PDA

مشاهده نسخه کامل : عدم توانایی حلقه go to در VB6

bhtk
10-03-10, 08:01
سلام خدمت دوستان عزیز امروز یه مطلبی براتون راجع به دستور go to در VB6 آوردم استفاده به نظر بعضی از مهندسان برنامه نویسی استفاده از این نوع دستور که دستور نوعی حلقه است که حلقه رو درمیان الگوریتم قرار می ده به منزله ی خودکشی است ضررهای استفاده از این دستور در کتاب پونصد و خورده ای صفحه ای programming without go to بطور کامل بیان شده یکی از ضررهاش اینه که حلقه یک برنامه بهتره که در ابتدا یا انتهای برنامه قرار بگیره اما این دستور حلقه رو در بین برنامه قرار می ده. بنابراین به عنوان دانشجوی مهندسی برنامه نویسی و یک دوست برای شما توصیه می کنم اگه کار با بیسیک را دوست دارید از VB8 یا همان VB 2005 به بالا استفاده کنید چون در این برنامه دستور go to کلا از بین رفته از دیگر زبانهایی که دستور go to باعث کنارگذاشنش شد برنامه fortran می باشد.

ravegoat
11-03-10, 20:29
با سلام!

دوست گرامي از توصيه تون ممنونم!

فقط آيا مطمئن هستيد كه دستور Go To از VB.Net حذف شده؟

آخه يه دستور GoTo تو VB.Net هست كه كار اصليش انتقال اشاره گر اجرا به خط خاصي هستش و يه جورايي ميشه ازش براي حلقه استفاده كرد. البته نمي دونم اين دستور تا چه حد به Go To Statement در VB6 شبيه هستش.!.

با سپاس
آرمين:11():

bhtk
13-03-10, 11:31
آرمین جان من خودم با vb.NET کار نکردم ولی اگه اون کتابی رو که معرفی کردم بخونی متوجه مضرات دستور go to خواهی شد
قربانت بهزاد عیدتم مبارک