PDA

مشاهده نسخه کامل : ISO BOTHANE

ess_1362
12-03-10, 13:22
ببخشید

می خواستم بدونم کسی تا حالا با ISO BOTHANE و کمپرسور مربوطه اورکلاک کرده؟؟

چقدری خرج بر می داره؟؟

PCminister
08-04-10, 23:14
سلام

من تا حالا تجربه ساخت Phase Change نداشتم اما به نظر من برای اورکلاک به صورت غیر حرفه ای به هیچ وجه قابل توجیه نیست!

در مورد این Refrigerant که سوال را در موردش مطرح کردید:

Only the registered members can see the link

به نظر میرسه از R12 و R134a کارایی بهتری داره و در فشارهای پایینتر میشه به دماهای بهتری رسید دقت کنید:

Only the registered members can see the link

به نظر من اگه دفعه اولی هست که میخواین از Extreme Cooling اسنفاده کنید با نیتروژن شروع کنید و بعد از یادگیریه ریزه کاریها و عایق کاریه مناسب سراغ Phase Change برید.

اطلاعات بیشتر در مورد Isobutane یا همون R600a (Only the registered members can see the link paCYNslAr7XxhuyAUUW2y_kZ2pVJ3LYZA72e0aRpJ3h9lpxcpi D3m4O5xrm3iOcxHikJrHceuZbf8GTKDNjMzf18t5QWGK_c&sig=AHIEtbRVrqSOZBFG6FKAj_UqHe8hl_hHew)

باتشکر

ess_1362
01-06-10, 12:32
ممنون

بیشتر به دنبال زدن رکورد بودم

ظاهرا اینجا(در ایران) محدودیت ما برای زدن رکورد یکی و دو تا نیست!!!

یک حساب سر انگشتی کردم دیدم که با کمپرسور سامسونگ باید چیزی حدود 800 تومن برم توی خرج ضمن اینکه اصلا به رکورد هم نخواهم رسید!! شاید نهایت و به زور به 7 برسم

با کمپرسور صنعتی هم که بالای 3 میلیون باید برم توی خرج

البته من بیشتر روی فشار بالاتر تاکید دارم

کلا می خواستم که خنک کننده ایزوبوتان را بصورت نیمه مستقیم با پردازنده تماس بدم و از یک ورقه نازک 3mm از جنس مس استفاده کنم

ضمن اینکه چند شاخه فرعی هم برای تهویه مادربرد در نظر گرفتم

متاسفانه فعلا که به فصل گرما خوردیم و کاریش هم نمیشه کرد

انشاالله تحقیقات را تکمیل می کنیم ببینیم میشه در زمسان سال آتی یک فکر اساسی کرد!

به هر حال ممنون

shayan08
02-06-10, 21:12
ایزو بوتان کارایی بالایی نداره . میشه با یه کمپرسور یخچال معمولی این کار رو انجام داد. فکر کنم ماکزیمم سرما رو بشه با r22 از یه کمپرسور معمولی گرفت تا حدود -30 درجه. اما میشه با دو مرحله که یکیش r22 و دیگری ethylen باشه به پایین تر از منفی 100 درجه رسید.
در کل فکر نکنم خرج یک مرحله ای با یه اواپراتور که با سی ان سی کار شده باشه بیش از 200 تا 250 بشه.