PDA

مشاهده نسخه کامل : MCSE يا CISCO ؟

uplink
03-03-10, 20:33
درود !

الان ميدونم مشكل خيلي ها اينه كه نميدونن واسه ادامه كار در زمينه شبكه ! كدوم مدرك رو بگيرن و يا كدوم بازار كارش بهتره و كدومش معتبر تره ؟

از اساتيد هر كس اطلاعاتي داره دريغ نكنه ! بگيد روشن شيم!

قبلا از اينكه اين تاپيك رو خوندين ممنونم
با تشكر

Saeed-Milan
03-03-10, 23:43
درود !

الان ميدونم مشكل خيلي ها اينه كه نميدونن واسه ادامه كار در زمينه شبكه ! كدوم مدرك رو بگيرن و يا كدوم بازار كارش بهتره و كدومش معتبر تره ؟

از اساتيد هر كس اطلاعاتي داره دريغ نكنه ! بگيد روشن شيم!

قبلا از اينكه اين تاپيك رو خوندين ممنونم
با تشكر

ببنید کلاً سیسکو با دیوایسها سرو کار داره مثل Switch و Router و یا Firewall ها ولی وقتی میای سرو وقت MCSE و ماکروسافت می ری تو کار ویندوز سرور و ISA و از این قبیل کارها البته اینها مدارک زیادی دارن ولی توی ایران برای آموزش محدوده.
ولی شما اگر قصد دارید به سمت شبکه به معنای واقعی برید بهتر برید سمت سیسکو.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

uplink
04-03-10, 00:00
آخه سيسكو كه خيلي hardware ي هست ! پس ISA و سرور چي ميشه؟

Saeed-Milan
04-03-10, 00:05
آخه سيسكو كه خيلي hardware ي هست ! پس ISA و سرور چي ميشه؟

سرور درست و حسابی که مایکروسافتی نیست.
در مورد ISA هم دوست من بهترین دیوایسهای امنیتی Firewall های سخت افزاری هستند مثل Pix و یا قول دنیای امنیتJoniper.

alirezairan
04-03-10, 00:10
بستگی داره به کدومش بیشتر علاقه داشته باشی و بخوایی در چه زمینه ای کار کنی. به نظر من به لحاظ گستردگی سیسکو گسترده تره و بازار کارشم بهتره. ولی به هر حال طرف هر کدوم که بری باید در زمینه اون یکی هم اطلاعات داشته باشی به خصوص اگه بخوایی طرف سیسکو بری، بهتره تا حدود زیادی هم mcse رو بلد باشی.

Saeed-Milan
04-03-10, 00:19
بستگی داره به کدومش بیشتر علاقه داشته باشی و بخوایی در چه زمینه ای کار کنی. به نظر من به لحاظ گستردگی سیسکو گسترده تره و بازار کارشم بهتره. ولی به هر حال طرف هر کدوم که بری باید در زمینه اون یکی هم اطلاعات داشته باشی به خصوص اگه بخوایی طرف سیسکو بری، بهتره تا حدود زیادی هم mcse رو بلد باشی.

البته لازم نیست حتماً برای استفاده از دیوایس های Cisco بری سمت تجهیزات مایکرو سافت چون تمام IOS های این دیوایسها از منبع بازه و یونیکس بیس هست.
مگر اینکه تو ایران باشی اون وقت قضیه فرق می کنه چون امنیت میره پله دوم و راحتی میاد پله اول.

uplink
04-03-10, 00:28
البته سعيد جان من هر 2 تا مدركم دارم الانم سز كارم و باور كن MCSE خيلي كم پيدا ميشه كار بلد باشه ! اگه باشه هم كارش از سيسكو بيشتره

Saeed-Milan
04-03-10, 00:34
البته سعيد جان من هر 2 تا مدركم دارم الانم سز كارم و باور كن MCSE خيلي كم پيدا ميشه كار بلد باشه ! اگه باشه هم كارش از سيسكو بيشتره

بله شما کاملاً درست می گید ما خودمون توی کرمانشاه که خدایشش از لحاظ شبکه سطحش بالاست هنوز یکی رو نداریم که بتونه Active Directory رو 100% اجرا کنه.
اصلاً باید از منابع ایران استفاده نکنی من تازه مدرک + Network گرفتم بعد از عید هم می رم CCNA الن هم دارم بشدت زبانم رو تقویت می کنم تا از منابع اصلی استفاده کنم.

uplink
04-03-10, 00:41
اميد وارم كه به هدفت برسي! CCNA هم خوبه و معادل كارشناسي شبكه هست

Saeed-Milan
04-03-10, 00:45
اميد وارم كه به هدفت برسي! CCNA هم خوبه و معادل كارشناسي شبكه هست

ممنونم دوست من من حدفم خیلی جلو تر از این حرفاست و با تلاش حتماً بهش دست پیدا می کنم:love:

Mahdi Hero
04-03-10, 01:45
سرور درست و حسابی که مایکروسافتی نیست.
در مورد ISA هم دوست من بهترین دیوایسهای امنیتی Firewall های سخت افزاری هستند مثل Pix و یا قول دنیای امنیتJoniper.

عزيزم شما رو چه حسابی ميگی سرور درست حسابی مايکرو سافت نداره؟
پس ابر شرکتی مثله بانک پارسيان در ايران يا ويزا در دنيا بی اطلاع هستند که
از سرور های مايکروسافت استفاده ميکنند
در ضمن بهترين نرم افزار مديريت شبکه هم اکتيو دايرکتوری هست که اونم باسه مايکروسافته
بعدش نرم افزار اوپن ويو هست
لينوکسی ها خيلی مونده تا به مايکروسافت برسند چون کمتر از يک درصد کاربرا
از سيستم هايی مثله اوبتينو يا فدورا يا رد هت يا ... استفاده ميکنند باسه همينم
کمتر از يک درصد ويروس نويسا وقتشون رو باسه ويروس نويسی تحته او اس لينوکس
حروم ميکنند

ripek
04-03-10, 11:14
دوست عزیز اینی که شما گفتی مربوط به کاربر هاست و توی سرور بر عکسه.
از 500 سوپرکامپیوتر برتر دنیا 469 تا سیستم عامل لینوکس دارن چون براشون امنیت مهمه.منظور ایشون اینه که اکثر سرورها از لینوکس استفاده می کنن.

Saeed-Milan
04-03-10, 13:42
عزيزم شما رو چه حسابی ميگی سرور درست حسابی مايکرو سافت نداره؟
پس ابر شرکتی مثله بانک پارسيان در ايران يا ويزا در دنيا بی اطلاع هستند که
از سرور های مايکروسافت استفاده ميکنند
در ضمن بهترين نرم افزار مديريت شبکه هم اکتيو دايرکتوری هست که اونم باسه مايکروسافته
بعدش نرم افزار اوپن ويو هست
لينوکسی ها خيلی مونده تا به مايکروسافت برسند چون کمتر از يک درصد کاربرا
از سيستم هايی مثله اوبتينو يا فدورا يا رد هت يا ... استفاده ميکنند باسه همينم
کمتر از يک درصد ويروس نويسا وقتشون رو باسه ويروس نويسی تحته او اس لينوکس
حروم ميکنند

ممنون از جوابت برادر ripek
عزیز تو خودت داری می گی بانک پارسیان:1. (27):
در ضمن مگه خود مایکروسافت بدبخت از سرورهای خودش استفاده نمی کرد که بعد از اون حمله که از طریق Dos به این شرکت انجام شد رفت و یک نسخه مقاوم از لینوکس رو که در مقابل این حملات مقاوم بود برای خودش گذاشت و خود شرکت یاهو داره از Free BSD استفاده می کنه:love:

Xtreme
04-03-10, 14:07
سلام :)

میگم بحث خیلی منحرف شدا ! بالاخره تا اینجا من نفهمیدم CCNA خوبه برای شروع یا MCSE !
اگه به این موضوع بپردازید فکر کنم بهتر باشه :)

با تشکر از همه دوستان

Saeed-Milan
04-03-10, 16:00
سلام :)

میگم بحث خیلی منحرف شدا ! بالاخره تا اینجا من نفهمیدم CCNA خوبه برای شروع یا MCSE !
اگه به این موضوع بپردازید فکر کنم بهتر باشه :)

با تشکر از همه دوستان

برادر Extreme حرف شما کاملاً درسته دوستان خواهشاً بحث رو تا حد امکان در مورد خود تاپیک دنبال کنن و برای بحث در مورد های دیگه تاپیک جداگانه زده بشه:love::11():

Xtreme
04-03-10, 16:26
من خودم به شخصه هم MCSE خوندم و هم CCNA ( که البته اینو نصفه ول کردم )
اما تجربه این چند وقته بهم نشون داده که زیاد این دو تا بهم ربط ندارن هیچ کدومشون مقدم بر اون یکی نیست.
اما این قضیه CCNA و MCSE مثل قضیه برنامه نویسی به زبان Assemble و به زبان C می مونه. هیچ کدوم مقدم بر اون یکی نیست ولی اگر Assemble زو زودتر بخونی فهم برنامه نویسی بهتری داری.
اینجا هم بهمین شکله اگر CCNA رو زودتر بخونی فهم شبکه ای بهتری داری و راحت تر می تونی MCSE را بگذرونی.
اما در نهایت اگر هم اول کار MCSE رو شروع کنی باز هم بدون توجه به CCNA می تونی به دید مناسب از شبکه برسی. این نظر شخصی من هست و ممکنه هم اشتباه باشه :)

ممنون

uplink
04-03-10, 16:43
پس به نظر شما MCSE بهتره براي بازار كار ؟ ضمنا بحث سرور هاي لينوكس هم بحث خوبيه كه بهتره يه تاپيك واسش زده بشه!

Xtreme
04-03-10, 17:00
نه من حرفی از بازار کار نزدم.
تنها یه نظر شخصی در مورد دید فنی داشتم که نوشتم. بازار کار که کلا بحثش جداست :)

Saeed-Milan
04-03-10, 20:51
من خودم به شخصه هم MCSE خوندم و هم CCNA ( که البته اینو نصفه ول کردم )
اما تجربه این چند وقته بهم نشون داده که زیاد این دو تا بهم ربط ندارن هیچ کدومشون مقدم بر اون یکی نیست.
اما این قضیه CCNA و MCSE مثل قضیه برنامه نویسی به زبان Assemble و به زبان C می مونه. هیچ کدوم مقدم بر اون یکی نیست ولی اگر Assemble زو زودتر بخونی فهم برنامه نویسی بهتری داری.
اینجا هم بهمین شکله اگر CCNA رو زودتر بخونی فهم شبکه ای بهتری داری و راحت تر می تونی MCSE را بگذرونی.
اما در نهایت اگر هم اول کار MCSE رو شروع کنی باز هم بدون توجه به CCNA می تونی به دید مناسب از شبکه برسی. این نظر شخصی من هست و ممکنه هم اشتباه باشه :)

ممنون

تا حد خیلی زیادی با حرفت موافقم تقریباً 100%.
اما اگر از لحاظ کلی بگی و منظورت بازار کار ایران باشه خوب شاید بشه گفت MCSE بهتره چون توی ایران کمتر کسی لینوکس نسخه ابونتو نصب می کنه چه برسه به سولاریس و یا دبیان و ردهت اونم نسخه های سرور:yes:
اینم نظر بنده حقیرOnly the registered members can see the link

uplink
04-03-10, 21:55
سعيد جان من با مدرك مهندسي كامپوتر كار گير نياوردم بلكه همين MCSE بود كه نجاتم داد
من مدرك زنده ! اما بگما اكه فقط MCSE بود نميپذيرفتن اما 80% بخاطر MCSE بود اونم نه واسه MFT

M A H R A D
06-03-10, 01:13
تاپیک جهت بررسی اتفاقات پیش اومده بسته شد. :1. (23):

سپاس