PDA

مشاهده نسخه کامل : مودم وایرلس چی بگیرم؟

Niloofar.g
05-03-10, 02:25
سلام علیکم!

Only the registered members can see the link

من میخوام مودم وایرلس بگیرم! دوتا سیستم دارم با یک عدد لپتاپ که هنوز نخریدم!

اینا بهم پیشنهاد شده:

wag120n linksys

و inksys wag54g2 و یا یه چیزی از tp-link

پول هم زیاد ندارم.. همین لینکسیز ها رو هم سختمه بخرم

چه کنم؟ Only the registered members can see the link

Xtreme
05-03-10, 08:53
سلام ..

WAG120N که خیلی گرونه و به کار شما هم نمیاد. WAG54 G2 گزینه بسییار خوبیه ( پیشنهاد اول )
مورد بعدی Asus DSL G31 هست که جایگزین AM604G شده ( هر کدومش رو گیر آوردید بعنوان پیشنهاد دوم )
TPLink هم مدل هاشو دقیق نمی شناسم اما ارزون ترین مودم وایرلس ها رو این برند داره دوستانی هم که استفاده کردن راضی بودن و مشکلی باهاش نداشتن.

یه مورد دیگه هم هست Zyxel که البته کمی گرونتر از مدل های پیشنهادیه و برند بسیار خوبیه /

Saeed-Milan
05-03-10, 09:00
به نظر من هم از مارک D-Link بگیرید کار خواسی که نمی خوای بکنید همون کاملاً جوابگو هست

uplink
05-03-10, 09:10
Zyxel هم برند خوبيه و البته پوشش خوبي هم ميده

Niloofar.g
05-03-10, 23:58
سلام ..

WAG120N که خیلی گرونه و به کار شما هم نمیاد. WAG54 G2 گزینه بسییار خوبیه ( پیشنهاد اول )
مورد بعدی Asus DSL G31 هست که جایگزین AM604G شده ( هر کدومش رو گیر آوردید بعنوان پیشنهاد دوم )
TPLink هم مدل هاشو دقیق نمی شناسم اما ارزون ترین مودم وایرلس ها رو این برند داره دوستانی هم که استفاده کردن راضی بودن و مشکلی باهاش نداشتن.

یه مورد دیگه هم هست Zyxel که البته کمی گرونتر از مدل های پیشنهادیه و برند بسیار خوبیه /

ممنون داداش خوبم که جواب دادی. Only the registered members can see the link من تعریف از دانش شما زیاد شنیده بودم.

امروز باز تحقیق کردم یکی دو نفر گفتند wag54g2 برد داخلیش مشکل داره! یعنی ضعیفه کم و بیش! این صحت داره؟ شما بگی نه من میرم میگرم! (اگه پولم برسه! چند هست؟)
من بین دو طبقه میخوام اینو وایرلس استفاده کنم.

اما tp-link رو مدل 8101 پیدا کردم که گفت 60 تومن اونم. یک پورت و وایرلس.

راستش میخوام زیاد گرون نشه اما چیز بدی هم نشه. اگر میدونید این wag54g2 مناسبه برام برم بگیرم. راستی تلفظش چیه؟ دم مغازه چی بگم؟ دبلیو آ جی پنجاه و چهار جی تو؟!! Only the registered members can see the link

به نظر من هم از مارک D-Link بگیرید کار خواسی که نمی خوای بکنید همون کاملاً جوابگو هست

این کار خاص منظور چیه؟! هرجا میپرسم میگن میخوای چکار کنی باهاش! مگه با مودم وایرلس چکار میشه کرد کلا؟ من سر در نمیارم.

Zyxel هم برند خوبيه و البته پوشش خوبي هم ميده

zyxel اگه تلفظش زاکسل باشه همون چیزیه که شاتل گفت میفروشه بهم. ظاهراه 60 تومن و ایناست از شاتل.

یه سوال متفرقه هم دارم. اینکه به جز مودم وایرلس باید چیز دیگه ای هم بگیرم؟ کارت شبکه ؟ اسپلینتر؟ اسپلینتر راستی چی هست؟ چنده؟ از کجا بگیرم؟ چقدر سخته! Only the registered members can see the link

N@VID
06-03-10, 12:38
یه سوال متفرقه هم دارم. اینکه به جز مودم وایرلس باید چیز دیگه ای هم بگیرم؟ کارت شبکه ؟ اسپلینتر؟ اسپلینتر راستی چی هست؟ چنده؟ از کجا بگیرم؟ چقدر سخته! Only the registered members can see the link

سلام :

کارت شبکه که روی 80 الی 90 درصد مادربرد ها وجود داره و نیازی به خرید کارت شبکه نیست .
اسپلیتر( splitter ) یا تفکیک کننده در محل ورود خط تلفن شما ، خط رو به نوعی دو بخش می کند که یک بخش برای Voice و یک بخش برای Data ...
این کار برای آن انجام می شود که شما در زمانی که به اینترنت متصلید همزمان بتوانید با تلفن به مکالمه بپردازید .
به نوعی به آن فیلتر نیز می گویند ، چرا که باعث کاهش نیوز در خط ارتباطی می شود . در مدار این قطعه غالبا چک وجود دارد که نویز و پارازیت ها را به نوعی خنثی می کند
یک طرف آن به خط تلفن وصل می شود و یک طرف ان که نوشته شده Modem مودم وصل می شود و در قسمتی که نوشته شده Phone تلفن متصل می شود .
توجه داشته باشید که برای کاهش نویز هر گونه دستگاه جانبی مانند کالر آی دی ، فکس و ... را از مدار خارج کنید

منظور دوستمون از بایت راه انداختن کار این بوده که مودم ها اون جوری که من دیدم و می شناسم به چندین سطح تقسیم می شوند ... مثلا مودم های بسیار کوچک و تک کاربره که فقط یک پورت برای اتصال دارند
مودم های چند پورت و چند کاربر و مودم های وایرلس آنتن متوسط برای یک محیط کوچک و مودمهای وایرلس
آنتن حرفه ای برای محیط های بزرگ که همه این مودمها به ترتیب قیمتهاشون صعودی میره بالا
مثلا نوع آخر می تونه 250 هزار تومان باشه که این در حالی است که نوع اول قیمتی در حدود 20 هزار تومان دارد !

حالا شما باید ببینی چه کاری و چند کاربر و ... قصد استفاده از سرویس را دارند و بعد برای تهیه آن اقدام کنید
ببخشید این رو می گم ولی مودم های شاتل یکی از کی آشغالتر هستند !

vb_m
06-03-10, 18:37
در مورد g2 باید بگم که بله یکم ضعیف عمل میکنه
من یه دی لینک دارم 2540 که واقعا عالی عمل میکنه و حتی کانکشن های 4 روزه داشتم !!!
اما این لینک سیس g2 هر 10 12 ساعت و کمتر !!! در حد دقیقه ! کانکت میکنه و زود دی سی میشه !
اگه همون zyxel برداری شاید بهتر باشه

این تجربه شخصی من بود
اها در مورد دی لینک هم باید گم چون آمپر آداپتر هاش پایینه (شاید تو ایران میاد عوض میکنن!) یکم در مورد
برد وایرلس کارش حرف داره!

be success

N@VID
06-03-10, 21:16
من یه دی لینک دارم 2540 که واقعا عالی عمل میکنه و حتی کانکشن های 4 روزه داشتم !!!
اما این لینک سیس g2 هر 10 12 ساعت و کمتر !!! در حد دقیقه ! کانکت میکنه و زود دی سی میشه !

این تجربه شخصی من بود
اها در مورد دی لینک هم باید گم چون آمپر آداپتر هاش پایینه (شاید تو ایران میاد عوض میکنن!) یکم در مورد

be success

سلام :

بابا شما چقدر نا امیدید !
من با مودم اسوس 604 هفته ای یکبار یا شاید یک ماه قطع می شوم و مجبور می شم یکبار مودم رو از برق در بیارم و مجددا وصل کنم و مودم رو روشن کنم و اتصال دوباره می ره برای یک هفته تا یک ماه بعد که قطع بشه !!!

Niloofar.g
07-03-10, 00:51
کارت شبکه که روی 80 الی 90 درصد مادربرد ها وجود داره و نیازی به خرید کارت شبکه نیست .

ممنون از توضیحاتت. کارت شبکه دارم اما برای وایرلس مگه نباید وایرلس باشه؟ خب چی باشه مدلش؟ چنده؟ راهنمایی میخوام. ضمنا شرایطمو گفتم دو تا pc و یه لپتاپ دارم.

این تجربه شخصی من بود

be success
شما از دیلینک گفتی.. اون مدل TP-Link که گفتم رو نمیدونید چطوریه؟

(احساس میکنم اینهمه مدلا که گفتید من بیشتر دارم گیج میشم! Only the registered members can see the link)

N@VID
07-03-10, 01:28
سلام :

هر مودمی خواستی بگیری حواست باشه چهار پورت + وایرلس بگیری مثل مدل زیر :

lمودم جدید اسوس :
DSL-N11

قیمت حدود 130 هزار تومان

قیمت حدود 70 هزار تومان

reza76622201
07-03-10, 07:07
بهترين برند LinkSys هستش که LinkSys By CISCO (برترين کمپاني تجهيزات شبکه در دنيا) مويد اينه.
ZyXEL هم عاليه اما گرونه.
بنده همون WAG54-G رو پيشنهاد مي کنم.

Niloofar.g
08-03-10, 00:02
هر مودمی خواستی بگیری حواست باشه چهار پورت + وایرلس بگیری مثل مدل زیر :

داداش نوید من 130 تومن ندارم! مدل اون 70 تومنی رو هم ننوشتی. اما مهمتر از همه اینکه چرا به جز وایرلس دیگه 4 پورت باید باشه؟

بهترين برند LinkSys هستش که LinkSys By CISCO (برترين کمپاني تجهيزات شبکه در دنيا) مويد اينه.
ZyXEL هم عاليه اما گرونه.
بنده همون WAG54-G رو پيشنهاد مي کنم.

G یا G2؟
یعنی مطمئن باشم که بین دو طبقه مشکلی نداره داداش رضا؟ :1. (29):

(میرم سراغ همین مدل احتمالا فقط یکی به من بگه تلفظش چیه! که دم مغازه سوتی ندم!:1. (29):)

N@VID
08-03-10, 11:22
اما مهمتر از همه اینکه چرا به جز وایرلس دیگه 4 پورت باید باشه؟

سلام :

شما با استفاده از این نوع مودم ها براحتی می توانید شبکه ای خانگی راه اندازی کنید ...
اکثر لپ تاپ ها وایرلس دارند و اکثر مادربرد های دسکتاپ ها کارت شبکه !
شما اگر فقط بخواهید از وایرلس استفاده کنید باید برای هر سیستم دسکتاپ یک کارت وایرلس در حدود 30 هزار تومان خریداری کنید این در حالی است که ماردبرد شما کارت شبکه دارد و شما می توانید با خرید مقداری کابل شبکه
که حتی یک ششم هزینه خرید کارت وایرلس هم نمی شود ... کابل شبکه معمولی متری 150 تومان است که شما
30 متر بخری میشه 5 هزار تومان !
شما می توانید مثلا در طبقه پایین منزل از وایرلس و طبقه بالا از کابل استفاده کنید .
مودم رو در طبقه اول نصب کنید و برای طبقه دوم کابل بکشید ...

Niloofar.g
08-03-10, 23:35
سلام :

شما با استفاده از این نوع مودم ها براحتی می توانید شبکه ای خانگی راه اندازی کنید ...
اکثر لپ تاپ ها وایرلس دارند و اکثر مادربرد های دسکتاپ ها کارت شبکه !
شما اگر فقط بخواهید از وایرلس استفاده کنید باید برای هر سیستم دسکتاپ یک کارت وایرلس در حدود 30 هزار تومان خریداری کنید این در حالی است که ماردبرد شما کارت شبکه دارد و شما می توانید با خرید مقداری کابل شبکه
که حتی یک ششم هزینه خرید کارت وایرلس هم نمی شود ... کابل شبکه معمولی متری 150 تومان است که شما
30 متر بخری میشه 5 هزار تومان !
شما می توانید مثلا در طبقه پایین منزل از وایرلس و طبقه بالا از کابل استفاده کنید .
مودم رو در طبقه اول نصب کنید و برای طبقه دوم کابل بکشید ...

مرسیییی داداشی.. خیلی این پستت کمک کننده بود! کلی ذوق کردم! Only the registered members can see the link

(البته کاشکی دو پورتش هم بود! من دوتا pc بیشتر ندارم!)

Niloofar.g
09-03-10, 00:47
راستی خطم رانژه شده دو روزه! میشه لینکی یا آموزشی برام بذارید که من بدونم چجوری باید راه بندازم adsl رو؟

آخه به مهندسشون گفتم نیاد! خودم بلدم!!!!:Love-PCN~!:

D J V A H I D
09-03-10, 01:12
راستی خطم رانژه شده دو روزه! میشه لینکی یا آموزشی برام بذارید که من بدونم چجوری باید راه بندازم adsl رو؟

آخه به مهندسشون گفتم نیاد! خودم بلدم!!!!:Love-PCN~!:

سلام ...

ببین ... تمام سیم میم ها رو وصل کن ...
بعد یوزر و پسورد هم زنگ بزن بگیر ...
VPI و VCI رو هم بگیر ...

بعد بگو ویندوزت چیه تا بهت بگم چطوری کانکشن بسازی ... :cool:

D J V A H I D
09-03-10, 01:14
آخه به مهندسشون گفتم نیاد! خودم بلدم!!!!Only the registered members can see the link

به هر حال احتمال 90 % پول نصبش رو هم ازت گرفتن ... یعنی Recommended که مهندسش بیاد و کارها رو راست و ریست کنه واست ... شاید یه جا گیرت آخر گیر بیفته ... :wink:

Niloofar.g
09-03-10, 14:13
داداش وحید سلام!

پس من یوزر و پسورد و VCI و VPI میخوام فقط از شاتل درسته؟

باشه. من رو کمکت حساب میکنما!:give_rose:

ویندوزم xp هست. مودم هم همین 4 پورت tp-link رو میگیرم مدل TD-W8901G چون شاتل گفت با linksys کلا مشکل داریم!!
فردا مودم میگیرم.

به هر حال احتمال 90 % پول نصبش رو هم ازت گرفتن ... یعنی Recommended که مهندسش بیاد و کارها رو راست و ریست کنه واست ... شاید یه جا گیرت آخر گیر بیفته ...

راستش دادش وحید تو فاکتور فقط مالیات ارزش افزوده هست + هزینه سرویس + هزینه راه اندازی!
این راه اندازی مال مخابراته یا مال همین مهندس؟ من نمیخوام پول بدمش!

N@VID
09-03-10, 14:35
تو فاکتور فقط مالیات ارزش افزوده هست + هزینه سرویس + هزینه راه اندازی!
این راه اندازی مال مخابراته یا مال همین مهندس؟ من نمیخوام پول بدمش!

سلام :

15 هزار تومان بایت راه اندازی اولیه در مرکز مخابرات شما گرفته میشه ...
هزینه راه اندازی روی یک سیستم رایگان است ...
توصیه اکید دارم در صورتی که سرویس دهنده دیگری در منطقه شما وجود دارد ، سعی کنید از اون سرویس بگیرید
و فقط از روی اجبار طرف شاتل برید !!!
قرار داد های شاتل کاملا یک طرفه و به نفع خویش و به ضرر سرویس گیرنده است !
کافی اگر این کاره نیستید ، قرار داد رو به کسی که حتی یک مقدار از قانون و قرارداد ها سر در میاره نشون بدید
ببینید چی میگه !

فقط دوتا بند این قرار داد مسخره به شرح زیر است :

35-2) قرارداد رو بخونید ! صرف پرداخت وجه حقی برای مشترک در ارائه سرویس ایجاد نمی کند .

1-4) سرویس دهنده می توتند هر زمان که بخواهد بدون مراجعه به هیچ مرجعی از ادامه ارائه خدمات به مشترک خودداری نمایید .

Niloofar.g
09-03-10, 23:31
آره نوید جان! اتفاقا من قرارداد رو کامل خوندم و همین دومی که گفتی شاخهامو درآورد!

راستش نداگستر میخواستم. پورت خالی نداشت. منم گفتم بذار یک ماهه با شاتل سر کنم بعد که با این جریانات adsl آشنا شدم میرم باز نداگستر.

خیلی پر رو هستند.

be careful
10-03-10, 00:44
سرعتش که میگن خوبه شاتل؟ ولی پرو اره واقعا پرو هستن انگار میخاد مجانی بت سرویس بده!
فعلا صبا و پارس آنلاین شیراز ترجیح داده میشن.

N@VID
10-03-10, 17:39
سلام :

اگر آسیاتک منطقه شما رو پوشش می دهد ، گزینه مناسبی است !
من خودم 3 ماهه دارم از آسیاتک سرویس می گیرم و فقط یکبار قطعی داشتم اون هم بخاطر تغییرات در سخت افزار
خود شرکت بود ...
مهمتر از همه قراردادش به این شکل یک طرفه نیست که همه جوره شما ضرر کنده باشید :wink:

Niloofar.g
11-03-10, 00:07

الان می با ADSL اومدم!!!!
ذوق دارم در حد تیم ملی!!

از کمک همه ممنونم! با تنظیمات دفترچه تونستم کانکت بشم!

مودم هم tp-link 8901G گرفتم!

.

دو تا سوال دارم:

یکی اینکه pppoe که من انتخاب کردم چیه؟
2 هم اینکه من بخوام هر وقت دلم خواست کانکت کنم و با روشن کردن کامپیوتر کانکت نشم چه باید بکنم؟

Niloofar.g
12-03-10, 13:33
اولین سوالم رو بیخیال شدم!
دومیشو یکی بگه بهم. من میترسم همینجوری که کانکت هستم اما تو اینترنت نمیرم از ترافیک ماهیانه ام کم بشه. چون چراغ adsl و internet همش روشنه رو مودم! Only the registered members can see the link

steelman
08-04-10, 22:49
من linksys wag 120 n گرفتم واقعا عالی است با اون برنامه network magic pro