PDA

مشاهده نسخه کامل : تعویض کابل RGB مانیتور سامسونگ

sunboys
09-03-10, 10:18
باسلام مدل مانیتورم سامسونگ CRT 17" هستش کابل RGB ام قطعی داشت عوضش کردم حالا وقتی کابل سیگنال را وصل می کنم مانیتورم خاموش میشه و هیچگونه تصویری نمی ده و کابل قبلی را هم ندارم کا از روش رنگها و جای کابل ها را مثل هم بزنم راهنمائی بفرمائید از جائی ممیشه نقشه چیدمان کابلش را گیر آورد

mzz
09-03-10, 11:07
نحوه تعویضش رو یاد میدی چه جور مانیتور باز کنیم منم یه سامسونگ 17750 دارم کابلش خراب شده میخام کابل رو عوض کنم بلد نیستم مانیتور رو باز کنم قیمت کابلش چقدره و از کجا میتونم گیر بیارم
ممنون میشم راهنماییم کنید

sabz1
11-03-10, 16:40
سلام
من هم همین مشکل را دارم و می خوام خودم تعمیر کنم کسی نیست راهنمای کنه

am2
11-03-10, 19:01
قیمت کابلش 5-7 تومنه
عوضش کردنش هم اصلا کاری نداره
یه سیم اتصال داره به حفاظ لامپ و دوتا سوکت داره یکی مال بردالکترونیکی هست یکی هم مال لامپ اینا اشتباه هم نمیشند باز کنید متوجه میشید

mzz
11-03-10, 23:26
قیمت کابلش 5-7 تومنه
عوضش کردنش هم اصلا کاری نداره
یه سیم اتصال داره به حفاظ لامپ و دوتا سوکت داره یکی مال بردالکترونیکی هست یکی هم مال لامپ اینا اشتباه هم نمیشند باز کنید متوجه میشید
من هر کاری کردم نتونستم قاب مانیتور رو باز کنم یه آموزش باز کردن مانیتور رو بده حالا فیلم یا عکس یا PDF فرقی نمیکنه 17650 و 17750
با تشکر

ENASAP
11-03-10, 23:50
باسلام مدل مانیتورم سامسونگ CRT 17" هستش کابل RGB ام قطعی داشت عوضش کردم حالا وقتی کابل سیگنال را وصل می کنم مانیتورم خاموش میشه و هیچگونه تصویری نمی ده و کابل قبلی را هم ندارم کا از روش رنگها و جای کابل ها را مثل هم بزنم راهنمائی بفرمائید از جائی ممیشه نقشه چیدمان کابلش را گیر آورد
وقتي كابل سيگنال به كيس وصل نيست و مانيتور روشن هست پيغام No Signal رو داره؟

نحوه تعویضش رو یاد میدی چه جور مانیتور باز کنیم منم یه سامسونگ 17750 دارم کابلش خراب شده میخام کابل رو عوض کنم بلد نیستم مانیتور رو باز کنم قیمت کابلش چقدره و از کجا میتونم گیر بیارم
ممنون میشم راهنماییم کنید
براي باز كردن قاب پشت مانيتور اول بايد پايه ي مانيتور رو در بياري، بعد 2 تا پيچ زير مانيتور رو باز كني. در نهايت 2 تا ضامن هم بالاي مانيتور داره كه با يه پيچ گوشتي دو سو مي توني چند تا ضربه بزني تا ضامن آزاد بشه، تمام. :1. (5):
نكته:
1- براي پيدا كردن ضامن ها بايد درز بالاي مانيتور رو نگاه كني دو تا شكاف تقريبا" يك سانتي داره. البته يكم تجربه لازم داره چون ممكنه ضامن ها رو بشكني. مسئوليت ش با خودتونه. :whistle:
2- مدارهاي داخل مانيتورها ولتاژ خيلي بالايي رو حتي وقتي سيم برق اش رو كشيده باشيد داخل خودشون ذخيره مي كنند و خطر برق گرفتگي شديدي دارند. :gasp:مخصوصا" قسمت (هاي ولتاژ و خازن هاي بزرگ تغذيه) براي همين توصيه مي كنم اگه تجربه كار با مدارهاي الكترنيكي و رعايت نكات ايمني رو نداريد ببريد پيش يه تعميركار. البته تعويض كابل سيگنال كاري نداره ولي مسئوليت برق گرفتگي احتمالي با خودتونه :great:

سلام
من هم همین مشکل را دارم و می خوام خودم تعمیر کنم کسی نیست راهنمای کنه
با توجه به نكاتي كه در بالا عرض كردم اگه باز هم تمايل داريد خودتون اين كار رو انجام بديد اول بايد قاب پشت مانيتور تون رو باز كنيد.
كابل سيگنال مانيتورهاي سي.آر.تي معمولا" دو تا سوكت دارند:
1- يك سوكت شش تايي كه به مدار پشت لامپ تصوير وصل شده و براي سيگنال هاي سه رنگ اصلي قرمز: R، سبز: G و آبي: B هست. بعلاوه سه تا سيم مشكي كه هر سه تايي شاسي (گرند يا خط منفي مدار) هستند.
2- يك سوكت شش تايي و در بعضي مدل ها هفت تايي كه روي برد اصلي وصل مي شوند و در مدل هاي مختلف چيدمان آنها فرق مي كنند.
طرف ديگه كابل سيگنال كه به كارت گرافيك وصل مي شود داراي 15 پين است كه البته از همه آنها استفاده نمي شود. در بعضي مدل ها ممكنه چندتا از پايه پوچ باشند.
در مرحله اول يك دستگاه مالتي متر، كاغذ و خودكار لازم داريد... :1. (26):

mzz
12-03-10, 17:15
من پیچ پایین رو باز کردم اما ضامنهای بالا رو نتونستم یه زره قسمت بالاش مانیتور شکست
در ضمن مانیتور من حدود 2 ماهه که تو جعبه هست برقش خالی شده یا نه میگن حداکثر 2 ساعت طول میکشه تا برقش خالی بشه
آموزش تصویری میتونی بزاری
ممنون میشم بزارید

ENASAP
15-03-10, 00:25
آموزش تصويري متاسفانه ندارم :1. (28): ولي بصورت تئوري سعي مي كنم بيشتر توضيح بدم: :1. (23):
قسمت بالاي مانيتور دو تا ضامن داره كه با يك پيچ گوشتي دو سو مي تونيد چندتا ضربه از بالا به سمت پايين در حالتي كه مانيتور رو تو حالت عادي روي ميز گذاشتيد بزنيد خيلي راحت باز ميشه. درز بالاي مانتيور رو اگه با دقت نگاه كنيد اين دو قسمت مشخص هست.
اگه به خازن هاي بزرگ تغذيه و كابل (هاي ولتاژ) ي كه به لامپ تصوير وصل شده دست نزنيد خطري نداره. :yes:
كابل سيگنال دو قسمت ميشه. يكي به يه سوكت شش پين كه به برد پشت گان لامپ تصوير ميره و ديگري به يه سوكت شش و يا هفت پين كه به برد اصلي وصل ميشه. تا اينجا كه رسيديد اون سوكتي كه به برد اصلي وصل شده رو نگاه كنيد، معمولا" كنار سوكت روي برد يكسري اطلاعاتي نوشته اونها رو اينجا بنويسد، ببينيم چيكار ميشه كرد. :great:

mzz
15-03-10, 12:52
منظورت این قسمتاس
Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

sunboys
15-03-10, 18:38
بله نو سیگنال را داره اما خوب دستتون درد نکنه مشکلم حل شد مشکل از چیدمان کابلم بود مشکلم حل شد

mzz
15-03-10, 20:30
ممنون تونستم بازش کنم سوکت ها رو در آوردم یه سیم برق هم داشت در آوردم

ENASAP
16-03-10, 10:56
بسيار خوب، كابل خراب رو بعنوان نمونه با خودتون ببريد بازار. اگه مثل خودش گير آورديد كه خوبه فقط كافيه سوكتها رو جا بزنيد.( موقع خريد به سوكتي كه از روي برد اصلي باز كرديد توجه داشته باشيد كه 6 پين هست يا 7 پين!) اگه گير نياورديد هر مدلي باشه ميشه درستش كرد ولي بايد يكم حوصله به خرج بديد.
براي خريد هم اگه بريد بازار الكترونيك خيلي ارزونتر مي تونيد پيدا كنيد معمولا" تعميركار ها گرونتر مي فروشند.

mzz
16-03-10, 14:40
بسيار خوب، كابل خراب رو بعنوان نمونه با خودتون ببريد بازار. اگه مثل خودش گير آورديد كه خوبه فقط كافيه سوكتها رو جا بزنيد.( موقع خريد به سوكتي كه از روي برد اصلي باز كرديد توجه داشته باشيد كه 6 پين هست يا 7 پين!) اگه گير نياورديد هر مدلي باشه ميشه درستش كرد ولي بايد يكم حوصله به خرج بديد.
براي خريد هم اگه بريد بازار الكترونيك خيلي ارزونتر مي تونيد پيدا كنيد معمولا" تعميركار ها گرونتر مي فروشند.
توپ خونه میتونم پیداکنم یا جای دیگه

mohammadbist
29-08-11, 14:21
چیدمان کابل رو میشه توضیح بدید

ahmadr
17-11-11, 12:21
لطفا چیدمان رو به صورت علمی تر توضیح دهید لطفا . مرسی

khrkorosh
18-03-14, 08:19
سلام
من کابل مانیتور سامسونگم خراب شد اما سوکتش رو دارم ولی رفتم یه کابل گرفتم که مال ال جی هستش وصل کردم دیدم کابل رو نمیشناسه و از روی سوکت سامسونگ رنگهاش رو جابه جا کردم ولی بازم درست نشد باید چه کار کنم؟

javadshahvand
18-03-14, 08:31
سلام
من کابل مانیتور سامسونگم خراب شد اما سوکتش رو دارم ولی رفتم یه کابل گرفتم که مال ال جی هستش وصل کردم دیدم کابل رو نمیشناسه و از روی سوکت سامسونگ رنگهاش رو جابه جا کردم ولی بازم درست نشد باید چه کار کنم؟

باید کابل خود سامسونگ رو تهیه کنی اینجوری دردسر داره

AMD>INTEL
18-03-14, 10:31
به این شماره زنگ بزن بگو امید معرفیت کرده . کابلش رو دارد . آقای ناسوتی
44047277

np2014
24-12-14, 14:15
سلام. من یک مانیتور ال جی دارم. کابل سیگنال مشکل داشت و رنگ ها رو درست نشون نمیداد. یکی خریدم اما کال مانیتورم 7پین بوده و این جدیدع 6 پین داره. متاسفانه تو شهرستان ما کابل مانیتور ندارن. اون رو از مشهد خریدم و الان نمیتونم عوضش کنم. میشه بگید چطوری میشه این مشکل رو حل کنم؟
خیلی ممنون میشم اگه هرچه سریع تر توضیح بدید آخه خیلی کارم گیره. ممنون

AMD>INTEL
24-12-14, 14:35
سلام. من یک مانیتور ال جی دارم. کابل سیگنال مشکل داشت و رنگ ها رو درست نشون نمیداد. یکی خریدم اما کال مانیتورم 7پین بوده و این جدیدع 6 پین داره. متاسفانه تو شهرستان ما کابل مانیتور ندارن. اون رو از مشهد خریدم و الان نمیتونم عوضش کنم. میشه بگید چطوری میشه این مشکل رو حل کنم؟
خیلی ممنون میشم اگه هرچه سریع تر توضیح بدید آخه خیلی کارم گیره. ممنون

باید کابل مونیتور رو مثل خودش رو بگیرید . البته از هر دو عکس بگیرید.

mory952
13-01-15, 23:04
بله نو سیگنال را داره اما خوب دستتون درد نکنه مشکلم حل شد مشکل از چیدمان کابلم بود مشکلم حل شد
میشه بگی چجوری چیدمان سیمها رو پیدا کردی؟! خیلی گیرم!

mobaraki18
17-02-15, 08:06
دوستان من هرکاری کردم نتونستم دوتا ضامن بالای مانیتور رو آزاد کنم
لطفا راهنماییم کنید

AMD>INTEL
17-02-15, 09:24
دوستان من هرکاری کردم نتونستم دوتا ضامن بالای مانیتور رو آزاد کنم
لطفا راهنماییم کنید

از محلی که مشکل دارید عکس واضح بگیرید .

mobaraki18
17-02-15, 10:07
از محلی که مشکل دارید عکس واضح بگیرید .

ممنون دوست عزیز بیخیال شدم از باز کردنش چون کابل پیدا نکردم

AMD>INTEL
17-02-15, 10:42
ممنون دوست عزیز بیخیال شدم از باز کردنش چون کابل پیدا نکردم

مدل دقیقش رو بهم بگو ببینم کابلشو میتونم برات تهیه کنم یا نه

mobaraki18
18-02-15, 09:18
Samsung DFX 17650

bahram_ft
21-09-15, 14:36
من هم این مشکل رو پیدا کردم برای باز کردن اون دوتا ضامن اول ابتدا ببینید پیچ ها روش نصب شده دوتا پیچ هست که ابتدا اونا رو باز کنید اگر پیچی نبود بیاید اون دوتا ضامن رو به پائین فشار بدید و قبل از اینکه اون تا ضامن پلاستیکی رو به پائین فشار بدین دوتا ضائده پلاستیکی زیر ضامن ها هست که باید به یک سمت بکشین تا زیر ضامن ها خالی بشه تا ضامن ها بتونن پائین بیان و میتونید با دوتا پیچ گوشتی اینکارو انجام بدین فقط مواظب باشین که این ضامن ها نشکنه چون جنسش از پلاستیک خشکه سعی کنید با همراهی دو نفر اینکارو انجام بدید تا همزمان ضامن ها رو به پائین فشار بدین من خودم یکنفری تونستم بازش کنم ولی خیلی لبه های مانیتورم آسیب دید و پلاستیکش خراب شد واسه همین میخوام تجاربم رو اینجا بذارم تا شما براحتی اونو باز کنین بعد از اینکه ضامن پائین رو به پائین آوردید براحتی با کشیدنش قاب پلاستیکی مانیتورتون خارج میشه ولی از قسمت بالا هنوز گیره و باید دوتا ضامن بالا را هم در بیاورید من خیلی ور رفتم تا تونستم اون قلقل کارو بدست بیارم و همین کار باعث شد خیلی لبه های قاب مانیتورم خراب بشه در بالای مانیتور قبل از اینکه قاب رو بخواین یک تیکه بکشین بیرون دوتا ضامن هست که باید با یک پیچ گوشتی که فازمتر بهتره اون ضامن رو به طرف صفحه شیشه ای مانیتور به پائین هل بدید که وقتی هل بدید براحتی باز میشه و قاب آزاد میشه و براحتی میشه از برد الکتریکی خارجش کرد ولی اگر این دوتا ضامن را نتونید خارج کنید خارج کردن این قاب غیر ممکنه و تلاش شما باعث میشه قاب بشکنه سازنده مانیتورها واقعا طوری این مانیتورهای قدیمی رو ساختن که کسی نتونه براحتی بازش بکنه و قابل تعمیر باشه در حالیکه میتونستند براحتی کابل جی آر بی مانیتور رو که در گذشت زمان دچار فرسودگی و آسیب میشه رو طوری تعبیه کنند که نیازی به خارج کردن قاب مانیتور نباشه ولی تمام اینها فقط بخاطر اینکه بتونن در کنار اون یک بازرای برای خودشون درست کنند تا در صورت فرسودگی یک کابل بی ارزش مشتریان مبادرت به خرید مانیتور جدید کنند وگرنه براحتی میشه طوری این مانیتورها را مونتاژ کرد که هم براحتی باز بشند و قابل تعمیر باشند که بنظر من هر کسی یاد بگیره که خودش تعمیر بکنه تا فروشندگان و دلالان مردم را انقد بازی ندهند