PDA

مشاهده نسخه کامل : چرا PPPOE

uplink
02-03-10, 23:18
تا حالا فكرشو كردين چرا ISP ها pppoe كانفيگ ميكنن ! در صورتي كه ميتونن NAT ببندن؟

Saeed-Milan
02-03-10, 23:25
تا حالا فكرشو كردين چرا ISP ها pppoe كانفيگ ميكنن ! در صورتي كه ميتونن NAT ببندن؟

عزیز تخصصت این که آدم رو بین زمین و هوا بزاری ها:1. (29):
NAT همون Network Address Translation هست فکر کنم بخاطر پراسسشه البته 1% مطمئن هستم.

uplink
02-03-10, 23:51
سعيد جون خيلي يا اخلاقي !
نه هدفم اين نيست ! وقتي شما pppoe ميزني مجبوري كه بعد از روشن كردن كامپيوترت حتما dial كني
اما وقتي NAT ميزني هميشه با روشن كردن توي نت هستي !
اينجوري ممكنه يه نرم اقزار خودشو آپ كنه و كاربر مثلا game كنه ! پهناي ISP گرفته ميشه ! و اونا با pppoe جلوي اين اتفاق رو ميگيرن

Saeed-Milan
03-03-10, 00:09
سعيد جون خيلي يا اخلاقي !
نه هدفم اين نيست ! وقتي شما pppoe ميزني مجبوري كه بعد از روشن كردن كامپيوترت حتما dial كني
اما وقتي NAT ميزني هميشه با روشن كردن توي نت هستي !
اينجوري ممكنه يه نرم اقزار خودشو آپ كنه و كاربر مثلا game كنه ! پهناي ISP گرفته ميشه ! و اونا با pppoe جلوي اين اتفاق رو ميگيرن

بابا بی خیال چقدر زود رنجی ما اینجا با هم دوستیم دوست که به این زودی دل گیر نمیشه در هر صورت ببخشید:love:
و ممنونم برای اطلاعاتت:11():
قربون داداش:great:

با ما به از این باش که با خلق جهانی

uplink
03-03-10, 00:12
بابا بی خیال چقدر زود رنجی ما اینجا با هم دوستیم دوست که به این زودی دل گیر نمیشه در هر صورت ببخشید:love:
و ممنونم برای اطلاعاتت:11():
قربون داداش:great:

با ما به از این باش که با خلق جهانی

پسر خوب من كه ناراحت نشدم ؟؟؟؟ واقعا گفتم خيلي اخلاقت خوبه دمت گرم ! جون خودم منظورم تعريف بود اصلا ناراحت نشدم ! تازه خوشم هم اومد

Saeed-Milan
03-03-10, 00:16
پسر خوب من كه ناراحت نشدم ؟؟؟؟ واقعا گفتم خيلي اخلاقت خوبه دمت گرم ! جون خودم منظورم تعريف بود اصلا ناراحت نشدم ! تازه خوشم هم اومد

خوب شکر خدا.
راستی این NAT ربطی به Network Address Translation نداره

uplink
03-03-10, 00:35
نه اين يه اصطلاحه ! مثل هميشه ايروني ها و اين حرفاي گنده ديگه ! nat server اصلا كارش اين نيست

ripek
03-03-10, 07:01
البته ISP ما دست ما رو باز گذاشته خودمون انتخاب کنیم pppoe باشه یا nat.

uplink
03-03-10, 09:03
البته ISP ما دست ما رو باز گذاشته خودمون انتخاب کنیم pppoe باشه یا nat.

آره دوست خوبم ! اما اصلا اونا نميفهمن ! خودتون هم ميتونيد confige كنيد

Ardalan
03-03-10, 10:16
جناب Uplink میشه بفرمایید چه تفاوتی وجود داره ؟
اگر بخواییم به صورت 24 ساعته وصل باشیم خوب به صورت PPPOE روتر رو کانفیگ میکنیم
ربطی به NAT که نداره
در ضمن ISP از خداشه ترافیکی که به ما داده تموم بشه چون داره پولش رو میگیره پس لزومی نمیبینه که این کارو بکنه
تمام دنبا از PPPOE استفاده میکنند !!

در تخصص شما شکی نیست ولی خوب بهتره یکم در تاپیک زدن رعایت کنید
ممنون

amir.45
03-03-10, 11:31
خب به ما هم یاد بدید که چطور از nat استفاده کنیم؟؟؟:1. (23):

psat
03-03-10, 13:56
سلام.
خوب دوستان شما میتونید با pppoe هم همیشه وصل باشید.
مثل خود من.
شما کانکشن pppoeتون رو ببرید داخل مودم.
اینجوری با روشن کردن مودم شما مستقیما وصل میشید به اینترنت.
فقط کافیه توی تنظیمات مودم یوزر و پستون رو وارد کنید ( در قسمت pppoe ).
موفق باشید.

amir.45
03-03-10, 14:18
سلام.
مثل خود من.
موفق باشید.

چجوری؟

uplink
03-03-10, 14:48
سلام.
مثل خود من.
موفق باشید.

با اجازه به همين تنظيمي كه فرموديد ميگن NAT ديگه اسمش pppoe نيست

amir.45
03-03-10, 15:33
uplink جون بگو چه جوری nat کنم؟

psat
03-03-10, 16:14
با اجازه به همين تنظيمي كه فرموديد ميگن NAT ديگه اسمش pppoe نيست

چه فرقی داره ؟
وقتی شما یوزر و پس pppoe داشته باشین هم میتونین کانکشن بسازین و هم میتونین این کانکشن رو ببرین توی مودم.
درضمن در مودم هم با همین اسم pppoe هست.
پس فرقی نداره دیگه، هرکس بخواد میتونه کانکشن جدا داشته باشه و هرکس هم نخواد میتونه داخل مودم واردش کنه.
حالا اشکال این کجاست ؟

uplink
03-03-10, 20:24
چه فرقی داره ؟
وقتی شما یوزر و پس pppoe داشته باشین هم میتونین کانکشن بسازین و هم میتونین این کانکشن رو ببرین توی مودم.
درضمن در مودم هم با همین اسم pppoe هست.
پس فرقی نداره دیگه، هرکس بخواد میتونه کانکشن جدا داشته باشه و هرکس هم نخواد میتونه داخل مودم واردش کنه.
حالا اشکال این کجاست ؟

بهتره از اول پست رو بخونيد تا متوجه بشين چرا بهش ميگن NAT و pppoe نميگن ! منم ميدونم كه ميشه توي modem كانفيك كرد! كيه كه ندونه ؟

uplink
03-03-10, 20:26
uplink جون بگو چه جوری nat کنم؟

امير جان توي pageمربوط به كانفيگ مودمت برو و همون user & pass ي كه وارد ميكني توي pppoe اونجا وارد كن ! سادس و اگه مشكلي برخوردي بازم بگو داداش

psat
03-03-10, 23:08
بهتره از اول پست رو بخونيد تا متوجه بشين چرا بهش ميگن NAT و pppoe نميگن ! منم ميدونم كه ميشه توي modem كانفيك كرد! كيه كه ندونه ؟

اتفاقا بنده خوب هم خوندم.
شما داری میگی isp این کار رو میکنه درصورتیکه به isp ربط نداره و انتخاب این با خود user هست.

Ardalan
03-03-10, 23:10

اخه برادر من NAT کجا PPPOE کجا !!!!
ببینید PPPOE یک نوع پروتکل هست به زبان ساده یک نوع کانکشن هست برای کانکت شدن شما به ISP
حالا این مدل میشه دو نوع باشه
یا تو مودم تنظیم بشه که به محض اینکه مودم روشن شد خود مودم به ISP وصل میشه و با کامپیوتر شما شبکه میشه که در این حالت مودم ( روتر ) حکم NAT رو پیدا میکنه

دومین حالت اینه که شما کانکشن PPPOE رو بیاری و توی کامپیوترت درست کنی و به قولی کانکشن داشته باشی

حالا شما به من بگو کجای دنیا از NAT به عنوان پروتوکل برای کانکت شدن استفاده میشه؟

uplink
03-03-10, 23:34
اتفاقا بنده خوب هم خوندم.
شما داری میگی isp این کار رو میکنه درصورتیکه به isp ربط نداره و انتخاب این با خود user هست.

عزيز دلم ISP با ISP فرق ميكنه شهر با شهر فرق ميكنه

uplink
03-03-10, 23:51
اخه برادر من NAT کجا PPPOE کجا !!!!
ببینید PPPOE یک نوع پروتکل هست به زبان ساده یک نوع کانکشن هست برای کانکت شدن شما به ISP
حالا این مدل میشه دو نوع باشه
یا تو مودم تنظیم بشه که به محض اینکه مودم روشن شد خود مودم به ISP وصل میشه و با کامپیوتر شما شبکه میشه که در این حالت مودم ( روتر ) حکم NAT رو پیدا میکنه

دومین حالت اینه که شما کانکشن PPPOE رو بیاری و توی کامپیوترت درست کنی و به قولی کانکشن داشته باشی

حالا شما به من بگو کجای دنیا از NAT به عنوان پروتوکل برای کانکت شدن استفاده میشه؟

با عرض پوزش از مدير فروم بايد به اطلاعتون برسونم كه بنده خودم ميدونم كه NAT چيه و PPPOE چيه ! و پروتكل چيه ! و سرويس چيه ! به ندازه كافي هم اطلاع دارم كه به شما بگم كجاي دنيا استفاده ميكنن !

اين حرف خود شماست :

وقتي ميگي حكم NAT رو پيدا ميكنه ! اگه 2 ماه تجربه كاري داشته باشيد متوجه ميشين كه تمام ISP ها و كارشناس هاي فني ! واسه اينكه قاطي نكنن ميگن NAT واسه اينه كه ميگم لطفا از اول بخونين كه من به سعيد جان هم گفتم كه اينجا ايرانه و اصطلاح همينجوري درست ميشه ! شما يهو مياي اينجارو ميخوني و با يه لحني جواب ميدي انگار داري با يه مبتدي يا مثلا رفيق چند ساله خودت حرف ميزني! تنها چيزي كه توي اين فروم ها رعايت نميشه همين نكات ريز اخلاقي در نحوه جواب دادن به سوال هاست !

واسه اينكه ادب رو رعايت كرده باشيم و باب دوستي باز شه من دكمه تشكر رو ميزنم باشد كه شما هم به رسم ادب چنين كنيد!

نا سلامتي ما يه خورده شبكه بلديم آخه ! يه عمر آدمين بزرگترين ارگان دولتي هستيم! يه كوچولو بلت شديم ! اگه باور نميكنيد بگيد تا Sharing code رو همين جا در دست رس همگان بگذارم.
با تشكر
IKIA Administrator

Saeed-Milan
03-03-10, 23:58
uplink عزیز دوست من من به شما قول می دم که برادر Ardalan هیچ وقت این نیت رو نداشته که شما رو بی سواد و کم تجربه بخونه به شما قول می دم که در این فروم دوستی خیلی بیشتر از این حرفها ارزش داره این رو از روی تجربه می گم حالا در بحث مخصوصاً عملی یه همچین مواردی هم پیش میاد برنده اونه که بتونه طرف مقابل رو با دلیل قانع کنه:love:

uplink
04-03-10, 00:06
ما هم آقا اردلان رو دوست داريم ! اگه لحنه تندي بوده ايشالا كه ميبخشند

germ
04-03-10, 06:58
uplink (Only the registered members can see the link) جان وقتی تاپیکی زده میشه منظور گرفتن اطلاعات یا دادن اطلاعات هستش اما شما اومدی یه سوالی پرسیدی و می خوای سطح علمی بچه ها رو در این ضمینه بسنجی (من اینطور برداشت کردم) و باعث شده کمی سوتفاهم پیش بیاد ... بهتر بود چندتا مقاله و یک سری اطلاعات مفید مینوشتی (بالاخره سواد و تجربه به همین درد میخوره دیگه :give_rose:) تا همه استفاده کنند

uplink
04-03-10, 16:18
از اونجايي كه اين فروم به سمت سخت افزار سوق داده شده ! من تلاشم اين بود كه با موضوعات عاميانه و روزانه بچه هاي عزيز رو تهيج كنم كه به اين سمت بيان ! و هدفم همين بوده و بس ! از شما هم اينجا هم دكمه اي تشكر كردم

Saeed-Milan
04-03-10, 21:03
از اونجايي كه اين فروم به سمت سخت افزار سوق داده شده ! من تلاشم اين بود كه با موضوعات عاميانه و روزانه بچه هاي عزيز رو تهيج كنم كه به اين سمت بيان ! و هدفم همين بوده و بس ! از شما هم اينجا هم دكمه اي تشكر كردم

من همین جا ازت تشکر می کنم چون واقعاً با اومدنت این بخش روح تازه ای گرفتOnly the registered members can see the link

uplink
04-03-10, 21:39
من همین جا ازت تشکر می کنم چون واقعاً با اومدنت این بخش روح تازه ای گرفتOnly the registered members can see the link

ممنون سعيد جان ديدم تشكر دكمه اي به اندازه كافي كامل نيست ! گفتم ازت اينجا هم تشكر كنم ! خيلي ممنون

Labyrinth
05-03-10, 07:43
و در زمان نیاز به تشکر بیشتر یادداشت عمومی آفریده شد :wink:

Quick
05-03-10, 11:25
با تشکر و از uplink عزیز و سایر دوستان
بحث جالبی هست دوستان لطفا همینطور که احترام هم رو رعایت میکنید و به سهیم شدن اطلاعاتتون با هم مشغولید لطفا در تاپیک های تخصصی مثل این که دوستان به صورت تخصصی با هم بحث میکنن و هر کس که بخواد از اول دنبال کنه باید دونه دونه پست ها رو بخونه از فرستادن پست های غیر تخصصی خودداری کنید (دکمه ی تشکر و پیغام عمومی/خصوصی واسه همین هست)

ممنون از دوستان عزیز