PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید لپ تاپ

P30TiP
28-02-10, 21:02
سلام،
بنا بر نیاز های شخصی خودم تصمیم دارم یک لپ تاپ بخرم. حالا چون مارک کامپیوتر خودم HP هست و پشتیبانیشون هم خیلی خوبه - و همچنین کیفیت محصولاتش؛ تصمیم گرفتم HP بخرم.
ولی از یه لحاظ سوال دارم: آیا HP گارانتی خوبی داره (تو ایران)؟
و اینکه آیا جایی رو در تهران می شناسید که لپ تاپ قسطی بده؟

P30TiP
02-03-10, 16:19
کسی نیست جواب ما رو بده؟

javadshahvand
02-03-10, 16:25
پایه قیمت چقدر باشه؟

P30TiP
02-03-10, 18:22
اگه تا 1 میلیون و 500 باشه یا حداکثر 1 و 600-700 خوبه...

Jagvar
03-03-10, 01:51
از من به شما نصیحت hp به درد نی خوره(دکمه مربوط به موس سریعا خراب میشه، تا با چش خودم ندیده بودم با ور نمی کردم. اما 3 بار همین مشکل رو دید و چیزای دیگه)
dell با سی پی یو i5 زده چیز جالبیه حتما یه نگاهی به این سری بنداز
:11():

P30TiP
03-03-10, 15:06
آخه همون طور که گفتم بنابر این که من کامپیوتر خودم HP هست و از انگلیس برام اوردن یعنی اصل هست و از این تقلبی ها که یه مارک HP رو کیس می زنن نیست و خیلی ازش راضی هستم، لپ تاپ هم HP بگیرم. ولی از Dell خوشم نمی آد. حالا سونی چی؟ و کسی مغازه ای رو سراغ داره که لپ تاپ قسطی بده در تهران؟

javadshahvand
03-03-10, 18:42
آخه همون طور که گفتم بنابر این که من کامپیوتر خودم HP هست و از انگلیس برام اوردن یعنی اصل هست و از این تقلبی ها که یه مارک HP رو کیس می زنن نیست و خیلی ازش راضی هستم، لپ تاپ هم HP بگیرم. ولی از Dell خوشم نمی آد. حالا سونی چی؟ و کسی مغازه ای رو سراغ داره که لپ تاپ قسطی بده در تهران؟

برو پاساژ پارسیان ببین کی قسطی میده

P30TiP
03-03-10, 21:38
می شه لطفاً آدرس دقیق پاساژ پارسیان رو بدید؟
و اینکه آیا HP گارانتی اصلی داره؟ اگه داره ماله کدوم شرکت هست؟

nima_hl
04-03-10, 07:59
می شه لطفاً آدرس دقیق پاساژ پارسیان رو بدید؟
و اینکه آیا HP گارانتی اصلی داره؟ اگه داره ماله کدوم شرکت هست؟

خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی

گارانتیش شرکتیه

P30TiP
04-03-10, 09:23
و اینکه فروشگاهی که HP بفروشه هم داره دیگه؟
Apple چطور؟ اونم داره؟ گارانتیش چه جوریه؟

nima_hl
04-03-10, 10:10
و اینکه فروشگاهی که HP بفروشه هم داره دیگه؟
Apple چطور؟ اونم داره؟ گارانتیش چه جوریه؟

بله اونجا hp دیدم

اپل رو میتونی از برج یاران آمار بگیری ، اونم گارانتیش شرکتیه

فلکه صادقیه بلوار کاشانی بعد از تقاطع اباذر برج یاران

Agne
12-03-10, 17:16
دوستان نظرتون راجع به انتخاب بنده چیه؟

MACBook Pro M‍‍C207 LL/A

ممنون میشم پاسخ بدید چون نظرتون برام مهمه. :11():

javadshahvand
12-03-10, 17:41
دوستان نظرتون راجع به انتخاب بنده چیه؟

MACBook Pro M‍‍C207 LL/A

ممنون میشم پاسخ بدید چون نظرتون برام مهمه. :11():

حالا چرا رفتی سمت اپل با مکینتاش مشکلی نداری ؟

Agne
12-03-10, 17:53
نه عزیز مشکلی باهاش ندارم، با لپ تاپ دوستم کار کردم.

:1. (21)::11():

Computex
12-03-10, 18:05
سلام. در کل شما در محصولات اپل طیف انتخابی خیلی زیادی پیش رو ندارید و معمولا در هر رده قیمتی برای یک نوت بوک اپل یک یا نهایت دو محصول موجوده. پس طیف انتخابی شما خیلی محدوده و بازه ی انتخابی زیادی ندارید.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با هر محصول می تونید به وب سایت اون مراجعه کنید و مدل های کامل + اطلاع تکمیلی هر مدل رو ببینید. کلا لپ تاپ های اپل به سه دسته ی Mac Book و Mac Book Air و Mac Book Pro تقسیم می شوند که به نظر من هم همین MacBook Pro بهتر و قوی تر و البته گرون تر هم هست! برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید:

MacBook (Only the registered members can see the link)
MacBook Pro (Only the registered members can see the link)
MacBook Air (Only the registered members can see the link)

فقط میمونه اینکه آیا واقعا تمام شرایط استفاده از محصولات اپل رو قبول داشته باشید و محدودیت های اونرو پذیرفته باشید. (البته در کنار مزایای اون ). در این مورد سوالی بود در خدمتیم.

javadshahvand
12-03-10, 18:05
پیشنهاد من:Apple MacBook Pro MB986LL/A

Computex
12-03-10, 18:10
پیشنهاد من:Apple MacBook Pro MB986LL/A

البته بهتر که هست ولی قیمت این با قیمت اون خیلی تفاوت داره ها !! :1. (29): باید ببینیم به بودجشون می خوره یا نه !

Agne
12-03-10, 18:19
ممنون.
فکر میکنم تا 1.300.000تومان بتونم.
حالا نظرتون جیه؟

طیف انتخابی شما خیلی محدوده و بازه ی انتخابی زیادی ندارید.

تا جایی که تحقیق کردم تمام امکانات لپ تاپ های برندهای دیگه رو داره.
درست میگم؟

javadshahvand
12-03-10, 18:29
تو رنج 1300 تا 1400 باید MacBook Pro MB990LL/A بخری

Agne
12-03-10, 18:32
تو رنج 1300 تا 1400 باید MacBook Pro MB990LL/A بخری

میشه Config شو بهم بدید یا لینک بدید؟

javadshahvand
12-03-10, 19:05
Features of MacBook Pro MB990LL/A laptop

Intel 2.26 GHz Core 2 Duo Processor
Ram 2 GB DDR3
160 GB hard drive, DVD/CD SuperDrive
NVIDIA GeForce 9400M Graphics
13.3″ LED Display
Two USB 2.0 ports, one FireWire 800, SD card slot
Dual display and video mirroring: Simultaneously supports full native resolution on the built-in display and up to 2560 by 1600 pixels on an external display, both at millions of colors

Computex
12-03-10, 19:14
تا جایی که تحقیق کردم تمام امکانات لپ تاپ های برندهای دیگه رو داره.
درست میگم؟

بلی درسته. منظورم این بود که مثل لپ تاپ های معمولی نیست که مثلا با بودجه 1.300.000 طیف وسیعی از انواع مدل ها و برند ها و... رو داشته باشید. وگرنه لپ تاپ های اپل هم امکانات خوبی دارند!

موفق باشید.

Keih@n.G
12-03-10, 20:59
آقا من با نظر جواد جان کاملا" موافقم MacBook Pro MB990LL/A

راجع به مکینتاش هم بگم که اصلا نگران نباش این سیستم عامل Idiot Proof هست و در عرض 2 ثانیه همرو یاد میگیری

Agne
12-03-10, 21:44
Idiot Proof

دستشون درد نکنه واقعا، برای Idiot ها هم جواب میده. :1. (29):

پس خیالم راحت باشه؟
:1. (26):

™Ali
12-03-10, 23:24
به نظرم درباره سیستم عامل توانمندی مثل Mac OSX نباید این حرف رو زد. درسته که در ظاهر ساده به نظر میاد و کارتو راه میندازه ولی چون بر پایه UNIX هست میشه خیلی کارهای زیاد و بسیار پیچیده ای باهاش انجام داد. (مخصوصا با استفاده از Shell) عموما هم واسه موارد زیر کاربرد داره :

میکس و مونتاژ فیلم (مثلا Final Cut Studio که از قوی ترین های عرضه میکس مونتاژ جهان است ! )
میکس و مونتاژ صدا (iLogic رو که می شناسید ! )
کارهای سنگین گرافیکی

پیشنهاد می کنم که اگر یه لپ تاپ میخوای که واست کار کنه، یه MacBook Pro بگیر. می تونی روش Win 7 نصب کنی (به لطف Bootcamp و پردازنده اینتل) و Mac OSX را هم داشته باشی ! خودم هم بیش تر تو کار MultiMedia هستم و سال دیگه یه مدل در حدود MB512LL/A میگیرم ! Only the registered members can see the link
فقط هنگام خرید توجه داشته باش، که بارها مشاهده شده که دو فروشنده یک مدل را با اختلاف قیمت زیادی تا 200 هزار تومن به مشتری بفروشن ! پس مواظب باش ... :11():

nima_hl
13-03-10, 00:37
دستشون درد نکنه واقعا، برای Idiot ها هم جواب میده. :1. (29):

پس خیالم راحت باشه؟
:1. (26):

اگر دنبال یک نوت بوک با کلاس هستید مک گزینه مناسبیه

ولی اگر به دنبال کارائی و قیمت مناسب هستید میتونید یه نوت بوک معمولی بخرید و مک او اس روش نصب کنید

برای اینکه بدونید مک روی کدام یک از نوت بوکها نصب میشه از ویکی زیر میتونید استفاده کنید

Only the registered members can see the link

بنده با خرید مک به دلیل قیمت بالا ( نسبت به نوت بوکهای مشابه ) زیاد موافق نیستم :give_rose:

™Ali
13-03-10, 00:59
اگر دنبال یک نوت بوک با کلاس هستید مک گزینه مناسبیه

تو ایران که Mac رو فقط واسه کلاس میخرن !!!

ولی اگر به دنبال کارائی و قیمت مناسب هستید میتونید یه نوت بوک معمولی بخرید و مک او اس روش نصب کنید

به هیچ کارایی و مخصوصا پایداری یک مک ارجینال بر روی هکینتاش به دست نمیاد

sAsAn.K
13-03-10, 11:28
روی لپ تاپ های اپل مگه ویندوز نصب نمیشه ؟
فکر می کنم نصب بشه ..

در ضمن از نظر کیفیت که معلومه ، سرتر از همه برندهاست ..

™Ali
13-03-10, 12:18
روی لپ تاپ های اپل مگه ویندوز نصب نمیشه ؟
فکر می کنم نصب بشه ..

در ضمن از نظر کیفیت که معلومه ، سرتر از همه برندهاست ..

ساسان جان از وقتی که اپل پلتفرم Power PC رو رها کرد و از پردازنده های اینتل استفاده کرد، نصب ویندوز به راحتی امکان پذیر شد ! الان Win 7 خیلی خوب روی مک بوک ها کار میکنه حتی بهتر از بعضی لپ تاپ های دیگه ... :1. (35):

Computex
13-03-10, 13:27
بله ویندوز بدون هیچ مشکلی روی مک بوک نصب میشه.
به این موضوع حتی در وب سایت رسمی اپل هم اشاره شده (Only the registered members can see the link)و جالب تر اینکه میشه ویندوز رو به صورت مجازی روی سیستم عامل لئوپارد اپل اجرا کرد (یه چیزی تو مایه های Virtual Box خودمون!).

اما منظور نیما جان این بود که با بودجه مثلا یک و سیصد اگر لپ تاپ های معمولی رو مد نظر قرار بدیم هم تنوع بیشتری وجود داره و هم با این بودجه اگه بخواییم یه لپ تاپ ویندوزی برداریم ، سخت افزارهای قوی تری نسبت به نمونه ی اپل در همین رنج قیمت در اختیار خواهیم داشت. اما از طرفی هم همانطور که علی جان فرمودند سیستم عامل اپل روی سخت افزارهای اختصاصی خودش هست که اینقدر خوب کار میکنه و اینچنین سخت افزار و نرم افزار با هم عجین هستند. به همین دلیل بود که من همون اول ازشون پرسیدم که آیا با شرایط استفاده از یک مک آشنایی دارند و اون رو قبول دارند یا نه....

موفق باشید.

Agne
14-03-10, 21:01
به نظرم درباره سیستم عامل توانمندی مثل Mac OSX نباید این حرف رو زد. درسته که در ظاهر ساده به نظر میاد و کارتو راه میندازه ولی چون بر پایه UNIX هست میشه خیلی کارهای زیاد و بسیار پیچیده ای باهاش انجام داد. (مخصوصا با استفاده از Shell) عموما هم واسه موارد زیر کاربرد داره :

میکس و مونتاژ فیلم (مثلا Final Cut Studio که از قوی ترین های عرضه میکس مونتاژ جهان است ! )
میکس و مونتاژ صدا (iLogic رو که می شناسید ! )
کارهای سنگین گرافیکی

پیشنهاد می کنم که اگر یه لپ تاپ میخوای که واست کار کنه، یه MacBook Pro بگیر. می تونی روش Win 7 نصب کنی (به لطف Bootcamp و پردازنده اینتل) و Mac OSX را هم داشته باشی ! خودم هم بیش تر تو کار MultiMedia هستم و سال دیگه یه مدل در حدود MB512LL/A میگیرم ! Only the registered members can see the link
فقط هنگام خرید توجه داشته باش، که بارها مشاهده شده که دو فروشنده یک مدل را با اختلاف قیمت زیادی تا 200 هزار تومن به مشتری بفروشن ! پس مواظب باش ... :11():

شما هم میخای مک بگیری؟
این مدل MB512LL/A با اونایی که هم من و هم دوستان گفتیم چه فرقی داره؟
و کلا مدل های مک تو همین رنج قیمت چه فرقی با هم دارن؟