PDA

مشاهده نسخه کامل : تولید پردازنده های 8 هسته ای Amd!

Shahryar
12-04-07, 18:53
شرکت ای ام دی اعلام کرد بعد از طراحی و عرضه ی پردازنده های بارسلونا با معماری K10 در سال 2007 قصد تولید پردازنده های جدیدی را با معماری K10 در سال 2008 در شانگهای چین داریم .

این پردازنده ها که از معماری K10 تقویت شده بهره می برند دارای سرعت های بالاتر و L3 کش های بیشتر نسبت به پردازنده های معمولی سری K10 می باشند . یکی از خصوصیات این سری 45 نانومتری بودن فناوری ساخت این پردازنده ها هست که توانایی تولید پردازنده هایی با 8 هسته را برای ای ام دی فراهم می آورد . طبق گفته های ای ام دی این پردازنده ی 8 هسته ای قرار است مبنی بر تکنولوژی 45 نانومتری در سال 2008 وارد بازار شود . در حال حاضر اطلاعات دقیقی در مورد این پردازنده وجود ندارد .

این پردازنده اولین 8 هسته ای Amd می باشد !

در پست های بحث میکنیم که خیلی جای بحث داره !

موفق باشید
شهریار:1. (29):

Trance
12-04-07, 19:05
بیسار عالی بود دست شما درد نکن:1. (3):

M A H R A D
13-04-07, 18:32
این پردازنده اولین 8 هسته ای Amd می باشد !

باید ببینیم و تعریف کنیم !

ضمنا فکر کنم قبل این پردازنده ها طرح هشت هسته ای دیگه ای هم داریم به اسم Quad FX+ که درواقع مثل QuadFX هست با این تفاوت که بجای دو هسته ای توش دو تا چهارهسته ای وجود داره که در کل میشه هشت هسته ...

پس بهتره اون جمله تبدیل بشه به : اولین پردازنده های هشت هسته ای یکپارچه AMD

سپاس

KING
14-04-07, 22:21
ببينم ال 3 كش هر كشش 512 كيلوبايته يا 1 مگه ؟

Shahryar
14-04-07, 22:26
باید ببینیم و تعریف کنیم !

ضمنا فکر کنم قبل این پردازنده ها طرح هشت هسته ای دیگه ای هم داریم به اسم Quad FX+ که درواقع مثل QuadFX هست با این تفاوت که بجای دو هسته ای توش دو تا چهارهسته ای وجود داره که در کل میشه هشت هسته ...

پس بهتره اون جمله تبدیل بشه به : اولین پردازنده های هشت هسته ای یکپارچه AMD

سپاس

این طرحی که شما میگین چه سالی قراره بیاد بیرون ؟

قربانت شهریار

Emperatour
14-04-07, 23:00
ببينم ال 3 كش هر كشش 512 كيلوبايته يا 1 مگه ؟

هر كش يعني چي؟ خودش يك كشه نه؟ بالاي 1 مگه

KING
14-04-07, 23:32
ميدونم عزيزم!
الان سي پي يو هاي اي ام دي ال 2 كشه
ال يكش 128 كيلوبايته
و ال 2 512 كيلوبايت
من ميخاستم بدونم اين سي پي يو كه ال 3 كش داره سه تاي اين سي پي يو 512 يا يه مگه ؟

Emperatour
15-04-07, 00:01
ال3 كش مگه مال سرور نيست؟ و اونم فكنم 1 مگه ال3

M A H R A D
15-04-07, 13:34
بهنام جان من احساس میکنم شما کشهای رو با هم قاطی کردی ...! Only the registered members can see the link پس یه توضیح کلی در مورد انواع کش میدم :

L1 Cache : که بهش کش سطح اول هم میگن که در واقع یک نو ع حافظه فوق سریع و کوچکی هست که روی پردازنده قرار میگیره و و وظیفه اش اینه که اطلاعاتی که پردازنده از اونا خیلی زیاد استفاده میکنه رو در خودش ذخیره کنه تا سرعت پردازش رو ببره بالا ... این نوع کش از کش L2 کوچکتر ( از لحاظ حجمی) و سریعتر است ...

L2 Cache : که بهش کش سطح دوم هم میگن نوعی حافظه است که که اندازه اون از L1 بیشتره ولی سرعت کمتری داره ...

L3 Cache : نوعی دیگر از کش هست که به نوعی ضامن کشهای دیگه هست و اکه احتمالا توی بازخوانی اطلاعات از کشهای دیگه مشکلی پیش اومد ، پردازنده بجای اینکه مجددا به Source دیتا برگرده ، رجوع میکنه به همین L3 که این خودش سرعت رو خیلی بالا میبره ... ضمنا علاوه بر پردازنده های سرور ، سی پی یوهاای دیگه ای مثل Pentium EE هم از چنین کشی استفاده میکنند ...

سپاس

M A H R A D
15-04-07, 13:43
این طرحی که شما میگین چه سالی قراره بیاد بیرون ؟

قربانت شهریار
گفته شده سال 2007

البته یه Quad FX + داریم که همونطور که گفتم توی 2007 میاد و یه Quad FX ++ داریم که توی 2008 میاد و تفاوت بین این دو این هست که اولی از رمهای DDR2 ساپورت میکنه ، دومی رمهای DDR3 رو ساپورت خواهد کرد ...

سپاس