PDA

مشاهده نسخه کامل : پاور Cooler Master بهتره ياGREEN?????

max_3d
06-03-10, 13:53
درود
نظر شما در مورد دو مدل از پاور هاي مطرح شده چيست ؟؟بهترينشون كدام هستند ؟
قدرت. قيمت مناسب و................

GREEN

Cooler Master

Curtis
06-03-10, 14:29
قیمت مناسب گرین
کیفیت بالا کولر البته این نظر شخصی بنده هست
ولی به نظرم گرین مناسب تره چون هم قیمتش خوبه و هم کیفیتش
خودم کولر دارم و ازش راضیم

javadshahvand
06-03-10, 15:58
درود

GREEN

Cooler Master

هر رو یکسری معایب و مزایا نسبت به هم دارند اما در حال حاضر میشه گفت در یک سطح هستند اما باید با یک بررسی دقیق تر در توان های بالا این موضوع را علمی تر بررسی کنیم

mehransss
06-03-10, 16:04
به نظر من هم قیمت گرین خیلی مناسبه و کیفیت خوبی داره .
اما اگه بودجه داشته باشید سری UCP از کولر مستر عالیه

roben
06-03-10, 17:51
توان مصرفی
بودجه
اینا را مشخص کنید تا دوستان بهتر بتونند کمکتونکنند

J.Omrani
06-03-10, 18:39
به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست
دوست خوب من؛
سلام،
جهت ختم به خیر شدن این مبحث ، پیشنهاد بنده فقط پاورهای خوب کولرمستر است. :give_rose:
مهم نیست کیس و پاور شما سبز باشد ، مهم این است که استاندارد باشد.

با تقدیم احترام

AMD>INTEL
06-03-10, 21:14
سازنده تاپيك نميدونم چرا قصد ايجاد چالش بين دو برند كولر مستر و گرين دارند . هر كدوم طرفدارهاي خودشون رو دارند . مهندس عزيز هم لطف كردند گفتند كولر مستر . ولي تو بازار برندهاي ديگه هم هستند . وقتي كسي مياد چنين كاري ميكنه ميخواد جنگ رواني ايجاد كنه . حالا با چه قصدي خدا ميدونه . جواب مهندس هم به دليل فهم و شعور اين بزگوار رو دارد . اين دو شركت سالها در عين رفاقت و رقابت سالمي داشتند . اين وسط بعضي از دوستان خواسته و ناخواسته باعث مشكلاتي ميشوند . من هميشه به گرين احترام ميذارم چون يكي از بنيان گذاران انتخاب پاور بر اساس توان مصرف سيستم بود . جا انداختن اين مطلب كار سختي بود . ولي كارهائي هم شده كه مورد پسند من نيست و خود مهندس در اون جلسه كه فروشندگان محصولات دريا رو دعوت كرده بودند در جريان موضوع هستند .

max_3d
06-03-10, 21:33
سازنده تاپيك نميدونم چرا قصد ايجاد چالش بين دو برند كولر مستر و گرين دارند . هر كدوم طرفدارهاي خودشون رو دارند . مهندس عزيز هم لطف كردند گفتند كولر مستر . ولي تو بازار برندهاي ديگه هم هستند . وقتي كسي مياد چنين كاري ميكنه ميخواد جنگ رواني ايجاد كنه . حالا با چه قصدي خدا ميدونه . جواب مهندس هم به دليل فهم و شعور اين بزگوار رو دارد . اين دو شركت سالها در عين رفاقت و رقابت سالمي داشتند . اين وسط بعضي از دوستان خواسته و ناخواسته باعث مشكلاتي ميشوند . من هميشه به گرين احترام ميذارم چون يكي از بنيان گذاران انتخاب پاور بر اساس توان مصرف سيستم بود . جا انداختن اين مطلب كار سختي بود . ولي كارهائي هم شده كه مورد پسند من نيست و خود مهندس در اون جلسه كه فروشندگان محصولات دريا رو دعوت كرده بودند در جريان موضوع هستند .
درود
عزيز به خدا قصد بدي نداشتم ميخوام پاور بخرم گفتم راهنمايي كنن دوستان هيچ وقت هم از چالش انداختن برندهاي مختلف استفاده نكردم من يك كاربر معمولي هستم كه چند روز پيش يك عزاب الهي نازل شد و سيستمم سوخته و حالا هم ميخوام سيستم بخرم گفتم تاپيكي بزنم ودوستاني مثل شما راهنمايي كنن :11():

AMD>INTEL
06-03-10, 21:37
شما شايد قصدي نداشته باشيد رفيق ولي ممكنه باعث سو تفاهم هائي بشه . متاسفانه بعضي از كاربران تو اين مواقع سو استفاده ميكنند .
ممنون

max_3d
06-03-10, 21:40
شما شايد قصدي نداشته باشيد رفيق ولي ممكنه باعث سو تفاهم هائي بشه . متاسفانه بعضي از كاربران تو اين مواقع سو استفاده ميكنند .
ممنون
خب عزيز اگه ميدونيد مورد سوء قرار ميگيره ابزارشو داريد مدير هم هستيد تاپيك رو پاك كنيد :11():
راستي عزيز برادر منتظر پيغام خصوصي شما هستم :give_rose:

AMD>INTEL
06-03-10, 22:41
نه به دليل حركت درست هر دو شركت مشكلي پيش نخواهد اومد . گرين و كولر مستر در يك راستا قدم بر ميدارن عرضه جنس با كيفيت به دست مردم .

goldberg2000
06-03-10, 23:34
به نظره من جفتشون در یه سطح هستن
ولی توی ایران..به نظر من گرین هم از نظره قیمت و هم از نظر کارایی خیلی بهتره
قیمت کولر مستر یه نمه بالاست
البته مارکای دیگه ای هم هستن که تازه وارد بازار شدن مثل ممونکس من یه 540 سایلنت گرفتم خیلی عالی بود پی اف سی اکتیو هم بود سبک و بی صدا
هم زمان باش سی پی یو 5200 و 4850 رو اور کردم

mohammad1985
07-03-10, 02:19
گرین بهتره چون من میگم !!! :whistle: من اینجا دیکتاتور هستم !
اما در کل و در حالت دموکراسی به نظر میرسه تقریبا در یه سطح باشن در حالی که گرین قیمت مناسبتری به همراه یه گارانتی خوب داره و البته یه گارانتی عالیتر هم برای بچه های پی سی نتورک داره !

reza76622201
07-03-10, 07:15
درود

GREEN

Cooler Master

در سطح جهاني Cooler Master مطرحه و خبري از گرين نيست. اما توي ايران به نسبت قيمت بنده گرين رو پيشنهاد مي دم.

bfgocx
07-03-10, 12:21
سلام. اول بگم نه cooler master شرکته بابامه نه green که حساسیت به خرج بخوام بدم ولی بر همگان آشگار است که cooler master یه چیزه دیگه است حالا به قول بزرگان green پشتیبانیش خوبه چه فائیده مثلا اگه بخوره گارانتی آخرش یدونه دیگه بهت میده اونم باز مثل قبلی آیا اگه خورد گارانتی یا ناراضی بودی به هر دلیل منطقی بهت پولشو میدن! اگه اینطوری باشه خوبه قابل اون تعریفائی که شما میگین هست . میدونم حتما میگین کدوم شرکت این کارو میکنه ولی حداقل ری به ری گارانتی . ترکیدن . تر------دن .صدای زیاد و ..... نداره مگه آدم پول گارانتی رو باید بده . درسته گارانتی هم مهمه ولی اگه محصولی خرابیش در حد صفر باشه دیگه گارانتی نیاز نداره حالا بذار بهده دو سه یا چهار سال خراب شه که نمیشه حداقل تو اون مدت راحت استفاده کردی . اینا که گفتم داستان نبود 5 سال دربه دری تو بازار کامپوتره اگه بگم 1 2 م ضرر پاور دادم دروغ نگفتم :cry:. قصدم بد گوئی هم ندارم خواستم بقیه که میخوان محصولی رو بخرن به همه چیز توجه کنن . مشکلات من با پاور گرین یکی دو تا نبوده . همین حالام خواستید بهتون تک تک مشکلاتو میگم چون دیگه خیلی طولانی شد پرهیز مکنم. بازام میگم من طرفدار مارکی نیست فقط کیفیت برام مهمه. البته اساتید خودشون بهتر میدونن.

ttvtt
07-03-10, 13:58
دوست عزیز در خرید گرین شک نکن

max_3d
07-03-10, 14:42
والا نميدونم چكار كنم هر كسي نظري داره!!! ولي يه چند سال گرين داشتم خداييشم راضي بودم ولي هم براي تجربه هم تنوع Cooler Master ميگيرم ببينم چطور از آب درمياد :love:

amir.45
07-03-10, 15:02
cooler master خازن هاش تایوانی هستن ولی واسه گرین ژاپنی هستش!!!

D J V A H I D
07-03-10, 15:27
cooler master خازن هاش تایوانی هستن ولی واسه گرین ژاپنی هستش!!!

این دلیل قابل قبول نیست ... باید مقایسه بشه ... به صورت تصویری که مهندس فکر کنم قبلا زحمتشو کشیده ... بهتره بذارند تا دوستان ببینند و خودشان نظر بدن ... :1. (26):

nima_hl
07-03-10, 16:01
والا نميدونم چكار كنم هر كسي نظري داره!!! ولي يه چند سال گرين داشتم خداييشم راضي بودم ولي هم براي تجربه هم تنوع Cooler Master ميگيرم ببينم چطور از آب درمياد :love:

سلام دوست گرامی

بنظرم اینکه هر کسی یه چیزی میگه دلیلش نحوه مطرح کردن سئوال هستش

شما بدون مشخص کردن میزان مصرف ، بودجه و یا کوچکترین مشخصه‌ای که جنبه تخصصی داشته باشه یه سئوال کلی میپرسید

مسلمه که جوابها اون چیزی که میخواهید نیست

اگر شما دو مدل از محصولات این شرکتها رو معرفی فرموده بودید میتونستیم مشخصات اون دو محصول رو به دقت بررسی کنیم و در نهایت به یه نتیجه برسیم

بین محصولات این دوشرکت هم پاور خوب داریم که ارزش خرید داره و هم پاورهائی که بنظرم ارزش خریدشون کمتره

مثلا کولر مستر یه پاور حدود 600 واتی داره که توان زیادی در ارائه 5 ولت داره که عملا به درد سیستمهائی میخوره که چندین هارد دیسک روشون نصب میشه

بنظرم این پاور به اون مبلغ برای من که میخوام یکی دو عدد هارد به سیستم وصل کنم ارزش خرید نداره

و یا مدل 535b گرین از دید بنده به اون قیمت ارزش خرید نداره چون با اندک هزینه بیشتر میشه 585 خریداری کرد

یه نکته‌ای که اینجا وجود داره و متاسفانه خیلی از دوستان به اون توجه نمیکنن این مطلب هستش که نه گرین و نه کولر مستر هیچ کدام تولید کننده پاور نیستند و پاورها توسط شرکت سومی تولید میشه و برچسب این شرکتها روشون میخوره

ما هم میخریم و به به چه چه میکنیم

اگر میخواهیم واقعا برتری یه محصول با محصول دیگه رو بسنجیم باید برچسبها و تبلیغات رو دور بریزیم

چه بسا هر دو محصولی که میخواهیم مقایسه کنیم دقیقا یک محصول و ساخت یک شرکت ولی در بسته‌ بندی گوناگون باشه :give_rose:

Game
07-03-10, 20:52
به نظر من گرین بهتره ولی اگه بخواین کولر مستر بگیرین پولتونو روی پاور های EnerMax خرج کنید خیلی بهتره

max_3d
07-03-10, 21:03
سلام دوست گرامی

بنظرم اینکه هر کسی یه چیزی میگه دلیلش نحوه مطرح کردن سئوال هستش

شما بدون مشخص کردن میزان مصرف ، بودجه و یا کوچکترین مشخصه‌ای که جنبه تخصصی داشته باشه یه سئوال کلی میپرسید

مسلمه که جوابها اون چیزی که میخواهید نیست

اگر شما دو مدل از محصولات این شرکتها رو معرفی فرموده بودید میتونستیم مشخصات اون دو محصول رو به دقت بررسی کنیم و در نهایت به یه نتیجه برسیم

بین محصولات این دوشرکت هم پاور خوب داریم که ارزش خرید داره و هم پاورهائی که بنظرم ارزش خریدشون کمتره

مثلا کولر مستر یه پاور حدود 600 واتی داره که توان زیادی در ارائه 5 ولت داره که عملا به درد سیستمهائی میخوره که چندین هارد دیسک روشون نصب میشه

بنظرم این پاور به اون مبلغ برای من که میخوام یکی دو عدد هارد به سیستم وصل کنم ارزش خرید نداره

و یا مدل 535b گرین از دید بنده به اون قیمت ارزش خرید نداره چون با اندک هزینه بیشتر میشه 585 خریداری کرد

یه نکته‌ای که اینجا وجود داره و متاسفانه خیلی از دوستان به اون توجه نمیکنن این مطلب هستش که نه گرین و نه کولر مستر هیچ کدام تولید کننده پاور نیستند و پاورها توسط شرکت سومی تولید میشه و برچسب این شرکتها روشون میخوره

ما هم میخریم و به به چه چه میکنیم

اگر میخواهیم واقعا برتری یه محصول با محصول دیگه رو بسنجیم باید برچسبها و تبلیغات رو دور بریزیم

چه بسا هر دو محصولی که میخواهیم مقایسه کنیم دقیقا یک محصول و ساخت یک شرکت ولی در بسته‌ بندی گوناگون باشه :give_rose:
كاملا حرف شما متين عزيز :1. (10)::11():
خب ما اگه مادبردمون مثلا گيگا مدل GA-MA770T-UD3 باشه با cpu:AMD 945 و رم DDR3مدل و باس مشخص نيست فعلا و ١هارد ٥٠٠گيگ باشه براي اين سيستم كدام يكي از پاور ها رو انتخاب ميكنيد؟

nima_hl
07-03-10, 21:25
خب ما اگه مادبردمون مثلا گيگا مدل GA-MA770T-UD3 باشه با cpu:AMD 945 و رم DDR3مدل و باس مشخص نيست فعلا و ١هارد ٥٠٠گيگ باشه براي اين سيستم كدام يكي از پاور ها رو انتخاب ميكنيد؟

دوست گرامی شما کارت گرافیک که میتونه پر مصرفترین قطعه باشه رو نفرمودید :give_rose:

MicroSystem
07-03-10, 21:34
اصل كار گرافيكه

max_3d
07-03-10, 21:43
دوست گرامی شما کارت گرافیک که میتونه پر مصرفترین قطعه باشه رو نفرمودید :give_rose:
والا فعلا كارت گرافيكم ٨٦٠٠gt 1G هست بعدن ايشالا ميخوام9600GT بگيرم:11():قيمتشم بگيد عزيزان قيمت پاور

nima_hl
07-03-10, 22:13
والا فعلا كارت گرافيكم ٨٦٠٠gt 1G هست بعدن ايشالا ميخوام9600GT بگيرم:11():قيمتشم بگيد عزيزان قيمت پاور

با قیمت حدود 52 هزار تومان شما پاورهای زیر رو میتونید برای سیستمتون تهیه کنید

cooler mastereXtreme Power Plus 460W

Only the registered members can see the link

Green GP535A

با توجه به مشخصات که لینکش رو دادم به نظر میاد وزنه گرین خیلی سنگین تره :wink: باز اگر توضیح لازم داره بفرمائید :give_rose:

max_3d
07-03-10, 22:18
با قیمت حدود 52 هزار تومان شما پاورهای زیر رو میتونید برای سیستمتون تهیه کنید

Green GP535A

با توجه به مشخصات که لینکش رو دادم به نظر میاد وزنه گرین خیلی سنگین تره :wink: باز اگر توضیح لازم داره بفرمائید :give_rose:
درود
نيما شما يه گله داشتيد از من در مورد تاپيك خب اول نقل قول شما
((شما بدون مشخص کردن میزان مصرف ، بودجه و یا کوچکترین مشخصه‌ای که جنبه تخصصی داشته باشه یه سئوال کلی میپرسید
)):wink:
حالا همين دو مدل رو برام اناليز كنيد بگيد كدوم بهتره از نظر علمي ثابت شود؟؟:11():

max_3d
07-03-10, 22:25

Green GP535A

nima_hl
07-03-10, 23:08
درود
نيما شما يه گله داشتيد از من در مورد تاپيك خب اول نقل قول شما
((شما بدون مشخص کردن میزان مصرف ، بودجه و یا کوچکترین مشخصه‌ای که جنبه تخصصی داشته باشه یه سئوال کلی میپرسید
)):wink:
حالا همين دو مدل رو برام اناليز كنيد بگيد كدوم بهتره از نظر علمي ثابت شود؟؟:11():

درود بر شما

والا اثبات از نظر علمی نیاز به عالم داره که من نیستم ولی یک سری شواهد میبینم از این دو مدل که اینجا مینویسم و امیدوارم دوستان اگر جائی رو اشتباه گفتم اصلاح کنند

اولین نکته فن این دو مدل پاور هستش که فن 8 سانتی کولر مستر بد جور تو ذوق میزنه . جدای از ظاهر فن 8 سانتی برای اینکه بخواد به اندازه فن 12 سانتی گردش هوا ایجاد کنه نیاز به دور بالا داره که این مسئله باعث ایجاد نویز میشه ( هر چقدر هم کیفیت فن بالا باشه )

کولر مستر کانکتور 8 پین تغذیه مادربرد (e-atx) رو نداره که این میتونه در آورکلاک یا طول عمر مادربرد تاثیر بگذاره ( البته این مطلب مشروط به دارا بودن سوکت 8 پین بر روی مادربرد هستش)

کولر مستر ۳ عدد کانکتور برق sata داره که ممکنه برای کار شما کم باشه

بازده پاور گیرین حدود 10٪ بیشتر از کولر مستر هستش که این هم کیفیت بهتر قطعات گرین رو نشون میده و هم مصرف برق کمتر اونو

اگر این توضیحات کافی نبود بفرمائید تا در مشخصات بیشتر دقت کنم :give_rose:

AMD>INTEL
07-03-10, 23:15
كولر مستر فقط 40% از پاورهاش توليد شركت ديگه هست شايدم كمتر . كولر مستر تغييرات زيادي روي برد رفرنس ميده . يك شركتي هست كه بيشترين جوايز رو برده . شركت seventeam كه در اصل گرين ازش جنس ميگيره اصلا قابل قياس با كولر مستر نيست . كه تو امريكا حدود 55 درصد بازار رو دارد . گرين قيمت خوبي دارد كيفيتش هم عالي ولي كولر مستر يك برند جهاني هست . اگر گرين به كيفيت پاورهاش اطمينان داره ميتونه به راحتي براي تست به يكي از سايتها معتبر مثل hardwaresecret بفرسته .مشكل ما ايراني ها اينه هميشه دنبال جنس ارزونتر هستيم .

AMD>INTEL
07-03-10, 23:19
نمي خواستم اين مطرح بشه . تصادفي با يكي از فروشندگان دريا كه از دوستان من در بازار رضا هست برخورد كردم . شركت گرين دعوت كرده بودشون با قصد تخريب كولر مستر و وعده جوايز و كوبيدن بي مورد پاور كولر مستر و كيسهاي اين شركت قصد داشته نمايندگان دريا رو قانع به اين كنه كه از سمت دريا به گرين سوئيچ كنن . يك شركت اگر درست كار كنه نيازي نداره با وعده وعيد دادن نمايندگان دريا رو اغفال كنه . ميتونيد از نماينده دريا از تو بازار رضا بپرسيد درباره اين جلسه تخريبي

Shahryar
07-03-10, 23:24
پیشنهاد و تذکر آخر : ادامه فعالیت با چندین آی دی = بن شدن کلیه آی دی های فرد خاطی در انجمن

lorn
08-03-10, 00:32
بنده قصد تخريب هيچ كس رو ندارم
و اصلا نمي خواستم شركت كنم تو تاپيك ولي ديدم چندتا شبه وجود داره

1. چرا review پاور هاي گرين تو سايت هاي معتبر ديده نمي شه ؟
2. ايا اصلا پاور گرين به كشور هاي ديگه هم صادر مي شه يا فقط محصول بومي ايرانه؟
( مي دونم اصلا واسه يه شركت خارجي هست )
3. اصلا گرين طراحي محصولانش رو كج انجام مي ده ايا طراحي خارجي هست ؟
4. اگه اين طوره كدوم شركت طراحي مي كنه ؟

از نماينده گرين تقاضا مي كنم براي دفاع از برنده خودشون و خصوصا جواب دادن به سوال 1 و 2 بنده
تمامي زوايا سياست ها و اهداف خارجي و داخلي گرين رو مشخص كنن
و توضيح بدن چرا اين برند در سطح بين المللي ديده نمي شه اونجوري كه در ايران ظاهر شده

DaaDaa
08-03-10, 00:39

از نماينده گرين تقاضا مي كنم براي دفاع از برنده خودشون و خصوصا جواب دادن به سوال 1 و 2 بنده
و توضيح بدن چرا اين برند در سطح بين المللي ديده نمي شه اونجوري كه در ايران ظاهر شده
در همینجا و در شهر سخت افزار فکر میکنم چند باری به این مسائل و سوالهای شما پرداخته شده ... مثلا در مورد طراحی محصولات که تا به حال اکثرا oemها seventeam و lianli برای کیس بودن.

JEskandari
08-03-10, 02:07

در مورد سوال یک فکر کنم باید از مسولین گمرک بپرسی .
در مورد سوال دو فکر کنم نه به کشور دیگه صادر بشه نه محصول بومی ایران باشه.
طراحی محصولات گرین که خارجی هست ولی فقط گاهی بصورت سفارشی جنس خاصی را بجای طراحی اولیه توی بعضی محصولات بکار میره که این مورد توی سایت ذکر میشه.
در مورد پاورها اکثرا Seventeam هستند البته فکر کنم این دوتای آخری CoolMax هستن(البته اگر از این موضوع که CoolMax خودش این پاور ها را به Sirtec International Co سفارش میده و تولید کننده اصلی نیست بگذریم)
البته در مورد این دوتا پاور آخری گرین یعنی GP1035b و GP1235b وقتی عکسهای اونها از روی سایت گرین به رویت یک بنده خدا توی یک فوروم خارجی رسانده شد گفت که GP1235b با پاور CoolMax 1350w از یک ساختار استفاده میکنند و در ضمن طرف از اینکه تاییدیه اونرا روی پاور GP1035B گذاشته بودن یک کمی ناراحت شد و ذکر کرد که تا بحال به عمرش اون پاور یا چیزی معادلش را ندیده بوده.
راستی اینم Review مربوط به پاور Coolmax CUQ-1350B که از قرار معلوم مثل اینکه با Green GP1235b یکی هستش.

mohammad1985
08-03-10, 02:47
نمي خواستم اين مطرح بشه . تصادفي با يكي از فروشندگان دريا كه از دوستان من در بازار رضا هست برخورد كردم . شركت گرين دعوت كرده بودشون با قصد تخريب كولر مستر و وعده جوايز و كوبيدن بي مورد پاور كولر مستر و كيسهاي اين شركت قصد داشته نمايندگان دريا رو قانع به اين كنه كه از سمت دريا به گرين سوئيچ كنن . يك شركت اگر درست كار كنه نيازي نداره با وعده وعيد دادن نمايندگان دريا رو اغفال كنه . ميتونيد از نماينده دريا از تو بازار رضا بپرسيد درباره اين جلسه تخريبي
بله نمایندگان دریا کامپیوتر هم هیچ کدام قبول نکردن ؟! چه آدمای خوبی !
این پست در تایید یا تکذیب هیچ کدام از طرفین دعوا نیست !!!

J.Omrani
08-03-10, 08:43

امید جان؛
سلام،

عجب!
خوب دیگه چه چیزهایی برایتان تعریف کردند؟

بنده که از اول عرض کردم ، فقط پاورهای خوب کولر مستر

دوستان عزیز؛
سلام،
متاسفانه بنده خیلی درگیری کاری دارم ولی با تمام این موارد، امیدوارم که تا امشب، موضع رسمی شرکت محترم دریا کامپیوتر در مورد این نقل قول و سایر اظهار نظرات جناب آقای بهادر امید اعلام گردد.

با تقدیم احترام

AMD>INTEL
08-03-10, 08:59
موضع رسمی دریا کامپیوتر هر چی باشد به من ربطی نداره من چیزی که از دوست قدیمی شنیدم رو بیان کردم . امیدوارم صداقت بیان من باعث ناراحتی کسی نشده باشه . من به عنوان یک فعال بازار سخت افزار عنوان کردم . توضیحات صفحه قبل نظرات شخصی من بود و این چیزی بود که شنیدم و انتقال دادم .

پست قبلی نظرات شخصی من نیست و انتقال حرف های یکی از دوستان بود .

DaaDaa
08-03-10, 09:54
به نظر من دریا کامپیوتر در دو سال گذشته بدترین عملکرد رو از نظر حفظ حقوق مصرفکننده داشته و سیاستهای خرده فروشیشون غیرمسولانه و بیفکرانه است. روی چند تا نمایندگی بزرگشون توی تهران هیچ نظارتی ندارن و اونها هم نه تنها از نظر اطلاعات و راهنمایی کردن مشتری در مورد محصولات خودشون زیر صفر هستند بلکه توی فروش خیلی سعی میکنند به مشتری بندازن و چندین بار من دوستان خودم رو برای خرید هست سینکها و کیسها به نماینده بازار ایران (طبفه اول) اول فرستادم و اونها هر بار با دیدن اینکه اونها اطلاعاتشون کمه سعی کردن قیمتهی پرت بندازن .... یک بار کیس HAF 932 رو گفتن 320 تومن و یک بار v8 رو گفتن 110 تومن .... برخورد بد و عدم پاسخگوییشون هم که هست .... یک بار چند ماه پیش در حضور من در پاسخ مشتری در حالی که مشخص بود اطلاعی ندارن گفتن z600 روی 1156 بسته میشه !!

AMD>INTEL
08-03-10, 10:03
من خودم زیاد با مغازه های مختلف کار کردم . تا به حال به موضوعی که شما مطرح کردید برنخوردم . البته باید مسئولین شرکت دریا کامپیوتر جواب شما رو بدهند . ولی در کل برند کولر مستر و چند برند دیگه به دلیل سیاست های انحصاری بعضی از شرکتها مورد کم لطفی قرار میگیرند . البته زیر فروشی بعضی از شرکتها هم باعث گران جلوه دادن محصولات بعضی از برندها هست

lorn
08-03-10, 10:56
در مورد سوال یک فکر کنم باید از مسولین گمرک بپرسی .چه ربطي به گمرك داره ؟
چرا هر چيز كه مي شه به گمرك مي بندين ؟
پست هم خوب چيزيه شما كه نمي خواي 100 تا پاور از يك نوع بفرستي يك دونه پاور مي خواي بفرستي

در مورد سوال دو فکر کنم نه به کشور دیگه صادر بشه نه محصول بومی ایران باشه.يعني چي ؟ يا صادر مي شه يا نمي شه ديگه ؟
(لطفا دو پهلو صحبت نكنيد چون همين جوري دوپهلو بودن حرف ها باعث بروز سوء تفاهم مي شه اگه اطلاعات نداريد بهتر جواب رو به صاحب نظران واگزار كنيد )

با تشكر

alirezairan
08-03-10, 11:28
به نظر من دریا کامپیوتر در دو سال گذشته بدترین عملکرد رو از نظر حفظ حقوق مصرفکننده داشته و سیاستهای خرده فروشیشون غیرمسولانه و بیفکرانه است. روی چند تا نمایندگی بزرگشون توی تهران هیچ نظارتی ندارن و اونها هم نه تنها از نظر اطلاعات و راهنمایی کردن مشتری در مورد محصولات خودشون زیر صفر هستند بلکه توی فروش خیلی سعی میکنند به مشتری بندازن و چندین بار من دوستان خودم رو برای خرید هست سینکها و کیسها به نماینده بازار ایران (طبفه اول) اول فرستادم و اونها هر بار با دیدن اینکه اونها اطلاعاتشون کمه سعی کردن قیمتهی پرت بندازن .... یک بار کیس HAF 932 رو گفتن 320 تومن و یک بار v8 رو گفتن 110 تومن .... برخورد بد و عدم پاسخگوییشون هم که هست .... یک بار چند ماه پیش در حضور من در پاسخ مشتری در حالی که مشخص بود اطلاعی ندارن گفتن z600 روی 1156 بسته میشه !!

كاملا موافقم. به نظر من هم، شركت دريا كامپيوتر اصلا سياست قيمت گذاري درستي نداره. به خصوص كه روي نمايندگانش هم هيچ نظارتي نداره. پارسال كيس cm690 معمولي از 80 تومن كه من قيمت داشتم يه دفعه شد 90 ، اخيرا هم كه قيمت كردم شده 110 تومن، در صورتي كه قيمت جهاني اين كيس كاهش هم پيدا كرده! نمايندگانش هم كه قيمتاشون هميشه 20 الي 30 درصدي با هم اختلاف داره. به عنوان مثال پك دوتايي فن 12 سانتي رو نماينده پاساژ ايران 20 تومن قيمت داد (هر چند بعد كه كمي باهاش كل كل كردم يه دفعه قيمتش شد 10 تومن) ولي همون فن رو از پاساژ علاالدين خريدم 7 تومن. بعضي نماينده هاشم كه ذاتا خلق و خوي بدي دارند و رفتار مناسبي با مشتري ندارند.

اما، به قول شاعر "عيب مي جمله بگفتي هنرش نيز بگو"
به هر حال از برندهاي خوبي هم (مثل همين كولر مستر) كه وارد بازار ايران كرده نبايد بگذريم.

AMD>INTEL
08-03-10, 11:56
اکثرا برندها با قیمت جهانی فاصله دارن . مخصوصا برندهائی که بصورت بسته بندی وارد میشن . اونهائی که ckd وارد میشن گمرک کمتری میدهند و خیلی کمتر براشون درمیاد .

Moein
08-03-10, 16:47
با سلام از روز اول با نفس تاپیک مخالف بودم الان هم مخالفم

طی پست های زده شده در این تاپیک جز اینکه بین دو شرکت رو خراب کنه هیچ چیز دیگه ای نداشت نمی خواستم پست بدم اما دیگه دوستان هم زیاد دارن کم لطفی می کنند

كاملا موافقم. به نظر من هم، شركت دريا كامپيوتر اصلا سياست قيمت گذاري درستي نداره. به خصوص كه روي نمايندگانش هم هيچ نظارتي نداره. پارسال كيس cm690 معمولي از 80 تومن كه من قيمت داشتم يه دفعه شد 90 ، اخيرا هم كه قيمت كردم شده 110 تومن، در صورتي كه قيمت جهاني اين كيس كاهش هم پيدا كرده! نمايندگانش هم كه قيمتاشون هميشه 20 الي 30 درصدي با هم اختلاف داره. به عنوان مثال پك دوتايي فن 12 سانتي رو نماينده پاساژ ايران 20 تومن قيمت داد (هر چند بعد كه كمي باهاش كل كل كردم يه دفعه قيمتش شد 10 تومن) ولي همون فن رو از پاساژ علاالدين خريدم 7 تومن. بعضي نماينده هاشم كه ذاتا خلق و خوي بدي دارند و رفتار مناسبي با مشتري ندارند.

اما، به قول شاعر "عيب مي جمله بگفتي هنرش نيز بگو"
به هر حال از برندهاي خوبي هم (مثل همين كولر مستر) كه وارد بازار ايران كرده نبايد بگذريم.

سلام علیرضا جان کجا رو شما میشناسی که سیاست قیمت گذاریش درست باشه؟ کدوم شرکت رو سراغ داری که با سیاست قیمت گذاری کنه؟

از بزرگ ترین شرکت ایرانی بگیر بیا تا کوچک ترین وارد کننده وقتی یک رم 300 دلاری رو من 580 هزار تومان خریداری می کنم
حالا باز هم جای شکر داره که میشه یک قطعه رو از اینده سیما و هم از دریا کامپیوتر با سود منطقی تهیه کنم البته لازم به ذکر هست که هیچ کدام از شرکت های ما این وسط در میان نیستند شما اگر قطعه ای رو وارد کنید خودتون متوجه میشید البته شرکت ها مشکلات بیش از این دارند

اکثرا برندها با قیمت جهانی فاصله دارن . مخصوصا برندهائی که بصورت بسته بندی وارد میشن . اونهائی که ckd وارد میشن گمرک کمتری میدهند و خیلی کمتر براشون درمیاد .

بهادر جان این مشکل تمامی شرکت های ایرانی هست باید از وزیر کشور سوال کرد که ایا مادربود یا پاور یا قطعات کامپیوتری در ایران تولید می شوند که به جهت حمایت محصولات داخلی روشون گمرک می خوره اگر این پاور های یا مادر بورد های تخم مرغ شانسی رو ملاک قرار ندن!!

نگاه کنید دوست عزیز توی ایران طرف با یک سرمایه میاد مغازه باز می کنه و چون توانایی خرید مغازه نداره اون رو اجاره می کنه حال شما به من بگید ببینم ایا یک مغازه دار می تونه با 10 هزار تومن سود اجاره 2 میلیون تومانی خود رو پرداخت کنه !!

خوب برای این کار مجبور میشه که کیس رو با قیمت های بیشتر به شما بفروش برسونه و این هم به طبیعی هست

متاسفانه هیچ یک از شرکت های ایرانی تا به حال هیچ نظارتی روی نماینده خود ندارند و افرادی هم سود جو این وسط پیدا خواهند شد شما که توانایی این موضوع رو دارید که با خود شرکت دریا صحبت داشته باشید یا هر شرکت دیگر کافی هست موضوع رو گزارش کنید مطمعن باشید از طرف شرکت ها پی گیری خواهد شد و پاسخ شما داده خواهد شد

من به هیچ یک از شرکت ها وابسته نیستم و هیچ تعهدی هم نسبت به هیچ شرکتی ندارم تنها و تنها از تمامی دوستان خواهش دارم به تمامی موضوعات منطقی بر خورد کنند همون که شاهد مادربورد و پاور های بالا هستیم مطمعن باشید که جای شکر بسیار زیادی داره

با کمال احترام معین
ُُSSA MEMBER :Love-ssa~! (1)::Love-PCN~!:

lorn
08-03-10, 19:01
در تثديق صحبت هاي معين جان بايد بگم كه حرف هاي ايشون كاملا درست هست
و 50% از مشكلات بچه ها سر قيمت هست كه در جواب همشون بايد گفت كه 1000 فاكتور در قيمت دخيل هست كه نزديك به 800 تا از عوامل به مديرت و سياست هاي دولتي بر مي گرده كه از دست هيچ شركتي براي حل اين كاري ساخته نيست .
پس نتيجه مي گيريم هميني كه هست دوست نداري برو خارج از مملكت عشق و حال كن . خواهشن بحث قيمت و.... رو همين جا تموم كنيد. چون اينده تاپيك با ادامه اين بحث ها به قفل شدن خواهد كشيد و بار علمي در خور انجمن نخواهد داشت
بعد در اين تاپيك بحث رو اگه بيشتر به طرف كيفيت محصولات سوق بديم بهتر هست در اين صورت كسي هم نمي تونه ادعا كنه كه رابطه فلاني با فلاني خراب شده چون معايب فني كه مطرح خواهد شد ديگه ربطي به روابطه شركتي نخواهد داشت

حالا هر كي مي خواد بگه فلان پاور نسبت به فلان پاور بهتر مدرك و اثبات علمي بياره كه حرف و حديث توش نباشه

J.Omrani
08-03-10, 19:20

دوستان عزیز؛
سلام،

ممکن است در ذیل مطالبی عنوان شود، که قبلا نیز توسط برخی اساتید عزیزم عنوان شده باشد. لذا جهت تکرار برخی مطالب، پیشاپیش عذر خواهی می کنم.
اما هدف اصلی از این پست ، که شاید آخرین پست بنده در سال 88 باشد، نه دفاع غیر منطقی از گرین است و نه خدای ناکرده اجحاف به سایر رقبای زحمت کش آن. تمام سعی بنده در این پست، صرفا اطلاع رسانی و آگاهی دادن به کاربران محترم که حق بزرگی بر گردن ما دارند می باشد و در این زمینه فقط از تجربیات 10 ساله خود در زمینه شناخت بازار جهانی پاور کامپیوتر استفاده می کنم. امیدوارم بتوانم عدالت را رعایت نموده و تجربیات خود را بدون جهت گیری در اختیار شما قرار دهم.

* دسته بندی عرضه کنندگان پاور در سطح دنیا:

به صورت کلی ، دو گروه اصلی در رابطه با عرضه پاور در سطح دنیا مشغول فعالیت می باشند:

1- تولید کنندگان یا Original Equipment Manufacturer : به صورت کلی این دسته شامل حداکثر 40 کارخانه بزرگ تولید کننده پاور در دنیا می باشند که تخصص اصلی ایشان، هماهنگی با تولید کنندگان مطرح قطعات سخت افزاری، طراحی مدار متناسب با استانداردهای روز جهانی، تهیه قطعات داخلی از تامین کنندگان مختلف و نهایتا تولید پاور می باشد و کارخانه های اصلی تولید پاور کامپیوتر ایشان، در دو کشور چین و تایوان است. در بین این 50 تولید کننده بزرگ، حدودا 15 کمپانی تولید کننده کیفی(توجه بیشتر به کیفیت محصول) قرار دارد و مابقی بیشتر در زمینه تولید پاور با حداقل قیمت (توجه بیشتر به قیمت تمام شده) فعالیت می کنند. ما در این بخش به معرفی تولید کنندگان مطرح پاور کامپیوتر در زمینه کیفیت می پردازیم که به ترتیب حروف الفبا در قسمت پایین مشاهده خواهید فرمود:

AcBel
Channel Well Tech
Delta
Enermax
Enhance
FSP
HEC
Impervio
Lite-On
Seasonic
Seventeam
Sirtec
Win-Tact
Zippy-Emacs

لازم به ذکر است که در بین محصولات این کمپانی ها ، هم پاورهای بسیار رده بالا و بسیار با کیفیت وجود دارد و هم پاورهای نیمه حرفه ای. اما حتی محصولات نیمه حرفه ای ایشان نیز دارای حداقل استانداردهای کیفی می باشند.

2- مارک های تجاری یا Original Design Manufacturer : به صورت کلی این دسته شامل تعداد بسیار زیادی از واسطه ها می باشند که تخصص اصلی اشان بازاریابی برای پاورهای تولیدکنندگان فوق ولی با نام تجاری خودشان است. هنر اصلی ایشان در همان شناخت نیازهای بازار و اعلام این نیازها به تولیدکننده در جهت اصلاح محصول است و بیشتر این اصلاحات معطوف به بخش امکانات (مثل تنوع کابلها و کانکتور های خروجی و افزایش طول کابل و...) و تغییرات ظاهری (مثل رنگ بدنه و طراحی جعبه و روکش کابلها و رنگ فن و چسباندن پلاک و...) و احیانا تغییراتی محدود در کیفیت قطعات داخلی (توجه فرمایید که در این قسمت، طراحی اصلی مدار پاور به هیچ عنوان تغییر نمی کند و صرفا در جهت افزایش سطح کیفی، برخی قطعات مثل خازن ها با خازن های با کیفیت بهتر تعویض خواهند شد و...*) محدود می شود. ابزار اصلی بازاریابی این گروه، تبلیغات گسترده در سایت ها و مجلات و... به واسطه ارتباطات و عاملین گسترده فروششان است.
ما در این بخش به معرفی برندهای مطرح پاور کامپیوتر در بازار جهانی می پردازیم که به ترتیب حروف الفبا در قسمت پایین مشاهده خواهید فرمود:

Antec
Aopen
Be Quiet
BFG
Chieftec
Cooler Master
Coolmax
Corsair
Cugar
Fortron
Gigabyte
Glacial Power
High Power
Hiper
Lian-Li
OCZ
PC Power & Cooling
Rosewill
Sapphire
Silverstone
Supermicro
Tagan
Thermaltake
Tuniq
Ultra
XFX
Zalman

* توضیح اینکه کمپانی های کیفی سازنده ، هیچ گاه از حداقل های اصول کیفی خود پایین نخواهند آمد و به هیچ عنوان حاضر به کاهش سطح کیفی محصول خود نمی باشند. چرا که در مدارک CE Report هر محصول ایشان، تمامی قطعات استفاده شده در مدار داخلی - در دو یا سه مارک هم سطح قطعه - ذکر شده است که در صورت تخلف از این حدود کیفی قطعات (که طی بازدید های سرزده از کارخانه ایشان صورت می پذیرد) با جریمه های بسیار سنگین روبرو خواهند شد.

حال ممکن است این سوال پیش آید که مگر خود تولید کننده نمی تواند همان تغییرات پیشنهادی برندها را برروی محصول خود اعمال و به بازار عرضه نماید؟

بله ، ممکن است و تقریبا تمامی کمپانی های تولیدکننده فوق، به نوعی فروش مستقل با مارک تجاری خودشان را نیز دارند. ولی در تجارت بین المللی ، این کار بسیار پر هزینه است و در صورت یک اشتباه کوچک، ممکن است کلیت مجموعه از بین برود. به همین دلیل این کمپانی ها ، از هر دو روش توزیع استفاده می کنند و عملا حجم تولیدشان برای سایر برندها ، معمولا چندین برابر حجم تولیدشان با مارک تجاری خودشان است. در این مورد (تولید و فروش با مارک تجاری خود) کمپانی های Enermax و Zippy-Emacs از سایر رقبای خود، موفق تر بوده اند.

* معرفی تولیدکنندگان اصلی پاورهای کولرمستر:
برند خوب CoolerMaster در سطح بین المللی ، جزو موفق ترین برندهای گروه دوم قرار می گیرد. عوامل گوناگونی در موفقیت این برند نقش داشته است که ناشی از تحقیقات و بازاریابی موثر این برند بوده است. سعی می کنم این عوامل را (صرفا بنا بر برداشت شخصی خود) فهرست وار عنوان نمایم:
- اسم زیبا
- سابقه بسیار خوب در زمینه تولید تجهیزات کولینگ (که با عرضه فن پردازنده های نسل قدیم AMD شروع شد)
- تولید و عرضه محصول همسان (مثل کیس و کولر و...)
- انتخاب خوب تولید کننده اصل پاور
- ایجاد تغییرات موثر در بخش امکانات و ظاهر پاور (که در قسمت بالا اشاره شد)
- شبکه توزیع گسترده در سطح بین المللی
- گارانتی مناسب در سطح بین المللی
- مهمتر از همه، ایجاد ارتباطات گسترده با سایت های سخت افزاری در راستای تبلیغات صحیح و بررسی محصول

بدیهی است که انجام امور فوق، هزینه بر بوده و طبیعتا تاثیر مستقیمی در قیمت تمام شده محصول ایشان خواهد گذاشت. ولی با تمام این اوصاف، قیمت پاورهای کولرمستر در سطح بین امللی ، قابل قبول است.

با این مقدمه کوتاه، توجه شما را به اسامی سازندگان اصلی پاورهای خوب کولر مستر جلب می نمایم:

مدل پاورهای کولرمستر ذیل، ساخت کمپانی AcBell می باشند:
eXtreme Power RS-380-PCAR/PCAP
eXtreme Power RS-380-PMAR/PMAP
eXtreme Power RS-430-PCAR/PCAP
eXtreme Power RS-430-PMAR/PMAP
eXtreme Power Plus RS-390-PMSR/PMSP-A3
eXtreme Power Plus RS-400-PCAR/PCAP-A3
eXtreme Power Plus RS-460-PMSR/PMSP-A3
eXtreme Power Plus RS-460-PCAR/PCAP-A3
eXtreme Power Plus RS-500-PCAR/PCAP-A3
Real Power RS-450-ACLY
Real Power RS-450-ACLX
Real Power RS-550-ACLY
Real Power Pro RS-550-ACAA-A1
Real Power Pro RS-650-ACAA-A1
Real Power Pro RS-750-ACAA-A1
Real Power M520 RS-520-ASAA-A1
Real Power M620 RS-620-ASAA-A1
Real Power M700 RS-700-ASAA-A1
Real Power M1000 RS-A00-EFAM-A3
iGreen Power RS-430-ASAA
iGreen Power RS-500-ASAA
iGreen Power RS-600-ASAA
UCP-700 RS-700-AAAA-A3
UCP-900 RS-900-AAAA-A3
UCP-1100 RS-B00-AAAA-A3

مدل پاورهای کولرمستر ذیل، ساخت کمپانی Seventeam می باشند:
eXtreme Power RP-500-PCAP
eXtreme Power RP-500-PCAR
eXtreme Power RP-550-PCAP
eXtreme Power RP-550-PCAR
eXtreme Power Plus RS-550-PCAR-E3
eXtreme Power RP-600-PCAP
eXtreme Power RP-600-PCAR
eXtreme Power 600w 713001180
eXtreme Power Plus RS-600-PCAR-E3
eXtreme Power Plus RS-650-PCAR-E3
eXtreme Power RP-650-PCAP
eXtreme Power RP-650-PCAR
GX-550W RS-550-ACAA-E3
GX-650W RS-650-ACAA-E3
GX-750W RS-750-ACAA-E3

مدل پاورهای کولرمستر ذیل، ساخت کمپانی Enhance می باشند:
Real Power Pro RS-360-ASAA-D3
Real Power Pro RS-400-ASAA-D3
Real Power Pro RS-460-ASAA-D3
Real Power Pro RS-850-ESBA
Real Power Pro RS-850-EMBA
Real Power Pro 1000 RS-A00-EMBA
Real Power Pro 1250W RS-C50-EMBA-D2
Real Power M1000 RS-A00-ESBA
Silent Pro M500 RS-500-AMBA-D3
Silent Pro M600 RS-600-AMBA-D3
Silent Pro M700 RS-700-AMBA-D3

مدل پاورهای کولرمستر ذیل، ساخت کمپانی FSP می باشند:
Silent Pro M850 RS-850-AMBA-J3
Silent Pro M1000 RSA00-AMBA-J3

* معرفی تولیدکنندگان اصلی پاورهای گرین:
برند ایرانی گرین نیز جزو موفق ترین برندهای گروه دوم (البته فقط در ایران) می باشد. ولی از طرفی به دلیل محدودیت های موجود، توانایی عرضه محصولات خود در بازار بین المللی را ندارد. محدودیت از نظر مالی ، شبکه توزیع بین المللی و تحریم های اقتصادی و... موجب تمرکز این برند برروی بازار داخلی شده است. اما با تمام این احوالات، همواره سعی در به روز رسانی محصولات خود با کمک شریک اصلی تجاری خود (متاسفانه توضیح این قسمت را سانسور نمودم) ، یعنی کمپانی Seventeam نموده است. با این حال و همانطور که پیشتر ذکر شد، کمپانی Seventeam نیز همچون سایر رقبای کیفی خود، دارای محصولات عالی و متوسط است و به همین دلیل ، گرین در برخی از مدل پاورهای خود، اقدام به جایگزینی تامین کننده جدید نموده است. به صورت کلی عوامل ذیل در موفقیت برند گرین در بازار داخلی موثر بوده است:
- بیش از یک دهه حضور مستمر در بازار داخلی
- اطلاع رسانی و تبلیغات گسترده فنی در سطح داخلی
- شبکه توزیع گسترده
- حفظ و ارتقای سطح کیفی
- انتخاب و ارنج صحیح تامین کنندگان
- تولید و عرضه محصول همسان (مثل کیس و کولر و...)
- گارانتی مناسب در سطح داخلی
- از همه مهم تر، سیاست قیمت گذاری مناسب

با این مقدمه کوتاه، توجه شما را به اسامی سازندگان اصلی پاورهای گرین جلب می نمایم:

مدل پاورهای GREEN ذیل، ساخت کمپانی Seventeam می باشند:
GP330A
GP380A
GP430A
GP485A
GP535A
GP585B
GP685B
GP785B
GP885B
GP1030B

مدل پاورهای GREEN ذیل، ساخت کمپانی HEC می باشند:
GP105F-Flex
GP280S-SFX
GP305T -TFX
GP480A
GP530AB
GP800B-Gold (به زودی)

مدل پاورهای GREEN ذیل، ساخت کمپانی Sirtec می باشند:
GP435B
GP535B
GP1035B
GP1235B
GP1000B-Gold
GP1200B-Gold (به زودی)

مدل پاورهای GREEN ذیل، ساخت کمپانی Zippy-Emacs می باشند:
GP680R-Redundant

مدل آداپتور GREEN ذیل، ساخت کمپانی FSP می باشند:
GA60-Adapter

پایان بخش اول
متاسفانه به دلیل کمبود وقت، ادامه این بحث را به فردا موکول می کنم.

با تقدیم احترام

max_3d
08-03-10, 19:44
كل پستهاي به نظر من بيهوده ببخشيد رك ميگم قصد و غرضي ندارم:give_rose: يك طرف و پست علمي و سند دار شما دوست گرامي J.Omrani هم يك طرف
عزيز منتظر پستهاي شما هستيم :give_rose:

alirezairan
08-03-10, 19:48
سلام علیرضا جان کجا رو شما میشناسی که سیاست قیمت گذاریش درست باشه؟ کدوم شرکت رو سراغ داری که با سیاست قیمت گذاری کنه؟

از بزرگ ترین شرکت ایرانی بگیر بیا تا کوچک ترین وارد کننده وقتی یک رم 300 دلاری رو من 580 هزار تومان خریداری می کنم
حالا باز هم جای شکر داره که میشه یک قطعه رو از اینده سیما و هم از دریا کامپیوتر با سود منطقی تهیه کنم البته لازم به ذکر هست که هیچ کدام از شرکت های ما این وسط در میان نیستند شما اگر قطعه ای رو وارد کنید خودتون متوجه میشید البته شرکت ها مشکلات بیش از این دارندمن بیشتر نظارت بر نمایندگان دریا منظورم بود. منم قبول دارم، به خصوص وقتی قطعه جدیدی وارد میشه اکثر شرکت ها تا میتونند قیمت رو بالا میدن. اما از شرکت های بزرگی چون دریا انتظار میره حداقل روی قطعاتی مثل پاور و کیس که نوسان قیمت ندارند، قیمتشون ثابت بمونه. اینجا چون بحث دریا بود، حرف و مثال من اشاره به دریا داشت. اتفاقا همین دریا در حال حاضر قطعاتی داره وارد میکنه که شرکت های دیگه هم مشابه همون قطعه رو وارد میکنند، کافیه قیمتهاشون رو خودتون مقایسه کنید.

متاسفانه هیچ یک از شرکت های ایرانی تا به حال هیچ نظارتی روی نماینده خود ندارند و افرادی هم سود جو این وسط پیدا خواهند شد شما که توانایی این موضوع رو دارید که با خود شرکت دریا صحبت داشته باشید یا هر شرکت دیگر کافی هست موضوع رو گزارش کنید مطمعن باشید از طرف شرکت ها پی گیری خواهد شد و پاسخ شما داده خواهد شدشما فکر میکنید من تا حالا با دریا صحبت نداشتم. طی تماسی که داشتم عنوان کردم "چرا قیمت نماینده هاتون اینقدر با هم فرق میکنه؟" میدونید پاسخشون چی بود؟ پاسخ دادند: "از اونی بخر که ارزونتر میده!"

امیدوارم صحبتهای من در این تاپیک حمل بر تخریب شرکت محترم دریا کامپیوتر گذاشته نشه، به هر حال شرکت قابل احترامی هست و خودم بارها ازشون خرید کردم. همینکه ما با همین بازار آشفته ای که داریم به برندهای مطرحی همچون cooler master دسترسی داریم، واقعا جای بسی شکر دارد.

lorn
08-03-10, 19:48
پس مهندس مي شه نتيجه گرفت كه فقط بخاطر كمبود منابع مالي و عدم حضور در سطح بين اللمل reviewهاي برند گرين در سايت هاي معتبر ديده نمي شه ؟

Moein
09-03-10, 21:16
به دلایلی که مسائل بین دو شرکت به من مربوط نمی شه این پست رو ویرایش می کنم و خوشحالم که شخص مورد خطاب من با این مساله خوب برخورد کردند

AMD>INTEL
09-03-10, 21:47
موضع رسمی دریا کامپیوتر هر چی باشد به من ربطی نداره من چیزی که از دوست قدیمی شنیدم رو بیان کردم . امیدوارم صداقت بیان من باعث ناراحتی کسی نشده باشه . من به عنوان یک فعال بازار سخت افزار عنوان کردم . توضیحات صفحه قبل نظرات شخصی من بود و این چیزی بود که شنیدم و انتقال دادم .

پست قبلی نظرات شخصی من نیست و انتقال حرف های یکی از دوستان بود .

معين عزيز من شنيده هاي خودم رو بيان كردم و قصدم تخريب به شكلي كه بيان نموديد نداشته ندارم سالها تو سايتهاي مختلف مثل پرشين تولز -bmc -سخت افزار و اينجا و .... هميشه از محصولات گرين پيشنهاد دادم . همينطور كه خوبي يك چيز را ميگم فكر ميكنم حق انتقال ديدگاه هاي انتقادي يا به قول شما تخريبي دارم . من اين پست رو شب زدم و در منزل پس ربطي به شركت خاصي ندارد . مانند بعضي از كاربران از آيدي هاي مختلف براي گمراه كردن كاربران استفاده نكردم . ميشه گفت يكي از خبرنگاران منصف برن از اين نماينده سوال كنند . مگه شركت رد مكس يا تك ديتا به دليل اينكه مهندس به شدت اين شركت ها رو مورد انتقاد قرار داد از مهندس شكايت كرد . با كمي سرچ ميتونيد اين تاپيكها رو پيدا كنيد . جنبه انتقاد پذيري يكي از موارد مشتري مداري هست . وصل كردن يك نفر به يك شركت خيلي راحته . من قصد ادامه اين داستان رو ندارم . اگر بيان واقعيت يا اتفاقي كه افتاده جرمه حرفي نيست . من اعلام كردم اين يك نقل هست اگر ميگفتم اين سخن من هست بله ميتوانستند از من شكايت كنند و به دليل اشتباه بزرگي كه به يك شركت زدم ازم شكايت بشه . آيا شركتهاي ردمكس و سيلور استون از مهندس شكايت كردند كه ايشون بخواد از من شكايت كنه .
اگر باعث خنده دوستان هم شده باشم خوب خيلي خوبه باعث شادي دلشون شدم . اميدوارم با صبر و حوصله بيشتر با خوندن پست من با خنده هاي بيشتر باعث شادي بيشترشون بشم .
درباره قيمت ها و موضوعاتي كه مطرح كرديد من كوچيكترين اطلاعي ندارم چون همونقدر كه با شركت گرين در ارتباطم با دريا هم به خاطر مسائل اوركلاكينگ در ارتباطم .
هميشه به شركت آينده سيما به دليل يكي از بنيان گذاران عرضه پاورهاي استاندارد و بر اساس مصرف سيستم احترام ميذارم و سالها براي جا انداختن پاورهاي استاندارد مخصوصا گرين احترام ميذارم ولي فكر ميكنم انحصاري شدن به نفع مصرف كننده نباشه .
با تشكر از عزيزان و دوستان در كل من به نظر شما احترام ميذارم . و از روشهاي مختلف براي تهديد به كاري كه نكردم استفاده نميكنم . فكر كنم باز كردن بيشتر موضوع خوب نباشه .

Moein
09-03-10, 22:00
معين عزيز من شنيده هاي خودم رو بيان كردم و قصدم تخريب به شكلي كه بيان نموديد نداشته ندارم سالها تو سايتهاي مختلف مثل پرشين تولز -bmc -سخت افزار و اينجا و .... هميشه از محصولات گرين پيشنهاد دادم . همينطور كه خوبي يك چيز را ميگم فكر ميكنم حق انتقال ديدگاه هاي انتقادي يا به قول شما تخريبي دارم . من اين پست رو شب زدم و در منزل پس ربطي به شركت خاصي ندارد . مانند بعضي از كاربران از آيدي هاي مختلف براي گمراه كردن كاربران استفاده نكردم . ميشه گفت يكي از خبرنگاران منصف برن از اين نماينده سوال كنند . مگه شركت رد مكس يا تك ديتا به دليل اينكه مهندس به شدت اين شركت ها رو مورد انتقاد قرار داد از مهندس شكايت كرد . با كمي سرچ ميتونيد اين تاپيكها رو پيدا كنيد . جنبه انتقاد پذيري يكي از موارد مشتري مداري هست . وصل كردن يك نفر به يك شركت خيلي راحته . من قصد ادامه اين داستان رو ندارم . اگر بيان واقعيت يا اتفاقي كه افتاده جرمه حرفي نيست . من اعلام كردم اين يك نقل هست اگر ميگفتم اين سخن من هست بله ميتوانستند از من شكايت كنند و به دليل اشتباه بزرگي كه به يك شركت زدم ازم شكايت بشه . آيا شركتهاي ردمكس و سيلور استون از مهندس شكايت كردند كه ايشون بخواد از من شكايت كنه .
اگر باعث خنده دوستان هم شده باشم خوب خيلي خوبه باعث شادي دلشون شدم . اميدوارم با صبر و حوصله بيشتر با خوندن پست من با خنده هاي بيشتر باعث شادي بيشترشون بشم .
درباره قيمت ها و موضوعاتي كه مطرح كرديد من كوچيكترين اطلاعي ندارم چون همونقدر كه با شركت گرين در ارتباطم با دريا هم به خاطر مسائل اوركلاكينگ در ارتباطم .
هميشه به شركت آينده سيما به دليل يكي از بنيان گذاران عرضه پاورهاي استاندارد و بر اساس مصرف سيستم احترام ميذارم و سالها براي جا انداختن پاورهاي استاندارد مخصوصا گرين احترام ميذارم ولي فكر ميكنم انحصاري شدن به نفع مصرف كننده نباشه .
با تشكر از عزيزان و دوستان در كل من به نظر شما احترام ميذارم . و از روشهاي مختلف براي تهديد به كاري كه نكردم استفاده نميكنم . فكر كنم باز كردن بيشتر موضوع خوب نباشه .

این جای تشکر داره که شما اینگونه برخورد می کنید

نظر به اون شخصی که همچین صحبتی رو کرده من هم این موارد رو متذکر شدم نه نسبت به شما که شما به خود برداشت کرده اید

بعدش هم عزیز هر شرکتی اگر غیر از واقعیت باشه می تونه شکایت کنه سیلوراستون یا هر شرکت دیگر به دلیل مسائل واقعی این موضوع رو مطرح کردند