PDA

مشاهده نسخه کامل : اطلاع رسانی و راهنما برای خرید انواع سخت افزار

صفحات : [1] 2

GAMEDESIGNER
23-09-06, 20:34
این شاه تاپیک های بازار هست که در ایران این تاپیک تنها و یکی از قوی ترین تاپیک های موجود برای افرادی هست که می خواهند خریدی یا راهنمایی بگیریند این تاپیک مشهور قبلی هست امیدوارم دوباره شاهد بچه ها خوب در این تاپیک باشیم.
به امید موفقیت این تاپیک در ایران
- - - - - - -- - - - - - - - -
لازم به ذکر است که من در سایت های فروشگاه آنلاین و سایت شهر سخت افزار هم این تاپیک را به عنوان قوی ترین تیم راهنمایی دهنده ی سخت افزار در ایران منتشر می کنم.
این تاپیک آخرین بار توسط مهراد ویرایش شد!
موفق باشید

Shahryar
24-09-06, 17:55
من این موضوع را مهم کردم امیدوارم دوستان هم به صورت جدی روش کار کنند.
باتشکر شهریار

M A H R A D
25-09-06, 15:07
ممنونم شهریار جان ...

==========================================

سلام دوستان ...

در این پست قصد داریم نام چیپستهایی که از پردازنده های Conroe کمپانی اینتل پشتیبانی میکنند رو ذکر کنیم ...
اگه کسی چیپستی میشناسه معرفی کنه لطفا ...

من فعلا اینها رو یادم میاد :

Intel P965

Intel 975X

Intel P945

nForce 4 SLI Intel Edition

Intel G965 ( کلا تمام اعضای خانواده چیپ های 965)

فعلا همین ها یادم میاد ...

M A H R A D
25-09-06, 15:12
البته اگه میخواین که انتخابتون یه انتخاب آینده نگرانه باشه من پیشنهادم P965 هستش ...

چون این چیپ ست به راحتی از FSB 1333MHz پشتیبانی میکنه و با این حال شما میتونید در آینده از پردازنده های Core 2 Quad شرکت اینتل که چهار هسته ای هستند استفاده کنید ( بدون هیچ مشکلی)

البته 975X هم میشه با آپدیت بایوس اون رو با اف اس بی 1333 مگاهرتز مچ کرد ...

ممنون - مهراد

M A H R A D
25-09-06, 15:17
بررسی کارت گرافیکی GigaByte 7300 GT 256 MB

این کارت گرافیکی محصول کمپانی گیگابایته و دارای 256 مگابایت حافظه از نوع GDDR2 هستش ... این کارت گرافیکی بر روی اینترفیس PCI-E نصب شده و می تواند با امکانات خوب خودش نیازهای شما رو برطرف کنه ...

سایر مشخصات این کارت گرافیکی رو در زیر مرور می کنیم :

مدل : GIGABYTE GV-NX73T256P-RH

GPU : nVIDIA GeForce 7300 GT

مقدار حافظه : 256 مگابایت

نوع حافظه : GDDR 2

D – SUB : بله

DVI : بله

TV – Out : بله

فن : ندارد ، استفاده از Heat Sink

HDTV : بله

مموری اینترفیس : 128 Bit

قابلیت پشتیبانی از SLI : بله

سایر مشخصات :

ساپورت کردن DirectX 9.0c , Open GL 2.0

آپشنالها : Power DVD 6.0 , Serious Sam II

------------------------------------------------------------------------------------

در کل کارت در حد خوبیه و نسبت به قیمتش هم عملکرد نسبتا خوبی داره ...

قیمت : حدود 105 هزار تومان

با گارانتی شرکت آواژنگ

-----------------------------------------------------------------------------------

این هم عکسش :

Only the registered members can see the link

M A H R A D
25-09-06, 15:21
نقد و بررسی مادربرد GA-8I915MD-GV از سری محصولات کمپانی گیگابایت

این مادربرد قابلیت ساپورت از پردازنده های LGA 775 Socket را دارد و با FSB 800 مگاهرتزی خود سرعت نسبتا خوبی را در اختیار دارد. همچنین این مادربرد از تکنولوژی HT (البته نه HT متعلق به ای ام دی بلکه HYPER THREADING ) پشتیبانی می کند.

از دیگر ویژگی های این مادربرد میتوان به ساپورت کردن از رمهای DDR II (400/533 مگاهرتز) اشاره کرد.

این مادربرد ساخت گیگابایت ، از چیپست اینتل 915 GV بهره مند است.

و اکنون یک REVIEW کلی از این مادربرد :

Socket : LGA 775

FSB : 533/800 MHz

Chipset : Intel 915 GV

Memory (RAM) : Support Dual Channel DDR2 533/400 ( 2 Slots ) Max 2 GB

Ports : 2 x SATA , 4 x USB 2.0

Expansion Slots : 1 x PCI-E 16x , 3 x PCI Slots

نکات نهایی :

در کل این مادربرد با قیمتی حدود 80 هزار تومان در بازار کشور موجوده که فکر میکنم با توجه به امکاناتش خوب باشه و یک نکته مهم دیگه این که این مادربرد میتواند گرافیک آنبرد را تا سقف 128 مگابایت Share کند و این خیلی خوبه و برای کارهای متعارف و در سطح معمول میتوان از آن بهره مند شد

M A H R A D
25-09-06, 15:23
نقد و بررسی مادربرد GA-M55S-S3 از سری محصولات کمپانی Gigabyte

مشخصات کلی این مادربرد :

Socket : AM2

Memory : Support DDR2 800MHz / Max 16 GB !

Chipset : nVidia nForce 550

PCI Express x 16 slot Slots : 1
PCI Express x 1 slots 4
2 PCI slots

Ports : 4 x USB 2.0/1.1
IEEE 1394
SATA 3.0 GBPS

در کل این مادربرد یکی از بهترین محصولات گیگا برای سوکت AM2 هست (از نظر قیمت) و از ویژگی های خوبش میشه به ساپورت رم تا 16 گیگ اشاره کرد ... + چیپست خوبش که در پردازشهای گرافیکی خیلی خوبه ... و اما به نظرم تنها ضعفی که داره مربوط به تعداد شکافهای پی سی آی هستش فقط دوتا گذاشتن که علتش هم زیاد بودن شکافهای PCI-E x1 هستش ...

قیمت : 100 هزار تومان

این هم عکسش :

Shahryar
25-09-06, 19:20
سلام این هم مقاله ای هست که آماده کردم که هم در تاپیک اطلاع رسانی هم در بخش تخصصیش معرفی میشه :
کارخانه KINGMAX اقدام به معرفی سری جدید ماژول های حافظه با نام SUPER RAM با قیمتی قابل رقابت کرده است .
در این ماژول ها از تکنولوژی TSOP استفاده شده است .
چیپ های استفاده شده روی این ماژول ها از نوع مرغوب و اصل می باشند که باعث کیفیت بسیار بالای این نوع حافظه ها می شوند. این ماژول ها در رنگ های مختلف و در انواع DDR و SDRAM با بازار عرضه شده اند.
ماژول های SDRAM به واسطه داشتن چیپ جدیدی در زیر SPD دارای خاصیت ضد جعل هست . این چیپ جدید با ساختار ASIC و با استفاده از تکنولوژی TINY BGA ، جهت جلوگیری از جعل اطلاعات داخل SPD طراحی شده است . ( همانطور که می دانید SPD شامل مشخصات مربوط به ماژول حافظه است . ) رنگ این چیپ سبز و اندازه های آن 2.65 میلی متر در 3.40 میلی متر است . وجود این چیپ ست ، باعث منحصر به فرد شدن این محصول در بین ماژول های دیگر شده است .
نویسنده شهریار
باتشکر شهریار
- - - - - -
از تنها کارمن نیست بلکه با همکاری گروه فنی آواژنگ هم هست ....
موفق باشید:8:

M A H R A D
26-09-06, 15:37
بررسی پردازنده AMD Athlon64 3600+ X2 Dual Core – AM2 Socket

این پردازنده محصولی دو هسته ای از کمپانی AMD می باشد. این نوع پردازنده در فرکانس 2.0 GHz کار می کند و می تواند نیازهای عادی و حرفه ای شما را برطرف کند. این نوع CPU با بهره گیری از سوکت AM2 به شما اجازه میدهد تا از تکنولوژی DDR2 در رمهای سیستمتان بهره ببرید. این پردازنده دارای 512کیلوبایت L2Cache شامل 256 کیلوبایت برای هر هسته است. توان مصرفی این پردازنده حدود 65 وات است و ضمن اینکه این CPU با تکنولوژی 90 نانومتری ساخته شده است.

سایر مشخصات این پردازنده را می توانید در ذیل مشاهده کنید :

نام کامل محصول : AMD Athlon64 X2 Dual Core 3600+

فرکانس : 2.0 GHZ

سوکت : AM2

دوهسته ای : بــلـــه

L1 Cache : 128 کیلوبایت ( هر هسته 64 کیلوبایت )

L2 Cache : 512 کیلوبایت (هر هسته 256 کیلوبایت )

پشتیبانی از DDR2 : بـــلـــه

تکنولوژی ساخت : 90 نانومتری

تعداد ترانزیستورها : 153.8 میلیون عدد

حداکثر دما : 72 درجه سانتی گراد

ولتاژ هسته : 1.20 ~ 1.25 V

تکنولوژی AMD 64 Bit : بله

تکنولوژی Cool’n’Quiet : بله

Shahryar
26-09-06, 19:22
من به صورت کامل قبول دارم که سی پی یویی که بالا معرفی شد بهترین سی پی یو برای خرید در این رنج بود....:14:
این هم یک معرفی از من :
M2N32-SLI Deluxe/Wireless Edition
این هم یک مادربورد بسیار قوی و فوق العاده برای افراد حرفه ای و برای کسانی که امکانات و تکنولوژی را با هم می خواهند.
این مادربورد مبنی بر سوکت AM2 و با چیپست 590 نفورس SLI کار می کند ...
این مادربورد دارای 2 اسلات کامل با قدرت زیاد پی سی آی 16 ایکس هستند ...
این مادربورد 4 اسلات دی دی آر تو هستش که تا باس 800 را ساپورت میکنه...
4 تا یو اس بی ....
این مادربورد تمامی خصوصیات AL LIfe ایسوس را داره یعنی میشه گفت کامل ترینشه که این مادربورد از نظر بی سیم هم فوق العاده هست و همراهش هم هدفون بی سیم و ... می باشد....
از اینجا می تونید امکاناته فوق العادش را بفهمید ...
راستی ویستا را هم مثل آب خوردن ساپورت میکنه...
این هم عکسش :

این هم لینکش حتما حتما ببینید :
باتشکر شهریار:177:

XFXForce
26-09-06, 22:41
چرا Crosshair قیمتش 240 دلار و M2N32 SLI Deluxe قیمتش 200 دلار هست در حالیکه تو ایران M2N32 SLI Deluxe 260.000 تومنه و Crosshair 240.000 تومنه.
تازه به جز یک سری امکانات جزئی که Crosshair داره کلا M2N32 SLI فکر کنم بهتره باشه نظر شما چیه؟

X Ray
27-09-06, 14:51
M2N32 sli deluxe توي اكثر بنچ مارك ها قوي تر نشون داده...ولي امكانات Crosshair خيلي بيشتره...

M A H R A D
28-09-06, 15:38
با بالایی موافقم ...

-----------

ضمنا امیرحسین جان بازار ایران تنها بازار توی دنیاست که قیمتها دست خود بازاریهاست ...!!! و ما در این زمینه در دنیا رتبه اول رو داریم ...!!!

M A H R A D
28-09-06, 15:39
معرفی کارت گرافیکی MSI GeForce NX6600GT

سلام دوستان ... این دفعه قصد معرفی یک کارت گرافیکی از محصولات کمپانی MSI رو دارم ...

امیدوارم مفید واقع بشه ...

این کارت که از سری 6 Sereis می باشد دارای قدرت نسبتا خوبی در پرداشهای گرافیکی است. این کارت که در رده کارتهای GT می باشد از 128 مگابایت حافظه بهره مند است و از طریق اینترفیس PCI-E 16x با مادربرد در ارتباط است.

از امکانات دیگر این کارت میتوان به TV Out و DVI اشاره کرد که خود از محاسن این کارت است.

سایر ویژگیهای این VGA رو در زیر می بینید :

نام کامل محصول : MSI GeForce NX6600GT

جی پی یو : 6600 GT

کلاک هسته : 500 مگاهرتز

کلاک حافظه : یک گیگاهرتز

مموری اینترفیس : 128 Bit

میزان حافظه : 128 MB

نرخ انتقال اطلاعات : 16 GB/s

DirectX : DirectX 9.0c

در کل کارت بدی نیست و تنها ویژگی نامناسبش میزان حافظه اش هستش که فقط 128 مگابایته ...

علیهذا این کارت با قیمت حدود 165 هزار تومان در بازار موجوده ....

M A H R A D
28-09-06, 15:39
معرفی مادربرد ASUS P5ND2 – SLI

این هم از معرفی مادر برد ایسوز :

این مادربرد از سری محصولات کمپانی عظیم الجثه (!) AsusTek می باشد که بارزترین ویژگی آن به نظرم بهره بردن از چیپست nForce 4 SLI Intel Edition است ... در واقع شما با داشتن این چیپست می توانید چنانچه قصد ارتقاء سیستم خود را دارید ، در آن زمان از پردازنده های Core 2 Duo استفاده کنید ....

و یکی دیگر از ویژگیهای خوب این مین برد ساپورت از اس ال آی هستش که میتونه مادربرد رو در کارهای گرافیکی مثل گیمینگ و ... در صورت استفاده از دو کارت گرافیک ، قوی تر کنه ...

همانطور که اشاره شد این مادربرد قابلیت ساپورت از CPUهایی با سوکت LGA775 را داراست ...

سایر امکانات این مادربرد در ذیل آمده است :

Dual Channel DDR2 Support

2 PCI Express For SLI Technology

OnBoard Sound Card

GigaBit Lan

و ....

در کل این مین برد نسبت به قیمتش خوبه و انتخاب این مادربرد یک انتخاب آینده نگرانه است ...

قیمت : حدود 100-105 هزار تومان

M A H R A D
28-09-06, 15:44
این از عکس کارت 6600 GT MSI

--------------------------------------------------------------------------

این هم از عکس مادربرد ASUS P5ND2 – SLI

Shahryar
28-09-06, 15:56
مرسی خوب بود...
باتشکر شهریار

XFXForce
28-09-06, 20:43
دستت درد نکنه خیلی خوب بود.

Shahryar
28-09-06, 20:56
دستت درد نکنه خیلی خوب بود.

عزیزم امیر حسین جون شما هم یکم کمکش کن اگه می تونی !:83:
راستی شنبه برو بگیر....
باتشکر شهریار:167:

M A H R A D
01-10-06, 16:21
نمیخواد کسی بیاد اینجا کمک من ؟؟؟؟

اگه کسی میتونه بیاد اینجا و یه قطعه سخت افزاری رو معرفی کنه ...

ممنون - مهراد

XFXForce
01-10-06, 21:41
باشه تا پنجشنبه صبر کن...

M A H R A D
03-10-06, 20:41
سلام دوستان ...

حالا تا پنجشنبه که امیرحسین جان این معرفیها رو اماده کنه من یه دونه میذارم تا این تاپیک خاک نخوره ...

================================================== =====

بررسی پردازنده Intel Core 2 Duo E6300

این پردازنده جزء خانواده پردازنده های Conroe می باشد که کوچکترین عضو گروه Core 2 Duo نیز هست .
از ویژگی های این پردازنده میتوان به فرکانس 1.86GHz اشاره کرد . ضمن اینکه این CPU از سوکت LGA775 و دو هسته بهره می برد.
2 مگابایت کش سطح دوم (L2 Cache ) نیز از خصوصیات این پردازنده قوی است ...

در زیر خصوصیات کامل این CPU را مشاهده میکنید :

نام محصول : Intel Core 2 Duo E6300

سوکت : LGA775

فرکانس : 1.86GHz

اف اس بی : 1GHz

دو هسته ای : بـلـه

تکنولوژی ساخت : 65 نانومتری

ال 2 کش : 2 مگابایت

64 بیتی : بله

M A H R A D
03-10-06, 20:47
این هم از عکس پردازنده E6300 :

قیمتش هم حدودا 230-240 هزار تومان هستش ...

M A H R A D
07-10-06, 13:01
سلام
لطفاً در مورد سيستم زير نظر بدهيد:
CPU: INTEL E6600
Asus P5W DH Deluxe يا MB:ASUS - P5N32-SLI Deluxe
VGA:ASUS-PCI-Express Extreme N6600 GT
RAM:KINGMAX-DDRII 512MB PC800*2
HDD:MAXTOR-SATA 2 250 GB + 16mb buffer
DVD WRITER:ASUS DRW-1608P3S
Modem:ZOLTRIX 56K - 3CHIP - V.92
Power:GREEN GP580B -730W-24PIN-2FAN
بقيه را هم از سيستم قديمي فعلي استفاده مي كنم.
ضمناً بهترين موقع خريد به نظر شما از الان تا پايان بهمن چه موقعي مي باشد؟

سلام ... همانطور که در اون تاپیک گفتم این جا جوابتون رو میدم :

سی پی یو عالیه ...

در مورد مادربرد باید بگم که به نظر من اگه شما P5N32 SLI Deluxe رو بردارید بهتره ... چون اون یکی مادربرد یعنی P5W DH Deluxe خیلی جالب نیست ... چرا که از CrossFire پشتیبانی میکنه و در کشورما امروزه کمتر کسی میاد از این تکنولوژی استفاده کنه ... بنابراین پیشنهاد من P5N32 SLI Deluxe هستش ...
اما اگه بخوای من در کل یه مادربرد برای Core 2 Duo ها پیشنهاد بدم ، نظرم روی GigaByte GA-P965-DQ6 که اگه از اون دوتا مادربرد بهتر نباشه بدتر نیست ...

گرافیکتون بد نیست ولی میتونه بهتر بشه ... شما بودجه نهاییتون رو برای خرید سیستم بگید تا راهنمایی کاملتری بشید ...

رمتون هم میتونید از برندهای بهتری استفاده کنید ... مثل Corsair یا کینگستون ... (بودجه رو بگید)

هاردتون هم پیشنهاد نمیکنم مکستور بگیرید ... چون میترسم از صداش کر بشید !!!
پیشنهاد من وسترن هستش ...

ODDتون هم خوبه ...

مودمتون خیلی سرش جنجاله ... ولی من با گارانتی مهرگان ماشین آسیا همین مودم رو دارم و راضیم ...

پاورتون هم خوبه ... ولی به نظرم دیگه دیگه 730 وات خیلی تخیلیه ... در حد همین 650 وات هم کافیه ...

-----------------

برای راهنمایی بیشتر حتما بودجه تون رو بگید تا راهنمایی کاملتر و بهترین بشید ...

ممنون - مهراد

safety
07-10-06, 15:11
سلام
آقا مهراد ممنون از راهنمايي شما.
1.بودجه حدود 1 تومان در نظر گرفته بودم اما كمي بالاتر هم مشكلي نيست.
2. لطفاً زمان مناسب براي خريد از الان تا بهمن هم كه قيمتها تا حدي افت كرده باشد هم بگوئيد.
3.همكاران من معتقدند كه مادربرد ايسوس از گيگابايت بهتره. لطفاً در مورد تفاوت مادر برد پيشنهادي GigaByte GA-P965-DQ6كمي توضيح بدهيد.
از صرف وقت و راهنمايي كه مي كنيد متشكرم.

Shahryar
07-10-06, 15:35
سلام
آقا مهراد ممنون از راهنمايي شما.
1.بودجه حدود 1 تومان در نظر گرفته بودم اما كمي بالاتر هم مشكلي نيست.
2. لطفاً زمان مناسب براي خريد از الان تا بهمن هم كه قيمتها تا حدي افت كرده باشد هم بگوئيد.
3.همكاران من معتقدند كه مادربرد ايسوس از گيگابايت بهتره. لطفاً در مورد تفاوت مادر برد پيشنهادي GigaByte GA-P965-DQ6كمي توضيح بدهيد.
از صرف وقت و راهنمايي كه مي كنيد متشكرم.

عزیزم خوبی؟
چه طوری؟
ببین این تا بهمن صبر کنی عین اشتباه!
تو دم کریسمس بخر چون اون وقت واقعا قیمت ها پایین تر از همیشه هست! دم عید خودمون قیمت های بالاترین هستند پس این از وقتش...
در مورد سیستم هم باید بگم که رمت را کاملا اشتباه برداشتی چون شما با این سیستم بهتره که یک رم با باس 1066 بردارین یا حد اقل 800 کینگ استون یا کرسیر ...
رم کینگ استون 1066 512 hyper X می تونید بردارین که قیمتش : 265 تومن هست و بسیار قویه و یا رم کرسیر :
Corsair-DDRII - 1GB PC1066 (2x512MB) : 298000 Toman
که دومیه بیشتر می ارزه ... به نظر من این رم ها خیلی عالیند و با قیمت شما جور در میاند ولی اگه پایین تر هم بخوایند می تونید OCZ بردارین که :
OCZ Platinum XTC - Dual Channel 1GB DDR2-512MB PC800
165 تومن هست و خیلی قویه ... من این ها پیشنهاد می کنم و مادربورد Asus P5N32-Sli Deluxe چون اون مادربوردی که مهراد گفت خیلی خوبه ولی رم 1066 را ساپورت نمی کنه ...
مسوله دوم اینکه بله باید SLI باشه کراس فایر کاربردی پیدا نمی کنه ! شما این طور که پیش می ره بیشتر نویدیا پشنهاد میشهو بهتره پس کراس فایر نیازی نیست...
سی پی یو هم خوبه قیمتش هم ماله 3 هفته پیشش را دارم که ماله خودمونه : 375 تومن هست با سه سال گارانتی الماس!
هارد هم هارد خوبی ... قیمتش هم ماله 3 هفته پیش : 75 تومن بوده که احتمالا ارزون تره..
بقیه چیز ها هم خوبه ...
باتشکر
سوالی بود بگین..
موفق باشین
شهریار

M A H R A D
07-10-06, 16:24
با سلام
لطفا جواب من رو بدين (منو نپيچونيد--كارم گيره)
من ميخواستم با -450-400 تومان يك مادر بورد /cpu/ram/كارت گرافيك/كيس/بگيرم
شما چي پيشنهاد ميكنيد
من با اين سيستم بازي خيلي توپ نمي خوام انجام بدم((كار هاي دانشجويي).در آينده قابل ارتقا باشه و Matlab روش ران بشه)
راستي به نظر شما بهتره كيس و پاور رو جدا بگيرم يا نه؟
راستي ميگن گارانتي هاي معتبر احتمال تقلبي بودن اجناس را كاهش ميدهند؟
پس گارانتي معتبر هر كدوم را (لطفا) بگيد؟
راستي هارد هم دارم و ترجيح ميدم AMD باشه
متشكرم

خب این سیستم پیشنهادی بنده است :

CPU : AMD Athlon 3500+ AM2 Socket : 100 T

M.B : Asus M2N4-SLI (nForce 4 SLI Chipset) : 135 T

RAM : KingSton 1GB 533MHz DDRII , Dual Channel (512MBx2) : 100 T

VGA : XFX GeForce 6500 : 75 T

Case : Green : 40 T

در مورد پاور هم بگم که اگه یه کیس خوب بگیری نیازی به پاور جداگانه نیست ... خودت یه کیس خوب گرین حدود 40-45 تومن میتونی پیدا کنی ...

چون گارانتی ها هم برات مهمه برات مینویسم :

ایسوز : آلبالو کامپیوتر

ای ام دی :آلبالو کامپیوتر

کینگستون : ایمانتک

ایکس اف ایکس :سازگار ارقام

--------------------------------

در کل با توجه به اینکه نمیخواهید بازیهای خفن انجام بدید فکر میکنم که سیستم خوبی باشه ...

ممنون - مهراد

M A H R A D
07-10-06, 16:33
عزیزم خوبی؟
چه طوری؟
ببین این تا بهمن صبر کنی عین اشتباه!
تو دم کریسمس بخر چون اون وقت واقعا قیمت ها پایین تر از همیشه هست! دم عید خودمون قیمت های بالاترین هستند پس این از وقتش...
در مورد سیستم هم باید بگم که رمت را کاملا اشتباه برداشتی چون شما با این سیستم بهتره که یک رم با باس 1066 بردارین یا حد اقل 800 کینگ استون یا کرسیر ...
رم کینگ استون 1066 512 hyper X می تونید بردارین که قیمتش : 265 تومن هست و بسیار قویه و یا رم کرسیر :
Corsair-DDRII - 1GB PC1066 (2x512MB) : 298000 Toman
که دومیه بیشتر می ارزه ... به نظر من این رم ها خیلی عالیند و با قیمت شما جور در میاند ولی اگه پایین تر هم بخوایند می تونید OCZ بردارین که :
OCZ Platinum XTC - Dual Channel 1GB DDR2-512MB PC800
165 تومن هست و خیلی قویه ... من این ها پیشنهاد می کنم و مادربورد Asus P5N32-Sli Deluxe چون اون مادربوردی که مهراد گفت خیلی خوبه ولی رم 1066 را ساپورت نمی کنه ...
مسوله دوم اینکه بله باید SLI باشه کراس فایر کاربردی پیدا نمی کنه ! شما این طور که پیش می ره بیشتر نویدیا پشنهاد میشهو بهتره پس کراس فایر نیازی نیست...
سی پی یو هم خوبه قیمتش هم ماله 3 هفته پیشش را دارم که ماله خودمونه : 375 تومن هست با سه سال گارانتی الماس!
هارد هم هارد خوبی ... قیمتش هم ماله 3 هفته پیش : 75 تومن بوده که احتمالا ارزون تره..
بقیه چیز ها هم خوبه ...
باتشکر
سوالی بود بگین..
موفق باشین
شهریار

شهریار جان مگه مین P5N32 SLI Deluxe رم با باس 1066 رو ساپورت میکنه ؟!!!

فکر میکنم که اشتباه میکنی ...

چون این مادربرد حتی باس 800 هم ساپورت نمیکنه عزیز ...

آخرش همون 667 مگاهرتز هستش ...

باورت نمیشه ؟ بیا این هم ازلینک :

M A H R A D
07-10-06, 16:56
safety جان :

با بودجه یک میلیون پیشنهادم اینه :

CPU : Intel Core 2 Duo E6600 : 375 T

M.B : GigaByte GA-P965-DQ6 : 240 T (اون پایین دربارش توضیح دادم)

RAM : OCZ Platinum XTC 1GB DDR2 , Dual Channel (512x2) 800MHz :165 T

VGA : XFX GeForce 7600 GS 256MB : 135 T

HDD : Western Digital 250 GB , SATA2 (8MB Buffer) 3Gb/s : 80 T

اینها حدودا میشه 990-995 تومن ...

با توجه به اینکه گفتی یه خورده بیشتر هم میتونی خرج کنی بقیه اش رو بذار پای سایر قطعات (دی وی دی رایتر و ... )

مودمت هم اگه با گارانتی مهرگان باشه خوبه ... البته توقع نداشته باش کالرآیدیش کار کنه ... ولی از لحاظ کیفیت خوبه ... خودم از همین دارم راضیم ...

---------------------------

این هم یه سری توضیحات پیرامون مادربرد P965-DQ6

خب چیپستش که معلومه : P965 INTEL

تا اف اس بی 1066 مگاهرتز رو ساپورت میکنه ... در آینده هم اگه بایوس رو آپدیت کنید اف اس بی 1333 مگاهرتز رو هم ساپورت میکنه و در آینده میتونید از پردازنده هایی که با این باس کار میکنند استفاده کنید ...

چیپ پل جنوبیش هم اینه :Intel ICH8R

اگه باز هم اطلاعات خواستی اینجا لینک مستقیمش هستش :

Shahryar
07-10-06, 19:45
safety جان :

با بودجه یک میلیون پیشنهادم اینه :

CPU : Intel Core 2 Duo E6600 : 375 T

M.B : GigaByte GA-P965-DQ6 : 240 T (اون پایین دربارش توضیح دادم)

RAM : OCZ Platinum XTC 1GB DDR2 , Dual Channel (512x2) 800MHz :165 T

VGA : XFX GeForce 7600 GS 256MB : 135 T

HDD : Western Digital 250 GB , SATA2 (8MB Buffer) 3Gb/s : 80 T

اینها حدودا میشه 990-995 تومن ...

با توجه به اینکه گفتی یه خورده بیشتر هم میتونی خرج کنی بقیه اش رو بذار پای سایر قطعات (دی وی دی رایتر و ... )

مودمت هم اگه با گارانتی مهرگان باشه خوبه ... البته توقع نداشته باش کالرآیدیش کار کنه ... ولی از لحاظ کیفیت خوبه ... خودم از همین دارم راضیم ...

---------------------------

این هم یه سری توضیحات پیرامون مادربرد P965-DQ6

خب چیپستش که معلومه : P965 INTEL

تا اف اس بی 1066 مگاهرتز رو ساپورت میکنه ... در آینده هم اگه بایوس رو آپدیت کنید اف اس بی 1333 مگاهرتز رو هم ساپورت میکنه و در آینده میتونید از پردازنده هایی که با این باس کار میکنند استفاده کنید ...

چیپ پل جنوبیش هم اینه :Intel ICH8R

اگه باز هم اطلاعات خواستی اینجا لینک مستقیمش هستش :

عزیزم بله حرف من استباه بود !!!!
البته از این که مادربورد عالی و با امکاناتیه که حرفی درش نیست!
ولی بله را ساپورت1066 نمی کنه ! ببین مهراد من نظرم چند تاست که اصلا نظر خوبی نسبت به گیگابایت ندارم ! البته این مدل یکسری خصوصیات خوب داره مثل اورکلاک شدن بسیار قوی و .... که سایت هارد ور زن (Only the registered members can see the link) به صورت کامل توضیح داده .... ولی توی همین سایت ریویو چند تا مادربورد دیگه را دیدم که بیشتر توجهم را جلب کرد : مثلا مادربورد Asus P5B Deluxe wi-fi edition هست که من چند تا از بنچ مارک هاش را می گذارم که رم دی دی آر 2 با باس 800 را ساپورت می کنه:

این هم لینک کامل ریویو :
Only the registered members can see the link بعد نیست به اینجا هم برین :
ولی !@!!!!!!!
با توجه به بنچ مارک های بالا من پیشنهاد نهایی خودم را می دم :
Asus P5B Deluxe Edition
چرا ؟!
چون این مادربورد حتی رم کینگ استون 1066 Hyper X را هم ساپورت می کنه!!!! در ضمن توی بنچ مارک ها هم تقریبا به اختلاف کم از Gigagyte p965-dq6 جلو تره ! ئ این مادربورد امکانات ایسوس را هم داره ایسوس در مادربورد های سری ALIFe خودش امکانات بسیار جالبی داره ...
پس شک نکن قیمتش هم نیم دونم دقیق ولی حدوده 230 تومن باید باشه!!!
بقیه ی کیس هم اینایی که مهراد گفته بود عالیه این طوری شما می تونی یا رم 1066 کینگ را بگیری یا همین OCZ پس ایسوس را فراموش نکن !
باتشکر شهریار

Shahryar
07-10-06, 19:52
با سلام
شما چي پيشنهاد ميكنيد
من با اين سيستم بازي خيلي توپ نمي خوام انجام بدم((كار هاي دانشجويي).در آينده قابل ارتقا باشه و Matlab روش ران بشه)
متشكرم

در مورد پاور هم بگم که اگه یه کیس خوب بگیری نیازی به پاور جداگانه نیست ... خودت یه کیس خوب گرین حدود 40-45 تومن میتونی پیدا کنی ...

در کل با توجه به اینکه نمیخواهید بازیهای خفن انجام بدید فکر میکنم که سیستم خوبی باشه ...

ممنون - مهراد

ببین این سیستم بسیار عالیه و من تشکر می کنم از دوست عزیزم مهراد جان ...
دوست عزیز با توجه به کاری که شما داری وبا توجه با شناختی که من Matlab دارم بهترین کیس اینه که :
Asus M2N4-SLI (nForce 4 SLI Chipset) : 135 T
CPU AMD 3600+ X2 AM2 : 127T
RAM : KingSton 1GB 533MHz DDRII , Dual Channel (512MBx2) : 98.500T
VGA : EX-Byte 6500 PCI-E:60T
Case Porsche 450W : 35 T
Case Green : 40T
باتشکر شهریار
راستی اگه بخوایند می تونید از فروشگاه شهر سخت افزار بخرین!

M A H R A D
07-10-06, 21:13
با سیستم بالا که شهریار جان ارائه دادند هم موافقم ... اون هم سیستم خوبیه ...

که از ویژگیهای خوبش دو هسته ای بودنش هست ... واقعا این CPU معرفی شده در بالا نسبت به قیمتش خیلی خوبه ... معرفیش هم در صفحات قبل گذاشتم ...

ممنونم - مهراد

M A H R A D
07-10-06, 21:26
شهریار جان مطمئنی که این مادربرد P5B Deluxe از رمهای با باس 1066 پشتیبانی میکنه ؟

من که باز شک دارم ... ضمنا این مادربرد که باز CrossFire هستش ... جالب نیست ...

ضمنا بگم که این P965-DQ6 حالا توی چند تا بنچ مارک بد عمل کرده شما هم اونها رو گذاشتی ؟!!!

ولی محض اطلاع این بنچ مارکها رو هم یه نیگاه بنداز :

M A H R A D
07-10-06, 21:28
این هم چندتای دیگه از hardwareZone :

safety
08-10-06, 08:49
سلام
ممنون از راهنمايي شما آقاي مهراد و آقاي شهريار عزيز.
در مورد مادربرد، بنچ ماركهاي جالبي بود. اميدوارم در ادامه بحث بتوانم مادربرد بهتر را انتخاب كنم.البته با توجه به اينكه مادربرد سيستم خونه گيگابايته و در سركارم ايسوسه(هر دو قديمي و با CPU 1.8 هستند)، به نظرم ايسوس بهتره. ولي حرفهاي آقا مهراد خيلي مرددم كرده و نياز به راهنمايي بيشتري دارم.
در مورد هارد 250 وسترن و مكستور فرقشون در بافر 8 و 16 آنها است كه مرا در انتخاب دچار ترديد مي كنه ولي از صداي بالاي هارد هم اصلاً خوشم نمي آيد. لطفاً بيشتر راهنمايي كنيد.

X Ray
08-10-06, 13:19
من هم مادربورد ايسوس پيشنهاد مي كنم...و براي Core Dou فقط P5N32 SLi Se Deluxe...از P5B و P965-DQ6 بهتر جواب ميده...
در مورد هارد هم مكستور نگيييييير...وسترن بهترينه...اگه بدترين هارد وسترن رو بگيري از بهترين هارد مكستور هم سر تره...!!!صداي مكستور اونقدر زياد نيست ولي خيلي اعصاب كنه...

M A H R A D
08-10-06, 13:43
سلام
در مورد مادربرد، بنچ ماركهاي جالبي بود. اميدوارم در ادامه بحث بتوانم مادربرد بهتر را انتخاب كنم.البته با توجه به اينكه مادربرد سيستم خونه گيگابايته و در سركارم ايسوسه(هر دو قديمي و با CPU 1.8 هستند)، به نظرم ايسوس بهتره. ولي حرفهاي آقا مهراد خيلي مرددم كرده و نياز به راهنمايي بيشتري دارم.
در مورد هارد 250 وسترن و مكستور فرقشون در بافر 8 و 16 آنها است كه مرا در انتخاب دچار ترديد مي كنه ولي از صداي بالاي هارد هم اصلاً خوشم نمي آيد. لطفاً بيشتر راهنمايي كنيد.

سلام عزیز ...

من نظرم روی همین GA-P965-DQ6 هستش ...

البته تا زمانیکه یه مدل معرفی کنید تا واقعا از این مدل گیگا هم بهتر باشه ...

ضمنا safety جان ... نمیشه که محصولات قدیم یه کمپانی رو با محصولات جدیدش مقایسه کرد (موردی که شما اشاره کرده اید ) ...

خب هر کمپانی محصول خوب داره محصول بد هم داره ... ولی به نظرم این P965-DQ6 جزء بهترینهای گیگا هستش

من نمیگم که ایسوز بده ... هر کدوم از اینا کاربرد به خصوص خودشون رو دارند اما در کل فعلا برای شما گیگا رو پیشنهاد میکنم ...

این هم یه بنچ مارک دیگه که در این تست P965 DQ6 واقعا خوب کار کرده و اختلاف زیادی با سایر رقبا داره :

M A H R A D
08-10-06, 14:05
در مورد هارد هم بگم که به نظرم بافر کمتر نسبت به صدای بیشتر ارجحیت داشته باشه ... این طور نیست ؟

عزیزم ، بافر 8 مگ هم کم نیست هااااا ...

ولی اگه باز نمیخوای بگو تا یه هارد دیگه برات بذارم ...

ممنون - مهراد

Shahryar
08-10-06, 17:42
سلام

خوبی عزیزم؟
خواهش می کنم...
ببین من خودم هم مکستور را دیدم هم وسترن .... مکستور خیلی بهتره! در ضمنا به غیر از صدا چیز های دیگه ای هم هست که در مورده هارد مهمه که اکثرا بهش توجه نمی کنند ...
من اینجا میگم :
مثلا خیلی از هارد ها در پرتیشن بندی مشکل دارند ! و همه ی نرم افزار توانایی پارتیشن بندی اون ها را ندارند که وسترن هم در بعضی نرم افزار ها همین طوره ! ولی مکستور خیر!
2- هارد یکی از بیشترین جاهایی که داغ میشه و اکثر برای اون فنی تحویه نشده ! و میشه گفت حتی بیشتر از رم و سی پی یو این داغی در سرعت تاثیر داره مثلا شما تاثیرش را می تونید در موقعی که 20 دقیقه از کامپیوتر کار می کشید ببینید ....
باز هم مکستور بهتره !
باتشکر شهریار:23:

Shahryar
08-10-06, 17:48
شهریار جان مطمئنی که این مادربرد P5B Deluxe از رمهای با باس 1066 پشتیبانی میکنه ؟

من که باز شک دارم ... ضمنا این مادربرد که باز CrossFire هستش ... جالب نیست ...

ضمنا بگم که این P965-DQ6 حالا توی چند تا بنچ مارک بد عمل کرده شما هم اونها رو گذاشتی ؟!!!

ولی محض اطلاع این بنچ مارکها رو هم یه نیگاه بنداز :

عزیزم شک داری ساپورت می کنه !؟!؟ بیا اینجا را ببین که کینگ استون گفته این دو تا با هم قدرت بسیار خوبی را دارند :
لازم به ذکر است که این مادربورد همه ی 1066 را ها را ساپورت نمیکنه ! بلکه این رم بسیار فوق العاده که احتمالا توی همین هفته معرفی ای در سایت در موردش می کنم به صورت معمول به وصرت اورکلاک 1066 هست !!! و هیچ مشکلی نداره! :83:
باتشکر شهریار

Shahryar
08-10-06, 17:58
سلام

سلام عزیز ...

من نظرم روی همین GA-P965-DQ6 هستش ...

البته تا زمانیکه یه مدل معرفی کنید تا واقعا از این مدل گیگا هم بهتر باشه ...

ضمنا safety جان ... نمیشه که محصولات قدیم یه کمپانی رو با محصولات جدیدش مقایسه کرد (موردی که شما اشاره کرده اید ) ...

خب هر کمپانی محصول خوب داره محصول بد هم داره ... ولی به نظرم این P965-DQ6 جزء بهترینهای گیگا هستش

من نمیگم که ایسوز بده ... هر کدوم از اینا کاربرد به خصوص خودشون رو دارند اما در کل فعلا برای شما گیگا رو پیشنهاد میکنم ...

این هم یه بنچ مارک دیگه که در این تست P965 DQ6 واقعا خوب کار کرده و اختلاف زیادی با سایر رقبا داره :

عزیزم Safety جان و مهراد جان می بینید که پرفرمنس این دو تا برابره!!! دورسته ؟
پس قدرت یکی هست حالا بحث های جانبی هست که ایسوس گیگا را می پکونه دلیلش هم اینه که این مادربورد جزو مادربورد های سری ALIFE هست و امکاناتی چون :
در پایین صفحه معرفی شده و شما می تونید لیست کامل امکانات را در اینجا ببینید :
و این مادربورد یک مادربورد کامل تری هست مثلا : دارای هد فون مخصوص هست در هنگام چت و صحبت اکو را نمی گیره و ....
باتشکر شهریار:20:

Zero
08-10-06, 20:35
سلام
يه سوال داشتم .
به نظر شما الان با 1 ميليون تومن چه سيستم خوبي ميشه بست ؟
:167:

Shahryar
08-10-06, 21:10
سلام
يه سوال داشتم .

:15: بستیم یک دونه ولی بحث سر مادربوردش هست!!!
ایشون با توجه به کاری که ایشون داره این بد نبود .. پیش نهاد بده..
باتشکر شهریار:83:

M A H R A D
08-10-06, 21:14
عزیزم شک داری ساپورت می کنه !؟!؟ بیا اینجا را ببین که کینگ استون گفته این دو تا با هم قدرت بسیار خوبی را دارند :
لازم به ذکر است که این مادربورد همه ی 1066 را ها را ساپورت نمیکنه ! بلکه این رم بسیار فوق العاده که احتمالا توی همین هفته معرفی ای در سایت در موردش می کنم به صورت معمول به وصرت اورکلاک 1066 هست !!! و هیچ مشکلی نداره! :83:
باتشکر شهریار

اوکی ... لینک جالبی بود ...

ولی جالب تر اینه که اورکلاک میکنن میان به عنوان 1066 می فروشند ...!!!

البته خیلی جالبه و صحیح ...

ممنون - مهراد

M A H R A D
08-10-06, 21:16
سلام
يه سوال داشتم .

خب عزیز دل برادر اول باید کاربرد طرف و انتظارش از سیستم رو بدونیم ...

:95::95::95:

ممنون - مهراد

Shahryar
08-10-06, 21:20
باتشکر شهریار

اوکی ... لینک جالبی بود ...

ولی جالب تر اینه که اورکلاک میکنن میان به عنوان 1066 می فروشند ...!!!

البته خیلی جالبه و صحیح ...

ممنون - مهراد

:101:
مهراد این اورکلاک را اگه کسی تونست بکنه بیاد بگه اورکلاکی که مشکلی نداره یعنی هیچیش مثل بقیه اور ها نیست!
باتشکر

M A H R A D
08-10-06, 21:21
این هم از توضیحات سایت ایسوز در مورد همین رمهای Kingston HyperX 1066 :

Kingston® HyperX® PC2-8500 Ready (default overclock at 1066 MHz)

The Kingston HyperX PC2-8500 is high-frequency memory that delivers outstanding performance. Built with only the best components, the P5B Deluxe and PC2-8500 HyperX memory are optimized for each other to reach maximum performance. Both are validated for stability and compatibility.
*The Kingston DIMM modules are not included in ASUS motherboard package.

Zero
08-10-06, 21:22
من كارم گيم هست .
اگه ميشه انصافي يه سيستم ببنديد واسه من .
1 ميليون پول دارم . فقطم گيگا رو مي شناسم !
بابا ببنديد ديگه !!

Shahryar
08-10-06, 21:23
خوب تا اونجا که من فهمیدم چیز بدی نگفته !!!
عزیزم قبول داری قدرتشون یکسان بود توی بنچ مارک ها ؟

Shahryar
08-10-06, 21:25
من كارم گيم هست .
بابا ببنديد ديگه !!

:24:

M A H R A D
08-10-06, 21:34
عزیزم Safety جان و مهراد جان می بینید که پرفرمنس این دو تا برابره!!! دورسته ؟
پس قدرت یکی هست حالا بحث های جانبی هست که ایسوس گیگا را می پکونه دلیلش هم اینه که این مادربورد جزو مادربورد های سری ALIFE هست و امکاناتی چون :
در پایین صفحه معرفی شده و شما می تونید لیست کامل امکانات را در اینجا ببینید :
و این مادربورد یک مادربورد کامل تری هست مثلا : دارای هد فون مخصوص هست در هنگام چت و صحبت اکو را نمی گیره و ....

خب عزیز دل برادر ...

گیگا هم یه سری امکاننات داره که این ایسوزه فکر نمی کنم داشته باشه :

من جمله eSATA که پورت جدیده با سرعتی حدود 37 برابر USB و IEEE1394...

و Quad Bios که چهار عدد بایوس داره سیستم تا محکم کاری بشه اساسی ...

و خیلی مهم تر اورکلاکینگ خوبی رو در دسترس قرار میده ...

و یه سری مسایل جزئی تر مثل پورتهای LPTو غیره ...

M A H R A D
08-10-06, 21:39

نه عزیز قبول ندارم ...

P965 DQ6 توی بنچ مارکها بهتر عمل کرده ...

:23:

M A H R A D
08-10-06, 21:46
و یه چیز دیگه که بین P965-DQ6 و P5B Deluxe تفاوت ایجاد میکنه اینه که مدل گیگا از خازنهای Solid استفاده میکنه و این خودش یک فاکتور مهم هستش که باعث برتری بر P5B D. میشه ...

خازنهای solid باعث طول عمر مادربرد و در واقع باعث بالا رفتن کیفیت اون میشه ...

بر خلاف خازنهای Electrolitycکه قدیمی شده ....

پس این هم یکی از ویژگی های خوب دیگه P965 DQ6 ...

safety
09-10-06, 10:08
سلام
ممنون از توجهتان آقايان مهراد و شهريار عزيز
با اين وجود نظرات ارزشمند شما هنوز هم در مورد مادربرد و هارد نتيجه قطعي دستم نيامده. اما در مورد مادربرد پيشنهاد مي كنم با توجه به اينكه بهترين انتخاب براي گيگا بايت كه GA-P695-DQ6 مشخص شده ، يكي هم براي ايسوس انتخاب شود. به خاطر همين علاوه بر مدل P5B Deluxeكه آقا شهريار پيشنهاد دادن و مشخصات خوبي هم دارد، مي خواستم نظرتون را در مورد ساير محصولات بدانم.
در سايت ايسوس براي دوهسته اي اينتل موارد ذيل وجود دارد:
كه فقط مدل P5N32-SLI SE Deluxe علاوه بر SLI از رم 800 هم پشتيباني مي كند. ميخواستم علاوه بر نظر شما در اين باره، در مورد بودن اين مادربرد در بازار و قيمت آن هم بدونم.
ضمناً به مدلP5WDG2 WS Professional هم يك نگاهي بيندازيد ممنون مي شم.
بعد از اينكه يك مدل قطعي براي ايسوس مشخص بشه بهتر مي شه بين آنها تصميم گرفت.

safety
09-10-06, 10:19
من كارم گيم هست .
بابا ببنديد ديگه !!

اين هزينه با مانيتور و بلندگو و ساير ضمائم است يا فقط براي كيس در نظر گرفتي؟ دقيق تر بگو تا پيشنهاد بدهيم. اگر فقط كيس مد نظرت است كه مي توني جوابت رو در صفحات قبلي ببيني.

M A H R A D
09-10-06, 13:58
سلام
با اين وجود نظرات ارزشمند شما هنوز هم در مورد مادربرد و هارد نتيجه قطعي دستم نيامده. اما در مورد مادربرد پيشنهاد مي كنم با توجه به اينكه بهترين انتخاب براي گيگا بايت كه GA-P695-DQ6 مشخص شده ، يكي هم براي ايسوس انتخاب شود. به خاطر همين علاوه بر مدل P5B Deluxeكه آقا شهريار پيشنهاد دادن و مشخصات خوبي هم دارد، مي خواستم نظرتون را در مورد ساير محصولات بدانم.
كه فقط مدل P5N32-SLI SE Deluxe علاوه بر SLI از رم 800 هم پشتيباني مي كند. ميخواستم علاوه بر نظر شما در اين باره، در مورد بودن اين مادربرد در بازار و قيمت آن هم بدونم.

safety جان ...

در مورد مادربرد P5N32 SLI SE Deluxe باید بگم که من تا حالا این مدل رو در ایران ندیدم ...

P5WDG2 WS Professional : در مورد این مادربرد هم بگم که تا حالا ندیدمش تو ایران ولی مدل ASUS - P5WDG2-WS هستش که باز از CrossFire پشتیبانی میکنه و در نتیجه پیشنهاد نمیشه ...

---------------------

در کل در مورد مادربرد ایسوز برای Conroe دو تا مدل خوب میشه پیشنهاد کرد :

یکی همین P5B Deluxe هستش که در بنچ مارکها نسبت به P965-DQ6 ضعیفتر عمل کرده ...

یکی دیگه هم مدل P5N32 SLI Deluxe که متاسفانه از رمهای 667 مگاهرتز حداکثر پشتیبانی میکنه ...

M A H R A D
09-10-06, 14:02
ضمنا اگه P5WDG2 WS Professional هم پیدا بشه ، کراس فایر رو ساپورت میکنه ...

که در نتیجه جالب نیست ...

ممنون - مهراد

Shahryar
09-10-06, 14:15
سلام

عزیزم نه ! این مادربورد Asus P5n32 در ایران هست و ما هم داریم! ولی من خودم بهت پیشنهاد نمی کنم! دلیل هم دارم چون این مادربورد اولا چیپستش اینتل سری X900 هست که به درد نمی خوره و چیپست های جدید P که الان ما داریم در مورد 965 اون ها حرف می زنیم بسیار بهترند!
دو این مادربورد از نظر قدرت در بنچ مارک های ضعیف تر از دو مادربورد P5B DL Ed و 6965P-DQ
نشون داده! البته این مادربورد از ببین کلا مادربورد هایی که گفتی به غیر از اون دو تا هر دو ضعیف تر هستند!:15: خلاصه مطلب....
هارد هم مکستور دیگه گفتم دلیلما....

Shahryar
09-10-06, 14:37

نه عزیز قبول ندارم ...

P965 DQ6 توی بنچ مارکها بهتر عمل کرده ...

مطمئی بهتر عمل کرده بود؟!؟!:167:
اینجا را ببین بعد میفهمی که توی بنچ مارک های کی قوی ترند!

M A H R A D
09-10-06, 15:07
شهریار جان در همون تاپیک جوابت رو دادم ...

ممنون - مهراد

801210990
09-10-06, 17:02
با سلام
شما چي پيشنهاد ميكنيد
متشكرم

ممنون - مهراد

دوست عزیز با توجه به کاری که شما داری وبا توجه با شناختی که من Matlab دارم بهترین کیس اینه که :
باتشکر شهریار

از دوستان عزيز ممنون به خاطر راهنمايی هاشون
آقا شهريار عزيز :
1-اگه من بخوام از شهر سخت افزار خريد کنم چی کار کنم؟(لينک ميدين)
2-آيا فروش با شرايط اقساط هم دارين؟
3-آيا خودتون اسمبل ميکنين؟
4-آيا خدمات خاصی رو ارايه ميکنيد؟
5-راستی در اقلام پيشنهادی گارانتی يه معتبر اونها رو هم بگيد؟
6-راستی برای cpu ی amd بايد تمهيدات خاصی از نظر فن و صدای ناشی از اون انديشيده بشه يا نه؟
7-بابت تمام زحماتی که کشيدين ممنون.
ناصر

Shahryar
09-10-06, 17:34
با سلام
شما چي پيشنهاد ميكنيد
متشكرم

ممنون - مهراد

باتشکر شهریار

آقا شهريار عزيز :
6-راستی برای cpu ی amd بايد تمهيدات خاصی از نظر فن و صدای ناشی از اون انديشيده بشه يا نه؟
ناصر

خواهش می کنم..
عزیزم برای خرید دو راه دارین که یکی این که شما اینجا سفارش می دین و یا اینکه اینجا :
نحوه کار را هم توی صفحه اصلی Only the registered members can see the link نوشته ! در ضمنا اگه تهران باشید همون روز به دستتون میرسه و تحویل درب منزل هست! بخونیدم توجه میشید....
اقساط هم نه متاسفانه ....
بله اگه کله کیس باشه خودمون اسمبل می کنیم و ویندوز هم روش نصب می کنیم و می فرستیم که شما فقط کافیه سیستم را روشن کنید!
فعلا نه ولی قیمتامون پایین هست و 2 اینکه خیلی وقت های شما این قطعات را نمی تونید بیرون گیر بیاارید...
3- نرم افزار های مورد نیاز را هم روش نصب می کنیم که با ویندوز و اسمبل خودش حدوده :
3.5 اوتولیتی
3 تومن ویندوز
5 تومن اسمبل کامل//
ایسوس که الماس هست...
ای ام دی هم که یا آلبالو هست یا آواژانگ یا ای ام دی ایران که سه تاشون خیلی معروفند... بستگی به انبار داره..
کینگ استون را با گارانتی سریر..
کیس هم نمی دونم..
گرافیک را هم نمی دونم چون هر دفعه یکی هست !!! ولی خوبند ... من خودم از این گرافیک استفاده می کنم خیلی عالیه راضیم شدیدا ! یعنی راست 6600 ازش کار می کشم ...
نه ای ام دی؟!؟! ای ام دی عزیزم از نظر دما که بسیار پایین تر هست و صدا هم نه صدا نداره من دارم خودم! البته فن هم باید اورجینال باشه که خیالتون راحت 3 سال گارانتی تعویض هست!
باتشکر شهریار

safety
10-10-06, 08:11
سلام
ممنون از راهنمايي شما، اميدوارم كه موفق باشيد
لطفاً در موارد ذيل هم راهنمايي كنيد:
1.فكر مي كنيد قيمتها تا ديماه (سال جديد ميلادي) چقدر ممكنه پائينتر بيايد؟
2.پاور 650 وات چي پيشنهاد مي دهيد؟
3.بين كارت گرافيكي 6600 GT و 7600 GS از نظر كاركرد چقدر تفاوت هست؟

M A H R A D
10-10-06, 13:14

نه عزیز ... کینگستون با گارانتی ایمانتک هستش ...

ایسوز هم با گارانتی آلبالو کامپیوتر موجوده ... علاوه بر شرکتهایی که گفتی

ممنون - مهراد

M A H R A D
10-10-06, 13:24
سلام

سلام

1. معلوم نیست چقدر میاد پائین ... اما بالاخره میاد پایین !!!

2. میتونی Green GP580B-EPS برداری که 580 وات هستش ... با قیمت 85-90 تومن
میتونی Green GP530A هم برداری که 530 وات هستش با قیمت 52 تومن

3. آره عزیز ... بینشون که اختلاف زیاده ... 7600 جی اس خیلی بهتر از 6600 جی تی هستش ...

میتونی بری لینک زیر و بنچ مارک رو نگاه کنی :

ممنون - مهراد

Shahryar
10-10-06, 13:43
سلام

عزیزم امسال را نمی دونم سال پیش یادم بود 939 3000 بود 140 تومن بعدش شد 115 تومن البته برای چند روز هست ... کلا من یه چیزی را بهت میگم از من داشته باش اینقدر تفاوت نمی کنه هیچ وقت البته ای ام دی طبق خبری که در تامز هاردور دیروز دیدم می خواد سری Low End را قیمتاش را بسیاره پایین که 3600 ای ام 2 شامل نمی شه ....
پس این از این...
2- پاور هم 750 وات مگه می خوای چی کار کنی ؟!؟ عزیزم شما حد اکثر نیازی که دارین 500 وات هست که می تونید یا گیرین 480 بگیرین که حدود 30 تومن هست و خیلی هم عالیه و شما نیازی بیشتر ندارین ! چون ای ام دی و به خصوص ای ام تو مصرف بسیار پایینی دارند !
3- عزیزم این را قبلا خیلی روش بحث کردیم ! قطعا 7600 جی اس بردار که خیلی خیلی بهتره .... و تنها دلیلی که هست که 6600 جی تی گرون هست و قیمتی معادل و شاید هم یکم بالاتر داره به این دلیل هست که هزینه ساختش زیاد در میاد وگرنه از نظر کارایی باید 120 تومن باشه! یعنی بین 7600 جی اس و 6600 معمولی ....

Shahryar
10-10-06, 13:45

نه عزیز ... کینگستون با گارانتی ایمانتک هستش ...

ایسوز هم با گارانتی آلبالو کامپیوتر موجوده ... علاوه بر شرکتهایی که گفتی

ممنون - مهراد

عزیزم چی نه ؟! ببین بهترین گارانتی برای کینگ استون سریر کارا هست ! ایمانتک هم بد نیست ... آلبالو هم هست برای ایسوس ولی میگم با هم بد نیست !

Shahryar
10-10-06, 14:24
عزیزم با توجه به امکانات و بنچ مارک هایی که دیدیم من این 4 تا پیشنهاد را به شما می دم :
1- Asus P5W DH Deluxe
2- Asus P5N2 Sli Deluxe
3- Asus P5B Deluxe Wi-Fi Edition OR GigaByte P965-DQ6
خوب اون دو تا که بهترند که در تاپیکی که در مورد Asus P5B DL بود و Gigap965 dq6 دیدیم ... در مجموع این دو تا مادربورد با توجه به امکانات و قدرتی که داشتند اول و دوم بودند ...
ولی گیگابایت سومی به اختلاف بسیار بسیار ناچیز و فقط در دو بنچ مارک بیشتر البته در کارهای گرافیکی بهتر نشون داد ... ولی با توجه به این و امکانات داشته ی ایسوس و .... و سری A Life و 1066 کینگ استون و ... و Wi-fi من این دو تا مادربورد را در یک حد دونستم ....
قیمت ها هم تقریبا در یک رنج هستند..
این هم نتیجه گیری ..
باتشکر شهریار

M A H R A D
10-10-06, 14:54
safety جان ...

در کل من نظرم اینه :

اگه میخوای که کیفیت بالاتر و یک انتخاب آینده نگرانه داشته باشی بهترین انتخاب P965 DQ6 هستش ...

حالا چرا ... اولا ایمکه امکاناتی که این مین داره در آینده خیلی کاربرد پیدا خواهد کرد ... مثل eSATA2 یا QuadCore Support یا Windows Vista Ready و غیره ...

و در مورد کیفیتش هم باید بگم که این مادربرد با استفاده از خازنهای Solid کیفیتی دوچندان پیدا کرده ...

------------

ولی اگه میخوای در آینده سیستمت رو ارتقاء بدی همون محصولات ایسوز به خصوص P5W DH Deluxe و P5N32 SLI Deluxe خوبند ...

امکانات خوبی هم دارند ... ولی سراغ P5B Deluxe نرو که پیشنهاد نمیکنم ...

در مورد Performance هم بگم که توی بنچ مارکها ، P965 با P5W تقریبا برابرند ... ولی این نکته هم در نظر بگیرید که P5W کراس فایره
---------------------
حالا انتخاب با خودته یا امکانات زیادتر یا آینده ...

ممنون - مهراد

Shahryar
10-10-06, 16:00
safety جان ...

در کل من نظرم اینه :

اگه میخوای که کیفیت بالاتر و یک انتخاب آینده نگرانه داشته باشی بهترین انتخاب P965 DQ6 هستش ...

حالا چرا ... اولا ایمکه امکاناتی که این مین داره در آینده خیلی کاربرد پیدا خواهد کرد ... مثل eSATA2 یا QuadCore Support یا Windows Vista Ready و غیره ...

و در مورد کیفیتش هم باید بگم که این مادربرد با استفاده از خازنهای Solid کیفیتی دوچندان پیدا کرده ...

------------

ولی اگه میخوای در آینده سیستمت رو ارتقاء بدی همون محصولات ایسوز به خصوص P5W DH Deluxe و P5N32 SLI Deluxe خوبند ...

امکانات خوبی هم دارند ... ولی سراغ P5B Deluxe نرو که پیشنهاد نمیکنم ...

در مورد Performance هم بگم که توی بنچ مارکها ، P965 با P5W تقریبا برابرند ... ولی این نکته هم در نظر بگیرید که P5W کراس فایره
---------------------
حالا انتخاب با خودته یا امکانات زیادتر یا آینده ...

ممنون - مهراد

عزیزم مهراد جان حرف های شما بسیار متین هست اما!
اما امکانات در مورد eSATA باید بگم که مادربورد Asus P5W Dh داره ! و ویستا را هم که ساپورت کامل هست!
عزیزم اینکه خازن های Solid طول عمر بیشتری دارند درست ولی شما چند سال می خوای سیستم را نگه داری؟ ببین تا 3 سال که گارانتی هست من هم بهت دارم میگم مطمئن باش تا 5 سال آینده هیچ مشکلی خازن ها نداره!!! بعد از این مدت هم فکر کنم شما بخوای سیستم را عوض کنی نه ؟! اگه می خوای 2 قرن کار بده بیا گیگا را بردار!! البته ایسوس برای مقابله با این پاتک گیگا جواب های بسیار داده که شما می تونید در اینجا ببینید :
عزیزم شما می خوای از دو تا کارت گرافیک استفاده کنی ؟!؟!؟!!؟!

P5B Deluxe هم که نمی دونم چرا عزیزم پیشنهاد نمی دند!
حالا خود دانی.
باتشکر شهریار
- - - - - -
ما تمامی سعی مون را می کنیم که به وسیله تیم شما بهترین انتخاب را انجام بدین..:83:

safety
11-10-06, 07:26
سلام
ممنون از راهنمايي شما عزيزان
لطفاً بنچ مارك زير را هم ببينيد و نظر بدهيد.

safety
11-10-06, 07:33
2- پاور هم 750 وات مگه می خوای چی کار کنی ؟!؟ عزیزم شما حد اکثر نیازی که دارین 500 وات هست که می تونید یا گیرین 480 بگیرین که حدود 30 تومن هست و خیلی هم عالیه و شما نیازی بیشتر ندارین ! چون ای ام دی و به خصوص ای ام تو مصرف بسیار پایینی دارند !

سلام
آقا شهريار براي سيستم قبلي (اينتل E6600) پرسيدم

Shahryar
11-10-06, 18:12
سلام

مرسی عالی بود این را هم ببنید :
عزیزم فکر کنم با توجه به اینها هم ایسوس های P5W-DH DEluxe و P5N32-sli Deluxe از همه بهتر بودند...
:104::104:
بالاخره کاملا مشخص شد !
باتشکر شهریار
هر وقت خواستین بگین در خدمتیم برای سفارش...

X Ray
11-10-06, 18:41
من هم P5N32 SLi Se Deluxe پيشنهاد مي كنم...فوق العادست...

KING
11-10-06, 21:47
سلام آق مدير منم ميخواستم اين مادربرد را بخرم فقط درباره اين مادربرد چيزي زيادي نميدونستم بري امين اينو نگرفتم اصلا" مشكل خودم بود كه دير اومدم به اين سايت

shahramcat
11-10-06, 22:19
به نظرتون کدوم سیستم الان بهتره :

Cpu : Intel Core 2 E6300
MotherBoard : Asrock ConroeXfire-eSATA2

Cpu : intel pentium D 805
Motherboard : Asus p5b

قیمت سیستم اول در حدود 290 تومن و سیستم دوم 260 تومن......

خوب حالا من یک انتخاب بیشتر ندارم چون بودجم محدود هست
intel 6300 با مادربورد 945 که بعدا حدود 6 ماه دیگه مادربورد رو عوض کنم بهتر بگیرم
یا

pentium D 805 با asus p5b 965 که بعدا سی پی یو عوض کنم . کدومش ؟

M A H R A D
11-10-06, 22:20
من هم P5N32 SLi Se Deluxe پيشنهاد مي كنم...فوق العادست...

منظورتون P5N32 SLI Deluxe هستش ؟!؟

M A H R A D
11-10-06, 22:26

intel 6300 با مادربورد 945 که بعدا حدود 6 ماه دیگه مادربورد رو عوض کنم بهتر بگیرم
یا

سلام دوست عزیز ... عضویتتون رو صمیمانه تبریک میگم ...

شما بودجه تون چقدره ؟؟؟

M A H R A D
11-10-06, 22:31
سلام

safety جان نظر خودت چیه ؟

به نظرت کدوم بهتره ... کدوم رو ترجیح میدی ؟

shahramcat
11-10-06, 22:31

یا

سلام دوست عزیز ... عضویتتون رو صمیمانه تبریک میگم ...

شما بودجوتون چقدره ؟؟؟

ممنون از شما

من حداکثر بودجم برای سی پی یو و مادربورد 290 هست .
حالا الان سی پی یو ضعیف بگیرم با مینبورد خوب بهتره یا سی پی یو قوی مثل 6300 با مین ضعیف مثل 945 ؟ تا 6 ماه دیگه یکیشو ارتقاء بدم .....

M A H R A D
11-10-06, 22:34
shahramcat جان ...

نظر من اینه که شما یه مین بورد خوب مثل P965 DQ6 یا P5N32 SLI Deluxe بگیرید که میشه حدودا 240 تومن ...

بعدش با یه پردازنده مناسب از Celeron D مثل 2.8GHz بگیرید بعدش تا 6 ماه بعد یه Conroe مثل E6300 بگیرید ...

ضمنا شما که میگید یه مین ضعیف مثل 945 باید بگم که چیپهای 945 آنقدر که شما فکر میکنید هم ضعیف نیستند ...

سپاس

shahramcat
11-10-06, 22:41
shahramcat جان ...

نظر من اینه که شما یه مین بورد خوب مثل P965 DQ6 یا P5N32 SLI Deluxe بگیرید که میشه حدودا 240 تومن ...

بعدش با یه پردازنده مناسب از Celeron D مثل 2.8GHz بگیرید بعدش تا 6 ماه بعد یه Conroe مثل E6300 بگیرید ...

سپاس

ممنمون از شما

من بیشتر برای گیم میخوام . به نظرت این 965 که الان 170 تا 240 هست قیمتش پایینتر نمیاد تا 6 ماه دیگه ؟
نظرت در مرد 805 اینتل چیه ؟

M A H R A D
11-10-06, 23:09
اگه برای گیمینگ میخوای میتونی همون مادربرد P5N32 SLI Deluxe رو برداری ...

قیمتها هم تا دم کریسمس (دی ماه ) یه مقدار احتمالا میاد پائین ...

در مورد 805 هم باید بگم پردازنده مناسبی نیست ... میشه بجای هزینه ای که برای اون میخواید بکنید مورد بهتری بخرید

سپاس

shahramcat
12-10-06, 12:03

در مورد 805 هم باید بگم پردازنده مناسبی نیست ... میشه بجای هزینه ای که برای اون میخواید بکنید مورد بهتری بخرید

سپاس

ممنون از MEHRAD

جناب ببین نظرت در مورد فکر آخر من چیه ....... من الان یک مادربورد ازراک مدل conreoxfire 945p میگیرم با سی پی یو 6300 .
فکر میکنم الان قیمت مادربوردهای 965 الکی بالاس و از طرفی شما به نظرت قیمت این سی پی یو 6300 از 190 پایینتر میاد ؟

Shahryar
12-10-06, 13:50

یا

ببینید شما اگه بعد بخوایند این مادربورد ازراک و یا کلا هر مادربوردی را عوض کنین اگه بخوایند بفروشین خیلی از قیمتش را کم می کنند این حال مادربورده ... در ضمن قیمتی که از سی پی یو ارزون میشه از مین ارزون نمیشه ! پس شما انتخاب دوم را بکن که بهرته ولی مین را اشتباه می کنی ! مین یکی از این دو تا بردار : Asus P5 - DH Deluxe یا Asus P5N32 Sli Deluxe که تقریبا از نظر قیمتی برابرند که جمعا با سی پی یو 805 معدل 310-320 تومن در میاد که می تونم براتون ببنیدیم..
قربانت شهریار:83:

Shahryar
12-10-06, 13:56

سپاس

ممنون از MEHRAD

جناب ببین نظرت در مورد فکر آخر من چیه ....... من الان یک مادربورد ازراک مدل conreoxfire 945p میگیرم با سی پی یو 6300 .
فکر میکنم الان قیمت مادربوردهای 965 الکی بالاس و از طرفی شما به نظرت قیمت این سی پی یو 6300 از 190 پایینتر میاد ؟

عزیزم به دلایلی که گفتم نه سی پی یو میاد پایین پس عجله نکن!!! ولی مادربورد نه !!! من مینم را سال پیش خریدم 80 تومن الان 79 تومنه!!!! ولی سی پی یوم 125 تومن خریدم الان 70 تومنه!!! سی پی یو به دلیل تنوع مدل ها و بروز بودن زیاد و خل بازی ها دو شرکت اینتل و ای ام دی قیمت ها پایین میاد!!!
805 بله پردازنده خیلی خووبی نیست ولی برای 6 ماه بد نیست!!! تازه اورش هم می تونی به راحتی بکنی..
باتشکر شهریار:15:

Shahryar
12-10-06, 14:01
shahramcat جان ...

ضمنا شما که میگید یه مین ضعیف مثل 945 باید بگم که چیپهای 945 آنقدر که شما فکر میکنید هم ضعیف نیستند ...

سپاس

100% با مهراد جون موافقم!!! چون 945 ضعیف نیست برای کونرو خوب نیست!!!!!!
سی پی یو هم 805 را برداری خوب تر از سلرون 2.8 هست ولی توی اصفهان این جوریه که هنوز 805 جا نیوفتاده !!! برای فروشش پس یکم بده ولی من بازم همون را پیش نهاد می کنم!!!

Zero
12-10-06, 16:37
سلام
من با مين ازراك 100% موافقم - حتي به نظر من اگه همون مين رو بگيري برات كافيه احتياجي هم با عوض كردنش نيست .
كلا مين هاي ازراك هم با كيفيت هستن و هم خوب عمل مي كنن .
حالا شما بيا مثلا P5N32 بگير با كلي قيمتش . كه چي بشه ؟
آپولو كه نمي خواي هوا كني ؟
مين 945 هم بگيري عاليه .

shahramcat
12-10-06, 16:46
سلام
من با مين ازراك 100% موافقم - حتي به نظر من اگه همون مين رو بگيري برات كافيه احتياجي هم با عوض كردنش نيست .
مين 945 هم بگيري عاليه .

ممنونم

من به این نتیجه رسیدم ببین شما هم موافقی

من الان حداکثر 290 پول دارم . pw2 delux با pentium D 805 فعلا میبندم تا 6 ماه دیگه یه سی پی یو core 2 میگیرم .

Shahryar
12-10-06, 17:11
سلام
مين 945 هم بگيري عاليه .

ممنونم

من به این نتیجه رسیدم ببین شما هم موافقی

من الان حداکثر 290 پول دارم . pw2 delux با pentium D 805 فعلا میبندم تا 6 ماه دیگه یه سی پی یو core 2 میگیرم .

:104: مبارکه!!!
باتشکر شهریار:15:

Shahryar
12-10-06, 17:13
سلام
مين 945 هم بگيري عاليه .

عزیزم درسته که خوبه مین های ازراک ولی خیلی هم عالی نیستند در حد ایسوس و گیگا ...
در ضمنا سی پی یو میاد پایین ..

M A H R A D
12-10-06, 17:22
و چون ملت شریف و غیور ایران ( Only the registered members can see the link ) فقط مینهای گیگا و ایسوز رو خوب میدونن و در واقع فقط اینها رو میشناسن ، وقتی میخوای یه مینی مثلا ازراک رو بفروشی خیلی میارن پائین ...

سپاس

Shahryar
12-10-06, 17:30
و چون ملت شریف و غیور ایران ( Only the registered members can see the link ) فقط مینهای گیگا و ایسوز رو خوب میدونن و در واقع فقط اینها رو میشناسن ، وقتی میخوای یه مینی مثلا ازراک رو بفروشی خیلی میارن پائین ...

سپاس

آره ولی کلا مین دست دوم اشتباه کلا خریدنش به دلیل اینکه خازن ها اکثر بعد از 3 سال باد می کنند ...
باتشکر شهریار

M A H R A D
12-10-06, 18:36
شهریار جان یه 805 به قیمتش نمیرزه ... 95 تومن بدی بعدش بفروشی ...

بجاش ادم میتونه یه سلرون دی 2.8 گیگاهرتز یا 3 گیگاهرتز بخره که ارزونتره ...

اگه 805 بخره نمیرزه ... نظر من اینه ...

البته میدونم که سلرون ضعیف تره ولی مگه میخواد چیکار کنه ؟ برای 6 ماه کافیه ...

نظر من این بود ..

سپاس

Zero
12-10-06, 21:24
اشتباه ملت غيورهمين جاست ديگه...
الان شما يه نگاه به فروم هاي خارجي بندازي همه اونايي كه آخر اوور كلاكر يا مودر هستن همه مين هايي با برند هاي پايين دارن .
اونا ديگه نمي ان بگن Asus P5W DH خيلي عاليه بريم همينو بگيريم
مي بينن كه يه بورد مثلا 100 دلاري اندازن ايسوس جواب مي ده مي رن اونو م گيرن .
==
شما هم كه اينجا سيستم Offer مي كنيد فقط ايسوس و گيگا ميبنديد .
از شما كه مدعي هستيد حرفه اي كار مي كنيد اين كار بعيده ...
==
يه برد مثل jetway يا Biostar مگه چي كم داره ؟

M A H R A D
12-10-06, 23:10
الان شما يه نگاه به فروم هاي خارجي بندازي همه اونايي كه آخر اوور كلاكر يا مودر هستن همه مين هايي با برند هاي پايين دارن .
==
==

علی جان ...

مطمئن باش اگه ما مثلا یه مین DFI یا بقول شما JetWay , Biostar پیشنهاد بدیم خود طرف مقابل راضی نیستش ... یعنی اگه هم ما باز پیشنهاد بکنیم راضی نمیشه که بره مثلا یه مدل از جت وی بخره ... چون توی ایران فعلا ایسوز و گیگا و یک کم هم MSI جا افتاده ...

ولی در طول زمان باید این فرهنگ سازی انجام بشه که سایر مین بردها هم در رده کیفیتی ایسوس و گیگا هستن و حتی در مدلهایی از اینها هم بهتر هستن ...

و اما یه مسئله دیگه که وجود داره اینه که برخی از مدلهای مادربردها در بازار ایران وجود نداره ... مثلا هر مغازه ای نمیاد مادربردهای JetWAy & Biostar & etc. بیاره ... چون میدونه که مشتریش کمه و جنس برای خودش میمونه ...

که این امر هم با اصلاح فرهنگ مردم خود ب خود رفع میشه ولی زمان نیازه ...

سپاس:20:

Shahryar
13-10-06, 13:25
==
==

درسته این حرف شما ...
بله برنده های زیادی در دنیا هستند که از نظر کیفیت بسیار عالی هستند ولی مورد استقبال قرار نمی گیره !!! من الان خودم گرافیکم EX-Byte هست که 6500 256 اون را 59 تومن خریدم هیچ مشکلی هم نداره اور هم بد نمیشه .... ولی خوب امکانات اور شدن مثل کارت های ام اس آی را نداره ! نمی دونم بدونید یا نه MSI بهترین اور کلاک را داره برای جی فورس چون امکانات و نرم افزار هایی را در اختیار می گذاره که بعد از اور کلاک شدن دما کمتری بره بالا یا دور فن گرافیکی بالاتر بره و .... .
ایسوس هم همین طور سری A Life که بیشتر من دارم پیشنهاد می کنم دلیلش این بود که از نمایشگاه الکامپ که واقعا قدرتش را دیدم و امکاناتش را ازش خودشم اومد . این سری امکانات زیادی داره هم برای کارهای تفریحی و صوتی و تصویری هم برای کارت های اورکلاک کردن و .... .
که این امکاتان را هیچ برند دیگه ای توی دنیا نداره ! برای همین هست که گیگا در شرکت جدید از تکنولوژی های ایسوس بیشتر استفاده می کنه ! در ضمن بله بیشتر اورکلاکر ها از برند های پایین استفاده چون به صرفه تر هست براشون و برای همین هم هست که بیتر از ای ام دی استفاده می کنند .... ولی اور کلاک کردن در هر صورت باید مادربورد این توانایی را داشته باشه که مثلا مدل : GA-965P-DQ6 برای اور شدن خیلی عالی هست ....
شما بگین چی اضافه تر داره ؟!؟!؟!
در ضمنا شما یه مشخصات از سیستم خودتون هم بدین خوب میشه...

Shahryar
13-10-06, 13:31
==
==

علی جان ...

مطمئن باش اگه ما مثلا یه مین DFI یا بقول شما JetWay , Biostar پیشنهاد بدیم خود طرف مقابل راضی نیستش ... یعنی اگه هم ما باز پیشنهاد بکنیم راضی نمیشه که بره مثلا یه مدل از جت وی بخره ... چون توی ایران فعلا ایسوز و گیگا و یک کم هم MSI جا افتاده ...

ولی در طول زمان باید این فرهنگ سازی انجام بشه که سایر مین بردها هم در رده کیفیتی ایسوس و گیگا هستن و حتی در مدلهایی از اینها هم بهتر هستن ...

و اما یه مسئله دیگه که وجود داره اینه که برخی از مدلهای مادربردها در بازار ایران وجود نداره ... مثلا هر مغازه ای نمیاد مادربردهای JetWAy & Biostar & etc. بیاره ... چون میدونه که مشتریش کمه و جنس برای خودش میمونه ...

که این امر هم با اصلاح فرهنگ مردم خود ب خود رفع میشه ولی زمان نیازه ...

سپاس:20:

100 % تایید میشه .... ببین مثلا ما الان هر مدلی که طرف بخواد می تونیم ببندیم ... ولی چون قطعه را نمی خوایم مستقیم بدیم ... اگه کسی مثل مغازه دارا این کارا بکنند که نمیشه !!!! طرف میاد میگه فقط اینتل میگی چرا میگه چون بعضی نرم افزار ها روش اجرا نمیشه بهش می گم چه نرم افزار هایی میگه نمی دونم!!!:167: یا یکی دیگه اومد در مغازه پسر خالم گفت : آقا یه کامپیوتر LG می خوام!!!! اون وقت شما چیا میخ وای برای ایشون توضیح بدی؟!!؟ در اینجا هاست که میشه مین های دیگه بست! ...
در واقع این یکی حقیقت هست که اکثریت کاربران کامپیوتر ایران برای کارهای خیلی پیشرفته نمی خواند برای همین یک دونه 2.6 سلرون دی هم براشون زیاده!!! یعنی معیارشون همینه!!!
من نمی دونم تهران چه طوریه بازار ولی اصفهان که هنوز 805 نیست!!! یعنی به صورت رایج نیست هنوز دارند 3 فول و از این بازی یا می بندند که واقعا بی خودند!!! دمای بالا و مصرف زیاد!!!! مثلا پردازنده 805 220W برق مصرف می کنه !!!!
با توجه به این ها اصلا نمیشه جت وی و ... بست...

Shahryar
13-10-06, 13:34
شهریار جان یه 805 به قیمتش نمیرزه ... 95 تومن بدی بعدش بفروشی ...

بجاش ادم میتونه یه سلرون دی 2.8 گیگاهرتز یا 3 گیگاهرتز بخره که ارزونتره ...

اگه 805 بخره نمیرزه ... نظر من اینه ...

البته میدونم که سلرون ضعیف تره ولی مگه میخواد چیکار کنه ؟ برای 6 ماه کافیه ...

نظر من این بود ..

سپاس

درسته ولی 805 از نظر قدرتی قدرتی معادل 3200 ای ام دی داره که بیشتر از 2.8 یا 3 سلرون هست.... سلرون های خیلی خیلی ضعیف هستند و اصلا قدرت خوبی ندارند من باز هم 805 را پیشنهاد می دم..

Shahryar
13-10-06, 14:06
اینجا را هم ببینید :
باتشکر شهریار

M A H R A D
13-10-06, 15:47
درسته ولی 805 از نظر قدرتی قدرتی معادل 3200 ای ام دی داره که بیشتر از 2.8 یا 3 سلرون هست.... سلرون های خیلی خیلی ضعیف هستند و اصلا قدرت خوبی ندارند من باز هم 805 را پیشنهاد می دم..
باتشکر شهریار

شهریار جان ... به نظر من اگه این دوست عزیزمون shahramcat نمیخواد طی این مدت گیمینگ کنه و یا کارهای خیلی سنگین با PC انجام بده بهتره همین سلرون 2.8 یا 3 گیگاهرتز رو بگیره ... چون واقعا نمیرزه اگه بخواد بعدش 805 رو بفروشه ...

ولی اگه میخواد گیمینگ کنه + پردازشهای سنگین همین Pentuim D 805 گزینه خوبیه ...

سپاس

Zero
13-10-06, 16:49
اشتباه همين جاست ديگه
كي بايد فرهنگ و جا بندازه ؟
مگه مسئولش شما نيستيد ؟
همه سايت هاي سخت افزاري ايران بايد اين كار رو بكنن - ولي شما همچنان ايسوس و گيگا پيشنهاد مي ديد !
جوا دارم بدم ما حوصله تايپ ندارم !!
==
بعدشم شما از كجا مي دونيد طرف قبول نمي كنه ؟
نكته ديگه اينكه مگه همين مادربورد هاي ناشناس مثلا Soyo رو فونيران گارانتي نمي كنه ؟ گارانتي كه داري خوب هم جواب مي ده ديگه چي كم داره ؟
آخه اين همه پول بدي به DQ6 كه چي بشه ؟ يكي مثل ازراك همه اون امكانات رو داره !!
شما به مغازه چكار داري !!!!
برو جنس و بچسب .

Shahryar
13-10-06, 18:18
اشتباه همين جاست ديگه
كي بايد فرهنگ و جا بندازه ؟
مگه مسئولش شما نيستيد ؟
همه سايت هاي سخت افزاري ايران بايد اين كار رو بكنن - ولي شما همچنان ايسوس و گيگا پيشنهاد مي ديد !
جوا دارم بدم ما حوصله تايپ ندارم !!
==
بعدشم شما از كجا مي دونيد طرف قبول نمي كنه ؟
نكته ديگه اينكه مگه همين مادربورد هاي ناشناس مثلا Soyo رو فونيران گارانتي نمي كنه ؟ گارانتي كه داري خوب هم جواب مي ده ديگه چي كم داره ؟
آخه اين همه پول بدي به DQ6 كه چي بشه ؟ يكي مثل ازراك همه اون امكانات رو داره !!
شما به مغازه چكار داري !!!!
برو جنس و بچسب .

عزیزم شما خودت سیستمت چیه ؟
چرا نرفتی خودت ازراک یا ... بگیری؟!
نه چی اون همه امکانات را داره؟!؟! در ضمن ایسوس و گیگا الان بهترین مادربورد ها را دارند ...
خوب اگه بنا به اینه که شما می تونید با یه مین Ga-K8nF-9 با یه سی پی یو 939 3000 همه ی کارهایی را که یه سیستم عالی انجام بده انجام بدین چون تعداد کمی کارها نیاز به بیشتر از این دارند ..
SOYO شد مادربورد ؟! سویو را من یکی از دوستام داشت خیلی خرابی داشت....
و ... .
به نظر شما چرا ایسوس یا گیگا مشهور شدند ؟ هر چیزی که مشهور میشه دلیلی داره ...
حتما هم کیفیت یکیش هست...
خیلی خوشحالم که داره بحث میشه...

Shahryar
13-10-06, 18:21
باتشکر شهریار

شهریار جان ... به نظر من اگه این دوست عزیزمون shahramcat نمیخواد طی این مدت گیمینگ کنه و یا کارهای خیلی سنگین با PC انجام بده بهتره همین سلرون 2.8 یا 3 گیگاهرتز رو بگیره ... چون واقعا نمیرزه اگه بخواد بعدش 805 رو بفروشه ...

ولی اگه میخواد گیمینگ کنه + پردازشهای سنگین همین Pentuim D 805 گزینه خوبیه ...

سپاس

نه عزیزم پردازش های سنگین را نه 805 جواب میده نه 2.8 یا 3 سلرون ......
راستی برای بازی های مو جود در بازار تک هسته ای های اینتل بهترند در این رنج ...
بله بازار فروش خوبی نداره .... ولی بهتره .... 2.8 سلرون و یا 3 درد سر زیاد داره من فقط برای همین میگم...

shahramcat
13-10-06, 19:33
به نظر من اگر امروز که پول داری یک مادربورد با آخرین امکانات و کارایی بگیری مخصوصا از برندهای مشهوری مثل ایسوز و گیگا یا ام اس آی بهتره حالا با یه سی پی یو در حد رفع روجوع کارای معمولیت . چون تعویض مادربورد کار پردردسری هست و ضررش زیاده حالا بیا مادربوردو عوض کن با همون قطعات قبلی ممکن مشکل کانفلیکت پیدا کنی !
از طرفی طبق گفته شهریار افت قیمت سی پی یو خیلی بیشتر از مادربورد هست و امکان اومدن مادربورد جدیدتر مثلا با چیپست 965 کم هست .
این مادبورد ازراک هم پرفورمنس خوبی داره اما امکانات کمی داره برای افرادی که اصلا تو خط آپگرید نیستن و کاری به اوورکلاک ندارن خوبه .

M A H R A D
13-10-06, 20:28
نه عزیزم پردازش های سنگین را نه 805 جواب میده نه 2.8 یا 3 سلرون ......

برای همین 6 ماه گفتم ...

M A H R A D
13-10-06, 20:33
عزیزم شما خودت سیستمت چیه ؟
چرا نرفتی خودت ازراک یا ... بگیری؟!
نه چی اون همه امکانات را داره؟!؟! در ضمن ایسوس و گیگا الان بهترین مادربورد ها را دارند ...
خوب اگه بنا به اینه که شما می تونید با یه مین Ga-K8nF-9 با یه سی پی یو 939 3000 همه ی کارهایی را که یه سیستم عالی انجام بده انجام بدین چون تعداد کمی کارها نیاز به بیشتر از این دارند ..
SOYO شد مادربورد ؟! سویو را من یکی از دوستام داشت خیلی خرابی داشت....
و ... .
به نظر شما چرا ایسوس یا گیگا مشهور شدند ؟ هر چیزی که مشهور میشه دلیلی داره ...
حتما هم کیفیت یکیش هست...
باتشکر شهریار
خیلی خوشحالم که داره بحث میشه...

موافقم باهات شهریار جان ...

هر چیزی که مشهور میشه دلیلی داره ... ایسوس و گیگا که الکی معروف نشدند ... بالاخره کیفیت داشتند که جزء بهترینها بشمار میان ...

سپاس

Zero
13-10-06, 20:40
مشتي ...
بحث من جداست ( آره من M2N32 دارم ) اما من اون موقعي كه رفتم مادربورد بگيرم هدفم MSI K9N SLI Platinum بود با چيپست 570 . ولي همون هم توبازار نبود !!
اون موقع فقط يه مدل گيگا بود و يه مدلايبت ( كه الن مي فهمم چه مادربورديه اين Abit KN9 SLI ) و دو سه مدل ايسوس /.
اگه MSI بود كه 100 در 100 مي گرفتم - اون موقع Biostar نبود وگر نه با سر مي رفتم دنبالش ...
همين الانشم اين مادربوردم نه SLI ش و نه WiFi ش به دردم نمي خوره !!
240 پول دادم ولي با 150 تومن همون موقع ابيت مي گرفتم كارم راه مي افتاد /.
==
در ضمن اينجا به نظر من تناه شما هستيد كه فكر مي كنيد ايسوس و گيگا بهترين هستن و شايد اكثر ملت غيور ...!
همين فاكس كان - همين ايپاكس همين الانش جزو برند ها ي پر سر و صدا هستن .
فاكس كان كه كا رو كاسبي گيگا رو بد جوري تخته كرده !!
فكر مي كني گيگا واسه چي با ايسوس سرمايه گذاري كرده ؟
واسه اينكه ديگه ماردبورداشو نمي خرن مث قبل !!
==
همين ازراك يه زماني با ايسوس يكي بود - الان داره جا پاي ايسوس مي گذاره !
آره درسته ايسوس مادربورد اول دنياست ولي با چه قيمت هاي سر سام اوري در مقابل برند هاي ديگه ...
مشتي ..
اينا حرف من نيست كه /. خود ايسوس ( چند وقت پيش خوندم ) از اين وضع شاكيه /.

Zero
13-10-06, 20:45
راستي اگه به دوستاي خودمون ميشه استناد كنيم , من يكي از دوستام واسه يه Pentium4 511 يه گيگا گرفته بود خيلي هم از دستش شاكي بود !!
==
هدف من اينه كه شما دست از اين تعصب برداريد .
خلاصه بحث به جايي نمي رسه /. حرف آخرم : يه نگاه به برند هاي ديگه بكنيد - جاي دوري نمي ره.

Zero
13-10-06, 21:01
به نظر من اگر امروز که پول داری یک مادربورد با آخرین امکانات و کارایی بگیری مخصوصا از برندهای مشهوری مثل ایسوز و گیگا یا ام اس آی بهتره حالا با یه سی پی یو در حد رفع روجوع کارای معمولیت . چون تعویض مادربورد کار پردردسری هست و ضررش زیاده حالا بیا مادربوردو عوض کن با همون قطعات قبلی ممکن مشکل کانفلیکت پیدا کنی !
از طرفی طبق گفته شهریار افت قیمت سی پی یو خیلی بیشتر از مادربورد هست و امکان اومدن مادربورد جدیدتر مثلا با چیپست 965 کم هست .
این مادبورد ازراک هم پرفورمنس خوبی داره اما امکانات کمی داره برای افرادی که اصلا تو خط آپگرید نیستن و کاری به اوورکلاک ندارن خوبه .

اختيار داري ....
شما برو ConRoeXFire-eSATA2 رو با Asus P5B Deluxe مقايسه كن ( غير از Wifi ) اگه چيزي كمتر داشت بعد اين حرف رو بزن ...
===
اينم قابليت اوور كلاكش ..
ببين كه امكان اوور هم داري ( برد 80 دلاريه ها !!!! )
==

M A H R A D
13-10-06, 21:02
اما من اون موقعي كه رفتم مادربورد بگيرم هدفم MSI K9N SLI Platinum بود با چيپست 570 . ولي همون هم توبازار نبود !!

خب عزیز دل برادر ... شما که نتونستید مادربرد از کمپانی مشهور MSI گیر بیارید توقع دارید که بقیه دوستان برن مثلا جت وی یا ایپاکس یا فاکسکان گیر بیارن ... حتی بعضی از دوستان هم شهرستان هستند که به زور گیگا و ایسوس رو پیدا میکنند چه برسه به Jetway , Epox , Foxconn , ...

حالا شما توقع داری که ما مثلا مادربرد Epox به یه بنده خدایی که مثلا توی قوچان (مثال زدم) زندگی میکنه پیشنهاد بدیم ؟ اونجا شاید حتی بعضی مدلهای ایسوس و گیگابایت هم گیر نیاد چه برسه به بقیه مین ها ...

شاید بگی که خب بره مرکز استان خرید کنه ... خب اگه اینطوره بجای اینکه پولش رو خرج کنه و بره سفر به مرکز استان ، همون پولش رو میده یه مادربرد گیگا یا ایسوس میگیره دیگه ...

در کل اگه ما مثلا یه مادربرد Epox پیشنهاد بدیم ، طرف نمیتونه گیر بیاره .. مخصوصا اینکه خیلی از عزیزان در شهرستانها زندگی میکنن ...

سپاس

Shahryar
13-10-06, 21:09
مشتي ...
بحث من جداست ( آره من M2N32 دارم ) اما من اون موقعي كه رفتم مادربورد بگيرم هدفم MSI K9N SLI Platinum بود با چيپست 570 . ولي همون هم توبازار نبود !!
اون موقع فقط يه مدل گيگا بود و يه مدلايبت ( كه الن مي فهمم چه مادربورديه اين Abit KN9 SLI ) و دو سه مدل ايسوس /.
اگه MSI بود كه 100 در 100 مي گرفتم - اون موقع Biostar نبود وگر نه با سر مي رفتم دنبالش ...
همين الانشم اين مادربوردم نه SLI ش و نه WiFi ش به دردم نمي خوره !!
240 پول دادم ولي با 150 تومن همون موقع ابيت مي گرفتم كارم راه مي افتاد /.
==
در ضمن اينجا به نظر من تناه شما هستيد كه فكر مي كنيد ايسوس و گيگا بهترين هستن و شايد اكثر ملت غيور ...!
همين فاكس كان - همين ايپاكس همين الانش جزو برند ها ي پر سر و صدا هستن .
فاكس كان كه كا رو كاسبي گيگا رو بد جوري تخته كرده !!
فكر مي كني گيگا واسه چي با ايسوس سرمايه گذاري كرده ؟
واسه اينكه ديگه ماردبورداشو نمي خرن مث قبل !!
==
همين ازراك يه زماني با ايسوس يكي بود - الان داره جا پاي ايسوس مي گذاره !
آره درسته ايسوس مادربورد اول دنياست ولي با چه قيمت هاي سر سام اوري در مقابل برند هاي ديگه ...
مشتي ..
اينا حرف من نيست كه /. خود ايسوس ( چند وقت پيش خوندم ) از اين وضع شاكيه /.

عزیزم من این تحلیل را در شهر سخت افزار گذاشتم اگه دوست داشتی برو ببین ...
ببین عزیز حرفت درسته ... ولی از این مارک ها فقط فاکس کان تا حدودی! ازراک و ایسوس بهم خورد چون ایسوس دبه اومد نه ازراک!!! چون برای ایسوس ضررش بیشتر بود تا سودش...
و ...
نه ازراک اصلا نتوسنت به اون حد برسه و بخواد تنوع محصولات ایسوس را جبران کنه ....
ازراک فقط برای اینتل اون هم تا حدی نه برای پیشرفته ها...
بقیشون هم تا همین حد...
بله امکانات به درد نمی خوره ... در ضمن شما یکسری بنچ مارک پیدا کن که بگه مادربورد هایی از ازراک یا فاکس کان در حد مادربورد های ایسوس و گیگا بودند..

Shahryar
13-10-06, 21:12
اما من اون موقعي كه رفتم مادربورد بگيرم هدفم MSI K9N SLI Platinum بود با چيپست 570 . ولي همون هم توبازار نبود !!

خب عزیز دل برادر ... شما که نتونستید مادربرد از کمپانی مشهور MSI گیر بیارید توقع دارید که بقیه دوستان برن مثلا جت وی یا ایپاکس یا فاکسکان گیر بیارن ... حتی بعضی از دوستان هم شهرستان هستند که به زور گیگا و ایسوس رو پیدا میکنند چه برسه به Jetway , Epox , Foxconn , ...

حالا شما توقع داری که ما مثلا مادربرد Epox به یه بنده خدایی که مثلا توی قوچان (مثال زدم) زندگی میکنه پیشنهاد بدیم ؟ اونجا شاید حتی بعضی مدلهای ایسوس و گیگابایت هم گیر نیاد چه برسه به بقیه مین ها ...

شاید بگی که خب بره مرکز استان خرید کنه ... خب اگه اینطوره بجای اینکه پولش رو خرج کنه و بره سفر به مرکز استان ، همون پولش رو میده یه مادربرد گیگا یا ایسوس میگیره دیگه ...

در کل اگه ما مثلا یه مادربرد Epox پیشنهاد بدیم ، طرف نمیتونه گیر بیاره .. مخصوصا اینکه خیلی از عزیزان در شهرستانها زندگی میکنن ...

سپاس

کاملا درسته ...
من خودم اولا پیشنهاد گرافیک EX-Byte می دادم ئلی چون گارانتی نداره و توی اصفهان من فقط دیدم دیگه پیشنهاد کم میدم...
همین آرمین یادتونه برای 3500 چه دقر بد بخت گشت؟
:83:

shahramcat
13-10-06, 21:19

اختيار داري ....
شما برو ConRoeXFire-eSATA2 رو با Asus P5B Deluxe مقايسه كن ( غير از Wifi ) اگه چيزي كمتر داشت بعد اين حرف رو بزن ...
===
==

من هم دقیقا برای همین این بورد رو انتخاب کردم هنوز هم یکی از دو انتخاب من همین غول کوچولو هست !
اما از طرفی شما باید فکر آینده هم باشی حالا از چه نظر .....
وقتی مادربوردی مثل P5b Deluxe میگیری با آخرین وی÷گیها هم مطمئنی که الان 100 از امکانات و پرفورمنس این برد استفاده میکنی هم در آینده چون نه نیاز به کارت صدای خوب و حتی در سطح بالا پیدا میکنی که بری حداقل 30 یا 40 پول بالاش بدی و هم نیاز به فن اضافی پیدا میکنی چون برندی مثل ایسوز اونقدر وی÷گی کولینگ سیستم وسی پی یو داره که احتیاج به فن 20 تا 30 تومنی نداری . از لحاظ کامپتیبیلیتی قطعات مثل رم هم دیگه جای خود داره . امکانات دیگه مثل میکرفون نویز گیر کم چیزی نیست وقتی بهش احتیاج پیدا میکنی میبینی با بهترین کیفیت و سازگاری با خود بردت خریدی و از شر رفتن به بازار و خرید میکروفون آشغال با قسمت حداقل 10 تا 12 راحت شدی .
باز با این حال ازراک جزو برندهای اکونومیک با پرفورمنس خوب هست .

Shahryar
14-10-06, 15:10

اختيار داري ....
===
==

من هم دقیقا برای همین این بورد رو انتخاب کردم هنوز هم یکی از دو انتخاب من همین غول کوچولو هست !
اما از طرفی شما باید فکر آینده هم باشی حالا از چه نظر .....
وقتی مادربوردی مثل P5b Deluxe میگیری با آخرین وی÷گیها هم مطمئنی که الان 100 از امکانات و پرفورمنس این برد استفاده میکنی هم در آینده چون نه نیاز به کارت صدای خوب و حتی در سطح بالا پیدا میکنی که بری حداقل 30 یا 40 پول بالاش بدی و هم نیاز به فن اضافی پیدا میکنی چون برندی مثل ایسوز اونقدر وی÷گی کولینگ سیستم وسی پی یو داره که احتیاج به فن 20 تا 30 تومنی نداری . از لحاظ کامپتیبیلیتی قطعات مثل رم هم دیگه جای خود داره . امکانات دیگه مثل میکرفون نویز گیر کم چیزی نیست وقتی بهش احتیاج پیدا میکنی میبینی با بهترین کیفیت و سازگاری با خود بردت خریدی و از شر رفتن به بازار و خرید میکروفون آشغال با قسمت حداقل 10 تا 12 راحت شدی .
باز با این حال ازراک جزو برندهای اکونومیک با پرفورمنس خوب هست .

عزیزم درسته ...
ولی دقت کن عزیزم من بکبار هم گفتم مین P5B Deluxe خوبه ولی خیلی عالی نیست !!! یه چیزی در حد Ga-965P-DQ6 هست ....
با تشکر شهریار:23:

shahramcat
15-10-06, 22:15
دوباره سلام

برای سیستم با سوکت AM2 یک برد 570 بدون SLI مثلا Asus M2n-e که چیپستش 570 Ultra هست چه طوره ؟ البته میگن رو بالاتر 667 رو نمیشه روش نصب کرد . حالا نظره شما چی هست ؟ !

Shahryar
16-10-06, 14:10
دوباره سلام

برای سیستم با سوکت AM2 یک برد 570 بدون SLI مثلا Asus M2n-e که چیپستش 570 Ultra هست چه طوره ؟ البته میگن رو بالاتر 667 رو نمیشه روش نصب کرد . حالا نظره شما چی هست ؟ !

عزیزم بد نیست شما این جا را بیین متوجه می شی که این مادربورد تا باس 800 را ساپورت می کنه پس این از این نظر ببین به نظر من Sli برای شما کاربرد بیشتر داره تا اولترا اولترا چیپست قوی تره که به نظر من تاثیری در کار نداره ...
برای AM2 من M2N4-Sli پشنهاد میدم با قیمت 135 تومن خوبه ...
البته مارک های متفرقه هم توی این رنج مادربورد زیاد دارند...
اگه کارت بازی هست هم می تونی ابیت برداری...
باتشکر شهریار:14:

XFXForce
16-10-06, 18:44
این EX-Byte دیگه چیه؟ سایتش رو هم لطفا بنویس.

Shahryar
16-10-06, 20:13
این EX-Byte دیگه چیه؟ سایتش رو هم لطفا بنویس.

:26::26:
سایتش که پشت کارت من نوشته : Only the registered members can see the link هست که الان رفتم دیدم همچین چیزی اصلا نیست در اینترنت هم دیدم اصلا محصولی ازش نیست!!! شاید من هم خواب می بینم:34: ولی انصافن کارت خیلی خوبیه ... برای چند تا از بچه ها هم بستم خوب بوده ....
59 تومت امروز 6500 بود که XFX همین را می ده 70 تومنه ؟! من دوستم هم ایکس اف ایسکش را داره ولی فرقی من در کار ندیدم!!!!
در ضمن رم های بیلیتس هم اسپانسر اصلیش هست...

XFXForce
16-10-06, 22:08
آره XFX گرون فروشه ولی خب تو GeForce 7 که رو دستش نیست. البته همراه باندل بازیها و نرم افزار های خوبی ارائه میده. این 6800 LE رو هم گرفتم خیلی باحاله و 3 تا هم بازی اوریج داره حیف 128 ه.

Shahryar
16-10-06, 22:11
آره XFX گرون فروشه ولی خب تو GeForce 7 که رو دستش نیست. البته همراه باندل بازیها و نرم افزار های خوبی ارائه میده. این 6800 LE رو هم گرفتم خیلی باحاله و 3 تا هم بازی اوریج داره حیف 128 ه.

امیر حسین اشتباه کردی ...
به نظر من اگه ای جی پی هم می خواستی یه 256 6600 برمی داشتی خوب بود..
6800 ها الکی گرونند...
Shahryar_NEO:23:

XFXForce
16-10-06, 22:26
6600 البترون بود 100.000 تومن تو بودی کدوم رو می خریدی؟ من خودم می خواستم 6600 GT بگیرم ولی پیدا نکردم. 6200 هم 58 تومن بود XFX.

M A H R A D
17-10-06, 13:30
یکی دیگه از مشکلات Ex Byte اینه که گارانتی نداره ...

سپاس

Shahryar
17-10-06, 14:15

سپاس

گارانتی که داره ...
اگه بخوای اسمش را هم می تونم بپرسم ...
ولی اون جوری نه .... من که راضیم ...
این که من خریدم هم قیمت 6200 XFX هست حالا شما بودی کدوم را می خریدی ؟ من الان دارم راست یه 6600 ازش کار می کشم چون فن قوی داره...
موفق باشی
شهریار:34:

Shahryar
17-10-06, 14:16
6600 البترون بود 100.000 تومن تو بودی کدوم رو می خریدی؟ من خودم می خواستم 6600 GT بگیرم ولی پیدا نکردم. 6200 هم 58 تومن بود XFX.

من اگه بودم 6600 256 می گرفتم MSI یا لیدتک یا ایسوس چون ایکس اف ایکسش یکم گرون تره ...:14:

M A H R A D
17-10-06, 14:55

سپاس

گارانتی که داره ...
اگه بخوای اسمش را هم می تونم بپرسم ...
ولی اون جوری نه .... من که راضیم ...
این که من خریدم هم قیمت 6200 XFX هست حالا شما بودی کدوم را می خریدی ؟ من الان دارم راست یه 6600 ازش کار می کشم چون فن قوی داره...
موفق باشی
شهریار:34:

گارانتی که گارانتی نباشه بدرد نمیخوره ...

حالا میخواد LifeTime هم باشه ... وقتی اجرا نشه گارانتی چه بدرد میخوره ؟

Shahryar
17-10-06, 15:57
یه سوالی دارم اینتل که گارانتی نداشت شما نمی گرفتید!؟

XFXForce
17-10-06, 16:03
MSI , ASUS چند؟ تازه مگه AGPش هست؟

Shahryar
17-10-06, 17:46
MSI , ASUS چند؟ تازه مگه AGPش هست؟

100 تومن تازه می تونی کمتر هم پیدا کنی ... بله ای جی پی .... 256 هم هست ...
:15:

M A H R A D
18-10-06, 16:28
والا اون موقع که ما خریدیم گارانتی داشت ...

سپاس

Shahryar
18-10-06, 18:10
اوکی شما پس اهل بحث هستید ...
ما هم که می دونی هستیم پس بیا تا قشنگ بگم ...
فکر می کنید من چرا میگم ای ام دی ... ببین عزیزم به نظر من به غیر از معماری Core 2 اینتل چی داره ؟ اینتل به چی می خواد بگه من برترم ؟ ببین شما اگه من اشتباه نکنم در زمان پنتیوم 4 هم طرفدار اینتل بودی چرا ؟ با اینکه می دونستی ای ام دی های آتلون 64 بهترند ... چرا مثل شایان طرفداری الکی از اینتل می کنید ؟ ببین من نظرم اینه که پنتیوم 4 پیشنهاد دادنش در هر صورت اشتباه چون پردازنده هایی بسیار ضعیف و کم قدرت با عیب های زیادی هست ... اینتل معماریش را عوض کرد وگرنه هنوز ای ام دی بهتر بود ...
شما میشه تک تک دلایلتون را بگین که چرا اینتل ؟
ببین توی آماری که من این هفته از بازار گرفتم 87 درصد خریداران از پردازنده های با قیمت حدود 100 هزار تومن استفاده می کنند که 48 درصد پنتیوم 4 1 مگ کش 3 هزار و بقیه اکثرا 3200 ای ام دی آتلون می بستند ...
حالا با این آمار با اینکه در بازار 3600 X2 را کم تر میشناسند شما الان بخوای پشنهاد بدی 3 هزار را پیشنهاد می دی یا 3200 ؟ به نظر تو 3200 بهتر نیست اونم آتلون 64 ؟
حالا پس چرا ما بیایم اینتل با اون رنج قیمت پیشنهاد بدیم...
توی این هفته من فهمیدم اکثریت اصلا با کر 2 رابطه ای ندارند! یعنی نیازی ندارند !!!
باتشکر
ممنون
شهریار

M A H R A D
18-10-06, 18:28
شهریار با کی داری صحبت میکنی ؟!؟

Shahryar
18-10-06, 22:06
با عمم!!!
با شما عزیز دل بردادر آقای کاسپرف!
ممنون..
شهریار

M A H R A D
19-10-06, 14:19
من نمیدونم که چه حرفی از من باعث شده که شما فکر کنی که من همیشه اینتل را طرفداریش رو میکنم ... نه شهریار جان ...

حمایت بی دلیل از یک کمپانی به درد نمیخوره ...

من کی گفتم که P4 از Athlon64 بهتره ؟!!؟

اگه دقت کرده باشی من در اکثر سیستمهایی که بودجه بالا (در حد پردازنده های Core 2 Duo ) نداشته باشند ، همگی رو Athlon64 یا Sempron پیشنهاد دادم ...

حالا با این آمار با اینکه در بازار 3600 X2 را کم تر میشناسند شما الان بخوای پشنهاد بدی 3 هزار را پیشنهاد می دی یا 3200 ؟ به نظر تو 3200 بهتر نیست اونم آتلون 64 ؟

معلومه Athlon64 3200+ پیشنهاد میدم ... شما مگه جایی دیدی که من بین P4 3GHz و Athlon64 3200 ، بیام پنتیوم 4 رو پیشنهاد بدم ؟!!!!

ببین شما اگه من اشتباه نکنم در زمان پنتیوم 4 هم طرفدار اینتل بودی چرا ؟

خب مثل اینکه نمیشه ، من نه 100% طرفدار ای ام دی هستم نه اینتل ، هر کدوم از اینها جایگاه مخصوص خودشون رو دارن ، و البته کاربرد و بودجه هر کدوم فرق میکنه

خب شما اگه مثلا بهت بگن با 360 هزار تومن یه CPU پیشنهاد بده ، چی میگی ؟ خب مسلما باید بگی Core 2 Duo E6600 ... درسته ؟ خب این از این

حالا اگه بهت بگن با 130 تومن یه پردازنده پیشنهاد بده چی ؟ این هم اگه من باشم میگم AMD Athlon64 X2 3600+ و احتمالا شما هم همین نظر رو دارین

خب پس معلوم میشه که هر کدوم از اینها کاربرد و بودجه خودشو می طلبه ...

و یه چیز دیگه اینکه من برای سیستمهای High-End اینتل پیشنهاد میدم ...

برای معمولی ها هم AMD کار آدم رو بهتر و سریعتر و قدرتمندتر راه میندازه ...

البته این انتخابها فعلا برای حال حاضره و باید منتظره محصولات و Architectureهای بعدی دو کمپانی باشیم !

ببین من نظرم اینه که پنتیوم 4 پیشنهاد دادنش در هر صورت اشتباه چون پردازنده هایی بسیار ضعیف و کم قدرت با عیب های زیادی هست ...
واااااااااا ... مگه من پنتیوم 4 پیشنهاد دادم ؟!!؟!!؟!

سپاس (هنوز هم نفهمیدم که کدوم حرف من باعث به راه افتادن این بحث شد ؟!!!)

نکنه دلت هوس راه انداختن بحث کرده بود ناقلا ؟!؟

باز هم سپاس

Shahryar
19-10-06, 20:11
دقیقا حوصلم سر رفته ...
این دو سه روزه خیلی خسته بودم اگه بشه از فردا شروع کنم ...
ای ام دی هم معلوم کرد طراحیش را اینتل هم نقشه های جدیدی داره که همچا توی سایت در این چند روز میگذارم...
مهراد جان عزیزم ...
ببین بله با 230 اینتل پیشنهاد میدم ولی میگم الان اکثرا توی بازار 3 هزار P4 می بندند !!!
بله با 130 همون سی پی یو ولی من نظرم اینه که به غیر از High-ENd همگی ای ام دی قبوله ؟
مین و هارد و گرافیک هم دیشب تلفنی با امیرحیسن حرف زدم بیاد اینجا باهاش بحث کنم ...
من این را قبول دارم : کارایی + قیمت + نیاز حالا با این فرمول بیاند به سنجید می بینید که اصلا XFX جواب نمیده !! اینم برای بحث شدید با امیر حسین بحث کمه عزیزان باید اضافه بشه ...
مهراد شروع کن به معرفی محصولات امیرحسین هم داره بازی Fifa 07 پرتابل را درست می کنه با بازار ایران میاد...
باتشکر شهریار

801210990
21-10-06, 13:14
باتشکر شهریار
[/quote]

آقا شهريار عزيز :
ناصر
[/quote]
خواهش می کنم..
عزیزم برای خرید دو راه دارین که یکی این که شما اینجا سفارش می دین و یا اینکه اینجا :
نحوه کار را هم توی صفحه اصلی Only the registered members can see the link نوشته ! در ضمنا اگه تهران باشید همون روز به دستتون میرسه و تحویل درب منزل هست! بخونیدم توجه میشید....
اقساط هم نه متاسفانه ....
بله اگه کله کیس باشه خودمون اسمبل می کنیم و ویندوز هم روش نصب می کنیم و می فرستیم که شما فقط کافیه سیستم را روشن کنید!
فعلا نه ولی قیمتامون پایین هست و 2 اینکه خیلی وقت های شما این قطعات را نمی تونید بیرون گیر بیاارید...
3- نرم افزار های مورد نیاز را هم روش نصب می کنیم که با ویندوز و اسمبل خودش حدوده :
3.5 اوتولیتی
3 تومن ویندوز
5 تومن اسمبل کامل//
ایسوس که الماس هست...
ای ام دی هم که یا آلبالو هست یا آواژانگ یا ای ام دی ایران که سه تاشون خیلی معروفند... بستگی به انبار داره..
کیس هم نمی دونم..
گرافیک را هم نمی دونم چون هر دفعه یکی هست !!! ولی خوبند ... من خودم از این گرافیک استفاده می کنم خیلی عالیه راضیم شدیدا ! یعنی راست 6600 ازش کار می کشم ...
نه ای ام دی؟!؟! ای ام دی عزیزم از نظر دما که بسیار پایین تر هست و صدا هم نه صدا نداره من دارم خودم! البته فن هم باید اورجینال باشه که خیالتون راحت 3 سال گارانتی تعویض هست!
باتشکر شهریار
[/quote]

سلام مجدد
عبادات شما قبول
آقا شهريار از اون موقع که شما سيستمی به من معرفی کرديد ،متأسفانه نتونستم اون رو بخرم ،حالا ميخواستم بدونم که آيا هنوز اون رو به من پيشنهاد ميدين يا الان مدل بالاتری اومده؟
راستی قيمت جديد اون رو به من بدين؟
متشکرم

Shahryar
21-10-06, 15:39
بله عزیز و اکس بایته را گارانتیشا نمی دونم ولی اگه مشملی داشت داره تا یکسال ر مشکلی باشه ..... پس این از این بله همین سیستم را پیشنهاد می دم...
اگه سوالی دارین در خدمتم..
باتشکر شهریار

Shahryar
24-10-06, 21:18
شایان کجا بودی مگه قرار نبود تو پنج شنبه ها بیای ؟
خیلی دلم برات تنگ شده شماره تلفنت را پی ام بده..
ممنون شهریار
-- - - - - --
عزیزم جک بود ؟! 3200 حداقل برابر 3200 اینتل هست ... 3.0 ای ام دی هم برابر 3.2 اینتل هست ... پنتیوم 4 الان دیگه مصرفی ندارند/./..
باتشکر شهریار

M A H R A D
26-10-06, 11:24
سلام
اگر کسی بخواد Athlon 3200+ بگیره من به شخصه P4 478 3GHz یا 2.8 رو بهتر میدونم چون اونارو با 3500+ تست کردم خیلی امتیازشون بالاتر بود

سلام شایان جان ... کجایی عزیز ؟

==============

آخه شایان جان چرا اینقدر تعصب خشک و خالی داری عزیز ؟

الان دیگه پنتیوم رو همه میدونند ضعیفتر از آتلون64 هستش ... این رو قبول کن عزیز

حالا این هیچی ولی شما اومدی P4 رو با سوکت 478 پیشنهاد دادی ؟!؟

اینکه نسلش منقرض شده ... مثل دایناسورها !!!

سپاس

Shahryar
26-10-06, 12:59
حرف های مهراد 150% قبول میشه !!!
در ضمن دوستان یه سری سیستم پیشنهادی با رنج های مختلف ببندیم برای سایت اصلی می خوام..
باتشکر شهریار

M A H R A D
26-10-06, 23:44
در ضمن دوستان یه سری سیستم پیشنهادی با رنج های مختلف ببندیم برای سایت اصلی می خوام..

خب من عاشق این کارم !!!!

پس در پستهای بعدی به اینکار می پردازیم

سپاس

M A H R A D
26-10-06, 23:56
ASUS P5W DH Deluxe:

این مادربورد یکی از قدرتمند ترین مادربوردهای ازائه شده با چیپست 975x اینتل با پشتیبانی کامل از پردازنده های دو هسته ای Core 2 Due و Core 2 Extreme است. این مادربورد جزو سری مادبوردهای دیجیتال خانگی ایسوس به حساب می آید و از تکنولوژی ذخیره سازی مارتیسی اینتل هم پشتیبانی می کند. این مادبورد با محیط زیست هم سازگاری دارد.
تصویر:

مدل: P5W DH Deluxe Motherboard
سازنده: ASUS
سوکت سازگار: سوکت T از نوع 775 پینی LGA
حافظه های سازگار: حافظه های DDRII با سرعت های 533 و 667 و 800 مگاهرتزی
چیپست: Intel 975X +Intel ICH7R
سیستم خنک کننده: سیستم بدون فن با لوله های گرماگیر
تکنولوژی گرافیک های دوگانه ی سازگار: ATI CrossFire Compatible
سرعت باس جلویی سازگار: 1066 مگاهرتز
تعداد اسلات رم: 4 اسلات
بیشتحداکثر مقدار حافظه ی مورد پشتیبانی: 8 گیگابایت
نوع اسلات گرافیک: PCI-Express 16x
تعداد اسلات کارت گرافیک: 2 اسلات
شامل اینترفیس های شبکه: Ethernet (10/100/1000 Mbps)
Wireless Ethernet - 11 Mbps IEEE802.11b
Wireless Ethernet - 54 Mbps IEEE802.11g

نوع صدا: Realtek ALC882M 7.1 کاناله
تعداد اتصال IDE: دو عدد
تعداد اتصال SATA: هفت عدد با سرعت 300 مگابایت بر ثانیه
تعداد اتصال FAN: دو عدد
تعداد اتصال PCI: دو عدد
تعداد اتصال PCI-Express 1x: دو عدد
ضمانت: 3 سال وارانتی مشروط

بیشترین کارایی در بازیها:
ASUS Hyper Path3
AI NOS™
PEG Link
Precision Tweaker

قابلیت های دیگز:
Dolby Master Studio
CrashFree BIOS 3
EZ-Flash2
SATA on the Go
Dual Gigabit LAN
IEEE 1394a
Compliance with the RoHS Directive
S/PDIF-out on Back I/O Port
InterVideo ® Media Launcher OEM version

اطلاعات بیشتر:

------------------
قیمت : 230 هزار تومان

نویسنده این مطلب : XFXForce

M A H R A D
26-10-06, 23:58
معرفی مادربرد GiGaByTe GA-965P-DQ6 :

این مادربرد به نظر من اگه نگیم بهترین ، جزء بهترین انتخابها برای پردازنده های Core 2 هستش ... (دقت کنید که Core 2 شامل Core 2 Quad هم میشه !!! )

مشخصات GA-P965-DQ6 :

سوکت : LGA775

پردازنده های قابل پشتیبانی : Intel Core 2 Extreme / Core 2 Quad / Core 2 Duo / Pentium,Extreme/ Pentium
D

اولین مادربرد دارای تکنولوژی Quad Bios که در این فناوری 4 عدد بایوس موجوده که محکم کاری بشه اساسی

این مادربرد از ویندوز ویستا بطور کامل پشتیبانی میکنه

اولین مادربردی که در تمام خازنها از نوع SOLID هستند ...ALL Solid Capacitors

سیستم خنک کننده بوسیله Silent Pipe

ساپورت از رمهای Dual Channel با باس 800 مگاهرتز

دارای پورتهای SATA 3Gb/s

دارای پورتهای فوق سریع eSATA (4عدد)

دارای صدای 8 کاناله با تکنولوژی High Definition Audio

و ...

---------------------------------------

مشخصات دیگری از این مین برد کامل :

مدل: GA-965P-DQ6

سازنده: GiGaByTe

سوکت سازگار: سوکت T از نوع 775 پینی LGA

حافظه های سازگار: حافظه های DDRII با سرعت های 533 و 667 و 800 مگاهرتزی

چیپست: Intel P965 +Intel ICH8R

اف اس بی های سازگار: 533 و 800 و 1066 مگاهرتز

تعداد اسلات رم: 4 اسلات

حداکثر مقدار حافظه ی مورد پشتیبانی: 8 گیگابایت

نوع اسلات گرافیک: PCI-Express 16x

تعداد اسلات کارت گرافیک: 2 اسلات

نوع صدا: 8 کاناله

تعداد اتصال SATA: 8 عدد با سرعت 300 مگابایت بر ثانیه

تعداد اتصال PCI: دو عدد

تعداد اتصال PCI-Express 1x: 3 عدد

پورتهای eSATA : چهار عدد

پورت IEEE1394 : 2 عدد

پورتهای USB : 6 عدد

-------------------------

خب اینها تنها بخشی از ویژگیهای این مادربرده ...

ولی یه ویژگی منحصر به فرد این مادربرد خاصیت OverClocking بسیار بالای این مادربرد هستش که یکی از دلایلش استفاده از خازنهای Solid هست... که اگه توضیح لازم داشتید بفرمائید ...

و یه ویژگی تک دیگه همون 6-Quad که از ابداعات گیگابایت هستش ...

ضمنا اف اس بی این مادربرد نیز با آپدیت بایوس قابل ارتقاء به 1333 مگاهرتز هستش

-----------------------------

قیمت این مین برد در ایران نیز حدودا 230-240 هزار تومان هستش

عکس :

سپاس

M A H R A D
06-11-06, 14:09
بچه ها من كارنت گرافيك ضعيفي دارم. حالا به كارت ميخام كه يك يا دوسال كار منو راه بندازه . چون ميخام سيستم بگيرم سال ديكه . بودجه هم حد اكثر 60 تومان
فقط مشكل اينه كه مادربورد من Pci Express نميخوره فكر كنم
سيستم فعلي من:
cpu 2.6 full intel 512k catch
p4p8x asus mainbord
graphic Ati readeon 7000
ram 2ta 256 kingstone bus400
dvdrw: sony
writer : YAMAHA
dvdrom: Plextor
monitor :studio wrork Lg 585E
key:8100 farasoo
mouse: farasoo wireless
speaker:Lexus 2XR microlab
Fax modem :zoltrix
TV cart: Pinnacle pctv
Printer: HP photosmart 7760
Scanner: Canon 3200F
البته مشخصات سيستمو كامل نوشتم. همينجوري Only the registered members can see the link
كارايي كه از گرافيك ميخوام بيشتر اديت عكس و فيلمه و اجراي نيد فور اسپيد كربن و فيفا 2007. و كلا بازيهاي معمولي بازار تا يكسال

خب عزیز جان به نظر من الان که شما میخواهید با 60 تومن یه کارت AGP بخرید کار اشتباهیه ...

چون نسل AGP تقریبا منقرض شده و دیگه کاربردی نداره ...

به نظر من تا سال بعد که میخوای کل سیستم رو عوض کنی صبر کن بعد یه کارت گرافیک خوب اون موقع بگیر ، البته در صورتیکه عجله نداری !

ولی اگه خیلی عجله داری و نمیتونی صبر کنی میتونی کارت زیر رو بگیری که البته باید در حد خودش ازش توقع داشت ...

MSI GeForce FX 5500 256MB DDR : 60-62 T

TV Out , DVI هم داره ....

سپاس

M A H R A D
06-11-06, 14:25
سلام
دوستان یکی از دوستای من میخواد دی وی دی رایتر بگیره
بودجه ای هم که میتونه بده بین 60 تا 70 تومنه
بهترین گزینه تو این رنج قیمت چیه؟

این مورد هم مثل بالایی انتقالی هستش !

----------------------

خب آرمین جان نظر من Sony هستش ... بالاخره هر چی باشه از روی نام سونی در صنعت الکترونیک نمیشه براحتی رد شد !

مدل دقیقش هم اینه :

SONY - DRU-820A با قیمتی حدود 50 هزار تومان

این هم از عکسش :

Shahryar
06-11-06, 15:45
بچه ها من كارنت گرافيك ضعيفي دارم. حالا به كارت ميخام كه يك يا دوسال كار منو راه بندازه . چون ميخام سيستم بگيرم سال ديكه . بودجه هم حد اكثر 60 تومان
فقط مشكل اينه كه مادربورد من Pci Express نميخوره فكر كنم
سيستم فعلي من:
cpu 2.6 full intel 512k catch
p4p8x asus mainbord
graphic Ati readeon 7000
ram 2ta 256 kingstone bus400
dvdrw: sony
writer : YAMAHA
dvdrom: Plextor
monitor :studio wrork Lg 585E
key:8100 farasoo
mouse: farasoo wireless
speaker:Lexus 2XR microlab
Fax modem :zoltrix
TV cart: Pinnacle pctv
Printer: HP photosmart 7760
Scanner: Canon 3200F
البته مشخصات سيستمو كامل نوشتم. همينجوري Only the registered members can see the link
كارايي كه از گرافيك ميخوام بيشتر اديت عكس و فيلمه و اجراي نيد فور اسپيد كربن و فيفا 2007. و كلا بازيهاي معمولي بازار تا يكسال

خب عزیز جان به نظر من الان که شما میخواهید با 60 تومن یه کارت AGP بخرید کار اشتباهیه ...

چون نسل AGP تقریبا منقرض شده و دیگه کاربردی نداره ...

به نظر من تا سال بعد که میخوای کل سیستم رو عوض کنی صبر کن بعد یه کارت گرافیک خوب اون موقع بگیر ، البته در صورتیکه عجله نداری !

ولی اگه خیلی عجله داری و نمیتونی صبر کنی میتونی کارت زیر رو بگیری که البته باید در حد خودش ازش توقع داشت ...

MSI GeForce FX 5500 256MB DDR : 60-62 T

TV Out , DVI هم داره ....

سپاس

درسته ...
ولی اگه می خوای بخری یا 5500 بردار یا برد ایسوس یا ام اس آی یا ای تی آی 9550 بردار..

Shahryar
06-11-06, 16:05
عزیز این هم پشنهاد من برای آرمین هستش :
Asus DRW-1608P3S

شما این صفحه را ببین اون وقت متوجه میشی من چرا پیشنهاد دادم ...

Max. 16X DVD±R / 8X DVD+RW / 6X DVD-RW / 8X DVD±R (DL)
Max. 40X CD-R / 32X CD-RW
Max. 16X DVD-ROM / 40X CD-ROM
Max: 5X DVD-RAM Write / Read

این منبعش (Only the registered members can see the link)

قیمتش هم یه 50 تومنه...

Shahryar
07-11-06, 15:37
چی شد آرمین جون؟

M A H R A D
08-11-06, 14:24
شهریار جان شما هم اینا رو بخون تا ببینی چرا من این رو پیشنهاد دادم ؟!!!

DRIVE TYPE: Internal DVD Multi DVD/CD Recorder
MEDIA & MODES SUPPORTED: DVD-R/-R DL/-RW, DVD+R/DVD+R DL/+RW, DVD-RAM: DVD-ROM, DVD-Video, CD-DA, CD-ROM (XA), CD Extra, Video CD, Photo CD*, CD Text, multi-session

READ/WRITE SPEED
Write (DVD-R) 4X CLV, 8X P-CAV, 16X CAV max.
Write (DVD-R DL) 2X, 4X max.
Write (DVD-RW) 2X, 4X, 6X CLV max.
Write (DVD+R) 2.4X, 4X, 6X CLV, 8X ~ 12X P-CAV max., 16X CAV max.
Write (DVD+R DL) 2.4X, 4X, 6X CLV, 8X Z-CLV max.
Write (DVD+RW) 2.4X, 4X, 6X CLV, 8X Z-CLV max.
Write (DVD-RAM) 5x CLV max
Write (CD-R) 8X ~16X CLV, 32X P-CAV, 40X ~ 48X CAV max
Write (CD-RW) 4X ~ 10X CLV,24X ~ 32X CAV max.
Read (DVD-ROM) 16X max.
Read (CD-ROM) 48X max.

AVERAGE ACCESS TIME: 130 ms (DVD 16X), 135 ms (CD 48X)
BUFFER MEMORY: 2MB

Armin-N
08-11-06, 16:31
آقا خودتون بین گزینه هایی که هست یکی رو انتخاب کنید ( بهترین رو ) و به من بگید
چون من هیچی نمیدونم
شرمنده

یه چیز دیگه
یه ام پی 4 پلیر هم میخوام
که :

پخش با صدای بلند یا حداقل قابلیت وصل شدن به آمپلیفایر داشته باشه که بشه صداشو از باند هم شنید
کیفیت صدا و تصویر خوبی داشته باشه
حافظش بیشتر از 512 باشه
و بقیه چیزای ایده آل

در ضمن قیمت هم بین 75 تا 110 تومن باشه

ممنون
منتظر نظر قطعی در مورد دی وی دی رایتر هم هستم
از هر دوتون ممنون

Shahryar
08-11-06, 19:05
شهریار جان شما هم اینا رو بخون تا ببینی چرا من این رو پیشنهاد دادم ؟!!!

DRIVE TYPE: Internal DVD Multi DVD/CD Recorder
MEDIA & MODES SUPPORTED: DVD-R/-R DL/-RW, DVD+R/DVD+R DL/+RW, DVD-RAM: DVD-ROM, DVD-Video, CD-DA, CD-ROM (XA), CD Extra, Video CD, Photo CD*, CD Text, multi-session

READ/WRITE SPEED
Write (DVD-R) 4X CLV, 8X P-CAV, 16X CAV max.
Write (DVD-R DL) 2X, 4X max.
Write (DVD-RW) 2X, 4X, 6X CLV max.
Write (DVD+R) 2.4X, 4X, 6X CLV, 8X ~ 12X P-CAV max., 16X CAV max.
Write (DVD+R DL) 2.4X, 4X, 6X CLV, 8X Z-CLV max.
Write (DVD+RW) 2.4X, 4X, 6X CLV, 8X Z-CLV max.
Write (DVD-RAM) 5x CLV max
Write (CD-R) 8X ~16X CLV, 32X P-CAV, 40X ~ 48X CAV max
Write (CD-RW) 4X ~ 10X CLV,24X ~ 32X CAV max.
Read (DVD-ROM) 16X max.
Read (CD-ROM) 48X max.

AVERAGE ACCESS TIME: 130 ms (DVD 16X), 135 ms (CD 48X)
BUFFER MEMORY: 2MB

آره عزیز من که نمیگم این بده که این خیلی عالیه هست ولی شما این را ببین یکم بهتره :
write Speed

DVD-R:16X, 12X, 8X, 6X, 4X, 2X, 1X
DVD-RW:6X, 4X, 2X, 1X
DVD+R:16X, 12X, 8X, 6X, 4X, 2.4X
DVD+RW:8X, 6X, 4X, 2.4X
DVD+R(DL):8X, 6X, 4X, 2.4X
DVD-R (DL):8X, 6X, 4X, 2X
CD-R:40X, 32X, 16X, 10X, 4X
CD-RW:32X, 24X, 20X, 16X, 10X, 4X
DVD-RAM:5X
Read Speed

DVD-ROM (Single):16X max. (CAV)
DVD-ROM (Dual):12X max. (CAV)
CD-ROM:40X max. (CAV)
Access time

DVD:130 ms
CD:120 ms
Writing Mode

DVD-R & DVD-R (DL):DAO, Incremental Recording (Multi-Border Recording)
DVD-RW:Restricted Overwriting, DAO, Incremental Recording (Multi-Border Recording)
DVD+R & DVD+R (DL):Sequential Recording (Multi-Session Recording)
DVD+RW:Random Recording
CD-R/RW:DAO, TAO, SAO, Packet Recording (Multi-Session Recording)
O/S Compatibility

Windows XP / NT / ME / 2000 / 98SE
Interface

Enhanced-IDE (ATAPI)
Data Buffer

2 MB
Bundle Software

Latest Burning Software
Disc Formats

Write:DVD+/-R, DVD+/-RW, CD-R, CD-RW
Read:DVD-ROM, DVD±R/RW, Photo CD, Video CD, CD-DA, CD-Extra, CD-Text, CD-R, CD-RW, DVD-RAM
Disc Diameters

12 cm and 8 cm
MTBF

60,000 Power On Hours
Operating Duty Cycle (Read) 20% POH
Operating Duty Cycle (Write) 2% POH
MTTR

30 Minutes
Mounting Orientation

Vertical and Horizontal(+5° ~ -5°)
Dimension(WxHxD)

148 x 42.3 x 180mm
Weight

1000 g
Power Requirements

DC +5V ± 5%, DC +12V ± 10%
Temperature

Operating:5℃ to 45℃
Storage:-20℃ to 60℃
Humidity

Operating:5% ~ 85%(Non-condensing)
Storage:5% ~ 90%(Non-condensing)
Vibration

Operating:0.2 G peak(at 10~500 Hz)
Storage:1.5 G peak(at 10~500 Hz)

عزیز با این حال شما کدوم را پیشنهاد میدین ...

Shahryar
08-11-06, 19:17
آقا خودتون بین گزینه هایی که هست یکی رو انتخاب کنید ( بهترین رو ) و به من بگید
چون من هیچی نمیدونم
شرمنده

یه چیز دیگه
یه ام پی 4 پلیر هم میخوام
که :

پخش با صدای بلند یا حداقل قابلیت وصل شدن به آمپلیفایر داشته باشه که بشه صداشو از باند هم شنید
کیفیت صدا و تصویر خوبی داشته باشه
حافظش بیشتر از 512 باشه
و بقیه چیزای ایده آل

در ضمن قیمت هم بین 75 تا 110 تومن باشه

ممنون
منتظر نظر قطعی در مورد دی وی دی رایتر هم هستم
از هر دوتون ممنون

عزیز MP4 »ی خوای ؟
من خیلی در این زمینه خوب نیستم ولی باید بگم که فکر نکن خیلی خوب گیرت بیاد ولی شما زولتریکس را داشته باش یه مدل داره همین قیمته Mp4 هستش و امکاناتش هم فول زیولتریکس هم کیفیتش خوبه من خودم دارم..
شما این سه تا را ببین که امکاناتشون فقط سرت سوت میکشه و کیفیت خوبی هم دارند :
برو ببین کدوما می خوای..
باتشکر شهریار

Shahryar
08-11-06, 19:17
خوبی ای هم که داره اینکه که می تونی به راحتی از خود فروشگاه آنلاینش در خونت تحویل بگیری...

M A H R A D
08-11-06, 22:04
آره عزیز من که نمیگم این بده که این خیلی عالیه هست ولی شما این را ببین یکم بهتره :
write Speed

DVD-R:16X, 12X, 8X, 6X, 4X, 2X, 1X
DVD-RW:6X, 4X, 2X, 1X
DVD+R:16X, 12X, 8X, 6X, 4X, 2.4X
DVD+RW:8X, 6X, 4X, 2.4X
DVD+R(DL):8X, 6X, 4X, 2.4X
DVD-R (DL):8X, 6X, 4X, 2X
CD-R:40X, 32X, 16X, 10X, 4X
CD-RW:32X, 24X, 20X, 16X, 10X, 4X
Read Speed

DVD-ROM (Single):16X max. (CAV)
DVD-ROM (Dual):12X max. (CAV)
CD-ROM:40X max. (CAV)
Access time

DVD:130 ms
CD:120 ms
Writing Mode

DVD-R & DVD-R (DL):DAO, Incremental Recording (Multi-Border Recording)
DVD-RW:Restricted Overwriting, DAO, Incremental Recording (Multi-Border Recording)
DVD+R & DVD+R (DL):Sequential Recording (Multi-Session Recording)
DVD+RW:Random Recording
CD-R/RW:DAO, TAO, SAO, Packet Recording (Multi-Session Recording)
O/S Compatibility

Windows XP / NT / ME / 2000 / 98SE
Interface

Enhanced-IDE (ATAPI)
Data Buffer

2 MB
Bundle Software

Latest Burning Software
Disc Formats

Write:DVD+/-R, DVD+/-RW, CD-R, CD-RW
Read:DVD-ROM, DVD±R/RW, Photo CD, Video CD, CD-DA, CD-Extra, CD-Text, CD-R, CD-RW, DVD-RAM
Disc Diameters

12 cm and 8 cm
MTBF

60,000 Power On Hours
Operating Duty Cycle (Read) 20% POH
Operating Duty Cycle (Write) 2% POH
MTTR

30 Minutes
Mounting Orientation

Vertical and Horizontal(+5° ~ -5°)
Dimension(WxHxD)

148 x 42.3 x 180mm
Weight

1000 g
Power Requirements

DC +5V ± 5%, DC +12V ± 10%
Temperature

Operating:5℃ to 45℃
Storage:-20℃ to 60℃
Humidity

Operating:5% ~ 85%(Non-condensing)
Storage:5% ~ 90%(Non-condensing)
Vibration

Operating:0.2 G peak(at 10~500 Hz)
Storage:1.5 G peak(at 10~500 Hz)

عزیز با این حال شما کدوم را پیشنهاد میدین ...

خب معلومه همون SONY ...!!!

من تا اونجا که خوندم تقریبا مساوی بودند ولی یه جا سونی بهتر بود چون اگه دقت کنی میفهمی که سرعت CD-R مال ایسوس 40Xهستش ولی مال سونی 48X هستش !

بقیش هم تا اونجا که من خوندم (نه با دقت ! ) مساوی بودند !

سپاس
:8:

Shahryar
09-11-06, 14:37
عزیز این درسته حرف شما ولی من به چند نکته اشاره میکنم الان :
1- عزیر ایسوس در رایت دو لایه ای ها بهتره هست .
2- ایسوس تا 1 ایکس هم می تونه رایت کنه که کیفیت بسیار بهتری خواهید داشت .
3- من ایسوس را فقط به خاطر سرعت پیشنهاد ندادم واقعا ایسوس مارک خوبی هست البته سونی هم همین طور ...
ولی در کل من کاربرد آرمین جان را نمی دونم اگه بخواند خیلی جون سخت باشه و کیفیت هم عالی داشته باشه ایسوس را بردارند اما اگه سرعت و قدرت بالا را می خواند واقعیت این هست که هیچکدوم چیزی نیستند :34: چون طبق مقالات مختلف این چند تا که میگم خیلی سریع تر هستند :
1- LH-18A1H .
Lite-OnSOHW-1673S - 2
و در خوندن هم که آ اپن عالی هست ولی شما این بنچ مارک ها را ببین بعد میبینی که قوی ترین ها نه سونی که شما گفتی هست نه ایسوس من ... :

راستی من سال پیش یه مقاله خوندم توی عصر ارتباط که میگفت با توجه به بنچ های تامز نک بهترینه چون قابلیت افرایش سرعت رایت را داره یعنی شما می تونید سرعت رایتر را هم ارتقاع بدین بوسیله ی نرم افزار ...
حالا نظرتون چیه ...

Shahryar
09-11-06, 14:39
اینجا را هم ببینیند :
کلا نظر من به ترتیب این ها هست :
لایت آن - نک - ایسوس - سونی .

M A H R A D
09-11-06, 14:51
خب شهریار جان اولا اینکه ممنوم از نکاتی که ذکر کردی ...

دوما اینکه بنچ مارکها دیده نمی شن !

سوما اینکه به نظرت کاربرد Write 1X بیشتره یا Read 48X ؟ خب معلومه Read 48X امروزه دیگه Write 2X هم کار ادم رو راه میندازه ولی حداقل سرعت برای Read باید 48 باشه ...

سپاس

Shahryar
09-11-06, 15:59
عزیز مطمئنی نشون داده نمیشه ؟!؟
این هم لینکاش :
بعدش هم من گفتم که من این ایسوس را فقط به خاطر سرعت نگفتم به خاطر کیفیت خوب بود بعدش هم شما بنچ ها را ببین با حرف های من میبینی که اگه طرف بخواد واقعا قوی ترین و سریع ترین را بخره هیچکدوم نیستند...
مثلا ال جی خیلی سریع هست ولی کیفیت نداره ولی لایت - آن و نک کیفیت هم دارند...
ممنون
شهریار
باتشکر شهریار

Armin-N
09-11-06, 19:05
سلام
ممنون از هر دوتاتون
واقعا شرمندم کردین

آقا اینا هر کدوم 50 تومنه
تا 70 تومن یه چیز آس و توپ دیگه نمیشه گرفت؟
البته اینا عالین

راستی بیشتر رایت واسم مهمه
ممنون

Shahryar
10-11-06, 09:52
سلام
ممنون از هر دوتاتون
واقعا شرمندم کردین

آقا اینا هر کدوم 50 تومنه
تا 70 تومن یه چیز آس و توپ دیگه نمیشه گرفت؟
البته اینا عالین

راستی بیشتر رایت واسم مهمه
ممنون

عزیز ببین من لایت - آن را تا حالا نداشتم خودم ولی دوستانم داشتند نک را هم همین طور و خیالم راحته که خوب کار می کنه ایسوس را هم که من روزی 5 تا سی دی دارم باهاش رایت می کنم عالی هستش ...ایسوس مارک عالی ای هست ولی دی وی دی رایترم که ایسوس بود سوخت بعد از 2 سال که میکرد پنج شنبه هفته ی پیش ...
شما اگه کیفیت و قدرت و سرعت را می خوای یکی از این ها را بردار :
1- از لایت آن : LH-18A1H
این یکی هم بازم از لایت - آن برنده ی سریع ترین ها . Lite-OnSOHW-1673S
2- ایسوس همونه که گفتم بهت .
3- ان ای سی ( نک ) ND-3540A
حالا خودت ببین کدوما می خوای...
رایت این ها خوبند...

Shahryar
10-11-06, 10:11
عزیز من الانم دیدم امکانات رایت ایسوس از همه بهتره ولی خوب سرعت لایب آن از همه بهتره..
یکی از همین دو تا را انتخاب کن..

M A H R A D
10-11-06, 17:56
با پست 161 موافقم !

سپاس

Emperatour
18-11-06, 22:14
من امروز كارت گرافيك 256mb Geforce6200 Point of view agp خريدم به قيمت 56000 تومان و گرافيك radeon7000‌فروختم 10 تومان
كه جمعا برام 46 تومان درومد. نظرتون چيه؟؟؟ البته مين من pci نميخوره و مجبور شدم agp بگيرم. كارك هم بيشتر بازيهاي ورزشي و nfsهست و ميكس عكس و فيلم.

M A H R A D
19-11-06, 14:16
خب عزیز جان شما باید قبل از خرید جویای نظرات می شدید ...!!

ولی با این وجود کارت خیلی بدی نیست ... ببینیم TC هستش دیگه ؟؟؟!

سپاس

Shahryar
19-11-06, 14:40
من امروز كارت گرافيك 256mb Geforce6200 Point of view agp خريدم به قيمت 56000 تومان و گرافيك radeon7000‌فروختم 10 تومان
كه جمعا برام 46 تومان درومد. نظرتون چيه؟؟؟ البته مين من pci نميخوره و مجبور شدم agp بگيرم. كارك هم بيشتر بازيهاي ورزشي و nfsهست و ميكس عكس و فيلم.

:167::167::167:( شوخی بود )
عزیز مهراد خوب گفت بهتر بود مشورت میکردی ...ولی الان هم که خریدی بهت تبریک میگم و امیدوارم مبارکت باشه ...
ببین عزیز شما این طور که من یادمه رمت 512 بود نه ؟ این کارت عزیز 6200 TC هست و اینکه TC چیه هم باید بگم که TC یعنی Turbo Cache که استاندارد اینه که 128 مگابایت به صورت ریل داره و 128 مگابایت هم در مواقعی که می خواد از رم می گیره ولی همیشه قسمتی از رم را که میگیره هیچ دوم هم اینکه اون کارایی لازم را برای اینکه باید فاصله رم و پردازنده را طی کنه نداره .... با این حرف های من الان بد و براه بهم میگی نه ؟:101: :34::34: طوری نیست من راستش را گفتم :20: ولی در کل سعید گرافیک خوبی نسبت به پولی که دادی تقریبا خریدی و می تونه به یه 768 مگ رم تا سال آینده کامل کار کنه ...
سوالی خواستی در خدمتم ... می تونی البته اورکلاک هم بکنی ... ولی فکر کنم کربن را که راحت اجرا کنه..
باتشکر شهریار:26:

Emperatour
19-11-06, 21:37
بچه ها كربن رو روي Maximum ميزارم از نظر جزعيات عاليه ولي نميدونم چرا يكم سرعت بازي پا يينه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بخاطر رمه؟ رمم 512 هستو cpu 2.6 512catch دارم. علت كندي بازي چيه؟؟؟؟؟؟
راستي يه عكس از جعبه كارت ميزارم ببينيد.
روش زده 6200 A زده

Emperatour
19-11-06, 21:45
سوال بعدي هم اينه كه كدوم نوع درايورو نصب كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Agp8x‌هست كارتم و 6200 a
اين؟؟
يا اين؟

M A H R A D
20-11-06, 16:06
امپراطور جان شما کارت توربوکش گرفتی توقع داری خیلی خیلی علی برات کار کنه ؟ (تازه اونهم با حداکثر Details ! )

ضمنا شما یه عکس از صفحه اول درایورها بذار تا بهت بگم کدومو باید نصب کنید ... یعنی چه مراحلی رو رفتی که به این دوتاعکس رسیدی ؟

سپاس

Shahryar
20-11-06, 16:15
عزیزم شما دو تا راه داری :
1- همون که مهراد گفت بگی تا من و یا مهراد بگیم کدوم را نصب کنی .
2- لینک دانلود بدم دانلود کنی ..
من در خدمتم هر کدوم که خواستی بگو..
قربانت شهریار

Emperatour
20-11-06, 16:47
بااب عكس كه گذاشتم. نديديد؟؟؟ اون عكسهلا مال صفحه داريورهاشه. يكي ازين دوتاس

Emperatour
20-11-06, 16:49
بعدشم .يعني كربن انقد قويه تو كرافيك؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فكر نميكردم

Shahryar
20-11-06, 21:26
عزیزم دیدم شما باید سومی یا همونی که نوشته باری 6800 هسترا نصب کنی به دو دلیل یکی اینکه این مال سری 6000 هست و دوم اینکه ورژن درایور همخوانی با این کارت داره..
قربانت شهریار

M A H R A D
20-11-06, 22:47
با بالایی موافقم ...

ولی امپراطور جان شما بالاخره از یه جا رفتی که از اون دو تا عکس سردر اوردی دیگه ... نه ؟

مثلا برای رسیدن به عکس اول (قسمت درایوها) از کجا وارد شدی ؟ منوی قبلیش چی بوده ؟

سپاس

Emperatour
20-11-06, 23:03
آقا توي صفحه درايوراش 3 تا گزينه داره. يكيش مخصوص سري 7800 هست و دوتاي ديگش بدرد بخوره.من فلش موس رو بردم روي اون دوتا و عكس گرفتم كه فلش نيفتاده. اون گوشه راست بالا ديتل هركدومو زده. صفحه قبليشم نصب directXو ازين چرتو پرتاس

Shahryar
21-11-06, 19:23
سعید جان فکر کنم گفتم عزیزم کدوم را نصب کنی نه ؟
یکبار دیگه هم میگم سومی را که مانند : 6800XT هست گرفتی کدوم را میگم ؟
اگه مشکلی بود بگین..
باتشکر شهریار

Armin-N
05-12-06, 17:23
سلام عزیزانم

آقا من یه هارد 80 دارم که دیگه پاسخگوی نیازهای من نیست
میخوام یه 80 دیگه بگیرم
80 خودم تو کامپیوتر مدلش اینو نوشته :

maxtor 6y080l0

میخوام یه 80 دیگه ساتا بگیرم
چه قیمتیه؟ چه برندی بهتره ؟
و مهمتر از همه اینکه میتونم هردوتا هاردو با هم و بدون مشکل استفاده کنم؟
یعنی این معمولیه با یکی ساتا مشکلی نداره؟

مادربوردم جای ساتا داره هم جای معمولی
مادربوردمو همونطور که همه میدونید giga k8nf-9 هست

مرسی
اگه ممکنه زودتر بگید ممنونتون میشم

Shahryar
05-12-06, 20:20
عزیزم شما باید هارد مکستور 80 SATA 2 را بگیرید که 56 تومن هستش و بله می تونید رایدش کنید که راید چند حالت داره . شما کدوم حالت را می خواین ؟ نیازتون چیه که مناسبش می خواین راید ببندین...
باتشکر شهریار

Armin-N
05-12-06, 21:40
شهریار جون
عزیزم
زیر سیکل صحبت کن ما هم بفهمیم راید یعنی چی

نیازم هم خیلی معمولیه
من نمیخوام این هاردمو بدم و یه 160 بگیرم ( حفاظت اطلاعات )
واسه همین میخوام یه 80 دیگه بزنم تنگش

M A H R A D
06-12-06, 15:02
آرمین جان RAID یعنی استفاده همزمان از چند هارد دیسک ....

که انواع مختلفی داره مثل RAID0 , RAID1 , RAID 0+1 و غیره ...

Armin-N
06-12-06, 15:07
سلام مهراد
خوب من حالیم نمیشه
کدوم نوعش باید راید کنم
اصلا فرقشون چیه؟

من فقط میخوام هارد جدید چند تا درایو جدید به مای کامپیوترم اضافه کنه و بدون هیچ مشکلی مثل بقیه درایو هام ازش استفاده کنم

Shahryar
07-12-06, 15:00
سلام مهراد
خوب من حالیم نمیشه
کدوم نوعش باید راید کنم
اصلا فرقشون چیه؟

من فقط میخوام هارد جدید چند تا درایو جدید به مای کامپیوترم اضافه کنه و بدون هیچ مشکلی مثل بقیه درایو هام ازش استفاده کنم

عزیزم به نظر من شما بهتره حالت های راید کردن دو تا هارد را یاد بگیرین که اینجا را ببینید :
راید چیست ؟ (Only the registered members can see the link)
هاردم گفتم که شما یک دونه 80 SATA 2 مکستور بگیرید خوبه ...

Armin-N
07-12-06, 15:32
مرسی عزیزم
رفتم که بخونم

KING
07-12-06, 15:41
سلام عزیزانم

میخوام یه 80 دیگه بگیرم

maxtor 6y080l0

مرسی

عزيز دل برادر
شما ميتونيد 2 تا هارد روي سيتمت داشته باشي هيچ مشكلي هم نداره من خودم 2 تا داشتم يكي ساتا 2 يكي آي دي معمولي
ولي اينو هم بايد خدمتت بگم كه هارد ساتا 2 شما هم سرعتش مثلي آي دي هستش و هيچ فرقي با اون نميكنه براي اينكي شما هارد آي دي تو گذاشتين كنارش
و بازم اگه هارد آي دي تونو بردارين اگه مادربردت ساتا ساپورت نكنه بجاي ساتاي معمولي كار ميكنه مگه اينكي مادربردت ساتا 2 ساپورت كنه
ببين اگه ميخاستي هارد بخري يادت باشه كه به هيچ عنوان مكستور نگيري اصلا" سرعت نداره خيلي صدا ميده خيلي بده
اگه ميخاي هارد خوب بدون صدا بخري يا سامسونگ بگير 3 سال زمانت سام سرويس داره يا وسترن بگير هاردي خيلي خوبيه صدا نداره مثلي مكستور
قيمت مكستور 8 ساتا 41000 /قيمت وسترن 42000 و سامسونگ هم 42000 تومان
موفق باشي اگه تو پارتيشن بندي مشكلي داشتين امينجا ميتوني بيان كني ما در خدمتيم :83:

Shahryar
07-12-06, 22:08
سلام عزیزانم

میخوام یه 80 دیگه بگیرم

maxtor 6y080l0

مرسی

عزيز دل برادر
شما ميتونيد 2 تا هارد روي سيتمت داشته باشي هيچ مشكلي هم نداره من خودم 2 تا داشتم يكي ساتا 2 يكي آي دي معمولي
ولي اينو هم بايد خدمتت بگم كه هارد ساتا 2 شما هم سرعتش مثلي آي دي هستش و هيچ فرقي با اون نميكنه براي اينكي شما هارد آي دي تو گذاشتين كنارش
و بازم اگه هارد آي دي تونو بردارين اگه مادربردت ساتا ساپورت نكنه بجاي ساتاي معمولي كار ميكنه مگه اينكي مادربردت ساتا 2 ساپورت كنه
ببين اگه ميخاستي هارد بخري يادت باشه كه به هيچ عنوان مكستور نگيري اصلا" سرعت نداره خيلي صدا ميده خيلي بده
اگه ميخاي هارد خوب بدون صدا بخري يا سامسونگ بگير 3 سال زمانت سام سرويس داره يا وسترن بگير هاردي خيلي خوبيه صدا نداره مثلي مكستور
موفق باشي اگه تو پارتيشن بندي مشكلي داشتين امينجا ميتوني بيان كني ما در خدمتيم :83:

اینم دیگه از اون حرف ها بودا!!! عزیزم ممکنه که مکستور صدا داشته باشه در بعضی کار ها ولی هم از نظر سرعت و هم از نظر کیفیت از سامسونگ خیلی خیلی بهتره به نظر من اگه برای شما صدا خیلی اهمیت داره وسترن بخر همون قیمت هم هست ساتاش یعنی 80 ساتاش 56 تومن هستش ...
خوب دیگه برای همین که تو بتونی کار کنی راید میبندی

KING
08-12-06, 00:20
سلام عزیزانم

میخوام یه 80 دیگه بگیرم

maxtor 6y080l0

مرسی

عزيز دل برادر

اینم دیگه از اون حرف ها بودا!!! عزیزم ممکنه که مکستور صدا داشته باشه در بعضی کار ها ولی هم از نظر سرعت و هم از نظر کیفیت از سامسونگ خیلی خیلی بهتره به نظر من اگه برای شما صدا خیلی اهمیت داره وسترن بخر همون قیمت هم هست ساتاش یعنی 80 ساتاش 56 تومن هستش ...
خوب دیگه برای همین که تو بتونی کار کنی راید میبندی

شهريار تو مطميني كه قيمت 80 ساتا 2 56 تومان هستش
من چند روز پيش پرسيدم 42 تومان بود 80 ساتا 2

Armin-N
08-12-06, 01:13
سلام
ممنون از هردوتون
لطف کردین
اما صدا برام مهم نیست چون الان با یه مکستور دارم کار میکنم زیاد هم صدا نداره
در ضمن با وجود صدای 4 تا فن فکر نمیکنم صدای هارد زیاد مشخص بشه

در مورد رایدش
من که اون مطلب رو خوندم به نظرم RAID0 بهتر از بقیه بود
چون
سرعت بالا
- قابلیت برگرداندن %100 داده ها هنگام بروز مشکل برای یک دیسک . - در نرخ انتقالات داده تغییر محسوسی نداریم. (یعنی وجود دو دیسک تفاوتی با یک دیسک ندارد ) . - در شرایط خاص RAID1, توانایی تحمل خرابی بیش از یک دیسک را نیز دارد . - ساده ترین طراحی در تکنولوژی RAID (مدار مربوط به Parity وجود ندارد )

فقط تو معایب نوشته

- بیشترین تعداد هارد دیسک در میان انواع RAID (بسته به انتخاب User ) - هزینه بالا

میشه یه توضیح در مورد هر دو مورد معایب بدین
ممنون

Shahryar
08-12-06, 10:05
سلام
ممنون از هردوتون
لطف کردین
اما صدا برام مهم نیست چون الان با یه مکستور دارم کار میکنم زیاد هم صدا نداره
در ضمن با وجود صدای 4 تا فن فکر نمیکنم صدای هارد زیاد مشخص بشه

در مورد رایدش
من که اون مطلب رو خوندم به نظرم RAID0 بهتر از بقیه بود
چون
سرعت بالا
- قابلیت برگرداندن %100 داده ها هنگام بروز مشکل برای یک دیسک . - در نرخ انتقالات داده تغییر محسوسی نداریم. (یعنی وجود دو دیسک تفاوتی با یک دیسک ندارد ) . - در شرایط خاص RAID1, توانایی تحمل خرابی بیش از یک دیسک را نیز دارد . - ساده ترین طراحی در تکنولوژی RAID (مدار مربوط به Parity وجود ندارد )

فقط تو معایب نوشته

- بیشترین تعداد هارد دیسک در میان انواع RAID (بسته به انتخاب User ) - هزینه بالا

میشه یه توضیح در مورد هر دو مورد معایب بدین
ممنون

عزیزم خیر این نوعی که شما می خواین میشه گفت اصلا هزینه ای نداره ...
در ضمن آرمین جان این را بدون که هارد های IDE مکستور صدایی کمتر از ساتای اون ها دارند...

Shahryar
08-12-06, 14:20
خوب این هم برای شایان عزیزم تا 600 تا تومن بدون مانیتور و با دو تا 160 گیگ:
CPU AMD 3600 X2 AM2 : 125T
Main Asus M2N4- SLi : 134T
Ram 2*256 King Stone DDR2 533 : 54 T
Graphic 6500 EX-Byte 256mb:47T
or
Graphic 6500 XFX 256mb : 80T
Modem ZoltriX 3 Chip : 15T
Hard 2*160 Gig Western Digital Or Maxtor : 2*72T
DVD Wr Suzuki :42T
Case PorsChe : 35T
موفق باشی
شهریار:17:

Shahryar
08-12-06, 14:32
شایان سیستم چه طور بود نظری نداری؟!؟

X Ray
08-12-06, 15:38
اینم نظر من:
ASUS خوبه...من CD RW ایسوس دارم...عالیه...DVD RW سونی دارم که اون هم عالیه...ولی سوزوکی به چیز دیگست...خیلی عالیه...

Shahryar
08-12-06, 15:42
عزیزم من سه تاشونا داشتم ... سونی سی دی رایتراش خیلی عالی بود ولی دی وی دی رایتراش مالی نیست ماله من که بعد از 2 سال سوخت!
ایسوس هم سی دی و کمبوهاش خوب بود اما توی دی وی دی رام بد نبود ... ولی خراب نشد ...
اما این سوزوکیه که جدید دارم با اینکه باهاش 50 تا 50 تا رایت می کنم تا حالا آخم نگفته..
خیلی راضیم..
باتشکر شهریار

X Ray
08-12-06, 15:46
آره...سوزوکی سی دی های خش دار رو خیلی راحت می خونه...خیلی قوی هست...

M A H R A D
09-12-06, 13:31
یه زمانی یادمه این سریرکالا (گارانتی سوزوکی) متقلب از آب در اومده بود !!!؟ البته مطمئن نشدیم !

در مورد ODD ها هم من نظرم روی Plextor,Asus,Lite-On,Sony هست ....

سپاس

Shahryar
09-12-06, 15:22
یه زمانی یادمه این سریرکالا (گارانتی سوزوکی) متقلب از آب در اومده بود !!!؟ البته مطمئن نشدیم !

در مورد ODD ها هم من نظرم روی Plextor,Asus,Lite-On,Sony هست ....

سپاس

عزیزم به نظر من جدا کنی خوبه !!!
چون بعضی از این ها همین طور که گفتم توی سی دی و دی وی دی و رایتر و خواندن فرق دارند! همین لایت آن خیلی عالی برا اول کار اما بعد از یک مدت پدر آدما در میاره!
والا من تا یادم میاد همیشه به خصوص سر کینگ ایمانتک خیلی ضعیف تر و کلاه بردار تر بود و من همیشه از سریر چیزای خوب شنیدم :34:
قربانت شهریار
.:23:

M A H R A D
10-12-06, 15:13
شهریار جان من چون امتحان نکردم تک تک شون رو در Mode های CD RW , DVD R/RW یا ... نمی تونم نظر بدم ...!

-----------------------------------

شهریار جان شما یه سر برو سایت سریرکالا بعدش میبینی که کارتهایی مثل Suzuki GeForce FX 5500 & 6600 & ... داره که اگه بری توی سایت خود سوزوکی اصلا کارتهای انویدیا وجود نداره !!!!

سپاس

Shahryar
10-12-06, 15:22
شهریار جان من چون امتحان نکردم تک تک شون رو در Mode های CD RW , DVD R/RW یا ... نمی تونم نظر بدم ...!

-----------------------------------

شهریار جان شما یه سر برو سایت سریرکالا بعدش میبینی که کارتهایی مثل Suzuki GeForce FX 5500 & 6600 & ... داره که اگه بری توی سایت خود سوزوکی اصلا کارتهای انویدیا وجود نداره !!!!

سپاس

مهراد جان شرمنده ها سایت سوزوکی اینه : Only the registered members can see the link برین میبینین که کارت ها 5500 و 6600 و حتی بالا تر هم داره ...
اینم لینکاش :
قربانت شهریار:23:

M A H R A D
10-12-06, 15:50
واقعا جالبه !!!

قبلا اسم سایتش suzukiglobal.com بود و فقط کارتهای ATI رو زده بود ولی الان .... !!!!؟؟؟؟!!!!

عجیبه !

dragon
07-01-07, 21:27
من با نظر شما مواقم لطفا خود را دروب سایت فونیران عضو کنید تا جدید ترین مدلهارا برای شما بفرستند
من از فروشگاه سبز سیستم مادربورد 590 اس ال اس و 8800 جی تی ایس وسی پی یو 5200 اس تو و پاور و کیس ترمالتیک با گارانتی فونیران خریدم که خیلی راضی هستم

801210990
22-01-07, 16:17
آقا شهریار عزیز
با سلام
من میخواستم با 500 تومان یک سری وسایل کام÷وتر بخرم
من مانیتور، هارد و مودم دارم
هاردم IDE هست .
اگه امکان داره یه سیستم خوب ÷یشنهاد کنید.
با این کامپیوتر میخوام با MATLAB(دانشجویی) کار کنم البته بازی هم میکنم ولی کم.
البته اگه قیمت و گارانتی هاشون رو بگید ممنون میشم

Shahryar
22-01-07, 16:37
آقا شهریار عزیز
با سلام
من میخواستم با 500 تومان یک سری وسایل کام÷وتر بخرم
من مانیتور، هارد و مودم دارم
هاردم IDE هست .
اگه امکان داره یه سیستم خوب ÷یشنهاد کنید.
با این کامپیوتر میخوام با MATLAB(دانشجویی) کار کنم البته بازی هم میکنم ولی کم.
البته اگه قیمت و گارانتی هاشون رو بگید ممنون میشم

سلام عزیزم خوبی ؟

عزیزم اگه تعصبی روی مارک خاصی نداری و فقط کیس می خوای ببندی این را پیشنهاد میدم :

CPU AMD 3600 X2 Athlon 64 : 125T
MainBord Asus M2n4 -E : 109T
Ram 4*256 King Stone DDR2 533 : 4*27T
Graphic 7600GS Asus Or MSI Or XFX : 125-132T
Case Porsche : 35T
DVD WR Suzuki :42T

گارانتی ها هم به ترتیب : ای ام دی ایران - سازگار ارقام - سریر - سازگار یا اگه ام اس آی باشه رایان بدر - کیس پرشه بدون گارانتی! - دی وی دی رایتر هم سریر...

البته مادربورد های Biostar وارد ایران شده اما الان گارانتی های خوبی نداره...

اگه می تونی بیشتر هم بدی بگو...

شاد و پیروز باشید
شهریار:26:

M A H R A D
22-01-07, 21:25
Ram 4*256 King Stone DDR2 533 : 4*27T

سلام.

برای رم دو تا KingSton 512MB DDRII - 533MHz بهتره ...

یعنی به جای چهار تا 256 دو تا 512 بهتره ... چون در آینده اگر خواستند ارتقاء بدند مشکل اسلات نداشته باشند ...

سپاس

Shahryar
23-01-07, 14:08
درسته اما به نظر من دوال چنل بودن 4 رم بهره تا ارتقاع برای بعد چراکه رم کینگ استون اصل وقتی بخوای بفروشی همون قیمت نوس هست و مشتری هم براش زیاده ! ( اگه کسی خواست بفروشه من براش ظرف یک روز میفروشم!)

قربانت شهریار

801210990
23-01-07, 14:39
آقا شهريار عزيز
نه، من تعصب روي مارك خاصي ندارم ولي ميخوام يه سيستم خوب با كارايي خوبي باشه.
راستي DVD هم نميخوام (يعني رايتر و رام دارم)
حالا بدون dvd سيستم بالا چه تغييري ميكنه؟
راستي خودم هم ميتونم اين سيستم رو جمع كنم؟
يه مقدار در مورد 4 تا رم اگه توضيح بدين ممنون

M A H R A D
23-01-07, 15:34
آقا شهريار عزيز
نه، من تعصب روي مارك خاصي ندارم ولي ميخوام يه سيستم خوب با كارايي خوبي باشه.
راستي DVD هم نميخوام (يعني رايتر و رام دارم)
حالا بدون dvd سيستم بالا چه تغييري ميكنه؟
راستي خودم هم ميتونم اين سيستم رو جمع كنم؟
يه مقدار در مورد 4 تا رم اگه توضيح بدين ممنون

با اجازه شهریار جان . Only the registered members can see the link

عزیز جان , این به شما بستگی داره که آیا مثلا هاردتون رو هم می خواهید عوض کنید یا نه؟ اگر مایلید که هاردتون رو هم عوض کنید بگید تا با پول DVD RW یه هارد خوب براتون معرفی کنم ... Only the registered members can see the link

خود شما هم میتونید این قطعات رو جور کنید ... چرا که خواستن توانستنه Only the registered members can see the link ولی یه چیزی رو هیچ وقت فراموش نکنید : اینکه هرگز به حرف فروشنده ها گوش ندید ... البته نه همه فروشنده ها ، ولی در کل اینو مد نظر داشته باشید که اونا اکثراً منافع خودشون رو ترجیح میدند تا منافع شما ! Only the registered members can see the link

در مورد رم هم بنده متوجه نشدم شما دقیقا چه اطلاعاتی از 4 عدد رم میخواید ؟ Only the registered members can see the link

سپاس Only the registered members can see the link

سپاس

801210990
25-01-07, 16:45
سلام ---آقا شهريار عزيز---

از اينكه وقتتون رو به من اختصاص مي دين ممنون
من نتونستم M2N4-E رو پيدا كنم از طرف ديگه آيا توان كيس پورشه آنقدر هست كه جوابگو باشه؟
راستي 7600و126MB مد نظرتون بود يا نه؟
ممنون

Shahryar
25-01-07, 17:15
سلام ---آقا شهريار عزيز---

از اينكه وقتتون رو به من اختصاص مي دين ممنون
من نتونستم M2N4-E رو پيدا كنم از طرف ديگه آيا توان كيس پورشه آنقدر هست كه جوابگو باشه؟
راستي 7600و126MB مد نظرتون بود يا نه؟
ممنون

عزیزم سلام خوبی ؟

ببین عزیزم من منظورم از 7600 ، 7600GS 256MB هست !
در مورد مادربورد هم اگه نتونستین من می تونم براتون جورش کنم یا اگه تهران هستین می تونم با پیک براتون بفرستم واگه در شهرستان هستید حداکثر تا 72 ساعت ...

من این مادربورد را بیشتر از همه پیشنهاد میدم چون چیپست اولترا داره و مادربورد خوبی هست ...

در مورد 4 تا رم هم من فکر کنم میگین چرا بله ؟ ببینید برای اینکه همزمان شما می تونید از 4 تا منبع استفاده کنید جای 2 تا و سرعت دسترسی بیشتر هست و دوال چنل هم با هم میشند 2 تا 2 تا ...

برای مثال : شما 2 تا منبع آب با دارین با حجم 512 لیتر :20: اینطوری زودتر پر میشه یه استخر یا با 4 تا منبع 256 لیتری ؟

اگه باز هم متوجه نشدین بگین تا بازم بیشتر توضیح بدم...

قربانت شهریار:26:

Armin-N
26-01-07, 17:03
سلام سلام سلام
خوبید همتون؟
خیلی دلم واستون تنگولاسیون Only the registered members can see the link
آقا من بازم کار دارم مزاحم شدم
شرمنده

یه سیستم با همه وسایل اصلی (بدون پرینتر و اسکنر و ...) می خوام حدود 500 در بیاد
کاربردشم واسه یه بچه 7 - 8 ساله هست
فعالیتش هم جز بازی چیزی نیست
فقط بشه بعد از 3- 4 سال ارتقاع دادش ( اما نه اینکه مثلا بشه بعدا سی پی یو 4 هسته ای گذاشت روش و این حرفا . در حد اینکه بشه بعدا کارت گرافیک یا رمشو افزایش داد )
و مانیتورش هم فلت معمولی باشه . به نظرم مجیک گرین خوبه نه؟
خوب بسم الله
بگید چی بگیرم واسش
پس همه وسایل رو از ریز و درشت بگید چی بگیرم

راستی
قیمت هر کدوم رو جدا بدید یه دنیا ممنون میشم

مرسی از همه

ali aghajari
27-01-07, 10:58
سلام
من یه مشکل داشتم اگه کسی می تونه کمکم کنه ممنون میشم
من تقریبا یک ماه پیش سیستمم رو ارتقا دادم .
مشخصات سیستم قبلی اینا بود :
1. mainboard : giga 8ir2003
2. کارت گرافیک : radeon 7500ati 64
3. cpu : 2 intel
4. ram : 512 DDR
که من سه تای اول رو عوض کردم به شرح زیر
1. MAINBOARD : ALBATRON
2.CPU : 3 AMB SEMPRON
3. کارت گرافیک : G FORC FX5200 ( به این اسم خریدم ...) ولی در قسمت اطلاعات سیستم GFORC 6200 LE می نویسه !!!

بعد از ارتقا سیستم ، سرعت عملکرد سیستم خیلی کند شده . این نکته هم باید بگم که RAM همون قبلی است و عوض نشده ... حالا می خوام بدونم که اگه یه RAM DDR2 بگیرم کنار این RAM 512 قرار بدم مشکل حل میشه یا نه؟؟
در کل نظرتون چیه ؟؟؟ مشکل اصلی سیستم از کجاست؟؟

ali aghajari
27-01-07, 11:13
سیستم بالا رو در نظر بگیرید با همون مشخصات ( قبل و بعد از ارتقا ) یه مشکل دیگه هم ایجاد شده ... اونم اینکه وقتی برای مدتی از کامپیوتر استفاده نمی کنم و کاملا خاموش می مونه و از برق خارج می کنم ... وقتی که می خوام اونو روشن کنم بلافاصله بعد از اینکه اونو به برق متصل می کنم و دکمه POWER رو می زنم روشن نمی شه .. اینجوری بگم که چراغش یه لحظه روشن میشه و بلافاصله خاموش میشه و از کار می افته ( به بوق CPU نمیرسه ) !! ولی اگه بزارم برای مدتی( تقریباً 15 تا 20 دقیقه ) بمونه ( البته بدون زدن کلید POWER ) بعد روشن کنم ...شروع به کار می کنه ... اگه کسی می دونه علتش چیه ممنون میشم بهم بگه... (اینم بگم که وقتی سیستم رو ارتقا دادم تا مدتی خوب کار می کرد ولی حدوداً 2 ماه بعد از عوض کردن قطعات این مشکل ایجاد شد !!!)

KING
27-01-07, 20:10
ali aghajari
سلام عزيز عضويتت ر تبريك ميگم
مشكل شما پاور سيستم شماست
پاور شما ضعيفه نميتونه اين سيستم بكشه شما پاور تونو عوض كنيد مطمين باشيد مشكا تون برطرف خواهد شد
من چند مدت پيش به يكي از بچه ها سيستم گرفتم ولي پلورش ضعيف بود همين مشكا شمارو داشت
دفعه اول كه روشن ميكردم يه خورده طول ميكشيد بعد روشن ميشد
راستي بعضي موقه ها ريستارت هم ميشه يا نه ؟
ولي من مطمين هستم كه از پاور شماست
ممنون
بهنام

M A H R A D
27-01-07, 21:01
سلام. عضوییتون رو صمیمانه تبریک میگم ... Only the registered members can see the link

شما از چه پاوری استفاده میکنید؟ چند وات ؟ مدل ؟

چون همانطوری که X Man عزیز گفت ممکنه که اشکال از پاور باشه ...

ضمنا مدل قطعات سخت افزاری سیستمتون رو بطور کامل با نام و مدل دقیق بنویسید ... برای اطلاعات بیشتر میتونید از برنامه CPU-Z استفاده کنید ... (این برنامه در انجمن "سخت افزاری و نرم افزاری" موجود است)

سپاس

anathema
28-01-07, 11:36
سلام
دفعه بعدی که این اتفاق افتاد کابل برق کیستونو از پریز بکشید (سر دیگه به کیس وصل باشه) بعد با یه فلز رسانا یا یه تکه سیم دو سر دوشاخه رو به هم بزنید
اگه بعد از اینکار سیستم بالا اومد مشکل از سیم ارته. اگه بالا نیومد مشکل از منبع تغذیه هستش
موفق باشی

ali aghajari
28-01-07, 11:49
سلام ممنون که جواب دادید

در مورد پاور مدلش رو نمیدونم ولی میدونم که 24 پین هست اگه درست گفته باشم

ریستارت هم نمیشه ولی بار اول حتما بعد چند لحظه خاموش میشه و به بوق سی پی یو نمیرسه وقتی هم که روشن میشه حدود 8تا 10 ثانیه طول میکشه تا بوق بزنه و راه بیفته

مدل و نام دقیق قطعات این هست

mainboard: Albatron K8NF4X-754

AMD proceser SEMPRON +3000

VGA: GeFORCE 6200LE

RAM:512DDR

حالا نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه چند تا سوال هم داشتم:
1.میتونم از RAM DDR2 استفاده کنم یا نه؟چون میخوام بخرم واسش......
2.گرافیک من تا چقدر ساپورت میکنه؟256 یا 128 ؟اینو حتما جواب بدین لطفا:25::26:

M A H R A D
28-01-07, 14:42
سلام ممنون که جواب دادید

در مورد پاور مدلش رو نمیدونم ولی میدونم که 24 پین هست اگه درست گفته باشم

ریستارت هم نمیشه ولی بار اول حتما بعد چند لحظه خاموش میشه و به بوق سی پی یو نمیرسه وقتی هم که روشن میشه حدود 8تا 10 ثانیه طول میکشه تا بوق بزنه و راه بیفته

مدل و نام دقیق قطعات این هست

mainboard: Albatron K8NF4X-754

AMD proceser SEMPRON +3000

VGA: GeFORCE 6200LE

RAM:512DDR

حالا نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه چند تا سوال هم داشتم:
1.میتونم از RAM DDR2 استفاده کنم یا نه؟چون میخوام بخرم واسش......
2.گرافیک من تا چقدر ساپورت میکنه؟256 یا 128 ؟اینو حتما جواب بدین لطفا

سلام.

میزان قدرت پاور رو از روی نوشته های روش چک کن (که مثلا چند واته؟) به احتمال زیاد مشکل میتونه از پاور باشه ...

در مورد سوالاتتون :

1. نه ! شما نمیتونید از رمهای DDR2 استفاده کنید ... چون اونطور که از مدل مادربردتون برمی آید سوکتش 754 هست , در حالیکه این سوکت از DDR2 پشتیبانی نمیکنه ...

2. شما مدل دقیق گرافیکتون رو نگفتید ... باید دقیق می نوشتید که با چه بردی است ؟ یعنی مثلا Asus است یا XFX یا MSI یا GigaByte یا Pixel View یا Point OF View یا .......

سپاس

Shahryar
28-01-07, 15:54
سلام سلام سلام
خوبید همتون؟
شرمنده

فقط بشه بعد از 3- 4 سال ارتقاع دادش ( اما نه اینکه مثلا بشه بعدا سی پی یو 4 هسته ای گذاشت روش و این حرفا . در حد اینکه بشه بعدا کارت گرافیک یا رمشو افزایش داد )
خوب بسم الله
بگید چی بگیرم واسش

راستی

مرسی از همه

سلام خوبی؟

چون برای ارتقاع میخوای مهمترین مادربورد هست پس من این را پیشنهاد میدم :
CPU INTEL PEntium D 915 : 120T
MainBord Asus P5B : 150T
Ram 4*256 DDR2 533 : 4*27T
Graphic Asus-MSI-XFX 7600GS 256Mb : 130T
Combo Asus : 35T
Modem Zoltrix Smart Spilit : 17T
Hard Maxtor 80 Gig SATA-2 : 52T=

این قیمتش بیشتر از اینی میشه که شما میخوای برای همین اگه خواستی بیا و رم را نصفش کن و 2 تا 256 بنداز و سی پی یو را بکن 2.8 LGA فول که 70 تومنه حدودا اون وقت درست میشه ...

اما اگه تونستی همین را بگیر...

ali aghajari
28-01-07, 16:56
بازم سلام
تمام نوشته های روی جعبه ایناست ( به ترتیب از بالا )
n VIDIA
PCI EXPRESS
6200LE
Geforce 6200LE GPU
Supporting 256MB
DVI/D-SUB/TV

Shahryar
28-01-07, 17:59
بازم سلام
n VIDIA
PCI EXPRESS
6200LE
Geforce 6200LE GPU
Supporting 256MB
DVI/D-SUB/TV

سلام حال شما خوبه ؟

خوشحالم و عضویتتون را تبریک میگم...
ببینید دوست عزیز همین طوری که دوستان گفتند مشکل شما پاور هست و مادربورد شما هم از DDR2 ساپورت نمیکنه چراکه سوکتش AM2 نیست....

در مورد کارت گرافیک شما هم باید بگم که این گرافیک دارای توربو کش هست و تا 256 را ساپورت میکنه اما احتمال زیاد حافظه ی واقعیه آن یا 128 یا 64 مگابایت هست و یکی از دلایل سرعت پایینتون میکنه همین باشه چراکه از رمیتون 128 تای دیگه را تامین میکنه....

شاد و پیروز باشید

Armin-N
28-01-07, 19:29
سلام سلام سلام
خوبید همتون؟
شرمنده

خوب بسم الله
بگید چی بگیرم واسش

راستی

مرسی از همه

سلام خوبی؟

چون برای ارتقاع میخوای مهمترین مادربورد هست پس من این را پیشنهاد میدم :
CPU INTEL PEntium D 915 : 120T
MainBord Asus P5B : 150T
Ram 4*256 DDR2 533 : 4*27T
Graphic Asus-MSI-XFX 7600GS 256Mb : 130T
Combo Asus : 35T
Modem Zoltrix Smart Spilit : 17T
Hard Maxtor 80 Gig SATA-2 : 52T=

این قیمتش بیشتر از اینی میشه که شما میخوای برای همین اگه خواستی بیا و رم را نصفش کن و 2 تا 256 بنداز و سی پی یو را بکن 2.8 LGA فول که 70 تومنه حدودا اون وقت درست میشه ...

اما اگه تونستی همین را بگیر...

مرسی عزیزم
خیلی از لطفت ممنونم

Shahryar
28-01-07, 19:49
خواهش میکنم چی شد ؟ یعنی نظر آخرت کدوم شد؟

قربانت شهریار

Armin-N
28-01-07, 19:59
شهریار جان
من این سیستمو واسه پسر عموم میخوام
حالا بهش میگم ببینم خودش چی میگه
اما راضیش میکنم همینو بگیره
فکر کنم دو رو بر 630 تومن شده

بازم ممنونم ازت

ali aghajari
29-01-07, 10:42
بازم سلام
n VIDIA
PCI EXPRESS
6200LE
Geforce 6200LE GPU
Supporting 256MB
DVI/D-SUB/TV

سلام حال شما خوبه ؟

ببینید دوست عزیز همین طوری که دوستان گفتند مشکل شما پاور هست و مادربورد شما هم از DDR2 ساپورت نمیکنه چراکه سوکتش AM2 نیست....

در مورد کارت گرافیک شما هم باید بگم که این گرافیک دارای توربو کش هست و تا 256 را ساپورت میکنه اما احتمال زیاد حافظه ی واقعیه آن یا 128 یا 64 مگابایت هست و یکی از دلایل سرعت پایینتون میکنه همین باشه چراکه از رمیتون 128 تای دیگه را تامین میکنه....

شاد و پیروز باشید

بازم سلام
در مورد اینکه نمیتونم از رم DDR2 استفاده کنم ...میخوام بدونم چه قدر با رم DDR1 تفاوت داره؟؟؟ و اینکه نمیشه کاری کرد که از همون رم DDR2 استفاده کنم ( مثلا نمیشه سوکت رو تغییر را داد) ؟؟!!
و اینکه اگه من یه رم 512 اضافه کنم آیا مشکل کند بودن سیستم حل میشه یا نه؟؟:169:

Shahryar
29-01-07, 13:56
بازم سلام
n VIDIA
PCI EXPRESS
6200LE
Geforce 6200LE GPU
Supporting 256MB
DVI/D-SUB/TV

سلام حال شما خوبه ؟

شاد و پیروز باشید

بازم سلام
در مورد اینکه نمیتونم از رم DDR2 استفاده کنم ...میخوام بدونم چه قدر با رم DDR1 تفاوت داره؟؟؟ و اینکه نمیشه کاری کرد که از همون رم DDR2 استفاده کنم ( مثلا نمیشه سوکت رو تغییر را داد) ؟؟!!
و اینکه اگه من یه رم 512 اضافه کنم آیا مشکل کند بودن سیستم حل میشه یا نه؟؟:169:

عزیزم به هیچ وجه چراکه پردازنده و مادربورد شما در کل نمیتونه پشتیبانی کنه .
در مورد سرعت هم باید بگم ممکنه بهتر کنه سرعت را اما مشکل اصلیه شما پاور هست ...

M A H R A D
29-01-07, 13:58
بازم سلام
و اینکه اگه من یه رم 512 اضافه کنم آیا مشکل کند بودن سیستم حل میشه یا نه؟؟

سلام.

رمهای DDR2 با رمهای DDR1 از لحاظ Performance (کارایی) خیلی فرق میکنند. مثلا کارایی یک رم DDR1 با باس 400 و یک رم DDR2 با باس 800 اختلاف زیادی است ...

تنها راهی که برای استفاده از DDR2 وجود داره اینه که مادربرد خودتون رو عوض کنید (که به تبع اون مجبورید CPU رو هم عوض کنید)

اگه منظورتون از کند شدن سیستم ، سرعت کم بالا آمدنش است اول باید مطمئن بشید که پاورتون مشکلی نداشته باشه ...

اما اگه از سرعت کم اجرای برنامه ها میخواید خلاص شوید , اضافه کردن یه رم 512 دیگه میتونه کمکتون کنه ...

سپاس

Shahryar
29-01-07, 14:13
بازم سلام

سلام.

رمهای DDR2 با رمهای DDR1 از لحاظ Performance (کارایی) خیلی فرق میکنند. مثلا کارایی یک رم DDR1 با باس 400 و یک رم DDR2 با باس 800 اختلاف زیادی است ...

تنها راهی که برای استفاده از DDR2 وجود داره اینه که مادربرد خودتون رو عوض کنید (که به تبع اون مجبورید CPU رو هم عوض کنید)

اگه منظورتون از کند شدن سیستم ، سرعت کم بالا آمدنش است اول باید مطمئن بشید که پاورتون مشکلی نداشته باشه ...

اما اگه از سرعت کم اجرای برنامه ها میخواید خلاص شوید , اضافه کردن یه رم 512 دیگه میتونه کمکتون کنه ...

سپاس

اما در مقایسه یه 400 با یه 533 با توجه به لایتنسی بالاتر رم با باس 533 به نظر من تفاوت چندانی نخواهیم داشت اما تایمینگ در باس 800 بسیار فرق میکنه....

ali aghajari
29-01-07, 18:30
بازم سلام

سلام.

سپاس

سلام

مشخصات پاور من ایناست...
ATX-500W P4
فکر میکنید با این مشخصات باز هم ایراد از پاور باشه؟؟؟ یعنی ضعیف است برای سیستم من؟؟؟
ممنونم

Shahryar
30-01-07, 14:32
بازم سلام

سلام.

سپاس

سلام

مشخصات پاور من ایناست...
ATX-500W P4
فکر میکنید با این مشخصات باز هم ایراد از پاور باشه؟؟؟ یعنی ضعیف است برای سیستم من؟؟؟
ممنونم

نه من فکر نمیکنم مشکل داشته باشه مگر اینکه خراب باشه ...

شما اگه متونید یک دور گرافیک را روی یک سیستم دیگه تست و کنید و ویندوز را عوض کنید .

در کل به نظر من شما اگه مادربورد خودتون را عوض کنید از همه کار بهتره چراکه این طور که معلومه سازگار نیست و مشکل درست کرده .

Armin-N
03-02-07, 01:30
سلام
آقا من باز مزاحم شدم

یه چیزی رو کلا یادمون رفت رو سیستم قبلی که شهریار معرفی کرد

مانیتور رو حساب نکردی شهریار
و همینطور اسپیکر و کیبورد و موس

مهمش مانیتور و اسپیکره

پس با همه لوازم در بیاد 500

با این حساب خیلی از چیزی که شهریار گفت پایین تر میشه
اما اشکالی نداره

دوستان
پس لطف کنید و یه سیستم کامل با همه چی معرفی کنید (البته بدون چیزای اضافه مثل پرینتر و ..) که مجموعش 500 در بیاد
قیمت هر قطعه رو هم بگید بی زحمت

ممنون
منتظرم

Shahryar
03-02-07, 16:40
سلام
آقا من باز مزاحم شدم

یه چیزی رو کلا یادمون رفت رو سیستم قبلی که شهریار معرفی کرد

مانیتور رو حساب نکردی شهریار
و همینطور اسپیکر و کیبورد و موس

مهمش مانیتور و اسپیکره

پس با همه لوازم در بیاد 500

با این حساب خیلی از چیزی که شهریار گفت پایین تر میشه
اما اشکالی نداره

دوستان
پس لطف کنید و یه سیستم کامل با همه چی معرفی کنید (البته بدون چیزای اضافه مثل پرینتر و ..) که مجموعش 500 در بیاد
قیمت هر قطعه رو هم بگید بی زحمت

ممنون
منتظرم

خوب دوست عزیز این را ببینید :
ببین هارد را دستش نزن ... اما گرافیک را بکن 6500 Ex-Byte که 62 تومن هست ... در مورد مادربورد همین را حتما بردار اما قیمتش اومده 5 شنبه 132 تومن بود ... مانیتور هم MB -1793 بردارین از سامسونگ با قیمت 115 تومن ... اسپیکر ادیفایر R10 بردارین 15 تومن رم هم بکنید 512 به قیمت 47 تومن یعنی یک 512 و پردازنده هم اگه خواستین ( به نظر من این کارا نکن ) بکنش Pentium 4 Full 3.0 ... درست میشه ..

ali16437
18-02-07, 21:04
دوستان یکی سیستم اینتل میخوام قیمت حداکثر 600000 هزار تومان.
نظر من روی این قطعات است.
Pentium D , Dual Core 64 bit - 2.8 GHz 98000
HDD SATAII 80GH MASTOR 43000
RAM DDR2 512 KINGSTON 52000

مشکل اصلی انتخاب مادر برد یک مادربرد خوب که VGI داخلی 256 هم داشته باشه واز کرو تو هم پشتیبانی کنه
اینا خوبند ولی VGI ندارند.
ConRoeXFire-eSATA2:
Foxconn P9657AA-8KS2H

تو همین رده قیمت چی سراغ دارید بین 90-110

Shahryar
18-02-07, 21:46
دوستان یکی سیستم اینتل میخوام قیمت حداکثر 600000 هزار تومان.
نظر من روی این قطعات است.
Pentium D , Dual Core 64 bit - 2.8 GHz 98000
HDD SATAII 80GH MASTOR 43000
RAM DDR2 512 KINGSTON 52000

مشکل اصلی انتخاب مادر برد یک مادربرد خوب که VGI داخلی 256 هم داشته باشه واز کرو تو هم پشتیبانی کنه
اینا خوبند ولی VGI ندارند.
ConRoeXFire-eSATA2:
Foxconn P9657AA-8KS2H

تو همین رده قیمت چی سراغ دارید بین 90-110

علی جان میخواند با کیس و ... بگرند یا نه ؟

اگه نه که خیلی بهتر از این ها میشه پیشنهاد داد..

M A H R A D
18-02-07, 23:09
بله !

همانطوری که شهریار جان گفت با این بودجه سیستم خیلی بهتری میشه بست ...

البته شما باید قبلش مشخص کنی که دقیقاً چه چیزهایی لازم دارید ؟

سپاس

ali16437
19-02-07, 20:41
واقعیتش من فقط دو تا سیستم جمع کردم اونم اولیش واسه خودم بود که یک دوستی که وارد بود کنارم نگاه میکرد خوب یه چند تای هم دیدم چطور جمع میکنند
یکی از اقوام نسبتا نزدیک گیر داده یک سیستم واسه ما جمع کن هر چی من گفتم بابا ما اینکاره نیستیم اماتوریم ول نکرد
گرفتاری دیگه چکار کنیم.
یک سیستم میخواد واسه کارهای معمولی میخواد پیش همکارای دبیرش کم نیاره.
چبدونم واسه همین کلاسهای ICDL این حرفها .
خوب مانیتور وکیبورد وموس واسپیکر وکیس(یعنی یه سیستم کامل) همه با هم 6000000 تومان.
راستی ببخشید لیست ناقص دادم.

M A H R A D
19-02-07, 22:27
خوب من نظرم روی این سیستم است (با بودجه 600 تومن)

CPU : AMD Athlon X2 3600 (AM2) : 120

MB : Asus M2N-E : 95

RAM :KingSton 512MB DDRII 533MHz (2x256 Dual Channel) : 58

VGA : ExByte GeForce 6500 : 52

HDD : Western Digital 160GB SATA2 : 55

ODD : Combo Drive Sony : 32

Modem : Zoltrix Smart Cobra : 11

Monitor : Samsung 17" MB17830 : 115

Mouse & KeyBoard : Your Favorite ! : 18

Speaker : Your Favorite ! : 15

Case : Green : 30

T O T A L : ~600

===

سپاس

Shahryar
20-02-07, 22:19
عزیزم همه ی چیز هایی که مهراد جان گفتند اما این را توش فقط تغییر بده :
CPU AMD Athlon 64 3800 X2 : 138

چون این پردازنده یک دفعه ارزان شده و الان خیلی میارزه برای خرید...

قربانت شهریار

M A H R A D
20-02-07, 22:37
عزیزم همه ی چیز هایی که مهراد جان گفتند اما این را توش فقط تغییر بده :
CPU AMD Athlon 64 3800 X2 : 138

چون این پردازنده یک دفعه ارزان شده و الان خیلی میارزه برای خرید...

قربانت شهریار

آره راست میگه شهریار ...

امروز دوستان میگفتند که قیمت X2 3600 شده 116 تومن ! مفته مفته !

با این اوضاع شما X2 3800 میتونید بخرید ...

مبارک باشه ! Only the registered members can see the link

سپاس

ali16437
21-02-07, 22:20
ممنونم دوستان .
من یک سئوال دارم یکی از بچه ها میگفت گیگا مادربردهای جدیدش اکثر چینی است و کیفیت خوبی نداره
سر خدمات پس از فروشش هم کلی شلوغ

من کلا از AMD خوشم نمی یاد البته نمیشه گفت چون من خوشم نمییاد خوب نیست
سالها یکه تاز CPU بوده ولی فعلا فقط دوال کرو هر کی بسته راضی .

M A H R A D
22-02-07, 13:45
خدمات پس از فروش گیگا خیلی خوبه ... کلاً من آوازنگ رو قبول دارم .

درسته که Core 2 Duo پردازنده های خوبی هستند ولی با این بودجه ای که شما گفتید نمیشه همچین CPUـئی انداخت ...

سپاس Only the registered members can see the link

Shahryar
22-02-07, 15:03
ممنونم دوستان .
من یک سئوال دارم یکی از بچه ها میگفت گیگا مادربردهای جدیدش اکثر چینی است و کیفیت خوبی نداره
سر خدمات پس از فروشش هم کلی شلوغ

من کلا از AMD خوشم نمی یاد البته نمیشه گفت چون من خوشم نمییاد خوب نیست
سالها یکه تاز CPU بوده ولی فعلا فقط دوال کرو هر کی بسته راضی .

عزیز دلم آواژنگ ساپورتش هست که عالی هست !

مشکلی هم نداره ... در مورد ای ام دی هم به عنوان شوخی می پذیرم .. اما در کل ای ام دی از نظر سرعت به خصوص اینکه در سری آتلون 64 ها خیلی بهتر از پنتیوم ها هم هست ... اما در سری Core فرق میکنه . و بهتر هستند . اما پول شما نمیخوره پس با خیال راحت ای ام دی 3800 دو هسته ای را بگیر که خیلی اتفاقا ضعیف تر از Core 2 Duo E6300 نیست ...

ali16437
22-02-07, 19:39
مهرداد جان من تو ایران که تعمیرات قطعات الکترونیکی بی معنی است ترجیح میدم چیزی بخرم که نیازی به تعمیر نداشته باشه
نه اینکه کلی از مادربرداش عودت بشه به خدمات پس از فروش .
خوب مگه این cpu چشه که میگید با این بوجه نمیشه گرفت. Pentium D , Dual Core 64 bit - 2.8 GHz 98000
راستی شماره نمایندگی آوازنگ چنده من چند تا سئوال دارم.

Shahryar
23-02-07, 08:25
مهرداد جان من تو ایران که تعمیرات قطعات الکترونیکی بی معنی است ترجیح میدم چیزی بخرم که نیازی به تعمیر نداشته باشه
نه اینکه کلی از مادربرداش عودت بشه به خدمات پس از فروش .
خوب مگه این cpu چشه که میگید با این بوجه نمیشه گرفت. Pentium D , Dual Core 64 bit - 2.8 GHz 98000
راستی شماره نمایندگی آوازنگ چنده من چند تا سئوال دارم.

سلام خوبی؟

عزیزم من نمیدونم شما کدوم شهر هستی برای همین برو اینجا و شماره ی نمایندگی شهرت را پیدا کن اگه هم تهران هستی تهران را :

بعد در مورد پردازنده ی پنتیوم دی ای که معرفی کردید باید بگم که ضعیف تر از این Athlon X2 3800 هست . تازه دمای پنتیوم دی خیلی بالا هست ...

M A H R A D
24-02-07, 16:44
علی جان از بابت ساپورت آواژنگ مطمئن باش ...

اگه حتی قطعه مشکل خیلی حادی داشته باشه ، یا سفارش میدند لوازم مورد نظرشو از تایوان بیارند یا اینکه با یه قطعه دیگه Replace میکنند ...

ali16437
26-02-07, 19:17
دوستان پس اینکه میگن مادربردهای جدید گیگا اکثرا چینی نه تایوانی دروغ .
راستی من یک مادربرد ازاک گرفتم که زحمت معرفیش رو شهریار عزیز کشیده بود
که همین جا .جا داره ازش تشکر کنم
اینو خیلی سخت از نمایندگیهای سازگار ارقام که نمایندگی مادربرد ازاک گیرش اوردم.
ConRoeXFire-eSATA2

M A H R A D
26-02-07, 20:55
دوستان پس اینکه میگن مادربردهای جدید گیگا اکثرا چینی نه تایوانی دروغ .
راستی من یک مادربرد ازاک گرفتم که زحمت معرفیش رو شهریار عزیز کشیده بود
که همین جا .جا داره ازش تشکر کنم
اینو خیلی سخت از نمایندگیهای سازگار ارقام که نمایندگی مادربرد ازاک گیرش اوردم.
ConRoeXFire-eSATA2

اگه اصل باشه تایوانیه ...

===

مادربرد خیلی خوبی رو گرفتی علی جان ، تبریک میگم !

با این قیمتی که داره واقعا می ارزه ...

سپاس

Shahryar
27-02-07, 16:17
خواهش میکنم عزیزم...

در ضمن در مورد چینی یا تایوانی بودنش باید بگم که هیچ فرقی نداره ! من مادربورد قبلیم ماله تایوان بود این جدیده گیگاهه ماله چین هست ! می دونید چرا فرقی نداره ؟ چراکه گیگابایت در چین هم کارخانه داره که با همون وسایل و کیفیت ساخته میشه پس چه فرقی داره ؟!

باتشکر شهریار

ali16437
27-02-07, 20:15
شهریار جان تجربه استفاده از اجناس چینی نشون داده که ارزونی قیمتشون بی دلیل نیست حتی در مارکهای مشهور.
برای مثال من یک سیدی رم ایسوس تاتوانی گرفتم 15 هزار تومان گاهی7 الی8 ساعت برای شکستن یک قفل سیدی زیر بار میگذاشتم
واخر هم سر بلند بیرون میامد ولی یک پاکستور چینی که نسبت به تمام درایورهای دیگه گرونتره با دوتا قفل شکونی اونم یکیش
ناموفق فاتحش خونده شد در صورتی که 8 تومان گرونتر از اون یکی گرفته بودم وهمه میگن این مارک پلکستور یک مارک بسیاتر معتبره
و مثالهای مشابه بسیارو....
پس اینکه جنس تو کدوم کشور تولید بشه به نظر من خیلی مهمتر از اینه که تحت چه مارکی باشه.

راستی داشت یادم میرفت من از اسپیکر میکرولپ های جدید اصلا راضی نیستم تو رنج قیمت 20-30 تومان چه اسپیکری بگیرم با چه گارانتی
مرسی.

Shahryar
27-02-07, 21:04
شهریار جان تجربه استفاده از اجناس چینی نشون داده که ارزونی قیمتشون بی دلیل نیست حتی در مارکهای مشهور.
برای مثال من یک سیدی رم ایسوس تاتوانی گرفتم 15 هزار تومان گاهی7 الی8 ساعت برای شکستن یک قفل سیدی زیر بار میگذاشتم
واخر هم سر بلند بیرون میامد ولی یک پاکستور چینی که نسبت به تمام درایورهای دیگه گرونتره با دوتا قفل شکونی اونم یکیش
ناموفق فاتحش خونده شد در صورتی که 8 تومان گرونتر از اون یکی گرفته بودم وهمه میگن این مارک پلکستور یک مارک بسیاتر معتبره
و مثالهای مشابه بسیارو....
پس اینکه جنس تو کدوم کشور تولید بشه به نظر من خیلی مهمتر از اینه که تحت چه مارکی باشه.

راستی داشت یادم میرفت من از اسپیکر میکرولپ های جدید اصلا راضی نیستم تو رنج قیمت 20-30 تومان چه اسپیکری بگیرم با چه گارانتی
مرسی.

نه من می تونم به قطع به شما بگم که چینی ها این طوری نیستند یعنی حداقل 2 ساله که نیستند ! من الان مادربوردم چینی هست ! کارت گرافیکم چینی هست ! سی پی یوم چینی هست !

تازه در خریدشون خیلی کار های جالبی کردم . به نظر من این طور نیست چراکه الان مادربورد های گیگا با خصوص برای ای ام دی تایوانی و چینی را من هر دو را داشتم هیچ فرقی نداشتند!

M A H R A D
28-02-07, 15:16
مرسی.

من مدل SBS 380 از Creative رو به شما پیشنهاد میکنم ...

طرح قشنگی هم داره ...

عکس :

مشخصات :

Satellite Speaker Power: 3 Watts RMS per channel (2 channels)
Subwoofer Power: 6 Watts RMS
Frequency Response: 45Hz ~ 20kHz
Signal-to-Noise Ratio (SNR): 75dB
Satellite Speaker: 6.4cm x 7.7cm x 16.5cm
Subwoofer: 16cm x 20cm x 21cm

با قیمت حدود 30 تومن ...

سپاس

Shahryar
02-03-07, 16:52
دوستان عزیز در این تاپیک به مناسبت عید و خرید های عید سخت افزار سیستم های پیشنهادی ایرا ارائه میکنیم که بهترین کیفیت و کمترین هزینه را داشته باشه در همه ی رده ها ....

باتشکر
تیم انجمن سخت افزار

Dark Devil
03-03-07, 00:25
عزیزان قیمت X2 3600+ رو یکم زیاد میدین الان قیمتش 95 تومن هست خودم قیمت دست اول دارم از تهران

Shahryar
03-03-07, 15:18
شایان جان شماره اش را بده حتما میخوام ببینم...

ممنون
شهریار