PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای خرید مودم ADSL Wireless

gamekhor2007
08-03-10, 10:14
من میخوام مودم بخرم.قیمت هم زیر 100 باشه؟مدل مورد نظرم LINKSYS WAG 54 G2 که قیمت 80 هست.فقط یکسوالاتی دارم:

1.یک توضیحی درباره مودم ADSL Wireless بدید
2.این مودمها اینترنت ADSL رو به Wireless تبدیل میکنند و میشه از اون برای لبتاب یا موبایل استفاده کرد؟
3.میشه این مودم هارو کاری کرد که یوزرنیم و پسورد بهش بدی و فقط با روشن کردن مودم خودش به اینترنت وصل بشه؟
4.برد وایرلس این مودمها چقدر هست؟
5.با هر ISP سازگار هستند؟
6.من میتونم همزمان لبتاب و Xbox360 رو بهش وصل کنم؟

vandelin
08-03-10, 10:41
سلام

1.این نوع مودم ها که کومبو یا چندکاره هم نامیده میشن شامل مودم adsl , روتر , اکسس پوینت هستند . که دومی قابلیت اتصال و استفاده همزمان از مودم رو با چند پورت شبکه و اکسس پوینت به صورت وایرلس این امکان رو فراهم میکنه .
2.چیزی به نام تبدیل وجود نداره . تنها عملی که روی این مودم ها صورت میگره ایجاد دسترسی به صورت بیسیم به اینترن از طریق خط تلفن هست . صرفا این کار با ایجاد یک شبکه کوچک داخلی انجام میگیره .
بله هر دستگاهی که انتن wi-fi داشته باشه چه لپ تاپ چه ps3 این قابلیت رو داره که از این نوع شبکه استفاده کنه .
3.اصولا هم مودم های کومبو رو باید به این صورت تنظیم کرد که با روشن کردن خود به نت وصل شده و بین دستگاه های متصل این سرویس رو به اشتراک بگذاره . در کل هم دو نوع تنشیم وجود داره : PPPOE و Bridge که اولی شامل ذخیره یوزر و پسورد در خوده مودم و انجام عمل کانکت توسط خوده مودم هست .
4.بستگی به انتن خوده دستگاه داره . ولی معمولا بیشتر از 10 15 متر پاسخ گو نیستن . البته به دریافت کننده هم بستگی داره .
5.مچ بودن با ISP به نظره خودم بیشتر سیاست شرکت ها برای فروش مودم توسط خودشون هست ولی بعضا هم ناسازگاری بعضی مودم ها با شرکت ها دیده میشه .
6.بله . ولی چون این مودم ها قابلیت تقسیم پهنا بین دیوایس ها رو ندارن و استفاده هزمان موجب افت سرعت شدید یکی یا چندتا از سیتم ها میشه . مثلا اگه با PC بذارید فایل دانلود کنه دیگه با 360 نمیتونید بازی کنید . البته همزمان وصل بودن مشکلی نداره و امکان پذیره .

fafal
08-03-10, 12:10
8960 تی پی لینک مودم بسیارخوبی هست

2 انته

من چند ماه یک بار هم خاموشش نمیکنم