبلی 500 برمیگرده و نمیتونه مثلا 650 و ذخیره کنه . ایا این یه مشکله یا طبیعیه ؟
مموری کلاک هم روی 667 تنظیم شده که تا 800 و اینها میره ولی وقتی روی دکمه apply میزنم تاثیری نداره

بطور مثال من کورکلاک گرفایک رو میزارم روی 650 و مموری کلاک رو هم روی 700 میزارم ولی متاسفانه وقتی به عنوان پروفایل شماره یک ذخیره میکنم و apply میکنم به مقادیر قبلی و پیش فرض برمیگرده که همون 500 و 667 هستش
این مشکله یا طبیعی هستش ؟

بله این طبعی هست. این مشکل اکثر ملت هست.... یه چیزی مثل FSB WALL هست...

چن تا راه هست....
دستکاری بایوس گرافیک .... چون آن بورده ببین تو بایوس مین برای تغییر فرکانس موردی ی بینی !!1:1. (27):

يافتم

براي حل اين مشكل يه راه حل دارم ( يعني پيدا كردم )
شما ميتونيد بريم به فولدري كه msi after burning نصب كردين
بعد msiafteburner.cng را با نود پد و كنيد و مقدار كه در عكس زير انتخاب شده رو به 1 تغيير بدين و save كنيد
بعد مشكل حل مي شه

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
خوب حالا برم سر تست ها مشكل محدوديت حل شده ببينم تا كجا پيش مي رم اگه مشكلي بود ميام در ميان مي زارم
اقا نيما ما همچنان منتظر شما و اقا ارمان هستيم

احتمالا به زودي به مشكل بر مي خورم كه همين جا مطرح مي كنم

اینم امتحان کن....

مورد بعدی در کنار این برنامه هی برنامه مونیتورینگ هستش که مثل نوار قلب Only the registered members can see the link کار میکنه و از وضعیت فرکانس های گرافیک صورت وضعیت میگیره و بصور نمودار نشون میده ولی متاسفانه وقتی فرکاسن

با GPUZ وقتی 3D اجرا می کنی باید فرکانسا رو چک کنی .... اینا قاطی هستن...

ess_1362
13-03-10, 19:42
خوب سلام من هم اومدم

اول بگم که گرافیک آنبرد در NB هست نه SB!!!:1. (27):

بعدش شما چرا از RIVA TUNER استفاده نمی کنی

شما اگر از این برنامه استفاده کنی درسته که پارامترها کمی زیاد و پیچیده هستند ولی کامل هستند

در کل می تونم بگم که شما در تمام برنامه ها اول فرکانس هسته را زیاد کن تا به حدی برسه که در موقع تست سنگین گرافیک ارور بده بعد یک مقدار کمتر قرار بده تا دیگه ارور نده

بعدش برو سراغ حافظه و SHADER و این پارامتر ها را هم زیاد کن تا باز موقع تست ارور بده و اینها را هم یک مقدار کم کن

ضمنا باید برای بوت شدن هم یک پروفایل بسازی تا دیگه بعد از هر بار ریستارت شدن لازم نباشه دوباره پارامتر ها را تنظیم کنی

حالا اگر هنوز هم می خوای بیشتر اورکنی باید تشریف مبارک را ببری در بایاس و در قسمت تنظیمات NB و بخش گرافیک آنبرد و یک 0.08 تا 0.14 به ولتاژ این قسمت زیاد کنی

خیلی نگران ولتاژ این قسمت نباش چون اگر زیاد ولتاژ بدی نهایت اتفاقی که ی افته رنگها در ویندوز متداخل میشه که با یک CLEAR CMOS مشکل حل میشه

بعد از افزایش ولتاژ دوباره همه کارهای بالا را باید انجام بدی

البته خیلی انتظار افزایش کارایی را نداشته باش نهایتا 10-15% بشه کارایی را بیشتر کرد

دمای NB هم از 63 درجه بیشتر نشه!!!

ramtin_D
14-03-10, 01:44
سلام به استاد عزیز و گرامی داش اسی گل
والا این حرف من نیست که گرافیک انبرد در جنوبی هستش عنصر ناشناخته:love: گفته میتونی از خود شخص شخیصش بپرسی
در ثانی همین ریوا تونر رو هم معرفی کرد بدبختی اینجاست خودش پنتیوم 4 داره مثل این که زیاد با این سیستمها جدید کار نکرده
من بدبخت هم دست تنها گیر کردم پی سی ورلد هم که دیدی بسته شده چند روزیه ظاهرا امروز راه افتاده
هم برای اور رمها مشکل پیدا کردم هم برای اور گرافیک
الان رم سیستم هم روی 1600 رفته دمت گرم فرکانسها رو میتونم دستکاری کنم ولی تایمینگه شل شده الان تایمینگم شده 11 !!!! درصورتی که رمی که خریده بودم نوشته بود 1600 با تایمینگ 9 که قاعدتا روی فرکانس 1600 باید تایمینگش باید روی 9 که نشده ! اینم از شانس ماست

عرض شود که این ریواتونر خیلی پیچیده است هزار و یک تا نکته داره اگه ظحمتشو بکشی بگی به کجاشهاش دست بزنم ممنونت میشم چون یه سری از پارامترهایش که سیستمی هست و مرربوط به خودش هست که قاعدتا کاری با اونجاهاش نداریم و باید بریم سراغ پارامترهایی که برای افزایش ولتاژ و اینها هست
در بایاس سیستم هم یه گزینه داریم که این جوری بود اگه اشتباه نکنم. overclock GPU onboard - enable/desable
که اگر enable رو فعال کنی یه خط به پارامترهای این قسمت بایاس اضافه میشه و مینویسه که 500 !! و میشه این عدد 500 رو اضافه کرد که کنار هم نشوته core overclocking یا همچین چیزی ( بابا نصفه شبی وقت گیر اوردی :love:) عرض شود که فکر کنم همون 500 میشه کور گرافیک ما .
الان افتر برنر رو نصب کرده بودم که متاسفانه این هم داغونه و کار نمیده . ناچارا باید بریم توی بایاس و اگر ببینم اینقدر بالا پایین کردن داره یه مدت باهاش سر میکنم یه گرافیک 4670 دست دوم گیر میارم و خلاص :love:
ولی من یه برنامه میخوام به جای این که توی بایاس کار کنم توی همین ویندوز لامصب بتونم ولتاژ دم و کار کنم میترسم بسوزه گارانتی هم که قبول نمیکنه ( عمرا ) و یه عمر بدبخت بشم . :gasp: