PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکلات عجیب یک هارد

farzad.ring
09-03-10, 14:41
سلام
چند روز پیش یکی از دوستانم هاردش رو آورد پیش من و گفت تازه پارتیشن بندی کرده بوده و چند ده گیگ فایل ریخته.چند روز بعد (بدون هیچ تغییری) کامپیوتر رو که روشن میکنه میبینه 4 تا پارتیشن این هارد اسمش شده local disk و کاملا خالیه. 2 پارتیشن دیگش سالم بوده
این هارد دومش بوده و هیچ ویندوزی روش نصب نشده بوده

به من گفت فایلهای این هارد رو برگردون.منم چون دیدم یک کار ساده نرم افزاری هست و من کار سختی در پیش ندارم قبول کردم
آمدیم ثواب کنیم ، کباب شدیم :cry:

در ویندوز خودم چند بار سعی کردم با برنامه Power Data Recovery فایلها رو برگردونم و تا یه جاهایی میرفت و ارور میداد.تصمیم گرفتم از اول پارتیشن بندی کنم.رفتم cd بوت گذاشتم و شروع کردم به پارتیشن بندی
هرکاری کردم درایوها فرمت نمیشدن

یه بار ری استارت کردم و حالا دیگه اصلا برای نصب ویندوز هارد رو نمیشناسه و میگه این هارد قابل دسترسی نیست
Only the registered members can see the link

البته موقع بوت شدن هارد رو میشناسه

سیستم خودم هم به تنهایی هیچ مشکلی نداره و مثل ساعت کار میکنه

مشخصات هارد خراب
120GB
Maxtor
Diamondmax 10
IDE

به نظرتون راهی هست که این هارد رو بشه زنده کرد؟ چون اگر بخوام بدم تعمیر میرم دست دو 200 میخرم 20-30 تومن که به صرفه تر باشه :1. (23):
این مبلغ واقعا قابل دوستم رو نداره ولی یکم زور داره.چون من هیچکاری نکردم با این هارد :1. (27):

amir.45
09-03-10, 14:51
ظاهرا تو بایوس شناخته هارد رو!!!:1. (27):

javadshahvand
09-03-10, 15:14
سلام
چند روز پیش یکی از دوستانم هاردش رو آورد پیش من و گفت تازه پارتیشن بندی کرده بوده و چند ده گیگ فایل ریخته.چند روز بعد (بدون هیچ تغییری) کامپیوتر رو که روشن میکنه میبینه 4 تا پارتیشن این هارد اسمش شده local disk و کاملا خالیه. 2 پارتیشن دیگش سالم بوده

به من گفت فایلهای این هارد رو برگردون.منم چون دیدم یک کار ساده نرم افزاری هست و من کار سختی در پیش ندارم قبول کردم

در ویندوز خودم چند بار سعی کردم با برنامه Power Data Recovery فایلها رو برگردونم و تا یه جاهایی میرفت و ارور میداد.تصمیم گرفتم از اول پارتیشن بندی کنم.رفتم cd بوت گذاشتم و شروع کردم به پارتیشن بندی

یه بار ری استارت کردم و حالا دیگه اصلا برای نصب ویندوز هارد رو نمیشناسه و میگه این هارد قابل دسترسی نیست

مشخصات هارد خراب
120GB
Maxtor
Diamondmax 10
IDE

به نظرتون راهی هست که این هارد رو بشه زنده کرد؟ چون اگر بخوام بدم تعمیر میرم دست دو 200 میخرم 20-30 تومن که به صرفه تر باشه :1. (23):
این مبلغ واقعا قابل دوستم رو نداره ولی یکم زور داره.چون من هیچکاری نکردم با این هارد :1. (27):

باید با نرم افزار پارتیشن رو شخم بزنی تا بتونی دوباره پارتیشن بندی و یا ریکاور کنید

AMD>INTEL
09-03-10, 15:14
جامپرش رو تغییر بده ببین درست میشه .

nima_hl
09-03-10, 15:29
سلام

مشخصات هارد خراب
120GB
Maxtor
Diamondmax 10
IDE

سلام

یه dvd ide یه بار به پستم خورد که اگر یه هارد دیگه روی همون کابل ( چه اسلیو چه مستر ) نصب میکردی همین دیونه بازیا رو در میاور

شما هارد رو بر روی یک کابل مجزا نصب کنید اگر مشکلتون حل نشد ممکنه از مود کنترلل باشه اونو رو حالت ahci و ide تست کنید

farzad.ring
09-03-10, 15:36
سلام بر همگی
از پاسخهای همه دوستان ممنون. آنلاین بودم ولی انتظار نداشتم انقدر سریع پاسخ بگیرم :D

ظاهرا تو بایوس شناخته هارد رو!!!
ظاهرا و واقعا.منم برای همین هنوز امید دارم

باید با نرم افزار پارتیشن رو شخم بزنی تا بتونی دوباره پارتیشن بندی و یا ریکاور کنید
اسم نرم افزار(ها) رو لطف می کنید؟ تو محیط ویندوز کار میکنه؟

جامپرش رو تغییر بده ببین درست میشه .
چشم مدیر عزیز.الان ری استارت می کنم و نتیجه رو میگم

سلام

یه dvd ide یه بار به پستم خورد که اگر یه هارد دیگه روی همون کابل ( چه اسلیو چه مستر ) نصب میکردی همین دیونه بازیا رو در میاور

شما هارد رو بر روی یک کابل مجزا نصب کنید اگر مشکلتون حل نشد ممکنه از مود کنترلل باشه اونو رو حالت ahci و ide تست کنید
البته فکر کنم با کابل های مختلف و حتی بدون سایر دیوایسها هم تست کردم و ظاهرا فقط اینه که مشکل داره.بازم تست میکنم

در مورد دوم که گفتید منظورتون رو از ahci متوجه نشدم؟ این در بایوس تنظیم میشه؟

javadshahvand
09-03-10, 16:33
سلام بر همگی

اسم نرم افزار(ها) رو لطف می کنید؟ تو محیط ویندوز کار میکنه؟

باید بوت کنید

farzad.ring
09-03-10, 20:44
با تشکر از دوستان . ولی متاسفانه مشکل حل نشد :1. (28):

باید بوت کنید
این هارد امروز چندین ساعت وقتم رو گرفت
فردا شب نرم افزار شما رو هم تست میکنم و نتیجش رو میگم

با سپاس از شما