PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد مانيتور lcd

arven_andomil
02-03-10, 15:30
مي خوام يه مانيتور ال سي دي بگيرم براي بازي و فيلم . تا حدود 250000 تومن ( البته خريد براي بعد از عيد) يه اطلاعات مي خوام براي تصميم گيري
كارت گرافيكم ati 4850
مانيتوراي انتخابيمون ايناست:
1- 22700
2- 22500
3- w2261vp
4-w2253tq
نظرتون در مورد هر كدوم از اين مونيتورا چيه؟ كدومش بهترتر است ؟
1-مهمه برام كه حتما فول اچ دي باشه.
2- چون پشت سرم پنجره هست برام مهمه كه برگشت و انعكاس نور نداشته باشه.
3- جريان اين ايراداي مدل سامسونگ چيه؟ توي يه تاپيك خيلي از مدل 23700 سامسونگ ايراد گرفتن. تقريبا 10 صفحه هم ميشه هر كسي يه چيزي گفته.

از يكي از دوستان(Stream) سوال كردم يه سري جواب داده كه ميذارم اينجا لطفا در مورد اينا هم بگيد...

سلام
خب با این کارت گرافیک Full HD بودن خیلی خوب نیست ... در بازیها به مشکل بر می خورید.
+

پیشنهاد من برای شما LG 2261VP هست ولی صفحه براق داره که نور رو منعکس می کنه. در مرحله بعد P2370 ... ایرادهایی که ازش گرفتن هیچ کدوم ایراد فنی نبوده و بیشتر ایراد های سلیقه ای بوده. خودتون باید بخونید ببینید مشکلاتی که بهش اشاره شده براتون مهم هست یا نه.

اون مشکل ها روی چند محصول بوده و اون چند محصول خاص مشکل داشتند، این ایراد P23700 نیست. شما قبل از خرید چک کنید این مشکل رو نداشته باشه.

Full HD یعنی 1920x1080 ... و کارت گرافیک شما برای اجرای بازیها توی این رزولوشن ضعیفه

کلا LCD ها (یا هر تکنولوژی ای که پیکسل فیزیکی داره) باید روی رزولوشن Native خودشون تنظیم بشن وگرنه افت "خیلی شدید" کیفیت خواهید داشت.
+

فایده مانیتور Full HD چیه اگه قراره رزولوشنش روی پایین تر تنظیم بشه؟
+

صفحه اش براقه یعنی نور رو کاملا منعکس می کنه (عکس لامپ یا مناطق پرنور یا حتی خودتون به وضوح توش میفته) اگه اتاق پرنوره اصلا پیشنهاد نمی کنم این مدل رو.

اينايي كه پررنگ شدن صحبتهاي دوستمون هستن...
واقعا اگه اينجوريه و با اين كارت گرافيك به مشكل مي خورم...بيخيال full hd شم...
اصلا كلا fullhd مهمه؟؟؟چه قدر؟؟

اگرم با كارت گرافيك به مشكل بر مي خورم برم سراغ 20 اينچ...نظر شما؟؟؟

اين نكته رو هم دقت داشته باشيد كه نور توي اين اتاق خيلي زياده....پس مانيتور نبايد نور رو نشون بده...ممنون...و فوق العاده منتظر نظراتتون هستم...Only the registered members can see the link

nima_hl
02-03-10, 15:57
مي خوام يه مانيتور ال سي دي بگيرم براي بازي و فيلم . تا حدود 250000 تومن ( البته خريد براي بعد از عيد) يه اطلاعات مي خوام براي تصميم گيري
كارت گرافيكم ati 4850
مانيتوراي انتخابيمون ايناست:
1- 22700
2- 22500
3- w2261vp
4-w2253tq
نظرتون در مورد هر كدوم از اين مونيتورا چيه؟ كدومش بهترتر است ؟
1-مهمه برام كه حتما فول اچ دي باشه.
2- چون پشت سرم پنجره هست برام مهمه كه برگشت و انعكاس نور نداشته باشه.
3- جريان اين ايراداي مدل سامسونگ چيه؟ توي يه تاپيك خيلي از مدل 23700 سامسونگ ايراد گرفتن. تقريبا 10 صفحه هم ميشه هر كسي يه چيزي گفته.

از يكي از دوستان(Stream) سوال كردم يه سري جواب داده كه ميذارم اينجا لطفا در مورد اينا هم بگيد...

سلام
خب با این کارت گرافیک Full HD بودن خیلی خوب نیست ... در بازیها به مشکل بر می خورید.
+

پیشنهاد من برای شما LG 2261VP هست ولی صفحه براق داره که نور رو منعکس می کنه. در مرحله بعد P2370 ... ایرادهایی که ازش گرفتن هیچ کدوم ایراد فنی نبوده و بیشتر ایراد های سلیقه ای بوده. خودتون باید بخونید ببینید مشکلاتی که بهش اشاره شده براتون مهم هست یا نه.

اون مشکل ها روی چند محصول بوده و اون چند محصول خاص مشکل داشتند، این ایراد P23700 نیست. شما قبل از خرید چک کنید این مشکل رو نداشته باشه.

Full HD یعنی 1920x1080 ... و کارت گرافیک شما برای اجرای بازیها توی این رزولوشن ضعیفه

کلا LCD ها (یا هر تکنولوژی ای که پیکسل فیزیکی داره) باید روی رزولوشن Native خودشون تنظیم بشن وگرنه افت "خیلی شدید" کیفیت خواهید داشت.
+

فایده مانیتور Full HD چیه اگه قراره رزولوشنش روی پایین تر تنظیم بشه؟
+

صفحه اش براقه یعنی نور رو کاملا منعکس می کنه (عکس لامپ یا مناطق پرنور یا حتی خودتون به وضوح توش میفته) اگه اتاق پرنوره اصلا پیشنهاد نمی کنم این مدل رو.

اينايي كه پررنگ شدن صحبتهاي دوستمون هستن...
واقعا اگه اينجوريه و با اين كارت گرافيك به مشكل مي خورم...بيخيال full hd شم...
اصلا كلا fullhd مهمه؟؟؟چه قدر؟؟

اگرم با كارت گرافيك به مشكل بر مي خورم برم سراغ 20 اينچ...نظر شما؟؟؟

اين نكته رو هم دقت داشته باشيد كه نور توي اين اتاق خيلي زياده....پس مانيتور نبايد نور رو نشون بده...ممنون...و فوق العاده منتظر نظراتتون هستم...Only the registered members can see the link

وقتی استاد استریم یه صحبتی میکنند بنظرم دیگه جای صحبتی باقی نمیمونه :give_rose:

ولی در کل اگر بخوام نظری بدم در محیطی که نور زیاد باشه کلا مانیتور بازده‌ خوبی نداره ( چه lcd چه crt ) به نظرم شما اول باید نور اتاق رو کنترل کنید چون اگر از پشت یا رو برو به صورتتون یا صفحه مانیتور برخورد کنه اذیت میشین :wink:

javadshahvand
02-03-10, 16:05
w2261vp نظر بنده هست
تو همینجا سرچ کنی به جواب تمام سوالاتت میرسی

arven_andomil
02-03-10, 16:47
وقتی استاد استریم یه صحبتی میکنند بنظرم دیگه جای صحبتی باقی نمیمونه :give_rose:

ولی در کل اگر بخوام نظری بدم در محیطی که نور زیاد باشه کلا مانیتور بازده‌ خوبی نداره ( چه lcd چه crt ) به نظرم شما اول باید نور اتاق رو کنترل کنید چون اگر از پشت یا رو برو به صورتتون یا صفحه مانیتور برخورد کنه اذیت میشین :wink:
كاملا قبول دارم...منم اول نظر ايشون رو پرسيدم...اما اينجا هم نوشتم چون مي خوام نظرات بقيه دوستان رو هم بدونم و به يك اجماع برسم و تصميم بگيرم...

w2261vp نظر بنده هست
تو همینجا سرچ کنی به جواب تمام سوالاتت میرسی
ممنون...اما همونطور كه مي بينيد و نوشتم گفتن كه براق هست و نور رو منعكس ميكنه

arven_andomil
02-03-10, 16:50
الان مشكل اصلي اينه كه مانيتور FULL HD بگيرم يا نه...با توجه به كارت گرافيك...اگر گرافيكم با FULL HD مشكل داره بيخيال 22 اينچ بشم و بيام 20 اينچ بگيرم...مثلا P20700 يا P20500...
لطفا دوستان اول چيزايي كه توي پست اول نوشتم رو بخونيد بعد كامل جواب سوالاتم رو بديد...

ic3_drag0n
02-03-10, 17:17
الان مشكل اصلي اينه كه مانيتور FULL HD بگيرم يا نه...با توجه به كارت گرافيك...اگر گرافيكم با FULL HD مشكل داره بيخيال 22 اينچ بشم و بيام 20 اينچ بگيرم...مثلا P20700 يا P20500...
لطفا دوستان اول چيزايي كه توي پست اول نوشتم رو بخونيد بعد كامل جواب سوالاتم رو بديد...

دوست عزيز بين 1080P و 720p در LCD زير 40" تفاوت چشمگيري نيست

Ardalan
02-03-10, 17:20

خوب شما توی این رنج قیمت هیچ چاره ای به جز خرید Full HD ندارید و از لحاظ کارت گرفیک هم مشکلی ندارید
نظر بنده روی p22700 هستش
در مورد 2261vp بنده همین یک ماه پیش خریدم یک مشکل وجود داره اونم اینه که با رنگ های مایل به سفید مشکل داره یعنی خیلی نور زیاد نشون میده و روی مانیتور یه حالت پودری نشون میده که اوایل باعث میشه چشم اذیت بشه ولی بعد از یک مدت عادت میکنی ولی خوب مانیتوری هست که بیشتر برای بازی رو فیلم هست تا وبگردی
در موردی هم که جناب Stream فرموندند کاملا صحیح است ولی خوب برای ما کاربران آماتور تفاوتش آنچنان چشمگیر نیست :lol:

Labyrinth
02-03-10, 17:21
سلام پروین جان

شما میتونید همون Full HD رو بگیرد و در رزولوشن پایینتر بازی ها رو انجام بدهید

در مورد حرف برادر Stream هم ایشون درست میفرمایند چون 4850 واقعا برای بازی کردن در رزولوشن Full HD ضعیف هست ولی نه در شرایطی که شما در رزولوشن پاینتر باهاش بازی کنید

درمورد بقیه مسایل هم نظر خواصی ندارم ( فعلا اطلاعی ندارم که بخوام پیشنهاد بدم :1. (35): )

حالا ببینیم تا زمان خرید به چه نتیجه ای خواهید رسید من هم یک سری این ور اون ور میزنم ببینم چی خوبه

موفق باشید

امیر :1. (35):

arven_andomil
02-03-10, 18:27
دوست عزيز بين 1080P و 720p در LCD زير 40" تفاوت چشمگيري نيست
ممنون...اره مي دونم اما در مورد كارت گرافيك من مشكل دارم نه تفاوت تصويرها

خوب شما توی این رنج قیمت هیچ چاره ای به جز خرید Full HD ندارید و از لحاظ کارت گرفیک هم مشکلی ندارید
نظر بنده روی p22700 هستش
در مورد 2261vp بنده همین یک ماه پیش خریدم یک مشکل وجود داره اونم اینه که با رنگ های مایل به سفید مشکل داره یعنی خیلی نور زیاد نشون میده و روی مانیتور یه حالت پودری نشون میده که اوایل باعث میشه چشم اذیت بشه ولی بعد از یک مدت عادت میکنی ولی خوب مانیتوری هست که بیشتر برای بازی رو فیلم هست تا وبگردی
در موردی هم که جناب Stream فرموندند کاملا صحیح است ولی خوب برای ما کاربران آماتور تفاوتش آنچنان چشمگیر نیست :lol:
شما يه جوري ميگيد چاره اي نداريد كه انگار چيز بدي هست و بهتر گير مياد...ميدونم led هم هست اما اونا ديگه واقعا گرونن...
خودمم p22700 رو خيلي خوشم اومده ... اما اين مشكلاتي كه دوستان با قابش داشتن منو ترسونده...توي تاپيك مشكلات مانيتور يه نگاه بكنيد ببينيد...

سلام پروین جان

شما میتونید همون Full HD رو بگیرد و در رزولوشن پایینتر بازی ها رو انجام بدهید

در مورد حرف برادر Stream هم ایشون درست میفرمایند چون 4850 واقعا برای بازی کردن در رزولوشن Full HD ضعیف هست ولی نه در شرایطی که شما در رزولوشن پاینتر باهاش بازی کنید

درمورد بقیه مسایل هم نظر خواصی ندارم ( فعلا اطلاعی ندارم که بخوام پیشنهاد بدم :1. (35): )

حالا ببینیم تا زمان خرید به چه نتیجه ای خواهید رسید من هم یک سری این ور اون ور میزنم ببینم چی خوبه

موفق باشید

امیر :1. (35):
پس مشكلي نداره در رزولوشن پايينتر بازي كرد؟؟؟افت فريم نداريم؟؟؟اذيت نمي كنه؟؟
واسه فيلم چي؟؟ميشه با كيفيت full hd ديد؟؟
پيشنهاد شما چيه؟؟

nima_hl
02-03-10, 18:36

شما يه جوري ميگيد چاره اي نداريد كه انگار چيز بدي هست و بهتر گير مياد...ميدونم led هم هست اما اونا ديگه واقعا گرونن...
خودمم p22700 رو خيلي خوشم اومده ... اما اين مشكلاتي كه دوستان با قابش داشتن منو ترسونده...توي تاپيك مشكلات مانيتور يه نگاه بكنيد ببينيد...

پيشنهاد شما چيه؟؟

مشکلی که دوستان اشاره میکنند در رابطه با کارت گرافیک شما و مونیتور full hd مربوط به فیلم دیدن نیست

در پاره‌ای از بازیهای سنگین ممکنه کارت گرافیک شما با این رزولیشن و با دیتیل و آنتی آلیاست بالا کم بیاره که میتونید تنظیمات رو سبکتر کنید ( بنده ترجیح میدم با رزولیشن full hd و آلیاست پائین بازی کنم تا رزولیشن پائین و آلیاست بالا )

در کل پیشنهاد میدم مونیتور full hd بگیرید و در آینده کارت گرافیکتون رو آپگرید کنید

در این حالت میتونید فیلمها رو در بهترین حالت مشاهده کنید و بازیها رو هم با تنظیمات متوسط :give_rose:

Ardalan
02-03-10, 18:51
منم همینو میگم
اصلا از لحاظ گرافیک کم نمیارید فعلا
خیالت راحت من الان با 8600GT تقریبا تمام بازی ها رو رو 1920*1080 بازی میکنم دیگه چه برسه به 4850

Haroon
02-03-10, 19:05
بنده LED 2286 LG گرفتم خیلی ازش راضی هستم 2 ورودی HDMI داره با یک DVI یه سرچی تو نت بزنی در موردش بد نیست
راستی با قیمت 280 تومان گرفتم ؟

Ashton
06-03-10, 09:32

پيشنهاد شما چيه؟؟

سلام دوست عزيزم.
اميدوارم بتونم با توجه به تجربياتم تا حدي كمكتون كنم: (با توجه به سيستم هايي كه بستم و مانيتور هايي كه روشون گذاشتم)
اول در مورد برند LCD كه ميخواي بگيري: من اخيرا خيلي راجع به مانيتور هاي سامسونگي كه روي سيستم ها فروختم گله و شگايت شنيدم. در واقع كيفيت پنل ها اومده پايين در ساسمونگ . ولي خوب بعضيا دوست دارن برند X يا برند y رو.
علاوه بر اون،: مدل هايي كه فرموديد: 23700 و 22500 و 20500 هيچ كدوم كابل HDMI ندارن. درسته كه شما ميتوني يه تبديل DVI به HDMI بگيري، ولي كابل HDMI بيشترين سطح كيفيت رو انتقال ميده . در واقع ماكسيمم پهناي باند رو براي انتقال كيفيت داره. و به عقيده من در تبديل DVI به HDMI مقداري از كيفيت كاسته ميشه.
مورد بعدي:
كاربرد شما بيشتر چيه: اگر فيلم و بازي كردنه: 2261 از همه چيز بهتره
علت: زمان پاسخ گويي بسار پايين 2 ميلي ثانيه دارد . نور خيلي زيادي داره. اين نور زياد براي مشاهده فيلم و بازي خيلي به مشا كمك ميكمنه ولي در وب گردي يا خوندن مطالب بايد به صورت دستي نور رو يكي بياري پايين (اين مورد رو بايد در مورد تمام مانيتور ها اجرا كني چون نور ، چشم شما رو در هنگام مطالعه متون و وب گردي اذيت ميكنه و ربطي به 2261 نداره ). من مانيتور 2042 همدارم كه خيلي نورش زياد نيست ولي Gamma رو روي -50 و نور رو روي 15 تنظيم كردم.
در مورد LED كه گفتي گرونه: 60 تومن از 2261 گرونتره. در عوض:
با توجه به گرافيكي كه شما داري:
2286 كه مانيتوري LED هست كه با فول اچ دي سازگاره. يعني با اينكه رزولوشن 1050 داره ولي FUll HD رو ساپورت ميكنه . 2 تا كابل HDMI داره و در كل كيفيت بينظيري داره. من اين مانيتور رو به كسايي كه براي بازي و وصل كردن به ps3 هم ميخواستن دادم و خيلي راضي بودن. اينم مشخصات:

صفحه نمايش گسترده
كنتراست 2,000,000:1
داراي بدنه مشكي براق
مجهز به تکنولوژي DFC
داراي نور پس زمينه LED
زمان پاسخدهي بسيار سريع (2ms)
مجهز به موتور پردازش تصوير
مجهز به كليد FUN (جهت تنظيمات خاص تصوير)
داراي خروجي هدفون (مختص ورودي HDMI)
مجهز به تكنولوژي هوشمند تنظيمات (Smart Package)

نتيجه نهايي:
پيشنهاد من به شما
اول 2286 (اگر پولت ميرسه)
بعدش 2261
بعد 2053 tq

bahman7
01-09-11, 10:41
سلام دوستان من یک سوال داششتم که داره اعصابمو خرد مینه ممنون میشم جواب بدید.
من یک مانیتور p22700خریدم که بعد از مدتی کابل سر سفید و پهن آن به دلیلی دیگه کار نمیکنه و حالا مجبور شدم که از کابله دوم آن استفاده کنم (( همان کابل تصویری کله آبی منظورمه))
تا اینجاش من مشکلی ندارم
مشکل من اینجاست که حالا که از این کابل استفاده میکنم (کله آبی) رزولوشن استانداردو به من نمیده ( منظورم رزولوشن 1080 . 1920 است ) وبالا ترین رزولوشنی که به من میده 1200 در 1600 است .
این باعث شده که کیفیت تصویریه من بیاد پایین
حالا از شما دوستان خیلی خیلی خواهش میکنم که به من جواب بدید دارم دیوانه میشم .
راستی این رو هم بگم که سی دی خوده مانیتور هم نصب نمیشه .
حالا بگید من چکار کنم ...؟

5787

mehrdad_ab
01-09-11, 11:44
من یک مانیتور p22700خریدم که بعد از مدتی کابل سر سفید و پهن آن به دلیلی دیگه کار نمیکنه و حالا مجبور شدم که از کابله دوم آن استفاده کنم (( همان کابل تصویری کله آبی منظورمه))
تا اینجاش من مشکلی ندارم
مشکل من اینجاست که حالا که از این کابل استفاده میکنم (کله آبی) رزولوشن استانداردو به من نمیده ( منظورم رزولوشن 1080 . 1920 است ) وبالا ترین رزولوشنی که به من میده 1200 در 1600 است .

5787
سلام
یه کابل DVI تهیه کنید و از اون استفاده کنید .

Pami
01-09-11, 15:52
تا اینجاش من مشکلی ندارم

5787

بالاترین اندازه تصویری که کابل 15 پین D-Sub ساپورت میکنه 1600 در 1200 هست و بیشتر از این مقدار امکان انتقالش نیست
همینطور که این دوستمون فرمودن شما باید به همون کابل DVI برگردید ، اگر کابل مانیتور خراب شده ببرید براتون تعویض کنن