PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاک P55 با طعم گیگابایت ...

Shahryar
11-03-10, 23:47
با سلام خدمت کسانی که دنیای داغ اورکلاکینگ را سخت دنبال می کنند ... :1. (23):

قبل از الکامپ خاطره انگیز 88 بود که اورکلاکینگ P55 را با مادربرد P55-UD6 گیگابایت و پردازنده i5 750 شروع کردیم . اما متاسفانه به دلیل کمبود وقت برای آماده سازی در الکامپ مجبور شدیم که بدون تلاش جدی بر روی این پلتفرم رکورد گیری را تعطیل کنیم و صرفاً به نمایش یک نتیجه معمولی در الکامپ بپردازیم .

اما حالا ، نزدیک نوروز 89 و در دوران عید فرصت مناسبی هست که به صورت وسیع تر روی این پلتفرم کار کرده و تلاش کنیم که اون طوری که شایسته هست نام کشورمون ، ایران و به طبع نام شهر سخت افزار را با رکورد هایی درخور بالا ببریم ... :11():

از این روی طی هفته های گذشته با شرکت های مختلفی صحبت کردیم که در نهایت تصمیم گرفتیم با توجه به پتانسیل مناسب محصولات P55 گیگابایت و پشتیبانی شرکت آواژنگ از این پروژه ، اورکلاک P55 را با طعم گیگابایت شروع کنیم ... :1. (29):

در این پروژه سعی میکنیم رکورد هایی ارزشمند را در قسمت های SuperPI و 3DMark 05 ثبت کنیم و با این نتایج بیش از پیش به اعتبار تیم شهر سخت افزار و کشور عزیزمون کمک کنیم . :yes:

همچنین جای داره از شرکت محترم آواژنگ بابت پشتیبانی این پروژه تشکر کنیم :11():

و در نهایت امیدواریم که در آینده با هر چه بیشتر شدن این پشتیبانی ها ، اورکلاکینگ در سطح کشور عزیزمون روز به روز ارتقاء پیدا کنه . :1. (21):

منتظر نظرات و پشتیبانی یکایک دوستان عزیز هستیم ... :love:

Last Start ...

باتشکر
شهریار :Love-ssa~! (1)::Love-PCN~!:

AMD>INTEL
12-03-10, 00:57
پلتفرم خوبيه و جا زياد داره براي كار . اميدوارم تيم ما مثل هميشه قدرت خودش رو اثبات كنه . كاش من هم ميتونستم كمكي به دوستان كمك كنم

PUMAOC
12-03-10, 01:08
سلااااااااااااام:give_rose:
بازم من این پست شهریار جان رو دیر دیدم:lol:
اوفیش.... مسابقه:whistle: تنم می خارید برا یه همچین چیزی :11():

خوب هم اکنون من به طور رسمی شرکت می کنم...:lol:

در این پروژه سعی میکنیم رکورد هایی ارزشمند را در قسمت های SuperPI و 3DMark 05 ثبت کنیم و با این نتایج بیش از پیش به اعتبار تیم شهر سخت افزار و کشور عزیزمون کمک کنیم . :yes:یه سوال....

سوپر پی که هیچ.... چه طور از 05 اورب تهیه کنیم!!!:1. (27): من که کد ریجستریشو ندارم.... بدون اون هم فک نمی کنم بشه..... :cry:

یا فقط اسکرین شات:1. (26)::1. (21):

Jagvar
12-03-10, 01:16
ای بابا من هم که ندیده بودم!
منم شرکت می کنم!

با توجه به پتانسیل مناسب محصولات P55 گیگابایت و پشتیبانی شرکت آواژنگ از این پروژه ، اورکلاک P55 را با طعم گیگابایت شروع کنیم ... Only the registered members can see the link
شهریار جان یعنی شرکت گیگابایت مین در اختیار ما می زاره که بتونیم رکرد بزنیم؟!
اگر اینطور باشه من فردا(منظورم روز شنبه بود) می رم یک سی پی یو می گیرم و کارم رو شروع می کنم
:Love-PCN~!::Love-ssa~! (1):

PUMAOC
12-03-10, 01:19
ای بابا من هم که ندیده بودم!
منم شرکت می کنم!

شهریار جان یعنی شرکت گیگابایت مین در اختیار ما می زاره که بتونیم رکرد بزنیم؟!
اگر اینطور باشه من فردا(منظورم روز شنبه بود) می رم یک سی پی یو می گیرم و کارم رو شروع می کنم
:Love-PCN~!::Love-ssa~! (1):

نه بابا دیگه ان قد هم عرفانی نیست:lol:

یه تخفیف خوبی بت می دن:lol: که اونم جای تقدیر داره:1. (21):

Shahryar
01-04-10, 20:53
شروع دوباره با i5 750
+
Gigabyte P55A-UD6

همون طوری که گفتم متاسفانه در الکامپ فرصت کافی برای تست کردن دقیق این پردازنده نشد ...

اما دیروز پس از مدت زیادی من و معین عزیز دور هم جمع شدیم تا یک تستی هر چند مختصر بر روی این پردازنده بزنیم تا رسماً اورکلاک P55 با طعم گیگابایت را شروع کنیم .

خنک کننده مورد استفاده نیتروژن مایع بود . اما مواردی که در تست جالب بود و میتونه به سایر اورکلاکر ها هم کمک کنه :

1) دمای پایین ColdBug این پردازنده که نزدیک به -70 درجه هست .
2) نکته خیلی جالب این هست که با این مادربرد تقریباً نیازی به خاموش شدن سیستم نیست چرا که هم در موارد OC Fail و هم در تغییر فرکانس و ... سیستم خاموش نمیشه و این از ColdBug تا حدود زیادی جلوگیری میکنه .
3) نگران از دست پروفایل خودتون هم نباشید ... :wink: چرا که هم میتونید آخرین پروفایلی که بوت شده و هم پروفایلی که بیش از 5 بار با موفقیت بوت شده را لود کنید .

لازم به ذکر هست که حتی Clear CMOS هم بکنید باز این امکان وجود داره .

اما سرانجام این تست رکورد زیر هست :

i5 750 @ 5327 Mhz On LN2 | Gigabyte P55A-UD6

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

HWBOT Link (Only the registered members can see the link .9_mhz)
( کسب 13.6 پوینت برای تیم شهر سخت افزار )

البته یک بد شانسی جزئی رخ داد که میتونید دلیلش را اینجا ببینید :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

نتایج فرکانس های 5423 و 5400 خراب شدند متاسفانه که ایشالله در فرصت های بعدی دوباره ولید میگیریم .

موفق باشید :Love-PCN~!::Love-ssa~! (1):