PDA

مشاهده نسخه کامل : وصل کردن باندهای اضافی به اسپیکر

Hamid2547
09-03-10, 22:36
درود
من یه اسپیکرCREATIVE - Inspire 5.1 - M4500 دارم میخواستم بدونم مشکلی نداره دو تا باند اضافی 15 وات بهشون وصل کنم؟من دو تا باند 15 وات ژاپنی مربوط به رادیو ضبط قدیمی ناسیونال دارم که صدای خفنی هم داره،من شنیدم وصل کردن باند های اضافی باعث سوختن بند و بساط اسپیکر میشه ایا این موضوع حقیقت داره؟فعلا من اومدم یه تقسیم گرفتم که ورودی فرانت رایت رو به طور مثال میکنه دو تا بعد سر یکیش اسپیکر اصلی رو میزنم و سر اون یکی اسپیکری که خودم میخام اضافه کنم رو میزنم و اون طرف هم همین کار رو برای رر سمت راست میکنم،ایا این موضوع آسیب شدید به اسپیکر وارد میکنه یعنی کلا بیخیالش شم یا میشه یه کاریش کرد:whistle:

ramine1
09-03-10, 22:44
بهتره این کارو نکنید چون جریان زیادی میکشه و ممکنه بسوز گرچه شایدم مشکلی ایجاد نشه

™Ali
09-03-10, 22:47
من شنیدم وصل کردن باند های اضافی باعث سوختن بند و بساط اسپیکر میشه ایا این موضوع حقیقت داره؟
کاملا حقیقت دارد. من همین بلا سرم اومده ! :yes:

ایا این موضوع آسیب شدید به اسپیکر وارد میکنه یعنی کلا بیخیالش شم یا میشه یه کاریش کرد

خیر. فقط چیپ پردازش صدای اسپیکر میسوزه که 10-20 هزینه داره تعمیر بشه ! :1. (35):

Hamid2547
09-03-10, 23:04
من همین باندها رو به یه اسپیکر میکرولب برای دو سالی وصل میکردم ولی مشکلی پیش نیومد،به نظرتون چقدر طول میکشه تا کامل بسوزه:1. (27)::whistle:چون خیلی با صدای این باند حال میکنم حیفه وصلش نکنم:lol::cry:

™Ali
09-03-10, 23:31
ولی من دقیقا 3 تا از همین باندها رو وصل کردم به اسپیکر میکرولب و در طی سه روز سوخت :lol:

Hamid2547
10-03-10, 00:05
ولی من دقیقا 3 تا از همین باندها رو وصل کردم به اسپیکر میکرولب و در طی سه روز سوخت :lol:
اونهایی که وصل کردی چند وات بودن؟:whistle:بعد تو سه تا وصل کردی این دوتاست:Love-PCN~!::Love-ssa~! (1)::love::give_rose::party::1. (27)::lol:نمیشه همینا رو یه طوری وصل کنم یه کاریش کرد که ضرر نداشته باشه؟فکر کنم یه نوع تبدیل هست که میتونه ورودی کارت صدا رو بکنه دو تا مستقیم وصلش کرد به کارت صدا چی؟بازم ممکنه بترکه؟البته فکر کنم ایندفعه کارت صدا

™Ali
10-03-10, 07:05
والا بستگی به توان اسپیکر و ساب ووفر داره که این وسط فشار زیادی روشون نیاد ! بهتره یه تست بکنی و اگه سوخت انجامش ندی :lol:

Mahdi_Moosavi
10-03-10, 12:31
شما با این کار کلا تطبیق امپدانس بین خروجی آمپیلی فایر و اسپیکر ها رو به هم می ریزید . در نتیجه به آمپیلی فایر فشار میاد و ممکنه آسیب جدی به بهش وارد بشه .

از طرفی با این کار شما توان خروجی آمپیلی فایر رو بین اسپیکر ها تقسیم کردید، با این کار شاید احساس کنید که صدای بلندتری رو گوش می دید ولی عملا کیفیت صدا در ولوم های بالا به شدت کاهش پیدا می کنه و عملا شما صدای دیستورت شده رو می شنوید .